18:05 28/11/2024Պուտին. ՀԱՊԿ-ը պարտավոր չէր կռվել Երևանի կողմից՝ Արցախի համարԱստանայում ՀԱՊԿ գագաթնաժաղովի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մեկնաբանել է Հայաստանի բացակայությունը՝ նշելով, որ յուրաքանչյուր երկիր իրավունք ունի ընտրելու, թե ինչ է անելու անվտանգության...
17:51 28/11/2024Էլթոն Ջոնը խոսել է տեսողությունը կորցնելու մասինԲրիտանացի հայտնի երգիչ Էլթոն Ջոնն ամբողջովին կորցրել է աջ աչքի տեսողությունը մի քանի ամիս առաջ ստացած վարակի պատճառով։ Երգչի խոսքով, իրավիճակը գնալով ավելի է բարդանում, քանի որ հիմա ձախ աչքի...
17:35 28/11/2024SNN. Սիրիայում սպանվել է Իրանի ռազմական խորհրդականըՍիրիայում Իրանի ռազմական խորհրդականների կորպուսի հրամանատար, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանումներ) գեներալ-մայոր Քիումար Փուրհաշեմին մահացել...
16:31 28/11/2024Հույս ունենք տեսանելի ապագայում Հայաստանը կվերադառնա ՀԱՊԿ լիարժեք մասնակցությանը. գլխավոր քարտուղար«Մենք համարում ենք, որ Հայաստանը եղել և մնում է մեր դաշնակիցը և հույս ունենք, որ տեսանելի ապագայում Հայաստանը կվերադառնա կազմակերպության լիարժեք մասնակցությանը»,- Աստանայում հայտարարել է ՀԱՊԿ...
14:54 28/11/2024ՀԱՊԿ նիստին Հայաստանի բացակայությունը նկարագրում է աշխարհաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում․ Լուկաշենկո«ՀԱՊԿ գագաթնաժողովում հայկական կողմի բացակայությունը բնութագրում է ներկայիս աշխարհաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում և որոշ չափով նաև հենց ՀԱՊԿ-ում»,- belta.by-ի հաղորդմամբ, այս մասին Աստանայում...
12:22 28/11/2024Իսրայելի և «Հըզբոլլահի» միջև հրադադարն իրավիճակային լուծում էր. Արմեն ՊետրոսյանՆոյեմբերի 26-ին Իսրայելի և Լիբանանի միջև ուժի մեջ մտավ հրադադարի հաստատման ռեժիմը։ Փորձագիտական շրջանում կանխատեսումներ եղան, թե այն կարող է սկիզբ դառնալ տարածաշրջանի այլ ռազմական գործողությունների...
10:16 28/11/2024Christie's-ն աճուրդում կներկայացնի դինոզավրերի կմախքներChristie's աճուրդի տունը աճուրդ կանցկացնի՝ նվիրված բացառապես երեք դինոզավրերի կմախքներին։ kulturomania.ru-ն գրում է, որ աճուրդը կկայանա դեկտեմբերի 12-ին Լոնդոնում։ Առաջին լոտը Վայոմինգում...
09:30 28/11/2024Հարավային Կորեայի մայրաքաղաքում եղանակը ռեկորդ է սահմանելՀարավային Կորեայի մայրաաղաք Սեուլում եղանակը ռեկորդ է սահմանել։ Նոյեմբերը դարձել է ամենաձյունառատը վերջին 100 տարվա ընթացքում։ Միջազգային ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, չորեքշաբթի օրը քաղաքը ծածկվել է 16 սմ...
09:25 28/11/2024Շերը ցանկանում է ավարտել երաժշտական կարիերանԱմերիկահայ փոփ-երգչուհի Շերը՝ Շերիլին Սարգիսյանը, որոշել է ավելի քան 60 տարվա բեմական գործունեությունից հետո ավարտել երաժշտական կարիերան։ Երգչուհին նշել է, որ ցանկանում է հանգստանալ, սակայն նախ...
09:17 28/11/2024Սիրիացի հակակառավարական ուժերի գրոհայինները խոշոր հարձակում են սկսել Հալեպի մոտակայքումՍիրիայում զինված խմբավորումները Հալեպ նահանգի արևմտյան գյուղական շրջաններում հարձակում են սկսել կառավարական զորքերի դեմ։ Այս մասին հայտնում են ամերիկյան CNN հեռուստաալիքը, թուրքական «Անադոլու»...
20:34 27/11/2024Մեդվեդևը չի բացառել ՆԱՏՕ-ի ռազմակայանների վրա հարձակումների հնարավորությունըՌԴ Անվտանգության խորհրդի ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Մեդվեդևը, խոսելով ՆԱՏՕ-ի ռազմակայանների վրա հարձակումների հնարավորության մասին, ասել է, որ էսկալացիայի դեպքում ոչ մի սցենար չի կարելի բացառել։ «Ինչ...
16:47 27/11/2024Լուրերից իմացա, որ Ալսուն դաջվածք է արել պարանոցին. Գարիկ Մարտիրոսյանի կնոջ արձագանքը«Այսօրվա լուրերից իմացա, որ ալսուն դաջվածք է արել պարանոցին»,-ինսթագրամի իր էջում գրել է Գարիկ Մարտիրոսյանի կինը՝ Ժաննա Լևինան։ Գրառմանը կից նա լուսանկար ու տեսանյութ է հրապարակել ու նշել.
12:22 27/11/2024Սարգսյանի, Շիրինյանի, Բաբաջանյանի, Խզմալյանի առջև խնդիր են դրել Փաշինյանի «թաթիկներին խփել». ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայություն«Ամերիկացիները մտածում են՝ ինչպես թույլ չտալ, որ Երևանը հեռանա, այսպես կոչված, ժողովրդավարական ճանապարհից»,-այսօր տարածած հայտարարության մեջ նշել ՌԴ արտաքին հետախուզության ծառայությունը։ Ըստ...
10:11 27/11/2024Իրանը ողջունում է Իսրայելի և Լիբանանի միջև հրադադարի համաձայնագիրըԻրանի արտգործնախարարության խոսնակ Իսմայիլ Բաղային ողջունել է Իսրայելի և Լիբանանի միջև հրադադարի համաձայնագիրը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Երեքշաբթի երեկոյան Իսրայելի ռազմաքաղաքական...
09:49 27/11/2024Գվարդիոլան հետխաղյա ասուլիսին հայտնվել է վնասվածքներով«Մանչեսթեր Սիթիի» գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլան շատ է վրդովվել Չեմպիոնների լիգայի ընդհանուր փուլի 5-րդ տուրի «Ֆեյենորդի» հետ ոչ-ոքիից (3:3)։ Sport.ru-ն գրում է, որ հետխաղյա մամուլի ասուլիսում...
23:24 26/11/2024Երեք տարեկան երեխան մահացել է գիշերը շոկոլադ ուտելուց հետոՊարզվում են Մոսկվայի արևմուտքում տարօրինակ հանգամանքներում երեխայի մահվան պատճառները։ Այս մասին հայտնում է mk.ru-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 26-ի գիշերը Վատուտինա փողոցի բարձրահարկ շենքերից...
23:09 26/11/2024Նեթանյահուն Լիբանանում հրադադարի մասին համաձայնագիր կներկայացնի ռազմական կաբինետին, բայց սպառնացել է պատասխանելԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ նոյեմբերի 26-ին Լիբանանում հրադադարի մասին համաձայնագիր կներկայացնի՝ երկրի ռազմաքաղաքական կաբինետի հաստատմանը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
22:50 26/11/2024Չեմպիոնների լիգայի 5-րդ տուրում Տիգրան Բարսեղյանը գրավեց «Միլանի» դարպասըՉեմպիոնների լիգայի 5-րդ տուրում Սլովակիայի չեմպիոն «Սլովանն» ընդունել է Իտալիայի փոխչեմպիոն «Միլանին»։ Ընթանում է առաջին խաղակեսը, հաշիվը հավասար է՝ 1:1: 21-րդ րոպեին հանդիպման հաշիվը բացեց ամերիկացի...
19:29 26/11/2024Բրիտանացի մի շարք զինվորականների, քաղաքական գործիչների և լրագրողների մուտքը Ռուսաստան արգելված էԲրիտանացի մի շարք զինվորականների, քաղաքական գործիչների և լրագրողների մուտքը Ռուսաստան արգելված է։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։ Նշվում է, որ այս քայլը պատասխանն է նրանց...
17:53 26/11/2024Championat. Կարեն Խաչանովը վերջին ցուցանիշով Ռուսաստանի լավագույն թենիսիստն էChampionat.com-ը կազմել է ռուս լավագույն թենիսիստների վարկանիշն իր չափանիշներով` հաշվի առնելով բազմաթիվ գործոններ։ 2024 թվականի չորրորդ եռամսյակի արդյունքներով վարկանշային ցուցակը գլխավորել է...

16:14 03/06/2025Сколько стоит кг клубники в Армении и других странах СНГ?Клубника – первая летняя ягода, которая появляется на прилавках. Сколько стоит кг клубники в Армении, других странах СНГ и Грузии? Ответ – в графике МИР 24. Довольно доступные ягоды в столице Грузии....
15:53 03/06/2025Умер композитор Евгений Дога – автор вальса «Мой ласковый и нежный зверь»Молдавский композитор Евгений Дога, автор вальса из кинофильма «Мой ласковый и нежный зверь», скончался на 89-м году жизни, об этом сообщила во вторник депутат парламента республики Наталья Давидович.
15:25 03/06/2025В России мать, бросившую младенца в мороз на скамейке, отправили в колониюЖительницу Нижнего Тагила, бросившую новорожденного сына на скамейке, приговорили к 2 годам и 2 месяцам колонии общего режима, сообщила пресс-служба региональной прокуратуры.
13:43 03/06/2025Россельхознадзор с 16 июня может запретить ввоз цветов через АрмениюРоссельхознадзор с 16 июня может запретить ввоз цветов из третьих стран через Армению в связи с участившимися обнаружениями в них карантинных объектов.
12:35 03/06/2025На северо-востоке Индии из-за наводнений погибли не менее 36 человекЧисло погибших от наводнений и оползней, вызванных начавшимися муссонными дождями в северо-восточных штатах Индии, достигло 36, свыше 550 тыс.
14:44 02/06/2025Русский музей представит масштабную выставку Ивана Айвазовского в 2026 годуРусский музей откроет масштабную выставку всемирно известного мариниста Ивана Айвазовского (Ованнес Айвазян) в 2026 году.
14:28 02/06/2025В Баку продолжается судилище над деятелями АрцахаВ Бакинском судебном комплексе 2 июня продолжается так называемое судебное заседание по сфабрикованному уголовному делу в отношении 15 армянских пленных, в том числе деятелей Арцаха.
14:10 02/06/2025Умер один из влиятельнейших экономистов мира Стэнли ФишерСтэнли Фишер, один из наиболее влиятельных мировых экономистов, умер в возрасте 81 года. Как сообщил The New York Times его сын, причиной смерти стали осложнения, вызванные болезнью Альцгеймера. Как...
14:02 02/06/2025Книга рекордов Гиннесса признала концерт Леди Гаги в Бразилии рекордным по посещаемости – 2,5 млн фанатовКонцерт певицы Леди Гаги в Рио-де-Жанейро, состоявшийся в прошлом месяце, стал рекордным по посещаемости среди женщин-музыкантов.
13:45 02/06/2025«Ношу то, что любил и любит мой муж!» Маргарита Симоньян жестко ответила критикующим ее внешний видГлавный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян днем 30 мая опубликовала в своих соцсетях фотографию с культпохода в театр с детьми.
13:19 02/06/2025Арман Царукян намерен провести три боя до конца 2025 годаПервый номер рейтинга UFC в лёгкой весовой категории (до 70 кг) Арман Царукян рассказал, что намерен провести три поединка до конца текущего года, передает championat.
11:43 02/06/2025В Париже число задержанных после финала Лиги чемпионов достигло 570Количество задержанных в Париже на фоне беспорядков, произошедших на выходных после победы парижского футбольного клуба "Пари Сен-Жермен" (ПСЖ) в Лиге чемпионов, достигло 570 человек.
17:30 31/05/2025Песков о ссоре Макрона с супругой: «Если жена дает пощечину своему мужу – это не просто так»В Кремле не считают корректным комментировать отношения французского лидера Эммануэля Макрона и его жены Брижит, заявил пресс-секретарь президента Дмитрий Песков журналисту «России 1» Павлу Зарубину.
16:48 31/05/2025В Китае мужчина перелез через ограждение в музее и повредил две фигуры воинов Терракотовой армииВ Китае мужчина перелез через ограждение в музейном комплексе в Сиане и повредил две фигуры воинов Терракотовой армии, сообщило местное управление общественной безопасности.
16:40 31/05/2025Армянский гимнаст Артур Давтян стал трехкратным чемпионом Европы27-31 мая в немецком Лейпциге проходит чемпионат Европы по спортивной гимнастике среди мужчин 2025 года.
15:41 31/05/2025Автор музыки к «Симпсонам» Альф Клаузен скончался в возрасте 84 летАмериканский композитор Альф Клаузен, известный своей работой над музыкальным сопровождением в сериале "Альф" (ALF, 1986-1990) и мультсериале "Симпсоны" (The Simpsons, 1989-н.в.), умер на 85-м году...
14:43 31/05/2025Число погибших в результате наводнения в городе Моква в центральной части Нигерии превысило 150Число погибших в результате наводнения в Нигерии превысило 150, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на представителя агентства по чрезвычайным ситуациям штата Нигер Ибрагима Ауду Хуссейни.
14:31 31/05/2025Домашние кошки могут отличить запах своего хозяина от запаха незнакомца. ИсследованиеИсследование, проведенное сотрудниками Токийского сельскохозяйственного университета, показало, что домашние кошки могут отличить запах своего хозяина от запаха незнакомца.
13:24 31/05/2025Что нельзя есть на обед в офисе, чтобы не раздражать коллег?Существуют негласные правила рабочего этикета, касающиеся выбора еды для обеда в офисе. Как пояснила эксперт по этикету Элизабет Соос, особенно важно избегать продуктов с резким запахом или...
12:57 31/05/2025Крупнейший с начала года выброс массы на Солнце: ожидаются очень силные магнитные буриКрупнейший в этом году выброс массы произошел на Солнце, она направлена точно на Землю, что с высокой вероятностью вызовет очень сильные магнитные бури, сообщил РИА Новости руководитель лаборатории...