17:32 26/11/2024Ուշակով. ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի համար դռները «բաց են»Ռուսաստանը հարգում է Հայաստանի անկախ ընթացքը, որը դադարեցրել է իր ակտիվ մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ում, այնուամենայնիվ, Երևանը շարունակում է անդամակցել կազմակերպությանը, և ՀԱՊԿ բոլոր միջոցառումների դռները...
17:08 26/11/2024Ռոնալդուն շրջանցում է Մեսսիին՝ մեկ տարվա ընթացքում 40 գոլ խփելով«Ալ Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հերթական անգամ հասել է մեկ տարվա ընթացքում 40-րդ գոլի շեմին։ Պորտուգալացին դուբլի հեղինակ է դարձել Ասիայի Չեմպիոնների լիգայի՝ քաթարական «Ալ-Ղարաֆայի» դեմ...
10:36 26/11/2024Ներում ստացած Դեղձն ընդհատել է Բայդենի խոսքըԱՄՆ գործող նախագահ Ջո Բայդենն իր պաշտոնավարման ընթացքում վերջին անգամ է մասնակցել Գոհաբանության տոնին ու ներում շնորհել երկու հնդկահավի՝ Դեղձին «Peach» ու Ծաղիկին «Blossom»։ Այս մասին հայտնում է...
10:04 26/11/2024Enikos. Հունաստանը կարող է ռուսական ՀՕՊ համակարգեր փոխանցել ՀայաստանինՀունաստանը պատրաստվում է Հայաստանին փոխանցել S-300-ը և ռուսական արտադրության ևս երկու զենք, որոնք օգտագործվում էին երկրի հակաօդային պաշտպանության համար, և դրանք փոխարինելվելու են իսրայելական...
09:29 26/11/2024Աշխատանքային միգրանտներին ՌԴ-ում կացության թույլտվությունների ստացումը սահմանափակելու նախագիծը կներկայացվի ՊետդումաՊետդումայի պատգամավորները՝ «Արդար Ռուսաստան - ճշմարտության համար» խմբակցության ղեկավար Սերգեյ Միրոնովի գլխավորությամբ Պետդումա կներկայացնեն օրինագծերի փաթեթ, որով, մասնավորապես, առաջարկվում է արգելել...
21:58 25/11/2024Ի պատասխան ՌԴ-ին հարվածելու ՆԱՏՕ-ի կոմիտեի ղեկավարի խոսքերին՝ ՌԴ ԱԳՆ-ն Միջուկային նոր դոկտրինն է հիշեցրելԱրտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան «ՌԻԱ Նովոստի»,-ին մեկնաբանել է Ռուսաստանին կանխարգելիչ հարվածներ հասցնելու մասին ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի ղեկավար, ծովակալ Ռոբ...
16:46 25/11/2024Սպերցյանի գործակալը բանակցություններ է վարել Ա սերիայի ակումբի հետՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել իտալական Ա Սերիայում։ RB Sport-ի փոխանցմամբ՝ 25-ամյա ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված է...
16:32 25/11/2024Հայաստանը չի մասնակցի նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ միջոցառումներինՀայաստանը չի մասնակցի նոյեմբերի 28-ին Աստանայում կայանալիք ՀԱՊԿ միջոցառումներին, սակայն դեմ չէ ծրագրված փաստաթղթերի ընդունմանը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է կազմակերպությունում Ռուսաստանի մշտական...
14:10 25/11/2024Կոսմետոլոգը դատի է տվել ՌոնալդուինԿոսմետոլոգ Ռոշան Ռավինդրանը դատական հայց է ներկայացրել հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի դեմ։ The Sun-ի հաղորդմամբ, մասնագետը դատարան է դիմել 40 հազար ֆունտ ստերլինգ չվճարված հաշվի պատճառով։...
11:21 25/11/2024Ռուսաստանը հավատարիմ է Հայաստանի անվտանգության ապահովմանը․ Կոպիրկին«Խոսելով Հայաստանի անվտանգության ապահովման խնդիրների մասին՝ մենք հավատարիմ ենք այն դիրքորոշմանը, որ ռուս-հայկական դաշնակցային համագործակցությանը համեմատելի իրական այլընտրանքներ չկան, այդ թվում՝...
10:33 25/11/2024Արսեն Զախարյանը հերթական հանդիպումն է բաց թողել«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը խոսել է այն մասին, թե ինչու ֆուտբոլիստը չի ընդգրկվել Իսպանիայի առաջնության 14-րդ տուրի՝ Բիլբաոյի «Ատլետիկի» դեմ խաղի...
10:28 25/11/2024CNN. Իսրայելը և «Հըզբոլլահը» մոտ են հրադադարի համաձայնությանըԻսրայելը և շիական «Հըզբոլլահ» կազմակերպությունը մոտ են Լիբանանում հրադադարի հաստատմանը։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրին։ Նրա խոսքով՝ կողմերը «շատ մոտ են» համաձայնությանը, չնայած...
10:08 25/11/2024Բեռնատար ինքնաթիռն ընկել է Լիտվիայի մայրաքաղաքի բնակելի տների վրաՎիլնյուսում վթարի ենթարկված DHL բեռնատար ինքնաթիռն այնտեղ էր թռչում Գերմանիայից։ lenta.ru-ի փոխանցմամբ,այդ տեղեկությունն առկա է FlightAware պրոֆիլի պորտալի տվյալներից: Կայքում առկա տեղեկատվության...
10:04 25/11/2024Հոլանդին սպառնում է ազատազրկում«Մանչեսթեր Սիթիի» և Նորվեգիայի հավաքականի հարձակվող Էրլինգ Հոլանդը Շվեյցարիայում կարող է դատապարտվել մեկօրյա ազատազրկման՝ 60 շվեյցարական ֆրանկ (մոտ 64 եվրո) չվճարված տուգանքի պատճառով։ Այս մասին...
09:03 25/11/2024Ուրեմն սա մեր մահը չէ.Անթալիայում այրվող ռուսական ինքնաթիռից փախչող ուղևորներԹուրքիայի Անթալիայի օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս ռուսական Azimut ավիաընկերության ինքնաթիռում հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հայտնում է Airporthaber պորտալը։ Ըստ պորտալի՝ Սոչիից Անթալիա թռչող Sukhoi...
19:16 24/11/2024Դեսպանը ասել է, թե ինչպես է Թուրքիան օգնել ՈւկրաինայինԹուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Վասիլի Բոդնարը հայտարարել է, որ Թուրքիայի կողմից ռազմանավերի անցման համար Բոսֆորի և Դարդանելի նեղուցների փակումը «Ուկրաինայի պաշտպանության առանցքային փուլերից մեկն է»։...
18:55 24/11/2024Սարատովի մարզում կրակոցների հեղինակը հայազգի գործարար է, կա մեկ զոհՄիջադեպը տեղի է ունեցել Սարատովի Պոբեդա փողոցի տարածքում։ Կայքի զրուցակցի խոսքով՝ երկու մեքենաների վարորդների միջև ճանապարհատրանսպորտային կոնֆլիկտ է առաջացել, ինչի հետևանքով տղամարդկանցից մեկը...
16:25 23/11/2024«Голос» մրցույթի մասնակիցը մեկ տարում նիհարել է 100 կգ-ով«Голос» երգի մրցույթի մասնակից Շարիպ Ումհանովը մեկ տարում նիկհարել է 100 կգ-ով։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ նշելով, որ այդ մասին Ինսթագրամում պատմել է Ումհանովը։ «Մոտ մեկ տարի առաջ ինքս իմ առաջ...
15:53 23/11/2024ՀԱՊԿ ղեկավարները Աստանայում կքննարկեն Ռուսաստանին հեռահար սպառազինության հարվածներըՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները Աստանայում Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստում կքննարկեն Արևմուտքի թույլտվությամբ Ռուսաստանի Դաշնություն խորքերը հեռահար հրթիռներով հարվածներ հասցնելը: Այս մասին...
15:14 23/11/2024Մոնրեալում ՆԱՏՕ-ի դեմ բողոքի ակցիաներ ենԿանադայի Մոնրեալ քաղաքում զանգավածային անկարգություններ են ՆԱՏՕ-ի դեմ։ Ոստիկանության տվյալներով երեք մարդ ձերբակալվել է։ Քաղաքը հյուրընկալել է ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի 70-րդ տարեկան...

12:52 31/05/2025САР: Высказывания Пашиняна в адрес церкви оскорбительны и недопустимыВысказывания Никола Пашиняна в адрес Армянской Апостольской церкви (ААЦ) оскорбительны и недопустимы, они обесценивают сам институт премьер-министра страны.
11:47 31/05/2025Советую держать дверь закрытой: Трамп - Макрону и его жене после инцидента с пощечинойПрезидент США Дональд Трамп прокомментировал появившееся в сети видео, на котором первая леди Франции Брижит Макрон дала пощечину своему мужу, президенту Франции Эммануэлю Макрону, на борту самолета,...
17:31 30/05/2025Швейцария: после схода ледника готовится эвакуация двух поселковВласти Швейцарии после схода ледника призвали жителей двух поселков подготовиться к эвакуации, передает МИР 24.
16:38 30/05/2025Лесные пожары в Канаде: в огне сотни гектаров, более 25 тыс. человек эвакуированыБолее 25 тысяч человек эвакуируют в Канаде. Всему виной бушующие лесные пожары. В огне сотни гектаров, сообщает «МИР 24». Пламя и клубы дыма охватывают населенные пункты. Людей вывозят на военных...
16:24 30/05/2025«Хочу быть тем, что ты увидел(а) во мне»: Бэнкси показал свое новое произведениеЗнаменитый британский мастер граффити Бэнкси опубликовал в интернете изображение своего нового произведения.
14:36 30/05/2025Россия запретила импорт 152 т плодовоовощной продукции из Азербайджана, в Баку заявили о начатой Москвой «базарно-помидорной войне»В мае 2025 года Управлением Россельхознадзора по Республике Дагестан в пунктах пропуска АПП «Яраг-Казмаляр» и «Тагиркент-Казмаляр» при проведении государственного карантинного фитосанитарного...
13:50 30/05/2025Назван самый «погодный» классик русской литературыПредставители русской литературы часто делали погоду полноценным героем повествования. Аналитики «Яндекс Книг» и «Яндекс Погоды» провели исследование и узнали, как авторы писали о погодных явлениях,...
17:19 29/05/2025Как можно побороть повышенную тревожность и стресс? Рассказала психологПсихолог рассказала, как можно побороть повышенную тревожность и стресс. Следует визуализировать место, связанное со спокойствием и комфортом, сообщает РИАМО. По словам специалиста Московской службы...
16:49 29/05/2025«Желтый» уровень погодной опасности введен в Москве из-за сильной жарыВ Москве введен «желтый» уровень погодной опасности. Причина — сильная жара. Об этом говорится в сообщении Гидрометцентра России. Как передает МИР 24, по информации синоптиков, период предупреждения...
15:20 29/05/2025Карен Хачанов выиграл 10-й пятисетовый матч в карьере24-я ракетка мира российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов выиграл 10-й пятисетовый матч в карьере, передает championat.
15:17 29/05/2025Мишустин поздравил скульптора Георгия Франгуляна с 80-летним юбилеемРедкий дар скульптора Георгия Франгуляна воплотился в необыкновенно драматичные монументальные композиции, отметил премьер-министр РФ Михаил Мишустин в поздравлении Народному художнику РФ с 80-летним...
15:09 29/05/2025Transfermarkt назвал Эдуарда Сперцяна лучшим игроком сезона Российской Премьер-ЛигиНемецкий портал Transfermarkt назвал атакующего полузащитника и капитана «Краснодара» Эдуарда Сперцяна лучшим игроком Российской Премьер-Лиги (РПЛ) сезона-2024/25.
15:00 29/05/2025Таиланд, КНР и Сингапур надевают маски из-за вспышки COVID-19Таиланд, Китай и Сингапур столкнулись с новой волной коронавируса, правительство призывает граждан носить маски.
12:42 29/05/2025В Кыргызстане сотрудники Государственного комитета национальной безопасности увезли на допрос троих сотрудников Kloop и бывшую журналистку изданияВ Кыргызстане сотрудники Государственного комитета национальной безопасности увезли на допрос троих сотрудников Kloop и бывшую журналистку издания.
12:35 29/05/2025Илон Маск покидает администрацию ТрампаМиллиардер и глава Департамента эффективности правительства США (DOGE) Илон Маск заявил, что срок его полномочий в американской администрации заканчивается, и поблагодарил президента Дональда...
12:00 29/05/2025Путин поздравил ПашинянаПрезидент РФ Владимир Путин поздравил по случаю Дня Евразийского экономического союза премьер-министра Армении Никола Пашиняна, лидеров Беларуси, Казахстана, Киргизии.
15:23 28/05/2025«Первородный грех»: автор книги про Джо Байдена заявил, что президент США фактически не управлял страной20 мая в продажу вышла книга о Джо Байдене «Original sin» (на русский можно перевести как «Первородный грех») с подзаголовком «Упадок президента Байдена, его сокрытие и катастрофическое решение...
14:03 28/05/2025Песков назвал условие для встречи Путина и ЗеленскогоВстреча президента России Владимира Путина с Владимиром Зеленским возможна, позиция РФ неизменна, но такая встреча должна стать итогом конкретных договоренностей делегаций, заявил пресс-секретарь...
13:40 28/05/2025Белоусов: Сохраняется напряженность вокруг Сюникской области АрменииСохраняется напряженность вокруг Сюникской области Армении. Москва заинтересована в мирном договоре между Баку и Ереваном, заявил министр обороны России Андрей Белоусов. Его слова приводит ТАСС....
12:58 28/05/2025Зеленский заявил, что готов к трехсторонней встрече с Путиным и ТрампомПрезидент Украины Владимир Зеленский заявил, что готов к трехсторонней встрече с Путиным и Трампом. По его словам, все стороны проинформированы о такой готовности, сообщает «РБК-Украина». «Мы готовы...