14:53 27/07/2020Կատարը ցանկանում է հյուրընկալել 2032թ․-ի ՕլիմպիադանԿատարը նամակ է հղել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ)՝ 2032 թվականի ամառային Օլիմպիադան անցկացնելու մտադրության մասին: Ինչպես հայտնում է Gazeta-ն, բացի Կատարից, խաղերը ցանկանում են հյուրընկալել...
18:49 25/07/2020Իսմայիլովը մենամարտի ընթացքում կոտրել է Եմելիանենկոյի քիթըԽառը ոճի մարտերի մարզիկ Մահոմեդ Իսմայիլովը ACA 107 մրցաշարի մենամարտի ընթացքում կոտրել է Ալեքսանդր Եմելիանենկոյի քիթը: «Championat.com»-ի տարածած տեղեկատվությունը փոխանցում է «ՌԻԱ նովոստին»:...
16:07 25/07/2020«Բարսելոնայի» նախկին խաղացող Խավին վարակվել է կորոնավիրուսով«Բարսելոնայի» նախկին ֆուտբոլիստ և քաթարյան «Ալ-Սադ» ակումբի գլխավոր մարզիչ Խավի Էրնանդեսը վարակվել է COVID-19- ով: «Մի քանի օր առաջ ես անցել եմ կորոնավիրուսի թեստ և ստացա դրական պատասխան»,- շաբաթ օրը...
13:57 25/07/2020Ազատ ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական չեմպիոնին Մոսկվայի մարզում մահացած են գտելԿամավորներն ու փրկարարները Մոսկվայի մարզում գտել են ազատ ոճի ըմբշամարտի 1964թ.-ի օլիմպիական չեմպիոն, մարզական լրագրող Ալեքսանդր Իվանիցկինի դին: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հաղորդել են որոնողական-կամավորների...
16:41 24/07/2020Տոկիոյի օլիմպիական մարզադաշտում տեղի է ունեցել առցանց արարողություն՝ «Մենք ուժեղ ենք միասին» կարգախոսովՄեկ տարի հետո, հուլիսի 23-ին, պետք է տրվի «Տոկիո- 2020»-ի մեկնարկը։ Այդ կապակցությամբ Տոկիոյի Օլիմպիական մարզադաշտում տեղի է ունեցել առցանց արարողություն՝ «Մենք ուժեղ ենք միասին» կարգախոսով։ Դա...
19:53 23/07/2020Տիգրան Դավթյանը գլխավորեց «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբըԳյումրու «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Տիգրան Դավթյանը։ Այս մասին հայտնում են ակումբից։ «Շիրակի» գլխավոր մարզիչի պաշտոնում նշանակվել է թիմի լեգենդար ավագ Տիգրան Դավթյանը:...
19:00 23/07/2020Օլիմպիական օղակների բնօրինակը կհանվի աճուրդիԺամանակակից օլիմպիական խաղերի հիմնադիր, բարոն Պիեր դը Կուբերտենի ստեղծած օլիմպիական օղակների բնօրինակը կհանվի աճուրդի՝ հուլիսի 26-ին՝ Ֆրանսիայի Կանն քաղաքում: Նկարի արժեքը գնահատվում է 100 հազար...
18:37 23/07/2020Ռումինացի հայտնի մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն գլխավորեց Կիևի «Դինամոն»Ռումինացի հայտնի մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն գլխավորեց Կիևի «Դինամոն»։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի պաշտոնական կայքը: Հայտնի չէ, թե ինչ ժամկետով է ռումինացի մասնագետը աշխատելու կիևյան ակումբում:...
17:35 23/07/2020Վարդան Բիչախչյանը կգլխավորի Երևանի «Արարատ»-ըԳյումրու «Շիրակի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Բիչախչյանը կգլխավորի Երևանի «Արարատ»-ը։ Այս մասին հայտնում են «Շիրակ» ակումբից: «Սիրելի Շիրակցինե՛ր, Առաջարկ եմ ստացել գլխավորելու Հայաստանի ֆուտբոլի մյուս...
15:13 23/07/2020«Արարատ-Արմենիա»-ն բրազիլացի նոր պաշտպան ունի«Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբին է միացել է 27-ամյա ակումբին է միացել 27-ամյա բրազիլացի եզրային պաշտպան Գիլյերմո Անտոնիո դե Սոուզան (Ալեմաո): Այս մասին հայտնում են ակումբից։ Ըստ աղբյուրի,...
13:51 22/07/2020Ծառուկյանը մենամարտի է հրավիրել Ալ ԱիկուինտայինԱբու Դաբիում ձեռք բերված տպավորիչ հաղնակակից հետո, Ախալքալաքում ծնված, հայ մարզիկ Արման Ծառուկյանը իր հաջորդ մենամարտը ցանկանում է անց կացնել Մերաբ Դվալիշվիլիի թիմակից Ալ Ակուինտայի հետ: Այս մասին...
18:40 21/07/2020Գանձասար-Կապանի շարքերը համալրեցին ևս երկու ֆուտբոլիստներՊաշտոնական: Գանձասար-Կապանի շարքերը համալրեցին ևս երկու ֆուտբոլիստներ:Այդ մասին տեղեկանում ենք «Գանձասար-Կապան» ֆեյսբուքյան էջից։ 31 ամյա Հայկ Իշխանյանը, ով արդեն իսկ ունի բավականին մեծ փորձ...
17:22 21/07/2020ԵՕԿ ասոցիացան ինքնամեկուսացումից հետո աստիճանաբար վերադառնում է գործունեությանԵվրոպական երկրների օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացան /ԵՕԿ / գրեթե չորս ամսվա ինքնամեկուսացումից և սահմանափակումներից հետո աստիճանաբար վերադառնում է լիարժեք գործունեության, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Պաշտոնը...
17:10 21/07/2020«Փյունիկը» ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի«Փյունիկ» ՖԱ-ն ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն ֆուտբոլի ակադեմիայում վերսկսել է նոր մրցաշրջանի նախապատրաստական փուլը։ Այս մասին տեղեկացնում են ակումբից։ Թիմը հուլիսի 25-ից օգոստոսի 6-ն ուսումնամարզական հավաք...
16:21 21/07/2020Հրաձգության միջազգային ֆեդերացիայի գլխավոր ասամբլեան ևս չեղարկվել էՀրաձգության միջազգային ֆեդերացիայի (ISSF) գլխավոր ասամբլեան, որը նախատեսված էր Մյունխենում, նոյեմբերի 21-ին, չեղյալ է հայտարարվել: Որոշումն ընդունվել է 110 ազգային ֆեդերացիաների հետ խորհրդակցելուց...
10:27 21/07/2020Քանյե Ուեսթն առաջարկել է Jay-Z-ին դառնալ փոխնախագահի թեկնածուԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթե, որն առաջադրվել է ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում, առաջարկել է իր գործընկեր Jay-Z-ին դառնալ փոխնախագահի թեկնածու։ Այս մասին գրում է 360tv.ru կայքը՝ հղում անելով TMZ-ին։ Ուեսթը...
20:30 20/07/2020Շախմատի համաշխարհային առցանց Օլիմպիադային կմասնակցի 163 թիմՇախմատի համաշխարհային առցանց Օլիմպիադային կմասնակցի 163 թիմ: Այս մասին տեղեկացնում է ՖԻԴԵ-ն: Հայաստանի ընտրանին ընդգրկված է առաջին ենթախմբում: Արշակ Պետրոսյանի գլխավորած թիմի հետ նույն ենթախմբում են...
19:23 20/07/2020«Ոսկե գնդակ» մրցանակն այս տարի չի հանձնվիՖրանսիական France Football ամսագիրը կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով որոշել է 2020 թվականի արդյունքներով «Ոսկե գնդակ» մրցանակ չհանձնել։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ France Football նման...
18:06 20/07/2020Իմ գոլը … իմ երկրի համար․Հ․ՄխիթարյանՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ա Սերիայի հերթական տուրի՝ «Ինտերի» հետ խաղում խփած իր գոլը նվիրել է Հայաստանին.
16:47 20/07/2020Աննա Մելիքյանի «Փերի» ֆիլմը վարձույթում կլինի օգոստոսի 1-ինՌուսաստանաբնակ հայազգի ռեժիսոր Աննա Մելիքյանի նոր «Փերի» ֆիլմը, որի պրեմիերան ինքնամեկուսացման շրջանում կայացել էր առ-ցանց ապրիլին, օգոստոսի 1-ից կցուցադրվի մեծ էկրանին։ Վարձույթից ստացված հասույթը...

20:06 18/10/2013Прадед Араза Озбилиза сумел доказать свое армянское происхождение, лишь заговорив на чистейшем армянскомРоссийская спортивная газета «Спорт-Экспресс» рассказывает об истории семьи полузащитника московского «Спартака» и сборной Армении Араза Озбилиза и объясняет, почему у него турецкая фамилия.
16:16 17/10/2013Сборная Армении бьет рекорд: поднялась на 38-е место в рейтинге ФИФАСегодня, 17 октября, ФИФА опубликовала рейтинг-лист национальных команд. Сборная Армении благодаря победе над Болгарией (2:1) и ничьей с Италией (2:2) поднялась на 17 позиций и теперь занимает 38-е...
14:26 16/10/2013Определился 21 из 32 участников финальной части ЧМ-2014 по футболуВ ночь на среду была определена двадцать одна сборная из тридцати двух, которые примут участие в чемпионате мира, который ближайшим летом состоится в Бразилии, сообщает российский портал Live.tv.
20:15 15/10/2013В Баку до начала матча Россия-Азербайджан на российских болельщиков напали с ножамиЗа несколько часов до начала отборочного матча Чемпионата мира-2014 Азербайджан – Россия в Баку произошла стычка болельщиков двух команд.
12:06 15/10/2013Выступление Габриела Казаряна вызвало большой интерес на форуме НОК стран СНГ, Балтии и ГрузииВ казахстанском городе Алма-Ата завершился региональный форум Национальных олимпийских комитетов стран СНГ, Балтии и Грузии.
13:18 14/10/2013Национальная сборная Армении по футболу отправилась в ИталиюНациональная сборная Армении по футболу сегодня утром чартерным рейсом отправилась в Италию. Встреча между сборными Армении и Италии пройдет 15 октября в 22:45 по ереванскому времени на стадионе...
15:43 12/10/2013Страсти вокруг матча Армения-Болгария не утихают. Кто требует отставки Вардана Минасяна и чему радуются турецкие СМИ…«Всех (Маркос и Саркисов), кто не способен из пределов штрафной попадать в створ, выгнать из сборной. Исключение Генрих, которому надо вправить мозги».
20:50 11/10/2013Сборная Армении выиграла у Болгарии со счетом 2:1. Подарок к 2795-летию ЕреванаНациональная сборная Армении по футболу провела свой предпоследний матч в рамках отборочного тура Чемпионата мира-2014, который пройдет в Бразилии.
19:10 11/10/2013Стартовал матч Армения-Болгария. Болельщики ждут от национальной сборной подарка к 2795-летию ЕреванаНа Республиканском стадионе в Ереване стартовал матч сборных Армении и Болгарии в рамках отборочного тура ЧМ-2014.
16:30 11/10/2013Внуки легендарного футболиста Пеле подали в суд на своего дедаВнуки легендарного бразильского футболиста Пеле подали в суд на своего деда, требуя компенсировать расходы на воспитание.
15:58 11/10/2013Армянский гроссмейстер Левон Аронян поднялся на второе место в рейтинге ФИДЕМеждународная шахматная федерация обнародовала очередную версию рейтинга ФИДЕ, в котором армянский гроссмейстер Левон Аронян занял вторую позицию (2795.5).
14:20 11/10/2013Левон Аронян победил в 4-м туре шахматного турнира «Большого шлема» в БильбаоАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в четвертом туре проходящего в испанском Бильбао финального турнира «Большого шлема» одержал победу над французом Максимом Вашье-Лагравом.
19:24 10/10/2013«Недоброжелательный» прием оскорбленных болельщиков сборной Армении раздосадовал главу БФС Б. МихайловаЗавтра, 11 октября, в 19:00 по местному времени, на Республиканском стадионе в Ереване состоится матч сборных Армении и Болгарии в рамках отборочного тура ЧМ-2014.
14:05 10/10/2013Вардан Минасян назвал самую главную задачу сборной Армении на матче с Болгарией«Присутствующие среди футбольных болельщиков реваншистские настроения могут помешать игре», – заявил главный тренер сборной Армении Вардан Минасян на пресс-конференции перед матчем со сборной...
13:09 09/10/20139 октября будет отмечаться День гор и альпинистов АрменииФедерация альпинизма и горного туризма Армении совместно с армянскими альпинистами из Ливана, США и других стран решила провозгласить 9 октября Днем гор и альпинистов Армении.
19:00 07/10/2013Олимпийский огонь в Москве погас во второй раз подряд. Паника в социальных сетяхОлимпийский огонь в очередной раз погас во время эстафеты в Москве. Как передают российские СМИ, это происходит уже во второй раз за два дня. Как пишет «dkvartal.ru», на этот раз инцидент произошел...
16:47 03/10/2013Вардан Минасян обнародовал состав сборной Армении на матчах с Болгарией и ИталиейГлавный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян обнародовал расширенный список игроков, вызванных для подготовки к отборочным поединкам ЧМ-2014 с национальными командами...
14:28 27/09/2013МОК назвал впечатляющими результаты строительства объектов к зимней Олимпиаде в СочиПредседатель координационной комиссии Международного олимпийского комитета Жан-Клод Килли заявил, что подготовка объектов к зимней Олимпиаде в Сочи идет успешно.
16:51 26/09/2013Билеты на матч Армения-Болгария поступят в продажу 27 сентябряБилеты на матч Армения-Болгария отборочного тура ЧМ-2014 поступят в продажу 27 сентября. Как сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении, билеты болельщики смогут приобрести в центральной кассе...
14:35 23/09/2013Сборная Армении по греко-римской борьбе заняла 5-е общекомандное место на чемпионате мираСборная Армении по греко-римской борьбе заняла 5-е место в общекомандном зачете на завершившемся в Будапеште чемпионате мира.