18:41 23/03/2020Երբեք չպետք է հանձնվել, միշտ պետք է պատրաստ լինել ու հարմարվել բոլոր իրավիճակներին.ՄՕԿՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը նամակով դիմել է մարզիկներին: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Իր խոսքում նա մասնավորապես նշել է.
18:23 23/03/2020Խոակին Կապառոս. Հենրիխ Մխիթարյանն իր ազգին և հայրենիքին նվիրված մարդ է և մեծ ցանկությամբ է գալիս ազգային հավաքական«Շատ դրական զգացողություններ ունեմ և ուրախ եմ, որ գտնվում եմ Հայաստանում, այստեղ ինձ շատ լավ ընդունեցին: Խանդավառված եմ Հայաստանում աշխատելու կապակցությամբ և ցանկանում եմ իմ լուման ներդնել հայկական...
12:41 23/03/2020Կանադայի ԱՕԿ-ն առաջինն է, որ հրաժարվում է ազգային թիմը Տոկիոյում անցկացվող օլիմպիական խաղերին ուղարկելուցԿանադայի օլիմպիական կոմիտեն (ԱՕԿ) որոշում է կայացրել մարզիկներ չուղարկել Տոկիոյի ամառային Օլիմպիական խաղերին`կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Կանադայի ԱՕԿ-ի հայտարարության տեքստը հրապարակել է CBC...
10:52 23/03/2020«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբում գրանցվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքըԿորոնավիրուսային վարակի առաջին դեպքն է գրանցվել կատալոնական «Բարսելոնայում», փոխացնում է gazeta.ru-ն։ Աղբյուրի համաձայն՝ վիրուսը հայտնաբերվել է ակումբի անդամ Անդե Քուրիի մոտ։ Նա զուգընկերուհու հետ,...
10:34 23/03/2020Օլիմպիական խաղերի հետաձգումը հնարավոր է«Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի անցկացումը հետաձգելու տարբերակը հնարավոր է, եթե մրցումներն անհնար լինի անցկացնել սովորական ձևաչափով».- այս մասին երկուշաբթի հայտարարել է Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո...
11:52 21/03/2020Շավարշ Կարապետյանը նշանակվել է Բաշկիրիայի նախագահի խորհրդականՀայ սուզալողորդ Շավարշ Կարապետյանը հասարակական հիմունքներով նշանակվել է Բաշկիրիայի նախագահի խորհրադական: «Համապատասխան հրամանը ստորագրվել է Ռադիի Խաբիրովի կողմից»,- ըստ ռուսական Բաշինֆորմի, այդ...
18:33 20/03/2020Օլիմպիական կրակը Հունաստանից բարեհաջող հասել է ՃապոնիաՕլիմպիական կրակը Հունաստանից այսօր առավոտյան ինթնաթիռով բարեհաջող հասել է Ճապոնիա։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել «Տոկիո – 2020» կազմկոմիտեի նախագահ Յոշիրո Մորին,...
16:32 20/03/2020«Ռեալը» մրցաշրջանի վերջում չի հեռացնի Զիդանին, նույնիսկ եթե թիմը գավաթի չարժանանաԻսպանական «Ռեալ» ֆուտբոլային ակումբը չի պատրաստվում հեռացնել գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանին, նույնիսկ եթե թիմը մրցաշրջանի ավարտին չկարողանա նվաճել գավաթներ: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝...
15:55 20/03/2020ՖԻՖԱ-ն ֆուտբոլային խաղերի վիդեո արխիվը հասանելի կդարձնիՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, սկսած մարտի 21-ից հասանելի կդարձնի տեսագրությունների արխիվն այն պատճառով, որ կորոնավիրուսի պանդեմիայի ժամանակ շատերը բախվել են մեկուսացման:...
12:06 20/03/2020Ոստիկանությունը թույլ չի տվել «Յուվենտուսի» խաղացողին հեռանալ Իտալիայից«Յուվենտուսի» հարձակվող Գոնսալո Իգուաինը կանգնեցվել է ոստիկանների կողմից, երբ փորձել է թռչել Արգենտինա։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով La Repubblica-ին, գրում է, որ ֆուտբոլիստն ընտանիքի հետ գնացել է...
11:18 20/03/2020Մենք կարող ենք Օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնել. Ճապոնիայի նախկին վարչապետՃապոնիայի նախկին վարչապետ Յոշիրո Մորին հայտարարել է, որ Տոկիոն պատրաստ է Օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնել, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ «Մենք սերտորեն համագործակցում ենք Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի...
19:22 19/03/2020Թոմաս Բախը տեսակոնֆերանի միջոցով զրուցել է նաև տարբեր երկրների 220 մարզիկների հետՄՕԿ- ի նախագահ Թոմաս Բախը մարտի 18-ին կրկին տեսակոնֆերանս է անցկացրել։ Քննարկվել են առաջիկա օլիմպիական խաղերի անցկացմանն առնչվող հարցեր, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի...
18:35 19/03/2020«Պանատինաիկոս» անտիկ ստադիոնում այսօր տեղի է ունեցել 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի կրակի հանձնումըԱթենքի «Պանատինաիկոս» անտիկ ստադիոնում այսօր տեղի է ունեցել 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի կրակի հանձնումը ճապոնական կողմին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Միջոցառման պաշտոնական մասը զգալի...
09:37 19/03/2020Դատարկ ինքնաթիռ՝ Օլիմպիական ջահի համար«Բոինգ 787»-ը «Տոկիո-2020» գրությամբ Ճապոնիայի մայրաքաղաքից ուղևորվել է Հունաստան՝ Օլիմպիական կրակի հետևից։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, ջահի հանդիսավոր հանձնման արարողությունը Խաղերի տանտերերին...
16:05 18/03/2020«Ռոման» և «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Մխիթարյանի տեղափոխման հարցովԻտալական «Ռոման» և լոնդոնյան «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխման շուրջ։ topsports.am-ն գրում է, որ...
16:57 17/03/2020Եվրո-2020-ը հետաձգվել է մեկ տարովԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈՒԵՖԱ-ն, որոշել է Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնությունը տեղափոխել 2021 թվականի ամառ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Նորվեգիայի Ֆուտբոլային...
15:38 17/03/2020Լոնդոնում գտնվող հայ բռնցքամարտիկները չգիտեն՝ երբ և ինչ չվերթով են վերադառնալու ԵրևանԼոնդոնում տեղի են ունեցել բռնցքամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարի հերթական փուլի հանդիպումները։ ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, Հայաստանի մարզիկներից առավել գոհացրել է Կորյուն Սողոմոնյանի / 52 կգ / հաղթանակը...
13:50 17/03/2020«Չելսի»-ի ֆուտբոլիստը խախտել է կարանտինը և տուգանվելԼոնդոնի «Չելսի» ակումբի ֆուտբոլիստ Մեյսոն Մաունտը խախտել է կորոնավիրուսի հետ կապված կարանտինային ռեժիմը, ինչի հետևանքով տուգանվել է։ Այս մասին գրում է lenta.ru-ն։ Ըստ աղբյուրի, մարտի 15-ին Մաունտին...
18:07 16/03/2020ՄՕԿ-ը երկու շաբաթով փակել է նաև օլիմպիական թանգարանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն / ՄՕԿ / կոչ է արել իր բոլոր աշխատակիցներին կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով անցնել նոր աշխատաոճի: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Լոզանի գլխավոր շտաբ կայանում աշխատում է...
16:44 16/03/2020Հայաստանի ազգային հավաքականի մասնակցությամբ ընկերական հանդիպումները չեն կայանաՀաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածումը աշխարհի բազմաթիվ երկրներում և անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ մարտի 26-ին նախատեսված Ուզբեկստան-Հայաստան և մարտի 30-ին նախատեսված Ղազախստան-Հայաստան...

13:21 03/02/2012Tevez named in Manchester City's revised squadCarlos Tevez has been named in Manchester City's revised 25-man Barclays Premier League squad, raising the possibility that he might play for the club again, the Daily Mail reported.
11:44 03/02/2012Real Madrid support Jose Mourinho 'to the death,' Esteban Granero saysReal Madrid midfielder Esteban Granero has insisted that coach Jose Mourinho has the backing of the entire squad.
11:23 03/02/2012Seydou Keita: Real Madrid and Juventus wanted meSeydou Keita has revealed that he was offered more money to join Real Madrid and Juventus before he eventually decided to move to Barcelona, Goal.com reported.
10:56 03/02/2012Mesut Ozil wants to end active career at Real MadridReal Madrid midfielder Mesut Ozil has revealed that he wants to stay with the Spanish powerhouse until the end of his playing career, “goal.com” reported.
15:59 02/02/2012Levon Aronian excludes participation in tournament in BakuAs we have reported earlier Azerbaijan’s chess federation has officially filed an application to host international chess qualifying tournament this autumn.
15:20 02/02/2012Barcelona plan Van Persie bidBarcelona are interested in signing Arsenal striker Robin van Persie in the summer, Mirror Football reported.
15:07 02/02/2012Mendieta: Pep Guardiola could leave Barcelona this summerValencia legend Gaizka Mendieta has suggested that Barcelona boss Pep Guardiola could leave the Nou Camp this summer, Sports Mole reported.
14:51 02/02/2012Roman Berezovsky to sign contract with Dynamo Moscow todayArmenia goalkeeper Roman Berezovsky will sign a 1.5 year contract with Dynamo Moscow today, Sovsport.ru reported.
13:03 02/02/2012Sepp Blatter: This is a black day for footballThe Egyptian Football Federation have announced an indefinite suspension of all leagues in the country following the trouble in Port Said, when rival fans invaded the pitch and fought after Al Masry...
15:10 01/02/2012Armenian Chess Federation to release official statementAzerbaijan’s chess federation has officially filed an application to host international chess qualifying tournament this autumn.
12:50 01/02/2012Bardakyan to assume Armenian basketball team coach’s officeArmenian Basketball Federation board meeting appointed (5 votes “for”, 2 votes “abstain“) Carl Bardakian as coach of men’s team.
11:46 01/02/2012Vanes Martirosyan ready to meet with Victor OrtizLight-middleweight contender Vanes Martirosyan has thrown his hat into the ring to replace the injured Andre Berto on February 11th after the former WBC welterweight champion was forced to withdraw...
17:42 31/01/2012Manchester City hope to sign David Pizarro on loanManchester City are working on a deal to sign Chile midfielder David Pizarro, 32, on a free loan from Roma for the rest of the season, BBC reported.
15:58 31/01/2012Russian, Azerbaijani chess teams to meet in MarchRussian and Azerbaijani chess teams will meet in Moscow on March 2-6 to play classical chess, “Chess-News” reported.
12:03 31/01/2012Vladimir Weiss quits coach officeVladimir Weiss, Slovakia's national football team coach, ends his contract with Slovakia's Football Association, Slovakia's Football Association reported.
11:47 31/01/2012Chelsea ready to exchange Torres with FalcaoAndre Villas-Boas is ready to offer faltering striker Fernando Torres a chance to return to his former club Atletico Madrid as he looks to lure his former FC Porto striker Radamel Falcao from the...
10:54 31/01/2012Mourinho best coach for Madrid at the moment - Joachim LowGermany coach Joachim Low has played reports linking him with the hot-seat at Real Madrid, Goal.com reported.
17:16 30/01/2012UEFA disqualifies Rybka for two yearsUEFA has disqualified Oleksandr Rybka, the goalkeeper of the Ukraine national football team and of the Shakhtar Donetsk football club for two years, reads a statement made by the press service of FC...
15:36 30/01/2012Arman Yeremyan qualifies for Olympic GamesArman Yeremyan has become the first Armenian taekwondo athlete to compete in the Olympic Games by winning the gold medal in Men’s under 80kg weight category at the European Qualification Tournament...