10:35 07/02/20202022թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի մրցումները կանցկացվեն Պեկինի 26 մարզակառույցներում2022թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի մրցումները կանցկացվեն Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինի 26 մարզակառույցներում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Դրանք ավարտուն տեսք կունենան այս տարեվերջին: Որոշ...
10:15 07/02/2020Հենրիխ Մխիթարյանը վերադառնում էՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վերականգնվել է ազդրի վնասվածքից հետ, վերադարձել շարք ու ընգրկվել հռոմեական թիմի` «Բոլոնիայի» հետ այսօր կայանալիք խաղի...
19:52 06/02/2020Հայաստանի մարզական դրոշի պատիվը կպաշտպանի Յուլիա ՎոդոպյանովանԱվանդաբար Մոսկվայի «Մեծ մրցանակ» անունը կրող մրցաշարով է տրվում գեղարվեստական մարմնամարզության միջազգային մրցաշարերի մեկնարկը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Լուժնիկիի մարզահամալիրի տարածքում...
18:36 06/02/2020Վոլեյբոլ ձյան վրա«Վոլեյբոլ ձյան վրա» մարզաձևի տղամարդկանց 18 և կանանց 6 թիմեր Ծաղկաձորում իրենց հարաբերությունները որոշեցին «Եվրոպա – տուր» մրցաշարի հերթական փուլում:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Մրցավարական...
18:38 05/02/2020Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի կանանց ազգային հավաքականը փետրվարի 7-ից 9-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեիայում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Մանուկ...
18:34 05/02/2020Հայաստանում չորրոդ անգամ կանցկացվի Զարգացման մրցաշար2020 թ. ապրիլի 18-ից 23-ը Հայաստանում չորրորդ տարին անընդմեջ կանցկացվի Զարգացման մրցաշար, որին կմասնակցեն Մ-14 և Մ-15 տարիքային թիմերից բաղկացած 4-ական հավաքական, տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:...
15:17 05/02/2020Սիմոն Մարտիրոսյանը երկրորդն էՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Սիմոն Մարտիրոսյանը երկրորդ տեղը գրավեց Իրանի միջազգային օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում: Նա մրցեց ավելի բարձր ՝ իր համար անսովոր գերծանրքաշային կարգում։...
15:06 05/02/2020Ստամբուլ է մեկնել Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականըԱյսօր` փետրվարի 5-ին Ստամբուլ է մեկնել Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականը: ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, կապանցի Արսեն Պետրոսյանը ինը մարզիկ է ուղեկցում (վազորդ, ցատկորդ, նետորդ) ուսումնամարզական հավաքի, որը...
20:12 04/02/2020Իրանի Ռաշտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշարըԻրանի Ռաշտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշարը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Փետրվարի 3-ին ծանրահարթակ ելան մեր երկու պատվիրակներ: Անդրանիկ Կարապետյանը /...
19:50 04/02/2020Հայաստանի Մ-15 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-15 հավաքականը փետրվարի 9-ից 12-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Մարզական հավաքին մասնակցելու համար...
19:39 03/02/2020«Արիակե» մարզահամալիրը նախատեսված է 15 հազար երկրպագուի համար«Տոկիո - 2020» կազմկոմիտեն ներկայացրել է «Արիակե» անվանումով վոլեյբոլի ծածկած մարզահամալիրը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Այն շահագործման է հանձնվել 2019 -ի դեկտեմբերին և նախատեսված է 15 հազար...
18:21 03/02/2020Այսօր ծանրահարթակում են Կարապետյանը և ՄկրտչյանըՀԱՕԿ-ը տեղեկացնում է,որ Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի ղեկավարությամբ ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանը, Ռուբեն Ալեքսանյանը / երկուսն էլ՝ + 109 կգ / Հակոբ Մկրտչյանը...
11:40 03/02/2020Ջոկովիչն առաջինն է՝ պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի վարկանիշային աղյուսակումՍերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը գլխավորել է պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակը՝ Մելբուրնում Ավստրալիայի բաց առաջնությունում (Australian Open) հաղթանակից հետո: Ջոկովիչն...
13:54 01/02/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ճանապարհինՀՀ բռնցքամարտի հավաքականը փետրվարի 2-ի լուսադեմին կմեկնի Ուկրաինայի Իվանո - Ֆրանկովսկ քաղաք: Այնտեղ հավաքականը համատեղ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Չեխիայի, Լեհաստանի, Բելառուսի և Ուկրաինայի...
12:27 01/02/2020Վարկանիշային աղյուսակում Արոնյանը պահպանել է իր տեղըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը պահպանել է 6-րդ հորիզոնականը ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում: Վարկանիշային աղյուսակի առաջատարն աշխարհի գործող չեմպիոն Մագնուս Կարլսենն է: Հայաստանի...
19:01 31/01/2020Հունահռոմեական ըմբշամարտի մեր օլիմպիական թիմը 77 կգ և 97 կգ քաշային կարգերում արդեն ունի ուղեգրերՀայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի մարզչական խորհուրդը հրապարակել է Եվրոպայի առաջնություն մեկնող մարզիկների անունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Փետրվարի 10 –ին Իտալիայի մայրաքաղաք...
18:49 31/01/2020ՄՕԿ-ը միջոցներ կձեռնարկի կորոնավիրուսը կանխելու համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն /ՄՕԿ / հայտարարել է, որ մինչև Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի մեկնարկը, կազմկոմիտեն միջոցներ կձեռնարկի կորոնավիրուսը և մյուս վարակիչ հիվանդությունները կանխելու համար։ Այս...
20:14 30/01/2020Հայաստանի Մ14 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-14 հավաքականը փետրվարի 2-ից 5-ը կանցկանցի մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը: Հավաքի վերջին օրը՝ փետրվարի 5-ին ժամը...
18:59 30/01/2020Այս տարվա ապրիլին կավարտվի օլիմպիական ավանի կենտրոնում գտնվող «Village Plaza» հրապարակի կառուցումըՏոկիոյում կայանալիք 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի և 16 -րդ պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ այս տարվա ապրիլին կավարտվի օլիմպիական ավանի կենտրոնում գտնվող «Village Plaza»...
18:14 30/01/2020Հայաստանի ծանրամարտի ազգային հավաքականը ավարտում է ծաղկաձորյան ուսումնամարզական հավաքըՀայաստանի ծանրամարտի ազգային հավաքականը ավարտում է ծաղկաձորյան ուսումնամարզական հավաքը :Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հունվարի 31-ին մեր թիմը կմեկնի Իրան : Գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի...

11:46 01/10/2011Мужская команда клуба «Мика» продолжает победное шествие на клубном ЧЕ по шахматамМужской состав шахматного клуба «Мика» продолжает свое победное шествие на клубном чемпионате Европы в Словении.
11:40 01/10/2011Левон Аронян уступает лидеру в турнире «Большого шлема» на 5 очковВ четвертом туре заключительного этапа шахматного турнира «Большого шлема» армянский гроссмейстер Левон Аронян, к сожалению, уступил Василию Иванчуку, а Виши Ананд одержал победу над Валехо-Понсом.
14:08 29/09/2011«The Telegraph»: Азербайджанские боксеры по непонятному принципу получили выгодные позиции от AIBAОтношения Международной Федерации Любительского Бокса (AIBA) и Азербайджана оказались в центре внимания известного британского издания «The Telegraph» после того, как выяснилось, что пять из девяти...
13:38 29/09/2011Левон Аронян отступил на вторую позицию в заключительном этапе «Большого шлема»В третьем туре заключительного этапа «Большого шлема» в бразильском Сан-Паулу армянский гроссмейстер Левон Аронян поделил очко с Хикару Накамурой, сообщает armchess.am.
11:14 29/09/2011В Армении состоится Второй Международный юношеский турнир по самбо на призы Нельсона СтепанянаС 30 сентября по 2 октября в Ереване пройдет Второй Международный юношеский турнир по самбо на призы дважды героя Советского Союза летчика-штурмовика Нельсона Степаняна, посвященный 20-летию...
15:16 28/09/2011Левон Аронян и Магнус Карлсен сыграли вничьюВо втором туре заключительного этапа шахматного турнира «Большой шлем» в бразильском Сан Паулу армянский гроссмейстер Левон Аронян поделил очко с норвежцем Магнусом Карлсеном.
15:11 28/09/2011«Мика» продолжает победное шествие на клубном чемпионате Европы по шхаматамМужской и женский состав армянского шахматного клуба «Мика» продолжают победное шествие на клубном чемпионате Европы в городе Рогашка Слатина в Словении.
12:31 27/09/2011Левон Аронян одержал первую победу в финале «Большого шлема»Армянский гроссмейстер Левон Аронян обыграл Валехо-Понса в первом туре заключительного этапа «Большого шлема» в бразильском Сан Пауло.
12:20 27/09/2011Армянские шахматисты вновь уверенно выступили на клубном чемпионате ЕвропыВо втором туре европейского клубного чемпионата по шахматам мужская и женская команды армянского клуба «Мика» вновь одержали уверенные победы над соперниками.
13:50 26/09/2011«Туран»: Чемпионат мира по боксу в Баку стартовал на фоне коррупционного скандалаВ понедельник в Баку стартовал XVI чемпионат мира по боксу, в котором принимают участие 570 спортсменов из 113 стран мира.
13:02 26/09/2011«Мика» удачно стартовала на клубном ЧЕ по шахматамЖенская и мужская команды ереванского шахматного клуба «Мика» стартовали с побед на клубном чемпионате Европы в словенском городе Рогашка Слатина.
20:05 23/09/2011Левон Аронян примет участие в турнире “Большой шлем”Армянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в заключительном шахматном турнире “Большого шлема”, который пройдет с 26 сентября по 11 октября в Сан-Пауло (Бразилия) и Бильбао (Испания).
17:56 23/09/2011Президент ФФА опроверг информацию о том, что один из армянских клубов примет участие в чемпионате РоссииПрезидент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян опроверг информацию российских СМИ о том, что один из армянских клубов намерен принять участие в чемпионате России.
17:32 23/09/2011Президент Федерации футбола Армении не намерен приглашать Дениса Тумасяна в национальную сборнуюПрезидент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил сегодня, что не намерен больше приглашать российского футболиста Дениса Тумасяна в национальную сборную.
14:40 23/09/2011«BBC Newsnight»: За золотые олимпийские медали Азербайджан заплатил международной организации бокса $9 млн.Телевизионная программа «BBC Newsnight» заявила о выявлении фактов, свидетельствующих о тайных денежных выплатах со стороны Азербайджана Международной организации бокса World Series Boxing (WSB).
12:50 23/09/2011Армянский клуб «Мика» примет участие в клубном чемпионате Европы по шахматамМужской и женский состав армянского шахматного клуба «Мика» выступят клубном чемпионате Европы в Словении, сообщает федерация шахмат Армении.
17:29 22/09/2011Сборная Армении по боксу сегодня отбывает в БакуНациональная сборная Армении по боксу в ночь на 23 сентября отправится в Баку для участия в чемпионате мира, который продлится до 10 октября.
15:11 22/09/2011Названа дата поединка Дарчинян-МореноАрмянский боксер, обладатель пояса IBO Вик Дарчинян 3 декабря на ринге Honda Center в Анахайме (США) проведет поединок с «суперчемпионом» мира WBA в легчайшем весе панамцем Ансельмо Морено.
12:58 22/09/2011Юные армянские шахматисты – на всех ступенях пъедестала ЧЕЮные армянские шахматисты завоевали три медали разного достоинства на юношеском чемпионате Европы по шахматам в болгарском городе Албена.
12:20 22/09/2011«Айкакан жаманак»: В Баку предприняты беспрецедентные меры безопасностиГазета «Айкакан жаманак» пишет, что завтра в Баку стартует 17-ое первенство мира по боксу. Делегация Армении сегодня отбудет в Тбилиси, а оттуда – в Баку. Издание отмечает, что в Азербайджане...