14:02 20/09/2024Զախարովան՝ Հայաստանի քաղաքական կուրսի մասին. Կարծես ԵԱՏՄ-ն և ՀԱՊԿ-ը ինչ-որ տարբեր երկրներ ենՀայաստանը եվրասիական ինտեգրման հիմնական շահառուն է, և 2023 թվականի վերջին հանրապետության արտաքին առևտրաշրջանառության 37%-ը եղել է իր գործընկերների՝ ԵԱՏՄ-ի հետ, իսկ արտահանումը դեպի Միության երկրներ...
13:27 20/09/2024Զախարովա. ՀԱՊԿ-ից սպառնալիքի մասին Փաշինյանի խոսքերը հակասում են ողջամտությանըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ) Հայաստանի ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգի մասին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները հակասում են ողջամտությանը։ Այդ մասին հայտարարել է...
12:15 20/09/2024Լիբանանյան փեյջերի գործարքում ներգրավված ընկերության սեփականատերն անհետացել էՆորվեգիայի քաղաքացին, որբ ունի մի ընկերություն, որը, իբր, զբաղվում էր Լիբանանին փեյջեր մատակարարելով, անհետացել է նրանց պայթյուններից հետո։ Այդ մասին գրում է բրիտանական Daily Mail թերթը։ Ավելի վաղ...
11:34 20/09/2024Իտալիայում ջրհեղեղների պատճառով հարյուրավոր մարդիկ են տարհանվելԱպենիններում մոլեգնում է «Բորիս» ցիկլոնը. իրավիճակը՝ Չեխիայում, Լեհաստանում, Ավստրիայում
10:55 20/09/2024Ուկրաինայում ձմռանը հնարավոր է օրական մինչև 20 ժամ բջջային կապ չլինիՈւկրաինայում այս ձմռանը հոսանքազրկման պատճառով բջջային կապը կարող է հասանելի լինել օրական ընդամենը չորսից վեց ժամ: Strana.ua-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղական լրագրողներին տված հարցազրույցում հայտնել է...
10:23 20/09/2024Մել Գիբսոնի «Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմը շարունակություն կունենաԱյն կթողարկվի «Հարություն» ենթավերնագրով
09:53 20/09/2024Պլատինին առաջարկել է հեղափոխական փոփոխություններ կատարել ֆուտբոլի կանոններումՊրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստների ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիայի (FIFPro) նախագահի խորհրդական, ՈՒԵՖԱ-ի նախկին նախագահ և ֆրանսիացի մեծագույն ֆուտբոլիստներից մեկը՝ Միշել Պլատինին, հանդես է եկել ֆուտբոլի...
22:40 19/09/2024Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայում Հայաստանի կանանց հավաքականը հաղթեց ՄոնղոլիայինԲուդապեշտում անցկացվող Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայի 8-րդ տուրում կանանց Հայաստանի հավաքականը 3,5:0,5 հաղթեց Մոնղոլիայի թիմին։ Լիլիթ Մկրտչյանը (2366) սպիտակներով հաղթեց Տուրմունխ Մունխզուլին...
22:12 19/09/2024Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը 1,5:2,5 հաշվով պարտվեց Հունգարիայի թիմինԲուդապեշտում անցկացվող Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայի 8-րդ տուրում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը 1,5:2,5 հաշվով պարտվեց Հունգարիայի թիմին։ Հայկ Մ․ Մարտիրոսյանը (2667) սևերով ոչ ոքի խաղաց...
21:59 19/09/2024Հուսով եմ՝ դա չէ պատճառը, որ Comedy Club-ը փակվեց. Զախարովան՝ ՀՀ Քննչական կոմիտեի հայտարարության մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հեգնանքով է մեկնաբանել Հայաստանի իշխանությունների այն հայտարարություններն, թե իբր Ռուսաստանը խումբ է պատրաստում հանրապետությունում իշխանության զինված...
17:55 19/09/2024Զատուլին. Փաշինյանը 2022 թվականին, Ադրբեջանի օրինակով, արգելեց իմ մուտքը ՀայաստանՊետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը սեպտեմբերի 18-ին «Մեծ խաղ» հաղորդման ժամանակ մեկնաբանել է Նիկոլ...
17:50 19/09/2024Լիբանանում տեղի ունեցած միջադեպերից հետո Թուրքիայի ՊՆ-ն ստուգում է կապի համակարգերի անվտանգությունըԼիբանանում վերջերս տեղի ունեցած պայթյուններից հետո Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը իր կապի համակարգերի անվտանգության լրացուցիչ ստուգումներ և տեխնիկական գնահատումներ է իրականացնում։ «Մեր...
16:30 19/09/2024Լիբանանում կապի միջոցների պայթյունների զոհերի թիվը հասել է 25-իՉորեքշաբթի Լիբանանի տարբեր շրջաններում կապի սարքավորումների պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 25-ի, վիրավորների թիվը հասել է 608-ի։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ մամուլի ասուլիսի ժամանակ այդ...
23:17 18/09/2024Պուտինը պահանջել է բանակը համալրել պատրաստված կադրերովՌուսական բանակը պետք է համալրվի պատրաստված անձնակազմով, այդ թվում՝ նոր ռազմական շրջաններում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Հյուսիսային ռազմական օկրուգում զինված ուժերի զարգացմանը նվիրված հանդիպման...
22:40 18/09/2024Շախմատի Հայաստանի կանանց հավաքականը ոչ ոքի խաղաց ամերիկացիների հետՀունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացվող Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայի 7-րդ տուրում Հայաստանի կանանց հավաքականը ոչ ոքի խաղաց ամերիկացիների հետ։ Հանդիպման արդյունքները ներկայացնում է...
21:52 18/09/2024Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը Համաշխարհային օլիմպիադայում տարավ 7-րդ հաղթանակըԲուդապեշտում անցկացվող Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայում Հայաստանի հավաքականը 7-րդ տուրում 2,5:1,5 հաշվով հաղթեց Անգլիայի թիմին։ Հայկ Մ․ Մարտիրոսյանը (2667) սպիտակներով պարտության մատնեց Նիկիտա...
19:31 18/09/2024Լիբանանում կիկին պшյթյուն է եղել, երեք մարդ զոհվել է, կան տուժածներՊայթյունների ձայները, որոնք նման են փեյջերի պայթեցմանը, որոտացել են Լիբանանի տարբեր հատվածներում։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին ՝ հղում անելով տեղական Al-Jadeed հեռուստաալիքի աղբյուրներին։ «Կա...
17:30 18/09/2024Wildberries-ի գրասենյակում որ կողմն է առաջինը կրակ բացել, ինչի հետևանքով կա մեկ զոհWildberries-ի գրասենյակի մոտ կրակ բացած անձինք ընկերության անվտանգության աշխատակիցներ են։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է շուկայի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ամուսինը՝ Վլադիսլավ Բակալչուկը։...
17:19 18/09/2024Աշխարհում տարածվում է Covid-ի նոր, ավելի վարակիչ շտամըԳիտնականները ահազանգում են COVID-19-ի նոր, ավելի վարակիչ տեսակի մասին, որը կոչվում է XEC, որն այժմ ակտիվորեն տարածվում է ամբողջ աշխարհում։ Հիվանդությունն առաջին անգամ հայտնաբերվել է Գերմանիայում 2024...
14:19 18/09/2024Wildberries-ը հայտնել է, որ ընկերության հիմնադրի ամուսինը՝ Վլադիսլավ Բակալչուկը, փորձել է «ապօրինի մուտք գործել» իրենց գրասենյակՄոսկվայում կրակոցներ են հնչել Ռոմանով Դվոր բիզնես կենտրոնում գտնվող Wildberries գրասենյակի մոտ։ Ուսանողներին տարհանել են Մոսկվայի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի շենքից, որը գտնվում է...

16:55 12/07/2023Mark Zuckerberg trains with UFC champions for Elon Musk fightMark Zuckerberg showed off an impressive physique on Tuesday while training with two UFC champions, amid rumours that the Meta CEO will fight Twitter boss Elon Musk, The Independent reported.
15:45 12/07/2023EU reiterates call for Azerbaijan to ensure free movement along Lachin corridorThe European Union reiterates its call for Azerbaijan to ensure the unrestricted movement of people and goods through the Lachin corridor, the sole road linking Nagorno-Karabakh to Armenia, Nabila...
15:30 12/07/2023Kremlin warns against Western security assurances for UkraineThe Kremlin said on Wednesday that security assurances the West is considering for Ukraine would be a dangerous mistake that would impinge on Russia's own security and expose Europe to greater risks...
14:35 12/07/2023Bed rotting: TikTok’s latest trendAfter working another weekend shift, Dr. Jessica Gold returned home feeling burned out and succumbed to her urge to watch TV and sleep most of the day. As Gen Z would say, she was bed rotting. Gold...
13:36 12/07/2023Czech-born writer Milan Kundera dies at 94Czech-born writer Milan Kundera, author of the novel "The Unbearable Lightness of Being" has died, Reuters reported on Wednesday, citing the Czech library housing his personal collection.
11:35 12/07/2023G7 to announce long-term Ukraine security planUS President Joe Biden and other G7 leaders will make a major announcement with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy on Wednesday, Sputnik reported, citing White House National Security Council...
16:00 11/07/2023No unauthorized goods found in any ICRC vehicle passing through Lachin CorridorThe International Committee of the Red Cross (ICRC) on Tuesday issued a statement on transport of unauthorized goods across the Lachin Corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to...
15:06 11/07/2023U.S. continues to support talks between Armenia, AzerbaijanU.S. Department of State spokesman Matthew Miller reaffirmed Washington's support for talks between Armenia and Azerbaijan. "I think another sign would be the continuation of talks, which we continue...
13:04 11/07/2023World-renowned historian Richard Hovannisian dies at 90Professor Richard G. Hovannisian passed away in Los Angeles on Monday, July 10, at the age of 90, the Armenian Center for National and International Studies (ACNIS) reported. He was a world-renowned...
11:58 11/07/2023U.S. Secret Service to brief Congress on White House cocaineThe U.S. Secret Service will provide a briefing to Congress on the discovery of cocaine at the White House, Axios has learned. Republican lawmakers have argued the incident raises broader concerns...
11:02 11/07/2023Turkey backs Sweden's NATO membership bidTurkey has agreed to support Sweden's bid to join the NATO military alliance after a year of opposition, NATO Secretary General Jens Stoltenberg said Monday.
16:45 10/07/2023Transgender woman wins Miss NetherlandsA transgender woman has won the Miss Netherlands beauty pageant for the first time in the competition's history, Sky News reports.
16:05 10/07/2023Young Armenian wrestlers win 10 medals at European ChampionshipsArmenian freestyle and Greco-Roman wrestlers have captured 10 medals, including 1 gold, 4 silver and 5 bronze, at the U15 European Championships held in Kaposvar, Hungary, from July 6-9.
15:06 10/07/2023Kremlin calls return of Azov leaders to Ukraine violation of agreementsRussia considers the transfer of the leaders of the nationalist Azov battalion (banned in Russia) by Ankara to Kiev as a violation of agreements, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on Monday,...
12:26 10/07/2023Australia's former PM labels Nato chief a ‘supreme fool’Australia’s former prime minister Paul Keating has labelled the head of Nato a “supreme fool” for his push to increase the alliance’s ties with Asia in an attempt to contain China, the Guardian...
11:15 10/07/2023Migrant boat carrying 200 people missing off Canary IslandsSpanish rescuers are searching waters off the Canary Islands for a boat carrying at least 200 African migrants who went missing more than a week ago, BBC News reports.
17:00 08/07/2023Benedict Cumberbatch hints at Doctor Strange’s Marvel return next yearBenedict Cumberbatch is seemingly not done playing Doctor Strange in the Marvel Cinematic Universe. The actor recently hinted at his return in a new movie next year, Deadline reported. “There are...
14:36 08/07/2023No exact dates yet for Putin-Erdogan meeting, Kremlin saysA one-on-one meeting between Russian President Vladimir Putin and Turkish President Recep Tayyip Erdogan is possible, but the exact dates for such meeting have not been set yet, Kremlin spokesman...
11:15 08/07/2023US to send cluster munitions to UkraineThe US will send Ukraine a cluster munitions package to help in its counteroffensive against Russia, BBC News reported.