10:28 02/08/2019ԵԼ․ «Ալաշկերտը» հաղթանակով ավարտեց մրցելույթներըԵրևանի «Ալաշկերտը» Եվրոպա լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում պատասխան հանդիպումը անցկացրեց Բուխարեստի «Ստյաուային» հետ։ Հայաստանի գավաթակիրը հաղթանակ տոնեց՝ 3։2 հաշվով, բայց լքեց պայքարը։ «Ալաշկերտի»...
09:35 02/08/2019«Փյունիկը»` Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլում«Ալաշկերտն» ավարտել է պայքարը Եվրոպա Լիգայում։
09:01 02/08/2019Ամառային 16-րդ Օլիմպիական փառատոնը կանցկացվի Բանսկա ԲիստրիցայումՍլովակիայի Բանսկա Բիստրիցա քաղաքը 2021 թվականին կհյուրընկալի Օլիմպիական ամառային պատանեկան 16-րդ փառատոնը: Համապատասխան փաստաթղթի տակ ստորագրել են Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեների նախագահ Յանեզ...
18:38 01/08/2019ՀՖՖ-ն ներկայացրել է Բարձրագույն խմբի 2019-2020 մրցաշրջանի լոգոնՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Facebook-յան պաշտոնական էջում է հայտնվել Հայաստանի Բարձրագույն խմբի 2019-2020 թվականների մրցաշրջանի լոգոն: Այն զգալի փոփոխություններ է կրել նախորդ մրցաշրջանների...
15:45 01/08/2019Լյովա Գևորգյանը՝ պատանիների ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիրԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթանում է ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ Պատանիների Եվրոպայի գործող չեմպիոն, 92 կգ քաշային Լյովա Գևորգյանին հաջողվեց դառնալ աշխարհի առաջնության բրոնզե...
14:50 01/08/2019ՖԻՖԱ. Տարվա ֆուտբոլիստի կոչման հավակնորդներըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) հայտարարել է 2019 թ. լավագույն ֆուտբոլիստի՝ The Best մրցանակի հավակնորդներին։ Հաղթողի անունը հայտնի կդառնա սեպտեմբերի 23-ին Միլանում։ Հաղթողը որոշվելու է...
19:16 31/07/2019Պատանեկան ԱԱ․ Լյովա Գևորգյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում շարունակվում է ըմբշամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը։ ՀԱՕԿ-ից տեղեկանում ենք, որ 92 կգ քաշային, Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր Լյովա Խաչատրյանը 2 հաղթանակ...
18:41 31/07/2019Փոփոխություն Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկումՀՖՖ մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկում կատարվել է փոփոխություն: Հաշվի առնելով այն, որ «Արարատ-Արմենիա» թիմը խաղալու է...
18:04 31/07/2019«Շիրակ» ՖԲ-ն պայմանագիր է կնքել 17-ամյա ֆուտբոլիստների հետԳյումրու «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է կնքել 17-ամյա ֆուտբոլիստների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի ֆեյսբուքյան էջից: «Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ այսօր մեր սաներ 17-ամյա Լևոն և...
17:25 31/07/2019Մրցաշրջանի աշխարհի լավագույն մարզիկների հավակնորդներըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր պաշտոնական կայքում ներկայացրել է 2018/19 մրցաշրջանի «Լավագույն մարզիչ» կոչման 10 հավակնորդներին: Ցանկում ընդգրկվել են՝ Ջամել Բելմադի (Ալժիրի հավաքական), Դիդյե...
17:00 31/07/2019Մ18 ԵԱ․ Հայ բասկետբոլիստուհիները հաղթանակով են մեկնարկելԿանանց Հայաստանի Մ18 տարեկանների հավաքականը տոնեց առաջին հաղթանակը Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում: ՀԱՕԿ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ Անդորրայում ընթացող կանանց Եվրոպայի Մ18 տարեկանների...
20:00 30/07/2019Անգլիայում կմտցնեն ֆուտբոլիստների ժամանակավոր հեռացումներԱնգլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իր պաշտոնական կայքում հայտարարություն է տարածել, ըստ որի, սկսած 2019/20 խաղաշրջանից որոշ լիգաներում կկիրառվեն խաղացողների ժամանակավոր հեռացումներ: news.ru-ի հաղորդմամբ,...
13:01 30/07/2019Մ18 ԵԱ. Հայ բասկետբոլիստները պարտվեցին նաև ալբանացիներինՀայաստանի բասկետբոլի տղամարդկանց Մ18 տարեկանների հավաքականը պարտվեց Անդորրայում անցկացվող Եվրոպայի C դիվիզիոնի երկրորդ խաղում: Հայ բասկետբոլիստները 57:77 հաշվով զիջեցին ալբանացիներին: Հիշեցնենք, որ...
11:32 30/07/2019Ռոնալդուն ափսոսում է «Ռեալից» հեռանալու համարՊորտուգալիայի ազգային հավաքականի և «Յուվենտուսի» ֆուտբոլիստ Քրիշտիանու Ռոնալդուն մադրիդյան Marca թերթից ստացել է «Լեգենդ» մրցանակը իր կարեիայի ընթացքում հասած ձեռքբերումների համար։ «Ինձ դժվար է...
09:26 30/07/2019Տոկիո-2020-ը նորարարական փոխադրամիջոցներ կունենաՕլիմպիական խաղերի գործընկեր «Տոյոտա» ընկերությունը տրանսպորտային նոր միջոց է նախագծել հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար, որը նրանց կհասցնի Տոկոի-2020-ի ցանկացած մրցատեղի: «Տոյոտան» իր...
19:22 29/07/2019ԵԳ. Ձյուդոիստ Յուրի Իսրայելյանը հինգերորդն էՁյուդոիստ Յուրի Իսրայելյանը (60 կգ) Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում ավարտված Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում զբաղեցրել է 5-րդ տեղը: Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարության...
17:21 29/07/2019ՀԱՕԿ-ը ստացել է Տոկիո-2020-ին մասնակցելու պաշտոնական հրավերըՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն ստացել է Տոկիո-2020-ին մասնակցելու պաշտոնական հրավերը: Այն ստորագրված է ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախի կողմից: Հիշեցնենք, որ 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերն...
15:24 29/07/2019Մ18 ԵԱ․ Հայաստան-Մալթա՝ 81։82Բասկետբոլի տղամարդկանց Հայաստանի Մ18 տարեկանների հավաքականը ցավալի պարտություն կրեց Անդորրայում անցկացվող Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության առաջին խաղում: Խմբային փուլի առաջին խաղում Հայաստանի...
19:10 27/07/2019Մեսսին հնարավոր է «Բարսելոնայի» հետ անժամկետ պայմանագիր կնքիՆերկայիս պայմանագիրը ստորագրված է մինչև 2021 թվականի ամառ և ներառում է մեկ տարով երկարաձգելու հնարավորություն։

19:11 15/09/2009Тренер азербайджанской сборной: Мы правильно поступили, приехав в ЕреванУ молодежной сборной по дзюдо Азербайджана не возникло никаких проблем за время пребывания в Армении, заявил в интервью Федерации дзюдо Армении главный тренер азербайджанской сборной Агаяр Ахунзада.
12:00 14/09/2009Левон Аронян стал обладателем Большого шлемаАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в заключительном туре Большого шлема не стремился обыграть своего соперника, поскольку уже в предыдущем туре досрочно выиграл турнир.
14:26 12/09/2009Индрек Пертельсон: В Армении можно проводить турниры более высокого уровняУчастники молодежного чемпионата Европы по дзюдо в Ереване довольны уровнем организации первенства. Директор по вопросам спорта европейского Союза дзюдо Индрек Пертельсон (Эстония) заявил, что по...
12:05 12/09/2009Левон Аронян недосягаемАрмянский гроссмейстер Левон Аронян досрочно выиграл финальный турнир “Большого шлема”. Наш гроссмейстер в 5-м туре уверенно одержал победу над представителем Испании Алексеем Шировым, и, набрав 12...
15:53 11/09/2009Армянские дзюдоисты успешно стартовали в молодежном первенстве ЕвропыСегодня в Ереване в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна стартовало молодежное первенство Европы по дзюдо.
12:06 11/09/2009Левон Аронян лидирует в турнире Большого шлемаАрмянский гроссмейстер Левон Аронян стал единоличным лидером турнира на старте второго круга турнира "Большого Шлема" в Бильбао (Испания).
13:06 10/09/2009Психологическая победа Армении и реальное поражение БельгииФутбольный матч Армения-Бельгия вчера вечером завершился победой сборной Армении. Первый гол в матче на 22-ой минуте забил нападающий сборной Армении Ованнес Гоарян, второй гол был забит Саргисом...
15:24 09/09/2009По следам выдуманного азербайджанского героизмаАзербайджанские СМИ, ссылаясь на ANS-Press, распространили информацию о том, что в Ереване азербайджанских дзюдоистов якобы подвергли провокации.
14:29 09/09/2009Минспорта Армении обеспечило азербайджанских спортсменов всеми необходимыми условиямиАзербайджанские дзюдоисты прибыли в Ереван, где 11 сентября стартует молодежный Чемпионат Европы по дзюдо.
13:09 09/09/2009Левон Аронян вошел в группу лидеров после третьего тура финала Большого шлемаАрмянский гроссмейстер Левон Аронян вошел в группу лидеров после третьего тура финала Большого шлема в испанском городе Бильбао.
12:48 09/09/2009Армения предлагает провести у себя третьи юношеские Олимпийские игрыПредседатель Национального олимпийского комитета Армении (НОКА) Гагик Царукян на встрече в Лозанне с председателем Международного олимпийского комитета Жаком Рогге предложил провести третьи юношеские...
16:18 08/09/2009Молодежная сборная Азербайджана по дзюдо прибывает сегодня в ЕреванМолодежная сборная Азербайджана по дзюдо сегодня вечером прибывает в Ереван для участия в молодежном чемпионате Европы, который состоится 11-13 сентября.
12:30 08/09/2009Левон Аронян на втором местеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян занимает второе место по итогам второго тура финального турнира Большого шлема в испанском городе Бильбао.
16:19 02/09/2009Спортивные руководители Азербайджана прибыли в ЕреванМинистр спорта и по делам молодежи Азербайджана Азад Рагимов и председатель федерации дзюдо Физули Алекперов прибыли сегодня в Ереван в связи с предстоящим молодежным чемпионатом Европы по дзюдо,...
18:49 28/08/2009В ЕРЕВАН ПРИБУДУТ ТАКЖЕ СПОРТИВНЫЕ ЖУРНАЛИСТЫ АЗЕРБАЙДЖАНАФедерация дзюдо Азербайджана официальным документом подтвердила свое участие в молодежном чемпионате Европы в Ереване.
19:35 26/08/2009Гагик Царукян призвал спортсменов армян всего мира выступать под флагом АрменииПредседатель Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян призвал проживающих за рубежом спортсменов армян выступать под флагом отчизны.
17:35 26/08/2009В Ереване состоится отборочный матч сборных Армении и Боснии и ГерцеговиныСборная Армении по футболу в рамках отборочного тура чемпионата мира 2010 года встретится со сборной Боснии и Герцеговины.
14:53 24/08/2009Серж Саргсян: Нас объединяет любовь к шахматамЗавершившийся турнир ФИДЕ в Джермуке был праздником не только для Армении, но и для любителей шахмат всего мира, заявил вчера вечером на церемонии закрытия турнира президент Армении Серж Саргсян.
13:08 24/08/2009Василий Иванчук стал победителем 5-го этапа Гран при ФИДЕ в ДжермукеУкраинец Василий Иванчук стал победителем 5-го этапа Гран при ФИДЕ в Джермуке. В последнем, 13-ом туре он обыграл армянского гроссмейстера Владимира Акопяна. Следует отметить, что в предыдущей серии...
19:42 20/08/2009Евгений Алексеев в группе лидеровРоссийский шахматист Евгений Алексеев вошел в группу лидеров на 5-ом этапе Гран при ФИДЕ в Джермуке.