10:24 31/10/2024Թրամփն ի պատիվ Բայդենի ու Հարիսի աղբատար մեքենայից է զրուցել լրագրողների հետ, իսկ Բայդենն արդարացել էԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ուշագրավ զարգացումներ են տեղի ունենում։ Օրինակ, երեկ նախընտրական քարոզարաշավ աղբատար մեքենայով Թրամփի մուտքը հայտնվել է միջազգային ԶԼՄ-ների ուշադրության...
10:03 31/10/2024Կարեն Խաչանովը հաղթել է Փարիզի «Մասթերսի» երկրորդ շրջանումԵրրորդ տուրում Կարեն Խաչանովը կհանդիպի ավստրալիացի Ալեքսեյ Պոպիրինի հետ,
09:50 31/10/2024Մանկապիղծ հայրը վեց ամիս շարունակ բռնաբարել է իր վեցամյա դստերըՊերմում տեղի բնակիչը, ով վեց ամիս բռնաբարել է իր վեցամյա դստերը և տեսանկարահանել այդ ամենը, մեղադրվել է բռնության 19 դրվագներով և դատապարտվել 23 տարվա ազատազրկման։ Այդ մասին հայտնում է kp.ru-ն։...
23:11 30/10/2024Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան. Անի ԲադալյանՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը «Լուրերին» հայտնել է, որ այս պահին առկա տեղեկատվությամբ, Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան: Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Իսպանիայի արևելքում և...
20:31 30/10/2024Իսպանիայում ջրհեղեղւ հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 72-իԻսպանիայի արևելքում և հարավում տեղի ունեցած հզոր ջրհեղեղները հանգեցրել են զոհերի և ավերածությունների։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ զոհերի թիվը հասել է 72-ի։ Խափանվել է ճանապարհային և երկաթուղային...
19:29 30/10/2024Իսպանիայում եռօրյա սուգ է հայտարարվելԻսպանիայի կառավարությունը եռօրյա պաշտոնական սուգ է հայտարարել հորդառատ անձրևների և ջրհեղեղների զոհերի կապակցությամբ․ զոհվել է առնվազն 72 մարդ, մի քանիսն անհետ կորել են։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ...
18:49 30/10/2024Ինտերը նոր կետ է ավելացրել Մխիթարյանի պայմանագրումԻտալական «Ինտերը» նոր կետ է ավելացրել թիմի մի շարք ֆուտբոլիստների գործող պայմանագրերում։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է FCInter1908-ը։ Սերիա Ա-ի գործող չեմպիոնները վերջին մեկ տարվա...
17:50 30/10/2024Համացանցում տարածվել են Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հրթիռակոծված շենքի լուսանկարըՀամացանցում հայտնվել է Կիևում գիշերային պայթյուններից հետո վնասված Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի շենքի լուսանկարը։ Այդ մասին հրապարակումը է տեղադրվել «Operation Z.
17:10 30/10/2024Չինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանըՉինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Կինեմատոգրաֆիական արվեստների Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանը։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ մշակույթի նախարար Օլգա Լյուբիմովան։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ,...
15:03 30/10/2024Իսպանիայում հորդառատ անձրևների հեևանքով մի քանի տասնյակ մարդ է մահացելԻսպանիայի հարավ-արևելյան մասում գտնվոց Չիվա քաղաքում հորդառատ անձրևների հետևանքով 51 մարդ է մահացել։ Նման տվյալներ է հրապարակել BBC-ն։ Վալենսիային մոտ գտնվող Չիվայում ութ ժամում թափվել է այնքան...
13:58 30/10/2024Ուկրաինացի երգչուհի Սվետլանա Լոբոդան երևանյան համերգի ժամանակ Ռուսաստանի պատճառով վիճել է հանդիսատեսի հետՀամացանցում տարածվել է երգչուհի Սվետլանա Լոբոդայի՝ 2022-ին Երևանում կայացած համերգից մի հատված, որում ներկաներից մեկից երգչուհին «պահանջում է» բեմից դատապարտել Ռուսաստանի գործողություններն ընդդեմ...
09:37 30/10/2024NYT. Իսրայելը հարձակվել է ԻՀՊԿ հրթիռների արտադրության տիեզերական կենտրոնի վրաՀոկտեմբերի 26-ին Իսրայելը հարվածներ հասցրեց Իրանի Սեմնան նահանգում գտնվող Շահրուդ տիեզերական կենտրոնին: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը (NYT)՝ հղում անելով ամերիկյան Planet Labs օպերատորի...
22:08 29/10/2024Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի հարձակման սցենարին. Կարեն ՀովհաննիսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի օդային հարձակման սցենարին։ Իսրայելը , ըստ իսրայելական աղբյուրների ,...
21:15 29/10/2024Իլոն Մասկի ընկերությունը արգելափակել է Իրանի գերագույն առաջնորդի ադրբեջաներեն օգտահաշիվըX հարթակում Khamenei.ir պորտալի ադրբեջանական ծառայության էջը ժամանակավորապես արգելափակվել է և մեկ օր անց վերականգնվել։ Օգտահաշվի վերականգնումից հետո նրա բոլոր հետևորդները հեռացվել են X ընկերության...
20:36 29/10/2024Trump Media-ի բաժնետոմսերն աճել են 22%-ով՝ Իլոն Մասկի հետ Թրամփի հանրահավաքից հետոԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի մեդիա ընկերության բաժնետոմսերը հասել են իրենց ամենաբարձր մակարդակին հունիսից ի վեր։ Բաժնետոմսերի գնումները սկսվել են կիրակի օրը Թրամփի նախընտրական հանրահավաքից հետո,...
13:32 29/10/2024Դարքնետում վաճառում է Մերձավոր Արևելքի օգտատերերի հաշիվների 10 միլիոն զույգ գողացված մուտքանուն և գաղտնաբառԱրտահոսքերի ամենամեծ քանակով երկրների թվում են Սաուդյան Արաբիան, Իրաքը և Եգիպտոսը:
12:21 29/10/2024Գազայի հատվածում բնակելի շենքի հրթիռակոծման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդԱյն բանից հետո, երբ երեքշաբթի իսրայելական զորքերը հրթիռակոծել են Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Բեյթ Լահիայի հինգհարկանի բնակելի շենքը, ավելի քան 60 քաղաքացի, այդ թվում՝ երեխաներ և կանայք են զոհվել...
09:17 29/10/2024Սկանդալային «Ոսկե գնդակ». «Ռեալը» բոյկոտել էՄադրիդի «Ռեալը» ճանաչվել է 2024 թվականի Եվրոպայի լավագույն թիմը։
08:42 29/10/2024Ռոդրին՝ «Ոսկե գնդակ»-ի դափնեկիրՓարիզում տեղի է ունեցել France Football-ի «Ոսկե գնդակ» մրցանակաբաշխությունը։ Գխավոր մրցանակին արժանացել է «Մանչեսթեր Սիթիի» և Իսպանիայի հավաքականի կիսապաշտպան Ռոդրին։ Նա կարիերայում առաջին անգամ...
17:48 28/10/2024Ադելը և Սելին Դիոնը հանդիպման ժամանակ արտասվել ենԲրիտանացի երգչուհի Ադելը հանդիպել է իր անբուժելի հիվանդ գործընկերոջ՝ Սելին Դիոնի հետ Լաս Վեգասի Caesars Palace-ի Colosseum Theatre-ում իր իսկ համերգի ժամանակ: Հանդիպման տեսանյութը հրապարակվել է...

16:08 26/04/2025Трамп и Зеленский провели «очень продуктивную» встречу в РимеПрезиденты США и Украины Дональд Трамп и Владимир Зеленский провели "очень продуктивную" беседу в Риме и договорились о "дополнительных переговорах" по окончании церемонии похорон Папы Римского...
14:00 26/04/2025В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска.В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска. Заупокойная месса пройдет под открытым небом. На ней будут присутствовать представители более 130 делегаций из разных стран, в том числе президенты...
11:38 26/04/2025Джастин Бибер чудом избежал покушения благодаря ошибке преступниковБывший тюремный надзиратель раскрыл детали плана осужденного убийцы Даны Мартина, мечтавшего похитить, оскопить и убить Джастина Бибера.
17:25 25/04/2025В Париже при участии премьера Франции состоялось мероприятие, посвященное 110-й годовщине Геноцида армянВ центре Парижа, на эспланаде Армении вдоль реки Сены, 24 апреля при участии премьер-министра Франции Франсуа Байру состоялось мероприятие, посвященное 110-й годовщине Геноцида армян, сообщили в...
17:13 25/04/2025Мировые лидеры съезжаются в Рим на похороны Папы Римского ФранцискаГлавы государств и высокопоставленные лица собираются в Риме перед субботними похоронами Рапы Римского Франциска, передает euronews.
16:39 25/04/2025Камала Харрис: Спустя 110 лет после Геноцида армян мы подтверждаем нашу приверженностьБывший вице-президент США Камала Харрис направила послание в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян: «Сегодня мы воздаем дань уважения памяти 1,5 млн человек, которые были изгнаны, убиты и прошли...
15:56 25/04/2025Картину Энди Уорхола случайно выбросили вместе с мусоромШелкография Энди Уорхола могла быть случайно выброшена вместе с 45-ю произведениями других художников во время реконструкции ратуши в 2024 году.
15:51 25/04/2025Маркедонов к 110-й годовщине Геноцида армян: Целая цивилизация ушла под воду, как АтлантидаНе будучи гражданином Армении, не имею никакого права кого бы то ни было чему-то учить. Но извлечение уроков из трагедий прошлого, а также строительство «реального будущего» невозможны без адекватного понимания того, что было пережито предками, отметил он.
15:42 25/04/2025Tesla запустила роботаксиАмериканская компания Tesla начала тестировать сервис роботакси. Пока он доступен только для сотрудников, говорится в аккаунте корпорации в социальных сетях, передает МИР 24. Роботакси запустили в...
14:45 25/04/2025В Японии пенсионерам старше 65 лет запретят пользоваться банкоматами во время разговоров по телефонуОдна из префектур в Японии приняла на правительственном уровне решение запретить людям старше 65 лет пользоваться банкоматами во время разговора по телефону.
12:18 25/04/202518-летняя горнолыжница Марго Симон погибла на тренировке во ФранцииНа горнолыжном курорте Валь-д’Изере (Франция) 24 апреля произошла трагедия. В результате несчастного случая погибла 18-летняя горнолыжница Марго Симон, передает Sport.ru. Симон тренировалась перед...
12:04 25/04/2025Вера Таривердиева: Сделанная по дороге из Еревана в Арцах фотография – ко Дню памяти жертв Геноцида армянВера Таривердиева – вдова композитора Микаэла Таривердиева – накануне, 24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года на своей странице в соцсети Facebook опубликовала...
13:50 24/04/2025Захарова: В России всегда воспринимали горе братского армянского народа как свое собственное24 апреля – 110-я годовщина одного из наиболее трагических событий первой половины 20-го века, Геноцида армян в Османской империи.
13:20 24/04/2025Генрих Мхитарян: «Мы помним, мы требуем, мы едины»Бывший капитан сборной Армении по футболу и полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян сделал публикации на своих страницах в соцсетях по случаю 110-й годовщины Геноцида армян в Османской...
12:56 24/04/2025Эммануэль Макрон: В Национальный день поминовения вспомним всех жертв Геноцида армян и сохраним память о нихПрезидент Франции Эммануэль Макрон направил послание по случаю 110-й годовщины Геноцида армян. «110 лет назад начался Геноцид армян. Сегодня, 24 апреля, в Национальный день поминовения, давайте...
12:23 24/04/2025Посольство РФ в Армении – по случаю 110-й годовщины Геноцида армян: Скорбим вместе с армянским народомПосольство России в Армении сегодня, 24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года на своей странице в Facebook опубликовало запись на русском и армянском языках.
17:46 23/04/2025Британскому принцу Луи исполнилось семь летКенсингтонский дворец опубликовал новую фотографию внука короля Карла III.
17:09 23/04/2025Кольцо Папы Римского Франциска перед похоронами разобьют молоткомКольцо Папы Римского Франциска разобьют молотком. Это традиция, которая соблюдается при похоронах каждого понтифика, передает МИР 24. Кольцо, также известное как «Кольцо рыбака», изготавливается для...
14:04 23/04/2025Появились кадры лесного пожара в Нью-Джерси: огонь идет стеной на населенные пунктыПоявились кадры лесного пожара в штате Нью-Джерси, который уничтожил около 1,3 тыс. гектаров леса, передает 1tv.ru. Сообщается, что огонь идет стеной на населенные пункты, там находятся почти 1,5...
13:41 23/04/2025Крокодил растерзал рыбака на озере Эдуард в УгандеУгандийский рыбак стал жертвой нападения крокодила на озере Эдуард. Погибшего опознали как 30-летнего Андреса Мумбере. По словам очевидцев, мужчина отправился за уловом, когда из воды внезапно...