15:32 02/11/2024Ծանրորդ Ալեքսանդր Լազարյանը` Եվրոպայի մինչև 20 տարեկաների չեմպիոնՆա նվաճել է նաև փոքր բրոնզե և փոքր ոսկե մեդալներ
15:07 02/11/2024Կոչ. COP29-ին ընդառաջ և ընթացքում հատուկ կարևորությամբ արծարծել արցախահայության նկատմամբ շարունակվող անարդարության մասինՄեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինը, կաթողիկե հայոց կաթողիկոս պատրիարք Տ. Ռաֆայել Պետրոս ԻԱ Մինասյանը և Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության նախագահի Փոլ Հայդոսթյանը...
14:36 02/11/2024Խաչանովը մեկնաբանել է Փարիզի «Մասթերսի» քառորդ եզրափակչում Դիմիտրովի նկատմամբ տարած հաղթանակըՌուսաստանը ներկայացնող Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Փարիզում ընթացող Masters շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակչում հաղթել է բուլղարացի Գրիգոր Դիմիտրովին և դուրս եկել կիսաեզրափակիչ։ Խաղը տևել է մեկ ժամ 8...
14:26 02/11/2024Արամ Առաջինն ու Օկամպոն քննարկել են արցախահայերի իրավունքներին վերաբերող հարցերՆոյեմբեր 1-ին Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինն ու Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են արցախահայերի...
14:11 02/11/2024Արման Ծառուկյանն ու Իսլամ Մախաչևը կարող են ռևանշ մենամարտ անցկացնել հունվարի 18-ինԹեթև քաշային կարգում UFC-ի գործող չեմպիոն Իսլամ Մախաչևը և Արման Ծառուկյանը կարող են ռեւանշ-մենամարտ անցկացնել հունվարի 18-ին Լոս Անջելեսում (ԱՄՆ) կայանալիք UFC 311 մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է...
13:46 02/11/2024Բժիշկը բացատրել է, թե ինչու է քնի պակասը հանգեցնում քաշի ավելացմանՔնի մշտական պակասը հանգեցնում է այնպիսի նյութերի արտադրության ավելացմանը, որոնց պարագայում մարդն ավելի մեծ հաճույքով է սկսում ուտել ճարպային և քաղցր սնունդ։ Արդյունքում մարդն ավելի շատ է օգտագործում...
11:15 02/11/2024Սկանդալ «Ну-ка, все вместе»-ի տաղավարում՝ հանուն Արփի Աբգարյանի«Ну ка все вместе» նախագծի հատուկ թողարկման ժամանակ սկանդալային իրավիճակ է ստեղծվել։ Մասնակիցները կատարել են հայտնի կոմպոզիտոր և պրոդյուսեր Իգոր Կրուտոյի սիրված երգերը։ Հաղթողին կոմպոզիտորը երգ էր...
10:16 02/11/2024Իսպանիայում զոհերի թիվը հնարավոր է հասնի 500-իԻսպանիայում ուժեղ ջրհեղեղների հետևանքով զոհերի թիվը հնարավոր է հասնի 500-ի։ Ասյ մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործա՛կալությունը՝ վկայակոչելով իսպանական Español պարբերականին։ Ավելի վաղ Իսպանիայի ՆԳ...
22:13 01/11/2024Այծը մեկ օրում Instagram-ի սեփական էջին տասնյակ հազարավոր բաժանորդներ է հավաքելՌեփեր Ջիգանը և նրա կինը՝ բլոգեր Օքսանա Սամոյլովան, Instagram-ի էջ են բացել իրենց այծի համար։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ մեկ օրվա ընթացքում այծը տասնյակ հազարավոր բաժանորդներ է ձեռք բերեց։ 2024...
20:24 01/11/2024Սերբիան սուգ է հայտարարել Նովի Սադ կայարանում զոհվածների հիշատակինՍերբիայի կառավարությունը շաբաթ օրը՝ նոյեմբերի 2-ը, սգո օր է հայտարարել Նովի Սադ երկաթուղային կայարանում զոհվածների համար, որտեղ փլուզվել է հովանոցը, ինչի հետևանքով զոհվել է ութ, վիրավորվել՝ չորսը...
19:31 01/11/20242025 թվականին Արեւմուտքից Ուկրաինա օգնության հոսքը կարող է զգալիորեն կրճատվել․ ԶԼՄ2025 թվականին Ուկրաինային արևմտյան օգնությունը կարող է զգալիորեն կրճատվել ընթացիկ տարվա համեմատ։ Վատագույն դեպքում՝ ռազմական աջակցությանը կարող է բաժին հասնել տարեկան 29 միլիարդ եվրոյի, իսկ...
17:59 01/11/2024Պարզվել է Իսպանիայում ամենաուժեղ ջրհեղեղի պատճառըԳլոբալ տաքացումը Իսպանիայում սաստիկ ջրհեղեղների պատճառ է դարձել։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով World Weather Attribution (WWA) հայտարարությունը, որն ուսումնասիրում է կլիմայի...
17:41 01/11/2024«Արվեստը միայն փող աշխատելու համար չէ». Կոպոլան՝ Marvel ֆիլմերի մասինՎերջերս «Կնքահայրը» և «Մեգալոպոլիս» ֆիլմի ռեժիսոր Ֆրենսիս Ֆորդ Կոպոլան պատասխանել է Cinepop-ի լրագրողի հարցին, թե արդյոք նա համարում է Marvel կոմիքսների հիման վրա ստեղծված ֆիլմերը կինոյի իսկական...
17:31 01/11/2024«Լրիվ հոլիվուդյան անհեթեթություն». Պատմաբանը` Ռիդլի Սքոթի «Գլադիատոր 2» ֆիլմի մասինՀոլիվուդյան հայտնի ռեժիսոր Ռիդլի Սքոթ «Նապոլեոն» կենսագրական ֆիլմը մեծ աղմուկ էր բարձրացրել ֆրանսիացի պատմաբանների շրջանում: Նույն ճակատագրին արժանացել է Ռիդլի Սքոթից նոր՝ «Գլադիատոր 2» ֆիլմը։...
16:39 01/11/2024Մեսսին խոսել է կարիերան ավարտելուց հետո իր ծրագրերի մասին«Ինտեր Մայամի» ֆուտբոլային ակումբի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին ասել է, որ իրեն կարիերայից հետո չի հետաքրքրի մարզչական աշխատանքը։ «Ես չգիտեմ, թե ինչով կուզենայի զբաղվել կարիերաս ավարտելուց...
10:22 01/11/2024Թրամփը կարծում է, որ Հարիսը «խցանի պես հիմար է»Միացյալ Նահանգների նախագահի թեկնածու հանրապետական Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ իր դեմոկրատ մրցակից Քամալա Հարիսը «խցանի պես հիմար է»։ «Սա այն մարդը չէ, ում դուք ցանկանում եք տեսնել որպես նախագահ: Ես...
10:15 01/11/2024Լավրովը Ռուսաստանի տարակուսանքն է հայտնել Թուրքիայի դիրքորոշման կապակցությամբՌուսաստանը զարմացած է Ուկրաինայում միջնորդական ծառայություններ մատուցելու Թուրքիայի պատրաստակամությամբ, այն դեպքում երբ վերջինս շարունակում է Կիևի հետ համագործակցությունը ռազմատեխնիկական ոլորտում։...
21:19 31/10/2024Կարեն Խաչանովը դուրս եկավ Փարիզում անցկացվող «Մասթերս» մրցաշարի քառորդ եզրափակիչՌուսաստանը ներկայացնող Կարեն Խաչանովը դուրս է եկել Փարիզում ընթացող Masters շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ, որի մրցանակային հիմնադրամը կազմում է գրեթե 6 միլիոն եվրո։ Հաղթանակի մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
16:22 31/10/2024Վրացիներն իրենց ողջ կյանքում նայել են կանանց հետևից. ԼուկաշենկոԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Մինսկում եվրասիական անվտանգության թեմայով կոնֆերանսի ժամանակ հայտարարել է, որ Վրաստանին պարտադրում են ԼԳԲՏ։ Լուկաշենկոն նշել է՝ Վրաստանը ցանկանում է, որ իր...
15:52 31/10/2024Իսպանիայում զոհերի թիվը հասել է 95-իԻսպանիայի հարավում շտապօգնության ջոկատները շարունակում են փնտրել ջրհեղեղի հետևանքով անհետ կորած մարդկանց։ Այս մասին հայտնում են միջազգային ԶԼՄ-ները։ Իսպանիայի հարավում տեղի ունեցած հորդառատ անձրևին...

11:15 24/11/2023Ceasefire between Israel and Hamas comes into effectThe ceasefire in Gaza between Israel and Hamas came into effect on Friday at 7am, ahead of the expected release of the first group of Israeli hostages held by the militant Islamist organisation in...
16:31 23/11/2023Belarus leader: CSTO remains integral part of security architecture in EurasiaThe CSTO remains an integral part of the security architecture of the Eurasian region, Belarusian President Aleksandr Lukashenko said as he opened a session of the CSTO Collective Security Council in...
14:54 23/11/2023CSTO chief to visit Yerevan after Minsk summitThe secretary general of the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO), Imangali Tasmagambetov, will visit Yerevan after the security bloc’s summit in Minsk on Thursday.
11:57 23/11/2023Norway may close Russia border crossing pointNorway is ready to follow Finland’s lead and close its checkpoint on the border with Russia, TV2 reported citing Prime Minister Jonas Gahr Store.
11:26 23/11/2023Azerbaijan bulldozed a road through historic cemetery in ShushiBetween October 5 and November, three Azerbaijani bulldozers carved a road through an historic burial ground in Shushi, Nagorno-Karabakh, known as the Yerevan Gate cemetery, Caucasus Heritage Watch...
17:00 22/11/2023Over 1,000 Amazon UK workers to strike on Black FridayAmazon workers are set to strike on Black Friday in what unions say will be the biggest disruption in the company’s 30-year history, The Independent reports.
14:58 22/11/2023Kremlin: Russia expects Armenia to continue work in CSTOThe Russian side counts on Armenia's continued work within the Collective Security Treaty Organization (CSTO) and regrets that the Armenian side will not be represented at a high level at the...
13:35 22/11/2023Russia sends 40 tons of humanitarian aid for Karabakh ArmeniansRussia is delivering 40 tons of humanitarian aid to Armenia for the people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh, the Russian Ministry of Emergency Situations reported on Wednesday.
11:30 22/11/2023NYC mayor attended 80 events in 8 years related to TurkeyBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Three weeks ago, when I first wrote about FBI’s investigation of New York City Mayor Eric Adams’ campaign links to Turkey, I did not realize that...
11:00 22/11/2023Croatia beat Armenia, secure Euro 2024 spotAnte Budimir’s second international goal was enough for Croatia to book their place at the Euro 2024 finals in Germany following a 1-0 victory over Armenia in Zagreb on Tuesday as they finished...
14:30 21/11/2023Shakira settles tax fraud caseOn the day her tax evasion trial was set to begin in Barcelona, Shakira announced that she struck a deal with Spanish prosecutors, settling a years-long legal dispute, The Washington Post reported.
14:02 21/11/2023Children live in a world 'increasingly hostile' to their rights, UNICEF saysStronger action is needed to uphold children’s rights in a world where they are increasingly under threat due to conflicts, rising poverty and climate impacts, the head of the UN Children’s Fund,...
11:33 21/11/2023U.S. stresses importance of direct Armenia-Azerbaijan talksThe United States continues to engage the leadership of Armenia and Azerbaijan and offers to facilitate a “dignified and durable peace where the rights of all are respected”, U.S.
11:15 21/11/2023Hamas leader says 'close' to truce agreement with IsraelHamas leader Ismail Haniyeh has said his militant movement is nearing a truce agreement with Israel, more than six weeks after its deadly assault sparked retaliatory strikes on Gaza in which...
11:00 21/11/2023Armenian men's team wins bronze at European Chess ChampionshipThe Armenian men's national team became the bronze medalist of the European Team Chess Championship held in Budva, Montenegro, on November 11-20.
14:05 20/11/2023Armenia asked CSTO to withdraw assistance document, head saysArmenia has requested its partners in the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) to withdraw the document on assistance to the country, CSTO Secretary General Imangali...
12:45 20/11/2023EU envoy: It's quite logical for Armenia to control any road through its territoryThe EU's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Toivo Klaar, has expressed support to the Armenian government’s Crossroads of Peace project.
11:00 20/11/2023Elon Musk rejects allegations of 'being antisemitic'Tech mogul Elon Musk on Sunday addressed public backlash to his recent post on X, the platform formerly known as Twitter, in which he appeared to endorse an antisemitic conspiracy theory about Jewish...
16:45 18/11/2023Colorado judge keeps Trump on ballotA Colorado judge on Friday found that former President Donald Trump engaged in insurrection during the Jan.
14:05 18/11/2023ANC strongly supports Jerusalem Armenians in protecting their millennia-old rightsThe Armenian National Committee–International strongly supports the Armenian community of Jerusalem and the Armenian Patriarchate in protecting their millennia-old rights regarding the “Armenian...