20:20 21/06/2021Հայաստանն առաջին մեդալն ապահովեց Իտալիայում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանն առաջին մեդալն ապահովեց Իտալիայում ընթացող մինչև 22 տարեկանների բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Մեր երկրի համար առաջին մեդալն...
18:25 21/06/2021Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի Պորտուգալիայի հետՀունիսի 28-ին և 30-ին Հայաստանի Մ-17 հավաքականը Պորտուգալիայում ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի Պորտուգալիայի Մ-17 հավաքականի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան։ ՀՖՖ-ն նաև...
11:00 21/06/2021Սեռափոխված ծանրորդը կմասնակցի Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերին43-ամյա սեռափոխված ծանրորդ Լորել Հաբբարդը միացել է Նոր Զելանդիայի ազգային հավաքականին Տոկիոյի օլիմպիական խաղերին մասնակցելու համար: Ըստ Նոր Զելանդիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեի, Հաբբարդը ընդգրկված է...
21:19 19/06/2021Հայ բռնցքամարտիկը տեխնիկական նոկաուտով հաղթել է ադրբեջանցի բռնցքամարտիկինԻտալիայում անցկացվող բռնցքամարտի Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնության 3-րդ մրցումային օրը կաշվե ձեռնոցի հայ պատվիրակների հաղթարշավը շարունակվում է: Այսօր առավոտյան մրցահերթում ռինգ դուրս եկած...
18:33 17/06/2021Գերմանիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա ՇտուտգարտումՀայտնի է դարձել Աշխարհի 2022 թ. առաջնության ընտրական փուլի՝ սեպտեմբերի 5-ին նախատեսված Գերմանիա-Հայաստան հանդիպման անցկացման վայրը: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն, հանդիպումը կկայանա Շտուտգարտի...
18:06 16/06/2021Վարազդատ Ավետիսյանը կգլխավորի Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականըՀայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վարազդատ Ավետիսյանը, որը նախկինում արդեն գլխավորել է Հայաստանի մինչև 19 և 17 տարեկանների հավաքականները: Ինչպես հայտնում է...
18:35 15/06/2021Տոկիոյի խաղերի գլխավոր իրադարձություններից մեկը կլինի ֆրանսիացիների պատրաստած 12 րոպեանոց շնորհանդեսըՖրանսիայի մայրաքաղաքում տեղի է ունեցել տոնական արարողության փորձ, որի ժամանակ հսկա պաստառի վրա ներկայացվել է Փարիզի գլխավոր խորհրդանիշերից մեկը՝ Էյֆելյան աշտարակը: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Տոկիոյի...
09:34 15/06/2021Superbet Chess Classic. Արոնյանը երկրորդն էԲուխարեստում ավարտվել է Superbet Chess Classic մրցաշարը՝ Grand Chess Tour –ի առաջին էտապը։ Հայաստանը ներկայացնող Լևոն Արոնյանը զբաղեցրել է 2-րդ տեղը։ championat.com-ի հաղորդմամբ, Լևոն Արոնյանը 9...
19:54 14/06/2021«Արարատ-Արմենիան» նոր գլխավոր մարզիչ ունիԵրևանի «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբը նոր գլխավոր մարզիչ ունի:Այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ է նշանակվել ռուս մասնագետ Դմիտրի Գունկոն:...
12:05 12/06/2021Եվրո-2020. Մեկնարկային խաղում Իտալիան պարտության է մատնել ԹուրքիայինԵՎՐՈ-2020-ի մեկնարկային խաղում Իտալիայի ազգային հավաքականը 3 անգամ գրավել է Թուրքիայի ընտրանու դարպասը: A խմբի մյուս խաղում կմրցեն Ուելսի ու Շվեյցարիայի հավաքականները: Խաղը կկայանա հունիսի 12-ին ու...
20:12 11/06/2021Հրաձգություն. Էլմիրա Կարապետյանը օլիմպիական ուղեգիր է նվաճելՀայաստանի հրաձգության հավաքական թիմի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը 10մ , ատրճանակ ձևի կանանց պայքարում նվաճել է Օլիմպիական ուղեգիր: Այս մասին հաղորդում է ՀՀՖ մամուլի ծառայությունը: Այսպիսոգվ, Կարապետյանը...
14:00 10/06/2021ՈւԵՖԱ-ն Ուկրաինայի հավաքականին կարգադրել է համազգեստից հանել քաղաքական կարգախոսըԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) Ուկրաինայի հավաքականին կարգադրել է հանվել քաղաքական կարգախոսը հանել համազգեստի վրայից՝ Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար։ Այս մասին...
19:14 08/06/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը չեղարկելու դեպքում Ճապոնիայի տնտեսական աճը կնվազի 1,7% -ովԵթե Ճապոնիայի իշխանությունները որոշեն չեղարկել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը, ապա 2021թ. 1,7% -ով կնվազի երկրի տնտեսական աճը: Դա լրջորեն կազդի երկրի ընդհանուր վիճակի վրա: Այս մասին նշված է Bloomberg-ի...
17:15 08/06/2021Ձյուդոյի աշխարհի առաջնությունում մեր պատվիրակն առաջին իսկ գոտեմարտը տանուլ է տվելԲուդապեշտում ընթանում է ձյուդոյի աշխարհի առաջնությունը: Այն վարկանիշային է և հասկանալի է, որ յուրաքանչյուր հաղթանակի և միավորի գինը չափազանց բարձր է, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ աղբյուրի, մասնակիցներից մեկն...
16:48 08/06/2021Կանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարը՝ ՀայաստանումԿանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարի D ենթախմբի հանդիպումները կկայանան Հայաստանում: Այս մասին հայտնում է մարզաձևի ՀՀ ֆեդերացիան: Հայաստանի հավաքականի...
20:45 07/06/2021Ալեքսանդր Կարապետյանը միացել է Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության փոխչեմպիոնինԵրևանի «Նոա» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել Հայաստանի ազգային հավաքականի 33-ամյա հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի...
18:12 07/06/2021Հայաստանի հավաքականը շարունակում է նախապատրաստությունըՀայաստանի Մ-21 հավաքականը շարունակում է նախապատրաստությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Հայաստանի մինչև 21 տարեկաններ հավաքականը շարունակում է նախապատատրաստությունը Եվրոպայի...
16:15 07/06/2021Բիչախչյանի ծառայություններով հետաքրքրված են Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն ու «Ռուբինը»Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանի ծառայություններով հետաքրքրված են Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ն ու «Ռուբինը»: «Բիչախչյանը գրավել է երկու ակումբների հետաքրքրությունը, և մոտ ժամանակներս նրանք...
22:16 06/06/2021Սերժ Սարգսյանը Ջերմուկում հետևել է Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի խաղերի ընթացքինՀՀ երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ջերմուկ քաղաք, հետևել հունիսի 4-ից մեկնարկած` Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի ընթացքին, որը կեզրափակվի...

14:06 29/11/2012Ronaldinho to stay with Atletico Mineiro in 2013Ronaldinho will play another season with Brazilian club Atletico Mineiro, AP reported. The club said Wednesday it has extended Ronaldinho's contract until the end of 2013. The former Brazil star says...
18:07 28/11/2012Mourinho: My heart is in MilanReal Madrid boss Jose Mourinho remains one of Inter’s biggest fans. “I celebrate when they win and I suffer when they lose.” Mourinho spent two years at San Siro before quitting after leading the...
17:15 28/11/2012Levon Aronian to participate in London Chess ClassicArmenian GM Levon Aronian will participate in London Chess Classic Tournament on December 1-10, 2012 in London.
15:37 28/11/2012Football is hard and unjust, Juan Mata saysChelsea midfielder Juan Mata feels Roberto Di Matteo's sacking at Stamford Bridge proves how 'hard and unjust' football is, Sky Sports reported.
18:56 27/11/2012Melikset Khachiyan finishes first at American OpenHaving scored 6.5 points out of 8, Armenian GM Melikset Khachiyan (United States) finished first at the 48th Annual American Open held in Anaheim, California.
18:49 27/11/2012Monaco interested in LampardMonaco are the latest club to show interest in Chelsea’s Frank Lampard, the Daily Mail reported. The England midfielder, 34, is set to leave Stamford Bridge in January or the summer and has offers...
14:41 27/11/2012Falcao looks forward to derby with Real MadridRadamel Falcao has reiterated that Atletico Madrid’s mindset for the weekend derby with Real Madrid is to look for the win, Football Espana reported.
15:22 26/11/2012Vilanova: La Liga title race not over yetBarcelona boss Tito Vilanova has stressed that the Liga title race is not over, despite his side opening up an 11-point gap to champions Real Madrid, Goal.com reported.
15:47 24/11/2012Mancini: Mourinho is not importantRoberto Mancini has hit back at Jose Mourinho by declaring that the Real Madrid manager should stop talking about Manchester City, ESPN.co.uk reported.
14:38 24/11/2012Romario celebrates Menezes sacking on TwitterRomario has celebrated the sacking of Mano Menezes with a damning message on his official Twitter account, Goal.com reported.
13:28 24/11/2012Armenian President attends launch ceremony of book dedicated to Levon AronianPresident Serzh Sargsyan attended on Friday the launch ceremony of a book about the life and activities of three-time World Chess Olympiad winner, member of the Armenian men’s chess team,...
17:02 23/11/2012Pirlo hoping to finish in Ballon d'Or top 10Italy international and Juventus midfielder Andrea Pirlo has revealed his desire to be finish in the top 10 of the Ballon d'Or this season, Goal.com reported.
14:43 23/11/2012Agent: Ronaldinho set to renew deal with Atletico MineiroBrazilian star Ronaldinho is set to discuss a renewal of his deal with Atletico Mineiro in the coming week, Goal.com reported.
17:18 22/11/2012Roberto Di Matteo proud of Chelsea tenure despite being sackedRoberto Di Matteo has spoken of his "deep and unreserved passion" for Chelsea despite being sacked as manager after just eight months in charge, BBC Sport reported.
15:12 22/11/2012Pep Guardiola in no hurry to return to coaching, says agentPep Guardiola will not be joining Chelsea yet, according to his agent. Josep María Orobitg insisted that the former Barcelona manager has not yet made a decision about his future and will not even...
14:26 22/11/2012Tottenham fans attacked in RomeA least one Tottenham fan has been left seriously injured and nine others hurt after being attacked in Rome ahead of the club's Europa League clash with Lazio, Goal.com reported.
19:24 21/11/2012Zaven Andriasian finishes 15th in FujairahHaving scored 5.5 points out of 9, Armenian grandmaster Zaven Andriasian finished 15th among 58 participants at the chess tournament hosted by Fujairah, UAE.
16:04 21/11/2012Pique: Messi was fantasticGerard Pique hailed Lionel Messi's brilliance in the wake of his two-goal display in Barcelona's 3-0 Champions League win on Tuesday evening, Goal.com reported.
14:36 21/11/2012Ukraine ready to offer £6 million for Harry RedknappHarry Redknapp is seriously considering a mega-bucks deal to manage Ukraine — piling the pressure on QPR to make him an offer, The Sun reported.
14:27 21/11/2012Arsenal weighing up Henry returnGunners boss Wenger has already given Henry permission to use the club's training facilities next month, as the Frenchman bids to maintain his fitness during the MLS off-season, Metro.co.uk reported.