20:14 04/11/2024Ի՞նչ կլինի ԱՄՆ-ի կանաչ տնտեսության հետ ընտրություններից հետո․ EuronewsԱրդյո՞ք ԱՄՆ-ը կմնա եվրոպական էլեկտրական մեքենաների հիմնական շուկա: Թե՞ կզարգացնեն իրենց արտադրությունը։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ մոտենում են ԱՄՆ ընտրությունները, ներդրողները ավելի ու ավելի են...
17:14 04/11/2024Հնդկաստանում ՄիԳ-29 ինքնաթիռ է կործանվելՀնդկաստանի ռազմաօդային ուժերի ՄԻԳ-29 ինքնաթիռը երկուշաբթի օրը վթարի է ենթարկվել պլանային ուսումնական թռիչքի ժամանակ, օդաչուն հասցրել է լքել օդանավը։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդմասին սոցցանցերում...
17:09 04/11/2024Զախարյանը նախատեսում է մասնակցել Իսպանիայի գավաթի առաջիկա հանդիպմանըՌուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մարզվում է «Ռեալ Սոսյեդադի» ընդհանուր խմբում և պատրաստվում է մասնակցել նոյեմբերի 14-ին «Յովե Էսպանյոլի» հետ Իսպանիայի գավաթի հետաձգված հանդիպմանը։...
15:29 04/11/2024Մեսսին կարող է վերադառնալ «Բարսելոնա» մինչև 2026 թվականի աշխարհի առաջնությունը«Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին կարող է վերադառնալ «Բարսելոնա»: Այս մասին հայտնում է Gol Digital-ը։ Աղբյուրի համաձայն, արգենտինացին կարող է իսպանական ակումբ տեղափոխվել մինչև...
13:18 04/11/2024Մաhացել է ամերիկացի կոմպոզիտոր և լեգենդար պրոդյուսեր Քուինսի Ջոնսը91 տարեկանում կյանքից հեռացել է ամերիկացի կոմպոզիտոր և պրոդյուսեր Քուինսի Ջոնսը: Նա պատմության մեջ ամենավաճառվող երաժշտական ալբոմի ՝ Մայքլ Ջեքսոնի Thriller-ի պրոդյուսերն է: Նա աշխատել է Ֆրենկ...
10:06 04/11/2024Մոլդովայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթում է ՍանդունՆախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում առաջատար է Մոլդովայի ներկայիս նախագահ Մայա Սանդուն՝ հավաքելով ձայների 55,36 %-ը, իսկ նախկին գլխավոր դատախազ Ալեքսանդր Ստոյանոգլոն՝ 44,64 %։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում...
09:59 04/11/2024Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստները զայրացած են Կիլիան Մբապեի գործողություններիցՄադրիդի «Ռեալում» որոշակի լարվածություն է նկատվում թիմի հարձակվող Կիլիան Մբապեի գործողությունների պատճառով։ Այս մասին գրում է Relevo-ն։ Աղբյուրի փոխանցմամբ, դա պայմանավորված է նրանով, որ ֆրանսիացին...
09:41 04/11/2024Եվրոպայում գազի միջին փոխարժեքը դարձել է ամենաբարձրը 2023 թվականի նոյեմբերից ի վերԵվրոպայում գազի միջին փոխարժեքը հոկտեմբերին դարձել է ամենաբարձրը վերջին գրեթե մեկ տարվա ընթացքում՝ կազմելով մոտավորապես 456 դոլար 1000 մ³ դիմաց։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն հղում անելով...
09:32 04/11/2024Ջրհեղեղից տուժած Վալենսիա այցելած Իսպանիայի թագավորի վրա ձվեր, քարեր ու ցեխ են նետելՋրհեղեղից տուժած Վալենսիա այցելած Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպեի և թագուհի Լետիցիայի վրա զայրացած բնակիչները ձվեր, քարեր, ցեխ են նետել։ CNN-ի փոխանցմամբ, նրանք թագավորի հետ աղետի գոտի եկած պաշտոնյաներին...
16:54 03/11/2024Թուրքիան Իսրայելի դեմ զենքի էմբարգո սահմանելու կոչով նամակ է հանձնել ՄԱԿ-ինԹուրքիան ՄԱԿ-ին է փոխանցել մի նամակ, որը պարունակում է ավելի քան 50 երկրներից Իսրայելի դեմ զենքի էմբարգո սահմանելու կոչ։ Այս մասին Ջիբութիում «Թուրքիայի և Աֆրիկայի միջև գործընկերություն» երկօրյա...
13:01 03/11/2024Թուրքիայի ԱԳՆ-ն խոսել է Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության մասինՈւկրաինական հակամարտությունը պետք է ավարտվի երկրի տարածքի ամբողջականության հիման վրա։ Hurriyet-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը։ «Պատերազմի արդար լուծումը...
11:16 03/11/2024Լուիզիանայում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով երեք մարդ է զոհվելԱՄՆ Լուիզիանա նահանգում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել; «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է տեղի ոստիկանությունը։ «Այս պահին մենք կարող ենք հաստատել, որ վթարի հետևանքով...
00:20 03/11/2024Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա Կաթողիկոսի հետԱՄՆ 45-րդ նախագահ, հանրապետական նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
22:10 02/11/2024Ջրհեղեղ Իսպանիայում. կառավարությունը օգնություն է խնդրում ԵՄ-իցԻսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը խնդրել է միջոցներ տրամադրել Եվրոպական համերաշխության հիմնադրամից՝ օգնելու իր երկրին վերականգնվել այս դարում մայրցամաքի ամենաուժեղ ջրհեղեղից հետո։ Եվրանյուզի...
20:19 02/11/2024Բժիշկ Մյասնիկովը թվարկել է ամենաառողջարար ըմպելիքներըՍովորական մաքուր ջուրը, թեյը և սուրճն ամենաառողջ ըմպելիքներն են։ «Ռոսիա 1» ալիքի «Բժիշկ Մյասնիկով» հաղորդման ժամանակ ասել է բժիշկ և հեռուստահաղորդավար Ալեքսանդր Մյասնիկովը։ Նրա խոսքով, մնացած ամեն...
17:58 02/11/2024Քանյե Ուեսթը 1 միլիարդ դոլարով վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել իր մասինՌեփեր Քանյե Ուեսթը իր մասին վավերագրական ֆիլմ է նկարահանել. «Ո՞ւմ անունով» ֆիլմի համար նա ծախսել է 1 միլիարդ դոլար։ Variety-ի հաղորդմամբ, նախագիծը ստեղծվել է վեց տարվա ընթացքում։ Ֆիլմում օգտագործվել...
17:18 02/11/2024Դիզայներները նորաձևության տարօրինակ հնարք են մտածել, որը խոստանում է դառնալ ձմեռան գլխավոր թրենդՎերջին Նորաձևության շաբաթներին հայտնի բրենդների դիզայներները հաճախ դիմում էին մեկ պարզ, բայց միևնույն ժամանակ անսովոր հնարքի։ Burberry-ի, Prada-ի և Rabanne-ի ցուցադրությունների ժամանակ մոդելները...
16:57 02/11/2024Ադելիա Պետրոսյանը Ռուսաստանի Գրան պրիի 2-րդ փուլում հաղթել է կարճ ծրագրումՌուսաստանի գեղասահքի չեմպիոն ազգությամբ հայ Ադելիա Պետրոսյանը Կազանում ընթացող Ռուսաստանի Գրան պրիի 2-րդ փուլում լավագույն արդյունքն է ցույց տվել կարճ ծրագրում։ 17-ամյա մարզուհին իր ելույթի համար...
16:30 02/11/2024Իրանը լուրջ հարվшծ կհասցնի Իսրայելին և ԱՄՆ-ին. հոգևոր առաջնորդԻրանը լուրջ հարված կհասցնի Իսրայելին և ԱՄՆ-ին՝ ի պատասխան Թեհրանի և Մերձավոր Արևելքում իսլամական դիմադրության ուժերի նկատմամբ թշնամական քայլերի։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի...
16:00 02/11/2024Սերբիայում երկաթուղային կայարանում փլուզման հետևանքով 14 մարդ է զոհվել, երկրում սգո օր էՀայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցել է Սերբիայի երկաթուղային կայարանում տեղի ունեցած ողբերգական փլուզման հետևանքով զոհվածների ընտանիքին։

14:12 03/05/2025Кот закрыл хозяек на балконе в БиробиджанеКурьезный случай произошел в Биробиджане. Кот запер своих хозяек на балконе и им пришлось звать на помощь, передает «МИР 24». Женщины провели в ловушке около часа, пока их крики не услышали соседи....
13:24 03/05/2025Зеленский отверг предложение Путина о 3-дневном перемирии на 9 маяПрезидент Украины Владимир Зеленский отверг предложение российского президента Владимира Путина о 3-дневном перемирии на 9 мая и настаивает на прекращении огня на 30 дней, сообщает Интерфакс-Украина.
11:40 03/05/2025Принц Гарри захотел примириться с королевской семьей и признал, что «воевать» с родственниками нет смыслаПринц Гарри заявил, что хотел бы помириться с членами британской королевской семьи, однако пока не видит для себя возможности вернуться на родину.
11:13 03/05/2025«Давайте сделаем это снова»: Арман Царукян прокомментировал победу в схватке по грэпплингу с одноклубником МахачеваБывший претендент на титул UFC в легком весе армянский боец ММА Арман Царукян после поединка по грэпплингу с россиянином Маккашарипом Зайнуковым заявил о желании сразиться с кем-то из команды...
17:33 02/05/2025Партию «Альтернатива для Германии» объявили экстремистской организациейФедеральная служба по защите конституции Германии в пятницу объявила национал-популистскую партию «Альтернатива для Германии» экстремистской организацией, угрожающей демократии в стране.
17:05 02/05/2025Путин показал, что хранит в холодильнике и на столе в кремлевской квартиреПрезидент России Владимир Путин продемонстрировал содержимое своего холодильника и стол в кремлевской квартире — эти кадры вошли в новый документальный фильм о нем, который выйдет на телеканале...
16:13 02/05/2025Меган Маркл «ненавидит королевскую семью, но при этом пользуется ею ради личной выгоды» – Page SixМеган Маркл и принц Гарри по-прежнему используют свои титулы – и не только в частной жизни, сообщили Page Six многочисленные источники.
15:08 02/05/2025Тело бизнес-коуча из России нашли с пакетом на голове на БалиТело российского бизнес-коуча Артема А. обнаружили с пакетом на голове и ремнем на шее в отеле на Бали. Об этом сообщает Telegram-канал SHOT. По данным канала, россиянин остановился в отеле в...
12:53 02/05/2025Арман Царукян – в Армении: Самое интересное – слушать версии, почему я снялся с боя с Исламом МахачевымНаходившийся недавно в Армении боец UFC Арман Царукян в новом выпуске «Глумов триптих» на YouTube-канале MONK3 поделился воспоминаниями о снятии с титульного поединка UFC в легком весе против...
12:41 02/05/2025Певица Калашникова: За разводом Михаила Галустяна стоит другая женщинаАктер Михаил Галустян не ушел «в никуда» от жены Виктории, с которой прожил в браке 18 лет. Причиной такого решения комика стала другая женщина. Певица и светская дива Анна Калашникова в беседе с...
12:32 02/05/2025Шашлыки на майские отменяются. В Москву вернулась зимаСнегопад накрыл российскую столицу, циклон пришел с северо-запада, сообщает «МИР 24». Снег шел с ночи и не прекращается до сих пор. И он, вопреки прогнозам синоптиков, не растаял, на улицах...
17:16 01/05/2025В Новой Зеландии обильные дожди привели к наводнениюВ Новой Зеландии обильные дожди привели к затоплению города Крайстчерч и провинции Селвин в штате Кентербери.
15:27 01/05/2025Змея парализовала самый загруженный маршрут поездов в ЯпонииМетровая змея в Японии обвилась вокруг линии электропередач, из-за чего один из самых загруженных маршрутов скоростных поездов «Синкансэн» полностью парализовало.
14:02 01/05/2025Скорсезе снимает фильм, в котором участвовал покойный Папа Римский ФранцискКинорежиссер Мартин Скорсезе работает над документальным фильмом, в съемках которого принимал участие покойный Папа Римский Франциск, передает агентство Ассошиэйтед Пресс.
13:57 01/05/2025Генрих Мхитарян – о Ламине Ямале: Его звезда взошлаАрмянский полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян высказался о вингере каталонской «Барселоны» Ламине Ямале по завершении первого полуфинального матча Лиги чемпионов.
13:36 01/05/2025Британку признали старейшим живущим человеком на планетеЖительница Великобритании Этель Кейтерем, возраст которой составляет 115 лет, признана старейшим живущим на планете человеком, сообщает британская газета Telegraph со ссылкой на информацию базы...
12:33 01/05/2025Микаэл Агасандян: ЕЭАС защитит себя при нарушении Арменией договора о союзеДиректор Первого департамента стран СНГ МИД РФ Микаэл Агасандянв в интервью РИА Новости рассказал, почему сближение Еревана и Брюсселя противоречит обязательствам Армении перед ЕЭАС.
12:09 01/05/2025Генрих Мхитарян – про свой незасчитанный гол в матче с «Барселоной»: Я буду об этом думать всю жизньАрмянский полузащитник итальянского «Интера» Генрих Мхитарян высказался о своем забитом, но незасчитанном голе из-за положения «вне игры» в первом матче 1/2 финала Лиги чемпионов УЕФА...
11:56 01/05/2025Модель Погребняк призвала Михаила Галустяна «не сжигать мосты» после разводаМодель и блогерша Мария Погребняк призналась в Telegram-канале, что ей искренне жаль слышать новость о разводе комика Михаила Галустяна.
16:53 30/04/202511-летняя дочь Ким Кардашьян и Канье Уэста переросла свою мамуПоявившиеся в Сети фото Ким Кардашьян и ее дочки Норт произвели сильное впечатление на фанатов звезды реалити-шоу.