10:43 20/07/2024Չինաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվելՉինաստանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Շենսի նահանգում ավտոմայրուղու կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվել, ավելի քան 30 մարդ անհետ կորել է։ Այս մասին հայտնում է Չինաստանի կենտրոնական...
10:15 20/07/2024«Մենք գնալով ավելի խոցելի ենք դառնում». փորձագետ«Որքան շատ է փոխկապակցվածություն, այնքան մեծ է խոցելիությունը», - եզրակացրել է կիբերանվտանգության փորձագետ, Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի պրոֆեսոր Աքսել Լյոգեն նախօրեին տեղի ունեցած տեխնոլոգիական...
09:15 20/07/2024Մահացել է 21-ամյա մարզուհի Ալիսա ԱսոյանըԿյանքից անժամանակ հեռացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի Ալիսա Ասոյանը: Ալիսան 21 տարեկան էր, Հայաստանի երիտասարդական և մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն,...
08:43 20/07/2024Արգենտինայի հավաքականի մարզիչը բացատրել է, թե ինչու է Մեսսին արտասվելԱրգենտինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիոնել Սկալոնին խոսել է Ամերիկայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում վնասվածք ստացած թիմի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի արձագանքի մասին։ Մեսսին չի կարողացել ավարտել...
08:26 20/07/2024Իլոն Մասկն առաջարկել է տարիքային սահմանափակում սահմանել ԱՄՆ նախագահի թեկնածուների համարԱմերիկացի գործարար և միլիարդատեր Իլոն Մասկն առաջարկել է սահմանափակել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնի համար հավակնորդների տարիքը։ «Պետք է սահմանվի առավելագույն տարիքը (նախագահի...
18:40 19/07/2024ՄՕԿ-ն իր կայքում կցուցադրի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը Ռուսաստանի համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) իր կայքում ռուս հեռուստադիտողների համար կցուցադրի 2024 թվականին Փարիզում (Ֆրանսիա) կայանալիք Օլիմպիական խաղերը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնի է դարձել...
17:32 19/07/2024Ուկրաինացի մարզիկներին թույլ են տվել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ չսեղմել ռուսների ձեռքըՀուլիսի 26-ին Փարիզում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը։ Մի քանի ռուս մարզիկներ կմասնակցեն օլիմպիական խաղերին չեզոք կարգավիճակով։ Ուկրաինացիներին թույլ են տվել չսեղմել ռուս մարզիկների ձեռքերը։...
13:38 19/07/2024Կործանված ինքնաթիռի դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է հարուցվելԵղվարդում ինքնաթիռի վթարման և երկու անձի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 539-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով (Ռազմական թռչող սարքերի...
09:39 19/07/2024Ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է. Սուրեն Սարգսյան«Այն ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է»,- նման կարծիք է հայտնել քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Ըստ նրա, այս իշխանափոխության առանցքային դեմքերից է փոխնախագահ...
09:31 19/07/2024Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը ձախողման եզրին էՓարիզում 2024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի բացման արարողության կազմակերպիչները մեծ խնդիրների առաջ են կանգնել։ Միջոցառումից մեկ շաբաթ առաջ նրանք արտիստների պրոֆմիության ներկայացուցիչներից...
18:31 18/07/2024Սրտի հիվանդությամբ տառապող 93-ամյա բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է թոռնուհու հարսանիքինՏարեց բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է իր թոռնուհու հարսանիքին՝ չնայած նրա մեծ տարիքին և ծանր հիվանդությանը։ Դորին Կուկը 93 տարեկան է և ունի սրտի հիվանդություն, որը խանգարում է արյան նորմալ հոսքին...
15:21 18/07/2024ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել էՀուլիսի 18-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 97-րդ տեղը։ Կոպա...
10:19 18/07/2024Հայտնի TikToker Bella Brave-ը մահացել է 10 տարեկանումԿանադայում 10 տարեկանում մահացել է հանրահայտ TikToker Բելլա Թոմփսոնը, որը հայտնի է Bella Brave անունով։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է նրա մայրը՝ Քայլան։ «Մեր քաջ աղջիկն իր ժառանգությունը...
09:55 18/07/2024Մեսսիի շուրջ ստեղծված սկանդալի պատճառով Արգենտինայի նախագահն աշխատանքից ազատել է սպորտի փոխնախարարինԱրգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին որոշել է աշխատանքից հեռացնել երկրի սպորտի նախարարի տեղակալ Խուլիո Գարոյին։ Դա տեղի է ունեցել Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսիին՝ Գարոյի...
09:39 18/07/2024Բայդենը կինքնամեկուսանաՍա առաջին դեպքը չէ, երբ ԱՄՆ նախագահի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվում։ Նա երկու անգամ վարակվել է 2022 թվականի հուլիսին։
09:30 18/07/2024Մբապեի մայրը սպառնացել է, որ դատի կտան ՊՍԺ-ինՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի մայրը՝ Ֆայզա Լամարին, հայտնել է, որ իր որդին կարող է դատական գործընթաց սկսել «Պարի Սեն Ժերմենի» դեմ։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, դա տեղի կունենա, եթե փարիզյան...
18:00 17/07/2024Մադրիդի «Ռեալը» հայտարարել է Լուկա Մոդրիչի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու մասինՄադրիդի «Ռեալն» իր պաշտոնական կայքում հայտարարել է 38-ամյա կենտրոնական կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչի հետ աշխատանքային պայմանագրի երկարաձգման մասին։ championat.com-ի հաղորդմամբ, խորվաթ ֆուտբոլիստի հետ նոր...
16:05 17/07/2024Հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքինՀայաստանի հավաքականի անդամ, հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքին: Այս մասի հայտնում է Հայաստանի Հրաձգության Ֆեդերացիան։ Հիշեցնենք, որ Օլիմպիական խաղերի...
15:58 17/07/2024Երգչուհին բեյսբոլի խաղից առաջ հարբած երգել է ԱՄՆ հիմնըԱմերիկացի երգչուհի, Գրեմմիի քառակի հավակնորդ Ինգրիդ Էնդրեսը քննադատությունների թիրախ է դարձել այն բանից հետո, երբ կատարել է ԱՄՆ օրհներգը շոուից առաջ, որը տեղի է ունեցել Բեյսբոլի գլխավոր լիգա յի...

11:30 28/11/2024Аукционный дом Christie’s выставил на торги скелеты 3 динозавровАукционный дом Christie’s проведет торги, посвященный исключительно скелетам трех динозавров. Аукцион пройдет 12 декабря в Лондоне, пишет kulturomania.ru. Первый лот – скелет стегозавра, найденного в...
17:40 27/11/2024TikTok запретит подросткам использовать бьюти-фильтрыCоциальная сеть TikTok в ближайшее время запретит не достигшим 18 лет пользователям использовать «бьюти-фильтры» из-за опасений в отношении влияния технологий по «улучшению внешности» на психическое...
17:00 27/11/2024«Все гештальты на 2024 год закрыты»: тату Алсу и шутка жены Гарика МартиросянаПевица Алсу в августе развелась с Яном Абрамовым, в браке с которым прожила 18 лет. После этого она начала вести активную светскую жизнь – дала сольные концерты в Москве, часто бывает на премьерах,...
14:19 27/11/2024Самый дорогой новогодний салат в России – оливьеОбъемы потребления оливье в России только растут. Правда, вместе со стоимостью. По данным Росстата, из популярных новогодних салатов он самый дорогой, сообщает «МИР 24». Порция на семью из четырех...
11:40 27/11/2024СВР РФ: В Госдепе США сомневаются в необратимости курса Армении на сближение с ЗападомГосдепартамент США сомневается, что курс Армении на сближение с Западом неотвратим, так как со временем в Ереване осознают грозящий ущерб от отказа от традиционных региональных связей, сообщили в...
17:21 26/11/2024Ушаков: В ОДКБ «открыты двери» для АрменииРоссия с уважением относится к самостоятельному курсу Армении, приостановившей свое деятельное участие в ОДКБ.
16:55 26/11/2024Enikos: Греция может передать Армении российские системы ПВОГреция готовится передать Армении С-300 и две другие системы вооружения российского производства, которые использовались для ПВО страны, и заменить их системами израильского производства.
16:21 26/11/2024«Вайб» стал словом года по версии портала «Грамота.ру»Портал «Грамота.ру», позиционирующий себя как национальная цифровая платформа русского языка (аудитория 17 млн пользователей), представил слово 2024 года.
14:56 26/11/2024Как сменить привычную работу на желаемую? Советы психологаВыбрать идеальную работу работнику с многолетним стажем сложнее, чем молодому специалисту, но сделать это можно, следуя некоторым правилам.
14:40 26/11/2024Рекордные снегопады в Приамурье: пассажиры выталкивают автобусы из сугробовСнежный циклон принес в Амурскую область России рекордные снегопады. В Благовещенске пассажиры выталкивают автобусы из сугробов, сообщает «МИР 24». За ночь выпала почти месячная норма осадков, и снег...
11:59 26/11/2024Путин призвал не допустить дестабилизации ситуации на пространстве СНГКонструктивное взаимодействие разведслужб стран СНГ особенно необходимо в условиях нынешней геополитической напряженности.
11:30 26/11/2024Трудовым мигрантам в России хотят запретить получать ВНЖ и гражданствоДепутаты Госдумы от фракции «Справедливая Россия - За правду» во главе с ее лидером Сергеем Мироновым внесут в Госдуму пакет законопроектов, которыми, в частности, предлагается запретить получение...
11:24 26/11/2024Байден в последний раз в качестве президента США помиловал индеекИ сегодня Персик и Цветок присоединятся к вольным птицам Соединенных Штатов Америки, сказал Байден.
17:15 25/11/2024Агент Эдуарда Сперцяна провел переговоры с клубом Серии АПо информации «РБ Спорт», итальянская «Аталанта» продолжается интересоваться потенциальным трансфером полузащитника «Краснодара» и сборной Армении Эдуарда Сперцяна.
17:08 25/11/2024До Нового года осталось 5 недель: «МИР 24» узнал, почем новогодние туры в Армению и другие страны СНГДо главного семейного праздника – Нового года – осталось пять недель, а россияне уже выбирают лучшие места для его встречи и новогодних каникул.
17:01 25/11/2024Назван самый короткий день 2024 годаСтало известно, какой день в уходящем году станет самым коротким. Это будет 21 декабря, сообщает ТАСС со ссылкой на Московский планетарий. 21 декабря – день зимнего солнцестояния. Ученые рассказали,...
16:37 25/11/2024Как Россия в обход санкций вывозит через Армению золото на миллиарды долларов. Расследование The Insider и HetqАрмянские компании помогают России обходить западное эмбарго на торговлю золотом, выяснили The Insider и Hetq.
16:25 25/11/2024Армения не будет участвовать в мероприятиях ОДКБ в Астане 28 ноябряАрмения не будет участвовать в мероприятиях ОДКБ в Астане 28 ноября, однако не возражает, чтобы запланированные документы были приняты, сообщил постпред России при организации.
14:33 25/11/2024Косметолог подал в суд на Роналду – названа причинаКосметолог Рошан Равиндран подал в суд на звёздного нападающего Криштиану Роналду. Как сообщает The Sun, специалист обратился в суд из-за неоплаченного счёта в размере 40 тысяч фунтов. В заявлении...
13:39 25/11/2024Посол: Реальных альтернатив российско-армянскому союзническому взаимодействию, в том числе в рамках ОДКБ, нетРоссия заинтересована в скорейшем установлении прочного мира между Арменией и Азербайджаном. Об этом в интервью «Известиям» заявил посол России в Ереване Сергей Копыркин. Некоторые вопросы и ответы...