16:17 20/07/2020Մեսսիի նոր ռեկորդը«Բարսելոնայի» առաջատար ֆուտբոլիստ արգենտինացի Լիոնել Մեսսին կրկին դարձել է Իսպանիայի առաջնության լավագույն ռմբարկուն։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նա սահմանել է Լա Լիգայի ռեկորդ՝ 7-րդ անգամ դառնալով...
14:32 20/07/2020Ճապոնիայի բնակիչության 33,7%-ը կարծում է՝ պետք է հետաձգել Տոկիոյում կայանալիք օլիմպիական խաղերըՃապոնիայի բնակիչության առնվազն 33,7% -ը կարծում է, որ պետք է հետաձգել Տոկիոյում հաջորդ տարի կայանալիք ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը։ Իհարկե պատճառը կորոնավիրուսի համավարակն է։ Այդ մասին...
14:14 20/07/2020ՀՇՖ-ն հրապարակել է համաշխարհային առցանց օլիմպիադային մեր երկրի թիմերի կազմերըՇախմատը միակ մարզաձևն է, որ ակտիվորեն զարգանում է հեռավար ռեժիմով։ Մարզաձևի պատմության մեջ առաջին անգամ ՖԻԴԵ -ն կանանց և տղամարդկանց համաշխարհային առցանց օլիմպիադա կանցկացնի։ Այն կմեկնարկի հուլիսի...
19:33 18/07/2020ՄՕԿ նախագահի ընտրությունը կկայանա 2021-ի գարնանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի ընտրությունը կայանալու է 2021 թվականի գարնանը։ news.ru-ի հաղորդմամբ, համապատասխան որոշումն ընդունվել է նախօրեին կայացած կոմիտեի 136-րդ նստաշարջանի ժամանակ։...
18:55 18/07/2020Խորեն Բայրամյանը հանդես կգա Հայաստանի ազգային հավաքականում«Ես և ընտանիքս շատ երջանիկ ենք, որ այս ամենը վերջապես իրականություն դարձավ»:
09:58 18/07/2020Պոգբան կերկարացնի պայմանագիրը «Մանչեսթր Յունայթեդի» հետ«Մանչեսթր Յունայթեդի» ֆրանսիացի կիսապաշտպան Պոլ Պոգբան կերկարացնի պայմանագիրն անգլիական ակումբի հետ։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Sun-ին, գրում է, որ կողմերը մոտ են նոր համաձայնագրի...
20:30 17/07/2020Խոակին Կապառոս. «Մենք պետք է իսկական թիմ լինենք»Հուլիսի 17-ին՝ ՀՖՖ գրասենյակում, կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի հեռավար մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մեր մարզիչը պատասխանել է լրատվամիջոցների ուղարկած...
20:03 17/07/2020Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան մտադիր է մարզաձևը տարածել կանանց և աղջիկների շրջանումՀայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան մտադիր է միջազգային համակարգող կառույցի հետ համագործակցությամբ մարզաձևը կանանց և աղջիկների շրջանում տարածելու ծրագիր իրականացնել։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։...
17:31 17/07/2020Արթուր Ալեքսանյան. Ես ձեզ հետ եմ, տղե՛րքՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական չեմպիոն, Յունիսեֆ-ի ազգային դեսպան Արթուր Ալեքսանյանը միջազգային բոլոր կառույցների ուշադրությունն է հրավիրում ՀՀ Տավուշի մարզում ադրբեջանական զինված ուժերի...
16:42 17/07/2020Արթուր Աբրահամ. Փառք ու պատիվ մեր զինվորներին«Փառք ու պատիվ մեր զինվորներին։ Մենք կանք, եղել ենք ու կլինենք։ Հարգանքներս բոլորին. ԱԱ»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է աշխարհահռչակ հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը՝ արձագանքելով Տավուշի ուղղությամբ...
15:23 17/07/2020Ազգային հավաքականի մարզիչը զարմացել է հայկական ակումբներում լեգիոներների մեծ թվից«Ցանկալի կլիներ, որ ավելի մեծ թվով հայ ֆուտբոլիստներ հանդես գային հայկական ակումբների կազմում»,-ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը լրագրողների հետ հանդիպմանը՝...
13:06 17/07/2020«Ռեալը» 34-րդ անգամ արժանանում է Իսպանիայի չեմպիոնի կոչմանը«Ռեալը» Իսպանիայի առաջնության 2019/20 թվականների մրցաշրջանի չեմպիոն է` 37-րդ տուրում 2-1 հաշվով հաղթելով «Վիլյառեալին»։ News.ru-ն գրում է, որ «Ռեալը» իր պատմության ընթացքում 34-րդ անգամ է արժանանում...
19:35 16/07/2020Համավարակի պատճառով Չիկագոյի մարաթոնը հետաձգվել էԱշխարհում տարածված համավարակի պատճառով Չիկագոյի 43 -րդ մարաթոնի կազմակերպիչները հետաձգել են այս տարվա մրցավազքը, որը պետք կայանար հոկտեմբերի 11-ին։ Սպասվում էր 45 հազար մարզիկ- մարզուհու...
18:52 16/07/2020Դաքարում 2022թ-ին նախատեսված պատանեկան օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն 2026 թ-ինՀԱՕԿ-ը գրում է, որ տեղի է ունեցել միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործկոմի հեռավար նիստը։ Օրակարգում եղել են բազմաթիվ հարցեր, որոնց քննարկման արդյունքում կայացվել են համապատասխան որոշումներ։ Այպիսով,...
18:38 16/07/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է մնալ 102-րդը ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակումՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքը և զբաղեցնում է 102-րդ հորիզոնականը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: Համաշխարհային դասակարգման ցուցակը շարունակում է...
20:21 15/07/2020ՖԻՖԱ-ն ներկայացրել է 2022 թ. աշխարհի առաջնության պաշտոնական օրացույցըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, հրապարակել է աշխարհի առաջնության պաշտոնական օրացույցը, որը կայանալու է Քաթարում 2022 թվականի նոյեմբերի 21-ից դեկտեմբերի 18-ը։ News.ru-ն հայտնում է, որ բացման...
19:24 14/07/2020«Փյունիկ»-ը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է Բերեզովսկու հետ պայմանագիրը«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրը թիմի գլխավոր մարզիչ Ռոման Բերեզովսկու հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: «Մասնագետը կկենտրոնանա...
18:07 14/07/2020Երևանի «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է ստորագրել Օլեգ Պոլյակովի հետԵրևանի «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Ակումբը պայմանագիր է ստորագրել Օլեգ Պոլյակովի հետ։ 29-ամյա ռուս կիսապաշտպանի վերջին...
19:57 13/07/2020Կայացել է ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտեի նիստըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գրասենյակում կայացավ ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտեի նիստը, որում քննության էին դրվել «Արագած», «Դիլիջան», «Ինտեր», «Մասիս» և «Տորպեդո» ֆուտբոլային...
14:21 11/07/2020Մեղմ սահմանափակումներ՝ օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համարՏոկիոյի կառավարությունը օլիմպիական խաղերի մասնակիցների համար մեղմ սահմանափակումներ կանի, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ճապոնիան օտարերկրացիների համար փետրվարին է փակել իր սահմանները։ Ամռանը սահմանափակումների մի...

12:08 17/09/2013Армянский борец вольного стиля Давид Сафарян стал чемпионом мираАрмянский борец, действующий чемпион Европы Давид Сафарян, выступающий в весовой категории 66 кг, одержал победу над Леваном Келехсашвили (Грузия) и Магомедом Курбаналиевым ( Россия) и вышел в финал...
12:24 14/09/2013Левон Аронян взял реванш у представителя США Хикару НакамурыВ 4-ом туре проходящего в американском городе Сент-Луис шахматного турнира Левон Аронян взял реванш у представителя США Хикару Накамуры, которому проиграл в первом туре турнира.
12:58 12/09/2013Сборная Армении по футболу улучшила свои позиции в рейтинг-листе FIFAСегодня Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) опубликовала обновленный рейтинг национальных сборных, в котором национальная сборная Армении после выездной встречи со сборной Чехии...
16:27 10/09/2013Сборные Армении и Дании заключат в Ереване мировую. Прогноз Егора ТитоваСегодня национальная сборная Армении на ереванском стадионе «Раздан» проведет очередной матч в рамках отборочного цикла к ЧМ-2014.
16:29 09/09/2013Тренер сборной Армении В. Минасян: Участие Озбилиза в игре с датчанами под вопросом, а капитанскую повязку наденет Г. МхитарянУчастие Араза Озбилиза в завтрашнем матче сборной Армении с командой Дании под вопросом. Об этом на сегодняшней предыгровой конференции заявил главный тренер национальной сборной Армении по футболу...
15:23 07/09/2013Главный тренер сборной Армении В. Минасян раскрыл секрет взятого над командой Чехии реваншаГлавный тренер также прокомментировал степень серьезности полученных игроками сборной Армении травм.
22:43 06/09/2013Сборная Армении одержала победу со счетом 2:1 над командой Чехии в отборочном матче ЧМ-2014Национальная сборная Армении обыграла команду Чехии со счетом 2:1 в отборочном матче Чемпионата мира-2014, который состоялся 5 сентября на стадионе «Эден Арена» в Праге.
14:31 06/09/2013Вардан Минасян: Единственное желание – показать хорошую игру в матче с Чехией и выиграть«Мои мысли заняты лишь нашей сборной. Мое единственное желание, чтобы в матче с Чехией мы показали хорошую игру и одержали победу», – заявил главный тренер сборной Армении Вардан Минасян на...
17:23 02/09/2013Организаторы Олимпиады-2016 заверяют: МОК вовсе не обеспокоен ходом подготовки к ИграмБразильская газета O Estado de Sao Paulo опубликовала выдержки из специального доклада Международного олимпийского комитета (МОК), в котором говорится, что Рио-де-Жанейро абсолютно не готов к...
13:12 02/09/2013Дубль Генриха Мхитаряна принес «Боруссии» победу над «Айнтрахтом» и лидерство в бундеслигеБлагодаря очередной победе в рамках 4-го тура бундеслиги со счетом 2:1 над «Айнтрахтом» из Франкфурта-на-Майне дортмундская «Боруссия» возглавила турнирную таблицу.
17:17 30/08/2013Вардан Минасян огласил расширенный состав сборной Армении на матчах с командами Чехии и ДанииКак известно, 6 и 10 сентября сборная Армении проведет отборочные матчи ЧМ-2014 с Чехией и Данией соответственно.
20:24 28/08/2013Продажа билетов на матч Чехия – Армения начнется со 2 сентябряПродажа билетов на матч Чехия – Армения отборочного тура Чемпионата мира по футболу 2014г., который состоится 6 сентября с.г., для армянских болельщиков начнется со 2 сентября.
18:29 27/08/2013В связи с повышением платы в вузах глава Национального олимпийского комитета Армении Г. Царукян решил помочь студентам АГИФКЛидер партии «Процветающая Армения», председатель Национального олимпийского комитета (НОК) республики Гагик Царукян решил из личных средств оказать содействие фонду Армянского государственного...
16:13 19/08/2013С 20 августа начнется продажа билетов на матч Армения-ДанияС 20 августа начнется продажа билетов к предстоящему 10 сентября матчу в рамках отборочного цикла к чемпионату мира 2014 года между сборными Армении и Дании.
15:51 17/08/2013В Екатеринбурге перед матчем «Урал» - «Амкар» задержаны 72 футбольных фанатаВ Екатеринбурге полиция пресекла едва начавшуюся драку между фанатами «Урала» и «Амкара» и задержала 72 человека.
10:49 15/08/2013Сборная Армении по футболу уступила Албании в товарищеском матче со счетом 0:2Накануне, 14 августа, национальная сборная Армении по футболу на стадионе «Кемаль Стафа» в Тиране уступила в товарищеском матче сборной Албании со счетом 0:2.
16:54 12/08/2013Турецкого тяжелоатлета дисквалифицировали за оскорбительные высказывания в адрес армянМеждународная федерация объединенных стилей борьбы (FILA) дисквалифицировала на шесть 23-летнего турецкого тяжелоатлета Риза Кайалпа за расистские высказывания, оскорбляющие армян и греков, которые...
16:10 08/08/2013Сборная Армении по футболу сохранила 66-е место в рейтинге ФИФА8 августа Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) опубликовала обновленный рейтинг национальных сборных, в котором национальная сборная Армении сохранила 66-ю позицию.
19:36 05/08/2013Артур Абрахам: Штиглицу выгоднее встречаться с более слабыми соперникамиБывший чемпион мира в суперсреднем весе, немецкий боксер армянского происхождения Артур Абрахам (36-4, 21) Артур Абрахам прокомментировал предстоящий поединок с Уиллбефорсе Шихепо (20-6, 15 KO),...
16:17 05/08/2013Армянские гроссмейстеры примут участие в Кубке мира по шахматам11 августа в норвежском Тромсё стартует Кубок мира по шахматам. Как сообщает официальный сайт Федерации шахмат Армении, в турнире примут участие армянские гроссмейстеры Левон Аронян, Сергей Мовсисян,...