09:46 30/01/2020Մխիթարյան. Ինձ համար մեծ պատիվ է, որ ընտրվել եմ իմ երկրի լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի 2019 թ. լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: Արդյունքները հրապարակվել էին նախօրեին: «Ինձ համար մեծ պատիվ է,...
19:42 29/01/2020Արցախում ձիասպորտի ակումբ է բացվելԱրցախում ձիասպորտի ակումբ է բացվել: Ձիարշավարանը գործում է Ասկերանի շրջանի Մխիթարաշեն գյուղում՝ Հունոտի կիրճի տարածքում, և բաց է ոչ միայն արհեստավարժների, այլև սկսնակների համար: «Արցախպրես»-ի թղթակցի...
18:56 29/01/202032-րդ ամառային օլիմպիական խաղերը Տոկիոյում կանցկացվեն 2020 թվականի հուլիսի 24-ից օգոստոսի 9-ըՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի ջահի փոխանցավազքի որոշ փուլերում առաջին անգամ կօգտագործվի ջրածին, որը այրման ժամանակ չի արտանետում ածխաթթու գազ:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Ֆուկուսիմա և Աիթի...
18:29 29/01/2020Ափսոսում եմ, որ վարկանիշային մրցաշարին Ֆերդինանդը չի կարողանա մասնակցել.մարզիչԻնչպես հայտնի է, Իսրայելի մայրաղաղաք Թել Ավիվում օրերս ավարտված ձյուդոյի «Գրան պրի»օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում, Ֆերդինանդ Կարապետյանը / 73 կգ / մաքուր հաղթանակներ տոնեց մրցակիցների...
16:44 29/01/2020Վարդան Մինասյանը՝ Հայաստանի 2019 թ. լավագույն մարզիչՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Տարվա լավագույն մարզիչ» անվանակարգում 2019 թ. քվեարկության արդյունքները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հավաքելով 119 միավոր՝ 2019 թ. լավագույն մարզիչ է ճանաչվել...
16:19 29/01/2020Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի 2019 թ. լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ» անվանակարգում 2019 թ. քվեարկության արդյունքները: ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հավաքելով 109 միավոր` Հայաստանի 2019 թ. լավագույն...
15:30 29/01/2020Չինաստանի կանանց ֆուտբոլի հավաքականը Ավստրալիայում կարանտինացվել էԱվստրալիայի Բրիսբան քաղաքում կարանտինացվել են Չինաստանի կանանց ֆուտբոլի հավաքականի խաղացողներն ու մարզչական շտաբը`կորոնավիրուսի հավանական տարածման վերաբերյալ մտավախությունների պատճառով: Այս մասին...
14:29 28/01/2020«Կարևորագույն կետ է համարվում մասսայական և մանկապատանեկան ֆուտբոլը». Արմեն ՄելիքբեկյանՖուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկել է մարզչական C դիպլոմի հերթական դասընթացը: Այդ մասին հայտնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը։ C դիպլոմը մարզչական կրթության աստիճանակարգի առաջին հատվածն է, որը մարզիչներին...
12:15 28/01/2020«Արսենալը» փոխարինող դարպասապահ է փնտրումԱրսենալը որոնում է պահեստային դարպասապահ: Այս մասին հայտնում են chempionat.com-ից։ Թիմի ավագ Իգոր Չերևչենկոյի խոսքով՝ նոր դարպասապահը պետք է փոխարինի Իգոր Շամովին, ով անհայտ ժամանակով բացակայելու է:...
12:09 28/01/2020Սլովենիայի վարչապետը հրաժարական է տվել՝ արտահերթ ընտրությունների կոչ անելովՍլովենիայի վարչապետ Մարջան Սարեկը նախօրեին հրաժարական տվեց և կոչ արեց արտահերթ ընտրություն անցկացնել այն բանից հետո, երբ նրա կառավարությունը չկարողացավ անցկացնել առանցքային օրենսդրությունը: Այս մասին...
11:39 28/01/2020Երիտասարդ ըմբիշները միջազգային մրցաշարում մեդալներ են նվաճելՀայաստանը ներկայացնող երիտասարդ ըմբիշները մեդալներ են նվաճել Ուկրաինայում կայացած միջազգային մրցաշարում: Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Ուկրաինայի Զապորոժիե քաղաքում կայացել է անվանի...
19:41 27/01/2020Մահացել է Թուրքիայի 1-ին պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Կարպիս Զաքարյանը90 տարեկան հասակում մահացել է Թուրքիայի 1-ին պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, «Երկաթե բռունցք» մականունով հայտնի Կարպիս Զաքարյանը: Այս մասին տեղեկացնում է Էրմենիհաբերը։ 1930թ.
19:13 27/01/2020Լոռին երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրը իսպանացի կիսապաշտպանի հետ«Լոռի» ՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ակումբը երկկողմ համաձայնությամբ խզել է պայմանագիրն Ալեխանդրո Պուերտասի հետ։ Իսպանացի կիսապաշտպանը «Լոռիի» կազմում մասնակցել էր 4 հանդիպման։ «Լոռի»...
14:42 27/01/2020Կկարոտենք քեզ, Կոբի՛. Հենրիխ Մխիթարյան«Տխուր պահ սպորտի աշխարհի համար: Դուք մարզիկների համար եղել եք ոգեշնչման աղբյուր և հավերժ հաղթող կերպար»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և իտալական «Ռոմայի»...
13:26 27/01/2020Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ԲելգիաՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Բելգիա, որտեղ հունվարի 29-ից փետրվարի 1-ը կկայանա Ֆուտզալի Եվրո-2022-ի ընտրական փուլի B խմբի մրցաշարը: Մեր թիմի Մրցակիցներն են Բելգիայի, Չեռնոգորիայի և...
12:50 27/01/2020Կոբի Բրայանթի հետ մահացել է նաև ուղղաթիռի հայ օդաչուն. ԶԼՄԿոբի Բրայանթի և նրա դստեր՝ Ջիաննա Մարիա-Օնորեի հետ մահացել է նաև ուղղաթիռի հայ օդաչուն՝ Արա Զոբայանը։ Այս մասին հայտնում է losangeles.cbslocal.com-ը։ Բրայանթի մասնավոր ուղղաթիռում իրենից բացի եղել է...
10:05 27/01/2020Ավիավթարից զոհվել է ամերիկացի բասկետբոլիստ Կոբի ԲրայանտըԼեգենդար ամերիկացի բասկետբոլիստ Կոբի Բրայանտի հետ ուղղաթիռում, որը կործանվել է Կալիֆորնիայի հարավում, գտնվել է 9 մարդ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, բոլորը զոհվել են: «Կենդանի մարդ չի մնացել: Տվյալներ...
16:11 25/01/2020Անաստասիա Գալուստյանը չի հաղթահարել Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի արգելքըԱվստրիայի Գրաց քաղաքում շարունակվում է գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունը։ Կանանց մենասահքի մասնակիցների թվում էր նաև Հայաստանի պատվիրակ Անաստասիա Գալուստյանը։ Նրան, ավաղ, չհաջողվեց հաղթահարել...
20:21 24/01/2020Սիմոն Սենեկալ-Թինա Կարապետյան զույգը գրավեց 19-րդ տեղը և մտավ եզրափակիչԱվստրիայի Գրաց քաղաքում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնության մրցումային երկրորդ օրը պայքարը սկսեցին նաև պարային զույգերը:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: 19 երկրի 27 մասնակիցների թվում է Հայաստանի...

12:06 22/09/2011На чемпионате мира по боксу в Баку сборные Армении и России будут жить на особо охраняемой базеВ связи с предстоящим чемпионатом мира по боксу, который пройдет в Азербайджане, в столице республики будут соблюдаться особые меры безопасности.
15:56 21/09/2011Сборная Армении по футболу улучшила свои позиции в рейтинг-листе FIFAFIFA опубликовала сегодня очередной рейтинг-лист национальных сборных. Национальная сборная Армении, набрав 610 очков, поднялась на 27 пунктов и занимает 44 место. Напомним, что сборная Армении в...
16:09 20/09/2011Кассано оштрафован на пять тысяч евроНападающий «Милана» был оштрафован контрольно-дисциплинарным комитетом итальянской футбольной федерации на пять тысяч евро, сообщает издание Football Italia.
15:59 20/09/2011Росси не ведет переговоры с итальянскими клубамиИзвестный итальянский специалист Делио Росси опроверг информацию, согласно которой он может занять пост главного тренера миланского «Интера» или «Ромы».
14:57 20/09/2011Клинсманн: Деньги стали мешать развитию футболистовГлавный тренер сборной США Юрген Клинсманн считает, что в современном футболе деньги стали мешать развитию футболистов.
14:50 20/09/2011Ван Бастен может возглавить “Гамбург”Основным кандидатом на пост нового главного тренера “Гамбурга” после увольнения Михаэля Эннинга немецкие СМИ называют голландца Марко ван Бастена.
16:49 19/09/2011Шахматный супертурнир Армения-Россия отложен до весны 2012 годаШахматный супертурнир, который должен был состояться между сборными Армении и России в октябре этого года, с согласия федераций обеих стран перенесен на весну 2012 года.
13:19 19/09/2011Известен состав команды Армении для шахматного поединка со сборной РоссииШахматная федерация Армении утвердила состав команды для участия в турнире, который состоится в Ереване 15-20 октября.
15:28 17/09/2011WADA может внести никотин в список запрещенных веществМеждународное антидопинговое агентство (WADA) начало предпринимать шаги к тому, чтобы внести никотин в список запрещенных веществ, сообщает AP.
12:36 17/09/2011«Зеркало»: Получается, что спортсмены сборной Азербайджана боролись только за деньги?Накануне было опубликовано интервью главного тренера сборной Азербайджана по греко-римской борьбе Фарида Мансурова.
16:54 16/09/2011В Ереване состоится шахматный супертурнир Армения-Россия15-20 октября в Ереване состоится шахматный супертурнир между чемпионами мира и Олимпиад сборными Армении и России, сообщает аrmchess.am.
14:40 15/09/2011Арсен Джулфалакян завоевал бронзовую медаль и путевку на Олимпийские игры 2012В Стамбуле завершился чемпионат мира по греко-римской борьбе. В последний день соревнований армянский спортсмен Арсен Джулфалакян (74 кг) одержал победы над представителями Италии и Украины, а вот в...
11:40 14/09/2011Армянские спортсмены неудачно выступают на первенстве в СтамбулеПредставители Армении неудачно выступили накануне на проходящем в Стамбуле чемпионате мира по греко-римской борьбе.
11:29 14/09/2011Левон Аронян вернулся в АрмениюПосле завершения в Москве мемориала Ботвинника армянский гроссмейстер Левон Аронян вернулся в Армению.
15:55 13/09/2011Армянские спортсмены потерпели неудачу на старте ЧМ по греко-римской борьбеСборная Армении по греко-римской борьбе в первый день чемпионата мира в Стамбуле потерпела неудачу. Чемпионат стартовал 12 сентября. Спортсмены из 107 стран борются за медали, а также за путевки на...
12:55 13/09/2011С завтрашнего дня начнется продажа билетов на матч Армения-МакедонияОтборочный матч между национальными сборными по футболу Армении и Македонии состоится 7 октября в Ереване, на “Республиканском” стадионе.
15:49 12/09/2011Матч между тегеранским “Эстеглалом” и тебризским “Тракторсазом” сопровождался столкновениямиПосле матча между футбольными командами Тегерана “Эстеглал” и “Тракторсаз” Тебриза между фанатами двух сборных произошли столкновения.
09:46 10/09/2011Вратарь сборной Армении ждет ответного подарка от РоссииГолкипер сборной Армении по футболу Роман Березовский, подводя итоги отборочного матча чемпионата Европы 2012 года со Словакией (4:0), выразил надежду, что теперь уже Россия обыграет словаков и тем...
19:48 09/09/2011СМИ серьезно обидели чемпиона. Вик Дарчинян возмущен неблагодарностью и сильно разочарованЧемпион мира в легчайшем весе по версии IBO Вахтанг (Вик) Дарчинян возмущен и глубоко разочарован тем, как некоторые СМИ освещали его недавний поединок с Эвансом Мбамбой, который состоялся 3 сентября...
11:24 07/09/2011Артак Алексанян: До последних минут не был уверен в победеПосле домашней победы над «Факелом» со счетом 2:0 полузащитник «Химок» Артак Алексанян, поделился впечатлениями от дебюта в подмосковном клубе и рассказал, насколько тяжело далась эта победа.