19:21 04/07/2020Հայկական ֆուտբոլը քո ու քո նմանների կարիքը շատ ունի.ՂազարյանՀայաստանի ազգային հավաքականի և կիպրական ԱԵԼ-ի կիսապաշպտան Գևորգ Ղազարյանը իր ինստագրամյան էջի stories բաժնում անդրադարձել է Արամ Բարեղամյանի՝ կարիերան ավարտելու և մարզչական գործունեություն ծավալելու...
18:51 04/07/2020«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը խզել է աշխատանքային պայմանագրերը 4 ֆուտբոլիստների հետ«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է աշխատանքային պայմանագրերը 4 ֆուտբոլիստների հետ:Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Պաշտպան Ռուբեն Ռամիրեսը,...
17:19 04/07/2020Արշավինը կարող է խաղալ «Բարսելոնայի» կազմում«EFE»- ի լրագրող Խոսե Իգնասիո Օրտեգա Վասալոն խոսել է «Զենիթի» և «Արսենալի» նախկին խաղացող Անդրեյ Արշավինի կարիերայի մասին: «Արշավինը հիանալի ֆուտբոլիստ է, Մեսովոյից հետո ՝ պատմության երկրորդ...
16:21 04/07/2020«Ուրարտուն» վերադարձել է արձակուրդիցԵռօրյա հանգստից հետո «Ուրարտուն» վերադարձել է արձակուրդից ու սկսել նոր մրցաշրջանի նախապատրաստությունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի պաշտոնական կայք-էջից: Ալեքսանդր Գրիգորյանի մարզչական շտաբին...
14:18 04/07/2020Բարձրագույն խմբի ձևաչափ և «լեգեոներների» սահմանափակումՀՖՖ նախագահը դիմել է ակումբների նախագահներին
13:39 04/07/2020Արմեն Մելիքբեկյան. Մեր նպատակն է արմատախիլ անել պայմանավորված խաղերը հայկական ֆուտբոլումՀայաստանի Ֆուտբուլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է.
12:49 04/07/2020Լիոնել Մեսսին կարող է շարունակել կարիերան «Մանչեսթեր Սիթիում»Արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարող է կարիերան շարունակել Անգլիայի առաջնությունում, փոխանցում է chempionat.com-ը։ Ըստ աղբյուրի, եթե Մեսսին հեռանա Բարսելոնայից», ապա կարող է պայմանագիր կնքել...
10:47 04/07/2020«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկու խաղացողներ բարդություններ են առաջացնում թիմի համար«Մանչեսթեր Յունայթեդի» երկու ֆուտբոլիստներ ծանր վնասվածքների պատճառով ռիսկի են ենթարկում Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 32-րդ տուրի «Բորնմութի» դեմ հանդիպումը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի,...
19:54 03/07/2020Ֆուտբոլային չորս ակումբ բողոքարկել է ՀՖՖ ակումբների արտոնագրման կոմիտեի որոշումըՀայաստանի ֆուտբոլի առաջնության առաջին խմբի 4 ակումբ բողոքարկեց ՀՖՖ ակումբների արտոնագրման կոմիտեի որոշումը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: Հունիսի 25-ին կայացած նիստի ընթացքում ՀՖՖ Ակումբների...
17:19 03/07/2020Չմշկասահքի միջազգային միությունը hրապարակել է գեղասահքի մրցումային օրացույցըՉմշկասահքի միջազգային միությունը (ISU) հրապարակել է գեղասահքի մրցումային օրացույցը: Համաձայն հրապարակման ՝ 2021թ․ աշխարհի առաջնությունը կհյուրընկալի Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմը: Այն նախատեսված է...
16:53 03/07/2020ՀՖՖ. ՀՀ Առաջին խմբի առաջնությունը դադարեցվել է, 5 ակումբներ և 58 անձինք որակազրկվելԱյսօր կայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեի արտահերթ նիստը: Օրակարգում է եղել «Արագած», «Տորպեդո», «Մասիս», «Լոկոմոտիվ» և «Երևան» ֆուտբոլային ակումբների՝ պայմանավորված խաղերում...
14:16 03/07/2020Խավին կվերադառնա «Բարսելոնա» գլխավոր մարզչի կարգավիճակով«Բարսելոնան» պայմանավորվածություն է ձեռք բերել իր նախկին ավագ Խավիի հետ, որն այժմ մարզում է քաթարական «Ալ-Սադդ» ակումբը: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Խավին կգլխավորի «Բարսելոնան» մյուս խաղաշրջանում:...
10:50 03/07/2020Մեսսին հնարավոր է հեռանա «Բարսելոնայից»Իսպանիայի չեմպիոն «Բարսելոնան» հնարավոր է զրկվի իր առաջատարից։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Լիոնել Մեսսիի հետ բանակցությունները նոր պայմանագրի շուրջ մտել են փակուղի։ Մեսսին դադարեցրել է բանակցությունները...
17:32 02/07/2020Հայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի օնլայն ՕլիմպիադայինՀայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի ՖԻԴԵ-ի կողմից կազմակերպվող օնլայն Օլիմպիադային։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ մրցաշարն անցկացվելու է 15 +5 ժամակարգով, խառը ձևաչափով՝ 6...
17:19 02/07/2020UWW-ն նախնական որոշում է կայացրել աշխարհի առաջնությունն անցկացնել դեկտեմբերինԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան (UWW) նախնական որոշում է կայացրել 2020թ․ աշխարհի առաջնությունն անցկացնել դեկտեմբերին։ Աշխարհի ուժեղագույն ըմբիշներին հյուրընկալելու ցանկություն է հայտնել Սերբիայի...
19:30 01/07/2020Մարադոնան կարող է գլխավորել Իսպանիայի հավաքականըՀանրահայտ արգենտինացի Դիեգո Մարադոնան կարող է դառնալ Իսպանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, 59-ամյա մասնագետը կդառնա իսպանացիների գլխավոր մարզիչ, եթե Իսպանիայի թագավորական...
11:50 01/07/2020Լևոն Արոնյան․ Ես վերադառնում եմ աշխատանքի ու կյանքՄիջազգային գրոսմայստեր, աշխարհի կրկնակի գավաթակիր Լևոն Արոնյանն իր ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է, որ վերադառնում է աշխատանքի ու կյանք։ «Ինչպես ձեզանից շատերը, ես էլ եմ սովորում հեռավար աշխատել։...
10:47 01/07/2020Մխիթարյան. Շատ ուրախ եմ, որ վերջապես կարողացանք գալ համաձայնության«Իմ պատմությունը «Ռոմայի» հետ շարունակվում է»։
09:58 01/07/2020Հենրիխ Մխիթարյանը մնում է «Ռոմա»-ում«Ռոման» հայտարարել է, որ «Արսենալի» հետ համաձայնության է եկել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյան տրանսֆերի հարցում։ news.sportbox.ru-ի հաղորդմամբ, Մխիթարյանի վարձակալության...
19:33 30/06/2020«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզչին խորհուրդ են տվել Մեսսիին պահել որպես պահեստային խաղացողԱրգենտինայի հավաքականի նախկին դարպասապահ Ուգո Գատին խոսել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսիի խաղի մասին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Մեսսին անհանգստացած է, քանի որ նա իրեն թիմի մեջ չի զգում:...

13:54 06/07/2013Финал футбольных страстей вокруг имени армянского футболиста: Генрих Мхитарян подписал контракт с дортмундской «Боруссией»Финал футбольных страстей вокруг имени армянского футболиста: Генрих Мхитарян подписал контракт с дортмундской «Боруссией» Полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян подписал...
20:40 02/07/2013Генрих Мхитарян признан лучшим игроком чемпионата Украины сезона 2012-2013Игрок сборной Армении по футболу, полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян признан лучшим футболистом чемпионата Украины сезона-2012/2013.
13:15 02/07/2013Сегодня отмечается День спортивного журналистаЕжегодно 2 июля отмечается День спортивного журналиста (World Sports Journalists Day). Об этом напоминает Calend.ru. В этот день 1924 года в Париже была образована Международная ассоциация спортивной...
10:09 02/07/2013Миллиардер Роман Абрамович ушел с поста спикера чукотской Думы из-за финансов за рубежомМиллиардер Роман Абрамович сегодня сложил с себя полномочия председателя Думы (парламента) Чукотского автономного округа (Заполярье РФ).
17:55 28/06/2013Президент Армении Серж Саргсян стал крестным на свадьбе шахматиста Габриела СаркисянаСегодня, 28 июня, в ереванской церкви Сурб Саркис состоялась церемония венчания трехкратного олимпийского чемпиона по шахматам, гроссмейстера Габриела Саркисяна и его избранницы Лианы Авоян.
20:00 27/06/2013«Анжи» предлагает за Генриха Мхитаряна €35 млн. Л. Буряк, А. Бубнов и С. Палкин о возможностях футболиста сборной Армении24-летний атакующий полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян получил выгодное предложение от «Анжи».
17:37 26/06/2013В преддверии чемпионата мира по футболу среди военнослужащих Минобороны Азербайджана прибегло к мошенничествуВ преддверии чемпионата мира по футболу среди военнослужащих Минобороны Азербайджана прибегло к мошенничеству, «призвав» в армию членов сборной по футболу, сообщает азербайджанский портал...
17:30 24/06/2013Акция против главы Федерации футбола Армении Р. Айрапетяна не состоялась. Болельщики поверили Г. МхитарянуВ связи со ситуацией, сложившейся вокруг ожидаемого трансфера игрока донецкого «Шахтера» и национальной сборной Армении Генриха Мхитаряна, ранее в социальной сети Facebook была открыта группа,...
18:20 22/06/2013Юра Мовсисян: Сборную Армении ждет светлое и безоблачное будущее«Мы поступательно развиваемся, работаем над собой. Минувший год выдался очень тяжелым для команды из-за дисквалификаций и травм. Уверен, все будет хорошо».
18:01 22/06/2013В Ереване состоялись мероприятия по случаю Международного Олимпийского ДняВ рамках спортивных мероприятий по случаю Международного Олимпийского Дня сегодня в Ереване состоялся пробег с участием любителей спорта преклонного возраста.
10:29 22/06/2013Ереван отмечает Международный Олимпийский День. Закрыт ряд центральных улиц городаВ связи с проведением спортивных мероприятий по случаю Международного Олимпийского Дня сегодня с 09:00 по местному времени закрыт ряд центральных улиц Еревана.
20:34 20/06/2013Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян встретился с представителями блогосферыПо инициативе главы Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна сегодня состоялась заявленная ранее его встреча с любителями этого вида спорта, активистами, которые на различных площадках в Сети –...
20:45 19/06/2013Недопонимание между грузинскими и армянскими футбольными болельщиками, отразившее политику…Вчера в Тбилиси состоялась товарищеская игра по футболу между тбилисским «Динамо» и гюмрийским «Шираком».
17:21 18/06/2013Названы имена спортсменов, которые представят Армению на Зимних Олимпийских играх в СочиНа Зимних Олимпийских играх в Сочи от Армении выступят как минимум один спортсмен и одна спортсменка.
16:37 18/06/2013Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян встретится с представителями блогосферыПо инициативе главы Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна 20 июня состоится его встреча с любителями этого вида спорта, активистами, которые на различных площадках в Сети – блогах, известных...
17:20 15/06/2013Читатель Григорий Дохоян в открытом письме «отчитал» главу Федерации футбола Армении Рубена АйрапетянаОдин из читателей Рanorama.am – Григорий Дохоян – обратился с открытым письмом к главе Федерации футбола Армении Рубену Айрапетяну, в котором затронул связанные с современным армянским футболом...
20:20 13/06/2013Стало известно имя нового соперника Артура АбрахамаЭкс-чемпион мира по боксу среди профессионалов в суперсредней весовой категории, армянин Артур Абрахам (36-4, 21) вернется на ринг 24 августа.
18:12 13/06/2013Глава Федерации футбола Армении Р. Айрапетян назвал заявления главного тренера молодежной сборной Р. Назаряна аморальнымиПредседатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян назвал заявление главного тренера молодежной сборной республики Рафаела Назаряна аморальными.
15:02 13/06/2013Рубен Айрапетян назвал бывшего тренера сборной Армении по футболу Яна Поульсена лжецомНа сегодняшней пресс-конференции президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян прокомментировал недавнее заявление бывшего главного тренера сборной Армении по футболу, датчанина Яна...
14:16 13/06/2013Глава ФФА Рубен Айрапетян заявил, что не намерен уходить в отставкуНа сегодняшней пресс-конференции президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян заявил, что он не намерен уходить в отставку.