16:09 05/12/2024«Տոնածառային» սկանդալ. Ուֆայի բնակչուհին հայտնել է, որ վարչական շրջանի ղեկավարությունը կտրել է իր եղևնին«Տոնածառի» սկանդալը բռնկվել է Ուֆայի թաղամասերից մեկում։ Նախորդ օրը երեկոյան Դեմսկի շրջանի ադմինիստրացիան սոցցանցերում հայտարարել է, որ Օրիոն ստեղծագործության պալատի մոտ գտնվող այգում ամանորյա ծառ է...
15:42 05/12/2024Մոսկվացիներին հորդորել են Ամանորին կենդանի օձ չնվիրելՄոսկվացիներին հորդորել են Ամանորին կենդանի օձ չնվիրել կամ գնել։ Այդ մասին հայտնում է մայրաքաղաքի բնական պաշարների և շրջակա միջավայրի պահպանության վարչության մամուլի ծառայությունը։ «Մենք հորդորում ենք...
15:33 05/12/2024Ջաբարովը մեկնաբանել է ՀԱՊԿ-ի մասին Փաշինյանի հայտարարություններըՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Վլադիմիր Ջաբարովը մեկնաբանել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀԱՊԿ-ի ու Երևանի հարաբերություններում «անդառնալիության կետի» մասին...
12:29 05/12/2024Julien's Auctions-ն աճուրդի է հանել Սերժ Թանկյանի կտավով կիթառըJulien’s Auctions աճուրդի տունն աճուրդի է հանել նկարիչ և System of a Down-ի վոկալիստ Սերժ Թանկյանի կտավով կիթառը։ Աճուրդը կկայանա դեկտեմբերի 17-ին։ 2024 թվականի Gibson Les Paul Modern Studio...
12:14 05/12/2024Կառավարությանն անվստահություն հայտնելու ֆոնին Մակրոնը հանդես կգա կոչով1962 թվականից ի վեր առաջին անգամ Ֆրանսիայի կառավարությունը ստիպված կլինի հրաժարական տալ
10:00 05/12/2024Բիթքոյնի գինը հասել է պատմական առավելագույնի՝ հատելով 100 հազար դոլարի շեմըԲիթքոյնի գինն առաջին անգամ գերազանցել է 100 հազար դոլարը։ Նոր արժեքն ամրագրված է Binance կրիպտոարժույթի խոշորագույն բորսայի առևտրային տվյալներում: Պլատֆորմը արձանագրել է, որ այսօր ժամը 6:40-ին...
09:51 05/12/2024UFC-ն հաստատել է Մախաչև-Ծառուկյան մենամարտըԽառը մենամարտերի աշխարհի ամենահեղինակավոր մրցաշարը՝ UFC-ն ներկայացրել է 2025 թվականի առաջին հանդիպման մասնակիցներին։ Միջոցառումը տեղի կունենա Լոս Անջելեսում (Կալիֆորնիա, ԱՄՆ) հունվարի 18-ին։ UFC 311...
09:49 04/12/2024Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանում բացված ցուցադրությունում ներկայացված է նաև Երվանդ Քոչարի երկու աշխատանքԴեկտեմբերի 3-ին Փարիզի ժամանակակից արվեստի ազգային թանգարանում տեղի է ունեցել թանգարանի վերջին ձեքբերումներին նվիրված մեծ ցուցադրության հանդիսավոր բացման արարողությունը։ Ցուցադրության մեջ ներառված...
21:29 03/12/2024Հարավային Կորեայում ռազմական դրություն է հայտարարվելՀարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սեոկ Յոլը իրեն իմփիչմենթի ենթարկելու փորձից հետո հայտարարել է ռազմական դրություն մտցնելու մասին։ Պետության ղեկավարը հայտարարել է, թե իմփիչմենթը սպառնում է կաթվածահար...
19:14 03/12/2024Սիմոնյանը սիմվոլիզմ է տեսել Միր անունով կատվի մահվան մեջ, որը եղել է Պուտինի նվերը՝ ճապոնացի նահանգապետինRossiya Segodnya մեդիա խմբի և RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանն իր Telegram ալիքում մեկնաբանել է Միր կատվի մահը, որը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նվիրել է Ճապոնիայի Ակիտա...
15:55 03/12/2024Հալեպի մի շարք հիվանդանոցներ դադարել են աշխատել անձնակազմի և սարքավորումների բացակայության պատճառովՍիրիական Հալեպի մի շարք քաղաքային հիվանդանոցներ ամբողջությամբ կամ մասամբ դադարեցրել են բնակչությանը սպասարկումը սարքավորումների և բժիշկների բացակայության պատճառով։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
09:40 03/12/2024«Ռեալ Սոսյեդադը» պատասխանել է, թե երբ է խաղալու Արսեն Զախարյանը«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյան 2024/2025 մրցաշրջանում դեռ ոչ մի հանդիպում չի անցկացրել։ euro-football.ru-ն գրում է, որ ամռանը ֆուտբոլիստը ծանր վնասվածք էր ստացել ու վիրահատության...
17:13 02/12/2024ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին ՀՀ-ի միտումնավոր բացակայությունը դրական իմիջ չի ստեղծում նրա համար.Ալեքսանդր ՎոլֆովիչԲելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետքարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչն ասել է, որ Աստանայում կայացած ՀԱՊԿ գագաթնաժողովում Հայաստանի բացակայությունը դրական իմիջ չի ստեղծում։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Sputnik...
16:41 02/12/2024Հալեպում աhшբեկիչներն առևանգnւմ են մարդկանց և թալանnւմ տներԱհաբեկիչները Հալեպ քաղաքում սկսել են զանգվածային թալան են և առևանգում են քաղաքացիների։ Այս մասին հայտնում է սիրիական SANA գործակալությունը։ «Ահաբեկչական խմբավորումները կոտրում և թալանում են պետական...
12:02 02/12/2024Էդուարդո Բովեի մայրն ուշագնաց է եղել մարզադաշտում«Ֆիորենտինա» ակումբի ֆուտբոլիստ Էդուարդո Բովեն ուշքի է եկել, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այս մասին հայտնում է Dailymail-ը՝ վկայակոչելով բժիշկների թարմացրած տեղեկատվությունը։ Մինչ այդ...
10:16 02/12/2024Հալեպում ու Իդլիբում զոհերի թիվն ավելանում է, նրանց թվում 20 երեխա կաՍիրիական բանակի և Ռուսաստանի օդային հարվածների հետևանքով առնվազն 25 մարդ է զոհվել Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում։ The National պարբերականի փոխանցմամբ, նման հայտարարությամբ երկուշաբթի վաղ առավոտյան...
19:49 01/12/2024Միրզոյանն առաջին անգամ կմասնակցի Հաագայում Միջազգային քրեական դատարանի վեհաժողովի նիստինՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Նիդերլանդների Թագավորությունում։ «Փետրվարին Միջազգային քրեական դատարանին...
09:46 01/12/2024Թրամփը ՀԴԲ-ի ղեկավարի պաշտոնում առաջադրել է Քեշ Պատելի թեկնածությունըԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը շաբաթ օրը Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) ղեկավարի պաշտոնում առաջադրել է Քեշ Փաթելի թեկնածությունը, ոորն իր առաջին պաշտոնավարման շրջանում աշխատել է...
23:39 30/11/2024ԱՄՆ-ը դադարեցրել է Վրաստանի հետ ռազմավարական գործընկերությունըԱՄՆ-ը դադարեցրել է իր ռազմավարական գործընկերությունը Վրաստանի հետ։ Սպուտնիկ Գրուզիայի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի խոսնակ Մեթյու Միլլերը։ «ԱՄՆ-ն և ԵՄ-ն ափսոսում են...
20:26 30/11/2024Աhшբեկիչները hարձակվել են Հալեպում Իրանի հյուպատոսության վրա«Իրանը «կստիպի պատասխան տալ այս հարձակման համար թե՛ իրավական, թե՛ միջազգային մակարդակով»

13:16 09/06/2025В Лос-Анджелес для подавления беспорядков прибыли присланные Трампом войска Национальной гвардииВ Лос-Анджелес для подавления беспорядков прибыли первые войска Национальной гвардии. Ранее администрация президента США Дональда Трампа заявила, что задействует 2 тысячи служащих Нацгвардии в связи...
12:44 09/06/2025Балет Мариинского театра выступит в ЕреванеБалетная труппа Мариинского театра выступит 9 и 10 июня в Ереване с вечерами русской классики. Петербуржцам будет предоставлена открытая площадка в парке им. Туманяна, сообщила пресс-служба театра....
12:23 09/06/2025Португалия победила Испанию в серии пенальти и выиграла Лигу нацийСборная Португалии победила Испанию в серии пенальти со счетом 5:3 и выиграла финал Лиги наций УЕФА.
12:17 09/06/2025В Вене скончался джазовый пианист Ованес ДжибиянВ возрасте 58 лет в Вене скончался джазовый пианист Ованес Джибиян, сообщает orer.eu. Он родился в 1967 году в Бейруте, посещал армянскую музыкальную школу имени Текеяна, окончил консерваторию. Но...
12:06 09/06/2025Актера и музыканта Джареда Лето 9 женщин обвинили в домогательствахАмериканский актер, обладатель премии Оскар и фронтмен группы Thirty Seconds From Mars Джаред Лето был обвинен в сексуальных домогательства девятью женщинами, передает euronews.
17:32 07/06/2025В Польше 30 000 человек остались без электричества после ураганаВласти Польши сообщают, что около 30 000 человек остались без электричества в разных районах страны после того, как сильный ветер повалил деревья и оборвал линии электропередачи, пишет euronews.
16:30 07/06/2025Названы пять стран, которые сумеют пережить ядерную зимуСпециалисты Университета Отаго (Новая Зеландия) составили список стран, которым удастся выжить после ядерной войны.
14:37 07/06/2025«Спасибо, «Ролан Гаррос». И до скорой встречи!» Пост Джоковича - после поражения в матче с СиннеромЭкс‑первая ракетка мира Новак Джокович опубликовал пост в соцсетях, где выразил благодарность организаторам и болельщикам на «Ролан Гаррос», а также похвалил итальянца Янника Синнера по итогам их...
13:22 07/06/2025Сотни семей в Гватемале были эвакуированы в убежища после мощного извержения вулкана ФуэгоСотни семей в Гватемале были эвакуированы в убежища после мощного извержения вулкана Фуэго. Оно длилось более 30 часов, передает Mir24.tv. Извержение сопровождалось высокими столбами пепла, потоками...
12:54 07/06/2025Мужчина набросился на работницу аэропорта в Дублине и съел страницу своего паспортаМужчина напал на сотрудницу аэропорта ирландского Дублина и съел страницу своего паспорта. Об этом сообщает портал BreakingNews.ie. Как передает Лента.Ру, в среду, 4 июня, 27-летний палестинец Хасан...
12:51 07/06/2025Премьер Индии открыл самый высокий железнодорожный мост в миреПремьер-министр Индии Нарендра Моди торжественно открыл самый высокий железнодорожный мост в мире — Ченабский мост, построенный в горной долине Кашмира.
12:25 07/06/2025Суд арестовал Арега Щепихина, которого ранее похитили на Ярославском вокзале в МосквеЗамоскворецкий суд Москвы арестовал блогера Арега Щепихина по делу о разжигании ненависти и призывах к экстремизму, сообщили РИА Новости в пресс-службе суда.
16:18 06/06/2025За что Том Круз попал в Книгу рекордов Гиннесса?Актера Тома Круза включили в Книгу рекордов Гиннесса за наибольшее число прыжков с горящим парашютом, совершенных одним человеком, пишет meduza.io.
15:54 06/06/2025Матвиенко: Эвакуация детей из блокадного Ленинграда в Армению в 1942 г. – славная страница дружбы и взаимопонимания между народамиВалентина Матвиенко и Ален Симонян посетили выставку «Путь в Санаин. История одного детдома». Экспозиция развернута в здании Национального Собрания в Ереване.
15:21 06/06/2025В США телеведущий в прямом эфире узнал, что у него ракВедущий американского телеканала Майк Джеррик узнал, что у него рак кожи, во время прямого эфира. На передачу, посвященную медицине, пригласили дерматолога из Пенсильванского университета Джоанну...
12:50 06/06/2025Матвиенко: Россия рада возобновлению диалога с Арменией на парламентском уровнеСпикер Совета Федерации Валентина Матвиенко поблагодарила председателя Национального собрания Армении Алена Симоняна за возобновление политического диалога на парламентском уровне.
12:07 06/06/2025От любви до ненависти один шаг: президент США Дональд Трамп и богатейший человек планеты Илон Маск крупно поругалисьТрамп назвал Маска безумцем, а миллиардер обвинил президента США в неблагодарности.
11:37 06/06/2025Моя работа – побеждать: Ямаль поделился эмоциями от встречи с РоналдуНападающий сборной Испании и "Барселоны" Ламин Ямаль ответил на вопрос об игре против капитана команды Португалии Криштиану Роналду.
17:19 05/06/2025Константин Затулин: Армения демонстративно не уплачивает взносы в ОДКБАрмения не уплачивает взносы в Организацию Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) демонстративно.
16:52 05/06/2025Ученые: После каждых 75 минут работы нужно 33 минуты отдыхатьНезависимо от того, работаете ли вы дома или в офисе, может быть трудно найти наилучший способ организовать свое время, пишет Daily Mail.