14:21 11/07/2020Մեղմ սահմանափակումներ՝ օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համարՏոկիոյի կառավարությունը օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համար մեղմ սահմանափակումներ կանի, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ճապոնիան օտարերկրացիների համար փետրվարին է փակել իր սահմանները։ Ամռանը սահմանափակումների մի...
18:04 10/07/2020Հայտնի են VBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչը սպասարկող մրցավարներըՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, կկայանա VBET Հայաստանի գավաթի 2019/2020 խաղարկության եզրափակիչը: Միմյանց դեմ առաջին անգամ կմրցեն «Նոա» և «Արարատ-Արմենիա» ակումբները։ Այս մասին...
16:32 10/07/2020Ե՞րբ կլինեն Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչ խաղերըՈւԵՖԱ-ի Նիոնի գրասենյակում տեղի է ունեցել Եվրոպայի լիգայի խաղերի հերթականության վիճակահանությունը, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ 1/4 եզրափակիչ փուլից սկսած, Եվրոպա լիգայի հանդիպումները կանցկացվեն...
16:04 10/07/2020«Լոռի ՖԱ»-«Արարատ» հանդիպումը չի կայանաՖուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն խմբի վերջին տուրի` hուլիսի 14-ին նախատեսված «Լոռի ՖԱ» - «Արարատ» հանդիպումը չի կայանա։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ ֆեյսբուքյան էջը: Հայտարարության մեջ նշված է.
20:14 09/07/2020Հակոբ Սիմիդյանը և Դենիս Ջորկաեֆը նշանակվել են ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի խորհրդականներՀակոբ Սիմիդյանը և Դենիս Ջորկաեֆը նշանակվել են ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի խորհրդականներ, տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: ԱԺ պատգամավոր, «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը նշանակվել է ՀՖՖ...
17:12 09/07/2020Էմանուել Մակրոնը բարձր է գնահատել աշխարհը համախմբելու օլիմպիական խաղերի հնարավորությունըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ/ նախագահ Թոմաս Բախը Փարիզի Ելիսեյան պալատում հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուէլ Մակրոնի հետ։ Հանդիպման ընթացքում, ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը, քննարկվել է...
16:47 09/07/2020Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան գործարկել է իր առցանց ակադեմիանԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան /UWW/ գործարկել է իր առցանց ակադեմիան։ Ըմբիշների, մարզիչների, մրցավարների և ադմինիստրատորների համար առաջարկվում են վերապատրաստման, հավաստագրման և կարիերայի...
10:10 09/07/2020Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի ու գոլային փոխանցման հեղինակԻտալիայի առաջնության 31-րդ տուր, «Ռոմա»-«Պարմա»
20:08 08/07/2020FINA-ի առաջնահերթությունները ներկայացված են 2018-21 թթ․ ռազմավարական ծրագրումԼողի միջազգային ֆեդերացիան / FINA / նպատակ ունի 2024թ․ Փարիզում անցկացվելիք օլիմպիական խաղերի ջրային մարզաձևերի ծրագրում էական փոփոխություններ կատարել։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: FINA- ի...
19:00 08/07/2020Հայաստանի ըմբշամարտի թիմերը սկսում են ուսումնամարզական հավաքներըՈրոշակի ընդմիջումից հետո իրենց ուսումնամարզական հավաքներ են սկսում Հայաստանի ըմբշամարտի թիմերը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Մարզաձևի հանրապետական ֆեդերացիան տեղեկացրել է, որ հուլիսի ութին...
17:33 08/07/2020Հայաստանը չի մասնակցի ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերինԿորոնավիրուսի համավարակի տարածմամբ պայմանավորված՝ Հայաստանն աշնանը չի մասնակցի ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից։ ԱՊՀ...
16:10 08/07/2020Պարետատունը մերժել է ՀՖՖ-ինVBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչը կանցկացվի առանց հանդիսականների
19:40 07/07/2020Եվրոպայի 2020թ․ խճուղային հեծանվավազքի առաջնությունը կանցկացվի օգոստոսի 24-28-ըԵվրոպայի 2020թ․ խճուղային հեծանվավազքի առաջնությունը կանցկացվի օգոստոսի 24-28-ը Ֆրանսիայի Պլուե քաղաքում: Վերջնական երթուղին դեռ որոշված չէ :Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Առաջնությունը...
19:27 07/07/2020Հովիկ Կեուչկերյանը հանդիպել է Խոակին ԿապառոսինՀայկական արմատներ ունեցող դերասան Հովիկ Կեուչկերյանը, ով հայտնի է «Թղթե տունը» հեռուստասերիալում մարմնավորած Բոգոտայի դերով, հանդիպել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսին։ Այս մասին...
18:50 07/07/2020Դոհայի գավաթի առանձին գործիքների խաղարկության ժամկետը հայտնի էԸնթացիկ թագավարակը, ինչպես նաև Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի տեղափոխումը լուրջ փոփոխություններ է կատարել համաշխարհային սպորտի միջոցառումների ժամանակացույցում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հարմարվելով...
16:00 07/07/2020«Ռեալը» նախատեսում է անվճար ձեռք բերել Մբապեին«Ռեալը» մտադիր է անվճար ձեռք բերել «ՊՍԺ»-ի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ ֆրանսիացին պետք է գնա իսպանական ակումբ՝ որպես ազատ խաղացող: Նրան կվճարվի 100...
18:34 06/07/2020Ես պատասխանատու չեմ իմ կողմից տարածվող վարակի համար.Գոռ Մարտիրոսյան«Սևան» ՖԱ-ի ավագ, թիմի դարպասապահ Գոռ Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել տեղեկացնելով, որ կորոավիրուսի ախտանշաններ ունի, բայց հիվանդանոցում հրաժարվում են թեստավորել իրեն։ « Էսօր...
14:03 06/07/2020Մյունխենի ավանդական մարաթոնը կանցկացվի նոր ձևաչափովՄյունխենի ավանդական մարաթոնի կազմակերպիչները հայտնել են, որ հոկտեմբերի 11-ին նախատեսված վազքարշավը կանցկացվի նոր ձևաչափով: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, այն չի լինի վիրտուալ և մարզիկների առավելագույն քանակը...
13:32 06/07/2020«Նոր ալիքը» չեղարկվել էԵրիտասարդ կատարողների «Նոր ալիք» երգի միջազգային մրցույթը չեղարկվել է։ news.ru-ն գրում է, որ որոշումը պայմանավորված է կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված զանգվածային միջոցառումների արգելքով։ Մրցույթը...
09:53 06/07/2020Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի առաջնության 30-րդ տուրում նախօրեին «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Նապոլիին»։ Խաղն ավարտվել է 1։2 հաշվով՝ «Ռոմայի» պարտությամբ։ «Ռոմայի» մեկնարկային կազմում էր Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան...

19:11 21/05/2012Man City's David Silva wanted at Real Madrid by MourinhoManchester City midfielder David Silva is a top target for Real Madrid coach Jose Mourinho. AS says Mourinho sees Silva's ball-playing ability as an ideal addition to his midfield next season. Real...
19:09 21/05/2012Gabriel Sargissian to participate in Chicago OpenOlympic champion Gabriel Sargissian will participate in a big chess tournament in Chicago, United States, on May 25-29, website of Armenian Chess Federation reported.
18:43 21/05/2012Del Piero: There are regrets, because losing a Final always leaves a bitter taste in the mouthAlessandro Del Piero admits there are regrets at ending his Juventus career with a defeat, “but these have been fantastic years and I am proud of everything I’ve done,” Football Italia reported.
18:20 21/05/2012Mazzarri: It seemed unthinkable to beat Juventus this seasonNapoli coach Walter Mazzarri has said that his side beat the odds to see off Juventus 2-0 in the the Coppa Italia final, Goal.com reported.
13:14 21/05/2012Varuzhan Akobian finishes 4th in U.S. Chess ChampionshipHikaru Nakamura won the Championship with 8.5 points.
18:53 19/05/2012Blues are a cup team - WengerArsene Wenger has had a dig at Chelsea — despite backing them to win the Champions League final, The Sun reported.
18:26 19/05/2012Alex Ferguson rushed to hospital after health scareManchester United boss Sir Alex Ferguson was rushed to hospital last night, The Sun reported. He was at a soccer bash when he suffered a heavy nose bleed that would not stop. Medics later ruled it...
18:10 19/05/2012Gago has agreed terms with Roma and will never return to Real Madrid - agentFernando Gago has agreed personal terms with Roma, with the midfielder's agent revealing that his client never had any intention of returning to Real Madrid after being disrespected by coach Jose...
15:25 19/05/2012Ani Amiraghyan advances to semi-finals in International Tennis TournamentArmenia’s Ani Amiraghyan advanced to the semi-finals in Istanbul-hosted International Tennis Tournament, beating her American rival 6-1, 4-6 and 6-3 in the quarter-finals.
13:37 19/05/2012Gor Minasyan bronze medal holderWeightlifting World Junior Сhampionships finished in Guatemala
18:50 18/05/2012‘I think I'm better than Messi at the moment’- Cristiano RonaldoReal Madrid star Cristiano Ronaldo has admitted that he is growing weary of the comparisons with Barcelona's Lionel Messi as he feels that they cannot be put side by side because of their...
18:31 18/05/2012Steven Gerrard: Kenny Dalglish will always be my idolLiverpool captain Steven Gerrard has admitted that Kenny Dalglish will always be his idol following the Scot's departure from the club, Sports Mole said.
18:11 18/05/2012Real Madrid ready to sell Kaka for 25 million eurosReal Madrid are willing to sell Brazilian playmaker Kaka for 25 million euros, AS reported. The 2007 World Player of the Year joined Real from AC Milan for a fee of around 65 million euros ($84.14...
18:00 18/05/2012Henrikh Mkhitaryan voted best player of FC Shakhtar in 2011/12 seasonArmenian national team and FC Shakhtar midfielder Henrikh Mkhitaryan was named the best player of FC Shakhtar in the 2011/12 season, according to the results of voting on the official website of...
13:00 18/05/2012Armenian chess players at U.S. Chess ChampionshipVaruzhan Akobian was beaten by Roy Robson in the 9th round of the U.S. Chess Championship in Saint Louis. Gata Kamsky is leading the tournament with 7 points. Nakamura has scored 6.5 points. Akobian...
18:53 17/05/2012'Mourinho has not called me' - Yaya ToureManchester City midfielder Yaya Toure has denied that he has been approached by Real Madrid, but added that “we have to wait and see what happens” over their reported interest, Goal.com reported.
18:18 17/05/2012Tevez refuses to apologise to Sir Alex Ferguson over RIP signManchester City's Carlos Tevez says he will not apologise to Sir Alex Ferguson over the 'RIP Fergie' sign he held at City's Premier League title parade, BBC reported.
18:15 17/05/2012Lampard: There is more to Bayern than Ribery and RobbenFrank Lampard has told Goal.com that Chelsea will have to be wary of Bayern Munich's collective threat, and not just on Arjen Robben and Franck Ribery, if the West London outfit are to stand any...
14:32 17/05/2012Olympic Torch reaches LondonFor on Wednesday in Athens’ Panathenaic Stadium, a London delegation headlined by David Beckham will luxuriate in all the pomp and puffery that accompanies the handover of the Olympic flame.
14:18 17/05/2012Akobian and Abrahamyan at U.S. Chess ChampionshipVaruzhan Akobian has scored 4.5 points in 8 rounds of the U.S. Chess Championship in Saint Louis. Hikaru Nakamura and Gata Kamsky are in the lead with 6 points each. Tatev Abrahamyan has scored 3.5...