18:30 06/07/2021Շանթ Խաչատրյանը պարգևատրվել է բրոնզե մեդալովԳերմանիայի Դորտմունդում անցկացվեց հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի պատվիրակներից լավ հանդես են եկել աշտարակցի Շանթ Խաչատրյանը (67...
18:12 06/07/2021Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ կորոնավիրուսի առաջին դեպքերն են գրանցվել լրագրողների շրջանումՃապոնիայում կորոնավիրուսի առաջին դեպքերն են հայտնաբերվել լրագրողների շրջանում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հունիսի վերջին տեղական հեռուստաընկերություններից մեկի լրագրողները մտադիր էին հոդված...
10:58 06/07/2021Եվրո-2020. Մեկնարկում է կիսաեզրափակիչըԱյսօր ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում կմեկնարկի կիսաեզրափակիչը: Առաջին խաղային օրը կհանդիպեն Իտալիայի ու Իսպանիայի հավաքականները: Հուլիսի 7-ին կհանդիպեն Անգլիայի և Դանիայի հավաքականները:...
18:53 05/07/2021Էրիկ Առստամյանը նոկաուտով հաղթել է թուրք բռնցքամարտիկինՀայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով հաղթել է թուրք բռնցքամարտիկին։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։Թբիլիսիում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով...
14:10 05/07/2021Լևոն Արոնյան․ Հայաստանի ու Արցախի հայերով նշում ենք երեկվա հաղթանակս«Հայաստանի ու Արցախի հայերով նշում ենք երեկվա հաղթանակս՝ իմ սիրելի տիկին Նաիրայի գլխավորությամբ»,- այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանն ու նկարներ հրապարակել։ Հիշեցնենք, որ...
11:18 05/07/2021«Լեռնային Արցախի» պատանեկան թիմը 2-րդ տեղն է գրավել ԳերմանիայումԳերմանիայում ավարտվել է ֆուտբոլի պատանիների միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել է նաև «Լեռնային Արցախ 06» թիմը: Պատանիները զբաղեցրել են երկրորդ տեղը և դարձել արծաթե մեդալակիր։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի...
09:32 05/07/2021Բռնցքամարտիկ Դավիթ Սիմոնյանը բացահայտ առավելությամբ հաղթել է թուրքինԱռաջին երկու ռաունդներում Սիմոնյանը ունեցել է շատ մեծ առավելություն, իսկ երկրորդ ռաունդում մրցավարները մրցակցին դուրս են հանել ռինգից անթույլատրելի հարվածների և անպատրաստ լինելու համար։
09:00 05/07/2021Լևոն Արոնյանը հաղթել է Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշարումԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը հաղթել է Goldmoney Asian Rapid 7-րդ միջազգային մրցաշարում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` արագ շախմատի առցանց մրցաշարի եզրափակչի խաղային երկրորդ օրը ևս Արոնյանը հաղթանակ է...
12:54 03/07/2021Աղմկահարույց դրվագներ, անդրկուլիսյան ինտրիգներ. «Շիրակ»-ը հայտնել է, ինչու չի մասնակցում ԲԽ առաջնությանըԳյումրիի «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը տարածել է հայտարարություն՝ պարզաբանելով, թե ինչու չի մասնակցում Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությանը.
17:24 02/07/2021Օլիմպիական խաղերի որոշ մրցումներ նախատեսվում է անցկացնել առանց հանդիսականիՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի որոշ մրցումներ նախատեսվում է անցկացնել առանց հանդիսականի կամ նրանց քանակի կրճատումով: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, հնարավոր է, որ բասկետբոլի հանդիպումներն անցնեն առանց...
14:03 02/07/2021Տոկիոյի խաղեր կմեկնի 17 հայ մարզիկԵրկու հայ լողորդ և մեկ եռացատկորդ նույնպես կմեկնեն Տոկիո:
19:00 01/07/2021Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ ՄՕԿ-ի գրեթե բոլոր աշխատակիցները պատվաստվել ենՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը որոշել է Ճապոնիա մեկնել հուլիսի 8-ին: Նա պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ծագող արևի երկրում գտնվելու առաջին օրերին Բախը նախատեսում է հեռավար...
12:44 01/07/2021Եթե ես ասել եմ 20 ծանրաձող պետք է լինի, ուրեմնն այն պետք է լինի 20 հատ. Նիկոլ Փաշինյան«Ծանրամարտի բոլոր տարիքային խմբերի տղամարդկանց և կանանց հավաքական թիմերի մարզիկների ամենօրյա մարզումները Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի չափորոշիչներին համապատասխան մարզագույքով իրականացնելու համար...
09:23 01/07/2021Ըմբիշ Լյովա Գևորգյանը 11։0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն՝ նվաճելով երիտասարդական ԵԱ ոսկե մեդալըԴորտմունդում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում հունիսի 30-ին ազատ ոճային 125 կգ Լյովա Գևորգյանը հաղթանակ է տարել ադրբեջանցի մարզիկի հետ պայքարում։ «Եզրափակչում մեր մարզիկը...
12:51 30/06/2021Սերենա Ուիլյամսը վնասվածքի պատճառով չի շարունակի պայքարը Ուիմբլդոնում«Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի հաղթող Սերենա Ուիլյամսը չի կարողացել ավարտել Ուիմբլդոնի մրցաշարի առաջին շրջանը բելառուս Ալեքսանդրա Սասնովիչի հետ: 39-ամյա ամերիկուհին առաջին սեթի ընթանքում ոլորել է ոտքն ու...
16:22 29/06/2021«Հպարտությունը կսպանի Մբապեին». արձագանքներ՝ Եվրո-2020-ի գլխավոր անհաջողությանըԿիլիանը դուրս մղեց Ֆրանսիային
15:54 29/06/2021Հասան Աքուսը ժամանակավորապես վայր է դրել EWF նախագահի լիազորություններըՀասան Աքուսը /Թուրքիա/ ժամանակավորապես վայր է դրել ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի /EWF/ նախագահի լիազորությունները: Պատճառը միջազգային դոպինգ թեստավորման գործակալության (ITA) մեղադրանքներն են,...
15:19 29/06/2021Goldmoney Asian Rapid. Արոնյանը հաղթել է մրցաշարի խմբային փուլումՓլեյ-օֆֆ փուլում Արոնյանի մրցակիցը կլինի Էրիգասի Արջունը
13:42 29/06/2021Ռեկորդային թվով հայ շախմատիստներ կմասնակցեն աշխարհի գավաթինՀուլիսի 10-ին Ռուսաստանի Սոչի քաղաքում կմեկնարկեն շախմատի աշխարհի տղամարդկանց և կանանց գավաթի խաղարկությունները։ Շախմատի ֆեդերացիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ տղամարդկանց խաղարկությունում Հայաստանը...
20:22 28/06/2021Կայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ժողովըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գրասենյակում կայացել է 21-րդ հերթական ժողովը: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Օրակարգում ընդգրկված է եղել 11 հարց։ Օրակարգի հաստատումից հետո ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը...

12:12 15/06/2016СМИ: Боксер армянского происхождения из Чехии отказался ехать в Баку на соревнования из соображений безопасности«Олимпиада важна для меня, но жизнь ценнее. Сборная Армении тоже отказалась от поездки в Баку», – сказал он.
15:52 14/06/2016УЕФА условно дисквалифицировал сборную России до конца Евро-2016Кроме того, Российский футбольный союз должен заплатить штраф в 150 тысяч евро.
13:46 14/06/2016Франция депортирует 50 болельщиков из РоссииКак сообщает агентство Франс Пресс, такое решение связано с тем, что фанаты представляют угрозу общественному порядку.
19:13 13/06/2016УЕФА накажет футбольные федерации Турции и ХорватииТурецкие болельщики использовали пиротехнику и бросали посторонние предметы на поле.
15:11 13/06/2016В Ницце погиб фанат сборной Северной ИрландииКак сообщает Mirror, болельщик был сильно пьян, когда шел по набережной.
12:52 13/06/2016Очередной допинг-скандал в Азербайджане: сборная страны по тяжелой атлетике может быть не допущена до Олимпиады в РиоШестеро азербайджанских штангистов дисквалифицированы по итогам чемпионата мира, который прошел в ноябре прошлого года в США.
19:10 11/06/2016Министр спорта Франции назвал «взрывоопасным» матч сборных России и АнглииВ ночь на 11 июня в ходе очередной драки было разгромлено несколько баров. В дело вмешалась французская полиция, применившая газ и дубинки.
18:46 11/06/2016Президент Армении понаблюдал за игрой участников Чемпионата Европы по шахматам среди ветерановПрезидент Армении, глава Шахматной федерации РА Серж Саргсян посетил сегодня Дом шахмат имени Тиграна Петросяна в Ереване.
15:20 10/06/2016Король футбола Пеле распродал все свои награды за 4,4 миллиона евро«Я решил поделиться своими наградами с болельщиками и коллекционерами. Надеюсь, они будут бережно хранить эти артефакты и передадут их будущим поколениям», – заявил 75-летний футболист.
13:55 10/06/2016Букмекеры назвали фаворитов Евро-2016Сборная Франции по футболу является фаворитом чемпионата Европы, свидетельствуют котировки британской букмекерской конторы William Hill.
13:03 10/06/2016Баку отказался предоставить гарантии безопасности боксеру-армянину из Украины Геворгу МанукянуГеворг Манукян не поедет в Баку на международный квалификационный турнир на Олимпийские игры в Рио, который пройдет с 16 по 26 июня.
12:15 08/06/2016Вице-президентом Федерации тяжелой атлетики Азербайджана назначен племянник президента Ильхама АлиеваОб этом сообщила его мать – дочь Гейдара Алиева и сестра президента Азербайджана Ильхама Алиева – Севиль Алиева.
13:00 07/06/2016СМИ: Олимпийская сборная Азербайджана по тяжелой атлетике может быть дисквалифицирована из-за допингового скандалаТри азербайджанских тяжелоатлета не прошли перепроверку допинг-проб с Олимпиады-2012 в Лондоне.
12:36 07/06/2016Лилит Мкртчян победила в 10-м туре чемпионата Европы по шахматамПосле 10 туров лидирует украинка Анна Ушенина, набравшая 8 очков. По 7,5 балла в активе армянки Лилит Мкртчян, немки Элизабет Петц и испанки Сабрины Веги Гутьеррес.
16:46 06/06/2016Посол Германии признался в любви к кинофестивалю «Золотой абрикос» и сборной Армении по футболуБудем надеяться, что армянская сборная сможет принять участие в следующих Чемпионатах мира и Европы.
17:16 04/06/2016Боксер Артур Абрахам: Надо бороться за признание Геноцида армян на всех аренах, в моем случае – это рингМы должны продолжать борьбу за международное признание и осуждение Геноцида армян, а также добиваться соответствующей компенсации, используя для осуществления этих целей любые платформы.
11:29 04/06/2016«Хаккин.аз»: 70% представителей Азербайджана на Олимпиаде в Рио – легионерыВ материале отмечается, что Азербайджан делегирует на Олимпиаду «сборную мира».
09:45 04/06/2016Скончался легендарный боксер Мохаммед АлиАли более 30 лет боролся с болезнью Паркинсона.
18:39 02/06/2016Белый тигр выбран талисманом зимних Олимпийских игр 2018 года в ПхенчханеВ качестве талисмана Паралимпийских игр-2018 выбран гималайский медведь.
12:36 02/06/2016Сборная Армении одержала победу в товарищеском матче с командой СальвадораМатч прошел в Калифорнии, на стадионе «Стабхаб центр».