17:40 22/06/2020Կառավարություններին կոչ է արվում գնահատել սպորտի կարևորությունըՄարզական միջազգային ֆեդերացիաները # Sport4Recovery անվանումը կրող քարոզարշավի միջոցով միավորել են իրենց ուժերը՝ սպորտային միջոցառումների անվտանգ վերսկսման համար։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, միջազգային...
16:57 20/06/2020Նեյմարը տանուլ է տվել դատը և պետք է 6,7 միլիոն եվրո վերադարձնի «Բարսելոնային»«ՊՍԺ»-ի հարձակվող Նեյմարը տանուլ է տվել դատը «Բարսելոնայի» դեմ դատը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ հրապարակման, մերժվել է 28-ամյա բրազիլացու հայցը, որով նա պահանջում էր իրեն որպես բոնուս վճարել...
15:23 19/06/2020Սոլոմոն Իմե Ուդոն՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ«Իմ կյանքը Հայաստանում հիասքանչ է: Հաճելի է մշտական բնակություն հաստատել նոր վայրում, հարմարվել նոր ապրելակերպին, ծանոթանալ նոր մարդկանց հետ»,- ասել է նիգերիացի կիսապաշտպանը։
13:44 19/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանի մոտ մկանային թեթև հոգնածություն էԻտալական Ա սերիան վերադառնում է համավարակով պայմանավորված դադարից հետո: vbetnews.com-ի հաղորդմամբ, առաջնությունը կվերսկսվի հունիսի 20-ին և 21-ին 25-րդ տուրի 4 խաղով: Դրանից մեկ օր անց կսկսվի 27-րդ...
20:20 17/06/2020Կարևոր որոշումներ՝ ՈՒԵՖԱ-ի հեռավար նիստումՀունիսի 17-ին՝ ՈւԵՖԱ շտաբ գրասենյակում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Գործադիր կոմիտեի հեռավար նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են ՈՒԵՖԱ-ի կողմից կազմակերպվող ակումբային և ազգային հավաքականների մրցաշարերի ձևաչափերի...
17:42 17/06/2020АNOC-ի գլխավոր ասամբլեան կանցկացվի ՍեուլումԱզգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի /АNOC/ և Կորեայի լիմպիական կոմիտեի համատեղ որոշումով АNOC -ի գլխավոր ասամբլեան կանցկացվի Սեուլում, 2021 թ․ հոկտեմբերի 26-27-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝...
20:36 16/06/2020Ռոման Ամոյան. Ի տարբերություն այսօրվա ոստիկաններին, որոնք կատարում են պատվերներ, ես բարձր եմ պահել ՀՀ դրոշըՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Եվրոպայի առաջնությունների կրկնակի չեմպիոն, Պեկինի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոնյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է այսօր ոստիկանների կողմից իրեն...
19:45 16/06/2020«Չելսին» պատրաստվում է ձեռք բերել ՌոնալդուինՊորտուգալիայի հավաքականի ավագ Քրիշտիանու Ռոնալդուն հնարավոր է կարիերան շարունակի Անգլիայում։ «Չելսին» պատրաստ է վճարել «Յուվենտուսի» հարձակվողի համար 120 միլիոն եվրո։ Վեստի.ռու կայքը գրում է, որ...
19:59 15/06/2020«Նոա»-«Արարատ-Արմենիա»՝ ոչ-ոքիՀունիսի 15-ին կայացել է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 23-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՖՖ-ից։ Մրցանակային խումբ 1-6 «Նոա»-«Արարատ-Արմենիա» 1:1 (1:1) Երևան, «Նաիրի»...
19:33 15/06/2020Հեծանվասպորտի միջազգային միությունը մտադիր է օգոստոսից վերսկսել մրցաշրջանըՀեծանվասպորտի միջազգային միությունը /UCI/ մտադիր է օգոստոսի մեկից վերսկսել մրցաշրջանը: Առաջին մեկնարկը կլինի « Ստրադե Բյանկե» մեկօրյա հեծանվավազքը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ UCI-ին հաստատել է տղամարդկանց և...
18:19 15/06/2020Ձմեռային օլիմպիական խաղերի բուժկենտրոնի կառուցումը կավարտվի նախատեսվածից շուտ2022թ․ձմեռային օլիմպիական խաղերի բժշկական կենտրոնի կառուցումը կավարտվի նախատեսված ժամկետից շուտ։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, արդեն պատրաստ են հիվանդանոցը և բուժկենտրոնը։ Տեղադրվել են ժամանակակից...
17:27 15/06/2020Ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա 2021թ-ինԸմբշամարտի միացյալ աշխարհը /UWW/ շարունակում է ճշգրտել պաշտոնական մրցաշարերի ժամանակացույցը։ Ուշադրության կենտրոնում են ազատ, հունահռոմեական ոճերի և կանանց ըմբշամարտի աշխարհի հաջորդ...
10:45 13/06/2020«Լոռի ՖԱ»-ն սեփական հարկի տակ զիջել է «Ալաշկերտին»Հունիսի 12-ին կայացել է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 22-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝ Մրցանակային խումբ 1-6 «Լոռի ՖԱ»-«Ալաշկերտ» 0:2 (0:1) Վանաձոր, ֆուտբոլի ակադեմիա Մրցավար՝ Զավեն...
16:38 12/06/2020UWW-ն հավանաբար կհրաժարվի 2020թ աշխարհի առաջնություն անցկացնելու գաղափարիցԸմբշամարտի միացյալ աշխարհը /UWW/ կայուն և արդյունավետ մրցումային օրացույց կազմելու համար առցանց խորհրդաժողով է անցկացրել։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազմակերպությունը պատրաստվում է մեկնարկներին:...
15:35 12/06/2020Ֆուտբոլիստներին թույլատրել են խաղաշրջանի ընթացքում խաղալ երեք ակումբումՖԻՖԱ-ն հաստատել է նոր կանոնը: Կազմակերպությունը ժամանակավորապես թույլատրել է ֆուտբոլիստներին մեկ խաղաշրջանի ընթացքում խաղալ երեք ակումբում: Նախկինում թույլատրվում էր միայն հայտագրվել երեք ակումբում,...
18:29 11/06/2020ՖԻՖԱ. Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է մնալ 102-րդըՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքը և զբաղեցնում է 102-րդ հորիզոնականը: Համաշխարհային դասակարգման ցուցակը շարունակում է գլխավորել Բելգիայի հավաքականը։...
19:00 10/06/2020Ձմեռային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքները մոտենում են ավարտինՄՕԿ-ի համակարգող հանձնաժողովը և մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները տեսակապի միջոցով զրուցել են «Պեկին-2022» կազմկոմիտեի անդամների հետ։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նշվում է, որ...
18:47 10/06/2020Ռոնալդուն հնարավոր է հեռանա «Յուվենտուսից»Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հնարավոր է ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ փոխի ակումբը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին Թվիթերում գրել է լրագրող և ինսայդեր Պետրո...
18:00 10/06/2020Շումախերը կրկին վիրահատվելու է«Ֆորմուլա 1» դասի աշխարհի յոթակի չեմպիոն, արշավորդ գերմանացի Միխայել Շումախերը ևս մեկ վիրահատության պետք է ենթարկվի։ Վիրահատական միջամտությունն ուղղված է լինելու Շումախերի նյարդային համակարգի...

17:20 11/05/2013В последнее воскресенье весны в Ереване состоится велопробегВ последнее воскресенье весны, 26 мая, в Ереване в рамках молодежной спортивной программы «Знакомьтесь, Ереван» пройдет велопробег, который объединит представителей молодежи.
16:31 11/05/2013Рудольф Григорян стал чемпионом Франции среди шахматистов до 18 летРудольф Григорян стал чемпионом Франции среди шахматистов до 18 лет. Г. Григорян на проходящем в Сен-Поль-Труа-Шато первенстве страны набрал 7,5 очков из 9 возможных и единолично возглавил турнирную...
20:16 05/05/2013«Ювентус» в 29-й раз стал чемпионом Италии по футболуТуринский «Ювентус» в 29-й раз стал чемпионом Италии по футболу. Как пишет «Лента.Ру», в матче 35-го тура в Серии А он обыграл «Палермо» со счетом 1:0. Согласно информации, единственный мяч в ворота...
17:46 03/05/2013В городе Шуши состоялись церемонии открытия центра искусств и нового стадиона3 мая президент НКР Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия центра искусств и экспонированной там юбилейной выставки известного скульптора Николая Никогосяна, сообщает...
17:44 03/05/2013Армянский гроссмейстер Левон Аронян занял второе место в новом рейтинге ФИДЕАрмянский гроссмейстер Левон Аронян занял второе место в новом рейтинг-листе Международной шахматной федерации (ФИДЕ).
20:41 02/05/2013Мирча Луческу: «Генрих Мхитарян – исключительный игрок, и мы не планируем его продавать»Главный директор донецкого «Шахтера» Сергей Палкин в интервью «футбол 24» рассказал в вероятности перехода полузащитника «горняков» Генриха Мхитаряна в другую команду.
17:41 01/05/2013Армянский футболист Саркис Шагиян проходит просмотр в Португалии17-летний полузащитник «Мики» Саркис Шагинян, приняв участие в матче против «Улисса», на следующий день отправился на просмотр в Португалию.
10:04 29/04/2013Сын Фиделя Кастро победил на международном чемпионате по гольфуСын лидера кубинской революции Фиделя Кастро Антонио победил на V международном чемпионате по гольфу Montecristo, финальный этап которого прошел в выходные дни на курорте Варадеро в 140 километрах к...
10:00 29/04/2013Экс-баскетболист Майкл Джордан женился: молодожены просили не дарить подарковЗнаменитый в прошлом американский баскетболист Майкл Джордан покончил с холостяцкой жизнью. Как передает ИТАР-ТАСС, о свадьбе спортсмена сообщила менеджер Эсти Портной. Согласно информации,...
17:05 27/04/2013Глава Федерации футбола Армении Р. Айрапетян выступил с годовым отчетомСегодня в техническом центре Академии футбола в Аване состоялся 11-й съезд исполкома Федерации футбола Армении (ФФА).
20:20 26/04/2013Артур Саркисов: Сборная Армении все еще может занять второе место в группеИгрок национальной сборной Армении по футболу Артур Саркисов в интервью «Sportbox» заявил, что Армения все еще может побороться за второе место в группе в рамках отборочного цикла к чемпионату мира.
20:21 22/04/2013Юрий Розанов: В этом сезоне лучшим игроком чемпионата Украины является Генрих МхитарянЭксперт телеканала «Футбол» Юрий Розанов выразил свою точку зрения относительно игры игрока сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генриха Мхитаряна.
18:19 20/04/2013Танец Gangnam Style вышел защитнику испанской «Валенсии» боком: он усугубил травму ногиЗащитник испанской «Валенсии» и сборной Франции Рами Адиль усугубил травму ноги 8 апреля во время танца в стиле Gangnam Style.
13:02 20/04/2013На острие Юре Мовсисяну нет альтернативы. Мнение Валерия КечиноваБывший футболист московского «Спартака» Валерий Кечинов в интервью «Спорт-Экспрессу» выразил свое мнение по поводу того, как должна выглядеть линия атаки «красно-белых» в предстоящем матче с ЦСКА.
19:56 19/04/2013Известный французский канал «Сanal+» покажет фильм о Генрихе Мхитаряне20 апреля известный французский телеканал «Сanal+» покажет эксклюзивный фильм о полузащитнике сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генрихе Мхитаряне.
19:04 16/04/2013Генрих Мхитарян: Попробую побить рекорд СтарухинаАрмянский футболист, игрок донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян в интервью изданию «Украинский футбол» рассказал о шансах побить рекорд Старухина.
16:36 16/04/2013В Бостоне взрывные устройства могли привести в действие с помощью мобильного телефонаВзрывные устройства, сработавшие во время международного марафона в американском Бостоне, обладали малой мощностью.
16:20 15/04/2013Представитель Армении Симон Мартиросян стал чемпионом мира по тяжелой атлетике среди юношейНа чемпионате мира по тяжелой атлетике среди юношей и девушек, который проходит в Ташкенте, в весовой категории более 94 кг.
15:50 13/04/2013Казахская сторона не видит смысла в создании совместной лиги Грузии, Азербайджана и Казахстана по футболуГрузия, Азербайджан и Казахстан могут объединить свои первенства по футболу в одну лигу. Об этом сообщает azerisport.com. Глава федерации футбола Грузии Звиад Сичинава заявил, что для реализации...
14:16 13/04/2013В первый день чемпионата Европы по самбо среди юношей, юниоров и девушек армянские спортсмены завоевали 3 медалиВ первый день чемпионата Европы по самбо среди юношей, юниоров и девушек, который проходит в кипрском городе Лимассола, армянские самбисты завоевали 3 медали.