14:41 14/09/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է Իրանի հետ համագործակցության ազդեցությունը այլ երկրների անվտանգության առումովՌուսաստանի ու Իրանի համագործակցությունը չի ազդի երրորդ երկրի անվտանգության վրա։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախար Սերգեյ Ռյաբկովը։ «Մեր...
13:54 14/09/2024Ռիհաննան երկար դադարից հետո առաջին անգամ լուսանկարվել է հանրության մեջԵրգչուհի Ռիհաննան երկար դադարից հետո առաջին անգամ լուսանկարվել է հանրության մեջ։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Ռիհաննան լուսանկարվել է Սանտա Մոնիկայի ռեստորանի մոտ։ Երգչուհին կրում էր կապույտ...
13:45 14/09/2024ՌԴ փոխվարչապետը էլեկտրագնացքով Վանաձորից ուղևորվել է Ախթալա կայարանՍեպտեմբերի 14-ին այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ կառավարության նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Օվերչուկն այցելել է Հայաստանի Լոռու մարզ, որտեղ ծանոթացել է ընթացիկ տարվա մայիսի վերջին ջրհեղեղից ավերված...
13:10 14/09/2024Wildberries-ի որոշ օգտատերերի պատվերները ժամանակից շուտ չեղարկվել ենWildberries-ի որոշ օգտատերեր բախվել են ժամանակից շուտ պատվերների չեղարկմանը, մասնագետներն աշխատում են խնդրի լուծման ուղղությամբ։ Ռիա նովոստիին հայտնել են Wildberries and Russ-ի միացյալ ընկերության...
12:40 14/09/2024ԱՄՆ Պետդեպը` Փաշինյան-Բլինքեն հեռախոսազրույցի մասինՆիկոլ Փաշինյանի հետ զրույցում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը վերահաստատել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն ու արժանապատիվ խաղաղության կարևորությունը։ Այս մասին ասված է ԱՄՆ պետքարտուղարության...
11:38 14/09/2024Հռոմի պապ. ԱՄՆ նախագահի երկու թեկնածուներն էլ «դեմ են կյանքին»Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը խոսել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածուներ Դոնալդ Թրամփի և Քամալա Հարիսի մասին։ Նրա կարծիքով՝ երկու քաղաքական գործիչներն էլ «դեմ են կյանքի»։ Պոնտիֆիկոսը մամուլի ասուլիս է տվել Սինգապուրից...
10:55 14/09/2024Գործարար Գրիգորյանը չի ընդունում մեղքը ՌԴ ՊՆ-ից գումար հափշտակելու մեջԿրասնոդարի բարձրագույն զինվորական դպրոցի կուրսանտների հանրակացարանի վերակառուցման ժամանակ ՊՆ-ից ավելի քան 7,2 մլն ռուբլի հափշտակելու կասկածանքով ձերբակալված TK-Progress ընկերության գլխավոր տնօրեն...
10:17 14/09/2024Ուսումնասիրություն. աշխատասերները ավելի քիչ են ապրում, քան ալկոհոլիկներըAmerican Journal of Epidemiology ամսագրում հրապարակված վերջին գիտական հետազոտությունը ցույց է տվել, որ մարդիկ, ովքեր անընդհատ աշխատում են առանց արձակուրդի, ավելի կարճ են ապրում, քան նրանք, ովքեր...
16:18 13/09/2024Կապիկի ծաղիկի դեմ պատվաստանյութը անցել է ԱՀԿ նախաորակավորումըԿապիկի ծաղիկի դեմ առաջին պատվաստանյութը՝ MVA-BN, նախաորակավորվել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից։ Այս մասին հայտնել է ԱՀԿ մամուլի ծառայությունը։ «Կապիկի ծաղիկի դեմ...
15:43 13/09/2024Իրանը հերքում է ամերիկացի քաղաքական գործչի սպանության դավադրություն կազմակերպելու ԱՄՆ-ի մեղադրանքներըՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցչությունը հայտարարել է, որ Թեհրանը մտադիր չէ արտասահմանում վերացնել իր քաղաքական հակառակորդներին: Հայտարարությանն անդրադարձել է ՏԱՍՍ-ը։ «Իրանի Իսլամական...
14:17 13/09/2024Ալեքսեյ Օվերչուկը Հայաստանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկին: Վարչապետի աշխատակազմի հայտնում են, որ քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև երկկողմ հարաբերությունների...
13:01 13/09/2024Կրասնոյարսկցի ուսուցչուհին 25 րոպե անց վերականգնել է լճում խեղդված դեռահասի սրտի աշխատանքըԿրասնոյարսկում ուսուցչուհին փրկել է 15-ամյա դեռահասին, ով խեղդվել էր լճում՝ 25 րոպե անց նորից գործարկելով նրա սիրտը։ Այս մասին հայտնում է kp.ru-ն։ Պարբերականի տվյալներով՝ դեպքը տեղի է ունեցել...
11:30 13/09/2024Ռոնալդուն թվարկել է իր մանկության և պատանեկության տարիների ֆուտբոլային կուռքերին«Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն պատմել է, թե ում խաղն է դիտել մանկության և պատանեկության տարիներին։ Պորտուգալացին առանձնացրել է Բրազիլիայի հավաքականի երկու...
11:00 13/09/2024559 հազար երեխա Գազայում պատվաստվել է պոլիոմելիտի դեմՄոտ 559 հազար երեխա պատվաստվել է պոլիոմիելիտի դեմ մի քանի օր տևած պատվաստման շավի ընթացքում։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Պաղեստինի տարածքներում Իսրայելի կառավարության գործողությունների...
10:25 13/09/2024Ալբերտ Էյնշտեյնի նամակը միջուկային ռումբերի վտանգի մասին վաճառվել է 3,9 միլիոն դոլարովԳերմանացի տեսաբան ֆիզիկոս Ալբերտ Էյնշտեյնի նամակը ԱՄՆ նախագահ Ֆրանկլին Ռուզվելտին միջուկային ռումբի վտանգի մասին վաճառվել է 3,9 մլն դոլարով։ The Value պորտալը Աճուրդը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 12-ին...
10:17 13/09/202450 անհավանական փաստ Արաբական միացյալ էմիրությունների մասին«Գիտեի՞ք, որ ԱՄԷ-ն արտերկրում կրթության համար ամենախոստումնալից երկրներից է: Ամեն տարի հազարավոր օտարերկրացիներ գալիս են սովորելու և աշխատելու Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Ինչու են բոլորը...
08:48 13/09/2024Ռոնալդուն պատմության մեջ առաջին մարդն է, ով սոցցանցերում ունի 1 միլիարդ հետևորդ«Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հայտարարել է, որ բոլոր սոցցանցերում ընդհանուր առմամբ 1 միլիարդ բաժանորդ է ունի։ 39-ամյա ֆուտբոլիստը դարձել է պատմության մեջ առաջին...
08:00 13/09/2024Փոթորիկներն ավելի ուժեղ և հաճախակի են քաղաքային բնակավայրերումՄեծ քաղաքներ-աերոզոլային աղտոտում-տեղումներ-փոթորիկներ-ջրհեղեղներ կապի մասին ուսումնասիրության համաձայն, ամառային փոթորիկները հակված են ավելի հաճախակի, ինտենսիվ և կենտրոնացված քաղաքներում, քան...
23:39 12/09/2024Թրամփը հրաժարվում է բանավեճերի ևս մեկ փուլ անցկացնել Հարիսի հետԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հրաժարվում է բանավեճերի նոր փուլ անցկացնել իր դեմոկրատ մրցակցի՝ փոխնախագահ Քամալա Հարիսի հետ։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ «Երբ...
17:32 12/09/2024Կանայք Փարիզում դատապարտվել են՝ պնդելու համար, որ Մակրոնի կինը տղամարդ է ծնվելՓարիզի դատարաններից մեկում այսօր դատավճիռ է կայացվել երկու կանանց նկատմամբ, ովքեր պնդում էին, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիթը, տղամարդ է ծնվել։ Այս մասին հայտնում է МК -ն՝ հղում...

14:35 01/02/2025Wildberries предупреждает об участившихся случаях фишингаСлужба информационной безопасности Wildberries предупреждает: мошенники рассылают фишинговые письма и сообщения якобы от Wildberries в мессенджерах, где, в том числе, могут сообщать о фейковых...
14:05 01/02/2025Le Parisien: Алиеву нужен этот суд, чтобы перевернуть страницу истории независимого Нагорного КарабахаФранцузская газета Le Parisien обратилась к проводимому в Азербайджане судилищу над незаконно удерживаемым более года в бакинской тюрьме бывшим государственным министром Республики Арцах...
12:54 01/02/2025Новая авиакатастрофа произошла в СШАСамолет Learjet 55, который выполнял медицинский рейс, потерпел крушение после вылета из аэропорта на северо-востоке Филадельфии, пишет МИР 24.
11:58 01/02/2025«The Man With The Bag»: Карен Карагулян присоединился к звездному составу семейной комедииАрмянский актер Карен Карагулян сыграет в рождественской семейной комедии «The Man with the Bag» (Человек с мешком) вместе с звездами боевиков Арнольдом Шварценеггером и Аланом Ричсоном.
17:33 31/01/2025В Бразилии прошел «дождь» из пауковВ Бразилии прошел «дождь» из пауков, попавший на видео, пишет «Газета.Ru» со ссылкой на издание Estado de Minas.
17:13 31/01/2025Известная бьюти-блогер Гоар Аветисян задолжала налоговой почти 2 млн рублейTelegram-канал «Звездач» сообщил, что ООО «Бьюти Академия» задолжало налогов почти на 2 млн рублей. Компания принадлежит известному блогеру Гоар Аветисян. В академии она обучает женщин, как правильно...
17:09 31/01/2025Криштиану Роналду установил очередной рекорд мирового футболаПортугальский нападающий саудовского клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду установил очередной рекорд мирового футбола.
14:28 31/01/2025Мария Захарова: Минская группа ОБСЕ на этом и закончиласьМинская группа ОБСЕ подлежит упразднению. Об этом на еженедельном брифинге 31 января заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова. «Минская группа ОБСЕ прекратила свою работу в феврале...
14:03 31/01/2025Мария Захарова: Товары из Армении в Европе и в США никто не ждетНа брифинге 31 января официальный представитель МИД РФ Мария Захарова назвала возможные последствия после интеграции Армении с ЕС.
13:02 31/01/2025Спасатели нашли тела 40 погибших в авиакатастрофе над ВашингтономСпасатели нашли тела 40 погибших в авиакатастрофе над Вашингтоном, сообщил CBS со ссылкой на источник в правоохранительных органах, знакомый с ходом расследования.
12:35 31/01/2025Госсекретарь США Марко Рубио: Украина в результате войны оказалась отброшенной на 100 лет назадУкраина в результате войны оказалась отброшенной на 100 лет назад, заявил госсекретарь США Марко Рубио на шоу журналистки Мегин Келли.
12:03 31/01/2025Неймар объявил о своем возвращении в «Сантос»Футболист сборной Бразилии Неймар объявил в Instagram (принадлежит Meta, деятельность которой запрещена в России как экстремистская) о возвращении в бразильский "Сантос".
12:01 31/01/2025На Солнце появился «динозавр»На видимой, обращенной к Земле, стороне солнечного диска, практически точно у линии Солнце — Земля, расположилась пара корональных дыр, одна из которых напоминает очертаниями фигуру динозавра.
11:56 31/01/2025Горящее здание на северо-западе Москвы тушат четыре вертолетаЧетыре вертолета задействованы в тушении двухэтажного административного здания на северо-западе Москвы, сообщила пресс-служба МЧС РФ в пятницу.
17:01 30/01/2025Трагедия в небе над Вашингтоном: спасатели извлекли из воды 28 телСпасатели в США извлекли из воды 28 тел погибших при столкновении пассажирского самолета с военным вертолетом Black Hawk под Вашингтоном.
16:49 30/01/2025Институт Лемкина: Высказывания Никола Пашиняна по Геноциду армян перекликаются с турецкими нарративамиАмериканский институт Лемкина по предотвращению геноцидов выступил с заявлением, назвав высказывания Никола Пашиняна по Геноциду армян в Османской империи 1915 года созвучными с турецкими нарративами...
16:10 30/01/2025Исследователи обнаружили глубокий разлом в тектонической плите между Турцией и ИраномМеждународная группа исследователей под руководством Геттингенского университета (Германия) изучила регион гор Загрос в Ираке.
15:29 30/01/2025В Швеции застрелили мужчину, который несколько раз публично сжигал КоранВ Швеции застрелен выходец из Ирака, который несколько раз публично сжигал Коран в этой скандинавской стране, пишет euronews.
13:59 30/01/2025Грузия прекращает работу в ПАСЕГрузия прекращает работу в Парламентской ассамблее Совета Европы. Это заявление сделала в среду глава грузинской делегации Тея Цулукиани, после того, как ПАСЕ утвердила проект резолюции по Грузии, в...
12:39 30/01/2025Экс-сенатора Боба Менендеса приговорили к 11 годам тюрьмыБывший сенатор Боб Менендес в среду был приговорен к 11 годам тюремного заключения за получение взяток, включая золотые слитки, в обмен на оказание содействия правительству Египта и бизнесменам из...