16:09 05/12/2024«Տոնածառային» սկանդալ. Ուֆայի բնակչուհին հայտնել է, որ վարչական շրջանի ղեկավարությունը կտրել է իր եղևնին«Տոնածառի» սկանդալը բռնկվել է Ուֆայի թաղամասերից մեկում։ Նախորդ օրը երեկոյան Դեմսկի շրջանի ադմինիստրացիան սոցցանցերում հայտարարել է, որ Օրիոն ստեղծագործության պալատի մոտ գտնվող այգում ամանորյա ծառ է...
15:42 05/12/2024Մոսկվացիներին հորդորել են Ամանորին կենդանի օձ չնվիրելՄոսկվացիներին հորդորել են Ամանորին կենդանի օձ չնվիրել կամ գնել։ Այդ մասին հայտնում է մայրաքաղաքի բնական պաշարների և շրջակա միջավայրի պահպանության վարչության մամուլի ծառայությունը։ «Մենք հորդորում ենք...
15:33 05/12/2024Ջաբարովը մեկնաբանել է ՀԱՊԿ-ի մասին Փաշինյանի հայտարարություններըՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Վլադիմիր Ջաբարովը մեկնաբանել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀԱՊԿ-ի ու Երևանի հարաբերություններում «անդառնալիության կետի» մասին...
12:29 05/12/2024Julien's Auctions-ն աճուրդի է հանել Սերժ Թանկյանի կտավով կիթառըJulien’s Auctions աճուրդի տունն աճուրդի է հանել նկարիչ և System of a Down-ի վոկալիստ Սերժ Թանկյանի կտավով կիթառը։ Աճուրդը կկայանա դեկտեմբերի 17-ին։ 2024 թվականի Gibson Les Paul Modern Studio...
12:14 05/12/2024Կառավարությանն անվստահություն հայտնելու ֆոնին Մակրոնը հանդես կգա կոչով1962 թվականից ի վեր առաջին անգամ Ֆրանսիայի կառավարությունը ստիպված կլինի հրաժարական տալ
10:00 05/12/2024Բիթքոյնի գինը հասել է պատմական առավելագույնի՝ հատելով 100 հազար դոլարի շեմըԲիթքոյնի գինն առաջին անգամ գերազանցել է 100 հազար դոլարը։ Նոր արժեքն ամրագրված է Binance կրիպտոարժույթի խոշորագույն բորսայի առևտրային տվյալներում: Պլատֆորմը արձանագրել է, որ այսօր ժամը 6:40-ին...
09:51 05/12/2024UFC-ն հաստատել է Մախաչև-Ծառուկյան մենամարտըԽառը մենամարտերի աշխարհի ամենահեղինակավոր մրցաշարը՝ UFC-ն ներկայացրել է 2025 թվականի առաջին հանդիպման մասնակիցներին։ Միջոցառումը տեղի կունենա Լոս Անջելեսում (Կալիֆորնիա, ԱՄՆ) հունվարի 18-ին։ UFC 311...
09:49 04/12/2024Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանում բացված ցուցադրությունում ներկայացված է նաև Երվանդ Քոչարի երկու աշխատանքԴեկտեմբերի 3-ին Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանում տեղի է ունեցել թանգարանի վերջին ձեքբերումներին նվիրված մեծ ցուցադրության հանդիսավոր բացման արարողությունը։ Ցուցադրության մեջ ներառված...
21:29 03/12/2024Հարավային Կորեայում ռազմական դրություն է հայտարարվելՀարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սեոկ Յոլը իրեն իմփիչմենթի ենթարկելու փորձից հետո հայտարարել է ռազմական դրություն մտցնելու մասին։ Պետության ղեկավարը հայտարարել է, թե իմփիչմենթը սպառնում է կաթվածահար...
19:14 03/12/2024Սիմոնյանը սիմվոլիզմ է տեսել Միր անունով կատվի մահվան մեջ, որը եղել է Պուտինի նվերը՝ ճապոնացի նահանգապետինRossiya Segodnya մեդիա խմբի և RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանն իր Telegram ալիքում մեկնաբանել է Միր կատվի մահը, որը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նվիրել է Ճապոնիայի Ակիտա...
15:55 03/12/2024Հալեպի մի շարք հիվանդանոցներ դադարել են աշխատել անձնակազմի և սարքավորումների բացակայության պատճառովՍիրիական Հալեպի մի շարք քաղաքային հիվանդանոցներ ամբողջությամբ կամ մասամբ դադարեցրել են բնակչությանը սպասարկումը սարքավորումների և բժիշկների բացակայության պատճառով։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
09:40 03/12/2024«Ռեալ Սոսյեդադը» պատասխանել է, թե երբ է խաղալու Արսեն Զախարյանը«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյան 2024/2025 մրցաշրջանում դեռ ոչ մի հանդիպում չի անցկացրել։ euro-football.ru-ն գրում է, որ ամռանը ֆուտբոլիստը ծանր վնասվածք էր ստացել ու վիրահատության...
17:13 02/12/2024ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին ՀՀ-ի միտումնավոր բացակայությունը դրական իմիջ չի ստեղծում նրա համար.Ալեքսանդր ՎոլֆովիչԲելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետքարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչն ասել է, որ Աստանայում կայացած ՀԱՊԿ գագաթնաժողովում Հայաստանի բացակայությունը դրական իմիջ չի ստեղծում։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Sputnik...
16:41 02/12/2024Հալեպում աhшբեկիչներն առևանգnւմ են մարդկանց և թալանnւմ տներԱհաբեկիչները Հալեպ քաղաքում սկսել են զանգվածային թալան են և առևանգում են քաղաքացիների։ Այս մասին հայտնում է սիրիական SANA գործակալությունը։ «Ահաբեկչական խմբավորումները կոտրում և թալանում են պետական...
12:02 02/12/2024Էդուարդո Բովեի մայրն ուշագնաց է եղել մարզադաշտում«Ֆիորենտինա» ակումբի ֆուտբոլիստ Էդուարդո Բովեն ուշքի է եկել, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այս մասին հայտնում է Dailymail-ը՝ վկայակոչելով բժիշկների թարմացրած տեղեկատվությունը։ Մինչ այդ...
10:16 02/12/2024Հալեպում ու Իդլիբում զոհերի թիվն ավելանում է, նրանց թվում 20 երեխա կաՍիրիական բանակի և Ռուսաստանի օդային հարվածների հետևանքով առնվազն 25 մարդ է զոհվել Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում։ The National պարբերականի փոխանցմամբ, նման հայտարարությամբ երկուշաբթի վաղ առավոտյան...
19:49 01/12/2024Միրզոյանն առաջին անգամ կմասնակցի Հաագայում Միջազգային քրեական դատարանի վեհաժողովի նիստինՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Նիդերլանդների Թագավորությունում։ «Փետրվարին Միջազգային քրեական դատարանին...
09:46 01/12/2024Թրամփը ՀԴԲ-ի ղեկավարի պաշտոնում առաջադրել է Քեշ Պատելի թեկնածությունըԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը շաբաթ օրը Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) ղեկավարի պաշտոնում առաջադրել է Քեշ Փաթելի թեկնածությունը, ոորն իր առաջին պաշտոնավարման շրջանում աշխատել է...
23:39 30/11/2024ԱՄՆ-ը դադարեցրել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերությունըԱՄՆ-ը դադարեցրել է իր ռազմավարական գործընկերությունը Վրաստանի հետ։ Սպուտնիկ Գրուզիայի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի խոսնակ Մեթյու Միլլերը։ «ԱՄՆ-ն և ԵՄ-ն ափսոսում են...
20:26 30/11/2024Աhшբեկիչները hարձակվել են Հալեպում Իրանի հյուպատոսության վրա«Իրանը «կստիպի պատասխան տալ այս հարձակման համար թե՛ իրավական, թե՛ միջազգային մակարդակով»

11:30 01/02/2024Zuckerberg apologizes to families victimized by social mediaMeta Chief Executive Mark Zuckerberg on Wednesday apologized to families at a U.S. Senate hearing about the impact that social media has on children, Reuters reported. Under prodding from Republican...
14:30 31/01/2024Customers enjoy cuddling with pigs at trendy Japanese cafésFirst there were cafés that allowed pets. Then came cat cafés, where lattes took second place to feline interaction. The latest craze in Japan: The pig café, the Associated Press reported. “It was...
13:34 31/01/2024Goddess Anahit statue to be exhibited in Yerevan for first timeThe statue of the Armenian Goddess Anahit kept at the British Museum will be displayed in Yerevan for the first time in September 2024, the Armenian Tourism Committee reports.
12:01 31/01/2024MP Arthur Khachatryan raises Artsakh's return, Armenia's security in U.S. meetingsArmenian National Assembly Member Arthur Khachatryan advanced Artsakh’s rights, Armenian security, and Azerbaijani accountability in a series of meetings with senior U.S.
17:00 30/01/2024Elon Musk says Neuralink has implanted brain chip in first humanThe first human patient has received an implant from brain-chip startup Neuralink on Sunday and is recovering well, the company's billionaire founder Elon Musk said.
16:45 30/01/2024Catholicos Karekin II meets with archbishop of Canterbury in UKHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, met with Archbishop of Canterbury Justin Welby, the leader of the Church of England, during his visit to the UK on...
12:47 30/01/2024Biden’s response to Jordan attack is likely to be powerful: CNNThe US’ response to the drone attack in Jordan that killed and wounded US service members on Sunday is likely to be more powerful than previous American retaliatory strikes in Iraq and Syria,...
12:10 30/01/2024Germany indicts two ex-MPs for taking bribes from AzerbaijanTwo former conservative politicians in Germany's parliament are facing allegations of bribery for their role in a corruption scandal known as the Azerbaijan affair, DPA reported.
11:45 30/01/2024Swedish music stars want Israel banned from EurovisionMore than 1,000 musical artists from Eurovision host country Sweden have signed an open letter calling for Israel to be excluded from this year’s edition of the song contest over its “brutal warfare...
11:30 30/01/2024ANCC condemns Canada's decision to lift arms embargo on TurkeyThe Armenian National Committee of Canada issued a statement on Monday condemning the decision by the Canadian government to lift its long-standing arms embargo on Turkey.
17:00 29/01/2024Messi stars in new Saudi Arabia tourism campaignThe Saudi Tourism Authority has launched another global marketing campaign as part of its “Saudi, Welcome To Arabia” brand, and once again the star is football legend and Saudi tourism ambassador...
15:55 29/01/2024Rosatom CEO: Armenia should decide on format of its nuclear energy developmentArmenia should decide on how its nuclear energy sector will develop in a year or two, CEO of Rosatom Alexey Likhachev told Russia 24 on Sunday.
14:05 29/01/2024Protesters in France demand release of Armenian prisoners held by BakuA protest in defense of Armenian prisoners unlawfully detained in Azerbaijan took place in Nice, France, as part of the Europeans for Artsakh campaign on Sunday.
12:15 29/01/202447 suspects arrested in Istanbul church attackAt least 47 suspects have been arrested in relation to a church attack on Sunday in Istanbul, according to Turkish state news agency Anadalou, citing the country’s interior minister Ali Yerlikaya.
11:18 29/01/2024Iran denies involvement in deadly Jordan drone attackIran views claims it is involved in an attack that killed three U.S. service members in northeastern Jordan near Syria's border as "baseless", foreign ministry spokesperson Nasser Kanaani said on...
16:45 27/01/2024'I'll sleep better,' says Guardiola after Klopp's Liverpool departurePep Guardiola has joked that life will be easier for him and Manchester City after Jurgen Klopp decided to leave Liverpool at the end of the season, GOAL reports.
14:33 27/01/2024UN court says Israel must prevent genocide in GazaThe UN’s top court ordered Israel to prevent genocide against Palestinians in Gaza, but stopped short of calling for Israel to suspend its military campaign in the war-torn enclave, as South Africa...
14:01 27/01/2024Senators call on Pentagon to block Azerbaijan's participation in U.S. military exercisesThis week, U.S. Senator Ben Cardin (D-Md.), Chair of the Senate Foreign Relations Committee, and Senator Elizabeth Warren (D-Mass.) sent a letter to Secretary of Defense Lloyd Austin expressing their...
12:00 27/01/2024King Charles 'doing well' after hospital treatmentUK King Charles has had his treatment for an enlarged prostate, after being admitted to hospital on Friday morning.
11:35 27/01/2024Charles Michel drops plan to run in European Parliament electionsEuropean Council President Charles Michel is pulling out of the European Parliament election race, choosing instead to focus on the remainder of his current mandate that runs until November, Xinhua...