18:07 23/07/2024Ֆրանսիացի հրշեջները գործադուլ կանեն Օլիմպիական խաղերի բացման օրըՖրանսիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ռոն դեպարտամենտի և Լիոն քաղաքի հրշեջների մեծ միությունը հայտարարել է, որ օլիմպիական խաղերի առաջին մրցումների օրը գորշադուլ կանեն, եթե իրենց բոնուսներ չտրվեն։ Այս...
18:03 23/07/2024Պետդուման օրենք է ընդունել արտաքսման միգրացիոն ռեժիմ սահմանելու մասինՌԴ պետուման երկրորդ և երրորդ ընթերցմամբ ընդունել է օտարերկրացիների արտաքսման նոր միգրացիոն ռեժիմի մասին օրինագիծը։ Տեղեկությունը հայտնում է Ռիա նովոստին։ Փաստաթուղթը քննարկման է ներկայացվել ապրիլին։...
17:44 23/07/2024Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայում ընթացող մրցաշարի քառորդ եզրափակիչԱշխարհի 76-րդ ռակետ, Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Ռումինիայի Յասի քաղաքում ընթացող WTA-250 շարքի մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ, որի մրցանակային ֆոնդը...
17:01 23/07/2024Կաթոլիկ դպրոցի ուսուցչուհին ոտնձգություն է կատարել աշակերտների հանդեպԴելավերում կաթոլիկ դպրոցի ուսուցչուհին ոտնձգություն է կատարել անչափահաս աշակերտի հանդեպ և նրանց ուղարկել իր ինտիմ լուսանկարները։ Այս մասին հայտնում է The New York Post-ը։ 24-ամյա Ալանիս Պինյոնը...
15:01 23/07/2024Ուկրաինայի ԶՈւ-ի անօդաչու թռչող սարքերը ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասում հարվածել են լաստանավին, կա մեկ զոհՈւկրաինայի Զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքերն առավոտյան Կուբանի Կավկազ նավահանգստում հարվածել են լաստանավն, կան վիրավորներ և զոհ։ Այդ մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է Կրասնոդարի երկրամասի...
14:14 23/07/2024Թուրքիայում ռուս բլոգեր MotoTani-ի մահվան դեպքի վայրից տեսանյութ է հրապարակվելԹուրքիան տեսանյութ է հրապարակել ռուս մոտոցիկլավար Տատյանա Օզոլինայի (MotoTanya) մահվան դեպքի վայրից։ Այդ մասին հայտնում է РБК-ն։ Կադրերում երևում է Բոդրումի մոտ գտնվող Միլաս քաղաքի հարակից մայրուղին։...
13:16 23/07/2024Օրբանի Ռուսաստան այցելելու համար ԵՄ-ն պատժեց ՀունգարիայինԵվրամիության բարձրաստիճան դիվանագետ Ժոզեպ Բորելը երկուշաբթի օրը հայտարարել է, որ Հունգարիային զրկել է ԵՄ արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը հյուրընկալելու հնարավորությունից։ Այս մասին գրում է...
13:11 23/07/2024Կովկասի հարցերով ՆԱՏՕ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Կոլոմինան ազատվեց պաշտոնիցՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգը դաշինքի հարավային հարևանության հատուկ ներկայացուցիչ է նշանակել, որը կզբաղվի Աֆրիկայի և Մերձավոր Արևելքի երկրների հետ հարաբերություններով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ,...
11:43 23/07/2024Միլլեր. Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության ժամանակը եկել է«Հայաստանն ու Ադրբեջանը շարունակում են նշանակալի առաջընթաց գրանցել խաղաղության համաձայնագրի վերջնական ձևակերպման ուղղությամբ։ Մենք հանձնառու ենք աջակցել այդ գործընթացին»,-ճեպազրույցում հայտարարել է...
10:24 23/07/2024Երթևեկությունը Ղրիմի կամրջով արգելափակվել էՂրիմի կամրջով տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը ժամանակավորապես դադարեցվել է։ Այս մասին հաղորդվել է կամուրջի ճանապարհային օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ բացված Telegram-ալիքում։ «Ղրիմի կամրջով...
19:26 22/07/2024ԱՄՆ-ը նախատեսում է Հայաստանի միջոցով հարավային ճակատ բացել Ռուսաստանի դեմԱՄՆ-ը ցանկանում է Հայաստանի միջոցով հարավային ճակատ բացել Ռուսաստանի դեմ։ Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստին՝ հղում անելով թուրքական Cumhuriyet թերթին։ Հոդվածի հեղինակի խոսքով՝ Վաշինգտոնը բազմիցս փորձել...
18:07 22/07/2024Արարատ լեռան վրա կորած թուրք լեռնագնացներին մահացած են գտելԵրկու օր առաջ այժմ Թուրքիայի տարածքում գտնվող Արարատ լեռը բարձրանալիս կորած լեռնագնացներին մահացած են գտել։ Ինչպես հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը, Թուրքիայի երկու քաղաքացին խմբի կազմում...
22:44 21/07/2024Բայդենն իր աջակցութունն է հայտնել փոխնախագահ Քամալա Հարիսին` որպես դեմոկրատների միասնական թեկնածուԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, հայտարարելով նախագահական մրցապայքարից դուրս գալու իր որոշման մասին, ասել է, որ լիովին պաշտպանում է փոխնախագահ Քամալա Հարիսի թեկնածությունը։ «Այսօր ուզում եմ իմ լիակատար...
22:22 21/07/2024Բայդենը հայտարարել է՝ դուրս է գալիս նախագահական ընտրապայքարիցՋո Բայդենը լքում է նախագահական ընտրապայքարը, այդ մասին ԱՄՆ գործող նախագահը հայտնել է X-ի իր միկրոբլոգում։ «Կարծում եմ, որ իմ կուսակցության և երկրի լավագույն շահերից կլինի, որ ես հեռանամ պաշտոնից և...
13:56 20/07/2024Ի՞նչ ազդեցություն է թողնում Hamster Kombat խաղը երեխաների վրա. Մասնագետի կարծիքըHamster Kombat խաղն առաջացնում է կախվածություն, նեղացնում է մարդու հետաքրքրությունների շրջանակը, նվազեցնում է աշատունակությունը և առաջացնում տրամադրության փոփոխություններ՝ արցունքներից մինչև...
12:50 20/07/2024Ինչո՞ւ է Արկտիկան ավելի տաք, քան ԱնտարկտիդանԿան մի քանի պատճառներ այս տարօրինակ երևույթը բացատրելու համար:
12:39 20/07/2024Թրամփը Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցում ասել է՝ ընտրվելու դեպքում «կբերի խաղաղություն և վերջ կտա պատերազմին»ԱՄՆ նախկին նախագահ և գալիք ընտրություններում հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը Truth սոցիալական ցանցում հայտնել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցի մասին։ «Ես և Զելենսկին...
12:27 20/07/2024Լիլիթ Մակունցը ներկա է գտնվել ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության ազգային համաժողովինՀուլիսի 15-18-ը ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը ներկա է գտնվել Վիսկոնսին նահանգի Միլուոքի քաղաքում կայացած ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության ազգային համաժողովին, որի ընթացքում դիվանագիտական կորպուսի...
12:13 20/07/2024Հոլանդը Մբապեի պատճառով փոխել է «Ռեալ» տեղափոխվելու որոշումը«Մանչեսթեր Սիթիի» և Նորվեգիայի հավաքականի հարձակվող Էրլինգ Հոլանդն այլևս հետաքրքրված չէ «Ռեալ» տեղափոխվելով։ Այս մասին հայտնում է FourFourTwo-ն։ Ըստ աղբյուրի, հարձակվողը մտափոխվել է Կիլիան Մբապեի՝...
11:33 20/07/2024Իտալիայի հավաքականի լեգենդն ընտրություն է կատարել Մեսսիի և Ռոնալդուի միջև«Միլանի» և Իտալիայի հավաքականի նախկին պաշտպան Պաոլո Մալդինին ասել է, որ Լիոնել Մեսսին գերազանցում է Կրիշտիանու Ռոնալդուին: Այս մասին գրում է Barca Universal-ը։ «Լեոն, իմ կարծիքով, գերազանցում է...

13:12 30/11/2024«Танцуют все!»: Трамп станцевал с Маском, а в Нью-Йорке прошел флешмоб «Танец Трампа»Генеральный директор Tesla Илон Маск отпраздновал День благодарения вместе с избранным президентом Дональдом Трампом и его семьей в Мар-а-Лаго, передает РГ.
12:57 30/11/2024«Голос Армении»: Новая бакинская клевета о ДадиванкеГазета «Голос Армении» пишет: «Научно-аналитический фонд «Гегард» разоблачил очередную фальсификацию бакинской пропаганды в отношении древнего армянского храмового комплекса Дадиванк, сейчас временно...
11:59 30/11/2024Финал «Ну-ка, все вместе-6»: победила Элен Бадалян, Киркоров обиделся, а Лазарев покинул проект29 ноября 2024 года телеканал «Россия-1» представил финал шестого сезона вокального шоу «Ну-ка, все вместе».
11:24 30/11/2024В России предложили увеличить штрафы за антисанитарию в квартирахЗампред комитета Госдумы по строительству и ЖКХ Сергей Колунов предложил увеличить штрафы за антисанитарию в квартирах и рассмотреть возвращение в законодательство нормы о принудительном изъятии...
16:29 29/11/2024Криптомиллионер съел купленный им за миллионы долларов на аукционе бананКриптовалютный предприниматель Джастин Сан приобрел произведение современного искусства за 6,2 миллиона долларов (4,88 миллиона фунтов стерлингов) и съел его.
15:25 29/11/2024«Сбывшаяся мечта»: Джулиана Григорян выступила с Андреа Бочелли16 ноября на площадке Tauron Arena Krakow в городе Краков состоялся концерт Андреа Бочелли. Он выступил с одним из самых молодых симфонических оркестров в Польше – оркестром Бетховенской академии...
14:47 29/11/2024Галузин: РФ работает над преобразованием платформы «3+3» по Южному Кавказу в организациюРоссия ведет работу по трансформации платформы «3+3» по Южному Кавказу в полноценную организацию. Об этом заявил замглавы МИД РФ Михаил Галузин на втором общественном форуме «Россия – Армения». По...
14:30 29/11/2024Замглавы МИД РФ: Не отказываемся от обязательств перед союзниками, готовы к откровенному и предметному разговору с ЕреваномЗаместитель министра иностранных дел РФ Михаил Галузин в своем выступлении на II общественном форуме «Россия-Армения» 29 ноября в Москве сперва зачитал приветствие министра иностранных дел России...
14:06 29/11/2024МИД: Граждан Армении среди пострадавших в сирийском Алеппо нетВ результате вооруженных столкновений в сирийском городе Алеппо граждане РА не пострадали. Об этом 1lurer.am сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян. «Согласно имеющейся на данный момент...
13:50 29/11/2024Оплачиваемый «климатический отпуск» ввели в ИспанииПравительство Испании в четверг, 28 ноября, одобрило «оплачиваемый климатический отпуск», которым работники могут воспользоваться в случае стихийного бедствия, когда не могут добраться на работу.
13:16 29/11/2024«Ненавижу рак»: Алексис Оганян рассказал о перенесенной операцииАмериканский бизнесмен, соучредитель сайта Reddit и венчурной компании Initialized Capital Алексис Оганян недавно перенес операцию по удалению «подозрительных узлов» на щитовидной железе, которые,...
12:19 29/11/2024Известны номинанты на звание лучшего футболиста 2024 года по версии ФИФАМеждународная федерация футбола (ФИФА) огласила имена номинантов на звание лучшего футболиста 2024 года, передает sport.ru.
11:30 29/11/2024Смолов: Эдуард Сперцян точно готов к переезду в европейский чемпионатНападающий «Краснодара» Федор Смолов оценил вероятность переезда в европейский чемпионат 24-летнего полузащитника «быков» и сборной Армении Эдуарда Сперцяна.
17:57 28/11/2024Лукашенко высказался об отсутствии Армении на саммите ОДКБ в АстанеПрезидент Беларуси Александр Лукашенко в своем выступлении на заседании Совета коллективной безопасности ОДКБ прокомментировал отсутствие на мероприятии армянской стороны, передает корреспондент...
17:37 28/11/2024Путин: ОДКБ не должна была воевать за Ереван в КарабахеПрезидент РФ Владимир Путин прокомментировал отсутствие Армении на встрече ОДКБ в Астане, отметив, что каждая страна вправе выбирать, что будет делать в области безопасности.
17:25 28/11/2024Генсек ОДКБ Тасмагамбетов: Армения будет партнером даже после остановки членстваАрмения будет партнером Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) даже после остановки членства в объединении.
12:57 28/11/2024На столицу Южной Кореи обрушился сильнейший за 100 лет снегопадНа Сеул обрушился самый сильный снегопад за всю историю наблюдений. По данным метеорологического агентства Южной Кореи, утром 27 ноября выпало 16,5 см снега. Это превысило предыдущий максимум ноября...
12:04 28/11/2024Шойгу: Ядерный зонт РФ в первую очередь предусмотрен для стран ОДКБЯдерный "зонтик" России, согласно обновленной ядерной доктрине, распространяется в первую очередь на страны Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), заявил секретарь Совета...
11:58 28/11/2024Певица Шер объявила о завершении музыкальной карьерыШерилин Саркисян, более известная как Шер, решила завершить свою музыкальную карьеру после более чем 60 лет на сцене.
11:44 28/11/2024«Русский мужик долго запрягает»: Лавров об ответе на удары ATACMS по РФТерпение России обязательно закончится, если его долго испытывать. Об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в комментарии журналисту ВГТРК Павлу Зарубину в связи с ударами ATACMS по...