10:43 20/07/2024Չինաստանում կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվելՉինաստանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Շենսի նահանգում ավտոմայրուղու կամրջի փլուզման հետևանքով 11 մարդ է զոհվել, ավելի քան 30 մարդ անհետ կորել է։ Այս մասին հայտնում է Չինաստանի կենտրոնական...
10:15 20/07/2024«Մենք գնալով ավելի խոցելի ենք դառնում». փորձագետ«Որքան շատ է փոխկապակցվածություն, այնքան մեծ է խոցելիությունը», - եզրակացրել է կիբերանվտանգության փորձագետ, Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի պրոֆեսոր Աքսել Լյոգեն նախօրեին տեղի ունեցած տեխնոլոգիական...
09:15 20/07/2024Մահացել է 21-ամյա մարզուհի Ալիսա ԱսոյանըԿյանքից անժամանակ հեռացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի Ալիսա Ասոյանը: Ալիսան 21 տարեկան էր, Հայաստանի երիտասարդական և մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն,...
08:43 20/07/2024Արգենտինայի հավաքականի մարզիչը բացատրել է, թե ինչու է Մեսսին արտասվելԱրգենտինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիոնել Սկալոնին խոսել է Ամերիկայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում վնասվածք ստացած թիմի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի արձագանքի մասին։ Մեսսին չի կարողացել ավարտել...
08:26 20/07/2024Իլոն Մասկն առաջարկել է տարիքային սահմանափակում սահմանել ԱՄՆ նախագահի թեկնածուների համարԱմերիկացի գործարար և միլիարդատեր Իլոն Մասկն առաջարկել է սահմանափակել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնի համար հավակնորդների տարիքը։ «Պետք է սահմանվի առավելագույն տարիքը (նախագահի...
18:40 19/07/2024ՄՕԿ-ն իր կայքում կցուցադրի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը Ռուսաստանի համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) իր կայքում ռուս հեռուստադիտողների համար կցուցադրի 2024 թվականին Փարիզում (Ֆրանսիա) կայանալիք Օլիմպիական խաղերը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնի է դարձել...
17:32 19/07/2024Ուկրաինացի մարզիկներին թույլ են տվել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ չսեղմել ռուսների ձեռքըՀուլիսի 26-ին Փարիզում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը։ Մի քանի ռուս մարզիկներ կմասնակցեն օլիմպիական խաղերին չեզոք կարգավիճակով։ Ուկրաինացիներին թույլ են տվել չսեղմել ռուս մարզիկների ձեռքերը։...
13:38 19/07/2024Կործանված ինքնաթիռի դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է հարուցվելԵղվարդում ինքնաթիռի վթարման և երկու անձի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 539-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով (Ռազմական թռչող սարքերի...
09:39 19/07/2024Ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է. Սուրեն Սարգսյան«Այն ինչ տեղի է ունենում Բայդենի շուրջ, դասական պալատական իշխանափոխության փորձ է»,- նման կարծիք է հայտնել քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ Ըստ նրա, այս իշխանափոխության առանցքային դեմքերից է փոխնախագահ...
09:31 19/07/2024Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը ձախողման եզրին էՓարիզում 2024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի բացման արարողության կազմակերպիչները մեծ խնդիրների առաջ են կանգնել։ Միջոցառումից մեկ շաբաթ առաջ նրանք արտիստների պրոֆմիության ներկայացուցիչներից...
18:31 18/07/2024Սրտի հիվանդությամբ տառապող 93-ամյա բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է թոռնուհու հարսանիքինՏարեց բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է իր թոռնուհու հարսանիքին՝ չնայած նրա մեծ տարիքին և ծանր հիվանդությանը։ Դորին Կուկը 93 տարեկան է և ունի սրտի հիվանդություն, որը խանգարում է արյան նորմալ հոսքին...
15:21 18/07/2024ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել էՀուլիսի 18-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 97-րդ տեղը։ Կոպա...
10:19 18/07/2024Հայտնի TikToker Bella Brave-ը մահացել է 10 տարեկանումԿանադայում 10 տարեկանում մահացել է հանրահայտ TikToker Բելլա Թոմփսոնը, որը հայտնի է Bella Brave անունով։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է նրա մայրը՝ Քայլան։ «Մեր քաջ աղջիկն իր ժառանգությունը...
09:55 18/07/2024Մեսսիի շուրջ ստեղծված սկանդալի պատճառով Արգենտինայի նախագահն աշխատանքից ազատել է սպորտի փոխնախարարինԱրգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին որոշել է աշխատանքից հեռացնել երկրի սպորտի նախարարի տեղակալ Խուլիո Գարոյին։ Դա տեղի է ունեցել Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսիին՝ Գարոյի...
09:39 18/07/2024Բայդենը կինքնամեկուսանաՍա առաջին դեպքը չէ, երբ ԱՄՆ նախագահի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվում։ Նա երկու անգամ վարակվել է 2022 թվականի հուլիսին։
09:30 18/07/2024Մբապեի մայրը սպառնացել է, որ դատի կտան ՊՍԺ-ինՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի մայրը՝ Ֆայզա Լամարին, հայտնել է, որ իր որդին կարող է դատական գործընթաց սկսել «Պարի Սեն Ժերմենի» դեմ։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, դա տեղի կունենա, եթե փարիզյան...
18:00 17/07/2024Մադրիդի «Ռեալը» հայտարարել է Լուկա Մոդրիչի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու մասինՄադրիդի «Ռեալն» իր պաշտոնական կայքում հայտարարել է 38-ամյա կենտրոնական կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչի հետ աշխատանքային պայմանագրի երկարաձգման մասին։ championat.com-ի հաղորդմամբ, խորվաթ ֆուտբոլիստի հետ նոր...
16:05 17/07/2024Հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքինՀայաստանի հավաքականի անդամ, հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքին: Այս մասի հայտնում է Հայաստանի Հրաձգության Ֆեդերացիան։ Հիշեցնենք, որ Օլիմպիական խաղերի...
15:58 17/07/2024Երգչուհին բեյսբոլի խաղից առաջ հարբած երգել է ԱՄՆ հիմնըԱմերիկացի երգչուհի, Գրեմմիի քառակի հավակնորդ Ինգրիդ Էնդրեսը քննադատությունների թիրախ է դարձել այն բանից հետո, երբ կատարել է ԱՄՆ օրհներգը շոուից առաջ, որը տեղի է ունեցել Բեյսբոլի գլխավոր լիգա յի...

12:24 23/02/2023U.S. State Department announces fresh Armenia-Azerbaijan talks in BrusselsPresident of the European Council Charles Michel will host fresh talks between Armenia and Azerbaijan in the coming days, the U.S.
11:46 23/02/2023UN chief condemns Russian 'affront' in UkraineUN Secretary General Antonio Guterres condemned Russia's invasion of Ukraine Wednesday as the General Assembly met in a special session two days before the war anniversary.
16:00 22/02/2023Senator Birmingham presses Australian Government for public position on Azerbaijan’s Artsakh blockadeSenator the Hon. Simon Birmingham has placed the Australian Department of Foreign Affairs & Trade (DFAT) on the hot seat, questioning the Government on its failure to publicly call out Azerbaijan's...
14:26 22/02/2023Fish 'rain' down in Australian townA remote community in the Australian outback was shocked over the weekend when small, live fish began falling from the heavens, the New York Post reported.
11:45 22/02/2023U.S. issued old release of G7 statement in error, Japan saysJapan's foreign ministry said on Wednesday that the U.S. State Department had issued an old release of the Group of Seven (G7) nations' foreign ministers joint statement in error a day earlier,...
11:30 22/02/2023WR Masters: Aronian beats Giri, leads by full pointGM Levon Aronian scored a third win in five rounds to get a full-point lead at the WR Chess Masters in Düsseldorf.
15:30 21/02/2023Armenian Greco-Roman wrestlers win 9 medals at Russia tournamentArmenia’s U23 Greco-Roman wrestling team has earned nine medals at an international tournament in Ryazan, Russia in tribute to Hero of the Soviet Union Fedor Poletayev.
15:15 21/02/2023Putin: West seeks to make Ukraine conflict globalPresident Vladimir Putin on Tuesday vowed to continue with Russia's year-long war in Ukraine and accused the U.S.-led NATO alliance of fanning the flames of the conflict in the mistaken belief that...
13:35 21/02/2023Iran ready to host meeting of regional foreign ministersIranian Foreign Minister Hossein Amirabdollahian expressed the country’s readiness to host a meeting of the 3+3 South Caucasus Platform in Tehran, Tasnim News Agency reported.
12:30 21/02/2023Jude Law 'becomes a father for the seventh time'Jude Law has reportedly become father again, making him a dad of seven children with four mothers. In pictures obtained by The Sun, the actor, 50, and his wife Phillipa Coan, 35, were seen pushing a...
11:31 21/02/2023Diplomat: Moscow considers EU mission in Armenia as attempt to squeeze it out of regionRussia sees geopolitical motives behind the European Union’s civilian mission in Armenia geared to squeeze Russia out of the region, which has little to do with the interests of the normalization of...
11:11 21/02/2023International Mother Language Day: UNESCO calls on countries to implement mother language-based educationOn 21 February, International Mother Language Day, UNESCO calls on countries to pursue a policy of multilingual education.
16:45 20/02/2023Meta launching paid verification service for Facebook and InstagramMeta is testing a subscription service which will allow Instagram and Facebook users to pay to get verified, Mark Zuckerberg announced on Instagram Sunday.
12:05 20/02/2023U.S. plans fresh sanctions on RussiaPresident Joe Biden’s administration is planning to impose new export controls and a fresh round of sanctions on Russia, targeting key industries a year after Vladimir Putin started his invasion of...
17:00 18/02/2023Tesla considering bid for battery metals miner SigmaTesla has been weighing a takeover of battery-metals miner Sigma Lithium, people with knowledge of the matter said, amid rampant demand for the metal used in electric vehicle batteries, Bloomberg...
16:15 18/02/2023North Korea fires long-range ballistic missile into Japan's EEZNorth Korea fired an apparent intercontinental ballistic missile (ICBM) on Saturday, Japan’s Defense Ministry said, with the weapon splashing down some 200 kilometers off Hokkaido’s Oshima Island,...
15:33 18/02/2023Ghana winger Atsu found dead under rubble in TurkeyGhana winger Christian Atsu has been found dead under the building where he lived in southern Turkey after last week's massive earthquake, Reuters reported on Saturday, citing his Turkish agent.
13:15 18/02/2023Russian assets worth around $5.7 bln reportedly sanctioned in GermanyRussian assets worth around 5.32 billion euros ($5.69 billion) have been sanctioned in Germany over the Kremlin's "invasion" of Ukraine, the German finance ministry was cited as saying by Welt am...
11:45 18/02/2023Mkhitaryan makes Inter promiseHenrikh Mkhitaryan promises he will sing a song by Italian tenor Al Bano if Inter win the title this season but is ‘very sad’ to see Milan Skriniar leave for PSG, Football Italia reports.
16:58 17/02/2023U.S. continues to work on peace in South Caucasus – State DepartmentThe United States continues to work on peace in the South Caucasus, U.S. State Department principal deputy spokesperson Vedant Patel told a press briefing on Thursday. His comments came in response...