18:05 28/11/2024Պուտին. ՀԱՊԿ-ը պարտավոր չէր կռվել Երևանի կողմից՝ Արցախի համարԱստանայում ՀԱՊԿ գագաթնաժաղովի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մեկնաբանել է Հայաստանի բացակայությունը՝ նշելով, որ յուրաքանչյուր երկիր իրավունք ունի ընտրելու, թե ինչ է անելու անվտանգության...
17:51 28/11/2024Էլթոն Ջոնը խոսել է տեսողությունը կորցնելու մասինԲրիտանացի հայտնի երգիչ Էլթոն Ջոնն ամբողջովին կորցրել է աջ աչքի տեսողությունը մի քանի ամիս առաջ ստացած վարակի պատճառով։ Երգչի խոսքով, իրավիճակը գնալով ավելի է բարդանում, քանի որ հիմա ձախ աչքի...
17:35 28/11/2024SNN. Սիրիայում սպանվել է Իրանի ռազմական խորհրդականըՍիրիայում Իրանի ռազմական խորհրդականների կորպուսի հրամանատար, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանումներ) գեներալ-մայոր Քիումար Փուրհաշեմին մահացել...
16:31 28/11/2024Հույս ունենք տեսանելի ապագայում Հայաստանը կվերադառնա ՀԱՊԿ լիարժեք մասնակցությանը. գլխավոր քարտուղար«Մենք համարում ենք, որ Հայաստանը եղել և մնում է մեր դաշնակիցը և հույս ունենք, որ տեսանելի ապագայում Հայաստանը կվերադառնա կազմակերպության լիարժեք մասնակցությանը»,- Աստանայում հայտարարել է ՀԱՊԿ...
14:54 28/11/2024ՀԱՊԿ նիստին Հայաստանի բացակայությունը նկարագրում է աշխարհաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում․ Լուկաշենկո«ՀԱՊԿ գագաթնաժողովում հայկական կողմի բացակայությունը բնութագրում է ներկայիս աշխարհաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում և որոշ չափով նաև հենց ՀԱՊԿ-ում»,- belta.by-ի հաղորդմամբ, այս մասին Աստանայում...
12:22 28/11/2024Իսրայելի և «Հըզբոլլահի» միջև հրադադարն իրավիճակային լուծում էր. Արմեն ՊետրոսյանՆոյեմբերի 26-ին Իսրայելի և Լիբանանի միջև ուժի մեջ մտավ հրադադարի հաստատման ռեժիմը։ Փորձագիտական շրջանում կանխատեսումներ եղան, թե այն կարող է սկիզբ դառնալ տարածաշրջանի այլ ռազմական գործողությունների...
10:16 28/11/2024Christie's-ն աճուրդում կներկայացնի դինոզավրերի կմախքներChristie's աճուրդի տունը աճուրդ կանցկացնի՝ նվիրված բացառապես երեք դինոզավրերի կմախքներին։ kulturomania.ru-ն գրում է, որ աճուրդը կկայանա դեկտեմբերի 12-ին Լոնդոնում։ Առաջին լոտը Վայոմինգում...
09:30 28/11/2024Հարավային Կորեայի մայրաքաղաքում եղանակը ռեկորդ է սահմանելՀարավային Կորեայի մայրաաղաք Սեուլում եղանակը ռեկորդ է սահմանել։ Նոյեմբերը դարձել է ամենաձյունառատը վերջին 100 տարվա ընթացքում։ Միջազգային ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, չորեքշաբթի օրը քաղաքը ծածկվել է 16 սմ...
09:25 28/11/2024Շերը ցանկանում է ավարտել երաժշտական կարիերանԱմերիկահայ փոփ-երգչուհի Շերը՝ Շերիլին Սարգիսյանը, որոշել է ավելի քան 60 տարվա բեմական գործունեությունից հետո ավարտել երաժշտական կարիերան։ Երգչուհին նշել է, որ ցանկանում է հանգստանալ, սակայն նախ...
09:17 28/11/2024Սիրիացի հակակառավարական ուժերի գրոհայինները խոշոր հարձակում են սկսել Հալեպի մոտակայքումՍիրիայում զինված խմբավորումները Հալեպ նահանգի արևմտյան գյուղական շրջաններում հարձակում են սկսել կառավարական զորքերի դեմ։ Այս մասին հայտնում են ամերիկյան CNN հեռուստաալիքը, թուրքական «Անադոլու»...
20:34 27/11/2024Մեդվեդևը չի բացառել ՆԱՏՕ-ի ռազմակայանների վրա հարձակումների հնարավորությունըՌԴ Անվտանգության խորհրդի ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Մեդվեդևը, խոսելով ՆԱՏՕ-ի ռազմակայանների վրա հարձակումների հնարավորության մասին, ասել է, որ էսկալացիայի դեպքում ոչ մի սցենար չի կարելի բացառել։ «Ինչ...
16:47 27/11/2024Լուրերից իմացա, որ Ալսուն դաջվածք է արել պարանոցին. Գարիկ Մարտիրոսյանի կնոջ արձագանքը«Այսօրվա լուրերից իմացա, որ ալսուն դաջվածք է արել պարանոցին»,-ինսթագրամի իր էջում գրել է Գարիկ Մարտիրոսյանի կինը՝ Ժաննա Լևինան։ Գրառմանը կից նա լուսանկար ու տեսանյութ է հրապարակել ու նշել.
12:22 27/11/2024Սարգսյանի, Շիրինյանի, Բաբաջանյանի, Խզմալյանի առջև խնդիր են դրել Փաշինյանի «թաթիկներին խփել». ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայություն«Ամերիկացիները մտածում են՝ ինչպես թույլ չտալ, որ Երևանը հեռանա, այսպես կոչված, ժողովրդավարական ճանապարհից»,-այսօր տարածած հայտարարության մեջ նշել ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայությունը։ Ըստ...
10:11 27/11/2024Իրանը ողջունում է Իսրայելի և Լիբանանի միջև հրադադարի համաձայնագիրըԻրանի արտգործնախարարության խոսնակ Իսմայիլ Բաղային ողջունել է Իսրայելի և Լիբանանի միջև հրադադարի համաձայնագիրը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Երեքշաբթի երեկոյան Իսրայելի ռազմաքաղաքական...
09:49 27/11/2024Գվարդիոլան հետխաղյա ասուլիսին հայտնվել է վնասվածքներով«Մանչեսթեր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլան շատ է վրդովվել Չեմպիոնների լիգայի ընդհանուր փուլի 5-րդ տուրի «Ֆեյենորդի» հետ ոչ-ոքիից (3:3)։ Sport.ru-ն գրում է, որ հետխաղյա մամուլի ասուլիսում...
23:24 26/11/2024Երեք տարեկան երեխան մահացել է գիշերը շոկոլադ ուտելուց հետոՊարզվում են Մոսկվայի արևմուտքում տարօրինակ հանգամանքներում երեխայի մահվան պատճառները։ Այս մասին հայտնում է mk.ru-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 26-ի գիշերը Վատուտինա փողոցի բարձրահարկ շենքերից...
23:09 26/11/2024Նեթանյահուն Լիբանանում հրադադարի մասին համաձայնագիր կներկայացնի ռազմական կաբինետին, բայց սպառնացել է պատասխանելԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ նոյեմբերի 26-ին Լիբանանում հրադադարի մասին համաձայնագիր կներկայացնի՝ երկրի ռազմաքաղաքական կաբինետի հաստատմանը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
22:50 26/11/2024Չեմպիոնների լիգայի 5-րդ տուրում Տիգրան Բարսեղյանը գրավեց «Միլանի» դարպասըՉեմպիոնների լիգայի 5-րդ տուրում Սլովակիայի չեմպիոն «Սլովանն» ընդունել է Իտալիայի փոխչեմպիոն «Միլանին»։ Ընթանում է առաջին խաղակեսը, հաշիվը հավասար է՝ 1:1: 21-րդ րոպեին հանդիպման հաշիվը բացեց ամերիկացի...
19:29 26/11/2024Բրիտանացի մի շարք զինվորականների, քաղաքական գործիչների և լրագրողների մուտքը Ռուսաստան արգելված էԲրիտանացի մի շարք զինվորականների, քաղաքական գործիչների և լրագրողների մուտքը Ռուսաստան արգելված է։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։ Նշվում է, որ այս քայլը պատասխանն է նրանց...
17:53 26/11/2024Championat. Կարեն Խաչանովը վերջին ցուցանիշով Ռուսաստանի լավագույն թենիսիստն էChampionat.com-ը կազմել է ռուս լավագույն թենիսիստների վարկանիշն իր չափանիշներով` հաշվի առնելով բազմաթիվ գործոններ։ 2024 թվականի չորրորդ եռամսյակի արդյունքներով վարկանշային ցուցակը գլխավորել է...

14:03 22/01/2024Harry and Meghan send get well message to Kate Middleton and King CharlesHarry and Meghan have given their support to the King and Princess of Wales following their health scares.
12:04 22/01/2024EU's Borrell insists on two-state solution to Gaza crisisThe humanitarian situation in the Gaza Strip, where Israel is waging war against the Hamas terror group, “could not be worse,” The Times of Israel reports, citing European Union chief diplomat Josep...
11:44 22/01/2024EU foreign ministers to discuss Armenia and Azerbaijan on MondayA meeting of the European Union Foreign Affairs Council, chaired by EU High Representative Josep Borrell, will be held in Brussels on Monday.
11:05 22/01/2024ECJ rules gender-based violence ground for asylumThe Luxemburg-based European Court of Justice (ECJ) ruled that women who suffer or are at risk of "physical or mental violence, including sexual violence and domestic violence" on account of their...
16:52 20/01/2024Gaza crisis: Babies being born ‘into hell’Babies are being “delivered into hell” in Gaza with many others likely dying as a result of conflict with Israel and increasingly dire conditions in the enclave, UN humanitarians warned on Friday.
16:35 20/01/2024UK monitoring situation in Armenian Quarter of Old JerusalemThe UK is monitoring the situation in the Cows' Garden site of the Armenian Quarter of Old Jerusalem and is clear on the need to avoid any further rise in tensions, UK Minister of State for...
15:34 20/01/2024North Korea teens sentenced for watching K-dramasRare footage obtained by BBC Korean shows North Korea publicly sentencing two teenage boys to 12 years of hard labour for watching K-dramas.
12:07 20/01/2024Inter breeze past Lazio to reach Italian Super Cup finalInter Milan will face Napoli in the Italian Super Cup final after comfortably beating Lazio 3-0 in Friday's clash in Riyadh, AFP reported.
11:46 20/01/2024Alec Baldwin indicted again in fatal 'Rust' shootingActor Alec Baldwin has been indicted by a New Mexico grand jury on charges connected to the 2021 fatal shooting on the set of the movie “Rust,” new court documents show.
11:32 20/01/2024EU envoy encouraged by 'substantive' contacts between Yerevan and BakuToivo Klaar, the EU's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, has completed his two-day trip in Armenia.
17:06 19/01/2024Canada named safest country for travel in 2024Canada has been named the safest place to travel to in 2024, Complex reports. The ranking was done by Berkshire Hathaway Travel Protection, who had Canada at number 6 a year ago. But this year, it...
15:59 19/01/2024Putin takes icy dip to mark Epiphany, spokesman saysRussian President Vladimir Putin took a dip in icy waters to mark the Orthodox feast of Epiphany in the wee hours of January 19, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling reporters.
15:36 19/01/2024Today marks anniversary of Hrant Dink's assassinationJanuary 19 marks the 17th anniversary of the assassination of prominent Armenian-Turkish journalist Hrant Dink.
14:34 19/01/2024Time to hold Aliyev regime accountable for actions against Armenians, U.S. lawmakers sayCongressional Caucus on Armenian Issues Co-Chairs Congressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06), Gus M. Bilirakis (FL-12), David G. Valadao (CA-21), and Adam B. Schiff (CA-30) released a statement on...
13:35 19/01/2024Azerbaijan destroys fallen heroes memorial in Artsakh villageAzerbaijani forces have destroyed a memorial honoring fallen war heroes in Hakaku, a village in the Hadrut region of Azerbaijani-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Artsakh Monument Watch...
12:29 19/01/2024U.S. welcomes work towards peace between Armenia, Azerbaijan – State DeptThe Unites States welcomes the work towards peace between Armenia and Azerbaijan, U.S. State Department spokesperson Matthew Miller has said. “We support the sovereignty and territorial integrity of...
12:12 19/01/2024Khachanov reaches 4th round at Australian OpenRussian-Armenian Karen Khachanov, the No 15 seed, reached the last 16 of the Australian Open by edging out Tomas Machac 6-4, 7-6 (4), 4-6, 7-6 (5) at Melbourne Park on Friday night, Tennis Majors...
17:15 18/01/2024Lavrov: Russia never initiated cooling of ties with ArmeniaRussia has never initiated any cooling of relations with Armenia, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said at a press conference on Thursday, in response to a question whether the problems in...
15:36 18/01/2024Lavrov: No logic in Pashinyan's remark on transit via ArmeniaRussia sees no reason in the recent statement by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan about the transit to Nakhichevan via Armenia, taking into account the agreements reached in 2020 on the...
14:36 18/01/2024Armenian diplomat expresses concern about latest statements from BakuArmenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan has met with Russia’s Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin to express concern about statements from Azerbaijan.