20:20 21/06/2021Հայաստանն առաջին մեդալն ապահովեց Իտալիայում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանն առաջին մեդալն ապահովեց Իտալիայում ընթացող մինչև 22 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Մեր երկրի համար առաջին մեդալն...
18:25 21/06/2021Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի Պորտուգալիայի հետՀունիսի 28-ին և 30-ին Հայաստանի Մ-17 հավաքականը Պորտուգալիայում ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի Պորտուգալիայի Մ-17 հավաքականի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան։ ՀՖՖ-ն նաև...
11:00 21/06/2021Սեռափոխված ծանրորդը կմասնակցի Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերին43-ամյա սեռափոխված ծանրորդ Լորել Հաբբարդը միացել է Նոր Զելանդիայի ազգային հավաքականին Տոկիոյի օլիմպիական խաղերին մասնակցելու համար: Ըստ Նոր Զելանդիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեի, Հաբբարդը ընդգրկված է...
21:19 19/06/2021Հայ բռնցքամարտիկը տեխնիկական նոկաուտով հաղթել է ադրբեջանցի բռնցքամարտիկինԻտալիայում անցկացվող բռնցքամարտի Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնության 3-րդ մրցումային օրը կաշվե ձեռնոցի հայ պատվիրակների հաղթարշավը շարունակվում է: Այսօր առավոտյան մրցահերթում ռինգ դուրս եկած...
18:33 17/06/2021Գերմանիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա ՇտուտգարտումՀայտնի է դարձել Աշխարհի 2022 թ. առաջնության ընտրական փուլի՝ սեպտեմբերի 5-ին նախատեսված Գերմանիա-Հայաստան հանդիպման անցկացման վայրը: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն, հանդիպումը կկայանա Շտուտգարտի...
18:06 16/06/2021Վարազդատ Ավետիսյանը կգլխավորի Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականըՀայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վարազդատ Ավետիսյանը, որը նախկինում արդեն գլխավորել է Հայաստանի մինչև 19 և 17 տարեկանների հավաքականները: Ինչպես հայտնում է...
18:35 15/06/2021Տոկիոյի խաղերի գլխավոր իրադարձություններից մեկը կլինի ֆրանսիացիների պատրաստած 12 րոպեանոց շնորհանդեսըՖրանսիայի մայրաքաղաքում տեղի է ունեցել տոնական արարողության փորձ, որի ժամանակ հսկա պաստառի վրա ներկայացվել է Փարիզի գլխավոր խորհրդանիշերից մեկը՝ Էյֆելյան աշտարակը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Տոկիոյի...
09:34 15/06/2021Superbet Chess Classic. Արոնյանը երկրորդն էԲուխարեստում ավարտվել է Superbet Chess Classic մրցաշարը՝ Grand Chess Tour –ի առաջին էտապը։ Հայաստանը ներկայացնող Լևոն Արոնյանը զբաղեցրել է 2-րդ տեղը։ championat.com-ի հաղորդմամբ, Լևոն Արոնյանը 9...
19:54 14/06/2021«Արարատ-Արմենիան» նոր գլխավոր մարզիչ ունիԵրևանի «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբը նոր գլխավոր մարզիչ ունի:Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ է նշանակվել ռուս մասնագետ Դմիտրի Գունկոն:...
12:05 12/06/2021Եվրո-2020. Մեկնարկային խաղում Իտալիան պարտության է մատնել ԹուրքիայինԵՎՐՈ-2020-ի մեկնարկային խաղում Իտալիայի ազգային հավաքականը 3 անգամ գրավել է Թուրքիայի ընտրանու դարպասը: A խմբի մյուս խաղում կմրցեն Ուելսի ու Շվեյցարիայի հավաքականները: Խաղը կկայանա հունիսի 12-ին ու...
20:12 11/06/2021Հրաձգություն. Էլմիրա Կարապետյանը օլիմպիական ուղեգիր է նվաճելՀայաստանի հրաձգության հավաքական թիմի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը 10մ , ատրճանակ ձևի կանանց պայքարում նվաճել է Օլիմպիական ուղեգիր: Այս մասին հաղորդում է ՀՀՖ մամուլի ծառայությունը: Այսպիսոգվ, Կարապետյանը...
14:00 10/06/2021ՈւԵՖԱ-ն Ուկրաինայի հավաքականին կարգադրել է համազգեստից հանել քաղաքական կարգախոսըԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) Ուկրաինայի հավաքականին կարգադրել է հանվել քաղաքական կարգախոսը հանել համազգեստի վրայից՝ Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար։ Այս մասին...
19:14 08/06/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը չեղարկելու դեպքում Ճապոնիայի տնտեսական աճը կնվազի 1,7% -ովԵթե Ճապոնիայի իշխանությունները որոշեն չեղարկել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը, ապա 2021թ. 1,7% -ով կնվազի երկրի տնտեսական աճը: Դա լրջորեն կազդի երկրի ընդհանուր վիճակի վրա: Այս մասին նշված է Bloomberg-ի...
17:15 08/06/2021Ձյուդոյի աշխարհի առաջնությունում մեր պատվիրակն առաջին իսկ գոտեմարտը տանուլ է տվելԲուդապեշտում ընթանում է ձյուդոյի աշխարհի առաջնությունը: Այն վարկանիշային է և հասկանալի է, որ յուրաքանչյուր հաղթանակի և միավորի գինը չափազանց բարձր է, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ աղբյուրի, մասնակիցներից մեկն...
16:48 08/06/2021Կանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարը՝ ՀայաստանումԿանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարի D ենթախմբի հանդիպումները կկայանան Հայաստանում: Այս մասին հայտնում է մարզաձևի ՀՀ ֆեդերացիան: Հայաստանի հավաքականի...
20:45 07/06/2021Ալեքսանդր Կարապետյանը միացել է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության փոխչեմպիոնինԵրևանի «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել Հայաստանի ազգային հավաքականի 33-ամյա հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի...
18:12 07/06/2021Հայաստանի հավաքականը շարունակում է նախապատրաստությունըՀայաստանի Մ-21 հավաքականը շարունակում է նախապատրաստությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Հայաստանի մինչև 21 տարեկաններ հավաքականը շարունակում է նախապատատրաստությունը Եվրոպայի...
16:15 07/06/2021Բիչախչյանի ծառայություններով հետաքրքրված են Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն ու «Ռուբինը»Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանի ծառայություններով հետաքրքրված են Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն ու «Ռուբինը»: «Բիչախչյանը գրավել է երկու ակումբների հետաքրքրությունը, և մոտ ժամանակներս նրանք...
22:16 06/06/2021Սերժ Սարգսյանը Ջերմուկում հետևել է Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի խաղերի ընթացքինՀՀ երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ջերմուկ քաղաք, հետևել հունիսի 4-ից մեկնարկած` Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի ընթացքին, որը կեզրափակվի...

11:11 18/05/2016Глава ФИДЕ К.Илюмжинов предложил провести шахматный интернет-матч между Арменией и АзербайджаномИлюмжинов первым делом озвучил свое предложение президенту Армении Сержу Саргсяну, который, по его словам, с большим удовольствием принял его.
17:56 17/05/2016Армения как шахматная держава: в Ереване стартовал чемпионат среди глухих и открылась детско-юношеская спортшколаНа открытии первенства присутствовал также президент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов, председатель Всемирного комитета по шахматам среди глухих Филипп Гарднер.
20:50 16/05/2016На международном турнире по легкой атлетике в Афинах победил представитель Армении Левон АгасянЧлены сборной поборются за рейтинг для летних Олимпийских игр в Рио уже 21 мая на турнире, который состоится в столице Албании Тиране.
12:25 14/05/2016Азербайджанцы вбежали на ринг и попытались расквитаться с одерживающим победу армянским спортсменомВо время проходящего 12-15 мая в украинском городе Львов первенстве Европы по Кунг-Фу произошел скандальный инцидент.
20:22 03/05/2016Посол Бразилии в Армении: Уверен, армянские спортсмены смогут завоевать золотые медали на Олимпиаде в Рио«Еще не было случая, чтобы спортсмены отказались от участия в Олимпийских играх из-за этого вируса. Сейчас вирус Зика не представляет особой опасности».
19:13 03/05/2016Гагик Царукян: Готов памятник, увековечивающий победы легендарной армянской футбольной команды «Арарат-73»Глава НОК Армении Гагик Царукян обсудил с футболистами подробности сооружения и установки памятника.
09:49 02/05/2016Футболисты «Валенсии» играли с «Вильярреалом» под фамилиями матерейЭто было сделано в честь Дня матери, который в Испании отмечается в первое воскресенье мая.
13:53 29/04/2016Супертурнир в Ставангере: список лидеров возглавили Левон Аронян и Магнус КарлсенПары заключительного 9-го тура: Гранделиус – Вашье-Лаграв, Карлсен – Эльянов, Топалов – Крамник, Харикришна – Аронян, Ли Чао – Гири.
10:47 28/04/2016Турнир в Ставангере: Левон Аронян одержал первую победуНорвежец Магнус Карлсен, набравший 5 баллов, увеличил отрыв от ближайших преследователей до одного очка.
09:22 25/04/2016В Турции болельщик избил футбольного арбитра во время матчаОн был недоволен судейством – его команда на тот момент проигрывала 0-4. Хулигана скрутили, но на трибунах началась беспорядки.
15:22 22/04/2016Турнир в Ставангере: Левон Аронян вновь сыграл вничьюСейчас у Ароняна 1,5 очка. 2,5 очка – у действующего чемпиона мира Магнуса Карлсена.
19:42 21/04/2016Главный тренер сборной Армении по боксу о турнире в Турции: Я сказал ребятам, что мы едем на «свою войну» и должны победитьПо степени напряженности этот турнир нельзя сравнить с чемпионатами мира или Европы.
18:40 21/04/2016В Греции зажгли огонь летних Олимпийских игр 2016 годаЛетние Олимпийские игры пройдут в бразильском Рио-де-Жанейро с 5 по 21 августа.
12:18 20/04/2016Турнир в Ставангере: во втором туре Левон Аронян сыграет с Нильсом ГранделиусомВ понедельник вечером в норвежском городе Ставангер открылся ставший уже традиционным супертурнир Norway Chess.
20:12 19/04/2016Артем Тавакалян: Потенциал Армении растет за счет выступающих в США армянских баскетболистовВозрос также интерес к армянскому баскетболу.
18:22 19/04/2016Армянские боксеры об успехах на турнире в Турции: Апрельские события придали нам дополнительные силыВ городе Самсун (Турция) завершился рейтинговый для Олимпийских игр турнир по боксу, на котором сборная Армении завоевала 4 путевки.
17:21 19/04/2016Супертурнир в Ставангере: в первом туре Левон Аронян сыграет с Веселином ТопаловымВ понедельник вечером в норвежском городе Ставангер открылся ставший уже традиционным супертурнир Norway Chess.
13:54 18/04/2016Левон Аронян участвует в супертурнире по шахматам Norway Chess в Ставангере18 апреля состоится блицтурнир.
11:15 18/04/2016Армянская гимнастка Ури Гебешян завоевала путевку на Олимпийские игры в Рио-де-ЖанейроУ сборной Армении по спортивной гимнастике – 3 путевки на Игры.
18:41 16/04/2016Спортсменка из Армении Рипсиме Хуршудян стала двукратной чемпионкой Европы по тяжелой атлетикеВпервые она удостоилась этого звания в 2007г.