17:18 30/06/2020Կազանը կդառնա 2022 թ ձմեռային հատուկ օլիմպիական խաղերի անցկացման վայրԿազանը կդառնա 2022 թ․ձմեռային հատուկ օլիմպիական խաղերի անցկացման վայր: Նախատեսվում է, որ միջոցառմանը կմասնակցեն 108 երկրների երկու հազար մարզիկներ։ Նրանք հանդես կգան յոթ մարզաձևերում։ Ինչպես գրում է...
17:04 30/06/2020«Չելսի»-ն բանակցում է Գոմեսի հետԼոնդոնի «Չելսին» բանակցություններ է վարում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Անխել Գոմեսի հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, մայրաքաղաքային թիմը վարձել է հայտնի գործակալ Փինի Զահավիին,...
16:44 30/06/2020«Տոկիո-2020» կազմկոմիտեն փորձում է օլիմպիական խաղերի ծախսերը նվազագույնի հասցնել«Տոկիո- 2020» կազմկոմիտեն նախատեսել է ընդարձակել հովանավորների քանակը։ Ենթադրվում է, որ որոշումը կնպաստի նվազագույնի հասցնել օլիմպիական խաղերի ծախսերը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ...
16:04 30/06/2020Երկրպագուները ծաղրել են ՌոնալդուինԹուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Ինսթագրամում տեղադրել է լուսանկար՝ ցույց տալով իր նոր սանրվածքը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, օգտատերերն իրենց մեկնաբանություններով սկսել են ծաղրել։...
14:51 30/06/2020Հայաստանի Մ-21 հավաքականի մրցակիցներըՈւԵՖԱ-ն հաստատել է ԵՎՐՈ Մ-21 որակավորման փուլի վերջին 4 տուրերի հանդիպումների նոր ժամկետները
14:28 30/06/2020Ռոնալդուն առաջ է անցել Մեսսիից՝ «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների ցուցակում«Goal» պորտալը պաշտոնական կայքում հրապարակել է «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների թարմացված վարկանիշային ցուցակը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Առաջին տեղը գրավում է մյունխենյան «Բավարիայի» հարձակվող Ռոբերտ...
19:00 29/06/2020Խավին ցանկանում է գլխավորել «Բարսելոնա»-նԿատալոնական «Բարսելոնայի» նախկին ֆուտբոլիստ Խավին ասել է, որ ցանկանում է գլխավորել «կապույտ-նռնագույներին», փոխանցում է «Գազետա.ռու»- ն: «Իմ ամենամեծ երազանքը «Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ դառնալն ու...
14:33 29/06/2020ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերի անցկացման նախնական ժամկետն արդեն հայտի էԿազանում նախատեսված անկախ պետությունների hամագործակցության (ԱՊՀ) երկրների առաջին խաղերի անցկացման նախնական ժամկետ է նշանակվել սեպտեմբերի 4-11-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, հարցի շուրջ բանակցությունները...
13:30 29/06/2020Ագուերոն «Մանչեսթեր Սիթի»-ից կարող է տեղափոխվել «Ինտեր»Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» ֆուտբոլիստ Սերխիո Ագուերոն կարող է տեղափոխվել Միլանի «Ինտեր», հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն: Նշվում է, որ «Ինտեր» պատրաստ է արգենտինացուն փոխանակել պաշտպան Շկրինյարի հետ, ով...
19:07 26/06/2020Հունիսի 27-ին և 28-ը կկայանան ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի հանդիպումներըՀաստատվել են ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի հանդիպումների մրցավարների և պատվիրակների ցանկը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: Հունիսի 27-ին և 28-ը կկայանան ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի...
16:30 26/06/2020Աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը հետաձգվել է հինգ ամսովԼեհաստանի Կելցե քաղաքում նոյեմբերի 2-ին պետք է մեկնարկեր աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը: ԱԻԲԱ-ն կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով միջոցառումը հետաձգել է և այն կանցկացվի 2021 թ․ապրիլի...
15:36 26/06/2020Կարատեի համաշխարհային ֆեդերացիան հետաձգել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունըԿարատեի համաշխարհային ֆեդերացիայի գործկոմը (WKF) կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով որոշել է հետաձգել 2021թ․ աշնանը Դուբայում նշանակված աշխարհի գավաթի խաղարկությունը և համաշխարհային կոնգրեսը։ Մեկ...
09:25 26/06/2020«Լիվերպուլ»-ը անգլիական ակումբներից ամենատիտղոսակիրն է2019-2020 թվականների Անգլիային չեմպիոնությունը ստանձնած «Լիվերպուլը» երկրում առաջատար է՝ նվաճած գավաթների քանակով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ բացի 19 չեմպիոնական գավաթներից,...
20:22 25/06/20206 ֆուտբոլային ակումբների արտոնագրման դիմումները մերժվել ենՀՖՖ գրասենյակում, կայացել է ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման կոմիտեի հերթական նիստը՝ ՀՀ Առաջին խմբի առաջնության ակումբների արտոնագրման վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Նիստի ընթացքում քննության են...
18:11 25/06/2020Հայաստանի և Ալբանիայի հավաքականները կանցկացնեն ընկերական հանդիպումՀայաստանի և Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների միջև ձեռք է բերվել համաձայնություն, ըստ որի երկու երկրների ազգային հավաքականներն ընկերական հանդիպում կանցկացնեն: Խաղը կկայանա հոկտեմբերի 7-ին՝ Երևանի...
12:47 25/06/2020«Ռոման» հաղթել է «Սամպդորիային»Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպմանն առաջին րոպեներից մասնակցել է հանդիպմանը։
15:05 24/06/2020Հունահռոմեական ըմբշամարտը կընդգրկվի Փարիզում կայանալիք օլիմպիական խաղերի ծրագրումԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան հերքել է լուրերն այն մասին, թե հունահռոմեական ըմբշամարտը չի ընդգրկվի 2024թ.
20:30 23/06/2020Քաթարում մինչև տարեվերջ նախատեսում է ևս երկու մարզադաշտ բացել Աշխարհի գավաթ 2022-ի համարԱշխարհի գավաթ 2022-ի համար Քաթարում ևս երկու մարզադաշտը կարող է բացվել մինչև 2020 թվականի ավարտը: Այս մասին հունիսի 23-ին հայտարարել է Աշխարհի գավաթի խաղարկության կազմկոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հասան...
19:12 23/06/2020Աշխարհի առաջին ռակետ Ջոկովիչը վարակվել է կորոնավիրուսովԱշխարհի առաջին ռակետ սերբ Նովակ Ջոկովիչը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, որը եղել է դրական։ Այդպիսով նա Խորնավիթայում կայացած Adria Tour–ից հետո երրորդ թենիստիստն է, որի մոտ հայտնաբերվել է COVID-19։...
10:00 23/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանը թիմի հետ նորմալ մարզվում էՀունիսի 24-ին «Ռոման» իր դաշտում կխաղա «Սամպդորիայի» դեմ։

20:11 12/06/2013Юра Мовсисян: Мы показали, что у Армении очень сильная сборнаяНападающий сборной Армении и московского «Спартака» Юра Мовсисян после победного отборочного матча с Данией в Копенгагене (4:0) прокомментировал результат игры.
19:09 12/06/2013Датские СМИ после разгрома сборной Дании в матче с командой Армении требуют отставки Мортена ОльсенаПосле вчерашнего разгромного поражения сборной Дании на своем поле от команды Армении со счетом 4:0 местная пресса подвергла резкой критике главного тренера датской сборной Мортена Ольсена и его...
14:14 12/06/2013Ким Кардашьян восхищена победой сборной Армении над Данией и пророчит армянским футболистам путевку на ЧМ-2014 в БразилиюВ своем микроблоге в Twitter секс-дива написала: «Вперед, Армения!»
09:43 12/06/2013Сборная Армении на выезде разгромила сборную Дании со счетом 4:0Игра, проходившая во вторник на стадионе «Паркен» в Копенгагене в рамках отборочного турнира Чемпионата мира 2014 года завершилась блистательной победой национальной сборной Армении.
17:30 10/06/2013Сборная Армения по футболу прилетела в ДаниюСамолет с игроками национальной сборной Армении по футболу приземлился в Копенгагене. Футболисты уже расселились в гостинице, которая находится неподалеку от аэропорта. Об этом сообщает пресс-служба...
14:47 10/06/2013Сборная Армении по футболу отправилась в столицу ДанииСегодня утром национальная сборная Армении чартерным рейсом отправилась в Данию. Как передает сайт Федерации футбола Армении, 11 июня в 22:15 по ереванскому времени на копенгагенском стадионе...
18:22 07/06/2013Назарет Мнацаканян назначен замминистра спорта и по делам молодежи АрменииРешением премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна Самвел Хачатрян освобожден от должности заместителя министра спорта и по делам молодежи Армении согласно собственному заявлению.
16:35 07/06/2013Игроки сборной Чехии по футболу помогут ликвидировать последствия разрушительного наводненияРазрушительное наводнение в центре Чехии и на севере страны не обошло стороной также футбол: сегодня игроки национальной сборной Чехии заявили, что они собираются пожертвовать 2 млн.
19:48 06/06/2013Forbes опубликовал рейтинг самых высокооплачиваемых спортсменов мираForbes составил рейтинг самых высокооплачиваемых спортсменов мира. Как пишет delo.ua, американский гольфист Тайгер Вудс вернул себе лидерство в рейтинге 100 самых высокооплачиваемых спортсменов мира...
16:17 06/06/2013Генрих Мхитарян попал в символическую сборную сезона по версии football.uaИзвестный украинский спортивный портал football.ua, подводя итоги минувшего сезона, включила игрока национальной сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генриха Мхитарян в символическую сборную...
15:34 06/06/2013Вардан Минасян: Пусть никто не думает, что сборную Мальты можно легко победитьГлавный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян на предыгровой пресс-конференции к матчу Армения-Мальта заявил, что одержать победу над сборной Мальты не так просто, как...
20:23 03/06/2013Сборная Мальты прилетит в Ереван 5 июняНациональная сборная Мальты по футболу прибудет в Ереван 5 июня и разместится в гостинице «Marriott Armenia».
19:20 03/06/2013Абрахам вернется на ринг 24 августаБывший чемпион мира в суперсреднем весе, немецкий боксер армянского происхождения Артур Абрахам (36-4, 21) вернется на ринг 24 августа.
18:27 29/05/2013Вардан Минасян огласил состав сборной Армении к матчу с Мальтой и программу предстоящих сборовУже 7 июня, в 20:00 по ереванскому времени, на Республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна состоится отборочный матч ЧМ-2014 Армения – Мальта. Главный тренер сборной Армении Вардан Минасян...
19:55 23/05/2013С 25 мая начнется продажа билетов на матч Армения-Мальта7 июня 2013 года на Республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна в Ереване состоится матч в рамках отборочного цикла к чемпионату мира между сборными Армении и Мальты. Как сообщает официальный сайт...
18:00 23/05/2013Выступавшие за сборную Азербайджана болгарские спортсмены, не желая возвращаться в Баку, бежали в ЧехиюОтказавшиеся от выступления за сборную Азербайджана болгарские тяжелоатлеты Иван Стоицов и Боянка Костова решили жить в новой стране.
17:33 22/05/2013Генрих Мхитарян: «Если бы я мог сыграть лет через 20…»Игрок сборной Армении по футболу, полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян в интервью официальному сайту «горняков» рассказал, как меняется футбол с годами.
18:18 20/05/2013Ксенофобия и спорт: На турецких стадионах болельщики в качестве ругательства скандируют слово «армянин»Слово «армянин» является распространенным ругательством для турецких спортивных болельщиков. Об этом пишет колумнист газеты Hurriyet Элиф Чонгур Тюфекчи. Журналист расценивает данное явление как...
17:32 17/05/2013В столице НКР будет построен новый спортивный комплекс17 мая президент НКР Бако Саакян созвал рабочее совещание, посвященное вопросам строительства нового спортивного комплекса в городе Степанакерте, сообщает пресс-служба главы государства.
11:40 17/05/2013Известный футболист Дэвид Бекхэм объявил о завершении профессиональной карьерыДэвид Бекхэм объявил о завершении профессиональной карьеры. Как пишет «Газета.Ру», отметивший 2 мая 38-летие «Спайс Бой», чья фамилия давно стала мировым брэндом, решил, что 20 лет в большом футболе...