18:25 13/02/2020Հայաստանի հավաքականը կմրցի Բուլղարիայի հետ.ՖուտզալՓետրվարի 13-ին՝ շվեյցարական Նիոն քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի վիճակահանությունը։ ՀՖՖ պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի հավաքականը կմրցի...
14:52 13/02/2020Հայաստանի Մ-16 հավաքականը մարզահավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-16 հավաքականը փետրվարի 14-ից 17-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Թիմի գլխավոր մարզիչ Աղվան Այվազյանը հավաքին մասնակցելու համար հրավիրել է հետևյալ...
10:42 13/02/2020Ռազմիկ Գրիգորյանը` «Դիլիջան» ՖԱ-ի գլխավոր մարզիչՌազմիկ Գրիգորյանը «Դիլիջան» ՖԱ-ի նոր գլխավոր մարզիչն է։ «Անվանի ֆուտբոլիստն ու փորձառու մարզիչը պայմանագիր է ստորագրել մեր ակումբի հետ»,-հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Գրիգորյանի մարզչական շտաբում...
00:09 13/02/2020Արթուր Ալեքսանյանը և Գևորգ Ղարիբյանը՝ Եվրոպայի առաջնության չեմպիոններԿարեն Ասլանյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
18:19 12/02/2020Այսօր ասպարեզ կելնի մեդալի հավակնորդ Կարեն ԱսլանյանըՀույս ունենք, որ Հռոմում այսօր ավարտվող հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի հաշվեկշռին կգրանցվեն ոսկե պարգևներ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Եզրափակիչ են մտել մեր...
13:09 12/02/2020ՀՖՖ-ն և Աբրահամ Խաշմանյանը դադարեցրել են պայմանագիրըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը երկկողմանի համաձայնության են եկել պայմանագիրը դադարեցնելու վերաբերյալ: Որոշումը կայացվել է ՀՖՖ նախագահ...
11:17 12/02/2020ԵԱ չեմպիոն Էդմոնդ Նազարյան. Հայրս ասաց՝ դու հաղթող եսԲուլղարիան ներկայացնող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ Էդմոնդ Նազարյանը հաղթել է գործող չեմպիոն Վիտալի Կաբալոևին ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն:
20:00 11/02/2020Գևորգ Ղարիբյանը հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին՝ 8:0 հաշվովՀռոմում անցկացվող առաջնությունում հերթական հաղթանակը գրանցվեց: Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 60 կգ քաշային կարգի քառորդ եզրափակիչում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գևորգ Ղարիբյանը 8:0 հաշվով հաղթեց...
19:10 11/02/2020Արթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշինՕլիմպիական խաղերի, աշխարհի եռակի և Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը հաղթանակով մեկնարկեց Հռոմում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ 97 կգ քաշայինների 1/8 եզրափակիչում Արթուր...
18:40 11/02/2020Պատմական լուսանկարն աճուրդում վաճառվել է 8,806,500 ԱՄՆ դոլարովՌուսաստանցի միլիարդատեր, սուսերամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, մոսկվացի Ալիշեր Ուսմանովը Լոզանում գտնվող միջազգային օլիմպիական թանգարանին է նվիրել 130-ամյա ձեռագիր, որը պատկանում է...
14:05 11/02/2020«Ծնունդդ շնորհավոր , Հայաստանի 20-րդ դարի լավագույն մարզիկ»Բոլորեց հայ հանճարեղ մարմնամարզիկ Ալբերտ Վաղարշակի Ազարյանի ծննդյան 91–ամյակը
19:22 10/02/2020Երկարատև ընդմիջումից հետո Հայաստանը կրկին ունի կանանց ազգային հավաքականՓետրվարի 7-ից 9-ը թիմն անցկացրեց մարզական առաջին հավաքը վերաստեղծումից հետո: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Մանուկ Սարգսյանը, ով տղամարդկանց տարբեր տարիքային հավաքականներում աշխատելու մեծ փորձ...
13:48 10/02/2020Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքները վերջնական փուլում են. Ճապոնիայի դեսպան«Այս տարի անցկացվելու են ամառային 32-րդ օլիմպիական խաղերը, և մեզ համար շատ մեծ պատիվ է հյուրընկալել օլիմպիական խաղերը Ճապոնիայում»,- լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և...
09:17 10/02/2020Բրիտանացի ֆուտբոլիստը կատակել է կորոնավիրուսի թեմայով«Տոտենհեմի» կիսապաշտպան Դելլե Ալլին Snapchat-ում կատակել է կորոնավիրուսի թեմայով և հայտնվել քննադատության տարափի տակ։ Ալլին սոցցանցում տեսանյութ է հրապարակել, որում ինքը նստած է դիմակով և խոսում է...
14:52 08/02/2020Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը չօգնեց և «Ռոման» պարտվեց «Բոլոնիայի» հետ խաղումԻտալիայի Ա սերիայի 23-րդ տուրում «Ռոման» հռոմեացիների «Օլիմպիակո» մարզադաշտում ընդունել էր «Բոլոնիային»։ Խաղն ավարտվել է հյուրերի հաղթանակով՝ 2:3 հաշվով: Այս մասին գրում է «Չեմպիոնատը»։ Խաղի հաշիվը...
18:51 07/02/2020Ընկերական հանդիպում․ Հայաստան Մ-18 - Դիլիջան՝ 3։2Փետրվարի 7-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում Հայաստանի Մ-18 հավաքականը ընկերական հանդիպում անցկացրեց «Դիլիջան» ՖԱ-ի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ պաշտոնական կայք էջից: Հայաստանի...
18:22 07/02/2020Հայ մրցավարները մեկնել են ուսումնամարզական հավաքիՀայաստանի բարձրագույն ու առաջին խմբերի հանդիպումները սպասարկող մրցավարները և տեսուչները փետրվարի 6-ից անցկացնում են ուսումնամարզական հավաք Անթալիայում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:...
14:22 07/02/2020Դեպի ՏոկիոՀայաստանի հրաձգության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը իր երկու գործընկերների և 12 նշանառուների հետ փետրվարի 9-ի լուսադեմին կմեկնի Լեհաստանի Վրոցլավ քաղաք: Լատվիայի , Ուկրաինայի և տեղի...
13:57 07/02/2020Վոլեյբոլ ձյան վրա. Եվրոտուրի ծաղկաձորյան փուլ«Վոլեյբոլ ձյան վրա» մարզաձևի տղամարդկանց 18 և կանանց 6 թիմեր Ծաղկաձորում իրենց հարաբերությունները որոշեցին « Եվրոպա- տուր» մրցաշարի հերթական փուլում: Մրցավարական հանձնախմբի անդամ Հովհաննես Ասմարյանն...

12:10 05/12/2011Rafael Vaganian draws with KulovanaArmenian Rafael Vaganian takes part in the match "Snowdrops" - "Oldhands" being held in Marianske Lazne, Czech Republic.
12:10 05/12/2011Moreno dominates DarchinyanAnselmo Moreno retained his WBA bantamweight title with a unanimous decision over challenger Vic Darchinyan at the Honda Center Arena on Saturday, AFP reported.
11:55 05/12/2011London Tournament: Levon Aronian vs. ShortIn London tournament Armenian GM Levon Aronyan scored only 1 after two rounds. First, he ended in draw with McShane, and then he lost to Nakamura. Currently, Anand, Aronian and Howell share the...
15:11 03/12/2011Vic Darchinyan to do MMAArmenian bantamweight champ Vic Darchinyan will fight Panama's champion Anselmo Moreno on Sunday for the World Boxing Association bantamweight title in California in a bout.
20:07 02/12/2011Krikor Sevag Mekhitarian at São Paulo tournamentGM Krikor Sevag Mekhitarian has scored 4 points after 7 rounds at a São Paulo-hosted chess tournament.
14:30 01/12/2011Hrant Melkumyan takes first prize in IstanbulGM Hrant Melkumyan scored 8.5 points out of 10 and took first prize in the chess tournament organized by the Sisli Armenian chess club in Istanbul, Turkey, armchess.am reported.
14:29 01/12/2011Aghasi Inants takes 1st prize in Vilnius tournemantArmenian chess player Aghasi Inants scored 7,5 points out of 9 possible in Vilnius and took the first prize, Armenian chess federation said.
14:20 01/12/2011Armenian chess players in IndiaGMs Tigran L. Petrosian and Zaven Andriasian have scored 7.5 points each out of 10 before the last round of a chess tournament hosted by Visakhapatnam, India. The Armenian chess players are one point...
14:15 01/12/2011Rafael Vaganian at Snowdrops - Oldhands matchRafael Vaganian will take part in the "Snowdrops" - "Oldhands" match to be held in Marianske Lazne, Czech Republic on December 3-11.
13:42 01/12/2011Levon Aronyan in Chess Classic tournament, LondonArmenian GM Levon Aronyan will take part in Chess Classic tournament in London, December 3-12, official news site of Armenian Chess Federation said.
14:48 29/11/2011U17 team starts from 1st groupSwiss city of Nyon hosted today Europe’s U17 2012-2013 qualifying ballot. Armenian youth team appeared in the 1st group and in order to be qualified for the elite group; our team must compete with...
14:19 29/11/2011Arthur Abraham returns January 14Former IBF middleweight champion Arthur Abraham will return to action on January 14, “boxingscene.com” said.
16:02 28/11/2011Fabregas, Iniesta return to full trainingCesc Fabregas and Andres Iniesta have given Barcelona a welcome boost by resuming full training following injury layoffs, Sports Mole reported.
13:23 28/11/2011Ashot Vardapetyan appointed Chief Arbiter of Anand-Gelfand matchWith the consent of Viswanathan Anand and Boris Gelfand, FIDE has appointed Armenian IA Ashot Vardapetyan Chief Arbiter of the World Championship Match to be held in Moscow on May 10-31, 2012,...
13:22 28/11/2011Samvel Ter-Sahakyan becomes world championSamvel Ter-Sahakyan drew with Debashis in the last, 9th round, U18 group, at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
12:01 26/11/2011Armenian chess players at World Youth Chess ChampionshipsSamvel Ter-Sahakyan beat Rosen in the 8th round, U18 group, at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
18:04 25/11/2011Hrant Melkumyan, Lilit Mkrtchian participate in Istanbul tournamentHrant Melkumyan and Lilit Mkrtchian participate in a rapid chess tournament in Istanbul initiated by the Sisli Armenian club.
15:11 25/11/2011Armenian chess players at World Youth Chess ChampionshipsSamvel Ter-Sahakyan drew with Fedoseev in the 7th round, U18 group, at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
15:30 24/11/2011Nesta suspected thigh strainIt is reported Alessandro Nesta picked up a thigh strain during Milan-Barcelona clash. The veteran defender limped off in the second half of Milan’s 3-2 Champions League defeat at San Siro. According...
13:45 24/11/2011Samvel Ter-Sahakyan remains undefeatedSamvel Ter-Sahakyan remains undefeated with six wins in a row in U18 tournament at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.