19:12 27/03/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է առաջատար քսանյակըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է առաջատար քսանյակը / G20 /։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Լրատվականի փոխանցմամբ ՝ քսան հզոր պետությունների ղեկավարներին իր հերթին...
18:42 27/03/202011 հակադոպինգային լաբորատորիաներ կասեցրել են իրենց գործունեությունըՀամաշխարհային հակադոպինգային գործակալությանը / WADA/ հավատարմագրված տասնմեկ հակադոպինգային լաբորատորիաներ կասեցրել կամ սահմանափակել են իրենց գործունեությունը կորոնավիրուսի տարածման պատճառով,...
18:03 27/03/2020«Ատլետիկոն» առաջարկում է չեղարկել ամառային տրանսֆերային պատուհանը. Gazeta.ruՄադրիդի «Ատլետիկո»-ի տնօրեն Անդրեա Բերտան առաջարկել է չեղյալ հայտարարել ամառային տրանսֆերային պատուհանը`կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ «Ես կարծում եմ, որ խաղացողները պետք...
14:27 27/03/2020«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆուտբոլիստը 300 հազար եվրո է նվիրաբերում՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին. Gazeta.ruԱնգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի ֆուտբոլիստ Դևիդ դե Խեան 300,000 եվրո է նվիրաբերում ՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ֆուտբոլիստը անանուն նվիրատվություն է կատարել, գումարը...
14:12 27/03/2020«Բարսելոնան» կրճատել է ակումբի աշխատողների աշխատանքային օրը և աշխատավարձերը. ria.ruԻսպանական ֆուտբոլային ակումբի կայքի համաձայն, կորոնավիրուսի համաճարակի պայմաններում «Բարսելոնան» որոշել է կրճատել աշխատակիցների աշխատանքային ժամերն ու աշխատավարձերը: Հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի...
13:08 27/03/2020Բրազիլացի ֆուտբոլիստներին հորդորում են արձակուրդ գնալ. gazeta.ruԲրազիլացի ֆուտբոլիստներին խորհուրդ են տալիս արձակուրդ մեկնել կորոնավիրուսային համավարակի պատճառով, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ազգային ակումբների հանձնաժողովը հայտարարել է, որ խաղացողներին ամբողջությամբ...
10:03 27/03/2020«ՊՍԺ»-ը կրճատել է աշխատավարձերը. Gazeta.ruՖրանսիական ՊՍԺ-ն ստիպված է եղել կրոնավիրուսային համաճարակի պատճառով կրճատել իր աշխատակիցների աշխատավարձերը, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ակումբի ղեկավարությունը նման որոշումը կապված է ազգային առաջնության...
09:34 27/03/2020Հենրիխ Մխիթարյանը հորդորում է մնալ տանըՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ հորդորելով մնալ տանը։ «Հույս ունեմ՝ բոլորդ անվտանգ եք, առողջ եք և լավ...
18:04 26/03/2020Oլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է «Փարիզ-2024»-ի կազմկոմիտենOլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու՝ միջազգային օլիմպիական կոմիտեի և Ճապոնիայի կառավարության համատեղ որոշումը ողջունել է «Փարիզ-2024» ամառային մարզահանդեսի կազմկոմիտեն։ Այս մասին գրում է...
17:57 26/03/2020Աշխարհի ամենահարուստ ֆուտբոլիստներըՖրանսիական «France Football» ամսագիրը հրապարակել է 2019 թվականի ամենահարուստ ֆուտբոլիստների իր կազմած վարկանշային ցուցակը։ Առաջատարները կանխատեսելի էին` արգենտինացի Լիոնել Մեսսին և պորտուգալացի...
12:42 26/03/2020«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները դեմ են Covid19-ի պատճառով աշխատավարձի մի մասից հրաժարվելուն«Բարսելոնայի» խաղացողները կողմ չեն կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով աշխատավարձի մի մասից հրաժարվելու առաջարկին։ Այս մասին գրում է Lenta.ru-ն։ Հրապարակման համաձայն, կատալոնացիների ղեկավարությունը...
12:07 26/03/2020Որքան կարժենա Օլիմպիադայի հետաձգումըՏոկիոյի Օլիմպիական խաղերի տեղափոխումը 2021 թվական կազմակերպիչների համար 2,7 միլիարդ դոլար կարժենա: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը։ 2019-ի դեկտեմբերի տվյալներով, Օլիմպիադայի բյուջեն կազմում էր...
15:17 25/03/2020ՄՕԿ-ի առջև բազմաթիվ խնդիրներ են ծառացելՊատմության ընթացքում սա չորրորդ դեպքն է, որ օլիմպիական խաղերը հետաձգվում է մեկ տարով։
12:43 25/03/2020«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները կարող են կորցնել աշխատավարձի 70 տոկոսը«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը պատրաստվում է իր խաղացողներից յուրաքանչյուրի աշխատավարձը իջնել 70 տոկոսով։ Դա պայմանավորված է ակումբի գործունեության՝ կորոնավիրուսային պանդեմիայի...
09:53 25/03/2020ՖԻՖԱ-ն պատրաստ է երկարաձգել ամառային տրանսֆերային պատուհանըՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ, մտադիր է փոփոխել առաջիկա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամկետը։ ՖԻՖԱ-ն պատրաստ է երկարաձգել ֆուտբոլային «գնումների» շրջանը մինչև 2021 թ.
20:30 24/03/2020Օլիմպիական կրակը մարդկության համար հույսի փարոս կհանդիսանա այս անհանգիստ ժամանակներումՀունաստանից Ճապոնիա հասած «Տոկիո-2020» օլիմպիական խաղերի կրակը այդպես էլ կմնա այդ երկրում՝ մինչև հաջորդ տարի։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը և Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն...
18:12 24/03/2020Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն 2021 թվականինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) հայտարարել է կորոնավիրուսի պատճառով Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը մինչև 2021 թ.
15:00 24/03/202012 երկիր կոչ է արել հետաձգել Օլիմպիական խաղերը կորոնավիրուսի պատճառովՏասներկու երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեները (ԱՕԿ) կոչ են արել հետաձգել 2020-ի Օլիմպիական խաղերը`կորոնավիրուսային վարակի տարածման սպառնալիքի պատճառով: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն։ Նշվում է, որ...
11:16 24/03/2020ԱՄՆ-ը կոչ է անում հետաձգել ամառային օլիմպիական խաղերըԱՄՆ օլիմպիական կոմիտեն միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ) կոչ է անում հետաձգել Տոկիոյում կայանալիք 2020 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերը, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ամերիկյան կազմակերպության...
10:41 24/03/2020Իսպանական ֆուտբոլն անորոշ ժամանակով դադարեցվել էԻսպանիայի Արքայական ֆուտբոլի ֆեդերացիա (RFEF) հայտարարել է բոլոր մակարդակներում ազգային առաջնությունն անորոշ ժամանակով դադարեցնելու մասին` կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով: Լենտա.ռու-ի...

12:04 18/06/2012Тигран Саркисян: Несмотря на возраст, новый министр спорта и по делам молодежи Армении имеет большой опыт в этой сфереСегодня премьер-министр Армении Тигран Саркисян, представляя в Министерстве спорта и по делам молодежи нового министра Грачья Ростомяна, коснулся пройденного им пути, отметив, что несмотря на...
18:25 16/06/2012Новый министр спорта и по вопросам молодежи Армении объявил о временном выходе из состава ППАНовый министр спорта и по вопросам молодежи Грачья Ростомян распространил заявление, в котором отмечено: «Спорт не имеет никакой связи с политикой.
10:27 08/06/2012Сегодня в Варшаве стартует Чемпионат Евро-2012 по футболуВ польской столице стартует чемпионат Европы по футболу, право проведения которого Польша делит с Украиной.
20:29 06/06/2012Арбитр из Армении А. Вардапетян назначен председателем одной из комиссий Всемирной шахматной Олимпиады в СтамбулеМеждународная шахматная федерация (ФИДЕ) назначила одного из ведущих арбитров Армении, международного арбитра Ашота Вардапетяна председателем техническо-административной комиссии Всемирной шахматной...
20:18 05/06/2012Сборные Армении и Казахстана по футболу почтили память погибших военнослужащихНа ереванском стадионе имени Вазгена Саргсяна стартовал товарищеский матч сборных Армении и Казахстана по футболу.
14:38 02/06/2012Рубен Айрапетян оставил на своей странице в Facebook запись о матче Армения–ГрецияОтвечая на своей странице в Facebook на вопросы пользователей, президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян коснулся товарищеской встречи между сборными Греции и Армении по футболу, которая...
09:19 01/06/2012Правительство Франции решило бойкотировать Евро-2012 в УкраинеПравительство Франции приняло решение бойкотировать чемпионат по футболу Евро-2012 в Украине из-за ситуации с бывшей главой правительства этой страны Юлией Тимошенко.
09:48 30/05/2012Назван официальный девиз Чемпионата мира по футболу 2014 года в БразилииМеждународная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) и бразильский оргкомитет ЧМ-2014 объявили во вторник официальный девиз Чемпионата мира по футболу 2014 года в Бразилии – «Все в едином ритме».
09:31 26/05/2012«Барселона» выиграла Кубок Испании по футболу"Барселона" выиграла Кубок Испании по футболу, обыграв в финале соревнования "Атлетик" из Бильбао. Как сообщает «Лента.Ру», встреча, прошедшая в Мадриде поздно вечером 25 мая, завершилась со счетом...
13:50 24/05/2012Азербайджану во второй раз отказали в проведении Олимпиады из-за нехватки опыта и инфраструктурыПрошедшей ночью в Квебеке (Канада) был объявлен шорт-лист городов-кандидатов на проведение Олимпиады-2020.
09:36 19/05/2012Олимпийский огонь доставлен в ВеликобританиюОгонь для летних Олимпийских игр 2012 года вечером 18 мая прибыл в Великобританию. Как сообщает «Лента.Ру», его доставили из Афин специальным рейсом British Airways. Самолет приземлился на базе...
18:52 17/05/2012Российские спортсмены проиграли американцам из-за бакинских пробокПеред матчем за 3-е место на Кубке мира по вольной борьбе, который проходил в минувшие выходные в Баку, сборной России пришлось добираться до места соревнований на метро.
18:33 14/05/2012Антидопинговая организация Армении во второй раз победила в конкурсe ЮНЕСКОАнтидопинговая организация Армении, насчитывающая всего 3 года с момента своего создания, разворачивает настолько активную деятельность, что второй год подряд удостаивается звания победителя в...
09:15 14/05/2012В Польше на гонках погиб 33-летний чемпион мираБританский чемпион мира по спидвею, 33-летний Ли Ричардсон разбился насмерть при заезде в польском Вроцлаве.
19:30 10/05/2012Известный боксер Артур Абрахам рассказал студенткам ЕГУ о своем желании иметь трех сыновейИзвестный боксер Артур Абрахам сегодня отправился на встречу со студентами факультета романо-германской филологии Ереванского государственного университета (ЕГУ).
09:11 10/05/2012В греческой Олимпии будет зажжен огонь Олимпийских игр в ЛондонеНа родине современного олимпийского движения сегодня будет зажжен огонь ХХХ летних Олимпийских игр, которые пройдут в столице Великобритании с 27 июля по 12 августа.
15:05 03/05/2012Успехи азербайджанского бокса обеспечили деньги, а не тренера«Подъем в азербайджанском боксе никто не оспаривает, но были люди, которые нам давали понять, что, мол, это все наши деньги, а не ваша заслуга.
09:17 03/05/2012В Италии тренер избил своего игрока во время матчаВ среду вечером во время футбольного матча между итальянскими клубами "Фиорентина" и "Новара" телекамеры засняли сцену, как тренер флорентийской команды Делио Росси набросился с кулаками на своего...
15:03 23/04/2012Представитель МОК: У Азербайджана нет шансов на проведение Олимпийских игр 2020 года«Заявки Мадрида, Токио и Стамбула на проведение Летних Олимпийских игр 2020 года выглядят убедительнее заявки Баку»,- заявил член Международного олимпийского комитета (МОК) Виталий Смирнов.
15:05 14/04/2012Вице-президент Федерации шахмат Армении С. Лпутян – о соглашении ФИДЕ с компанией «Агон» и стараниях Азербайджана«Поскольку Серж Саргсян является также президентом Федерации шахмат Армении, получается, что развитие шахмат в нашей стране уже седьмой год осуществляется на президентском уровне».