16:37 28/08/2024Թուրքիայի ԱԳՆ-ից 4 նախապայման են հայտնել Սիրիայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու համարԹուրք քաղաքական գործիչները չորս պայման են առանձնացրել, որոնց դեպքում հնարավոր է Դամասկոսի և Անկարայի հարաբերությունների կարգավորումը և Սիրիայի տարածքից թուրքական զորքերի դուրսբերումը։ Այս մասին գրում...
16:22 28/08/2024Բոսնիա և Հերցեգովինայում ռազմական ուղղաթիռն ընկել է լիճըԲոսնիա և Հերցեգովինայի (ԲՀ) զինված ուժերի ուղղաթիռն ընկել է լիճը, վիրավորվել է անձնակազմի մեկ անդամ։ Միջադեպի մասին հայտնում է Dnevni Avaz պորտալը։ ԲՀ զինված ուժերի ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել լճում՝...
14:32 28/08/2024Հրապարակվել է «Արցախ/Լեռնային Ղարաբաղ․ էթնիկ զտման դեպքի ուսումնասիրություն» զեկույցըՄիջազգային և համեմատական իրավունքի կենտրոնը, Հայ դատի համակարգում գործող Հայկական իրավական կենտրոնի հովանավորթյամբ, հրապարակել է մանրամասն զեկույց՝ անդրադառնալով Արցախում տեղի ունեցած վերջին էթնիկ...
13:38 28/08/2024Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածները մեկ օրում մոտ 60 մարդու կյանք են խլելԳազայի հատվածում վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական հարվածների հետևանքով առնվազն 58 մարդ է զոհվել, 131-ը՝ վիրավորվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխամցմամբ, այդ մասին հայտնել է անկլավի առողջապահության...
13:34 28/08/2024Պուտինն ու Ալիևը հեռախոսով քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստումըԱյսօր հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։ Նշվում է, որ Պուտինն ու Ալիևը քննարկել են Անդրկովկասում տիրող...
13:21 28/08/2024Եկատերինբուրգում անհայտ անձը կրակ է բացել ուղևորներով երթուղային ավտոբուսի վրաԵկատերինբուրգում Կվարցևայա կանգառում հրաձգություն է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Ura.ru-ն՝ հղում անելով տեղական սոցիալական էջերին։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ անհայտ անձը մի քանի անգամ կրակել է թիվ 47...
13:10 28/08/2024Ուզբեկստանը օկուպացված Ստեփանակերտում կկառուցի տեքստիլ գործարանԱդրբեջանը և Ուզբեկստանը շարունակում են խորացնել դաշնակցային հարաբերությունները։ «Էրմենիհաբերը», հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցի, գրում է, որ երկկողմ հարաբերությունների դաշնակցային մակարդակի...
12:15 28/08/2024Ռոնալդուն գերազանցել է իր հավերժական մրցակցին՝ ՄեսսիիՀայտնի պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուի Յութուբի ալիքը գրանցել է բաժանորդների ամենաարագ հավաքագրման համաշխարհային ռեկորդ։ Պորտուգալացին գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում այն բանից...
11:59 28/08/2024Դուրովն առաջադրվել է Նոբելյան մրցանակիԵվրասիական միջազգային համալսարանի ռեկտոր Կոնստանտին Կլիմենկոն Թելեգրամի հիմնադիր Պավել Դուրովն առաջադրել է Նոբելյան մրցանակի։ Նա փաստաթղթերը հանձնաժողովին։ «Ես անձամբ Պավել Դուրովին համարում եմ...
11:07 28/08/2024US Open. Էլինա Ավանեսյանը պարտվել է առաջին շրջանումՀայաստանի ներկայացուցիչ Էլինա Ավանեսյանը պարտվել է թենիսի ԱՄՆ-ի բաց առաջնության առաջին շրջանում: Ավանեսյանի մրցակիցը US Open-ում եղել է աշխարհի 21-րդ ռակետ, բրազիլացի Բեատրիս Հադադ-Մայայի հետ։...
10:08 28/08/2024Ուկրաինական ԱԹՍ-ն հարվածել են Ռոստովի մարզում գտնվող վառելիքի պահեստինՌոստովի մարզում ուկրաինական զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից հետո հրդեհ է բռնկվել վառելիքի պահեստում։ Այդ մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է մարզի նահանգապետ Վասիլի Գոլուբևը։ «Կամենսկի...
10:05 28/08/2024Խաչանովն ու Էվանսն անցկացրել են US Open-ի պատմության մեջ ամենաերկար հանդիպումըՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը և բրիտանացի Դանիել Էվանսը սահմանել են US Open-ի ռեկորդ։ sport.ru-ն գրում է, որ նրանք անցկացրել են մրցաշարի պատմության մեջ ամենաերկար հանդիպումը։ Մրցակիցները...
09:36 28/08/2024Հայկական խոհանոցը՝ Vogue ամսագրի գլխավոր էջերումՀայկական խոհանոցը հայտնվել է Vogue-ի հոդվածներից մեկում՝ «Հանդիպեք կին խոհարարներին, ովքեր հայկական խոհանոցում նոր ուղղության կերտողներն են» վերնագրով: Գրող Ջեսիկա Յունգբաուերը, մեջբերելով հայկական...
08:41 28/08/2024Թուրքական դասագրքերը լվանում են աշակերտների ուղեղները՝ ժխտելով փոքրամասնությունների դեմ իրականացված ցեղասպանությունները. ՍասունյանԹուրք հետաքննող լրագրող Ուզայ Բուլութը «Գեյթսթոուն» ինստիտուտի կայքում հրապարակել է մի հոդված՝ «Թուրքական դասագրքեր.
23:45 27/08/2024«Նոր Ալիք 2024» մրցույթի հաղթողն է հիանալի երգչուհի Անահիտ Հակոբյանը. Իգոր ԿրուտոյՀայաստանի ներկայացուցիչ Անահիտ Հակոբյանը հաղթել է Սոչիում կայացած «Նոր Ալիք 2024» երիտասարդ կատարողների միջազգային մրցույթում։ Մրցութային երեք օրերի ելույթների արդյունքում նա դարձել է առաջատարը՝...
18:48 27/08/2024Եվս մեկ վստահ հաղթանակ․ Յուվենտուսը միանձնյա գլխավորեց մրցաշարային աղյուսակըԱ Սերիայի երկրորդ տուրի շրջանակում այսօր «Վերոնան» սեփական հարկի տակ ընդունել էր «Յուվենտուսին»։ Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հանդիպման առաջին խաղակեսում հյուրերը երկու գոլ խփեցին։ Նախ աչքի...
18:00 27/08/2024Երգչուհի Ալսուն և գործարար Աբրամովն ամուսնալուծվել ենՄոսկվայի Պրեսնենսկի շրջանի դատարանը բավարարել է երգիչ Ալսուի և գործարար Յան Աբրամովի ամուսնալուծության դիմումը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է վերջինիս փաստաբան Ալեքսանդր Դոբրովինսկին։ «Դատարանը...
17:41 27/08/2024Ռոնալդուն պնդում է, որ Զիդանը նշանակվի Ալ-Նասրի մարզիչՍաուդյան «Ալ-Նասրի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն պնդում է, որ ֆուտբոլային ակումբի ղեկավարությունը գլխավոր մարզիչ նշանակի Զինեդին Զիդանին։ Այս մասին գրում է OK Diario կայքը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ,...
17:31 27/08/2024Զելենսկին պնդում է, որ Ուկրաինան փորձարկել է սեփական արտադրության բալիստիկ հրթիռըՈւկրաինան իրականացրել է սեփական արտադրության բալիստիկ հրթիռի առաջին փորձարկումները, հայտարարել է երկրի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։ «Կան առաջին ուկրաինական բալիստիկ հրթիռի փորձարկումների դրական...
17:00 27/08/2024Խաբեբաների զոհ դարձած Լարիսա Դոլինան ևս մի քանի բնակարան է վաճառումՌուսաստանի ժողովրդական արտիստուհի Լարիսա Դոլինան վաճառում է Յուրմալայում գտնվող իր բնակարանները։ Այս մասին հայտնում է 7Dney.ru-ն։ Պորտալը պարզաբանում է, որ երգչուհին այս լուրով կիսվել է Սոչիի «Նոր...

16:36 25/05/2023Putin hails Armenia's GDP growth at EAEU summitArmenia benefited the most as part of cooperation within the Eurasian Economic Union (EAEU), Russian President Vladimir Putin said at a EAEU summit in Moscow on Thursday.
13:38 25/05/2023Putin to host talks with Armenian, Azeri leaders in Moscow, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin will hold two bilateral meetings with his Azerbaijani and Armenian counterparts, Ilham Aliyev and Nikol Pashinyan, in Moscow on Thursday, Kremlin spokesman Dmitry...
12:34 25/05/2023Arizona legislature calls for international recognition of ArtsakhThe Arizona State Legislature has affirmed the Republic of Artsakh’s (Nagorno Karabakh) right to self-determination in a proclamation issued by Arizona State House Speaker Ben Toma, reported the...
11:00 25/05/2023Inter win Coppa ItaliaLautaro Martinez scored twice as Champions League finalists Inter Milan came from behind to beat Fiorentina and win their second consecutive Coppa Italia title, BBC Sport reported.
16:34 24/05/2023Pashinyan's Moscow tour to start on Thursday, Kremlin saysThe Moscow tour of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will begin on Thursday, May 25. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan will represent Yerevan at the Eurasian Economic Forum (EEF) on...
15:59 24/05/2023Georgian PM says Russia sanctions would 'devastate' economyGeorgia's prime minister told an international forum Wednesday that his government cannot afford to impose sanctions on Russia over the Ukraine war as they would "devastate" the economy, AFP reported.
15:48 24/05/2023Grant-Leon Ranos joins Borussia MönchengladbachBorussia Mönchengladbach have today signed Grant-Leon Ranos from Bayern Munich. The 19-year-old forward of the Armenian national team has signed a contract until 2027 and will join Borussia on a free...
12:45 24/05/2023Mkhitaryan out of Coppa Italia finalInter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan will miss the Coppa Italia final against Fiorentina due to injury, Inter manager Simone Inzaghi told Italian media.
12:16 24/05/2023NATO's Javier Colomina hails 'good' meetings in YerevanNATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia, Javier Colomina, has hailed "good" talks held with the Armenian leaders in Yerevan.
11:55 24/05/2023US submitted proposals to Armenia, Azerbaijan on contentious issues, diplomat saysThe US administration has submitted to Baku and Yerevan its own proposals related to some of the most acute Armenian-Azerbaijani issues, a high-ranking US diplomat has said.
11:15 24/05/2023Future pathogens could be 'even deadlier' than COVID, WHO warnsThe head of the World Health Organization urged countries across the globe to prepare for the next pandemic, warning that future health emergencies could be even worse than the COVID-19 pandemic, CBS...
17:00 23/05/2023Cristiano Ronaldo already wants to leave Al-NassrCristiano Ronaldo reportedly wants to leave Al-Nassr, and could seek a return to Europe after struggling to adapt to life with the Saudi Arabian club, GOAL said.
15:46 22/05/2023CSTO has already proved its effectiveness, Kremlin saysThe CSTO has already proved its effectiveness and has the potential for development, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on Monday, responding to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent...
15:01 22/05/2023Facebook owner Meta fined €1.2bn for mishandling users' dataFacebook's owner, Meta, has been fined €1.2bn (£1bn) for mishandling people's data when transferring it between Europe and the United States, BBC News reports.
11:00 22/05/2023Today is singing legend Charles Aznavour's birthdayToday, May 22, marks the birthday anniversary of legendary French-Armenian singer and songwriter Charles Aznavour.
16:55 20/05/2023Beyonce and Jay-Z buy most expensive home in CaliforniaBeyonce and Jay-Z have made a historic real estate purchase and shattered previous California home price records in the process, Daily Mail reports.
16:16 20/05/2023Roman Trotsenko, who cut suspicious deal with Pashinyan, attends Islamic forumRussian billionaire Roman Trotsenko, owner of the GeoProMining group, has made his first public appearance since the scandal over a leaked phone call late in April, Pastinfo reports.
15:03 20/05/2023G7 countries urge Iran to stop supporting Russia in Ukrainian conflictThe Group of Seven (G7) countries call on Iran to stop supporting Russia in the conflict in Ukraine, TASS reported, citing a statement adopted at the G7 summit in the Japanese city of Hiroshima on...
13:33 20/05/2023G7 leaders oppose unilateral attempts to change status of territories by forceThe Group of Seven (G7) leaders oppose any unilateral attempts to change the status of territories by force anywhere in the world and seek to intensify their nuclear non-proliferation efforts toward...