17:40 22/06/2020Կառավարություններին կոչ է արվում գնահատել սպորտի կարևորությունըՄարզական միջազգային ֆեդերացիաները # Sport4Recovery անվանումը կրող քարոզարշավի միջոցով միավորել են իրենց ուժերը՝ սպորտային միջոցառումների անվտանգ վերսկսման համար։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, միջազգային...
16:57 20/06/2020Նեյմարը տանուլ է տվել դատը և պետք է 6,7 միլիոն եվրո վերադարձնի «Բարսելոնային»«ՊՍԺ»-ի հարձակվող Նեյմարը տանուլ է տվել դատը «Բարսելոնայի» դեմ դատը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ հրապարակման, մերժվել է 28-ամյա բրազիլացու հայցը, որով նա պահանջում էր իրեն որպես բոնուս վճարել...
15:23 19/06/2020Սոլոմոն Իմե Ուդոն՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ«Իմ կյանքը Հայաստանում հիասքանչ է: Հաճելի է մշտական բնակություն հաստատել նոր վայրում, հարմարվել նոր ապրելակերպին, ծանոթանալ նոր մարդկանց հետ»,- ասել է նիգերիացի կիսապաշտպանը։
13:44 19/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանի մոտ մկանային թեթև հոգնածություն էԻտալական Ա սերիան վերադառնում է համավարակով պայմանավորված դադարից հետո: vbetnews.com-ի հաղորդմամբ, առաջնությունը կվերսկսվի հունիսի 20-ին և 21-ին 25-րդ տուրի 4 խաղով: Դրանից մեկ օր անց կսկսվի 27-րդ...
20:20 17/06/2020Կարևոր որոշումներ՝ ՈՒԵՖԱ-ի հեռավար նիստումՀունիսի 17-ին՝ ՈւԵՖԱ շտաբ գրասենյակում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Գործադիր կոմիտեի հեռավար նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են ՈՒԵՖԱ-ի կողմից կազմակերպվող ակումբային և ազգային հավաքականների մրցաշարերի ձևաչափերի...
17:42 17/06/2020АNOC-ի գլխավոր ասամբլեան կանցկացվի ՍեուլումԱզգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի /АNOC/ և Կորեայի լիմպիական կոմիտեի համատեղ որոշումով АNOC -ի գլխավոր ասամբլեան կանցկացվի Սեուլում, 2021 թ․ հոկտեմբերի 26-27-ը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝...
20:36 16/06/2020Ռոման Ամոյան. Ի տարբերություն այսօրվա ոստիկաններին, որոնք կատարում են պատվերներ, ես բարձր եմ պահել ՀՀ դրոշըՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Եվրոպայի առաջնությունների կրկնակի չեմպիոն, Պեկինի ամառային օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Ռոման Ամոնյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է այսօր ոստիկանների կողմից իրեն...
19:45 16/06/2020«Չելսին» պատրաստվում է ձեռք բերել ՌոնալդուինՊորտուգալիայի հավաքականի ավագ Քրիշտիանու Ռոնալդուն հնարավոր է կարիերան շարունակի Անգլիայում։ «Չելսին» պատրաստ է վճարել «Յուվենտուսի» հարձակվողի համար 120 միլիոն եվրո։ Վեստի.ռու կայքը գրում է, որ...
19:59 15/06/2020«Նոա»-«Արարատ-Արմենիա»՝ ոչ-ոքիՀունիսի 15-ին կայացել է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 23-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՖՖ-ից։ Մրցանակային խումբ 1-6 «Նոա»-«Արարատ-Արմենիա» 1:1 (1:1) Երևան, «Նաիրի»...
19:33 15/06/2020Հեծանվասպորտի միջազգային միությունը մտադիր է օգոստոսից վերսկսել մրցաշրջանըՀեծանվասպորտի միջազգային միությունը /UCI/ մտադիր է օգոստոսի մեկից վերսկսել մրցաշրջանը: Առաջին մեկնարկը կլինի « Ստրադե Բյանկե» մեկօրյա հեծանվավազքը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ UCI-ին հաստատել է տղամարդկանց և...
18:19 15/06/2020Ձմեռային օլիմպիական խաղերի բուժկենտրոնի կառուցումը կավարտվի նախատեսվածից շուտ2022թ․ձմեռային օլիմպիական խաղերի բժշկական կենտրոնի կառուցումը կավարտվի նախատեսված ժամկետից շուտ։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, արդեն պատրաստ են հիվանդանոցը և բուժկենտրոնը։ Տեղադրվել են ժամանակակից...
17:27 15/06/2020Ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը տեղի կունենա 2021թ-ինԸմբշամարտի միացյալ աշխարհը /UWW/ շարունակում է ճշգրտել պաշտոնական մրցաշարերի ժամանակացույցը։ Ուշադրության կենտրոնում են ազատ, հունահռոմեական ոճերի և կանանց ըմբշամարտի աշխարհի հաջորդ...
10:45 13/06/2020«Լոռի ՖԱ»-ն սեփական հարկի տակ զիջել է «Ալաշկերտին»Հունիսի 12-ին կայացել է Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 22-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝ Մրցանակային խումբ 1-6 «Լոռի ՖԱ»-«Ալաշկերտ» 0:2 (0:1) Վանաձոր, ֆուտբոլի ակադեմիա Մրցավար՝ Զավեն...
16:38 12/06/2020UWW-ն հավանաբար կհրաժարվի 2020թ աշխարհի առաջնություն անցկացնելու գաղափարիցԸմբշամարտի միացյալ աշխարհը /UWW/ կայուն և արդյունավետ մրցումային օրացույց կազմելու համար առցանց խորհրդաժողով է անցկացրել։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազմակերպությունը պատրաստվում է մեկնարկներին:...
15:35 12/06/2020Ֆուտբոլիստներին թույլատրել են խաղաշրջանի ընթացքում խաղալ երեք ակումբումՖԻՖԱ-ն հաստատել է նոր կանոնը: Կազմակերպությունը ժամանակավորապես թույլատրել է ֆուտբոլիստներին մեկ խաղաշրջանի ընթացքում խաղալ երեք ակումբում: Նախկինում թույլատրվում էր միայն հայտագրվել երեք ակումբում,...
18:29 11/06/2020ՖԻՖԱ. Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է մնալ 102-րդըՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է իր դիրքը և զբաղեցնում է 102-րդ հորիզոնականը: Համաշխարհային դասակարգման ցուցակը շարունակում է գլխավորել Բելգիայի հավաքականը։...
19:00 10/06/2020Ձմեռային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքները մոտենում են ավարտինՄՕԿ-ի համակարգող հանձնաժողովը և մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները տեսակապի միջոցով զրուցել են «Պեկին-2022» կազմկոմիտեի անդամների հետ։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նշվում է, որ...
18:47 10/06/2020Ռոնալդուն հնարավոր է հեռանա «Յուվենտուսից»Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հնարավոր է ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ փոխի ակումբը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին Թվիթերում գրել է լրագրող և ինսայդեր Պետրո...
18:00 10/06/2020Շումախերը կրկին վիրահատվելու է«Ֆորմուլա 1» դասի աշխարհի յոթակի չեմպիոն, արշավորդ գերմանացի Միխայել Շումախերը ևս մեկ վիրահատության պետք է ենթարկվի։ Վիրահատական միջամտությունն ուղղված է լինելու Շումախերի նյարդային համակարգի...

12:57 07/05/2012Juventus become Serie A championsJuventus have won the Serie A title after their title rivals Milan were sunk by a hat-trick from Internazionale's Diego Milito, the Guardian reported.
11:55 07/05/2012Armenian chess players at USA ChampionshipArmenian grand master Varuzhan Akobian will take part in USA Championship on May 8-20, 2012, in Saint Louis.
11:45 07/05/2012Hrant Melkumyan at Bosnia 2012 TournamentArmenian grand master Hrant Melkumyan has scored 2 points after 2 rounds and is leading at Bosnia 2012 Tournament being held in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina, armchess.am said.
12:31 05/05/2012We don’t want Higuain to leave Real Madrid – KarankaReal Madrid assistant coach Aitor Karanka has revealed that the club are desperate to hold on to striker Gonzalo Higuain, Goal.com reported.
18:27 04/05/2012Allegri will remain AC Milan coach, Berlusconi saysSilvio Berlusconi has insisted that AC Milan have no intention of replacing head coach Massimiliano Allegri at the end of the season, Goal.com reported.
18:53 03/05/2012‘Mourinho is a football coach who never talks about football’ - VilanovaReal Madrid coach Jose Mourinho's fierce rivalry with Barcelona boss Pep Guardiola is well documented, but there was never much love lost between the Portuguese boss and his assistant Tito Vilanova...
14:13 03/05/2012Young judoists win 7 medalsInternational judo championship was held in Georgian city of Lagodekh on May 1-3 for young judoists aged 15-17.
13:00 03/05/2012Lionel Messi breaks Gerd Muller's recordBarcelona attacker Lionel Messi has broken Gerd Muller's record of scoring the most goals in a European season after netting a hat trick in Wednesday's Liga encounter against Malaga at Camp Nou,...
18:50 02/05/2012Beckenbauer confident Robben will sign Bayern extensionFranz Beckenbauer is confident that Arjen Robben will eventually sign an extension to his existing contract with Bayern Munich, Goal.com reported.
18:20 02/05/2012Andre Villas-Boas nears Roma jobFormer Chelsea and Porto manager Andre Villas-Boas is reportedly close to becoming the new coach of Italian side Roma, Sports Mole reported.
15:24 02/05/2012Mourinho: I hope Guardiola enjoys his time offReal Madrid coach Jose Mourinho has sent his best wishes to Barcelona's Pep Guardiola after the Catalan head coach revealed he will step down as coach of the Blaugrana at the end of the season,...
13:34 02/05/2012Andriasian and Danielian in Chinese team chess championshipArmenian Grand Masters Zaven Andriasian and Elina Danielian are taking part in Chinese Team Chess Championship for Tianjin Club, armchess.am informs.
13:09 02/05/2012Guardiola insists Mourinho not a reasonBarcelona coach Pep Guardiola insists that his battle with Real Madrid coach Jose Mourinho played no part in his decision to leave the club in the summer, ESPN star report said.
18:29 01/05/2012Norwegian Olympic star Dale Oen found dead in bathroomNorway's world 100m breaststroke champion Alexander Dale Oen has tragically died, Daily Mail reported.
18:08 01/05/2012Tigran Gharamian at Nancy OpenArmenian GM Tigran Gharamian scored 7.5 points out of 9 and shared 1st-2nd places with GM Maxime Vachier-Lagrave of France at Nancy Open.
16:33 01/05/2012Spanish Football Federation offers to host Euro 2012Spanish Football Federation president Angel Maria Villar has reportedly made an offer to stage Euro 2012 this summer, Sports Mole reported.
15:33 01/05/2012Ibrahimovic: I'm like a fine wine because the older I am, the better I getAC Milan forward Zlatan Ibrahimovic has compared himself to a fine wine, claiming that the older he gets, the better he becomes, according to Goal.com.
12:47 01/05/2012Jose Mourinho wants Zlatan Ibrahimovic at Real MadridSensational news are out and it has been revealed that Real Madrid coach Jose Mourinho wants to sign AC Milan star Zlatan Ibrahimovic this summer, Total Football Madness reported.
18:30 30/04/2012Sharapova wins Stuttgart championshipRussia's Maria Sharapova beat world number one Victoria Azarenka 6-1 6-4 in the Stuttgart clay court final to claim her first WTA tour title of the year and end a two-match losing streak against the...
18:11 30/04/2012Allegri '100 per cent sure' of AC Milan stayAC Milan coach Massimiliano Allegri believes he will still be at San Siro next season despite reports that the 44-year-old will be dismissed should the Rossoneri fail to retain their Serie A title,...