18:25 13/02/2020Հայաստանի հավաքականը կմրցի Բուլղարիայի հետ.ՖուտզալՓետրվարի 13-ին՝ շվեյցարական Նիոն քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման փլեյ-օֆֆ փուլի վիճակահանությունը։ ՀՖՖ պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի հավաքականը կմրցի...
14:52 13/02/2020Հայաստանի Մ-16 հավաքականը մարզահավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-16 հավաքականը փետրվարի 14-ից 17-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Թիմի գլխավոր մարզիչ Աղվան Այվազյանը հավաքին մասնակցելու համար հրավիրել է հետևյալ...
10:42 13/02/2020Ռազմիկ Գրիգորյանը` «Դիլիջան» ՖԱ-ի գլխավոր մարզիչՌազմիկ Գրիգորյանը «Դիլիջան» ՖԱ-ի նոր գլխավոր մարզիչն է։ «Անվանի ֆուտբոլիստն ու փորձառու մարզիչը պայմանագիր է ստորագրել մեր ակումբի հետ»,-հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Գրիգորյանի մարզչական շտաբում...
00:09 13/02/2020Արթուր Ալեքսանյանը և Գևորգ Ղարիբյանը՝ Եվրոպայի առաջնության չեմպիոններԿարեն Ասլանյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
18:19 12/02/2020Այսօր ասպարեզ կելնի մեդալի հավակնորդ Կարեն ԱսլանյանըՀույս ունենք, որ Հռոմում այսօր ավարտվող հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի հաշվեկշռին կգրանցվեն ոսկե պարգևներ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Եզրափակիչ են մտել մեր...
13:09 12/02/2020ՀՖՖ-ն և Աբրահամ Խաշմանյանը դադարեցրել են պայմանագիրըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը երկկողմանի համաձայնության են եկել պայմանագիրը դադարեցնելու վերաբերյալ: Որոշումը կայացվել է ՀՖՖ նախագահ...
11:17 12/02/2020ԵԱ չեմպիոն Էդմոնդ Նազարյան. Հայրս ասաց՝ դու հաղթող եսԲուլղարիան ներկայացնող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ Էդմոնդ Նազարյանը հաղթել է գործող չեմպիոն Վիտալի Կաբալոևին ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն:
20:00 11/02/2020Գևորգ Ղարիբյանը հաղթեց ադրբեջանցի մարզիկին՝ 8:0 հաշվովՀռոմում անցկացվող առաջնությունում հերթական հաղթանակը գրանցվեց: Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում 60 կգ քաշային կարգի քառորդ եզրափակիչում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գևորգ Ղարիբյանը 8:0 հաշվով հաղթեց...
19:10 11/02/2020Արթուր Ալեքսանյանը հաղթեց թուրք ըմբիշինՕլիմպիական խաղերի, աշխարհի եռակի և Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը հաղթանակով մեկնարկեց Հռոմում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ 97 կգ քաշայինների 1/8 եզրափակիչում Արթուր...
18:40 11/02/2020Պատմական լուսանկարն աճուրդում վաճառվել է 8,806,500 ԱՄՆ դոլարովՌուսաստանցի միլիարդատեր, սուսերամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, մոսկվացի Ալիշեր Ուսմանովը Լոզանում գտնվող միջազգային օլիմպիական թանգարանին է նվիրել 130-ամյա ձեռագիր, որը պատկանում է...
14:05 11/02/2020«Ծնունդդ շնորհավոր , Հայաստանի 20-րդ դարի լավագույն մարզիկ»Բոլորեց հայ հանճարեղ մարմնամարզիկ Ալբերտ Վաղարշակի Ազարյանի ծննդյան 91–ամյակը
19:22 10/02/2020Երկարատև ընդմիջումից հետո Հայաստանը կրկին ունի կանանց ազգային հավաքականՓետրվարի 7-ից 9-ը թիմն անցկացրեց մարզական առաջին հավաքը վերաստեղծումից հետո: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Մանուկ Սարգսյանը, ով տղամարդկանց տարբեր տարիքային հավաքականներում աշխատելու մեծ փորձ...
13:48 10/02/2020Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքները վերջնական փուլում են. Ճապոնիայի դեսպան«Այս տարի անցկացվելու են ամառային 32-րդ օլիմպիական խաղերը, և մեզ համար շատ մեծ պատիվ է հյուրընկալել օլիմպիական խաղերը Ճապոնիայում»,- լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և...
09:17 10/02/2020Բրիտանացի ֆուտբոլիստը կատակել է կորոնավիրուսի թեմայով«Տոտենհեմի» կիսապաշտպան Դելլե Ալլին Snapchat-ում կատակել է կորոնավիրուսի թեմայով և հայտնվել քննադատության տարափի տակ։ Ալլին սոցցանցում տեսանյութ է հրապարակել, որում ինքը նստած է դիմակով և խոսում է...
14:52 08/02/2020Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը չօգնեց և «Ռոման» պարտվեց «Բոլոնիայի» հետ խաղումԻտալիայի Ա սերիայի 23-րդ տուրում «Ռոման» հռոմեացիների «Օլիմպիակո» մարզադաշտում ընդունել էր «Բոլոնիային»։ Խաղն ավարտվել է հյուրերի հաղթանակով՝ 2:3 հաշվով: Այս մասին գրում է «Չեմպիոնատը»։ Խաղի հաշիվը...
18:51 07/02/2020Ընկերական հանդիպում․ Հայաստան Մ-18 - Դիլիջան՝ 3։2Փետրվարի 7-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում Հայաստանի Մ-18 հավաքականը ընկերական հանդիպում անցկացրեց «Դիլիջան» ՖԱ-ի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ պաշտոնական կայք էջից: Հայաստանի...
18:22 07/02/2020Հայ մրցավարները մեկնել են ուսումնամարզական հավաքիՀայաստանի բարձրագույն ու առաջին խմբերի հանդիպումները սպասարկող մրցավարները և տեսուչները փետրվարի 6-ից անցկացնում են ուսումնամարզական հավաք Անթալիայում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:...
14:22 07/02/2020Դեպի ՏոկիոՀայաստանի հրաձգության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը իր երկու գործընկերների և 12 նշանառուների հետ փետրվարի 9-ի լուսադեմին կմեկնի Լեհաստանի Վրոցլավ քաղաք: Լատվիայի , Ուկրաինայի և տեղի...
13:57 07/02/2020Վոլեյբոլ ձյան վրա. Եվրոտուրի ծաղկաձորյան փուլ«Վոլեյբոլ ձյան վրա» մարզաձևի տղամարդկանց 18 և կանանց 6 թիմեր Ծաղկաձորում իրենց հարաբերությունները որոշեցին « Եվրոպա- տուր» մրցաշարի հերթական փուլում: Մրցավարական հանձնախմբի անդամ Հովհաննես Ասմարյանն...

19:37 07/10/2011Левон Аронян примет участие в Лондонском супертурниреГроссмейстер Левон Аронян 3-12 декабря примет участие в супертурнире «London Chess Classic» в британской столице.
13:44 07/10/2011«Еркир»: Македонцы верят в победу сборной АрменииСегодня на Республиканском стадионе в Ереване состоится матч между сборными Армении и Македонии, пишет газета «Еркир».
16:48 06/10/2011Сборная Армении по футболу испугала ЭрдоганаВ ходе визита в Македонию в конце сентября премьер-министр Турции Эрдоган сделал предложение выделить из бюджета своей страны солидное вознаграждение футбольной сборной Македонии в случае ее победы...
15:59 06/10/2011Араз Озбилис вернулся в АмстердамНовичок армянской сборной по футболу, игрок голландского «Аякса» Араз Озбилис сегодня вернулся в Амстердам.
15:50 06/10/2011Мы уже одержали самую крупную победу, совершив революцию в психологии футболистовПосле отборочного футбольного матча «Евро-2012» Армения-Македония 7 октября в Ереване члены сборной Армении на несколько часов разойдутся по домам, чтобы утром снова собраться в лагере для подготовки...
14:42 06/10/2011Компания «АрменТел» наградила финалистов регионального чемпионата по киберспорту – ESWCЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с компанией Edge Gaming объявляют о подведении итогов отборочного тура кубка ESWC, который проходил в Ереване с 24 сентября по 2 октября.
11:28 06/10/2011AIBA усилила защиту сборной Армении по боксуПосле грубых действий в отношении армянской сборной по боксу, которая принимает участие в проходящем в Баку Чемпионате, Международная федерация любительского бокса (AIBA) предоставила дополнительные...
11:27 06/10/2011Foreign Policy Association: Внутреннее расследование Ассоциации бокса о взятках азербайджанцев будет неубедительнымНедавние обвинения в адрес Азербайджана в связи с перечислением нескольких миллионов долларов на счет WSB в обмен на гарантию того, что азербайджанские боксеры выиграют две золотые медали на...
11:21 06/10/2011Миша Алоян одержал победу над азербайджанским боксером и вышел в полуфиналВыходец из Армении, выступающий в составе сборной России – Миша Алоян (52 кг), в четвертьфинале проходящего в Баку чемпионата мира по боксу, одержал убедительную победу над азербайджанцем Эльвином...
19:27 05/10/2011Сборная Армении по боксу завершила выступления в Баку с одной олимпийской путевкой и без медалейАрмянский боксер Андраник Акопян в весовой категории 75 кг уступил сегодня в напряженной борьбе со счетом 17:21 (6:6, 7:6, 8:5) представителю Румынии – Богдану Юратони и выбыл из ¼ финала чемпионата...
20:51 04/10/2011Араз Озбилис горд и счастлив тем, что является членом армянской сборной и частью этой страныПредседатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян представил сегодня журналистам футболиста голландского клуба «Аякс» Араза Озбилиса, который принял приглашение играть в армянской сборной.
20:15 04/10/2011Армянский боксер Андраник Акопян завоевал в Баку путевку на ОлимпиадуАрмянский боксер Андраник Акопян на текущем первенстве мира в Баку завоевал путевку на Олимпиаду -2012 в Лондоне.
12:36 04/10/2011«Вести.аз»: Футболисты азербайджанской команды выйдут на поле голоднымиАзербайджанская футбольная команда «Хакари», выступающая в первом дивизионе Азербайджана, вскоре может приостановить свою деятельность в чемпионате из-за отсутствия финансирования.
18:53 03/10/2011Андраник Акопян одержал вторую победу на чемпионате мира по боксу в БакуАрмянский боксер Андраник Акопян в весовой категории 79 кг одержал вторую победу на чемпионате мира в Баку.
17:49 03/10/2011Армянская спортивная делегация в Баку опровергает информацию о нападении ради своей же безопасности?Многие СМИ сегодня сообщили, что Федерация бокса Армении опровергает факт нападения на армянских боксеров в Баку.
14:49 03/10/2011Левон Аронян опустился на третью позицию в турнире «Большого шлема»После пятого тура заключительного этапа «Большого шлема» в бразильском Сан-Паулу армянский гроссмейстер Левон Аронян опустился на третью строчку турнирной таблицы.
14:25 03/10/2011Тренер футбольной сборной Армении обнародовал состав команды на две ближайшие встречиГлавный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян обнародовал состав сборной, который будет готовиться к домашнему матчу с Македонией (7 октября) и выездной встрече с ирландцами (11 октября) в...
14:02 03/10/2011Женская команда армянского шахматного клуба «Мика» завоевала бронзу клубного ЧЕМужской состав армянского шахматного клуба «Мика» занял 9-е место на завершившемся клубном чемпионате Европы, сообщает официальный сайт Шахматной федерации Армении.
13:52 03/10/2011Армянский боксер Андраник Акопян одержал победу в первом круге на ЧМ в БакуНа чемпионате мира по боксу в Баку армянский спортсмен Андраник Акопян (75кг) в первом круге одержал победу над молдаванином Виктором Котиуджансчи.
16:45 02/10/2011Армянских боксеров забросали камнями на ринге в БакуВ Баку совершено нападение на армянских боксеров, которые принимают участие в чемпионате мира. Информацию, распространенную некоторыми азербайджанскими СМИ подтвердил в беседе с корреспондентом...