14:21 11/07/2020Մեղմ սահմանափակումներ՝ օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համարՏոկիոյի կառավարությունը օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համար մեղմ սահմանափակումներ կանի, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ճապոնիան օտարերկրացիների համար փետրվարին է փակել իր սահմանները։ Ամռանը սահմանափակումների մի...
18:04 10/07/2020Հայտնի են VBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչը սպասարկող մրցավարներըՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, կկայանա VBET Հայաստանի գավաթի 2019/2020 խաղարկության եզրափակիչը: Միմյանց դեմ առաջին անգամ կմրցեն «Նոա» և «Արարատ-Արմենիա» ակումբները։ Այս մասին...
16:32 10/07/2020Ե՞րբ կլինեն Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչ խաղերըՈւԵՖԱ-ի Նիոնի գրասենյակում տեղի է ունեցել Եվրոպայի լիգայի խաղերի հերթականության վիճակահանությունը, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ 1/4 եզրափակիչ փուլից սկսած, Եվրոպա լիգայի հանդիպումները կանցկացվեն...
16:04 10/07/2020«Լոռի ՖԱ»-«Արարատ» հանդիպումը չի կայանաՖուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն խմբի վերջին տուրի` hուլիսի 14-ին նախատեսված «Լոռի ՖԱ» - «Արարատ» հանդիպումը չի կայանա։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ ֆեյսբուքյան էջը: Հայտարարության մեջ նշված է.
20:14 09/07/2020Հակոբ Սիմիդյանը և Դենիս Ջորկաեֆը նշանակվել են ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի խորհրդականներՀակոբ Սիմիդյանը և Դենիս Ջորկաեֆը նշանակվել են ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի խորհրդականներ, տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: ԱԺ պատգամավոր, «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը նշանակվել է ՀՖՖ...
17:12 09/07/2020Էմանուել Մակրոնը բարձր է գնահատել աշխարհը համախմբելու օլիմպիական խաղերի հնարավորությունըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ/ նախագահ Թոմաս Բախը Փարիզի Ելիսեյան պալատում հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուէլ Մակրոնի հետ։ Հանդիպման ընթացքում, ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը, քննարկվել է...
16:47 09/07/2020Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան գործարկել է իր առցանց ակադեմիանԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան /UWW/ գործարկել է իր առցանց ակադեմիան։ Ըմբիշների, մարզիչների, մրցավարների և ադմինիստրատորների համար առաջարկվում են վերապատրաստման, հավաստագրման և կարիերայի...
10:10 09/07/2020Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի ու գոլային փոխանցման հեղինակԻտալիայի առաջնության 31-րդ տուր, «Ռոմա»-«Պարմա»
20:08 08/07/2020FINA-ի առաջնահերթությունները ներկայացված են 2018-21 թթ․ ռազմավարական ծրագրումԼողի միջազգային ֆեդերացիան / FINA / նպատակ ունի 2024թ․ Փարիզում անցկացվելիք օլիմպիական խաղերի ջրային մարզաձևերի ծրագրում էական փոփոխություններ կատարել։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: FINA- ի...
19:00 08/07/2020Հայաստանի ըմբշամարտի թիմերը սկսում են ուսումնամարզական հավաքներըՈրոշակի ընդմիջումից հետո իրենց ուսումնամարզական հավաքներ են սկսում Հայաստանի ըմբշամարտի թիմերը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Մարզաձևի հանրապետական ֆեդերացիան տեղեկացրել է, որ հուլիսի ութին...
17:33 08/07/2020Հայաստանը չի մասնակցի ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերինԿորոնավիրուսի համավարակի տարածմամբ պայմանավորված՝ Հայաստանն աշնանը չի մասնակցի ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից։ ԱՊՀ...
16:10 08/07/2020Պարետատունը մերժել է ՀՖՖ-ինVBET Հայաստանի գավաթի եզրափակիչը կանցկացվի առանց հանդիսականների
19:40 07/07/2020Եվրոպայի 2020թ․ խճուղային հեծանվավազքի առաջնությունը կանցկացվի օգոստոսի 24-28-ըԵվրոպայի 2020թ․ խճուղային հեծանվավազքի առաջնությունը կանցկացվի օգոստոսի 24-28-ը Ֆրանսիայի Պլուե քաղաքում: Վերջնական երթուղին դեռ որոշված չէ :Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Առաջնությունը...
19:27 07/07/2020Հովիկ Կեուչկերյանը հանդիպել է Խոակին ԿապառոսինՀայկական արմատներ ունեցող դերասան Հովիկ Կեուչկերյանը, ով հայտնի է «Թղթե տունը» հեռուստասերիալում մարմնավորած Բոգոտայի դերով, հանդիպել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսին։ Այս մասին...
18:50 07/07/2020Դոհայի գավաթի առանձին գործիքների խաղարկության ժամկետը հայտնի էԸնթացիկ թագավարակը, ինչպես նաև Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի տեղափոխումը լուրջ փոփոխություններ է կատարել համաշխարհային սպորտի միջոցառումների ժամանակացույցում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հարմարվելով...
16:00 07/07/2020«Ռեալը» նախատեսում է անվճար ձեռք բերել Մբապեին«Ռեալը» մտադիր է անվճար ձեռք բերել «ՊՍԺ»-ի ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ ֆրանսիացին պետք է գնա իսպանական ակումբ՝ որպես ազատ խաղացող: Նրան կվճարվի 100...
18:34 06/07/2020Ես պատասխանատու չեմ իմ կողմից տարածվող վարակի համար.Գոռ Մարտիրոսյան«Սևան» ՖԱ-ի ավագ, թիմի դարպասապահ Գոռ Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել տեղեկացնելով, որ կորոավիրուսի ախտանշաններ ունի, բայց հիվանդանոցում հրաժարվում են թեստավորել իրեն։ « Էսօր...
14:03 06/07/2020Մյունխենի ավանդական մարաթոնը կանցկացվի նոր ձևաչափովՄյունխենի ավանդական մարաթոնի կազմակերպիչները հայտնել են, որ հոկտեմբերի 11-ին նախատեսված վազքարշավը կանցկացվի նոր ձևաչափով: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, այն չի լինի վիրտուալ և մարզիկների առավելագույն քանակը...
13:32 06/07/2020«Նոր ալիքը» չեղարկվել էԵրիտասարդ կատարողների «Նոր ալիք» երգի միջազգային մրցույթը չեղարկվել է։ news.ru-ն գրում է, որ որոշումը պայմանավորված է կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված զանգվածային միջոցառումների արգելքով։ Մրցույթը...
09:53 06/07/2020Հենրիխ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակԻտալիայի առաջնության 30-րդ տուրում նախօրեին «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Նապոլիին»։ Խաղն ավարտվել է 1։2 հաշվով՝ «Ռոմայի» պարտությամբ։ «Ռոմայի» մեկնարկային կազմում էր Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան...

15:52 05/08/2013Вардан Минасян огласил состав сборной Армении на матч с Албанией14 августа в Тиране состоится товарищеский матч Албания – Армения. С 10-го августа сборная Армении в Ереване начнет подготовку к предстоящему поединку, сообщает официальный сайт Федерации футбола...
13:43 02/08/2013В Ереване завтра стартует IV Международный турнир по самбоФедерация самбо Армении совместно с Представительством Федерального агентства «Россотрудничество» в Республике Армения, под патронажем министра обороны Сейрана Оганяна с 2 по 4 августа 2013 года...
18:56 01/08/2013Гроссмейстер Карен Григорян стал победителем шахматного турнира в испанском СитжесеАрмянский гроссмейстер Карен Григорян на завершившемся в испанском Ситжесе открытом шахматном турнира набрал 7,5 очков из 9 возможных и завоевал первый приз, возглавив турнирную таблицу.
16:52 01/08/2013Криштиану Роналду оказался самым популярным спортсменом в социальных сетяхНападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду является самым популярным в социальных сетях спортсменом.
15:46 30/07/2013Сегодня известному гимнасту Гранту Шагиняну исполнилось бы 90 летСегодня известному советскому гимнасту, семикратному чемпиону СССР, двукратному чемпиону мира и Олимпийских игр Гранту Шагиняну исполнилось бы 90 лет.
15:26 27/07/2013Армянский шахматист Айк Мартиросян завоевал первое место в турнире по быстрым шахматам в МинскеВ рамках прошедшего в Минске фестиваля 13-летний шахматист Айк Мартиросян из Еревана в турнире по быстрым шахматам набрал 8 очков и завоевал первое место.
19:45 26/07/2013В Ереване пройдет Международный мемориальный турнир по самбоФедерация самбо Армении под патронажем министра обороны Армении Сейрана Оганяна со 2 по 4 августа в Ереване проведет 4-ый Международный мемориальный турнир по самбо, посвященный 100-летию дважды...
12:56 26/07/2013Во время матча азербайджанского футбольного клуба польские болельщики вывесили флаг НКРВо время матча второго квалификационного раунда Лиги Европы по футболу между польским «Пиастом» и азербайджанским «Карабахом» болельщики местного клуба вывесили на трибунах флаг Нагорно-Карабахской...
15:13 24/07/2013Овик Айрапетян и Карен Григорян – в числе лидеров шахматного турнира в СитжесеГроссмейстеры Овик Айрапетян и Карен Григорян после двух туров стартовавшего в испанском Ситжесе открытого шахматного турнира набрали по 2 очка и возглавляют турнирную таблицу с рядом других...
13:34 23/07/2013Нигерия: футболисты пожизненно дисквалифицированы за победу со счетом 79:0Нигерийская футбольная федерация (NFF) пожизненно дисквалифицировала всех участников 2 матчей любительской лиги, которые закончились со счетом 79:0 и 67:0.
17:03 22/07/2013Армянский шахматист Сергей Мовсисян признан королем фестиваля в Банска-ШтьявницеСергей Мовсисян одержал победу и на прошедшем в чешском городе Пардубице турнире по молниеносной игре, получив из 7.5 очков 9 возможных.
15:32 22/07/2013Израильских футболистов в Азербайджане будет охранять МоссадБезопасность во время матча между израильским футбольным клубом «Маккаби» и азербайджанским «Хязяр- Лянкяран», который состоится 25 июля в Азербайджане, будут обеспечивать агенты спецслужб Израиля,...
09:22 20/07/201320 июля – Международный день шахматУже много лет, начиная с 1966 года, во всем мире 20 июля отмечают Международный день шахмат (International Chess Day).
19:19 16/07/2013Универсиада в Казани: Арсен Джулфалакян завоевал бронзовую медаль, победив азербайджанцаНа XXVII Всемирной летней Универсиаде в Казани сегодня борец греко-римского стиля, представляющий Армению в весовой категории до 74 кг, Арсен Джулфалакян завоевал бронзовую медаль, одержав уверенную...
16:24 12/07/2013Армянские шахматистки примут участие в 14-м индивидуальном первенстве ЕвропыГроссмейстеры Лилит Мкртчян, Мария Курсова, Лилит Галоян и международный мастер Анна Айрапетян примут участие в предстоящем с 23 июля по 3 августа в столице Сербии Белграде 14-м индивидуальном...
20:02 11/07/2013Криштиану Роналду признан самым ценным футболистом ЕвропыФорвард мадридского «Реала» Криштиану Роналду признан самым ценным игроком европейского сезона-2012/13 по итогам голосования, организованного испанской газетой Marca.
12:46 10/07/2013Армянский «Ширак», несмотря на поражение от «Тре Пене», прошел во 2-й раунд квалификации Лиги чемпионовВ ответном матче первого отборочного раунда Лиги чемпионов футболисты армянского «Ширака», несмотря на поражение от клуба «Тре Пене», вышли в следующий этап турнира.
19:02 09/07/2013УЕФА назвал 10 претендентов на звание лучшего футболиста ЕвропыСоюз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) на официальном сайте огласил список из 10 игроков, претендующих на звание лучшего игрока Европы в сезоне-2012/13.
20:19 08/07/2013Генрих Мхитарян подписал четырехлетний контракт с дортмундской «Боруссией»Сегодня полузащитник национальной сборной Армении Генрих Мхитарян подписал четырехлетний контракт с дортмундской «Боруссией», рассчитанный до 30 июня 2017 года, пишет немецкое издание Bild.
18:05 06/07/2013Голкипер мадридского «Реала» и сборной Испании Икер Касильяс в конце года станет отцомГолкипер мадридского «Реала» и сборной Испании по футболу Икер Касильяс скоро станет отцом. Об этом сообщает Sports.ru со ссылкой на испанскую прессу. Икер Касильяс и его невеста – телеведущая Сара...