19:12 27/03/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է առաջատար քսանյակըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է առաջատար քսանյակը / G20 /։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Լրատվականի փոխանցմամբ ՝ քսան հզոր պետությունների ղեկավարներին իր հերթին...
18:42 27/03/202011 հակադոպինգային լաբորատորիաներ կասեցրել են իրենց գործունեությունըՀամաշխարհային հակադոպինգային գործակալությանը / WADA/ հավատարմագրված տասնմեկ հակադոպինգային լաբորատորիաներ կասեցրել կամ սահմանափակել են իրենց գործունեությունը կորոնավիրուսի տարածման պատճառով,...
18:03 27/03/2020«Ատլետիկոն» առաջարկում է չեղարկել ամառային տրանսֆերային պատուհանը. Gazeta.ruՄադրիդի «Ատլետիկո»-ի տնօրեն Անդրեա Բերտան առաջարկել է չեղյալ հայտարարել ամառային տրանսֆերային պատուհանը`կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ «Ես կարծում եմ, որ խաղացողները պետք...
14:27 27/03/2020«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆուտբոլիստը 300 հազար եվրո է նվիրաբերում՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին. Gazeta.ruԱնգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի ֆուտբոլիստ Դևիդ դե Խեան 300,000 եվրո է նվիրաբերում ՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարին, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ֆուտբոլիստը անանուն նվիրատվություն է կատարել, գումարը...
14:12 27/03/2020«Բարսելոնան» կրճատել է ակումբի աշխատողների աշխատանքային օրը և աշխատավարձերը. ria.ruԻսպանական ֆուտբոլային ակումբի կայքի համաձայն, կորոնավիրուսի համաճարակի պայմաններում «Բարսելոնան» որոշել է կրճատել աշխատակիցների աշխատանքային ժամերն ու աշխատավարձերը: Հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի...
13:08 27/03/2020Բրազիլացի ֆուտբոլիստներին հորդորում են արձակուրդ գնալ. gazeta.ruԲրազիլացի ֆուտբոլիստներին խորհուրդ են տալիս արձակուրդ մեկնել կորոնավիրուսային համավարակի պատճառով, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ազգային ակումբների հանձնաժողովը հայտարարել է, որ խաղացողներին ամբողջությամբ...
10:03 27/03/2020«ՊՍԺ»-ը կրճատել է աշխատավարձերը. Gazeta.ruՖրանսիական ՊՍԺ-ն ստիպված է եղել կրոնավիրուսային համաճարակի պատճառով կրճատել իր աշխատակիցների աշխատավարձերը, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ակումբի ղեկավարությունը նման որոշումը կապված է ազգային առաջնության...
09:34 27/03/2020Հենրիխ Մխիթարյանը հորդորում է մնալ տանըՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ հորդորելով մնալ տանը։ «Հույս ունեմ՝ բոլորդ անվտանգ եք, առողջ եք և լավ...
18:04 26/03/2020Oլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու որոշումը ողջունել է «Փարիզ-2024»-ի կազմկոմիտենOլիմպիական խաղերը մեկ տարով հետաձգելու՝ միջազգային օլիմպիական կոմիտեի և Ճապոնիայի կառավարության համատեղ որոշումը ողջունել է «Փարիզ-2024» ամառային մարզահանդեսի կազմկոմիտեն։ Այս մասին գրում է...
17:57 26/03/2020Աշխարհի ամենահարուստ ֆուտբոլիստներըՖրանսիական «France Football» ամսագիրը հրապարակել է 2019 թվականի ամենահարուստ ֆուտբոլիստների իր կազմած վարկանշային ցուցակը։ Առաջատարները կանխատեսելի էին` արգենտինացի Լիոնել Մեսսին և պորտուգալացի...
12:42 26/03/2020«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները դեմ են Covid19-ի պատճառով աշխատավարձի մի մասից հրաժարվելուն«Բարսելոնայի» խաղացողները կողմ չեն կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով աշխատավարձի մի մասից հրաժարվելու առաջարկին։ Այս մասին գրում է Lenta.ru-ն։ Հրապարակման համաձայն, կատալոնացիների ղեկավարությունը...
12:07 26/03/2020Որքան կարժենա Օլիմպիադայի հետաձգումըՏոկիոյի Օլիմպիական խաղերի տեղափոխումը 2021 թվական կազմակերպիչների համար 2,7 միլիարդ դոլար կարժենա: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը։ 2019-ի դեկտեմբերի տվյալներով, Օլիմպիադայի բյուջեն կազմում էր...
15:17 25/03/2020ՄՕԿ-ի առջև բազմաթիվ խնդիրներ են ծառացելՊատմության ընթացքում սա չորրորդ դեպքն է, որ օլիմպիական խաղերը հետաձգվում է մեկ տարով։
12:43 25/03/2020«Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստները կարող են կորցնել աշխատավարձի 70 տոկոսը«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը պատրաստվում է իր խաղացողներից յուրաքանչյուրի աշխատավարձը իջնել 70 տոկոսով։ Դա պայմանավորված է ակումբի գործունեության՝ կորոնավիրուսային պանդեմիայի...
09:53 25/03/2020ՖԻՖԱ-ն պատրաստ է երկարաձգել ամառային տրանսֆերային պատուհանըՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ, մտադիր է փոփոխել առաջիկա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամկետը։ ՖԻՖԱ-ն պատրաստ է երկարաձգել ֆուտբոլային «գնումների» շրջանը մինչև 2021 թ.
20:30 24/03/2020Օլիմպիական կրակը մարդկության համար հույսի փարոս կհանդիսանա այս անհանգիստ ժամանակներումՀունաստանից Ճապոնիա հասած «Տոկիո-2020» օլիմպիական խաղերի կրակը այդպես էլ կմնա այդ երկրում՝ մինչև հաջորդ տարի։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը և Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն...
18:12 24/03/2020Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն 2021 թվականինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) հայտարարել է կորոնավիրուսի պատճառով Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը մինչև 2021 թ.
15:00 24/03/202012 երկիր կոչ է արել հետաձգել Օլիմպիական խաղերը կորոնավիրուսի պատճառովՏասներկու երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեները (ԱՕԿ) կոչ են արել հետաձգել 2020-ի Օլիմպիական խաղերը`կորոնավիրուսային վարակի տարածման սպառնալիքի պատճառով: Այս մասին գրում է gazeta.ru-ն։ Նշվում է, որ...
11:16 24/03/2020ԱՄՆ-ը կոչ է անում հետաձգել ամառային օլիմպիական խաղերըԱՄՆ օլիմպիական կոմիտեն միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ) կոչ է անում հետաձգել Տոկիոյում կայանալիք 2020 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերը, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ Ամերիկյան կազմակերպության...
10:41 24/03/2020Իսպանական ֆուտբոլն անորոշ ժամանակով դադարեցվել էԻսպանիայի Արքայական ֆուտբոլի ֆեդերացիա (RFEF) հայտարարել է բոլոր մակարդակներում ազգային առաջնությունն անորոշ ժամանակով դադարեցնելու մասին` կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով: Լենտա.ռու-ի...

13:29 11/02/2012Alan Shearer says England to forget about winning Euro 2012The new England manager should forget about winning Euro 2012 and look ahead to the World Cup in 2014, according to former captain Alan Shearer, BBC reported.
13:24 11/02/2012Capello did not get a £1.5m pay-out - FAThe FA have rejected claims they paid £1.5million in compensation to Fabio Capello following the Italian's resignation as England coach, the Mirror Football reported.
15:08 10/02/2012FIDE backs Levon Aronian: London to host World Championship Candidates TournamentWhen Azerbaijan submitted an official proposal to host World Championship Candidates Tournament, Armenian GM Levon Aronian sent a letter to FIDE President Kirsan Ilyumzhinov informing he would never...
13:16 10/02/2012Maradona: FA used Terry excuse to get rid of CapelloArgentine legend Diego Maradona has lashed out at the FA in the wake of Fabio Capello’s shock resignation, according to Soccernews.com.
17:45 09/02/2012Gagik Hovhannisyan appointed head of FIDE Mass Media CommitteeFIDE appointed General Secretary of Armenian Chess Federation, editor-in-chief of Chess in Armenia magazine Gagik Hovhannisyan head of FIDE Mass Media Committee and Adviser for Chess Media Project.
16:42 09/02/2012Host country for Candidates Tournament to be fixed Feb 29FIDE World Chess Federation has reported that the host country for Candidates Tournament for the World Championship will be fixed on February 29.
13:35 09/02/2012Fabio Capello resigns as England bossEngland manager Fabio Capello resigned following a meeting with FA chairman David Bernstein and general secretary Alex Horne at Wembley Stadium, Mirror Football reported.
17:37 08/02/2012Leon Best out with knee injuryNewcastle United striker Leon Best will be out for a "number of weeks" after a scan revealed medial ligament damage to the right knee, BBC reported.
18:29 07/02/2012Pepe could miss Bologna with ankle injuryLeague leaders Juventus could be without Simone Pepe for this weekend’s Serie A game against Bologna, Football Italia reported.
16:21 07/02/2012Hypnotist to help Ali Adams beat Audley HarrisonLondon Heavyweight Ali Adams has enlisted the permanent help of a hypnotist in his build up to the most important fight of his career in his Heavyweight Championship contest against former Olympic...
16:06 07/02/2012Eduard Arushanyan awarded Honored Worker of Physical Culture and Sports titleOn 7 February Artsakh President Bako Sahakyan signed a decree to confer the title of Honored Worker of Physical Culture and Sports of the Nagorno-Karabakh Republic on Eduard Arushanyan, Senior Sports...
15:09 07/02/2012Arthur Abraham to fight on March 31Former IBF middleweight champion Arthur Abraham will return to the ring on March 31 at the Sparkassen-Arena in Kiel, Germany, according to Fightnews.com.
14:40 07/02/2012Fan Coaching wins European Football Supporters AwardThe Belgian organization Fan Coaching has won the 2011 European Football Supporters Award for its tireless initiatives against violence in sport, according to Uefa.com.
12:33 06/02/2012Levon Aronian in Grand SlamArmenian GM Levon Aronian will take part in the final tournament of the 5th Grand Slam to be held from September 24th to October 13th, 2012, in Bilbao, Spain.
12:00 06/02/2012Vladimir Akopian, Hrant Melkumyan in Moscow OpenGrand Masters Vladimir Akopian and Hrant Melkumyan will take part in Moscow-hosted “Aeroflot Open” in the tournament “A.” Armenian chess players will have 80 GMs as their rivals, Tomashevsky,...
13:44 04/02/2012Francesco Totti asks for supportFrancesco Totti has asked for the fans’ backing in helping the team to beat old Roma Coach Claudio Ranieri’s latest side, Football Italia reported.
20:21 03/02/2012Wenger rules out Arshavin moveArsene Wenger has confirmed that Andrey Arshavin will not be leaving Arsenal, despite reported interest from Russia, according to Sports Mole.
19:01 03/02/2012Plushenko to have surgery in MunichSeven European titles holding Russian figure skating star Evgeny Plushenko will have an operation on his injured knee in Germany on February 23, he said Friday.
17:24 03/02/2012FIFA may disqualify Egypt’s national teamFIFA may ban Egypt’s football team to take part in those matches held under its auspices, “Times” reported.
15:10 03/02/2012Roman Berezovsky flies to SpainDynamo Moscow have headed to Spain for their second training camp. 26 players participate in the training camp. Armenia goalkeeper Roman Berezovsky has also flown to Spain with Dynamo Moscow,...