10:10 23/08/2024Հնդկաստանի վարչապետը 32 տարվա մեջ առաջին անգամ այցելել է ՈւկրաինաԱյցը կտևի մի քանի ժամ
10:09 23/08/2024«Ալ Ջազիրա». Գազայի վրա Իսրայելի հարձակումները 24 ժամում 47 մարդու կյանք են խլելԳազայի հատվածում վերջին 24 ժամվա ընթացքում առնվազն 47 մարդ է զոհվել անկլավի կենտրոնական և հարավային հատվածներում իսրայելական բանակի գործողությունների ակտիվացման պատճառով։ Այս մասին հայտնում է...
17:28 22/08/2024Թուրքերը կոշտ են արձագանքել Բայդենի «սարսափելի հրամանին»Haber7 պորտալի ընթերցողները վրդովվել էին այն լուրից, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մարտին հաստատել է միջուկային գաղտնի ռազմավարությունը և հրահանգել է ԱՄՆ բանակին նախապատրաստվել Ռուսաստանի, Չինաստանի և...
16:50 22/08/2024Պուտինը հայտարարել է Ուկրաինայի ԶՈւ կողմից Կուրսկի ատոմակայանի վրա հարձակվելու փորձերի մասինՄԱԳԱՏԷ-ն այդ մասին արդեն տեղեկացված է
16:29 22/08/2024Թեյլոր Սվիֆթը գերազանցել է Մայքլ Ջեքսոնի երկարամյա ռեկորդը34-ամյա Թեյլոր Սվիֆթը Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտում ներկայացրել է իր Era's Tour-ի ութերորդ շոուն՝ շրջանցելով Մայքլ Ջեքսոնին։ Փոփի արքան Ուեմբլի»-ում յոթ անգամ անընդմեջ ելույթ է ունեցել 1988 թվականին...
10:07 22/08/2024Լև Լեշչենկոն չի դադարեցնում իր համերգային գործունեությունըՌուս հայտնի երկգիչ Լև Լեշչենկոյի անվան մշակութային հիմնադրամի տնօրեն Անդրեյ Գայդելը kp.ru-ի հետ զրույցում հերքել է, որ արտիստը դադարեցնում է իր համերգային գործունեությունը։ Գայդելի խոսքով, այս պահին...
09:44 22/08/2024Էլինա Ավանեսյանը Մոնտերեյի մրցաշարի երկրորդ շրջանում պարտվել էՀայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը չի կարողացել դուրս գալ Մոնտերեյում ընթացող մրցաշարի երրորդ շրջան։ championat.com-ի հաղորդմամբ, երկրորդ շրջանում նա 4:6, 3:6 հաշվով պարտվել է ուկրաինուհի Էլինա...
21:24 21/08/2024Կենդանաբանական այգում կինը մտել է վագրի վանդակը և շոյել գիշատչինՆյու Ջերսիում ոստիկանությունը փնտրում է կենդանաբանական այգու այցելուին, որը մտել է վագրերի վանդակում և փորձել շոյել գիշատիչներին։ Հայտնում է NBC-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Կոչենսիկի կենդանաբանական...
17:48 21/08/2024Արման Բաբաջանյանի իրականացրած ակցիայի պատճառով ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին կանչել են Բելառուսի ԱԳՆԲելառուսի Հանրապետությունում Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Նարեկ Տիրատուրյանը հրավիրվել է այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարություն՝ Երևանում Բելառուսի դեսպանատան շենքի մոտ տեղի ունեցած...
17:21 21/08/2024«Սևիլիան» հերքել է Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին լուրերըԻսպանական «Սևիլիայի» մամուլի ծառայությունը մեկնաբանել է «Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին տեղեկությունը։ «Մենք այլ նպատակ ունենք»,-...
17:05 21/08/2024«Արդեն պաշտոնական». Ջենիֆեր Լոպեսն ամուսնալուծության հայց է ներկայացրելՀոլիվուդյան զույգը ՝ Ջենիֆեր Լոպեսն ու Բեն Աֆլեքն ամուսնալուծվում են։ Լոպեսը Բեն Աֆլեքից ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել Լոս Անջելեսի շրջանի Գերագույն դատարան։ Այս մասին հայտնում է...
15:18 21/08/2024Գերմանիայի զինված ուժերը միջադեպից հետո ուժեղացրել են անվտանգության միջոցառումներնԳերմանական զինված ուժերը (Բունդեսվեր) ուժեղացրել են անվտանգության միջոցառումներն իրենց տեղակայման վայրերում անցած շաբաթ տեղի ունեցած միջադեպերից հետո, որոնք կապված էին տարածքներ անօրինական...
13:47 21/08/2024Ալեն Դելոնի սիրեցյալին չեն հրավիրել նրա հուղարկավորությանըՖրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնի հուղարկավորությունը տեղի կունենա օգոստոսի 24-ին։ Արտիստին հրաժեշտի արարողության մանրամասները հայտնի են դարձել BFMTV-ին։ Հրաժեշտը տեղի կունենա դերասանի կալվածքում, որտեղ...
13:16 21/08/2024Բլինքենի օգնականը Սերբիայում լիթիում արդյունահանելու ծրագրերն անվանել է «կարևոր նախագիծ ԱՄՆ-ի համար»Սերբիայի կառավարության պլանները լիթիում պարունակող յադարիտ հանքանյութը արդյունահանելու վերաբերյալ, որը մեծ բողոքի ցույցեր է առաջացրել, «կարևոր նախագիծ» է Վաշինգտոնի համար։ Այս մասին «Ամերիկայի ձայն»...
10:37 21/08/2024Դեմոկրատները պաշտոնապես հաստատել են Հարիսին որպես նախագահի թեկնածուԴեմոկրատական կուսակցության համագումարում Քամալա Հարիսը պաշտոնապես հաստատվել է որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու։ Այդ մասին հայտնել է CNN-ը։ Առաջին պաշտոնական քվեարկությունը սկսվել է Ամերիկայի ներկայիս...
10:07 21/08/2024Կուրսկի մարզում հաստատվել է Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով 31 մարդու մահվան դեպքերըԿուրսկի շրջանի վրա Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 30 մարդ, վիրավորվել՝ 143-ը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են բժշկական ծառայությունները։ «Օգոստոսի 21-ի առավոտյան...
09:51 21/08/2024Ռուսաստանը ողջունել է ԲՐԻԿՍ-ին անդամակցելու Ադրբեջանի որոշումըՌուսաստանը ողջունում է Ադրբեջանի՝ ԲՐԻԿՍ-ին միանալու որոշումը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով կոմիտեի նախագահ Գրիգորի Կարասինը։ «Մենք ողջունում...
09:41 21/08/2024ՀՕՊ-ը գիշերվա ընթացքում 45 ուկրաինական ԱԹՍ է խոցել, որոնցից 11-ը՝ Մոսկվայի մարզում. ՌԴ ՊՆՄոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը գրել է. «Սա բոլոր ժամանակների անօդաչու սարքերի միջոցով Մոսկվայի վրա հարձակվելու ամենամեծ փորձերից մեկն է»։
23:12 20/08/2024Իսրայելը հայտարարեց «ծանրության կենտրոնը» Գազայից Լիբանանի հետ սահման տեղափոխելու մասինԻսրայելն աստիճանաբար տեղափոխում է իր ռազմական հնարավորությունների «ծանրության կենտրոնը» Գազայի հատվածից Լիբանանի հետ սահմանային տարածք, որտեղ «ագրեսիա» է զարգանում շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպության...
18:42 20/08/2024Ուկրաինան ՆԱՏՕ-ին հատուկ տեխնիկայի հարցում է ուղարկելՈւկրաինան հրատապ պահանջել է ծանր շինարարական, ինժեներական և բժշկական սարքավորումներ ՆԱՏՕ-ի երկրներից։Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստիին։ «Իր պարտավորություններին համապատասխան՝ Եվրաատլանտյան աղետների...

13:02 09/01/2025Дома Хопкинса, Броди и Фэрис сгорели при пожарах в Лос-АнджелесеДома голливудских актеров Энтони Хопкинса, Адама Броди, Анны Фэрис и других знаменитостей сгорели при пожарах в Лос-Анджелесе, сообщает издание Page Six, публикуя фотографии уничтоженных огнем зданий.
12:41 09/01/2025СМИ: Занимавшаяся продвижением бодипозитива блогерша Killadamente умерла в 27 лет, подавившись едойБлогерша Кэрол Акоста, известная в соцсетях под ником Killadamente, скончалась в возрасте 27 лет, предположительно, подавившись едой, сообщает издание New York Post.
12:22 09/01/2025Лесные пожары в Калифорнии: полностью сгорела армянская школа Саак-МесропЧисло погибших в результате лесных пожаров в Калифорнии увеличилось до пяти, сообщили власти. Лесные пожары, тем временем, добрались до Голливудских холмов, где началась эвакуация местных жителей,...
12:06 09/01/2025Лесные пожары в Лос-Анджелесе: пять человек погибли, в Малибу горят дома знаменитостейЧисло погибших в результате лесных пожаров в Калифорнии увеличилось до пяти, сообщили власти. Лесные пожары, тем временем, добрались до Голливудских холмов, где началась эвакуация местных жителей,...
11:40 09/01/2025Маргарита Симоньян: Мой муж, Тигран Кеосаян, пережил клиническую смерть и находится в комеРежиссер Тигран Кеосаян пережил клиническую смерть и сейчас находится в коме, сообщила его супруга, главный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян.
11:35 09/01/2025Известна соперница армянской теннисистки Элины Аванесян в полуфинале турнира WTA-250 в ХобартеСтала известна соперница 44-й ракетки рейтинга, армянской спортсменки Элины Аванесян в полуфинале турнира WTA-250 в Хобарте.
17:42 08/01/2025«Худшее еще впереди». Из-за штормовых ветров сдержать огонь в Лос-Анджелесе не удаетсяВ Лос-Анджелесе объявлена чрезвычайная ситуация из-за лесных пожаров, охвативших несколько районов на западе города.
17:10 08/01/2025Экс-президент Грузии Саломе Зурабишвили трудоустроилась в СШАЭкс-президент Грузии Саломе Зурабишвили стала стипендиатом Киссинджера 2025 г., сообщает институт Маккейна при университете штата Аризона (ASU) США.
16:59 08/01/2025Канада, Панама и Дания ответили ТрампуПанама и Дания вновь отвергли стремление избранного президента США Дональда Трампа установить контроль над Панамским каналом и Гренландией, пишет Deutsche Welle.
16:28 08/01/2025После землетрясения в Тибете сейсмологи зафиксировали 646 афтершоковСейсмологи зафиксировали 646 афтершоков после землетрясения магнитудой 6,8 в Тибетском автономном районе на юго-западе Китая, сообщает в среду китайский сейсмологический центр.
14:04 08/01/2025Элина Аванесян вышла в четвертьфинал WTA-250 в ХобартеВ ночь с 7 на 8 января на турнире категории WTA-250 в австралийском Хобарте завершился матч между 44-й ракеткой мира Элиной Аванесян, выступающей под флагом Армении, и 94-й в мировом рейтинге...
13:30 08/01/2025В Японии к 2720 году останется один ребенок младше 14 лет. ИсследованиеВ Японии, где продолжается стремительное падение рождаемости, к 2720 году останется лишь один ребенок младше 14 лет, что на 100 лет раньше предыдущих расчетов, свидетельствуют последние расчеты...
12:42 08/01/2025Марк Цукерберг заявил, что в Facebook и Instagram отменяют фактчекингМарк Цукерберг признал наличие цензуры в соцсетях Facebook, Instagram и Threads и объявил о резком ослаблении модерации контента.
12:07 08/01/2025Лесной пожар охватил Лос-Анджелес: экстренно эвакуированы около 30 тыс. жителейВ пригороде Лос-Анджелеса проводят срочную эвакуацию жителей в связи с быстро расширяющимся лесным пожаром.
11:44 08/01/2025СМИ: Ким Чен Ын запретил жителям Северной Кореи есть хот-доги и разводитьсяКим Чен Ын запретил северокорейцам есть хот-доги и приказал сажать в тюрьму пары за разводы, сообщает Daily Mail.
16:57 07/01/2025Умер экс-лидер французского «Национального фронта» Жан-Мари Ле ПенВо Франции скончался основатель и многолетний руководитель правопопулистской партии "Национальный фронт" (в настоящее время - "Национальное объединение") Жан-Мари Ле Пен.
15:55 07/01/2025Известны составы углов Царукяна и Махачева на UFC 311Телеграм-канал «Ушатайка» со ссылкой на источники опубликовал список угловых бойцов Армана Царукяна и Ислама Махачева, которые проведут реванш на турнире UFC 311.
15:43 07/01/2025Тысячи домов превратились в руины: землетрясение в Тибете стало самым мощным за последние 5 летОколо 100 человек погибли в результате землетрясения в Тибете на юго-западе Китая. Местные СМИ также сообщают о 130 пострадавших. После основного подземного удара магнитудой 6,8 было зафиксировано...
14:45 07/01/2025Лукашенко: Слушайте, лучше такая диктатура, как в Беларуси, чем такая демократия, как в УкраинеЛучше такая диктатура, как в Беларуси, чем такая демократия, как на Украине, об этом заявил президент республики Александр Лукашенко, общаясь с жителями Логойска в храме на Рождество.
14:00 07/01/2025Улицы Мекки и Медины в Саудовской Аравии ушли под воду из-за небывалого наводненияИз-за сильнейшего наводнения в Саудовской Аравии ушли под воду Мекка и Медина. Об этом сообщает Telegram-канал Mash. Улицы священных для мусульман городов превратились в реки, потоки воды смывают...