08:45 22/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ի հանդիպումներըԳերմանիայում անցկացվող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 22-ին կշարունակվեն խմբային փուլի երկրորդ տուրի հանդիպումները։ Այսօրվա հանդիպումները F խումբ Վրաստան-Չեխիա, Երևանի ժամանակով ժամը 17։00...
15:49 21/06/2024Հինգ ամսում հայաստանցիները Wildberries-ով գնել են130 հազար գիրքԱյս տարվա առաջին հինգ ամիսների ընթացքում (հունվար-մայիս) հայաստանցիները Wildberries-ով ձեռք են բերել շուրջ 130 000 գիրք: Wildberries-ի ներկայացրած տվյալներով, գրքերի վաճառքը 1,5 անգամ աճել է՝ 2023...
13:37 21/06/2024Թել Ավիվում Հայաստանի դեսպանին կանչել են Իսրայելի ԱԳՆՊաղեստինի անկախությունը ճանաչելու Երևանի որոշումից հետո Իսրայելում Հայաստանի դեսպանը հրեական պետության արտաքին գործերի նախարարություն է կանչվել։ Այս մասին հայտնում է Իսրայելի ԱԳՆ մամուլի...
12:49 21/06/2024Լավրով. Նախարարների խորհրդում ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի դուրս գալու ընթացակարգը չի քննարկվելՀայաստանը ՀԱՊԿ-ից հնարավոր դուրս գալու վերաբերյալ փաստաթղթեր չի ուղարկել, ուստի այդ հարցը ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդում չի քննարկվել, ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։ «Պատասխանը միանգամից «ոչ»-ն...
12:38 21/06/2024Թասմագամբետովը հույս ունի, որ Հայաստանը «դեռ կհստակեցնի իրավիճակը» ՀԱՊԿ-ին իր անդամակցության հարցումՀԱՊԿ-ը պահպանում է Հայաստանի նկատմամբ բոլոր պարտավորությունները, երկիրը մնում է կազմակերպության դաշնակիցը։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի...
11:07 21/06/2024Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է բելառուսցի ընդդիմադիր գործիչ Սվետլանա Տիխոնովսկայայի հետՎիլնյուսում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է բելառուսցի ընդդիմադիր գործիչ Սվետլանա Տիխոնովսկայայի հետ։ X–ի իր միկրոբլոգում Տիխոնովսկայան գրել է, որ մեծ պատիվ է հանդիպել.
10:35 21/06/2024Bild-ի լրագրողը Ռուսաստանին մեղադրել է Բեռլինի ռազմարդյունաբերական գործարանը հրդեհելու մեջBild թերթի գլխավոր խմբագրի տեղակալ Փոլ Ռոնցհեյմերը սոցիալական ցանցերում հաղորդագրություն է հրապարակել, որում Ռուսաստանին մեղադրում է Դիհլի էլեկտրակայանի գործարանում տեղի ունեցած հրդեհի մեջ, ի...
09:42 21/06/2024Բլինքենն ու Ալիևը քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացըԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը նախօրեին զրուցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Նրանց զրույցի մասին հայտարարել է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության ղեկավար Մեթյու Միլլերը։ Բլինքենն ու Ալիևը...
20:25 20/06/2024Մոսկվայում փոթորկի ժամանակ մեկ մարդ է մահացել, կան վիրավորներՄոսկվայում փոթորկի ժամանակ մեկ մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն։ Նրան ծառը մխրճվել է Տիմիրյազևսկի թաղամասի Դուբկի այգու մոտ։ Հաղորդվում է նաև 10 վիրավորի մասին։
19:44 20/06/2024Բուլղարահայ Ռայա Նազարյանն ընտրվել է Բուլղարիայի Ազգային ժողովի նախագահԲուլղարիայի 50-րդ գումարման Ազգային ժողովի նիստում ԱԺ նախագահ է ընտրվել 38-ամյա հայազգի փաստաբան Ռայա Նազարյանը՝ հաղթելով մյուս երեք թեկնածուներին։ Այս մասին հայտնում է «ՕՐԵՐ»-ը՝ հղում անելով...
14:34 20/06/2024Բուլղարիայի խորհրդարանի նախագահ է ընտրվել Ռայա ՆազարյանըՀայազգի Ռայա Նազարյանն ընտրվել է Բուլղարիայի խորհրդարանի նախագահ՝ ստանալով 131՝ կողմ, 66՝ դեմ և 39 ձեռնպահ ձայներ։ Այս մասին գրում է bta.bg կայքը։ Նազարյանին սատարում էր նրա խմբակցությունը...
14:04 20/06/2024Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին պատրաստ են հաշտվել Քեյթ Միդլթոնի հետԱրքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը ցանկանում են բարելավել հարաբերությունները Քեյթ Միդլթոնի հետ։ Այս մասին հայտնում է Closer-ը։ Լրագրողների տեղեկություններով, Մեգան Մարքլն ու արքայազն Հարին Քեյթ Միդլթոնին...
13:48 20/06/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն մտադիր է մինչև տարեվերջ գլխավոր հյուպատոսություն բացել ԿապանումՄոսկվան հույս ունի մոտ ապագայում Հայաստանի Կապան քաղաքում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսություն բացել։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ պետքարտուղար, փոխարտգործնախարար Եվգենի Իվանովը։...
13:22 20/06/2024Շքերթին ներկա գտնվելը վատ է անդրադարձել Քեյթ Միդլթոնի առողջական վիճակի վրա. ՓորձագետՄեծ Բրիտանիայի թագավորի ծննդյան օրվան նվիրված ամենամյա ռազմական շքերթին ներկա գտնվելը վատ է անդրադարձել քաղցկեղով տառապող Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնի առողջական վիճակի վրա։ Այս մասին հայտարարել...
12:59 20/06/2024Մահացել է նկարիչ, դիզայներ Եգոր ԶայցևըՄոսկվայում 65 տարեկանում մահացել է հայտնի մոդելյոր, Եգոր Զայցևը։ Նա Վյաչեսլավ Զայցևի որդին է՝ Ռուսաստանի գեղարվեստի ակադեմիայի թղթակից անդամ։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Նա մահացել է...
11:53 20/06/2024Մահացել է դերասանուհի Վիոլետա Գևորգյանը80 տարեկանում ԱՄՆ-ում մահացել է է դերասանուի, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Վիոլետա Գևորգյանը: «Կյանքից հեռացավ հայ թատրոնի թագուհին,անկրկնելի, մեծ դերասանուհին՝ մեր չքնաղ Վիոլետա Գևորգյանը։ Հայոց թատրոնը...
10:25 20/06/2024Իրանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է Կանադայի կողմից ԻՀՊԿ-ն ահաբեկչական կազմակերպությունների ցուցակում ներառմանըԻսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ՝ Իրանի Զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանումների) կանադական իշխանությունների կողմից ընդգրկումն ահաբեկչական կազմակերպությունների ցուցակում հակասում է...
09:39 20/06/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն մեկնաբանել է ՀԱՊԿ նախարարների խորհրդի նիստին Հայաստանի չմասնակցելու որոշումըՄոսկվան ակնկալում է, որ Երևանը կհասկանա` ՀԱՊԿ հարթակն ընձեռում է բոլոր հնարավորությունները տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման հարցերում համագործակցության համար։ Ռիա նովոստինն ասել է ՌԴ...

13:50 29/10/2024В даркнете продаются 10 млн украденных пар логинов и паролей от аккаунтов пользователей Ближнего Востока – «Лаборатория Касперского»Команда Kaspersky Digital Footprint Intelligence (DFI) изучила объявления в даркнете и на теневых маркетплейсах за первое полугодие 2024 года, чтобы выявить основные киберугрозы для организаций и...
12:14 29/10/2024Неизвестный вальс Шопена нашли в хранилище музея в Нью-ЙоркеВальс Шопена, написанный почти 200 лет назад, был обнаружен в хранилище библиотеки и музея Моргана в Нью-Йорке.
12:02 29/10/2024Кадыров: здание университета спецназа в Гудермесе загорелось после атаки БПЛАОдно из зданий Российского университета спецназа (РУС) в Гудермесе загорелось после атаки беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
11:45 29/10/2024Град размером с мяч для гольфа выпал в Испании: повреждены десятки автомобилейВ провинции Альмерия на юго-востоке Испании выпал град размером с мяч для гольфа, передает МИР 24. Местные жители опубликовали в социальных сетях множество видео с огромными градинами и поврежденными...
11:30 29/10/2024Скандальный «Золотой мяч»: награду получил РодриВенсан Гарсия, который является главным директором France Football, рассказал, почему обладателем «Золотого мяча» стал полузащитник «Манчестер Сити» Родри Эрнандес.
17:26 28/10/2024Михалков назвал любимые фильмы 2023-2024 годов, среди них – «Чувства Анны» Анны МеликянПредседатель Союза кинематографистов РФ Никита Михалков рассказал, что за последние два года наибольшее впечатление на него произвели фильмы "Чувства Анны" Анны Меликян и "Бременские музыканты"...
15:49 28/10/2024Зима на пороге: сколько стоить поменять шины в Армении и других странах Содружества?Когда менять летние шины на зимние – об этом сейчас думают автомобилисты во многих странах СНГ и Грузии.
15:42 28/10/2024Кумиры друг друга: Адель расплакалась, увидев Селин Дион на своем концерте в Лас-ВегасеПевица Селин Дион почтила своим присутствием сольный концерт Адель в театре “Колизей” в Лас-Вегасе. Примечательно, что изначально этот зал был специально построен для концертов самой же Селин в 2003...
15:26 28/10/2024Вместо Ирины Захаровой Армению на мировом конкурсе Miss Universe представит Эмма АванесянМодель Эмма Аванесян представит Армению на конкурсе «Мисс Вселенная», который пройдет в ноябре в Мексике.
14:29 28/10/2024В Китае начали строить первый в мире завод по выпуску летающих автоВ китайском Гуанчжоу началось строительство завода по выпуску летающих автомобилей. Это предприятие станет первым в мире, где запустят массовое производство таких машин, сообщает пресс-службе...
14:09 28/10/2024Какие продукты включить в рацион осенью? Перечислила диетологС приходом холодов организм человека переключается на режим сжигания жира и особенно нуждается в правильном обмене веществ.
13:25 28/10/2024«Фотобомбы»: Зак Браун и Карлос Сайнс ворвались на командные фотографии «Феррари» и «Макларена»Руководитель команды «Макларен» Зак Браун решил стать участником традиционной командной фотографии «Феррари» после победы Карлоса Сайнса на Гран-при Мексики и в последний момент вбежал в кадр,...
13:01 28/10/2024Армения, США и Франция и стали крупнейшими импортерами индийской оборонной продукции – The Times of IndiaАрмения, США и Франция стали крупнейшими импортерами индийской оборонной продукции в 2023-2024 финансовом году.
12:35 28/10/2024Карен Хачанов поднялся на 21-е место в обновленном рейтинге ATPРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов улучшил свое положение в обновленном рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP), приблизившись к топ-20, передает Sport.ru.
12:10 28/10/2024Вопрос Грузии рассмотрят на заседании Евросовета – Шарль МишельВопрос Грузии включен в повестку неформального заседания Европейского Совета, запланированного в Будапеште в ноябре, написал председатель Европейского совета Шарль Мишель с социальной сети X.
12:01 28/10/2024Потребители раскурили чай: в России спрос на бестабачные стики начал растиВслед за западными рынками в России начал развиваться сегмент бестабачных стиков для систем нагревания, пишет «Коммерсантъ».
11:45 28/10/202448-летний Франческо Тотти подтвердил желание вернуться в футболЛегенда «Ромы» и сборной Италии Франческо Тотти сделал резонансное заявление. 48-летний итальянец подтвердил информацию о возможном возобновлении профессиональной карьеры, пишет Sport.ru. «Мое...
17:41 26/10/2024Армянский борец Манвел Хндзрцян победил соперника из Турции в 1/8 финала, но уступил в четвертьфинале ЧМ U23Армянский борец вольного стиля Манвел Хндзрцян (весовая категория – 57 кг) победил соперника из Турции Мухаммеда Каравуса в 1/8 финала чемпионата мира U23 в Тиране (Албания).
16:46 26/10/2024Число погибших из-за шторма «Трами» на севере Филиппин достигло 81Число погибших в результате тропического шторма «Трами», обрушившегося на остров Лусон на севере Филиппин, достигло 81, сообщается на сайте филиппинского телеканала GMA News.
16:09 26/10/2024Британский король Карл III начал пропускать приемы пищи из-за ракаКороль Великобритании Карл III начал отказываться от еды на фоне борьбы с раком. 78-летний монарх пропускает приемы пищи, вызывая беспокойство у окружения, пишет МИР 24. Так, на обед Карл III может...