12:30 26/08/2024«Կրասնոդար»-ից հեռանալու ցանկության մասին լուրերին Սպերցյանը մեկ բառով է արձագանքել«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը հայտնել է, որ չի ցանկանում հեռանալ ակումբից։ Այդ մասին հաղորդում է «Սպորտ-էքսպրես»-ը։ «Հերքում եմ»,-ասել է Սպերցյանը՝ պատասխանելով ակումբից հեռանալու...
10:43 26/08/2024Գերմանացի պատգամավորը նշել է Ֆրանսիայում Դուրովի ձերբակալության իրական պատճառըՖրանսիայում Telegram հիմնադիր Պավել Դուրովի ձերբակալության իրական պատճառն ընդդիմության դեմ պայքարն է։ Ռիա Նովոստիին ասել է Գերմանիայի խորհրդարանի պատգամավոր Շտեֆեն Կոտրեն՝ աջակողմյան «Այլընտրանք...
09:47 26/08/2024Ֆրանսիայում երկարաձգվել է Telegram-ի հիմնադիր Դուրովի ձերբակալման ժամկետըՖրանսիայի դատական իշխանությունները երեկ երեկոյան երկարացրել են Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովի ձերբակալման ժամկետը։ Այս մասին հայտնում է France-Presse-ը։ Դուրովի ձերբակալման գործը վարող հետաքննող...
21:59 25/08/2024Հնարավոր է բալիստիկ հրթիռներ կիրառվի Իսրայելի դեմ«Հըզբոլլահը» պատրաստ է անհրաժեշտության դեպքում բալիստիկ և ճշգրիտ հրթիռներով հարվածել Իսրայելին։ Այդ մասին հայտարարել է շարժման գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրուլլան՝ ելույթ ունենալով «Ալ Մանար»...
20:26 25/08/2024Կնոջն ու երեխային պատուհանից դուրս նետած մոսկվացին կոմայի մեջ է ընկելՄոսկվայում կնոջն ու երեխային ծանր վիրավորելու մեջ կասկածվող տղամարդը կոմայի մեջ է ընկել։ Այդ մասին հայտնում է REN TV-ն՝ հղում անելով աղբյուրին։ Մասնագետները նրան ցուցաբերում են անհրաժեշտ բժշկական...
15:58 25/08/2024Մասկը բացատրել է, թե ինչու Ցուկերբերգը կխուսափի Դուրովի ճակատագրիցԱմերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը իր X սոցիալական ցանցում՝ Ֆրանսիայում Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովի ձերբակալության ֆոնին, գրել է, որ Meta կորպորացիայի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը չի կալանավորվի,...
14:35 25/08/2024Նեթանյահուն հրամայել է կանխարգելիչ հարված հասցնել ԼիբանանումԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն Թել Ավիվում ռազմաքաղաքական կաբինետի նիստի ժամանակ հաստատել է, որ Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտն և Գլխավոր շտաբի պետ Հերզի Հալևին հրամայել է վերահաս...
13:24 25/08/2024Կնոջն ու ծծկեր երեխային 16-րդ հարկից առավոտյան դուրս նետած տղամարդուն ձերբակալել ենՄոսկվայում կալանավորել են տղամարդուն, որը կասկածվում է կնոջն ու երեխային 16-րդ հարկից նետելու մեջ։ Այդ մասին հայտնում է Life-ը՝ SHOT-ին հղումով։ Նա փակվել էր բնակարանում, որտեղ դեպքից հետո մնացել է...
12:51 25/08/2024ՌԴ-ն 115-ը՝ 115-ի դիմաց Ուկրաինայի հետ փոխանակել է Կուրսկի մարզում գերեվարվածներինՈւկրաինական գերությունից վերադարձած ռուս զինծառայողներն այդ գիշեր թռչել են Մոսկվա։ Այդ մասին հաղորդում է «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքը։ Հեռուստաընկերությունը ցուցադրել է կադրեր, թե ինչպես է Իլ-76ՄԴ...
10:34 25/08/2024Իսրայելը սահմանափակումներ է մտցնում «Հեզբոլլահի» հարձակումների պատճառովԻսրայելի պաշտպանության բանակը նոր սահմանափակումներ է մտցրել երկրի հյուսիսային և կենտրոնական տարածքներում բնակվող քաղաքացիների համար՝ կապված շիա լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման հարձակումների հետ,...
10:23 25/08/2024Ադրբեջանից Փարիզ ժամանելուց հետո ձերբակալվել է Telegram-ի հիմնադիր Պավել ԴուրովըTelegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովը ձերբակալվել է Փարիզի արվարձանների Լե Բուրժե օդանավակայանում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնում են ֆրանսիական լրատվամիջոցները։ Հստակեցվում է, որ դա տեղի է ունեցել...
22:55 24/08/2024Պատրիարք Կիրիլն ուղերձով դիմել է Հռոմի Պապին, հոգևոր առաջնորդներին, միջազգային կազմակերպություններինՄոսկվայի և Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլը դիմել է քրիստոնեական եկեղեցիների ղեկավարներին, Հռոմի Պապին, ինչպես նաև մի շարք կրոնական և միջազգային կազմակերպություններին, ՄԱԿ-ի գլխավոր քարռուղարին՝ կոչ...
20:15 24/08/202440 հյուրերի ներկայությամբ՝ Ալեն Դելոնին հուղարկավորել ենԱյսօր ֆրանսիացի հայտնի դերասան Ալեն Դելոնի հուղարկավորությունն է երկրի կենտրոնական Օռլեանի մոտ գտնվող Լուարե դեպարտամենտում գտնվող նրա կալվածքում։ BFM TV-ի հաղորդմամբ, հուղարկավորությանը հրավիրված է...
19:30 24/08/2024Ուկրաինայի բնակիչներին հորդորել են պատրաստվել ծանր ձմռանըՈւկրաինացիները ձմեռը կանցկացնեն ավելի մեծ դժվարություններով, քան նախորդը։ РБК-Украина-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է երկրի էներգետիկայի նախարար Գերման Գալուշչենկոն։ Նա բնակիչներին հորդորել է պատրաստվել...
19:08 24/08/2024Սոչիում քամու ուժեղացման պատճառով 20 ինքնաթիռ այլընտրանքային օդանավակայաններ են ուղևորվելՍոչիում քամու ուժեղացման պատճառով 20 ինքնաթիռ վայէջք է կատարել այլընտրանքային օդանավակայաններում։ kp.ru-ի հաղորդմամբ, Սոչիի օդանավակայանի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ օդանավակայանը գործում...
18:50 24/08/2024Մասնագետները բացատրում են, թե ինչու է թռիչքի ժամանակ վտանգավոր ալկոհոլ օգտագործելըՈրոշ մարդիկ փորձում են հաղթահարել իրենց վախը թռիչքից առաջ ալկոհոլով, սակայն այս սովորությունը կարող է մահացու լինել։ Այս եզրակացությանն են հանգել Գերմանիայի օդատիեզերական բժշկության ինստիտուտի...
16:47 24/08/2024Զելենսկին ստորագրել է Ուկրաինայի տարածքում ռուս ուղղափառ եկեղեցու գործունեությունն արգելով օրենքըՈւկրաինայի նախագահ Վլադմիր Զելենսկին ստորագրել է օրենք, որով արգելվում է Ուկրաինայի տարածքում ռուս ուղղափառ եկեղեցու գործունեությունը։ rbc.ru -ի հաղորդմամբ, Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին...
15:41 24/08/2024Գիտնականները կապ են գտել էներգետիկ ըմպելիքների և սրտի հանկարծակի կանգի միջևԱՄՆ-ի Մայո կլինիկայի մասնագետներն ուսումնասիրել են էներգետիկ ըմպելիքներ խմելու հետ կապված ռիսկերը։ Հետազոտությանը մասնակցել է 144 մարդ, ովքեր սրտի հանկարծակի կանգ են ունեցել, և նրանցից 7-ը (5%) սրտի...
14:37 24/08/2024Ֆրանսիայում անհայտ անձը սինագոգի դիմաց երկու մեքենա է այրելՖրանսիայի Լա Գրանդ-Մոտ կոմունայի սինագոգի մոտ այսօր պայթյուն է որոտացել։ Միջադեպի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել և երկու ավտոմեքենա այրվել։ Պարզվել է՝ մեքենաներից մեկում գազի բալոն է եղել, մեքենաներից...
13:20 24/08/2024Օնիշչենկո. Որքան շատանան կապիկի ծաղիկի դեպքերը, այնքան վիրուսը կարող է ավելի արագ մուտացիայի ենթարկվելԿապիկի ծաղիկը կարող է ավելի արագ մուտացիայի ենթարկվել, եթե հիվանդացության ավելի շատ դեպքեր լինեն: Հնարավոր է, որ վարակը փոխանցվի օդակաթիլային ճանապարհով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ այս մասին ասել է...

16:55 13/01/2025Пожар произошел в здании военного госпиталя в ТулеПожар произошел в здании военного госпиталя в Туле, где на лечении находились военнослужащие срочной службы, погибших или пострадавших нет, сообщает РИА Новости со ссылкой на правительство Тульской...
16:52 13/01/2025Пожары в Лос-Анджелесе: Центр Гетти и Вилла Гетти попали в зону обязательной эвакуацииЦентр Гетти и Вилла Гетти в Лос-Анджелесе попали в зону обязательной эвакуации в связи с пожарами в городе, пишет artguide.com.
15:52 13/01/2025СМИ: Молодые британцы не умеют менять лампочкиБританцы поколения Z не умеют менять лампочки, из-за чего им приходится ежегодно платить от тысячи фунтов стерлингов мастерам, которые делают это за них, сообщает издание Telegraph со ссылкой на...
15:36 13/01/2025Как брак сказывается на здоровье мужчин и женщин? ИсследованиеБрак положительно сказывается на здоровье и продолжительности жизни обоих супругов. Исследования показывают, что женатые люди в целом обладают более крепким здоровьем, чем холостые. Они реже страдают...
15:07 13/01/2025Как декорация к фильму-катастрофе: на месте особняков звезд Голливуда – пепелищеНе менее 24 человек стали жертвами мощных пожаров в американском штате Калифорния. И это, по данным властей, неокончательная цифра. Ветер усиливается и риск распространения огня велик. В штате...
13:54 13/01/2025Папоян: Армения не собирается выходить из ЕАЭС«Мы хотим быть независимыми, а независимость – это когда ты зависишь от всех понемногу, а не от одной страны, и все в какой-то степени зависят от тебя.
12:00 13/01/2025Пожары в Лос-Анджелесе: число жертв увеличилось до 24, ожидается усиление ветраЭкстренные службы Калифорнии предупреждают, что в начале этой недели ветер в Лос-Анджелесе может усилиться, что способствует быстрому распространению лесных пожаров.
11:46 13/01/2025Тренер «Реала» Анчелотти о поражении от «Барселоны»: мы работали плохоГлавный тренер мадридского «Реала» Карло Анчелотти после поражения от «Барселоны» в финале Суперкубка Испании признался, что его расстроил весь прошедший поединок.
11:43 13/01/2025Захарова отреагировала на сообщения украинских СМИ о коме КеосаянаОфициальный представитель МИД России Мария Захарова отреагировала в Telegram-канале на сообщения украинских СМИ, которые, по ее словам, "пережёвывают, давятся, изрыгают и снова пережёвывают" новости...
17:30 11/01/2025Премьер Гренландии: Мы не хотим быть датчанами или американцами, мы хотим быть гренландцамиГренландия не хочет быть ни американской, ни датской территорией и стремится к независимости. Об этом заявил премьер-министр острова (автономии в составе Королевства Дания) Муте Эгеде на совместной...
17:06 11/01/2025Цукерберг: в ЦРУ могут читать переписки пользователей WhatsApp и SignalНа подкасте Джо Рогана глава Meta Марк Цукерберг признался, что ЦРУ может получить доступ к перепискам пользователей WhatsApp и Signal.
16:41 11/01/2025«Не успела выбраться»: Дженнифер Гарнер потеряла подругу из-за пожаров в СШАГолливудская актриса Дженнифер Гарнер рассказала в интервью MSNBC о том, что ее подруги не стало в результате лесных пожаров в США.
14:55 11/01/2025Бой Царукян-Махачев может пройти в Лас-Вегасе в случае переноса из Лос-Анджелеса из-за пожараТурнир Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC), который возглавит бой между выступающим под флагом Армении Арманом Царукяном и россиянином Исламом Махачевым, может быть перенесен в Лас-Вегас из-за...
14:23 11/01/2025Среди погибших в результате пожаров в Калифорнии граждан Армении нет – МИДСреди погибших в результате лесных пожаров в Калифорнии граждан Армении нет. Об этом Sputnik Армения сообщила пресс-секретарь МИД Ани Бадалян. «Генконсульство Армении находится в постоянном контакте...
13:57 11/01/2025Маргарита Дробязко и Повилас Ванагас показали новорожденную дочь, фигуристка родила впервые в 53 годаЛитовские фигуристы Маргарита Дробязко и Повилас Ванагас, ставшие родителями в декабре прошлого года, показали первые фотографии дочери Николины.
13:38 11/01/2025Рейс из Еревана в Саратов перенаправили на запасной аэродромАвиарейсы из Москвы и Еревана в Саратов были перенаправлены на запасные аэродромы в Самару и Волгоград из-за введенных Росавиацией временных ограничений, сообщили РИА Новости в саратовском аэропорту...
12:51 11/01/2025Из-за лесных пожаров семейству Кардашьян пришлось покинуть свои дома в Лос-АнджелесеКлану Кардашьян-Дженнер пришлось покинуть свои дома в Хидден-Хиллз после того, как в близлежащем районе вспыхнул лесной пожар, угрожающий их району.
12:26 11/01/2025В Сочи на протяжении последних нескольких часов прошел рой землетрясенийВ Сочи утром произошло несколько небольших землетрясений, самое мощное — магнитудой 3,5, рассказала РИА Новости глава сейсмологической станции курорта Елена Карпович.
11:47 11/01/202511 января отмечается Международный день «спасибо»11 января можно без преувеличения назвать одной из самых «вежливых» дат в году — сегодня отмечается Международный день «спасибо» (International Thank You Day).
11:40 11/01/2025В Лос-Анджелесе продолжается борьба с разрушительными пожарами, в пострадавших районах боятся мародеровСотрудники американских экстренных служб четвертый день подряд пытаются потушить разрушительные пожары, вспыхнувшие в Лос-Анджелесе.