19:44 28/06/2021Հայ մարզիկները Ալբանիայի հավաքականի հետ կայացած մեկնարկային մրցամարտում հաղթել են 2 : 1 հաշվովԴեվիսի գավաթի խաղարկության չորրորդ խմբի մրցաշարն անցկացվել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպիեում: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մեր թենիսիստները մարտական տրամադրությամբ են մեկնել մրցավայր:...
17:39 28/06/2021Տոկիոյի մեկնող հայաստանցի օլիմպիականների թիվը հասել է 14-իՏոկիոյի մարզահանդես մեկնող հայաստանցի մարզիկների թիվը ևս մեկով ավելացել է ու դարձել 14: Նա գյումրեցի բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովն է /63 կգ/: ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի օլիմպիականների կազմը այժմ...
14:37 28/06/2021ՀՖՖ-ն ընդունեց ՖԻՖԱ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի խմբագրած նոր կանոնադրությունը«Խոստացել էի զարգացնել մեր ֆուտբոլի հաջողությունները: Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դեպքում, կարծում եմ՝ կհամաձայնեք, որ այն մեզ հաջողվեց և մեր հավաքականը մարտին անցկացրած 3 հանդիպումներում փայլուն խաղ...
11:26 28/06/2021Արոնյանը հաղթել է Կարլսենին և գլխավորում է աղյուսակըԱյսօր կկայանա մրցաշարի 11-15-րդ տուրերը:
18:32 26/06/2021Եվրո-2020. Մեկնարկում է փլեյ-օֆֆ փուլըՖուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում այսօր կմեկնարկի ամենահետաքրքիրը՝ փլեյ–օֆֆ փուլը։ 1/8 եզրափակչի խաղային առաջին օրը քառորդ եզրափակիչ դուրս գալու համար կպայքարեն Ուելս-Դանիա, Իտալիա-Ավստրիա երկրների...
16:22 26/06/2021Ֆրանսիայում ձերբակալվել է վրաց-հայկական մաֆիայի 12 անդամՖրանսիական ոստիկանությունը բերման է ենթարկել 12 մարդու՝ երկրում գործող վրաց-հայկական մաֆիայում ներգրաված լինելու կասկածանքով: «Գրուզիա-օնլայնի»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Le Figaro- ն՝ հղում...
15:48 26/06/2021«Լիվերպուլը» ցանկանում էր գնել աշխարհի ամենաթանկ ֆուտբոլիստինԱնգլիական «Լիվերպուլը» քննարկում է Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի և Պարի Սեն Ժերմենի 22-ամյա խաղացող Կիլիան Մբապպեին գնելու հնարավորությունը: Այս մասին գրում է Marca- ն: Ակումբը հարցում է ուղարկել...
10:45 26/06/2021Թենիսի Հայաստանի հավաքականը «Davis Cup»-ի խաղերում հաղթել է ԱդրբեջանինԹենիսի Հայաստանի հավաքականը Հյուսիսային Մակեդոնիայի մայրաքաղաք Սկոպիեում ընթացող «Davis Cup» մրցաշարի 4-րդ ենթախմբում մրցել է Ադրբեջանի հետ, որի ընթացքում մեր ընտրանին հաղթել է 2-1 հաշվով։
09:23 26/06/2021Կապառոսը երկարաձգել է պայմանագրի ժամկետը Հայաստանի հավաքականի հետԻսպանացի մասնագետ Խոակին Կապառոսը երկարաձգել է պայմանագրի ժամկետը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի-ի հետ: Նա կմնա Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ մինչև 2022 թ-ի ավարտ: Իսպանացի մասնագետի...
18:13 25/06/2021Ավարտվել է ՈւԵՖԱ-ի զարգացման մրցաշարըՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, ավարտվել է ՈւԵՖԱ-ի զարգացման մրցաշարը։Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Խաղային վերջին օրը Հայաստանի Մ-16 տարեկանների հավաքականը 3:1 հաշվով առավելության...
10:25 25/06/2021Արթուր Բազեյանը՝ մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ56 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը ճանաչվել է Իտալիայում կայացած բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայից։...
09:00 25/06/2021Արթուր Բազեյանը հաղթել է նոկաուտով ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոնԲռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը Իտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում կայացած Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների առաջնությունից կվերադառնա մեկական ոսկե և արծաթե մեդալով: Հայ մարզիկներից Արթուր Բազեյանը...
19:40 24/06/2021Բրազիլացի Ժունինիոն միացել է «Փյունիկ» ՖԱ-ի թիմին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի։Այս մասին հայտնում են ակումբից։ Թիմին է միացել 25-ամյա բրազիլացի եզրային կիսապաշտպան Կառլոս Ժամիսոն Տելես դոս Սանթոս Ջունիորը՝ Ժունինիոն։ Ֆուտբոլիստը հանդես է եկել...
17:27 24/06/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի հանդիսականները պետք լինեն դիմակով, պետք է զերծ մնան բղավոցներից, գրկախառնություններիցՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի մարզահամալիրներում ընթացող մրցումներին հետևող հանդիսականները պետք է անպայման լինեն դիմակով: Մրցավայր մտնելուց առաջ նրանք երկու անգամ պետք է չափեն ջերմությունը:...
14:57 24/06/2021Ոսկե մեդալի ու չեմպիոնական տիտղոսի համար կպայքարեն բռնցքամարտիկներ Արթուր Բազեյանն ու Համբարձում ՀակոբյանըԻտալիայի Ռոզետո–դելի–Աբրուցի քաղաքում այսօր կկայանան բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչները:
11:15 24/06/2021Կառավարությունն այսօր կլուծարի «Մարզաձեվերի զարգացման հանրապետական համալիր կենտրոն» ՓԲԸ-նԳործադիրի գործառույթը ժամանակավորապես իրականացնող ներկայիս կառավարությունն այսօր չզեկուցվող հարցերի թվում որոշում կընդունի Հ.
18:42 23/06/2021Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնության մասնակիցների թիվն այս տարի աննախադեպ էԵրևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում այսօր մեկնարկել է կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի առաջնությունը, որին մասնակցում են Հայաստանի բոլոր մարզերի, մայրաքաղաք Երևանի նաև Արցախի...
17:20 23/06/2021Հայ ըմբիշները գրավել են 2-րդ, 3-րդ տեղերըԵվրոպայի հունահռոմեական ըմբշամարտի պատանեկան առաջնություն
18:05 22/06/2021Կանանց Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի 2 ընկերական հանդիպումԿանանց Հայաստանի Մ-17 հավաքականը հունիսի 23-ից 29-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Ինչպես փոխանցում է ՀՖՖ-ն, հավաքի ընթացքում հունիսի 26-ին և 28-ին մեր...
17:51 22/06/2021Սոչիում կկայանան շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերըԽաղասեղանների շուրջ կնստեն նաև Լևոն Արոնյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը, Հովհաննես Գաբուզյանը, կանանցից՝ Էլինա Դանիելյանը:

17:59 06/12/2012Armenian grandmasters in PavlodarArmenian grandmaster Avetik Grigoryan has scored 5.5 points after seven rounds in the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan.
17:53 06/12/2012Hrant Melkumyan in LondonHaving scored 5 points after five rounds, Armenian GM Hrant Melkumyan leads the open chess tournament in London, Armenian Chess Federation website reported.
14:29 06/12/2012Henrikh Mkhitaryan: Mental fatigue told on usFC Shakhtar midfielder Henrikh Mkhitaryan shared his impressions after the game with Juventus.
12:36 06/12/2012Shinuhayr village gym furnished with support from Orange FoundationThe Orange Foundation and Shen NGO continue implementing charity projects aimed at developing vulnerable rural communities of Armenia, and, in particular, targeting children, their education, health,...
14:53 05/12/2012No Europa League can help us retain Premier League – ManciniManchester City manager Roberto Mancini believes his side’s failure to qualify for the Europa League could help them to retain their Premier League title, Inside Football reported.
14:45 05/12/2012Chelsea the favorite for Club World Cup, says TorresChelsea striker Fernando Torres believes his side is favorites for the upcoming Club World Cup, and has described winning the tournament as one of the Blues’ "main targets" this season, Goal.com...
13:43 05/12/2012Hrant Melkumyan in LondonHaving scored 4 points after four rounds, Armenian GM Hrant Melkumyan, along with IM Zhou Yang-Fan (England), leads the open chess tournament in London, Armenian Chess Federation website reported.
13:38 05/12/2012Armenian grandmasters in PavlodarArmenian grandmaster Avetik Grigoryan has scored 5 points after six rounds and along with GMs Anuar Ismagambetov, Petr Kostenko (Kazakhstan) and IM Vladislav Artemiev (Russia) leads the open chess...
18:23 04/12/2012Armenian grandmasters in PavlodarGM Avetik Grigoryan has scored 4.5 points after five rounds and along with GM Anuar Ismagambetov (Kazakhstan) leads the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan.
18:22 04/12/2012Hrant Melkumyan in LondonHaving scored 3 points after three rounds, Armenian GM Hrant Melkumyan, along with a group of other participants, leads the open chess tournament in London, Armenian Chess Federation website reported.
18:21 04/12/2012Varuzhan Akobian becomes U.S. championArmenian GM Varuzhan Akobian became the champion of the United States as a member of the Seattle Team.
14:56 04/12/2012Frank de Boer: We have to win against Real MadridFrank de Boer says his Ajax side will be going to Real Madrid looking to clinch their Europa League spot with a win, Goal.com reported.
17:13 03/12/2012Hrant Melkumyan in LondonHaving scored 2 points after 2 rounds, Armenian GM Hrant Melkumyan, along with a group of other participants, leads the open chess tournament in London, Armenian Chess Federation website reported.
17:13 03/12/2012Armenian grandmasters in PavlodarArmenian grandmasters Zaven Andriasian, Avetik Grigoryan and Hovhannes Gabuzyan have scored 3.5 points each after 4 rounds at the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan.
13:44 03/12/2012Marcelo: I am the world's best left-backReal Madrid defender Marcelo believes that he is the best left-back in the world, Sports Mole reported.
18:06 01/12/2012Manchester City ready to meet €21m Isco clauseManchester City are ready to meet Isco's €21 million release fee this January before loaning the playmaker back to Malaga until the summer, Goal.com reported.
17:02 30/11/2012Aronian-Sargissian grandmaster school to hold new trainingsYoung chess players of Levon Aronian's and Gabriel Sargissian's grandmaster school will attend their next trainings on December 1-11 in Tsakhkadzor, Armenia.
19:03 29/11/2012Scolari named Brazil coachLuiz Felipe Scolari has been confirmed as the new coach of Brazil, according to Goal.com. Former boss Mano Menezes was sacked last week after failing to meet expectations, having been knocked out of...
18:27 29/11/2012Armenian grandmasters in PavlodarArmenian grandmasters Zaven Andriasian, Avetik Grigoryan, Hovhannes Gabuzyan, Hrair Simonian will participate in an open chess tournament that will begin on November 30 in Pavlodar, Kazakhstan,...
14:15 29/11/2012Arsenal’s Laurent Koscielny to miss three weeks with groin strainArsenal look likely to be without defender Laurent Koscielny for three weeks after he limped off injured against Everton on Wednesday night, Sports Mole reported.