16:17 20/07/2020Մեսսիի նոր ռեկորդը«Բարսելոնայի» առաջատար ֆուտբոլիստ արգենտինացի Լիոնել Մեսսին կրկին դարձել է Իսպանիայի առաջնության լավագույն ռմբարկուն։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նա սահմանել է Լա Լիգայի ռեկորդ՝ 7-րդ անգամ դառնալով...
14:32 20/07/2020Ճապոնիայի բնակիչության 33,7%-ը կարծում է՝ պետք է հետաձգել Տոկիոյում կայանալիք օլիմպիական խաղերըՃապոնիայի բնակիչության առնվազն 33,7% -ը կարծում է, որ պետք է հետաձգել Տոկիոյում հաջորդ տարի կայանալիք ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը։ Իհարկե պատճառը կորոնավիրուսի համավարակն է։ Այդ մասին...
14:14 20/07/2020ՀՇՖ-ն հրապարակել է համաշխարհային առցանց օլիմպիադային մեր երկրի թիմերի կազմերըՇախմատը միակ մարզաձևն է, որ ակտիվորեն զարգանում է հեռավար ռեժիմով։ Մարզաձևի պատմության մեջ առաջին անգամ ՖԻԴԵ -ն կանանց և տղամարդկանց համաշխարհային առցանց օլիմպիադա կանցկացնի։ Այն կմեկնարկի հուլիսի...
19:33 18/07/2020ՄՕԿ նախագահի ընտրությունը կկայանա 2021-ի գարնանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի ընտրությունը կայանալու է 2021 թվականի գարնանը։ news.ru-ի հաղորդմամբ, համապատասխան որոշումն ընդունվել է նախօրեին կայացած կոմիտեի 136-րդ նստաշարջանի ժամանակ։...
18:55 18/07/2020Խորեն Բայրամյանը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում«Ես և ընտանիքս շատ երջանիկ ենք, որ այս ամենը վերջապես իրականություն դարձավ»:
09:58 18/07/2020Պոգբան կերկարացնի պայմանագիրը «Մանչեսթր Յունայթեդի» հետ«Մանչեսթր Յունայթեդի» ֆրանսիացի կիսապաշտպան Պոլ Պոգբան կերկարացնի պայմանագիրն անգլիական ակումբի հետ։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Sun-ին, գրում է, որ կողմերը մոտ են նոր համաձայնագրի...
20:30 17/07/2020Խոակին Կապառոս. «Մենք պետք է իսկական թիմ լինենք»Հուլիսի 17-ին՝ ՀՖՖ գրասենյակում, կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի հեռավար մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մեր մարզիչը պատասխանել է լրատվամիջոցների ուղարկած...
20:03 17/07/2020Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան մտադիր է մարզաձևը տարածել կանանց և աղջիկների շրջանումՀայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան մտադիր է միջազգային համակարգող կառույցի հետ համագործակցությամբ մարզաձևը կանանց և աղջիկների շրջանում տարածելու ծրագիր իրականացնել։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։...
17:31 17/07/2020Արթուր Ալեքսանյան. Ես ձեզ հետ եմ, տղե՛րքՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական չեմպիոն, Յունիսեֆ-ի ազգային դեսպան Արթուր Ալեքսանյանը միջազգային բոլոր կառույցների ուշադրությունն է հրավիրում ՀՀ Տավուշի մարզում ադրբեջանական զինված ուժերի...
16:42 17/07/2020Արթուր Աբրահամ. Փառք ու պատիվ մեր զինվորներին«Փառք ու պատիվ մեր զինվորներին։ Մենք կանք, եղել ենք ու կլինենք։ Հարգանքներս բոլորին. ԱԱ»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է աշխարհահռչակ հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը՝ արձագանքելով Տավուշի ուղղությամբ...
15:23 17/07/2020Ազգային հավաքականի մարզիչը զարմացել է հայկական ակումբներում լեգիոներների մեծ թվից«Ցանկալի կլիներ, որ ավելի մեծ թվով հայ ֆուտբոլիստներ հանդես գային հայկական ակումբների կազմում»,-ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը լրագրողների հետ հանդիպմանը՝...
13:06 17/07/2020«Ռեալը» 34-րդ անգամ արժանանում է Իսպանիայի չեմպիոնի կոչմանը«Ռեալը» Իսպանիայի առաջնության 2019/20 թվականների մրցաշրջանի չեմպիոն է` 37-րդ տուրում 2-1 հաշվով հաղթելով «Վիլյառեալին»։ News.ru-ն գրում է, որ «Ռեալը» իր պատմության ընթացքում 34-րդ անգամ է արժանանում...
19:35 16/07/2020Համավարակի պատճառով Չիկագոյի մարաթոնը հետաձգվել էԱշխարհում տարածված համավարակի պատճառով Չիկագոյի 43 -րդ մարաթոնի կազմակերպիչները հետաձգել են այս տարվա մրցավազքը, որը պետք կայանար հոկտեմբերի 11-ին։ Սպասվում էր 45 հազար մարզիկ- մարզուհու...
18:52 16/07/2020Դաքարում 2022թ-ին նախատեսված պատանեկան օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն 2026 թ-ինՀԱՕԿ-ը գրում է, որ տեղի է ունեցել միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործկոմի հեռավար նիստը։ Օրակարգում եղել են բազմաթիվ հարցեր, որոնց քննարկման արդյունքում կայացվել են համապատասխան որոշումներ։ Այպիսով,...
18:38 16/07/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է մնալ 102-րդը ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակումՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքը և զբաղեցնում է 102-րդ հորիզոնականը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: Համաշխարհային դասակարգման ցուցակը շարունակում է...
20:21 15/07/2020ՖԻՖԱ-ն ներկայացրել է 2022 թ. աշխարհի առաջնության պաշտոնական օրացույցըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, հրապարակել է աշխարհի առաջնության պաշտոնական օրացույցը, որը կայանալու է Քաթարում 2022 թվականի նոյեմբերի 21-ից դեկտեմբերի 18-ը։ News.ru-ն հայտնում է, որ բացման...
19:24 14/07/2020«Փյունիկ»-ը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է Բերեզովսկու հետ պայմանագիրը«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրը թիմի գլխավոր մարզիչ Ռոման Բերեզովսկու հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Մասնագետը կկենտրոնանա...
18:07 14/07/2020Երևանի «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է ստորագրել Օլեգ Պոլյակովի հետԵրևանի «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել Օլեգ Պոլյակովի հետ։ 29-ամյա ռուս կիսապաշտպանի վերջին...
19:57 13/07/2020Կայացել է ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտեի նիստըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գրասենյակում կայացավ ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտեի նիստը, որում քննության էին դրվել «Արագած», «Դիլիջան», «Ինտեր», «Մասիս» և «Տորպեդո» ֆուտբոլային...
14:21 11/07/2020Մեղմ սահմանափակումներ՝ օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համարՏոկիոյի կառավարությունը օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համար մեղմ սահմանափակումներ կանի, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ճապոնիան օտարերկրացիների համար փետրվարին է փակել իր սահմանները։ Ամռանը սահմանափակումների մի...

18:58 26/05/2012Portugal can beat Germany, Cristiano Ronaldo saysReal Madrid attacker Cristiano Ronaldo believes that Portugal can defeat Germany in their Euro 2012 opener, Goal.com reported.
18:18 26/05/2012Liverpool to demand €25m for SkrtelLiverpool will attempt to deter clubs interested in signing Martin Skrtel this summer by slapping a €25 million (£20m) price tag on the defender, Goal.com reported.
17:28 26/05/2012Pique: Guardiola will return to Barcelona one dayGerard Pique hailed the impact of outgoing Barcelona coach Pep Guardiola, and feels the trainer will return to Camp Nou one day, Goal.com reported.
15:58 26/05/2012Deal finalized for Abraham and Stieglitz boutA deal has been finalized for Arthur Abraham to challenge WBO super middleweight champion Robert Stieglitz on August 25th at O2 World in Berlin, Germany, BoxingScene.com said.
14:13 26/05/2012Balotelli back in trainingManchester City forward Mario Balotelli returned to full training with the Italian national side on Friday, Football Italia reported.
19:09 24/05/2012Heynckes safe in Bayern post, Hoeness saysBayern Munich president Uli Hoeness will tell Thursday's edition of Bild that Jupp Heynckes will remain as coach of the German giants next season "whatever happens," AFP reported.
18:40 24/05/2012Madame Tussauds unveils Rafael Nadal wax figureWorld No. 2 Rafael Nadal is the latest personality to be recognized with a wax replica by Madame Tussauds, as the museum unveiled the life-size statue Wednesday at Regents Park in London, ATP...
18:29 24/05/2012Lazio look at Van GaalLazio President Claudio Lotito is considering the appointment of a foreign Coach – such as Dutch legend Louis Van Gaal, Football Italia reported.
17:56 24/05/2012‘I would never turn my back on England to concentrate on Liverpool’ - GerrardEngland captain Steven Gerrard has insisted he will never turn his back on his country, Daily Mail reported.
18:53 23/05/2012Villa ruled out for SpainSpain coach Vicente Del Bosque has been dealt a blow with the news that David Villa has been ruled out of Euro 2012, ESPN reported.
18:39 23/05/2012Martin Kelly called in to Roy Hodgson's squad for Euro 2012 warm-up against NorwayEngland manager Roy Hodgson has added Liverpool defender Martin Kelly to his squad for Saturday's Euro 2012 warm-up against Norway in Oslo, Telegraph reported.
18:18 23/05/2012Arsenal midfielder Jack Wilshere has minor knee operation in SwedenJack Wilshere had a minor operation on his left knee on Tuesday afternoon. The midfielder underwent the procedure in Sweden and it is reported to have been a success, the Guardian reported. The...
18:01 23/05/2012Sneijder: Robben should come to InterWesley Sneijder has hit out at the Bayern Munich fans for their behavior towards Arjen Robben during Tuesday's friendly against Netherlands, and feels the Bavarians have not done enough to stand up...
14:29 23/05/2012Nana Dzagnidze to play at Mika Yerevan ClubThis year Georgian GM Nana Dzagnidze will play at Mika Yerevan Club, armchess.am said. Nana Dzagnidze will join the other chess players of Mika - GM Elina Danielian, WGM Lilit Mkrtchian and Indian...
19:11 22/05/2012Shevchenko lined up for shock Chelsea return as a coachAndriy Shevchenko is being lined up for a coaching role at Chelsea as part of owner Roman Abramovich’s sweeping changes, the Daily Mail reported.
19:10 22/05/2012Cristiano Ronaldo: My season has been a perfect 10Cristiano Ronaldo believes that he has had a perfect season with Real Madrid after helping his side to the 2011-12 Primera Division title, Goal.com reported.
18:12 22/05/20128 Armenian chess players to participate in Albena OpenOlympic champions Vladimir Akopian, Tigran L. Petrosian, GMs Hrant Melkumyan, Avetik Grigoryan, WGM Nelly Aginian, IMs Karen Grigoryan, Hovhannes Gabuzyan, Vahe Baghdasaryan will participate in...
18:04 22/05/2012Chelsea tell Fernando Torres he is going nowhere despite complaintsDidier Drogba has confirmed he will leave Chelsea this summer but Fernando Torres will not be following his fellow striker out of the club, the Guardian reported.
14:55 22/05/2012Arthur Kirajyan wins in MinskA large international boxing tournament took place in the capital of Belarus, Minsk, with five Armenian boxers participating, alongside with sportsmen from 11 countries.
13:48 22/05/2012Armenian under-19 football team heads to ItalyToday Armenian under-19 football team has left for Italy to participate in UEFA European Under-19 Football Championship elite round on May 23.