18:30 06/07/2021Շանթ Խաչատրյանը պարգևատրվել է բրոնզե մեդալովԳերմանիայի Դորտմունդում անցկացվեց հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի պատվիրակներից լավ հանդես են եկել աշտարակցի Շանթ Խաչատրյանը (67...
18:12 06/07/2021Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ կորոնավիրուսի առաջին դեպքերն են գրանցվել լրագրողների շրջանումՃապոնիայում կորոնավիրուսի առաջին դեպքերն են հայտնաբերվել լրագրողների շրջանում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հունիսի վերջին տեղական հեռուստաընկերություններից մեկի լրագրողները մտադիր էին հոդված...
10:58 06/07/2021Եվրո-2020. Մեկնարկում է կիսաեզրափակիչըԱյսօր ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում կմեկնարկի կիսաեզրափակիչը: Առաջին խաղային օրը կհանդիպեն Իտալիայի ու Իսպանիայի հավաքականները: Հուլիսի 7-ին կհանդիպեն Անգլիայի և Դանիայի հավաքականները:...
18:53 05/07/2021Էրիկ Առստամյանը նոկաուտով հաղթել է թուրք բռնցքամարտիկինՀայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով հաղթել է թուրք բռնցքամարտիկին։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։Թբիլիսիում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով...
14:10 05/07/2021Լևոն Արոնյան․ Հայաստանի ու Արցախի հայերով նշում ենք երեկվա հաղթանակս«Հայաստանի ու Արցախի հայերով նշում ենք երեկվա հաղթանակս՝ իմ սիրելի տիկին Նաիրայի գլխավորությամբ»,- այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանն ու նկարներ հրապարակել։ Հիշեցնենք, որ...
11:18 05/07/2021«Լեռնային Արցախի» պատանեկան թիմը 2-րդ տեղն է գրավել ԳերմանիայումԳերմանիայում ավարտվել է ֆուտբոլի պատանիների միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել է նաև «Լեռնային Արցախ 06» թիմը: Պատանիները զբաղեցրել են երկրորդ տեղը և դարձել արծաթե մեդալակիր։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի...
09:32 05/07/2021Բռնցքամարտիկ Դավիթ Սիմոնյանը բացահայտ առավելությամբ հաղթել է թուրքինԱռաջին երկու ռաունդներում Սիմոնյանը ունեցել է շատ մեծ առավելություն, իսկ երկրորդ ռաունդում մրցավարները մրցակցին դուրս են հանել ռինգից անթույլատրելի հարվածների և անպատրաստ լինելու համար։
09:00 05/07/2021Լևոն Արոնյանը հաղթել է Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշարումԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը հաղթել է Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշարում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` արագ շախմատի առցանց մրցաշարի եզրափակչի խաղային երկրորդ օրը ևս Արոնյանը հաղթանակ է...
12:54 03/07/2021Աղմկահարույց դրվագներ, անդրկուլիսյան ինտրիգներ. «Շիրակ»-ը հայտնել է, ինչու չի մասնակցում ԲԽ առաջնությանըԳյումրիի «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը տարածել է հայտարարություն՝ պարզաբանելով, թե ինչու չի մասնակցում Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությանը.
17:24 02/07/2021Օլիմպիական խաղերի որոշ մրցումներ նախատեսվում է անցկացնել առանց հանդիսականիՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի որոշ մրցումներ նախատեսվում է անցկացնել առանց հանդիսականի կամ նրանց քանակի կրճատումով: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, հնարավոր է, որ բասկետբոլի հանդիպումներն անցնեն առանց...
14:03 02/07/2021Տոկիոյի խաղեր կմեկնի 17 հայ մարզիկԵրկու հայ լողորդ և մեկ եռացատկորդ նույնպես կմեկնեն Տոկիո:
19:00 01/07/2021Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ ՄՕԿ-ի գրեթե բոլոր աշխատակիցները պատվաստվել ենՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը որոշել է Ճապոնիա մեկնել հուլիսի 8-ին: Նա պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ծագող արևի երկրում գտնվելու առաջին օրերին Բախը նախատեսում է հեռավար...
12:44 01/07/2021Եթե ես ասել եմ 20 ծանրաձող պետք է լինի, ուրեմնն այն պետք է լինի 20 հատ. Նիկոլ Փաշինյան«Ծանրամարտի բոլոր տարիքային խմբերի տղամարդկանց և կանանց հավաքական թիմերի մարզիկների ամենօրյա մարզումները Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի չափորոշիչներին համապատասխան մարզագույքով իրականացնելու համար...
09:23 01/07/2021Ըմբիշ Լյովա Գևորգյանը 11։0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն՝ նվաճելով երիտասարդական ԵԱ ոսկե մեդալըԴորտմունդում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում հունիսի 30-ին ազատ ոճային 125 կգ Լյովա Գևորգյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մարզիկի հետ պայքարում։ «Եզրափակչում մեր մարզիկը...
12:51 30/06/2021Սերենա Ուիլյամսը վնասվածքի պատճառով չի շարունակի պայքարը Ուիմբլդոնում«Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի հաղթող Սերենա Ուիլյամսը չի կարողացել ավարտել Ուիմբլդոնի մրցաշարի առաջին շրջանը բելառուս Ալեքսանդրա Սասնովիչի հետ: 39-ամյա ամերիկուհին առաջին սեթի ընթանքում ոլորել է ոտքն ու...
16:22 29/06/2021«Հպարտությունը կսպանի Մբապեին». արձագանքներ՝ Եվրո-2020-ի գլխավոր անհաջողությանըԿիլիանը դուրս մղեց Ֆրանսիային
15:54 29/06/2021Հասան Աքուսը ժամանակավորապես վայր է դրել EWF նախագահի լիազորություններըՀասան Աքուսը /Թուրքիա/ ժամանակավորապես վայր է դրել ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի /EWF/ նախագահի լիազորությունները: Պատճառը միջազգային դոպինգ թեստավորման գործակալության (ITA) մեղադրանքներն են,...
15:19 29/06/2021Goldmoney Asian Rapid. Արոնյանը հաղթել է մրցաշարի խմբային փուլումՓլեյ-օֆֆ փուլում Արոնյանի մրցակիցը կլինի Էրիգասի Արջունը
13:42 29/06/2021Ռեկորդային թվով հայ շախմատիստներ կմասնակցեն աշխարհի գավաթինՀուլիսի 10-ին Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում կմեկնարկեն շախմատի աշխարհի տղամարդկանց և կանանց գավաթի խաղարկությունները։ Շախմատի ֆեդերացիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ տղամարդկանց խաղարկությունում Հայաստանը...
20:22 28/06/2021Կայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ժողովըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գրասենյակում կայացել է 21-րդ հերթական ժողովը: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Օրակարգում ընդգրկված է եղել 11 հարց։ Օրակարգի հաստատումից հետո ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը...

17:29 13/12/2012Ferguson to have informal meeting with Guardiola in New YorkSir Alex Ferguson will spend next week in New York raising the intriguing possibility of fresh talks with Pep Guardiola, Mirror.co.uk reported.
15:10 13/12/2012Benzema limps out of Real's Cup match at CeltaFrance forward Karim Benzema was forced off in the first half of Real Madrid's King's Cup match at Celta Vigo on Wednesday, apparently with a foot problem, Reuters reported.
17:44 12/12/2012Aronian, Danielian to participate in World Mind GamesGM Levon Aronian will participate in World Mind Games on December 14-19 in Beijing, China. The chess tournament will be held in three formats: rapid, blitz and blind chess. 16 strong grandmasters...
14:10 12/12/2012Casillas considering MLS stint: ‘I would like to play out my football in a more relaxed environment’Real Madrid goalkeeper Iker Casillas has suggested he may finish his career in America if the pressure of playing in Spain becomes too much to handle, ESPN reported.
14:01 12/12/2012David Beckham could be lured to FA, admits BernsteinDavid Beckham is in line for a role at the FA after Chairman David Bernstein hailed the former England captain as a unique sporting figure, the Daily Mail said.
17:02 11/12/2012Evgeniya Doluhanova finishes second in MukachevoHaving scored 7 points out of 10, Armenian WGM Evgeniya Doluhanova finished second at the round-robin tournament in Mukachevo, Ukraine.
16:35 11/12/2012Berlusconi: I'm the most successful president in footballing historySilvio Berlusconi has stated that the success that AC Milan have enjoyed during his time at the club are unmatched in the game.
15:10 11/12/2012Eto'o: Messi is a godAnzhi Makhachkala striker Samuel Eto'o has labelled Lionel Messi a "god" and praised his grounded personality, according to Goal.com.
12:57 11/12/2012Hrant Melkumyan wins London open chess tournamentArmenian GM Hrant Melkumyan beat GM Mark Hebden (England) in the last round of the open chess tournament in London.
14:23 10/12/2012Avetik Grigoryan wins Pavlodar open chess tournamentHaving scored 8 points out of 10, Armenian grandmaster Avetik Grigoryan finished first in the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan.
13:52 10/12/2012Henry to play in Arsenal against SwanseaThierry Henry is set to make his third Arsenal debut in the FA Cup clash against Swansea on January 6, the Daily Mail reported.
13:29 10/12/2012Messi scores 86th goal of yearBarcelona forward Lionel Messi reached another milestone in his phenomenal career on Sunday when he set a record for goals scored in a calendar year of 86 with a La Liga double at Real Betis, beating...
12:00 10/12/2012Armenian chess players in PavlodarGM Avetik Grigoryan, scoring 7.5 points out of 9, leads the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan before the last round.
11:43 10/12/2012Hrant Melkumyan in LondonArmenian GM Hrant Melkumyan, scoring 6.5 points out of 8, leads the open chess tournament in London before the last round.
10:11 10/12/2012World Football Day marked todayWorld Football Day was established by the United Nations and is celebrated every year on December 10.
16:52 08/12/2012Hrant Melkumyan in LondonHaving scored 6 points after seven rounds, Armenian grandmaster Hrant Melkumyan leads the open chess tournament in London.
16:28 08/12/2012Armenian striker Yura Movsisyan moves to SpartakSpartak Moscow have finally confirmed that they have a agreed a deal with FC Krasnodar for striker Yura Movsisyan.
14:39 08/12/2012Rome, Milan could host Euro 2020 matchesThe Italian Football Federation believe that Rome and Milan are ready to host Euro 2020 matches, Football Italia reported.
13:52 07/12/2012Armenian grandmasters in PavlodarArmenian grandmaster Avetik Grigoryan has scored 6.5 points after eight rounds in the open chess tournament in Pavlodar, Kazakhstan.