10:28 02/08/2019ԵԼ․ «Ալաշկերտը» հաղթանակով ավարտեց մրցելույթներըԵրևանի «Ալաշկերտը» Եվրոպա լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում պատասխան հանդիպումը անցկացրեց Բուխարեստի «Ստյաուային» հետ։ Հայաստանի գավաթակիրը հաղթանակ տոնեց՝ 3։2 հաշվով, բայց լքեց պայքարը։ «Ալաշկերտի»...
09:35 02/08/2019«Փյունիկը»` Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլում«Ալաշկերտն» ավարտել է պայքարը Եվրոպա Լիգայում։
09:01 02/08/2019Ամառային 16-րդ Օլիմպիական փառատոնը կանցկացվի Բանսկա ԲիստրիցայումՍլովակիայի Բանսկա Բիստրիցա քաղաքը 2021 թվականին կհյուրընկալի Օլիմպիական ամառային պատանեկան 16-րդ փառատոնը: Համապատասխան փաստաթղթի տակ ստորագրել են Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեների նախագահ Յանեզ...
18:38 01/08/2019ՀՖՖ-ն ներկայացրել է Բարձրագույն խմբի 2019-2020 մրցաշրջանի լոգոնՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Facebook-յան պաշտոնական էջում է հայտնվել Հայաստանի Բարձրագույն խմբի 2019-2020 թվականների մրցաշրջանի լոգոն: Այն զգալի փոփոխություններ է կրել նախորդ մրցաշրջանների...
15:45 01/08/2019Լյովա Գևորգյանը՝ պատանիների ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթանում է ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ Պատանիների Եվրոպայի գործող չեմպիոն, 92 կգ քաշային Լյովա Գևորգյանին հաջողվեց դառնալ աշխարհի առաջնության բրոնզե...
14:50 01/08/2019ՖԻՖԱ. Տարվա ֆուտբոլիստի կոչման հավակնորդներըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) հայտարարել է 2019 թ. լավագույն ֆուտբոլիստի՝ The Best մրցանակի հավակնորդներին։ Հաղթողի անունը հայտնի կդառնա սեպտեմբերի 23-ին Միլանում։ Հաղթողը որոշվելու է...
19:16 31/07/2019Պատանեկան ԱԱ․ Լյովա Գևորգյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում շարունակվում է ըմբշամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը։ ՀԱՕԿ-ից տեղեկանում ենք, որ 92 կգ քաշային, Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր Լյովա Խաչատրյանը 2 հաղթանակ...
18:41 31/07/2019Փոփոխություն Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկումՀՖՖ մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկում կատարվել է փոփոխություն: Հաշվի առնելով այն, որ «Արարատ-Արմենիա» թիմը խաղալու է...
18:04 31/07/2019«Շիրակ» ՖԲ-ն պայմանագիր է կնքել 17-ամյա ֆուտբոլիստների հետԳյումրու «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել 17-ամյա ֆուտբոլիստների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի ֆեյսբուքյան էջից: «Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ այսօր մեր սաներ 17-ամյա Լևոն և...
17:25 31/07/2019Մրցաշրջանի աշխարհի լավագույն մարզիկների հավակնորդներըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր պաշտոնական կայքում ներկայացրել է 2018/19 մրցաշրջանի «Լավագույն մարզիչ» կոչման 10 հավակնորդներին: Ցանկում ընդգրկվել են՝ Ջամել Բելմադի (Ալժիրի հավաքական), Դիդյե...
17:00 31/07/2019Մ18 ԵԱ․ Հայ բասկետբոլիստուհիները հաղթանակով են մեկնարկելԿանանց Հայաստանի Մ18 տարեկանների հավաքականը տոնեց առաջին հաղթանակը Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում: ՀԱՕԿ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ Անդորրայում ընթացող կանանց Եվրոպայի Մ18 տարեկանների...
20:00 30/07/2019Անգլիայում կմտցնեն ֆուտբոլիստների ժամանակավոր հեռացումներԱնգլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իր պաշտոնական կայքում հայտարարություն է տարածել, ըստ որի, սկսած 2019/20 խաղաշրջանից որոշ լիգաներում կկիրառվեն խաղացողների ժամանակավոր հեռացումներ: news.ru-ի հաղորդմամբ,...
13:01 30/07/2019Մ18 ԵԱ. Հայ բասկետբոլիստները պարտվեցին նաև ալբանացիներինՀայաստանի բասկետբոլի տղամարդկանց Մ18 տարեկանների հավաքականը պարտվեց Անդորրայում անցկացվող Եվրոպայի C դիվիզիոնի երկրորդ խաղում: Հայ բասկետբոլիստները 57:77 հաշվով զիջեցին ալբանացիներին: Հիշեցնենք, որ...
11:32 30/07/2019Ռոնալդուն ափսոսում է «Ռեալից» հեռանալու համարՊորտուգալիայի ազգային հավաքականի և «Յուվենտուսի» ֆուտբոլիստ Քրիշտիանու Ռոնալդուն մադրիդյան Marca թերթից ստացել է «Լեգենդ» մրցանակը իր կարեիայի ընթացքում հասած ձեռքբերումների համար։ «Ինձ դժվար է...
09:26 30/07/2019Տոկիո-2020-ը նորարարական փոխադրամիջոցներ կունենաՕլիմպիական խաղերի գործընկեր «Տոյոտա» ընկերությունը տրանսպորտային նոր միջոց է նախագծել հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար, որը նրանց կհասցնի Տոկոի-2020-ի ցանկացած մրցատեղի: «Տոյոտան» իր...
19:22 29/07/2019ԵԳ. Ձյուդոիստ Յուրի Իսրայելյանը հինգերորդն էՁյուդոիստ Յուրի Իսրայելյանը (60 կգ) Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում ավարտված Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում զբաղեցրել է 5-րդ տեղը: Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարության...
17:21 29/07/2019ՀԱՕԿ-ը ստացել է Տոկիո-2020-ին մասնակցելու պաշտոնական հրավերըՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն ստացել է Տոկիո-2020-ին մասնակցելու պաշտոնական հրավերը: Այն ստորագրված է ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախի կողմից: Հիշեցնենք, որ 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերն...
15:24 29/07/2019Մ18 ԵԱ․ Հայաստան-Մալթա՝ 81։82Բասկետբոլի տղամարդկանց Հայաստանի Մ18 տարեկանների հավաքականը ցավալի պարտություն կրեց Անդորրայում անցկացվող Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության առաջին խաղում: Խմբային փուլի առաջին խաղում Հայաստանի...
19:10 27/07/2019Մեսսին հնարավոր է «Բարսելոնայի» հետ անժամկետ պայմանագիր կնքիՆերկայիս պայմանագիրը ստորագրված է մինչև 2021 թվականի ամառ և ներառում է մեկ տարով երկարաձգելու հնարավորություն։

14:11 06/07/2010Sauerland: Abraham - Froch won't need judgesKalle Sauerland, the promoter for Arthur Abraham (31-1, 25 KO’s), doesn’t think the judges will be needed for the September stage 3 Super Six bout between Abraham and former WBC super middleweight...
13:54 06/07/2010FIDE Grand-Prix over in Jermuk: Armenian GMs share 3-4 places4th tournament of FIDE Grand-Prix is over in Jermuk, Armenia. In Round 11 Armenian GM Lilit Mkrtchyan ended in draw with Baira Kovanova, while Elina Danielyan won against Tatiana Kosintseva. The two...
14:48 05/07/2010Armenian team runs second in Dvorkovich MemorialArmenian youth team has scored 9 team and 14,5 individual points and is on the second place after the 6th round of the Dvorkovich Memorial which is being held in Moscow, Russia.
13:28 05/07/2010Sergio Markarian coach of Peru teamUruguayan Armenian coach Sergio Markarian has been appointed as coach of the Peruvian national team for the Copa América and the 2014 FIFA World Cup qualifiers.
14:34 03/07/2010Armenian team ends third in Dvorkovich MemorialOn the second day of the Dvorkovich Memorial which is being held in Moscow, Russia, Armenian youth team met with the Russian "Dvorkovich Chess Parlour" team.
13:51 02/07/2010FIDEGrandPrix: Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan shared pointsIn the 7th round of FIDE Grand Prix which currently takes place in Jermuk, Armenia, Armenian chess players Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan appeared to be rivals.
13:29 02/07/2010Armenian, Chinese teams lead in Vladimir Dvorkovich MemorialThe traditional youth tournament devoted to the memory of International Arbiter Vladimir Dvorkovich has started in Moscow, Russia.
13:42 01/07/2010Sevag Mekhitaryan fulfils GM normArmenian IM Grigor Sevag Mekhitaryan (Brazil) has fulfilled GM norm in the open which was held in Eforie, Romania, Armenian chess federation reported.
16:32 30/06/2010Armenia takes 2 silver, 2 bronze medals in European Junior Boxing ChampionshipsEuropean Junior Boxing Championships finished in Lvov, Ukraine on June 27. Armenians Henrik Mokoyan (46 kg) and Artur Nersisyan (50 kg) won silver medals. Gor Yeritsyan (57 kg) and Rafayel Simonyan...
16:24 30/06/2010International Fencing Championship: Armenian sportsmen had perfect participationArmenian sportsmen have had perfect participation in International Fencing Championship held in Batumi.
15:49 30/06/2010FIFA World Cup 1/4 final teams revealedThe names of the 8 groups having advanced to the ¼ final of FIFA World Cup have been revealed already.
13:54 30/06/2010FIDE Grand-Prix: Lilit Mkrtchyan runs secondArmenian GM Lilit Mkrtchyan gained a victory over Martha Fierro (Spain) in Round 6 of the 4th tournament of FIDE Grand-Prix, which is being held in Jermuk, Armenia.
12:34 30/06/2010Armenia supports Ilyumzhinov's candidacyArmenian Chess Federation has decided to support Kirsan Ilyumzhinov's candidacy at the forthcoming FIDE presidential elections, Armenian chess federation reported.
15:47 29/06/2010Chess: Gor Hayrapetyan in "King's Gambit" tournamentArmenian IM Gor Hayrapetyan (Russia) has scored 3,5 points after the six rounds of the "King's Gambit" tournament which is being held in Lipetsk, Russia.
13:12 29/06/2010FIDE Grand Prix: Lilit Mkrtchyan lacks 1 pointIn the fifth round of FIDE Grand Prix Armenian chess players performed successful sets. Elina Danielyan ended in draw with Hou Yifan and Lilit Mkrtchyan defeated Antoinette Stefanova. Currently...
16:07 28/06/2010Eforie Open: Sevag Mekhitarian shares 4th-10th placesArmenian IM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 8 points out of 11 and shared the 4th-10th places among 181 chess players in the open which was held in Eforie, Romania.
14:10 28/06/2010Boxing: Lyova Kirakosyan vs. Francisco Nohalez slated July 16First-class flyweight professional boxer, 36-year-old European champion Lyova Kirakosyan (up to 59 kg) of Armenian decent, who has Russia’s citizenship and resides in France, will next defend his...
12:18 28/06/2010FIDE Grand Prix, Jermuk: Armenian chess players among leadersThe sets of 3rd and 4th rounds of FIDE Grand Prix, Jermuk, are concluded. First, Lilit Mkrtchyan was defeated by Hou Yifan and then ended in draw with Tatiana Kosintseva. Elina Danielyan defeated...
15:21 26/06/2010FIDE Grand-Prix: Lilit Mkrtchyan leads tournament with Nana DzagnidzeArmenian GM Lilit Mkrtchyan gained a victory over Martha Fierro (Spain) in Round 2 of the tournament of FIDE Grand-Prix, which is being held in Jermuk, Armenia.
13:10 26/06/2010Eforie Open: Sevag Mekhitarian half a point behind the leaderArmenian IM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 7 points out of 9 and is sharing the 2nd-9th places in the open which is being held in Eforie, Romania.