10:24 31/10/2024Թրամփն ի պատիվ Բայդենի ու Հարիսի աղբատար մեքենայից է զրուցել լրագրողների հետ, իսկ Բայդենն արդարացել էԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ուշագրավ զարգացումներ են տեղի ունենում։ Օրինակ, երեկ նախընտրական քարոզարաշավ աղբատար մեքենայով Թրամփի մուտքը հայտնվել է միջազգային ԶԼՄ-ների ուշադրության...
10:03 31/10/2024Կարեն Խաչանովը հաղթել է Փարիզի «Մասթերսի» երկրորդ շրջանումԵրրորդ տուրում Կարեն Խաչանովը կհանդիպի ավստրալիացի Ալեքսեյ Պոպիրինի հետ,
09:50 31/10/2024Մանկապիղծ հայրը վեց ամիս շարունակ բռնաբարել է իր վեցամյա դստերըՊերմում տեղի բնակիչը, ով վեց ամիս բռնաբարել է իր վեցամյա դստերը և տեսանկարահանել այդ ամենը, մեղադրվել է բռնության 19 դրվագներով և դատապարտվել 23 տարվա ազատազրկման։ Այդ մասին հայտնում է kp.ru-ն։...
23:11 30/10/2024Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան. Անի ԲադալյանՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը «Լուրերին» հայտնել է, որ այս պահին առկա տեղեկատվությամբ, Իսպանիայում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ, հայեր չկան: Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Իսպանիայի արևելքում և...
20:31 30/10/2024Իսպանիայում ջրհեղեղւ հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 72-իԻսպանիայի արևելքում և հարավում տեղի ունեցած հզոր ջրհեղեղները հանգեցրել են զոհերի և ավերածությունների։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ զոհերի թիվը հասել է 72-ի։ Խափանվել է ճանապարհային և երկաթուղային...
19:29 30/10/2024Իսպանիայում եռօրյա սուգ է հայտարարվելԻսպանիայի կառավարությունը եռօրյա պաշտոնական սուգ է հայտարարել հորդառատ անձրևների և ջրհեղեղների զոհերի կապակցությամբ․ զոհվել է առնվազն 72 մարդ, մի քանիսն անհետ կորել են։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ...
18:49 30/10/2024Ինտերը նոր կետ է ավելացրել Մխիթարյանի պայմանագրումԻտալական «Ինտերը» նոր կետ է ավելացրել թիմի մի շարք ֆուտբոլիստների գործող պայմանագրերում։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է FCInter1908-ը։ Սերիա Ա-ի գործող չեմպիոնները վերջին մեկ տարվա...
17:50 30/10/2024Համացանցում տարածվել են Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հրթիռակոծված շենքի լուսանկարըՀամացանցում հայտնվել է Կիևում գիշերային պայթյուններից հետո վնասված Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի շենքի լուսանկարը։ Այդ մասին հրապարակումը է տեղադրվել «Operation Z.
17:10 30/10/2024Չինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանըՉինաստանը հաստատել է իր մասնակցությունը Կինեմատոգրաֆիական արվեստների Եվրասիական կինոակադեմիայի ստեղծմանը։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ մշակույթի նախարար Օլգա Լյուբիմովան։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ,...
15:03 30/10/2024Իսպանիայում հորդառատ անձրևների հեևանքով մի քանի տասնյակ մարդ է մահացելԻսպանիայի հարավ-արևելյան մասում գտնվոց Չիվա քաղաքում հորդառատ անձրևների հետևանքով 51 մարդ է մահացել։ Նման տվյալներ է հրապարակել BBC-ն։ Վալենսիային մոտ գտնվող Չիվայում ութ ժամում թափվել է այնքան...
13:58 30/10/2024Ուկրաինացի երգչուհի Սվետլանա Լոբոդան երևանյան համերգի ժամանակ Ռուսաստանի պատճառով վիճել է հանդիսատեսի հետՀամացանցում տարածվել է երգչուհի Սվետլանա Լոբոդայի՝ 2022-ին Երևանում կայացած համերգից մի հատված, որում ներկաներից մեկից երգչուհին «պահանջում է» բեմից դատապարտել Ռուսաստանի գործողություններն ընդդեմ...
09:37 30/10/2024NYT. Իսրայելը հարձակվել է ԻՀՊԿ հրթիռների արտադրության տիեզերական կենտրոնի վրաՀոկտեմբերի 26-ին Իսրայելը հարվածներ հասցրեց Իրանի Սեմնան նահանգում գտնվող Շահրուդ տիեզերական կենտրոնին: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը (NYT)՝ հղում անելով ամերիկյան Planet Labs օպերատորի...
22:08 29/10/2024Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի հարձակման սցենարին. Կարեն ՀովհաննիսյանՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Իսրայելի վերջին օդային հարձակման սցենարը շատ նման էր 44-օրյա պատերազմի Ադրբեջանի օդային հարձակման սցենարին։ Իսրայելը , ըստ իսրայելական աղբյուրների ,...
21:15 29/10/2024Իլոն Մասկի ընկերությունը արգելափակել է Իրանի գերագույն առաջնորդի ադրբեջաներեն օգտահաշիվըX հարթակում Khamenei.ir պորտալի ադրբեջանական ծառայության էջը ժամանակավորապես արգելափակվել է և մեկ օր անց վերականգնվել։ Օգտահաշվի վերականգնումից հետո նրա բոլոր հետևորդները հեռացվել են X ընկերության...
20:36 29/10/2024Trump Media-ի բաժնետոմսերն աճել են 22%-ով՝ Իլոն Մասկի հետ Թրամփի հանրահավաքից հետոԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի մեդիա ընկերության բաժնետոմսերը հասել են իրենց ամենաբարձր մակարդակին հունիսից ի վեր։ Բաժնետոմսերի գնումները սկսվել են կիրակի օրը Թրամփի նախընտրական հանրահավաքից հետո,...
13:32 29/10/2024Դարքնետում վաճառում է Մերձավոր Արևելքի օգտատերերի հաշիվների 10 միլիոն զույգ գողացված մուտքանուն և գաղտնաբառԱրտահոսքերի ամենամեծ քանակով երկրների թվում են Սաուդյան Արաբիան, Իրաքը և Եգիպտոսը:
12:21 29/10/2024Գազայի հատվածում բնակելի շենքի հրթիռակոծման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 60 մարդԱյն բանից հետո, երբ երեքշաբթի իսրայելական զորքերը հրթիռակոծել են Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Բեյթ Լահիայի հինգհարկանի բնակելի շենքը, ավելի քան 60 քաղաքացի, այդ թվում՝ երեխաներ և կանայք են զոհվել...
09:17 29/10/2024Սկանդալային «Ոսկե գնդակ». «Ռեալը» բոյկոտել էՄադրիդի «Ռեալը» ճանաչվել է 2024 թվականի Եվրոպայի լավագույն թիմը։
08:42 29/10/2024Ռոդրին՝ «Ոսկե գնդակ»-ի դափնեկիրՓարիզում տեղի է ունեցել France Football-ի «Ոսկե գնդակ» մրցանակաբաշխությունը։ Գխավոր մրցանակին արժանացել է «Մանչեսթեր Սիթիի» և Իսպանիայի հավաքականի կիսապաշտպան Ռոդրին։ Նա կարիերայում առաջին անգամ...
17:48 28/10/2024Ադելը և Սելին Դիոնը հանդիպման ժամանակ արտասվել ենԲրիտանացի երգչուհի Ադելը հանդիպել է իր անբուժելի հիվանդ գործընկերոջ՝ Սելին Դիոնի հետ Լաս Վեգասի Caesars Palace-ի Colosseum Theatre-ում իր իսկ համերգի ժամանակ: Հանդիպման տեսանյութը հրապարակվել է...

16:15 17/11/2023Germany to block Erdogan’s plan to buy fighter jetsGerman Chancellor Olaf Scholz is unlikely to agree to a fresh request by Turkish President Recep Tayyip Erdogan to buy Eurofighter Typhoon jets, as tensions simmer over a number of issues including...
14:32 17/11/2023Rep. Pallone applauds U.S. Senate for passing Armenian Protection ActCongressman Frank Pallone applauds the U.S. Senate for passing the Armenian Protection Act. “I applaud the Senate for passing the Armenian Protection Act. Now, the House must follow and pass my...
12:25 17/11/2023Senate unanimously passes bill blocking U.S. military aid to AzerbaijanMichigan Senator Gary Peters (D-MI) led the unanimous U.S. Senate passage of the “Armenian Protection Act of 2023” (S.3000) which aims to block all U.S. military assistance to Azerbaijan by removing...
11:58 17/11/2023Shoghakat Vardanyan's '1489' wins best film prize at IDFAShoghakat Vardanyan‘s “1489,” which follows the director’s family after her brother goes missing while serving in the Armenian army, won documentary festival IDFA‘s best film prize Thursday, Variety...
11:00 17/11/2023Measles cases and deaths rise worldwide, report warnsFollowing years of declines in measles vaccination coverage, measles cases in 2022 have increased by 18%, and deaths have increased by 43% globally (compared to 2021).
17:08 16/11/2023Brazil gripped by 'unbearable' heatwaveRed alerts have been issued for almost 3,000 towns and cities across Brazil, which have been experiencing an unprecedented heatwave, BBC News reported.
16:40 16/11/2023CSTO has received no withdrawal letter from Armenia, says Joint Staff headThe Collective Security Treaty Organization (CSTO) has received no letter from Armenia stating its intention to quit the security bloc, Chief of the CSTO Joint Staff, Colonel General Anatoly Sidorov...
15:57 16/11/2023U.S. State Department signals pause in military aid to AzerbaijanIn an overdue and still inadequate response to Azerbaijan’s U.S.-armed genocide of Artsakh’s indigenous Christian Armenians, President Biden has only now started to outline potential accountability...
15:42 16/11/2023Azerbaijan snubs Washington talks with ArmeniaBaku has refused to attend a meeting between the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia in Washington on November 20, the Azerbaijani Foreign Ministry reported.
11:00 16/11/2023India to supply grenades to ArmeniaIndia will supply 30mm and 40mm grenades to Armenia. 150,000 units of grenades will be supplied to Armenia by Munitions India Limited, the Indian Aerospace Defence News (IADN) reported on Wednesday....
15:34 15/11/2023Turkey sues Netanyahu over 'genocide' in GazaThe governing Justice and Development Party attorneys said on Tuesday that Turkey has filed a case against Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu with the International Criminal Court (ICC),...
12:45 15/11/2023One million children remain in Gaza, many believed to be missing, UNICEF saysUN Children's Fund (UNICEF) Executive Director Catherine Russell said Tuesday that one million children still remain in the Gaza Strip, and many of them are believed to be missing or buried under the...
11:15 15/11/2023After scrutinizing NYC mayor’s campaign, FBI is delving into his links to TurkeyBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The FBI has now expanded its investigation of the alleged illegal fundraising links between New York City Mayor Eric Adams’ campaign and Turkish...
11:00 15/11/2023People who left Nagorno-Karabakh have the right to return home – U.S. State Dept.Armenians who have left Nagorno-Karabakh have the right to return home, U.S. Department of State spokesman Matthew Miller said on Tuesday. "We continue to believe that people who have left...
14:32 14/11/2023Kremlin regrets Pashinyan's decision to skip CSTO summitThe Kremlin is disappointed that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan decided not to take part in the Collective Security Treaty Organization (CSTO) summit slated for November 23, TASS quoted...
13:45 14/11/2023Israel says 46 troops killed in Gaza since warThe Israeli army on Tuesday announced the deaths of two more soldiers in Gaza, raising the number of troops killed in the Palestinian territory to 46 since the war began, AFP reported.
12:40 14/11/2023Sen. Menendez calls on Congress to end support for Azeri governmentU.S. Senator Bob Menendez (D-N.J.) on Monday delivered remarks on the Senate floor against the Armenian humanitarian crisis and called for Congress to end support for the Azeri government that...
12:25 14/11/2023Lemkin Institute condemns Artsakh man's conviction in AzerbaijanThe Lemkin Institute for Genocide Prevention strongly condemns 68-year-old Artsakh Armenian Vagif Khachatryan's conviction in Azerbaijan and calls for international efforts to help release all...
14:51 13/11/2023David Cameron returns as UK foreign secretaryDavid Cameron has returned to government as UK foreign secretary, in a stunning comeback for the former prime minister that highlighted Rishi Sunak’s willingness to take risks as he looks to revive...
11:30 13/11/2023EU foreign ministers to discuss Yerevan-Baku relationsThe EU foreign ministers will discuss the situation in Nagorno-Karabakh, particularly the peace talks between Armenia and Azerbaijan, as well as EU support for Yerevan at a meeting on Monday, TASS...