18:41 23/03/2020Երբեք չպետք է հանձնվել, միշտ պետք է պատրաստ լինել ու հարմարվել բոլոր իրավիճակներին.ՄՕԿՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը նամակով դիմել է մարզիկներին: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Իր խոսքում նա մասնավորապես նշել է.
18:23 23/03/2020Խոակին Կապառոս. Հենրիխ Մխիթարյանն իր ազգին և հայրենիքին նվիրված մարդ է և մեծ ցանկությամբ է գալիս ազգային հավաքական«Շատ դրական զգացողություններ ունեմ և ուրախ եմ, որ գտնվում եմ Հայաստանում, այստեղ ինձ շատ լավ ընդունեցին: Խանդավառված եմ Հայաստանում աշխատելու կապակցությամբ և ցանկանում եմ իմ լուման ներդնել հայկական...
12:41 23/03/2020Կանադայի ԱՕԿ-ն առաջինն է, որ հրաժարվում է ազգային թիմը Տոկիոյում անցկացվող օլիմպիական խաղերին ուղարկելուցԿանադայի օլիմպիական կոմիտեն (ԱՕԿ) որոշում է կայացրել մարզիկներ չուղարկել Տոկիոյի ամառային Օլիմպիական խաղերին`կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Կանադայի ԱՕԿ-ի հայտարարության տեքստը հրապարակել է CBC...
10:52 23/03/2020«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբում գրանցվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքըԿորոնավիրուսային վարակի առաջին դեպքն է գրանցվել կատալոնական «Բարսելոնայում», փոխացնում է gazeta.ru-ն։ Աղբյուրի համաձայն՝ վիրուսը հայտնաբերվել է ակումբի անդամ Անդե Քուրիի մոտ։ Նա զուգընկերուհու հետ,...
10:34 23/03/2020Օլիմպիական խաղերի հետաձգումը հնարավոր է«Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերի անցկացումը հետաձգելու տարբերակը հնարավոր է, եթե մրցումներն անհնար լինի անցկացնել սովորական ձևաչափով».- այս մասին երկուշաբթի հայտարարել է Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո...
11:52 21/03/2020Շավարշ Կարապետյանը նշանակվել է Բաշկիրիայի նախագահի խորհրդականՀայ սուզալողորդ Շավարշ Կարապետյանը հասարակական հիմունքներով նշանակվել է Բաշկիրիայի նախագահի խորհրադական: «Համապատասխան հրամանը ստորագրվել է Ռադիի Խաբիրովի կողմից»,- ըստ ռուսական Բաշինֆորմի, այդ...
18:33 20/03/2020Օլիմպիական կրակը Հունաստանից բարեհաջող հասել է ՃապոնիաՕլիմպիական կրակը Հունաստանից այսօր առավոտյան ինթնաթիռով բարեհաջող հասել է Ճապոնիա։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել «Տոկիո – 2020» կազմկոմիտեի նախագահ Յոշիրո Մորին,...
16:32 20/03/2020«Ռեալը» մրցաշրջանի վերջում չի հեռացնի Զիդանին, նույնիսկ եթե թիմը գավաթի չարժանանաԻսպանական «Ռեալ» ֆուտբոլային ակումբը չի պատրաստվում հեռացնել գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանին, նույնիսկ եթե թիմը մրցաշրջանի ավարտին չկարողանա նվաճել գավաթներ: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝...
15:55 20/03/2020ՖԻՖԱ-ն ֆուտբոլային խաղերի վիդեո արխիվը հասանելի կդարձնիՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, սկսած մարտի 21-ից հասանելի կդարձնի տեսագրությունների արխիվն այն պատճառով, որ կորոնավիրուսի պանդեմիայի ժամանակ շատերը բախվել են մեկուսացման:...
12:06 20/03/2020Ոստիկանությունը թույլ չի տվել «Յուվենտուսի» խաղացողին հեռանալ Իտալիայից«Յուվենտուսի» հարձակվող Գոնսալո Իգուաինը կանգնեցվել է ոստիկանների կողմից, երբ փորձել է թռչել Արգենտինա։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով La Repubblica-ին, գրում է, որ ֆուտբոլիստն ընտանիքի հետ գնացել է...
11:18 20/03/2020Մենք կարող ենք Օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնել. Ճապոնիայի նախկին վարչապետՃապոնիայի նախկին վարչապետ Յոշիրո Մորին հայտարարել է, որ Տոկիոն պատրաստ է Օլիմպիական խաղերն անվտանգ անցկացնել, փոխանցում է gazeta.ru-ն։ «Մենք սերտորեն համագործակցում ենք Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի...
19:22 19/03/2020Թոմաս Բախը տեսակոնֆերանի միջոցով զրուցել է նաև տարբեր երկրների 220 մարզիկների հետՄՕԿ- ի նախագահ Թոմաս Բախը մարտի 18-ին կրկին տեսակոնֆերանս է անցկացրել։ Քննարկվել են առաջիկա օլիմպիական խաղերի անցկացմանն առնչվող հարցեր, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի...
18:35 19/03/2020«Պանատինաիկոս» անտիկ ստադիոնում այսօր տեղի է ունեցել 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի կրակի հանձնումըԱթենքի «Պանատինաիկոս» անտիկ ստադիոնում այսօր տեղի է ունեցել 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի կրակի հանձնումը ճապոնական կողմին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Միջոցառման պաշտոնական մասը զգալի...
09:37 19/03/2020Դատարկ ինքնաթիռ՝ Օլիմպիական ջահի համար«Բոինգ 787»-ը «Տոկիո-2020» գրությամբ Ճապոնիայի մայրաքաղաքից ուղևորվել է Հունաստան՝ Օլիմպիական կրակի հետևից։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, ջահի հանդիսավոր հանձնման արարողությունը Խաղերի տանտերերին...
16:05 18/03/2020«Ռոման» և «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Մխիթարյանի տեղափոխման հարցովԻտալական «Ռոման» և լոնդոնյան «Արսենալը» շարունակում են բանակցությունները Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տեղափոխման շուրջ։ topsports.am-ն գրում է, որ...
16:57 17/03/2020Եվրո-2020-ը հետաձգվել է մեկ տարովԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈՒԵՖԱ-ն, որոշել է Եվրոպայի 2020 թվականի առաջնությունը տեղափոխել 2021 թվականի ամառ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Նորվեգիայի Ֆուտբոլային...
15:38 17/03/2020Լոնդոնում գտնվող հայ բռնցքամարտիկները չգիտեն՝ երբ և ինչ չվերթով են վերադառնալու ԵրևանԼոնդոնում տեղի են ունեցել բռնցքամարտի միջազգային վարկանիշային մրցաշարի հերթական փուլի հանդիպումները։ ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, Հայաստանի մարզիկներից առավել գոհացրել է Կորյուն Սողոմոնյանի / 52 կգ / հաղթանակը...
13:50 17/03/2020«Չելսի»-ի ֆուտբոլիստը խախտել է կարանտինը և տուգանվելԼոնդոնի «Չելսի» ակումբի ֆուտբոլիստ Մեյսոն Մաունտը խախտել է կորոնավիրուսի հետ կապված կարանտինային ռեժիմը, ինչի հետևանքով տուգանվել է։ Այս մասին գրում է lenta.ru-ն։ Ըստ աղբյուրի, մարտի 15-ին Մաունտին...
18:07 16/03/2020ՄՕԿ-ը երկու շաբաթով փակել է նաև օլիմպիական թանգարանըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն / ՄՕԿ / կոչ է արել իր բոլոր աշխատակիցներին կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով անցնել նոր աշխատաոճի: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Լոզանի գլխավոր շտաբ կայանում աշխատում է...
16:44 16/03/2020Հայաստանի ազգային հավաքականի մասնակցությամբ ընկերական հանդիպումները չեն կայանաՀաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածումը աշխարհի բազմաթիվ երկրներում և անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ մարտի 26-ին նախատեսված Ուզբեկստան-Հայաստան և մարտի 30-ին նախատեսված Ղազախստան-Հայաստան...

20:43 06/04/2012Ереванский стадион «Раздан» заживет новой жизнью. Обещал глава ФФА Р. Айрапетян«Мы планируем провести ремонт в несколько этапов. На первом этапе будут отремонтированы раздевалки, работы уже в процессе»
12:59 30/03/2012Артур Абрахам: «Победа будет за мной»Выступающий под немецким флагом экс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF армянский боксер Артур Абрахам завтра сразится с обладателем пояса EBU, поляком Петром Вилшевски.
19:57 28/03/2012ФИДЕ меняет сроки скандального турнира претендентовНа сайте ФИДЕ опубликовано пересмотренное расписание важнейших турниров, которые Федерация организует совместно с компанией «Агон».
19:32 27/03/2012Глава ФФА Рубен Айрапетян рассказал, как не послушался требования «Немец, уходи!»На состоявшейся сегодня в Ереванском государственном университете встрече со студентами председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян коснулся дальнейших планов, отметив, что несколько лет...
17:03 27/03/2012«АрменТел» подвел итоги Beeline Extreme Fest 2012ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с ассоциацией экстремального спорта «Адреналин» подвeли итоги весеннего фестиваля экстремального спорта Beeline Extreme Fest 2012, который прошел в...
12:44 27/03/20121 июня Международный олимпийский комитет представит Национальным олимпийским комитетам утвержденный список олимпийцевЧем ближе Лондонская олимпиада, тем чаще становятся разговоры о так называемой белой карте. Например, международная федерация по плаванию представит Международному олимпийскому комитету имена 75...
11:12 27/03/2012Уволен главный тренер клуба «Интер»Руководство миланского футбольного клуба «Интер» приняло решение отправить в отставку главного тренера команды Клаудио Раньери.
15:12 24/03/2012Похороны скончавшейся сегодня чемпионки мира по стрельбе Зинаиды Симонян пройдут 26 мартаСегодня, 24 марта, скончалась четырехкратная чемпионка мира по стрельбе 62-летняя Зинаида Симонян, сообщает пресс-служба министерства образования и науки Армении.
11:42 21/03/2012Армянские шахматисты одержали победу в первом туре чемпионата ЕвропыВ Пловдиве (Болгария) стартовал чемпионат Европы среди мужчин - турнир по швейцарской системе в 11 туров с призовым фондом 100 тысяч евро.
11:21 20/03/2012Банк ВТБ (Армения) запускает акцию «Футбол с ВТБ»Банк ВТБ (Армения) объявляет о запуске новой акции «Футбол с ВТБ» для действующих и новых владельцев пакета «Мир ВТБ».
19:25 16/03/2012Рейтинг FIFA: Армения - лидер региона в женском футболе, Азербайджан – аутсайдерМеждународная футбольная федерация (FIFA) опубликовала рейтинг-лист женских сборных на 2012-й год. Первые три места в рейтинге заняли сборные США (2166), Германии (2163) и Японии (2114). Рейтинг лист...
15:50 14/03/2012Азербайджанский футбольный чиновник, заявивший «Что за страна Грузия? Она слаба и бедна», извинился«У меня не было намерения оскорблять какую-то страну. Я так понял, что речь идёт о проведении Азербайджаном и Грузией объединённого чемпионата страны. Если вы имеете в виду чемпионат Европы 2020-го...
11:44 10/03/2012Азербайджанский футбольный чиновник: «Что за страна Грузия? Она бедна и слаба»«Что за страна Грузия, чтобы она проводила совместно с нами чемпионат Европы? Разве мы не можем сами провести финальный этап этого турнира?», - заявил член Исполнительного комитета Ассоциации...
19:28 09/03/2012Глава бразильского футбола ушел в отставку из-за обвинений в коррупцииПрезидент Федерации футбола Бразилии Рикарду Тейшейра, отвечающий за подготовку страны к чемпионату мира 2014 года, временно покинул свой пост, сообщает O Globo.
16:43 09/03/2012Берти Фогтс не намерен учить гимн АзербайджанаГлавный тренер сборной Азербайджана по футболу Берти Фогтс отметил, что не намерен учить государственный гимн Азербайджана.
16:37 08/03/2012В Бекхэма бросили пивную банку во время матча с «Торонто»Полузащитник «Лос-Анджелес Гэлакси» Дэвид Бекхэм почувствовал на себе всю «любовь» канадских болельщиков во время выездного матча своей команды против «Торонто».
20:47 02/03/2012Депутат парламента Армении Рубен Айрапетян пожаловался на судьбу и рассказал об отношении к супругеГлава Федерации футбола Армении (ФФА), депутат парламента РА Рубен Айрапетян в ходе сегодняшней пресс-конференции в Ереване пожаловался на судьбу и рассказал о своем отношении к супруге.
20:25 02/03/2012К. Илюмжинов рассказал о том, как ФИДЕ не захотела «лишаться Ароняна» ради АзербайджанаПрезидент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов в интервью «chesspro.ru» прояснил ситуацию с турниром претендентов. В частности, он ответил на вопрос: «Не могли бы прояснить ситуацию с турниром претендентов? Вы...
16:34 02/03/2012Глава Федерации футбола Армении Р. Айрапетян закрывает свою страницу в Facebook: не намерен терпеть оскорбленияГлава Федерации футбола Армении не намерен терпеть оскорбления
18:00 28/02/2012Армянский экипаж стал одним из победителей международного соревнования «Бакуриани 2012»На грузинском горнолыжном курорте Бакуриани с 24 по 26 февраля состоялось международное первенство по управлению внедорожниками в зимних условиях, в котором приняли участие 8 экипажей, представляющих...