19:44 28/06/2021Հայ մարզիկները Ալբանիայի հավաքականի հետ կայացած մեկնարկային մրցամարտում հաղթել են 2 : 1 հաշվովԴեվիսի գավաթի խաղարկության չորրորդ խմբի մրցաշարն անցկացվել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպիեում: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մեր թենիսիստները մարտական տրամադրությամբ են մեկնել մրցավայր:...
17:39 28/06/2021Տոկիոյի մեկնող հայաստանցի օլիմպիականների թիվը հասել է 14-իՏոկիոյի մարզահանդես մեկնող հայաստանցի մարզիկների թիվը ևս մեկով ավելացել է ու դարձել 14: Նա գյումրեցի բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովն է /63 կգ/: ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի օլիմպիականների կազմը այժմ...
14:37 28/06/2021ՀՖՖ-ն ընդունեց ՖԻՖԱ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի խմբագրած նոր կանոնադրությունը«Խոստացել էի զարգացնել մեր ֆուտբոլի հաջողությունները: Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դեպքում, կարծում եմ՝ կհամաձայնեք, որ այն մեզ հաջողվեց և մեր հավաքականը մարտին անցկացրած 3 հանդիպումներում փայլուն խաղ...
11:26 28/06/2021Արոնյանը հաղթել է Կարլսենին և գլխավորում է աղյուսակըԱյսօր կկայանա մրցաշարի 11-15-րդ տուրերը:
18:32 26/06/2021Եվրո-2020. Մեկնարկում է փլեյ-օֆֆ փուլըՖուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում այսօր կմեկնարկի ամենահետաքրքիրը՝ փլեյ–օֆֆ փուլը։ 1/8 եզրափակչի խաղային առաջին օրը քառորդ եզրափակիչ դուրս գալու համար կպայքարեն Ուելս-Դանիա, Իտալիա-Ավստրիա երկրների...
16:22 26/06/2021Ֆրանսիայում ձերբակալվել է վրաց-հայկական մաֆիայի 12 անդամՖրանսիական ոստիկանությունը բերման է ենթարկել 12 մարդու՝ երկրում գործող վրաց-հայկական մաֆիայում ներգրաված լինելու կասկածանքով: «Գրուզիա-օնլայնի»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Le Figaro- ն՝ հղում...
15:48 26/06/2021«Լիվերպուլը» ցանկանում էր գնել աշխարհի ամենաթանկ ֆուտբոլիստինԱնգլիական «Լիվերպուլը» քննարկում է Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի և Պարի Սեն Ժերմենի 22-ամյա խաղացող Կիլիան Մբապպեին գնելու հնարավորությունը: Այս մասին գրում է Marca- ն: Ակումբը հարցում է ուղարկել...
10:45 26/06/2021Թենիսի Հայաստանի հավաքականը «Davis Cup»-ի խաղերում հաղթել է ԱդրբեջանինԹենիսի Հայաստանի հավաքականը Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպիեում ընթացող «Davis Cup» մրցաշարի 4-րդ ենթախմբում մրցել է Ադրբեջանի հետ, որի ընթացքում մեր ընտրանին հաղթել է 2-1 հաշվով։
09:23 26/06/2021Կապառոսը երկարաձգել է պայմանագրի ժամկետը Հայաստանի հավաքականի հետԻսպանացի մասնագետ Խոակին Կապառոսը երկարաձգել է պայմանագրի ժամկետը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի-ի հետ: Նա կմնա Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ մինչև 2022 թ-ի ավարտ: Իսպանացի մասնագետի...
18:13 25/06/2021Ավարտվել է ՈւԵՖԱ-ի զարգացման մրցաշարըՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, ավարտվել է ՈւԵՖԱ-ի զարգացման մրցաշարը։Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Խաղային վերջին օրը Հայաստանի Մ-16 տարեկանների հավաքականը 3:1 հաշվով առավելության...
10:25 25/06/2021Արթուր Բազեյանը՝ մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ56 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը ճանաչվել է Իտալիայում կայացած բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայից։...
09:00 25/06/2021Արթուր Բազեյանը հաղթել է նոկաուտով ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոնԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը Իտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում կայացած Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունից կվերադառնա մեկական ոսկե և արծաթե մեդալով: Հայ մարզիկներից Արթուր Բազեյանը...
19:40 24/06/2021Բրազիլացի Ժունինիոն միացել է «Փյունիկ» ՖԱ-ի թիմին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի։Այս մասին հայտնում են ակումբից։ Թիմին է միացել 25-ամյա բրազիլացի եզրային կիսապաշտպան Կառլոս Ժամիսոն Տելես դոս Սանթոս Ջունիորը՝ Ժունինիոն։ Ֆուտբոլիստը հանդես է եկել...
17:27 24/06/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի հանդիսականները պետք լինեն դիմակով, պետք է զերծ մնան բղավոցներից, գրկախառնություններիցՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի մարզահամալիրներում ընթացող մրցումներին հետևող հանդիսականները պետք է անպայման լինեն դիմակով: Մրցավայր մտնելուց առաջ նրանք երկու անգամ պետք է չափեն ջերմությունը:...
14:57 24/06/2021Ոսկե մեդալի ու չեմպիոնական տիտղոսի համար կպայքարեն բռնցքամարտիկներ Արթուր Բազեյանն ու Համբարձում ՀակոբյանըԻտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում այսօր կկայանան բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչները:
11:15 24/06/2021Կառավարությունն այսօր կլուծարի «Մարզաձեվերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոն» ՓԲԸ-նԳործադիրի գործառույթը ժամանակավորապես իրականացնող ներկայիս կառավարությունն այսօր չզեկուցվող հարցերի թվում որոշում կընդունի Հ.
18:42 23/06/2021Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնության մասնակիցների թիվն այս տարի աննախադեպ էԵրևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում այսօր մեկնարկել է կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցում են Հայաստանի բոլոր մարզերի, մայրաքաղաք Երևանի նաև Արցախի...
17:20 23/06/2021Հայ ըմբիշները գրավել են 2-րդ, 3-րդ տեղերըԵվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի պատանեկան առաջնություն
18:05 22/06/2021Կանանց Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի 2 ընկերական հանդիպումԿանանց Հայաստանի Մ-17 հավաքականը հունիսի 23-ից 29-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Ինչպես փոխանցում է ՀՖՖ-ն, հավաքի ընթացքում հունիսի 26-ին և 28-ին մեր...
17:51 22/06/2021Սոչիում կկայանան շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերըԽաղասեղանների շուրջ կնստեն նաև Լևոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը, Հովհաննես Գաբուզյանը, կանանցից՝ Էլինա Դանիելյանը:

10:44 31/05/2016Генрих Мхитарян отказался продлить контракт с дортмундской «Боруссией»Мхитаряном интересуются лондонские «Арсенал» и «Челси».
10:42 31/05/2016«Голос Армении»: Турция в истерикеГазета «Голос Армении» в номере от 31 мая пишет: «В Германии бушуют страсти вокруг резолюции о признании Геноцида вплоть до угроз убить отдельных депутатов.
14:56 30/05/2016Юношеская сборная Армении по футболу вылетела в СловакиюКоманда проведет два товарищеских матча со сборной Словакии Д-19.
17:58 28/05/2016Олимпиада в Рио может пройти без сборной России: Мутко не исключил «худший сценарий»Тогда Мутко назвал эту информацию абсурдной. В Кремле заявления экс-главы московской антидопинговой лаборатории назвали «клеветой перебежчика».
18:16 27/05/2016В Минспорта Армении осведомлены об устроенном азербайджанцами ЧП на первенстве Европы по Кунг-Фу, но есть одно «но»Мы совместно с Минюстом разрабатываем проект с целью обеспечить лицензирование всех действующих в Армении федераций во избежание подобных инцидентов. У нас нет рычагов воздействия в этой сфере.
13:08 27/05/2016Сборная Армении по футболу провела две тренировки в Лос-АнджелесеЗавтра сборная Армении проведет первую тренировку на стадионе «Стабхаб Центр», где 28-го мая и 1-го июня сыграет со сборными Гватемалы и Сальвадора.
17:46 26/05/2016Сборная Армении по спортивной гимнастике заняла 1-е место в группе на ЧЕ-2016Отмечается также, сборная Армении по спортивной гимнастике впервые принимает участие в командной борьбе.
14:52 26/05/2016Чемпионат Европы по спортивной гимнастике: Артур Аветисян в упражнении на кольцах вышел в финалНа чемпионате Европы Армению представляют: Арутюн Мердинян, Артур Давтян, Артур Товмасян, Ваагн Давтян и Армен Петросян. На молодежном чемпионате выступит только Артур Аветисян.
13:32 26/05/2016Сборная Армении по футболу провела полноценную тренировку в СШАСборная Армении прибыла в США, где проведет две товарищеские встречи.
18:30 25/05/2016Сборная Армении по футболу провела первую тренировку в СШАВ Лос-Анджелесе к команде присоединились также Генрих Мхитарян и Арас Озбилиз.
16:15 24/05/2016«Враг должен убедиться, кто настоящие хозяева Арцаха»: Вик Дарчинян посетит передовые позиции Армии обороны НКРТак как скоро летние каникулы, то я хотел бы призвать всех наших соотечественников приехать на отдых в Арцах.
21:00 23/05/2016Президент Бако Саакян обсудил с известным боксером Виком Дарчиняном вопросы развития спорта в НКРПрезидент Саакян выразил признательность Вахтангу Дарчиняну за активное участие в решении задач в сфере спорта на родине, а также вопросов, имеющих общеармянское значение.
12:58 23/05/2016Азербайджанские власти продолжают политику ассимиляции талышей, прибегая даже к махинациям в футболеТалышский футбольный клуб «Хазар-Ленкорань» в матче решающего тура с бакинским «Реваном» из-за несправедливо назначенного пенальтине смог удержаться в премьер-лиге.
19:07 20/05/2016«Вы чемпионы по жизни»: Папа Римский Франциск принял футболистов «Ювентуса» и «Милана» перед финалом Кубка ИталииВы привлекаете их внимание, поэтому должны вести себя так, чтобы в вас проявлялись качества, которые свидетельствуют о ценностях спорта.
18:45 20/05/2016«Готовимся к Олимпиаде в Рио»: Арташес Нерсисян о сборе женской сборной Армении по тяжелой атлетике в ЦахкадзореВ сборе принимают участие готовящиеся к летним Олимпийским играм в Рио чемпионки Европы Назик Авдалян и Рипсиме Хуршудян, а также Сона Погосян и Арпине Далалян.
13:44 20/05/2016На межвузовском турнире по настольному теннису победила команда Армяно-Российского университетаВ Ереване завершился традиционный межвузовский открытый чемпионат по настольному теннису.
18:26 19/05/2016Ануш Григорян стартовала с победы на чемпионате мира по боксу в АстанеВ столице Казахстана Астане стартовал чемпионат мира по боксу среди женщин.
14:14 19/05/2016Гимнаст Виген Хачатрян – победитель международного турнираВ Санкт-Петербурге продолжается розыгрыш Кубка по спортивной гимнастике имени Александра Дитятина.
17:16 18/05/2016На турнире развития УЕФА сборная Армении обыграла команду БеларусиАвторам голов от команды Армении стали Жирайр Шагоян, Арсен Гюламбарян и Греник Петросян.
16:08 18/05/2016Министерство спорта Азербайджана: Нашим спортсменам придется отказаться от мельдония, который они ранее принималиПо ее словам, от положительного допинг-анализа никто из спортсменов не застрахован.