12:50 26/07/2024Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը Իրանի դեսպանը հերքել էՀայաստանում Իրանի դեսպանը հերքել է Իրանի և Հայաստանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը։ «Մեհր» գործակալության փոխանցմամբ, Մեհդի Սոբհանին նման լուր տարածող աղբյուրները համարել է ոչ հավաստի...
12:17 26/07/2024Օլիմպիական խաղերի բացման օրը հրդեհումների պատճառով Ֆրանսիայում գնացքների երթևեկությունը խափանվել էՕլիմպիական խաղերի բացման օրը Ֆրանսիական արագընթաց գնացքների (TGV) շարժը խափանվել է մի շարք գծերում անցած գիշեր դիտավորյալ հրկիզումից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հաղորդում է BFMTV-ն՝...
11:59 26/07/2024Արթուր Ալեքսանյանն Օլիմպիական խաղերում ըմբիշների կոլաժի Եվրոպայի դեմքն էՀայ ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը Փարիզի Օլիմպիական խաղերում մայրցամաքները ներկայացնող կոլաժում ներկայացվել է որպես Եվրոպայի դեմք: Փարիզում մեկնարկած օլիմպիական խաղերին Եվրոպայից կմասնակցի 110 ըմբիշ,...
11:31 26/07/2024Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և մշակութային լանդշաֆտը ընդգրկվել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության նախնական ցանկումՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանում քննարկվել և հավանության է արժանացել Հայաստանի կողմից ներկայացված հայտը՝ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Տիրինկատար հնավայրի վիշապաքարերը և...
10:31 26/07/2024«Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը Յուրի Ջորկաեֆն էՓարիզի 2024 թ. ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում այսօր պաշտոնապես բացվել է «Հայաստանի օլիմպիական տունը»: «Հայաստանի օլիմպիական տան» դեմքը ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության...
17:32 25/07/2024Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ հիդրոցիկլ է հայտնաբերվելԹուրքական Ստամբուլի ափերի մոտ ականապատ, ինքնակառավարվող հիդրոցիկլ է հայտնաբերվել։ Ռուսական ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ այն ուկրաինական է։ Այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել VK.com-ը։
15:27 25/07/2024Թուրքիան և Ռուսաստանը բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջԹուրքիայի և Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունները բանակցում են Սիրիայի հյուսիսում M-4 մայրուղու վրա չորս տարի անց համատեղ պարեկությունը վերսկսելու շուրջ։ Այս մասին հայտնում է TRT Haber...
13:41 25/07/2024Անվանական միջին աշխատավարձով Հայաստանը զբաղեցնում է 6-րդ տեղը ԱՊՀ երկրների շարքումԱՊՀ երկրների շարքում միջին անվանական աշխատավարձով՝ գնողունականության համարժեքության առումով Հայաստանը վեցերորդ տեղում է՝ 1908 դոլար ցուցանիշով։ SputnikLive-ին նման տվյալ են փոխանցել Արհմիությունների...
09:58 25/07/2024ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Կալուգայի շրջանում Մի-28-ի կործանման մասին տեղեկություններըՄի-28 ուղղաթիռը պլանային թռիչքի ժամանակ կործանվել է Կալուգայի մարզում, անձնակազմը զոհվել է։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել ամայի տարածքում,...
23:09 24/07/2024Թուրքիայի ՆԳ նախարարը տեսանյութ է տարածել Մոսկվայում մեքենայի պայթեցմանի մեջ կասկածվողի ձերբակալության մասինԹուրքիայի ՆԳ նախարար Ալի Էրլիքայան տեսանյութ է հրապարակել Բոդրումում ՌԴ քաղաքացի Սերեբրյակովի ձերբակալության մասին, որը կասկածվում է Մոսկվայում մեքենա պայթեցնելու մեջ։ Տեսանյութում երևում է, թե...
20:08 24/07/2024Նեպալում ավիավթարից ողջ է մնացել միայն օդաչուն. 18 մարդ մահացել էԱռնվազն 18 մարդ է զոհվել Նեպալի մայրաքաղաք Կատմանդուից թռչող ինքնաթիռի վթարի և հրդեհի հետևանքով։ BBC-ի փոխանցմամբ՝ միակ փրկվածն օդաչուն է, որն այս պահին հիվանդանոցում է։ Saurya Airlines-ի փորձնական...
19:09 24/07/2024Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներիցԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցն ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներից։ Նա ստանում է ամսական մոտ 29 հազար եվրո։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտնել է VSquare պորտալը։ «Ամենաբարձր...
17:50 24/07/2024ՌԴ ԱԴԾ տնօրենը հաստատել է Մոսկվայում Land Cruiser-ը պայթեցրած դիվերսանտի Թուրքիա փախուստի փաստըՌուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը հայտարարել է Մոսկվայի հյուսիսում Land Cruiser-ի վրա ինքնաշեն պայթուցիկ տեղադրած դիվերսանտի փախուստի մասին։ Այս մասին հայտնում է Life.ru-ն։...
17:30 24/07/2024Իսրայելում հայտնաբերվել է ուղեղ ուտող ամեոբայով վարակման նոր դեպքԻսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է երկրում ուղեղը ուտող Naegleria fowleri ամեոբայով վարակվելու ևս մեկ դեպքի հայտնաբերման մասին: The Times of Israel-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ...
15:21 24/07/2024Ադրբեջանը հայտարարել է Հայաստանի հետ Ռուսաստանում բանակցություններ անցկացնելու պատրաստակամության մասինԱդրբեջանը միշտ պատրաստ է եղել Հայաստանի հետ բանակցություններին Ռուսաստանում և այլ վայրերում։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն՝ մեկնաբանելով կողմերի...
15:00 24/07/2024Հայաստանի ԶՈւ-ին աջակցելու համար 10 մլն եվրո ուղարկելու ԵՄ ծրագիրն աշխարհաքաղաքական հաշվարկ է. Մարիա ԶախարովաՀայաստանի զինված ուժերին աջակցելու համար 10 միլիոն եվրո ուղարկելու Եվրամիության ծրագրերի հետևում, իհարկե, կանգնած են այս տարածաշրջանի՝ Անդրկովկասի վրա իր կործանարար ազդեցությունը տարածելու ԵՄ-ի...
14:26 24/07/2024Մոսկվան պատրաստ է Երևանի և Բաքվի ներկայացուցիչներին հարթակ տրամադրել բանակցությունների համար. ԶախարովաՄոսկվան պատրաստ է հարթակ տրամադրել Երևանի և Բաքվի ներկայացուցիչների միջև բանակցությունների համար և նրանց համար կստեղծի ամենահարմար պայմանները։ Այդ մասին հուլիսի 24-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ...
10:43 24/07/2024Կոռուպցիայի գործով վճռից հետո հայամետ սենատոր Բոբ Մենենդեսը հրաժարական է ներկայացրելԿոռուպցիայի գործով վճռի հրապարակումից հետո հայամետ ամերիկացի Սենատոր Բոբ Մենենդեսը երեքշաբթի օրը հրաժարական է ներկայացրել։ «Ես կհրաժարվեմ Նյու Ջերսիից Միացյալ Նահանգների սենատորի իմ պաշտոնից, որն...
10:31 24/07/2024Նեպալի մայրաքաղաք Կատմանդուի մոտակայքում մարդատար ինքնաթիռ է կործանվելՆեպալի մայրաքաղաք Կատմանդուի Տրիբհուվան միջազգային օդանավակայանում թռիչքի ժամանակ կործանվել է Saurya Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը։ Այս մասին «Kathmandupost»-ի տարածած լուրին անդրադարձել է...
10:05 24/07/2024ԱՄՆ-ում առաջին անգամ ժայթքել է Biscuit basin գեյզերըԱՄՆ-ում տեղական ժամանակով ժամը 10.00-ին (Հայաստանում 21.00-ին) ժայթքել է Յելոուսթոն ազգային պարկի հայտնի Բիսքուիթ բեյսին (Biscuit basin) գեյզերը։ Մի քանի տասնյակ նետր բարձրությամբ ժայթքել է պղտոր,...

14:32 04/12/2024В Париже представлены два произведения Ерванда КочараНа торжественной церемонии открытия большой выставки новых приобретений Музея современного искусства города Париж 3 декабря экспонировались и два произведения армянского скульптора и художника...
14:16 04/12/2024Наводнения в Таиланде и Малайзии привели к десяткам жертв, в Индии от циклона пострадали около 15 млн человекМалайзия и юг Таиланда оказались во власти мощного наводнения. Более 30 человек погибли, десятки тысяч покинули свои дома. За прошлую неделю из-за наводнений в Таиланде погибли 25 человек, в Малайзии...
13:17 04/12/2024Ученые: Арктика может остаться без льда к концу лета 2027 годаМеждународная группа ученых из США и Швеции вычислила, когда морские льды в Арктике могут полностью растаять в летний период.
12:55 04/12/2024Тасмагамбетов: Неучастие Армении в работе ОДКБ не влияет на ее эффективностьНеучастие Армении в обсуждениях на площадке Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) не влияет на эффективность работы организации, Армения остается ее союзником.
12:07 04/12/2024Медведев назвал Макрона слабаком, а президента Грузии Зурабишвили – наглой дуройЗамглавы Совета безопасности РФ Дмитрий Медведев назвал президента Франции Эммануэля Макрона слабаком, который не справился с правительственным кризисом и должен уйти с поста главы государства.
11:45 04/12/2024«Это шокирует»: Илон Маск высказался о военном положении в Южной КорееАмериканский предприниматель и миллиардер Илон Маск назвал ситуацию в Южной Корее шокирующей. Об этом он написал в социальной сети X. "Да, это шокирует", — написал он, комментируя пост пользователя,...
16:05 03/12/2024Штаты продолжает засыпать снегом, местами высота сугробов доходит до полутора метровСША накрыл мощный снегопад. Высота сугробов в некоторых штатах доходит до полутора метров. Обильные осадки выпали в ряде районов штатов Нью-Йорк, Огайо, Мичиган и Пенсильвания, передает МИР 24....
15:11 03/12/2024Зачем нужно выпивать стакан теплой воды по утрам? Рассказала гастроэнтерологВрач-гастроэнтеролог рассказала, почему полезно выпивать утром натощак стакан теплой воды. По словам Людмилы Сухоруковой, это позволяет ускорить обмен веществ на 20%, сообщает NEWS.ru. Вода помогает...
11:43 03/12/2024В «Реал Сосьедаде» ответили, когда сыграет ЗахарянПолузащитник Арсен Захарян до сих пор не провёл ни одного матча в сезоне 2024/2025. Летом он серьёзно травмировался и был прооперирован, а теперь Захарян имеет определённые мышечные проблемы. В...
16:58 02/12/2024Вольфович: Отсутствие Армении на саммите ОДКБ в Астане не делает ей положительного имиджаГоссекретарь Совета безопасности Беларуси Александр Вольфович заявил, что отсутствие Армении на саммите ОДКБ, прошедшем в Астане, не делает ей положительного имиджа.
16:45 02/12/20242 декабря – день рождения маршала БаграмянаС именем этого маршала связаны самые блистательные победы Великой Отечественной войны: легендарное сражение на Курской дуге, масштабная операция «Багратион», штурм Кенигсберга ( ныне Калининград).
14:06 02/12/2024Елку, украшенную оригами, установили в музее Нью-ЙоркаЕлка, наряженная оригами, украсила музей естественной истории в Нью-Йорке, передает «МИР 24». На дереве высотой почти четыре метра — около тысячи фигурок из бумаги. Большинство имитируют животных и...
14:01 02/12/2024Билеты на «Щелкунчик» в Большом театре раскупили за две минутыБилеты на новогодний балет «Щелкунчик» в Большом театре раскупили в течение двух минут. Как передает МИР 24, представление состоится 17 декабря. Продажи стартовали 2 декабря в 10:00 утра по...
12:33 02/12/2024Лазарев прокомментировал ссору с Киркоровым на шоу «Ну-ка, все вместе!» из-за армянской певицы Элен БадалянПоследняя ссора никак не повлияла на взаимоотношения певцов Сергея Лазарева и Филиппа Киркорова. Об этом заявил сам Лазарев, комментируя конфликт на программе «Ну-ка, все вместе!». «Не стоит...
11:30 02/12/2024Футболист «Фиорентины» Бове находится в реанимации после остановки сердцаФутболист "Фиорентины" Эдоардо Бове находится в реанимации, сообщается на странице клуба в соцсети X.
16:35 30/11/2024Вуди Аллен намерен снять свой новый фильм в БарселонеАмериканский режиссер Вуди Аллен намерен снять свой новый фильм в Барселоне. Съемки могут начаться в 2026 году. Об этом пишет МИР 24 со ссылкой на местное издание La Vanguardia. По данным газеты,...
16:21 30/11/2024ВВС: Уинстон Черчилль совершенно точно пил армянский коньяк30 ноября исполняется 150 лет со дня рождения одного из самых знаменитых и влиятельных политиков XX века — Уинстона Черчилля.
14:21 30/11/2024Победитель «Ну-ка, все вместе!» Элен Бадалян о том, как потратит приз в 5 млнЗавершился шестой сезон вокального шоу «Ну-ка, все вместе!» на телеканале «Россия». Победила в популярном проекте 17-летняя Элен Бадалян из Москвы. «СтарХит» связался с юной артисткой, чтобы узнать,...
14:01 30/11/2024Совет ЕЭК на полгода отменил пошлину на ввоз сливочного масла в АрмениюСовет Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) принял решение предоставить тарифную льготу в виде освобождения от ввозной таможенной пошлины сливочного масла, ввозимого в Республику Армения в объеме...
13:42 30/11/2024Олимпийская чемпионка Загитова нарушила ПДД 197 раз за 2024 годОлимпийская чемпионка по фигурному катанию Алина Загитова совершила 197 нарушений правил дорожного движения за 2024 год, сообщает «Постньюс».