17:18 30/06/2020Կազանը կդառնա 2022 թ ձմեռային հատուկ օլիմպիական խաղերի անցկացման վայրԿազանը կդառնա 2022 թ․ձմեռային հատուկ օլիմպիական խաղերի անցկացման վայր: Նախատեսվում է, որ միջոցառմանը կմասնակցեն 108 երկրների երկու հազար մարզիկներ։ Նրանք հանդես կգան յոթ մարզաձևերում։ Ինչպես գրում է...
17:04 30/06/2020«Չելսի»-ն բանակցում է Գոմեսի հետԼոնդոնի «Չելսին» բանակցություններ է վարում «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Անխել Գոմեսի հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, մայրաքաղաքային թիմը վարձել է հայտնի գործակալ Փինի Զահավիին,...
16:44 30/06/2020«Տոկիո-2020» կազմկոմիտեն փորձում է օլիմպիական խաղերի ծախսերը նվազագույնի հասցնել«Տոկիո- 2020» կազմկոմիտեն նախատեսել է ընդարձակել հովանավորների քանակը։ Ենթադրվում է, որ որոշումը կնպաստի նվազագույնի հասցնել օլիմպիական խաղերի ծախսերը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ...
16:04 30/06/2020Երկրպագուները ծաղրել են ՌոնալդուինԹուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն Ինսթագրամում տեղադրել է լուսանկար՝ ցույց տալով իր նոր սանրվածքը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, օգտատերերն իրենց մեկնաբանություններով սկսել են ծաղրել։...
14:51 30/06/2020Հայաստանի Մ-21 հավաքականի մրցակիցներըՈւԵՖԱ-ն հաստատել է ԵՎՐՈ Մ-21 որակավորման փուլի վերջին 4 տուրերի հանդիպումների նոր ժամկետները
14:28 30/06/2020Ռոնալդուն առաջ է անցել Մեսսիից՝ «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների ցուցակում«Goal» պորտալը պաշտոնական կայքում հրապարակել է «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների թարմացված վարկանիշային ցուցակը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Առաջին տեղը գրավում է մյունխենյան «Բավարիայի» հարձակվող Ռոբերտ...
19:00 29/06/2020Խավին ցանկանում է գլխավորել «Բարսելոնա»-նԿատալոնական «Բարսելոնայի» նախկին ֆուտբոլիստ Խավին ասել է, որ ցանկանում է գլխավորել «կապույտ-նռնագույներին», փոխանցում է «Գազետա.ռու»- ն: «Իմ ամենամեծ երազանքը «Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ դառնալն ու...
14:33 29/06/2020ԱՊՀ երկրների առաջին խաղերի անցկացման նախնական ժամկետն արդեն հայտի էԿազանում նախատեսված անկախ պետությունների hամագործակցության (ԱՊՀ) երկրների առաջին խաղերի անցկացման նախնական ժամկետ է նշանակվել սեպտեմբերի 4-11-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, հարցի շուրջ բանակցությունները...
13:30 29/06/2020Ագուերոն «Մանչեսթեր Սիթի»-ից կարող է տեղափոխվել «Ինտեր»Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» ֆուտբոլիստ Սերխիո Ագուերոն կարող է տեղափոխվել Միլանի «Ինտեր», հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն: Նշվում է, որ «Ինտեր» պատրաստ է արգենտինացուն փոխանակել պաշտպան Շկրինյարի հետ, ով...
19:07 26/06/2020Հունիսի 27-ին և 28-ը կկայանան ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի հանդիպումներըՀաստատվել են ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի հանդիպումների մրցավարների և պատվիրակների ցանկը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն: Հունիսի 27-ին և 28-ը կկայանան ՀՀ Բարձրագույն խմբի 25-րդ տուրի...
16:30 26/06/2020Աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը հետաձգվել է հինգ ամսովԼեհաստանի Կելցե քաղաքում նոյեմբերի 2-ին պետք է մեկնարկեր աշխարհի բռնցքամարտի պատանեկան առաջնությունը: ԱԻԲԱ-ն կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով միջոցառումը հետաձգել է և այն կանցկացվի 2021 թ․ապրիլի...
15:36 26/06/2020Կարատեի համաշխարհային ֆեդերացիան հետաձգել է աշխարհի գավաթի խաղարկությունըԿարատեի համաշխարհային ֆեդերացիայի գործկոմը (WKF) կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով որոշել է հետաձգել 2021թ․ աշնանը Դուբայում նշանակված աշխարհի գավաթի խաղարկությունը և համաշխարհային կոնգրեսը։ Մեկ...
09:25 26/06/2020«Լիվերպուլ»-ը անգլիական ակումբներից ամենատիտղոսակիրն է2019-2020 թվականների Անգլիային չեմպիոնությունը ստանձնած «Լիվերպուլը» երկրում առաջատար է՝ նվաճած գավաթների քանակով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ բացի 19 չեմպիոնական գավաթներից,...
20:22 25/06/20206 ֆուտբոլային ակումբների արտոնագրման դիմումները մերժվել ենՀՖՖ գրասենյակում, կայացել է ՀՖՖ Ակումբների Արտոնագրման կոմիտեի հերթական նիստը՝ ՀՀ Առաջին խմբի առաջնության ակումբների արտոնագրման վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Նիստի ընթացքում քննության են...
18:11 25/06/2020Հայաստանի և Ալբանիայի հավաքականները կանցկացնեն ընկերական հանդիպումՀայաստանի և Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների միջև ձեռք է բերվել համաձայնություն, ըստ որի երկու երկրների ազգային հավաքականներն ընկերական հանդիպում կանցկացնեն: Խաղը կկայանա հոկտեմբերի 7-ին՝ Երևանի...
12:47 25/06/2020«Ռոման» հաղթել է «Սամպդորիային»Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպմանն առաջին րոպեներից մասնակցել է հանդիպմանը։
15:05 24/06/2020Հունահռոմեական ըմբշամարտը կընդգրկվի Փարիզում կայանալիք օլիմպիական խաղերի ծրագրումԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան հերքել է լուրերն այն մասին, թե հունահռոմեական ըմբշամարտը չի ընդգրկվի 2024թ.
20:30 23/06/2020Քաթարում մինչև տարեվերջ նախատեսում է ևս երկու մարզադաշտ բացել Աշխարհի գավաթ 2022-ի համարԱշխարհի գավաթ 2022-ի համար Քաթարում ևս երկու մարզադաշտը կարող է բացվել մինչև 2020 թվականի ավարտը: Այս մասին հունիսի 23-ին հայտարարել է Աշխարհի գավաթի խաղարկության կազմկոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հասան...
19:12 23/06/2020Աշխարհի առաջին ռակետ Ջոկովիչը վարակվել է կորոնավիրուսովԱշխարհի առաջին ռակետ սերբ Նովակ Ջոկովիչը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, որը եղել է դրական։ Այդպիսով նա Խորնավիթայում կայացած Adria Tour–ից հետո երրորդ թենիստիստն է, որի մոտ հայտնաբերվել է COVID-19։...
10:00 23/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանը թիմի հետ նորմալ մարզվում էՀունիսի 24-ին «Ռոման» իր դաշտում կխաղա «Սամպդորիայի» դեմ։

15:33 12/05/2012Cassano: I follow every League and that causes some rows with my wifeAntonio Cassano gave a rare interview and shed tears on his dramatic year, missing out on the Scudetto and waving goodbye to so many Milan teammates, Football Italia reported.
13:31 12/05/2012Guardiola to take one year offBarcelona coach Pep Guardiola has confirmed that he will take a one-year sabbatical at the end of the season, Goal.com reported.
18:52 11/05/2012Barcelona remain interested in Javi MartinezBarcelona reportedly remain interested in signing Javi Martinez, even though the €30 million transfer fee Athletic Bilbao are expected to demand for the Spain international is still a major issue for...
18:47 11/05/2012Juan Mata named Chelsea player of the yearJuan Mata has been rewarded for the entertainment he has provided in his first Chelsea season by the fans voting him the club's Player of the Season, official Chelsea FC website reported.
14:52 11/05/2012Raul donates 4,000 euros to save childhood club from foldingThe president of San Cristobal de los Angeles, Pedro Albares Iniesta, has revealed that the club has been saved from extinction by a donation of 4,000 euro from its most famous alumni, Raul, Goal.com...
19:05 10/05/2012Armenian chess players at U.S. Chess ChampionshipArmenian GM Varuzhan Akobian has scored 1.5 points in two rounds and is in the lead along with five other players at the U.S.
17:44 10/05/2012Hrant Melkumyan lost to Evgeny PostnyArmenian GM Hrant Melkumyan lost to GM Evgeny Postny (Israel) in the 7th round at Bosna 2012 tournament being held in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, armchess.am informs.
18:43 09/05/2012Varuzhan Akobian starts with win in Saint LouisArmenian GM Varuzhan Akobian beat GM Seirawan in the first round of U.S. Chess Championship in Saint Louis. Armenian WGM Tatev Abrahamyan drew with WIM Viktorija Ni at the U.S. Women's Championship,...
18:32 09/05/2012Hrant Melkumyan at International Chess Tournament Bosna 2012Armenian GM Hrant Melkumyan drew with GM Viktor Erdos of Hungary with black pieces in the 6th round of International Chess Tournament Bosna 2012.
17:22 09/05/2012Drenthe: Messi called me 'negro'Everton winger Royston Drenthe has hit out at Lionel Messi, claiming that the Barcelona ace called him 'negro' on more than one occasion, Goal.com reported.
16:03 09/05/2012Armenia ranked 47th in FIFA tableFederation Internationale de Football Association (FIFA) issued table for the top 100 national soccer teams.
13:11 09/05/2012Messi and friends to play charitable matchOn the 21st of June, Leo Messi will play a friendly match in Bogotà. Under the banner ‘Messi and his friends’, the Barça forward will be joined by his teammates Javier Mascherano, Dani Alves, and...
15:39 08/05/2012Hrant Melkumyan leads at Bosna tournamentGM Hrant Melkumyan has taken the 5th running victory at Bosna 2012 tournament. Armenian grandmaster defeated GM Zdenko Kozul (Croatia). After 5 rounds Melkumyan is solely leading with excellent...
15:02 08/05/2012Hrant Melkumyan 4th victory in BosnaGM Hrant Melkumyan has taken the 4th running victory at Bosna 2012 tournament that is being held in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina.
13:31 08/05/2012Beckham tops 100 richest sportsmen listBritain and Ireland’s 100 richest sportsmen increased their fortunes a collective 8.9 percent in the past 12 months to 3 billion pounds ($4.9 billion), the Sunday Times said.
12:21 08/05/2012Armenian women boxers in World ChampionshipsArmenia’s Armine Sinabyan (60kg) and Ashxen Simonyan (75kg) leave on Tuesday for the World Championships in Qinhuangdao, China starting May 9.
15:55 07/05/2012New Zealand boxer dies in debut boutA New Zealand boxer, who was making his professional debut, died after collapsing 32 seconds into the fight in Tahiti, ANI reported.
15:13 07/05/2012Ashot Vardapetyan to referee Anand-Gelfand matchWorld Championship Match between current world champion Viswanathan Anand of India and challenger Boris Gelfand of Israel will be held on May 11-28, 2012 in Moscow.
14:24 07/05/2012Hrant Melkumyan leads at Bosnia TournamentArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 3 points after 3 rounds and is leading at Bosnia 2012 Tournament that is being held in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina.
13:43 07/05/2012Henrikh Mkhitaryan Ukrainian Cup holderYesterday in the final of the Ukrainian Cup Donetsk’s “Shakhtyor” took victory over “Metalurg” with the score of 2:1 and took the prize.