19:40 30/11/2024Լավրովն ու Ֆիդանը քննարկել են Սիրիայում տիրող իրավիճակըՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը և թուրք գործընկեր Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույցում հաստատել են Սիրիայում կայունացմանն ուղղված գործողությունները համակարգելու անհրաժեշտությունը՝ առաջին հերթին...
18:51 30/11/2024Ուկրաինան էլեկտրաէներգիայի մատակարարման հարցում օգնություն է խնդրել հինգ երկրներիցԷլեկտրաէներգիայի պակասի պատճառով Ուկրաինան մատակարարումներ է խնդրել հինգ երկրներից՝ Լեհաստանից, Ռումինիայից, Սլովակիայից, Հունգարիայից և Մոլդովայից։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայի էներգետիկայի...
18:14 30/11/2024Իրանը պահանջում է Իսրայելին հեռացնել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայիցԻրանը դիմում է ՄԱԿ-ի չորս բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ պահանջելով հեռացնել Իսրայելին կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայից։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է Իրանի Մարդու իրավունքների խորհրդի գլխավոր...
15:37 30/11/2024Աhшբեկիչները մտել են Հալեպի շրջաններ՝ uպանելnվ տասնյակ սիրիացի զինվորների. Սիրիական բանակՍիրիական բանակը հաստատել է, որ ահաբեկիչներին հաջողվել է զանգվածային հարձակման ժամանակ ներթափանցել Հալեպ քաղաքի շատ շրջաններ, բանակը սպասում է համալրման և հարվածներ կհասցնի գրոհայիններին։ Սիրիայի...
12:09 30/11/2024ՆԱՏՕ-ն Ուկրաինային նման առաջարկ չի արել. ԶելենսկիՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին առաջարկել է իր վերահսկողության տակ գտնվող Ուկրաինայի հատվածները «վերցնել ՆԱՏՕ-ի հովանու ներքո»՝ փորձելով դադարեցնել պատերազմի «թեժ փուլը»։ BBC-ի փոխանցմամբ, մեծ...
10:46 30/11/2024Պետդումայում առաջարկել են հարկադիր կերպով զավթել աղբանոցի վերածած բնակարաններըՊետդումայի շինարարության և բնակարանային և կոմունալ ծառայությունների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Սերգեյ Կոլունովն առաջարկել է ավելացնել տուգանքները բնակարաններում հակասանիտարական պայմանների համար։ Նա...
09:00 30/11/202417-ամյա Էլեն Բադալյանը դարձել է Ну-ка, все вместе! երգի մրցույթի հաղթող17-ամյա Էլեն Բադալյանը 98 միավորով դարձել է Ну-ка, все вместе! երգի մրցույթի հաղթող։ Նա ստացել է հաղթանակը խորհրդանշող արձանիկը, 5մլն ռուբլի դրամական պարգև և հաղթանակը հավաստող վկայական: Մրցույթի...
22:50 29/11/2024«ՎԱԶ 2121»-ը վրաերթի է ենթարկել հետիոտնի, որի կյանքը փրկել չի հաջողվելՆոյեմբերի 29-ին, ժամը 17։30-ի սահմաններում Տավուշի մարզի բնակիչ 23-ամյա Վահե Ծատուրյանը իր վարած «ՎԱԶ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայով Բերդ համայնքի Մաշտոցի փողոցում վրաերթի է ենթարկել հետիոտն, Տավուշի...
15:50 29/11/2024«Հանուն հայրենիքի նահատակների» կրթաթոշակներ հանձնվեցին նահատակվածների ուսանող հարազատներին և պատերազմների մասնակիցներին«Կրթաթոշակի տրամադրման նախագիծը պատահական չէ, մենք այս նախագծի մեջ նպատակներ իմաստ և բովանդակություններ ենք դրել»,-«ՀայաՔվեի» նախաձեռնած «Հանուն հայրենիքի նահատակների» կրթաթոշակների ու մրցանակների...
15:37 29/11/2024Գալուզին. ՌԴ-ն աշխատում է «3+3» հարթակը կազմակերպության վերածելու ուղղությամբՌուսաստանն աշխատում է Հարավային Կովկասում «3+3» խորհրդատվական հարթակը վերածել լիարժեք կազմակերպության։ Այս մասին «Ռուսաստան-Հայաստան» երկրորդ հանրային ֆորումի ժամանակ ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար...
14:44 29/11/2024ՌԴ փոխարտգործնախարար. Պատրաստ ենք Երևանի հետ անկեղծ և առարկայական զրույցիՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը նոյեմբերի 29-ին Մոսկվայում կայացած «Ռուսաստան-Հայաստան» II հանրային ֆորումում իր ելույթում նախ ընթերցել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
14:11 29/11/2024Կրեմլը Հալեպի վրա գրnhայինների հարձակnւմն անվանել է nտնձգnւթյnւն Սիրիայի ինքնիշխանության դեմԿրեմլը Հալեպ քաղաքի վրա իսլամիստ գրոհայինների հարձակումը համարում է ոտնձգություն Սիրիայի ինքնիշխանության դեմ և հանդես է գալիս տարածաշրջանում սահմանադրական կարգի շուտափույթ հաստատման օգտին։ ՏԱՍՍ-ի...
13:53 29/11/2024Հալեպում ռազմական գործողությունների հետևանքով ՀՀ քաղաքացիներ չեն տուժել. ԱԳՆՀալեպի շրջանում ռազմական գործողությունների հետևանքով ՀՀ քաղաքացիներ չեն տուժել։ Այդ մասին «Լուրերին» հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը: «Այս պահին առկա տեղեկատվությամբ զարգացումների...
12:30 29/11/2024Ջուլիանա Գրիգորյանը ելույթ է ունեցել հանրահայտ տենոր Անդրեա Բոչելլիի հետ՝ իրականացնելով իր երազանքըՋուլիանա Գրիգորյանը, ով Operalia վոկալ մրցույթի հաղթողն ու Հանդիսատեսի համակրանքի մրցանակակիրն է, ում կարելի է լսել աշխարհի ամենահեղինակավոր օպերային թատրոններում, ելույթ է ունեցել իտալացի հանրահայտ...
10:52 29/11/2024Սիրիայի զինված ուժերը հակահարձակում են իրականացնում Հալեպում և ԻդլիբումՍիրիական բանակը Հալեպում և Իդլիբում հակահարձակում է իրականացնում «Հայաթ Թահրիր ալ-Շամ» (նախկին «Ջաբհաթ ալ-Նուսրա») ահաբեկչական խմբավորման ուժերի դեմ։ «ՌԻԱ նովոստի» -ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է...
10:44 29/11/2024Սմոլովը պատմել է, թե որ առաջնությունում կարող է հանդես գալ Սպերցյանը«Կրասնոդարի» հարձակվող Ֆեդոր Սմոլովը խոսել է իր թիմակից Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ Նա նշել է, որ Հայաստանի հավաքականի խաղացողը միանշանակ պատրաստ է տեղափոխվել Եվրոպայի առաջնություն, բայց շատ բան կախված...
09:55 29/11/2024ՖԻՖԱ-ի վարկածով՝ 2024 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման հավակնորդներըՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) հրապարակել է 2024 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման հավակնորդների անունները։ Հայտացուցակում ընդգրկվել են 11 ֆուտբոլիստներ.
09:39 29/11/2024Ես ատում եմ քաղցկեղը. Ալեքսիս Օհանյանի խորհուրդը՝ հայրերինReddit.com-ի համահիմնադիր, «Forbes»-ի կողմից «համացանցի կառավարիչ» հորջորջված Ալեքսիս Օհանյանը պատմել է վերջերս տարած վիրահատության մասին։ «Վերջին 4 տարիների ընթացքում վահանաձև գեղձի վրա որոշ...
09:16 29/11/2024Ուկրաինական դրոնները թմրանյութ են տեղափոխել Մարոկկոյից ԻսպանիաԲացահայտվել է հանցագործների ցանցը, որոնք անօդաչու սարքեր են օգտագործել թմրանյութեր տեղափոխելու համար։ Այս սարքերը արտադրվել են Ուկրաինայում։ Այս մասին գրում են ուկրաինական լրատվամիջոցները՝...
21:28 28/11/2024Իսրայելը մեղադրվում է Լիբանանի հետ հրադադարը խախտելու մեջԻսրայելի Պաշտպանության բանակը (IDF) մի քանի անգամ խախտել է Լիբանանի հետ հրադադարի պայմանագիրը։ Այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է լիբանանյան բանակի մամուլի ծառայությունը։ «2024 թվականի...

17:00 26/01/2024Gustav Klimt painting found after almost 100 yearsA painting by the Austrian artist Gustav Klimt, that was believed lost for 100 years, has been found in Vienna, BBC News reports.
15:05 26/01/2024King Charles admitted to hospital for prostate treatmentKing Charles has been admitted to hospital for treatment for an enlarged prostate, says Buckingham Palace.
16:10 25/01/2024Michael O'Flaherty replaces Mijatović as CoE commissionerIrish lawyer Michael O’Flaherty has been elected as the next Council of Europe Commissioner for Human Rights, the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) reported.
15:03 25/01/2024Biden urges Congress to approve F-16 sale to Turkey 'without delay'U.S. President Joe Biden sent a letter to leaders of key Capitol Hill committees on Wednesday informing them of his intention to begin the formal notification process for the sale of Lockheed Martin...
12:32 25/01/2024Azerbaijan extends Ruben Vardanyan's detentionA court in Baku on Thursday extended the detention of Artsakh’s former State Minister Ruben Vardanyan for another 4 months, the Azerbaijani media reported.
12:06 25/01/2024Thousands protest in Argentina against Javier Milei’s cutsArgentine demonstrators have staged their biggest-yet show of opposition to Javier Milei’s radical attempt to reshape the South American country with a nationwide strike that shuttered schools and...
11:35 25/01/2024Real Madrid top Deloitte Football Money LeagueManchester City have been knocked off their financial perch by Real Madrid in the annual Deloitte Football Money League, despite winning the treble last season, the Guardian reports.
15:41 24/01/2024No survivors in crash of Russian plane carrying Ukrainian POWsA military plane reportedly carrying 65 Ukrainian prisoners of war crashed in Russia's Belgorod region on January 24, killing everyone on board, RFE/RL said.
13:55 24/01/2024Australian Federal Liberal Party adopts Armenian Genocide policyThe organisational wing of the Liberal Party of Australia has officially adopted a party policy that, among other things, condemns the genocide of the Armenians, Assyrians and Greeks and calls for...
12:03 24/01/2024Rallies in defense of Artsakh Armenians to be held in European citiesRallies demanding the protection of Artsakh Armenians’ rights and Armenia’s security will be held in more than 50 European cities on January 27 and 28.
11:45 24/01/2024During 2.5-hour interview, Pres. Aliyev made existential threats against ArmeniaBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Pres. Ilham Aliyev, the dictator of Baku, gave a 2.5-hour-long press conference to Azeri journalists on January 10, 2024, during which he spewed...
17:00 23/01/2024Anthony Hopkins says wife is making documentary about his lifeAnthony Hopkins has said that his wife Stella is working on a documentary about his life, Cover Media reports.
14:58 23/01/2024ANCC: Canada must not be complicit in Turkish-Azerbaijani war crimesThe Armenian National Committee of Canada (ANCC) expresses deep concern over recent reports suggesting that Canada may lift its arms embargo on Turkey as part of a larger deal to appease the Turkish...
14:35 23/01/2024Mkhitaryan: Good morning championsInter Milan's Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan has posted photos on social media following his team's Italian Super Cup final win.
12:59 23/01/2024U.S. reiterates readiness to host Armenia-Azerbaijan talksThe United States "has the same appetite” to host Armenia-Azerbaijan talks in Washington, State Department spokesperson Vedant Patel has said.
12:05 23/01/2024Families of Israeli hostages disrupt Knesset committeeRelatives of Israelis being held hostage by Hamas in the Gaza Strip burst into the Knesset Finance Committee to demand that the government do more to secure their family members’ release.
11:50 23/01/2024CoE's Mijatović urges Yerevan, Baku to ensure focus on human rights protectionCouncil of Europe Commissioner for Human Rights Dunja Mijatović calls on the Armenian and Azerbaijani authorities to ensure focus on human rights protection in their peace talks.
11:30 23/01/2024Inter Milan beat Napoli to win Italian Super CupLautaro Martínez scored in second-half stoppage time and Inter Milan beat Napoli 1-0 in the Italian Super Cup final on Monday to lift the first trophy of the season, although both the player and the...
15:35 22/01/2024Khachanov fails to reach Australian Open quarter-finalsRussian-Armenian Karen Khachanov failed to reach the quarter-finals of the Australian Open at Melbourne Park on Sunday.
14:46 22/01/2024Storm Isha batters UK, leaves thousands without powerTens of thousands of people across the UK and Ireland were without power on Monday after Storm Isha lashed the countries with strong winds and heavy rain, disrupting travel networks, AFP reported.