16:13 10/11/2024Համլետ Սուքիասյանը և Աննա Մկրտչյանը՝ Սամբոյի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրներՂազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը նվաճել է ևս երկու մեդալ: Այդ մասին հայտնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից։ «Մարտական սամբոյի տղամարդկանց 58կգ...
14:39 10/11/2024Մեքսիկայի բարերից մեկում հրաձգության հետևանքով տասը մարդ է զոհվելՆահանգի ոստիկանությունը հայտնել է, որ անհայտ անձինք կրակ են բացել Մեքսիկայի համանուն նահանգի Կերետարո քաղաքի բարում, ինչի հետևանքով զոհվել է առնվազն տասը և վիրավորվել յոթը։ Միջադեպի մասին հայտնում է...
13:15 10/11/2024Մեքսիկայում հայտնաբերվել է հնդկական տաճար՝ անդրշիրիմյան կյանք տանող դարպասներովՄարդաբանության ազգային ինստիտուտի (NIA) հնագետները Մեքսիկայում մահացածների աշխարհի հնդկական «պորտալ» են հայտնաբերել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Փորձագետները ուշադրություն են հրավիրել Սան...
17:27 09/11/202469 տարեկանում մահացել է Candyman-ի դերասան Թոնի Թոդը69 տարեկան հասակում մահացել է դերասան Թոնի Թոդը, ով առավել հայտնի է Candyman սարսափ ֆիլմում նկարահանվելուց հետո։ Ամերիկացի դերասանը մահացել է Լոս Անջելեսի իր տանը չորեքշաբթի գիշերը, ըստ BBC-ի։ Նա...
17:09 09/11/2024Ռուսաստանի չեմպիոն մարմնամարզուհին որոշել է հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքոՌուսաստանի հավաքականի կազմում գեղարվեստական մարմնամարզության աշխարհիէ՝ 2014 թվականի չեմպիոն Ալեքսանդրա Սեմենովան պատրաստվում է միջազգային մրցումներով հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքո։ Այս մասին...
17:00 09/11/2024Հայ սամբիստ Արման Ավանեսյանը Աստանայում ընթացող աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է98 կգ քաշային կարգում հանդես եկող հայ սամբիստ Արման Ավանեսյանը դարձել է Աստանայում ընթացող մարտական սամբոյի աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան։...
16:05 09/11/2024Մոսկվայում տեղի կունենա առաջին ստորջրյա հարսանիքըՌուսաստանի մայրաքաղաքում ստեղծվել է Մոսկվարիում, որը զույգերին ջրի տակ հարսանեկան արարողություն անցկացնելու եզակի հնարավորություն կտա։ Այս մասին հայտնել է Մոսկվայի փոխքաղաքապետ Անաստասիա Ռակովան։...
13:50 09/11/2024Ահաբեկչություն Պակիստանի Քվետա քաղաքի երկաթուղային կայարանում, 24 մարդ է զոհվելՊակիստանի Քվետա քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհ է դարձել 24 մարդ, վիրավորվել՝ 46 մարդ։ Այս մասին հայտնում է Dawn-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության տվյալները։ Ռիա նովոստին գրում է, որ պայթյունը...
13:39 09/11/2024Արամ Ա-ն ու Լիբանանում Հայաստանի դեսպանը ննարկել են Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններըՄեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինն ընդունել է Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Վահագն Աթաբեկյանին։ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության հաղորդմամբ, դեսպանի հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել...
11:17 09/11/2024Թրամփի համակիրը՝ Ավետարանական եկեղեցու անդամը ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված պաշտոն կզբաղեցնիԱվետարանական եկեղեցու անդամ ու ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի համակիր Ջոել Թեննին հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների 47-րդ նախագահի երդմնակալության արարողությունից հետո կզբաղեցնի պաշտոն, որն...
11:02 09/11/2024Իրանից արձագանքել են Թրամփի դեմ մաhափnրձին առնչություն ունենալու մեղադրանքներինԻրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային անհիմն է համարել ԱՄՆ-ի կառավարության պաշտոնյաների դեմ մահափորձ իրականացնելու փորձերին Թեհրանի ենթադրյալ մասնակցության...
10:14 09/11/2024Ադրբեջանի ճնշումից հետո Հորդանանը հետ է կանչել «Օսկարի» ներկայացրած 11-ամյա արցախցի Վրեժի մասին պատմող ֆիլմըՀորդանանը հետ է կանչել հորդանանահայ կինովավերագրող Սարին Հայրապետյանի «Տունս քաղցր ա» վավերագրական ֆիլմը, որն այդ երկրի կինոհանձնաժողովն ընտրել էր «Օսկար»-ի 97-րդ մրցանակաբաշխության «Լավագույն...
08:50 09/11/2024ԱՄՆ-ում հատուկ դատախազը խնդրել է դատարանին կասեցնել Թրամփի գործըՀատուկ դատախազ Ջեք Սմիթը խնդրել է դաշնային դատավորին դադարեցնել ԱՄՆ նախագահ ընտրված Դոնալդ Թրամփի քրեական գործը՝ 2021 թվականի հունվարի 6-ին Կապիտոլիում գրոհի գործով, որպեսզի նրա գրասենյակը կարողանա...
21:30 08/11/2024Բրիտանական ոստիկանությունը տեղամասի հարևանությամբ հայտնաբերել է կանեփի գործարանԲրիտանիայում ոստիկանությունը հայտնաբերել է կանեփի մեծ գործարան, որը գտնվում է ոստիկանության բաժանմունքի հարևանությամբ։ Այդ մասին գրում է Daily Mail-ը։ Արևմտյան Ուելսում ոստիկանությունը ներխուժել է...
21:13 08/11/2024Եմենում միլիոնավոր մարդիկ ցույց են կազմակերպել՝ ի պաշտպանություն Պաղեստինի և ԼիբանանիԵմենի հյուսիսի իշխանությունները, որտեղ իշխում է շիական Անսար Ալլահ շարժումը, ուրբաթ օրը Սանայի կենտրոնում Իսրայելի հետ պատերազմի ֆոնին միլիոնանոց ցույց են անցկացրել՝ ի պաշտպանություն պաղեստինյան...
18:00 08/11/2024Չեխահայ Անատոլի Հունանյանը դարձել է Քիքբոքսինգի Եվրոպայի վետերանների չեմպիոնՆոյեմբերի 7-ին Հունաստանի մայրաքաղաքում՝ Աթենքում ընթացող Քիքբոքսինգի Եվրոպայի առաջնությունում (2-10 նոյեմբեր) Չեխայի հավաքականի անդամ բռնցքամարտիկ Անատոլի Հունանյանը երկու հաղթանակ տանելով...
17:02 08/11/2024Հանուն կերի պինգվինը երեք հազար կիլոմետր է անցել՝ Անտարկտիդայից հասնելով ԱվստրալիաՍննդի փնտրտուքներով կայսերական պինգվինն անցել է 3 հազար կմ՝ Անտարկտիդայից հասնելով Ավստրալիա։ Հիմա այն ավստրալիացի մասնագետների վերահսկողության ներքո պետք է քաշ հավաքի։ Այս մասին գրում է ABC...
16:47 08/11/2024Ուելսի արքայազն. Իմ կյանքի ամենադժվար տարինն էրՈւելսի արքայազն Ուիլյամը 2024 թվականը համարում է իր կյանքի ամենադժվար տարին։ BBC-ի փոխանցմամբ, Հարավային Աֆրիկա կատարած իր այցի ավարտին լրագրողների հետ զրույցում արքայազն Ուիլյամը պատմել է, թե ինչպես...
16:31 08/11/2024Ոճաբանը կանխատեսել են 2010-ականների նորաձևության գլխավոր միտումի վերադարձՈճաբան Եկատերինա Տիխովան վստահ է, որ մոտ ապագայում կրկին կտարածվի 2010-ականների հայտնի թրենդը։ Փորձագետը կանխատեսում է մորթյա ժիլետների վերադարձ, որոնք ժամանակին շատ տարածված էին։ «Ժիլետը թույլ է...
15:56 08/11/2024Իսրայելը Լիբանանում ոչնչացրել է «Պալմիրա» հյուրանոցը, որտեղ օթևանել են Էյնշտեյնը, Պիկասոն, Դե Գոլը, ՉերչիլըԻսրայելական ինքնաթիռները, արևելյան Լիբանանի Բաալբեկ քաղաքի ռմբակոծության ժամանակ, ավերել են պատմական «Պալմիրա» հյուրանոցի շենքը, որը գտնվում է հին հռոմեական տաճարների համալիրի մոտ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...

14:01 13/05/2025Суд во Франции признал виновным актера Жерара Депардье по обвинению в сексуальных домогательствахФранцузский актер Жерар Депардье признан виновным по делу о сексуальных домогательствах к двум женщинам на съемочной площадке в 2021 году.
12:51 13/05/2025В России 3-летняя девочка отравилась картошкой фри и умерлаВ Ленинградской области РФ расследуют трагическую смерть ребенка после обеда в местном кафе. Точка общепита сейчас опечатана, передает Росбалт. Трагедия произошла днем 9 мая в кафе «Зира»,...
11:57 13/05/2025Суд над рэпером Пи Дидди в Нью-Йорке: ему грозит до 50 лет тюрьмыВ Нью-Йорке начались судебные слушания по делу рэпера и музыкального продюсера Шона Комбса, известного под псевдонимом Пи Дидди, пишет euronews.com.
11:38 13/05/2025Стало известно, что обсуждали Лавров и глава МИД Турции Фидан12 мая состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с министром иностранных дел Турецкой Республики Хаканом Фиданом, сообщается на сайте МИД РФ.
11:33 13/05/2025Маск опубликовал видео с танцующим роботом-гуманоидом OptimusАмериканский предприниматель Илон Маск поделился в социальной сети X видеороликом, в котором показан танцующий гуманоидный робот Optimus, разработанный компанией Tesla.
15:55 12/05/2025Как похолодание влияет на симптомы аллергии? Рассказала врачПрием антигистаминных препаратов не следует отменять при похолодании, заявила аллерголог-иммунолог Видновской клинической больницы Минздрава Подмосковья Наталья Попова.
15:08 12/05/2025«Ничего необычного, просто концерт System of a Down в Рио-де-Жанейро»В Сети вирусится видео с концерта армяно-американской рок-группы «System Of A Down» (SOAD), который состоялся 8 мая в бразильском Рио-де-Жанейро.
14:24 12/05/2025Хачанов о победе над Пассаро: «Рад, что выстоял и показал такой результат»Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов объяснил победу над итальянцем Франческо Пассаро в третьем круге турнира в Риме.
14:08 12/05/2025«Никто никого не предавал»: бывшая жена Михаила Галустяна высказалась о разводеБывшая жена Михаила Галустяна, Виктория Штефанец, защитила экс-супруга от клеветы. 30 апреля Михаил Галустян сообщил, что развелся после 18 лет брака. У пары есть две дочери: Эстелла и Элина. 1 мая...
11:49 12/05/2025Ключевой свидетель по делу Пи Дидди перед заседанием перестал выходить на связьЗа несколько часов до вступительных заявлений в суде по делу Пи Дидди, стало известно об инциденте, который может серьезно повлиял на процесс.
11:16 12/05/2025На 78-м Каннском фестивале запретили «голые» платья78-й Каннский кинофестиваль, который начнется уже во вторник, пройдет без «голых» нарядов. Организаторы опубликовали перечень запретов для участников мероприятия, передает peopletalk.ru. Организаторы...
15:19 10/05/2025Сильный дождь с градом повредили крышу Лувра, в опасности оказались экспонаты выставкиСильный дождь с градом повредили крышу Лувра, в результате чего вода попала в Зал Сальватора Розы, где проходит выставка «Новый взгляд на Чимабуэ: у истоков итальянской живописи».
15:17 10/05/2025СМИ: Три звезды Интера, включая Генриха Мхитаряна, пропустят ключевой матч Серии АГенрих Мхитарян, Лаутаро Мартинес и Бенджамин Павар пропустят воскресную игру Серии А против Торино.
13:42 10/05/2025Принц Гарри трижды ошибся адресом в поисках дома приятеляБританский принц Гарри попал в объектив дверного звонка в лондонском районе Фулхэм, минимум трижды ошибившись адресом в поисках дома приятеля, сообщает газета SUNSun.
12:56 10/05/2025Киев выразил демарш странам, чьи лидеры посетили парад Победы в МосквеНа парад в честь 9 Мая в Москву прибыли более 20 лидеров иностранных государств, в их числе — премьер-министр Армении Никол Пашинян.
11:42 10/05/2025США: концерт группы Metallica вызвал землетрясениеКонцерт американской группы Metallica в штате Вирджиния привел к небольшому землетрясению. Подземные колебания зафиксировала сейсмологическая обсерватория Политехнического института штата (VTSO). Как...
11:38 10/05/2025Новый Папа Римский Лев XIV в детстве любил играть в священникаНовоизбранный Папа Римский Лев XIV с детства интересовался церковной службой и часто играл в священника.
16:24 09/05/2025Билл Гейтс решил раздать почти все свои деньги в ближайшие 20 летПравда, по состоянию на сейчас, если Гейтс раздаст 99% своих денег, то все равно останется миллиардером.
16:06 09/05/2025Ватикан сообщил, что интронизация Папы Римского Льва ХIV пройдет 18 маяЦеремония интронизации Папы Римского Льва XIV состоится в воскресенье 18 мая, сообщила служба печати Святого престола.
14:43 09/05/2025Путин поздравил ветеранов ВОВ из Армении на Красной площадиПрезидент России Владимир Путин после завершения парада Победы на Красной площади пообщался на трибунах с ветеранами и другими почетными гостями.