10:10 23/08/2024Հնդկաստանի վարչապետը 32 տարվա մեջ առաջին անգամ այցելել է ՈւկրաինաԱյցը կտևի մի քանի ժամ
10:09 23/08/2024«Ալ Ջազիրա». Գազայի վրա Իսրայելի հարձակումները 24 ժամում 47 մարդու կյանք են խլելԳազայի հատվածում վերջին 24 ժամվա ընթացքում առնվազն 47 մարդ է զոհվել անկլավի կենտրոնական և հարավային հատվածներում իսրայելական բանակի գործողությունների ակտիվացման պատճառով։ Այս մասին հայտնում է...
17:28 22/08/2024Թուրքերը կոշտ են արձագանքել Բայդենի «սարսափելի հրամանին»Haber7 պորտալի ընթերցողները վրդովվել էին այն լուրից, որ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մարտին հաստատել է միջուկային գաղտնի ռազմավարությունը և հրահանգել է ԱՄՆ բանակին նախապատրաստվել Ռուսաստանի, Չինաստանի և...
16:50 22/08/2024Պուտինը հայտարարել է Ուկրաինայի ԶՈւ կողմից Կուրսկի ատոմակայանի վրա հարձակվելու փորձերի մասինՄԱԳԱՏԷ-ն այդ մասին արդեն տեղեկացված է
16:29 22/08/2024Թեյլոր Սվիֆթը գերազանցել է Մայքլ Ջեքսոնի երկարամյա ռեկորդը34-ամյա Թեյլոր Սվիֆթը Լոնդոնի «Ուեմբլի» մարզադաշտում ներկայացրել է իր Era's Tour-ի ութերորդ շոուն՝ շրջանցելով Մայքլ Ջեքսոնին։ Փոփի արքան Ուեմբլի»-ում յոթ անգամ անընդմեջ ելույթ է ունեցել 1988 թվականին...
10:07 22/08/2024Լև Լեշչենկոն չի դադարեցնում իր համերգային գործունեությունըՌուս հայտնի երկգիչ Լև Լեշչենկոյի անվան մշակութային հիմնադրամի տնօրեն Անդրեյ Գայդելը kp.ru-ի հետ զրույցում հերքել է, որ արտիստը դադարեցնում է իր համերգային գործունեությունը։ Գայդելի խոսքով, այս պահին...
09:44 22/08/2024Էլինա Ավանեսյանը Մոնտերեյի մրցաշարի երկրորդ շրջանում պարտվել էՀայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը չի կարողացել դուրս գալ Մոնտերեյում ընթացող մրցաշարի երրորդ շրջան։ championat.com-ի հաղորդմամբ, երկրորդ շրջանում նա 4:6, 3:6 հաշվով պարտվել է ուկրաինուհի Էլինա...
21:24 21/08/2024Կենդանաբանական այգում կինը մտել է վագրի վանդակը և շոյել գիշատչինՆյու Ջերսիում ոստիկանությունը փնտրում է կենդանաբանական այգու այցելուին, որը մտել է վագրերի վանդակում և փորձել շոյել գիշատիչներին։ Հայտնում է NBC-ն։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Կոչենսիկի կենդանաբանական...
17:48 21/08/2024Արման Բաբաջանյանի իրականացրած ակցիայի պատճառով ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին կանչել են Բելառուսի ԱԳՆԲելառուսի Հանրապետությունում Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Նարեկ Տիրատուրյանը հրավիրվել է այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարություն՝ Երևանում Բելառուսի դեսպանատան շենքի մոտ տեղի ունեցած...
17:21 21/08/2024«Սևիլիան» հերքել է Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին լուրերըԻսպանական «Սևիլիայի» մամուլի ծառայությունը մեկնաբանել է «Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին տեղեկությունը։ «Մենք այլ նպատակ ունենք»,-...
17:05 21/08/2024«Արդեն պաշտոնական». Ջենիֆեր Լոպեսն ամուսնալուծության հայց է ներկայացրելՀոլիվուդյան զույգը ՝ Ջենիֆեր Լոպեսն ու Բեն Աֆլեքն ամուսնալուծվում են։ Լոպեսը Բեն Աֆլեքից ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել Լոս Անջելեսի շրջանի Գերագույն դատարան։ Այս մասին հայտնում է...
15:18 21/08/2024Գերմանիայի զինված ուժերը միջադեպից հետո ուժեղացրել են անվտանգության միջոցառումներնԳերմանական զինված ուժերը (Բունդեսվեր) ուժեղացրել են անվտանգության միջոցառումներն իրենց տեղակայման վայրերում անցած շաբաթ տեղի ունեցած միջադեպերից հետո, որոնք կապված էին տարածքներ անօրինական...
13:47 21/08/2024Ալեն Դելոնի սիրեցյալին չեն հրավիրել նրա հուղարկավորությանըՖրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնի հուղարկավորությունը տեղի կունենա օգոստոսի 24-ին։ Արտիստին հրաժեշտի արարողության մանրամասները հայտնի են դարձել BFMTV-ին։ Հրաժեշտը տեղի կունենա դերասանի կալվածքում, որտեղ...
13:16 21/08/2024Բլինքենի օգնականը Սերբիայում լիթիում արդյունահանելու ծրագրերն անվանել է «կարևոր նախագիծ ԱՄՆ-ի համար»Սերբիայի կառավարության պլանները լիթիում պարունակող յադարիտ հանքանյութը արդյունահանելու վերաբերյալ, որը մեծ բողոքի ցույցեր է առաջացրել, «կարևոր նախագիծ» է Վաշինգտոնի համար։ Այս մասին «Ամերիկայի ձայն»...
10:37 21/08/2024Դեմոկրատները պաշտոնապես հաստատել են Հարիսին որպես նախագահի թեկնածուԴեմոկրատական կուսակցության համագումարում Քամալա Հարիսը պաշտոնապես հաստատվել է որպես ԱՄՆ նախագահի թեկնածու։ Այդ մասին հայտնել է CNN-ը։ Առաջին պաշտոնական քվեարկությունը սկսվել է Ամերիկայի ներկայիս...
10:07 21/08/2024Կուրսկի մարզում հաստատվել է Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով 31 մարդու մահվան դեպքերըԿուրսկի շրջանի վրա Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 30 մարդ, վիրավորվել՝ 143-ը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են բժշկական ծառայությունները։ «Օգոստոսի 21-ի առավոտյան...
09:51 21/08/2024Ռուսաստանը ողջունել է ԲՐԻԿՍ-ին անդամակցելու Ադրբեջանի որոշումըՌուսաստանը ողջունում է Ադրբեջանի՝ ԲՐԻԿՍ-ին միանալու որոշումը։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով կոմիտեի նախագահ Գրիգորի Կարասինը։ «Մենք ողջունում...
09:41 21/08/2024ՀՕՊ-ը գիշերվա ընթացքում 45 ուկրաինական ԱԹՍ է խոցել, որոնցից 11-ը՝ Մոսկվայի մարզում. ՌԴ ՊՆՄոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը գրել է. «Սա բոլոր ժամանակների անօդաչու սարքերի միջոցով Մոսկվայի վրա հարձակվելու ամենամեծ փորձերից մեկն է»։
23:12 20/08/2024Իսրայելը հայտարարեց «ծանրության կենտրոնը» Գազայից Լիբանանի հետ սահման տեղափոխելու մասինԻսրայելն աստիճանաբար տեղափոխում է իր ռազմական հնարավորությունների «ծանրության կենտրոնը» Գազայի հատվածից Լիբանանի հետ սահմանային տարածք, որտեղ «ագրեսիա» է զարգանում շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպության...
18:42 20/08/2024Ուկրաինան ՆԱՏՕ-ին հատուկ տեխնիկայի հարցում է ուղարկելՈւկրաինան հրատապ պահանջել է ծանր շինարարական, ինժեներական և բժշկական սարքավորումներ ՆԱՏՕ-ի երկրներից։Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստիին։ «Իր պարտավորություններին համապատասխան՝ Եվրաատլանտյան աղետների...

14:36 05/05/2023Discussion underway on Putin-Pashinyan meeting in Moscow, Kremlin saysA possible meeting between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Moscow next week is currently under discussion, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on...
14:01 05/05/202332 Belgian and French politicians, public figures condemn Azerbaijan for Lachin corridor checkpoint32 Belgian and French politicians, public figures and representatives of organizations on 3 May issued a statement, condemning the establishment of the Azerbaijani checkpoint at the Hakari bridge in...
13:15 05/05/2023Eight people killed in Serbia's second mass shootingEight people were killed and 14 wounded in Serbia's second mass shooting in two days and a suspect was arrested, authorities said on Friday, causing horror in a nation that had just started three...
11:46 05/05/2023Magnitude 6.3 quake hits central JapanA magnitude 6.3 earthquake struck Japan's central Ishikawa region on Friday but no tsunami warning was issued, AFP reported, citing the weather agency.
11:33 05/05/2023Peace deal between Armenia, Azerbaijan 'within reach', Blinken saysArmenia and Azerbaijan have made significant progress in addressing difficult issues at U.S.-hosted marathon talks this week, U.S.
17:00 04/05/2023Lionel Messi to leave PSG at end of seasonLionel Messi will leave Paris Saint-Germain at the end of the season. Final doubts over whether he would stay were extinguished the day after the forward was suspended by the club for two weeks, but...
15:58 04/05/2023Fly Arystan resumes flights between Yerevan and AktauFrom 4 May 2023, Fly Arystan airline restarted operating flights on the route Aktau-Yerevan-Aktau. Flights will be operated twice a week, every Thursday and Sunday, Armenia International Airports...
12:59 04/05/2023U.S. deplores suspension of Turkish overflight permissions for Armenian airlinesThe United States has noted “with disappointment” Turkey’s announcement that it would suspend Armenian airline overflight permissions, the U.S.
11:30 04/05/2023Ajay Banga named World Bank's new presidentThe Executive Directors of the World Bank on Wednesday selected Ajay Banga as President of the World Bank for a five-year term beginning June 2, 2023, the bank said in a press release.
11:15 04/05/2023Sullivan welcomes 'progress' in Armenia-Azerbaijan talksU.S. National Security Advisor Jake Sullivan has welcomed the "progress" Armenia and Azerbaijan have made in talks after meeting with the Armenian and Azerbaijani foreign ministers, Ararat Mirzoyan...
17:00 03/05/2023Russia claims Ukraine tried to attack Kremlin with dronesRussia accused Ukraine on Wednesday of attacking the Kremlin with drones overnight in a failed bid to kill President Vladimir Putin, Reuters reported.
16:35 03/05/2023Russian Foreign Ministry declines to comment on Armenia-Azerbaijan talks in WashingtonRussian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova has refused to comment on the ongoing talks between the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in the United States, arguing they are being...
15:30 03/05/2023Iran seized Panama-flagged oil tanker in Gulf, U.S. Navy saysIran has seized a second oil tanker in a week on Wednesday in Gulf waters, the U.S. Navy said, the latest escalation in a series of seizures or attacks on commercial vessels in Gulf waters since...
14:06 03/05/2023U.S. remains committed to promoting peaceful future in South Caucasus – State DepartmentThe United States remains committed to promoting a peaceful future in the South Caucasus region, State Department Principal Deputy Spokesperson Vedant Patel said on Tuesday, commenting on the ongoing...
11:34 03/05/2023Samantha Power continues dodging questions about lack of USAID assistance to ArtsakhU.S. Agency for International Development Administrator Samantha Power has established a two-year pattern of dodging straightforward Congressional inquiries – both in-person during legislative...
11:00 03/05/2023Second woman accuses Trump of assault at trialA retired businesswoman told a federal jury Tuesday that Donald Trump sexually assaulted her on an airplane decades ago, testifying in support of writer E.
16:10 02/05/2023Russian fashion designer Valentin Yudashkin dies at 59Russian designer Valentin Yudashkin, who for years featured in Paris Fashion Week until he was excluded over his failure to condemn the Ukraine offensive, died aged 59.
15:55 02/05/2023Senators Menendez and Blackburn introduce bipartisan Armenian Genocide Education ActSenate Foreign Relations Committee Chairman Bob Menendez (D-NJ) has joined with Senator Marsha Blackburn (R-TN) in introducing the Armenian Genocide Education Act (S.1329), a bipartisan Senate...
14:04 02/05/2023Rep. Schiff spearheads U.S. House opposition to rifle sale to AzerbaijanSeventeen U.S. Representatives have joined with Congressman Adam Schiff (D-CA) in calling on the Biden Administration’s Commerce Secretary Gina Raimondo to block a proposed license allowing the sale...
12:35 02/05/2023U.S. believes peace is possible between Armenia and Azerbaijan – State DepartmentThe United States is pleased to be hosting Foreign Minister Ararat Mirzoyan of Armenia and Foreign Minister Jeyhun Bayramov of Azerbaijan to facilitate negotiations this week as they work together to...