10:35 07/02/20202022թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի մրցումները կանցկացվեն Պեկինի 26 մարզակառույցներում2022թ. ձմեռային օլիմպիական խաղերի մրցումները կանցկացվեն Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինի 26 մարզակառույցներում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Դրանք ավարտուն տեսք կունենան այս տարեվերջին: Որոշ...
10:15 07/02/2020Հենրիխ Մխիթարյանը վերադառնում էՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վերականգնվել է ազդրի վնասվածքից հետ, վերադարձել շարք ու ընգրկվել հռոմեական թիմի` «Բոլոնիայի» հետ այսօր կայանալիք խաղի...
19:52 06/02/2020Հայաստանի մարզական դրոշի պատիվը կպաշտպանի Յուլիա ՎոդոպյանովանԱվանդաբար Մոսկվայի «Մեծ մրցանակ» անունը կրող մրցաշարով է տրվում գեղարվեստական մարմնամարզության միջազգային մրցաշարերի մեկնարկը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Լուժնիկիի մարզահամալիրի տարածքում...
18:36 06/02/2020Վոլեյբոլ ձյան վրա«Վոլեյբոլ ձյան վրա» մարզաձևի տղամարդկանց 18 և կանանց 6 թիմեր Ծաղկաձորում իրենց հարաբերությունները որոշեցին «Եվրոպա – տուր» մրցաշարի հերթական փուլում:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Մրցավարական...
18:38 05/02/2020Հայաստանի կանանց ազգային հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի կանանց ազգային հավաքականը փետրվարի 7-ից 9-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեիայում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Մանուկ...
18:34 05/02/2020Հայաստանում չորրոդ անգամ կանցկացվի Զարգացման մրցաշար2020 թ. ապրիլի 18-ից 23-ը Հայաստանում չորրորդ տարին անընդմեջ կանցկացվի Զարգացման մրցաշար, որին կմասնակցեն Մ-14 և Մ-15 տարիքային թիմերից բաղկացած 4-ական հավաքական, տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:...
15:17 05/02/2020Սիմոն Մարտիրոսյանը երկրորդն էՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Սիմոն Մարտիրոսյանը երկրորդ տեղը գրավեց Իրանի միջազգային օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում: Նա մրցեց ավելի բարձր ՝ իր համար անսովոր գերծանրքաշային կարգում։...
15:06 05/02/2020Ստամբուլ է մեկնել Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականըԱյսօր` փետրվարի 5-ին Ստամբուլ է մեկնել Հայաստանի աթլետիկայի հավաքականը: ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, կապանցի Արսեն Պետրոսյանը ինը մարզիկ է ուղեկցում (վազորդ, ցատկորդ, նետորդ) ուսումնամարզական հավաքի, որը...
20:12 04/02/2020Իրանի Ռաշտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշարըԻրանի Ռաշտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշարը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Փետրվարի 3-ին ծանրահարթակ ելան մեր երկու պատվիրակներ: Անդրանիկ Կարապետյանը /...
19:50 04/02/2020Հայաստանի Մ-15 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-15 հավաքականը փետրվարի 9-ից 12-ը մարզական հավաք կանցկացնի ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը: Մարզական հավաքին մասնակցելու համար...
19:39 03/02/2020«Արիակե» մարզահամալիրը նախատեսված է 15 հազար երկրպագուի համար«Տոկիո - 2020» կազմկոմիտեն ներկայացրել է «Արիակե» անվանումով վոլեյբոլի ծածկած մարզահամալիրը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Այն շահագործման է հանձնվել 2019 -ի դեկտեմբերին և նախատեսված է 15 հազար...
18:21 03/02/2020Այսօր ծանրահարթակում են Կարապետյանը և ՄկրտչյանըՀԱՕԿ-ը տեղեկացնում է,որ Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի ղեկավարությամբ ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանը, Ռուբեն Ալեքսանյանը / երկուսն էլ՝ + 109 կգ / Հակոբ Մկրտչյանը...
11:40 03/02/2020Ջոկովիչն առաջինն է՝ պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի վարկանիշային աղյուսակումՍերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը գլխավորել է պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակը՝ Մելբուրնում Ավստրալիայի բաց առաջնությունում (Australian Open) հաղթանակից հետո: Ջոկովիչն...
13:54 01/02/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ճանապարհինՀՀ բռնցքամարտի հավաքականը փետրվարի 2-ի լուսադեմին կմեկնի Ուկրաինայի Իվանո - Ֆրանկովսկ քաղաք: Այնտեղ հավաքականը համատեղ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Չեխիայի, Լեհաստանի, Բելառուսի և Ուկրաինայի...
12:27 01/02/2020Վարկանիշային աղյուսակում Արոնյանը պահպանել է իր տեղըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը պահպանել է 6-րդ հորիզոնականը ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակում: Վարկանիշային աղյուսակի առաջատարն աշխարհի գործող չեմպիոն Մագնուս Կարլսենն է: Հայաստանի...
19:01 31/01/2020Հունահռոմեական ըմբշամարտի մեր օլիմպիական թիմը 77 կգ և 97 կգ քաշային կարգերում արդեն ունի ուղեգրերՀայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի մարզչական խորհուրդը հրապարակել է Եվրոպայի առաջնություն մեկնող մարզիկների անունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Փետրվարի 10 –ին Իտալիայի մայրաքաղաք...
18:49 31/01/2020ՄՕԿ-ը միջոցներ կձեռնարկի կորոնավիրուսը կանխելու համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն /ՄՕԿ / հայտարարել է, որ մինչև Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի մեկնարկը, կազմկոմիտեն միջոցներ կձեռնարկի կորոնավիրուսը և մյուս վարակիչ հիվանդությունները կանխելու համար։ Այս...
20:14 30/01/2020Հայաստանի Մ14 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-14 հավաքականը փետրվարի 2-ից 5-ը կանցկանցի մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը: Հավաքի վերջին օրը՝ փետրվարի 5-ին ժամը...
18:59 30/01/2020Այս տարվա ապրիլին կավարտվի օլիմպիական ավանի կենտրոնում գտնվող «Village Plaza» հրապարակի կառուցումըՏոկիոյում կայանալիք 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերի և 16 -րդ պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ այս տարվա ապրիլին կավարտվի օլիմպիական ավանի կենտրոնում գտնվող «Village Plaza»...
18:14 30/01/2020Հայաստանի ծանրամարտի ազգային հավաքականը ավարտում է ծաղկաձորյան ուսումնամարզական հավաքըՀայաստանի ծանրամարտի ազգային հավաքականը ավարտում է ծաղկաձորյան ուսումնամարզական հավաքը :Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Հունվարի 31-ին մեր թիմը կմեկնի Իրան : Գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանի...

15:51 23/11/2011FIDE invites Armenia’s team to TurkeyOn FIDE's invitation, Armenian National Team will take part in the Women's World Team Championship, that will be held in Mardin, Turkey, from 17 to 28 December 2011, "armchess.am" informs.
14:33 23/11/2011Armenia ranked 46th in FIFA tableFIFA has released on Wednesday the rating list of national teams. Armenian national team, compared with October list, has kept its positions and occupies the 46th place. World champion Spanish team...
13:29 23/11/2011Tal Memorial: Levon Aronian draws with GelfandIn the sixth round of Moscow hosted Tal Memorial Armenian GM Levon Aronian ended in draw with Boris Gelfand.
13:20 23/11/2011Samvel Ter-Sahakyan dominates World Youth Chess ChampionshipsSamvel Ter-Sahakyan beat Salem and Robert Aghasaryan drew with Espinoza in the 5th round of U18 tournament at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
15:55 22/11/2011Armenian chess players at Los Angeles tournamentFM Harutyun Akopyan (U.S.) scored 6.5 points out of 9 and shared 1st and 2nd places with IM Janibek Amanov (Kazakhstan) at the 12th international round-robin tournament in Los Angeles.
13:15 22/11/2011Chelsea plan Gary Cahill moveChelsea have targeted Gary Cahill as the man to sort out their defensive nightmare, Mirror Football reported.
15:23 21/11/2011Orange Foundation continues charitable projects in the southern regions of ArmeniaOrange Foundation and “Shen” Charitable NGO continue implementing charitable projects, directed to development of rural communities in Armenia.
12:58 21/11/2011Armenian chess players at World Youth Chess ChampionshipsHovhannes Gabuzyan drew with Sanchez Hernandez in the 4th round of U16 tournament at the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
12:55 21/11/2011Tal Memorail: Levon Aronian to play with Boris GelfandIn Moscow hosted Tal Memorial Armenian GM Levon Aronian leads the tournament after the 5th round. In the fourth round he shared points with Anand, and in the fifth round ended in draw with Nakamura....
15:24 19/11/2011World Youth Chess Championships: 3 wins, one draw in first roundArmenian chess players have started excellently the World Youth Chess Championships in Caldas Novas, Brazil.
16:57 18/11/2011Chelsea target Real Madrid forward Gonzalo HiguainChelsea are thought to be trying to tempt Real Madrid forward Gonzalo Higuain away from the Bernabeu and could make a bid in January.
15:27 18/11/2011Vic Darchinyan wants another shot at Abner MaresVic Darchinyan hopes he, too, gets another shot at Abner Mares, “Boxingscene” said. Darchinyan said on a conference call Wednesday that he wants them both to win their fights Dec. 3 in Anaheim,...
12:52 18/11/2011Armenian chess players in World Youth ChampionshipFour representatives of Armenia are going to take part in the World Youth Championship which is to be held in Caldas Novas, Brazil on November 18-26, 2011, “armchess.am” informs.
12:48 18/11/2011Levon Aronian at Mikhail Tal MemorialGM Levon Aronian drew with Vladimir Kramnik in the second round of the Mikhail Tal Memorial in Moscow.
17:55 17/11/2011Darchinyan: I'm going to demolish MorenoTwo-Division World Champion Vic Darchinyan has declared that he has to be patient when facing WBA Bantamweight Super Champion Anselmo Moreno.
16:00 17/11/2011The Guardian: Bravo to Armenia“The Guardian” British publication has published an analytical story on Armenia’s chess life. “Bravo to Armenia for making chess a compulsory part of the primary school curriculum. Educationists in...
13:39 17/11/2011Levon Aronian draws with Magnus CarlsenLevon Aronian drew with Magnus Carlsen in the first round of the Mikhail Tal Memorial in Moscow. Nakamura-Gelfand and Anand-Karjakin games also ended in a draw. Ivanchuk beat Svidler and...
18:51 16/11/2011Manchester United snap up 5-year-old City fanManchester United have snapped up a five-year-old child – whose father is a season-ticket holder at arch-rivals Manchester City.
14:37 16/11/2011Turks left out of Euro 2012The Euro 2012 group stages have already been shaped after Croatia vs. Turkey meeting ended in draw. The pots are shaping up to be one of the most competitive yet. A number of top nations find...
15:30 11/11/2011Hayk Karapetyan: Armenia has good national handball teamGerman-based sportsman Hayk Karapetyan believes that the Armenian national handball team will be able to win the Prime Minister’s Cup and to boost further development of handball in Armenia.