09:39 18/06/2024Պանիկայի միջազգային օրն էՀունիսի 18-ին ողջ աշխարհում նշվում է առաջին հայացքից արտասովոր օր՝ պանիկայի միջազգային օրը (International Panic Day)։ Պանիկան հուզական վիճակ է, որը ի հայտ է գալիս ինֆորմացիայի պակասի կամ ավելցուկի...
09:20 18/06/2024«Եվրո-2024»-ի շրջանակներում այսօր՝ հունիսի 18-ին, Վրաստանը կմրցի Թուրքիայի հետԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024» առաջնությունում հունիսի 18-ին F խմբում ընդգրկված թիմերի մասնակցությամբ առաջին տուրում տեղի կունենա երկու հանդիպում ։ Եվրո-2024, F խումբ Թուրքիա - Վրաստան՝...
09:16 18/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն կոտրել է քիթըԵվրո-2024-ի D խմբի առաջին տուրում Ֆրանսիայի հավաքականը 1-0 հաշվով հաղթել է Ավստրիայի հավաքականին։ sportmail.ru-ն գրում է, որ հանդիպման ընթացքում Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեի կոտրվել է...
15:57 17/06/2024Իրանի ԱԳՆ-ն ԱՄՆ-ին անվանել է «Ստի կայսրություն»Իրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանանին Գազայի հատվածում պատերազմը դադարեցնելու ԱՄՆ-ի ցանկության մասին Ջո Բայդենի խոսքերից հետո սոցցանցում ԱՄՆ-ին անվանել է «ստի...
15:44 17/06/2024Մասսայական թունավորում Մոսկվայում. Մի քանի տասնյակ մարդ հայտնվել է վերակենդանացման բաժանմունքումՄոսկվայում ավելի քան 120 մարդ բոտուլիզմի նշաններով դիմել է բուժօգնություն ստանալու համար։ Նրանցից 55-ի վիճակը գնահատվում է ծանր։ Այս մասին հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Մոսկվայի...
14:06 17/06/2024Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադ» կվերադառնա հուլիսի սկզբինԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը արձակուրդից ակումբ կվերադառնա հուլիսի սկզբին։ «ՌԱՒ նովոստի»-ին այդ մասին հայտնել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը։ Իսպանիայում իր...
12:58 17/06/2024Հնդկաստանում երկու գնացքների բախման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 15-իՀնդկաստանում երկու գնացքների բախման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 15-ի։ Այդ մասին հայտնում է PTI լրատվական գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտոնյաներին։ «Արևմտյան Բենգալիայում՝ Նյու Ջալպաիգուրիի...
11:41 17/06/2024Իրական լուսանկարը հաղթել է արհեստական բանականության կողմից ստեղծված պատկերների մրցույթումԼուսանկարիչ Մայլս Աստրեյը FLAMINGONE անունով լուսանկար է ներկայացրել արհեստական բանականության ստեղծած պատկերների մրցույթին։ Աշխատանքը զբաղեցրել է երրորդ տեղը և արժանացել նաև հանդիսատեսի համակրանք...
11:37 17/06/2024Կուրբան Բայրամի առաջին օրը Թուրքիայում 16 000 մարդ վնասվածքներ է ստացելԹուրքիայում Կուրբան Բայրամի տոնի առաջին օրը տուժել է 16 հազար մարդ։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Թուրքիայի առողջապահության նախարարի գրառումը։ Քաղաքացիները բուժօգնության են...
10:15 17/06/2024Քեյթ Ուինսլեթին դուր չի եկել «Տիտանիկ»-ում դի Կապրիոյի հետ համբուրվելԱմերիկացի դերասանուհի Քեյթ Ուինսլեթը խոստովանել է, որ «Տիտանիկ» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում Լեոնարդո դի Կապրիոյի հետ համբուրվը հաճելի չէր իր համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դերասանուհին այդ...
09:42 17/06/2024Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության 2024 թ. հունիսի 17-ի հանդիպումներըՖուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 17-ին D խմբում առաջին տուրի երկրորդ հանդիպումը կանցկացնեն Ֆրանսիան ու Ավստրիան։ Եվրո-2024, առաջին տուր, E խումբ Ռումինիա-Ուկրաինա՝ 17:00 (Երևանի ժամանակով) Բելգիա -...
13:22 16/06/2024Դոնի Ռոստովի մեկուսարանի 6 պատանդառուները չեզոքացվել են. ԳՔԾՌոստովի թիվ 1 քննչական մեկուսարանում հատուկ ջոկատայինների գործողության արդյունքում բոլոր վեց պատանդառուները վերացվել են, իսկ բժիշկներին թույլ են տվել մտնել հաստատության տարածք։ Այս մասին հայտնում է...
18:07 15/06/2024Մահացել է Մոնտենեգրոյի հավաքականի 26-ամյա դարպասապահըՄոտնենեգրոյի հավաքականի և «Միլվոլ» ակումբի դարպասապահ Մատյա Սարկիչը մահացել է 26 տարեկանում։ Sky Sports-ի հաղորդմամբ,այդ մասին հայտնել է անգլիական «Միլվոլի» մամուլի ծառայությունը, որի կազմում...
16:47 15/06/2024Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի ախտորոշումից հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի դեմ պայքարի մասին հայտարարելուց հետո առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջ։ Ամուսնու՝ արքայազն Ուիլյամի հետ նա ներկա է եղել թագավորի ծննդյան օրվան նվիրված...
20:34 14/06/2024G7-ն Իրանին սպառնացել է նոր պատժամիջոցներով, եթե վերջինս հրթիռներ մատակարարի ՌուսաստանինG7 երկրները սպառնացել են Իրանին նոր միջոցներով Ռուսաստանին բալիստիկ հրթիռներ մատակարարելու դեպքում։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է Իտալիայում G7-ի գագաթնաժողովի ամփոփիչ հայտարարության...
15:02 14/06/2024Սելին Դիոն. Ես վերադարձել եմ, ես կրկին երգելու եմԱշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնը հայտարարել է բեմ վերադառնալու մասին։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը։ Հիշեցնենք, որ երգչուհին չեղարկեց իր եվրոպական շրջագայությունը, երբ իր մոտ ախտորոշվեց...
11:03 14/06/2024Ոչ ոք մտադիր չէ «ընտրյալների ակումբի» դռները բացել հայ ժողովրդի առաջ. Մեդվեդև«Հայ և ռուս ժողովուրդների՝ ավելի քան մեկդարյա պատմություն ունեցող բարեկամությունը, որն ամրապնդվել է ՀԱՊԿ-ի և ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում դաշնակցային հարաբերություններով, վաղուց դարձել է Վաշինգտոնի և նրա...
10:11 14/06/2024Մեկնարկում է ԵՎՐՈ-2024-ը. Գերմանիան Ուկրաինայի հավաքականին հատուկ անվտանգություն կապահովիԱյսօր Գերմանիայում մեկնարկում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը՝ Եվրո-2024-ը։ Գերմանիայի 10 քաղաքները կհյուրընկալեն Եվրոպայի առաջնության խաղերը: Բեռլինի «Օլիմպիական» մարզադաշտում, որը տեղավորում է 71...
09:39 14/06/2024Բաքվի բանտում Ռուբեն Վարդանյանին ստիպել են ոտքի վրա կանգնած մնալ, զրկել են խմելու ջրից, թույլ չեն տվել լողանալ և փոխել հագուստըՌուբեն Վարդանյանի միջազգային իրավաբանական թիմը հրատապ դիմում է ներկայացրել ՄԱԿ-ի Խոշտանգումների դեմ կոմիտեի հատուկ զեկուցողին
17:00 13/06/2024Զատուլին. Փաշինյանին հանգստացնելու մեր բոլոր ցանկություններն ընկալվել են որպես թուլության նշանՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ) դուրս գալու Հայաստանի որոշումը երկրի վերակողմնորոշումն է դեպի Արևմուտք։ Այս կուրսը վարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իշխանության գալուց ի...

14:09 24/10/2024Сергею Лаврову наступили на ногу на заседании саммита БРИКСВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:55 24/10/2024Переговоры Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани – в самом разгареВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:23 24/10/2024Сборная Армении по футболу ухудшила свои позиции в обновленном рейтинге ФИФА24 октября ФИФА опубликовала обновленный рейтинг национальных сборных. Сборная Армении опустилась на три позиции и сейчас занимает 99-е место. Аргентина сохранила лидирующую позицию. На втором месте...
13:02 24/10/2024Трамп: Харрис не сделала НИЧЕГО, когда 120 000 армян-христиан подверглись преследованиям и насильственному перемещению из АрцахаСегодня, примерно за 2 недели до выборов, кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп обвинил конкурентку от Демократической партии Камалу Харрис в бездействии, когда 120 000...
12:25 24/10/2024Казань: пока Путин говорит, Пашинян развлекает АлиеваВ Казани проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
12:12 24/10/2024Пашиняна в Казани встретили с чак-чаком: «Положить обратно?» – «Нет, можно доесть!»В Казань для участия в саммите БРИКС прилетел Никол Пашинян и уже провел встречу с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
12:03 24/10/2024Приз за вклад в мировое киноискусство на 34-м МКФ «Послание к человеку» будет вручен Артавазду ПелешянуПриз за вклад в мировое киноискусство будет вручен на 34-м МКФ «Послание к человеку» выдающемуся режиссеру, легенде мирового кино Артавазду Пелешяну.
11:57 24/10/2024В Казани состоялась встреча Никола Пашиняна и Масуда ПезешкианаВ Казани состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
17:31 23/10/2024Смертельно опасная бактерия распространилась во Флориде после ураганов «Хелен» и «Милтон»Резкий рост случаев заражения смертельно опасной бактерией Vibrio vulnificus зафиксирован в штате Флорида в США.
17:06 23/10/2024Лукашенко: Да, Оля, пойду на выборы президентаПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявил в интервью Ольге Скабеевой, что собирается участвовать в выборах президента страны в 2025 году.
15:44 23/10/2024Рэпера Гуфа задержали в Подмосковье – устроил драку из-за девушкиРэпера Гуфа (настоящее имя — Алексей Долматов) задержали в подмосковной Апрелевке (Наро-Фоминский городской округ), передает Телеграм-канал SHOT.
14:08 23/10/2024Певица из Армении Сюзанна Мелконян – победительница фестиваля «Voice of Turan-2024»Завершился пятый международный конкурс казахской песни «Voice of Turan-2024»: в этом году обладательницей Гран-при стала певица из Армении Сюзанна Мелконян.
12:50 23/10/2024Армения – в списке невероятных туристических направлений на 2025 год по версии Lonely PlanetОдно из ведущих мировых туристических изданий – Lonely Planet – назвало 30 невероятных направлений на 2025 год, включив в список и Армению.
12:31 23/10/2024В Баку убиты актер Русского драматического театра Иосиф Ткач и его супругаМинистерство внутренних дел Азербайджана сообщило об убийстве в Баку супругов Иосифа и Людмилы Ткач, передает ТАСС.
12:19 23/10/2024Казань: Алиев откусил чак-чак и отдал этот кусок члену делегации АзербайджанаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев прибыл в Казань для участия в саммите БРИКС, передает РИА Новости.
12:08 23/10/2024«Бурый медведь»: армянский борец Айк Хлоян – чемпион мира-U23Борец из Армении Айк Хлоян (97 кг) завоевал «золото» Чемпионата мира-U23 по греко-римской борьбе в столице Албании Тиране.
16:59 22/10/2024Дебаты кандидатов в президенты Молдовы пройдут 27 октябряБаллотирующаяся на второй срок Майя Санду подтвердила, что ее дебаты с бывшим генпрокурором, выходцем из Гагаузии Александром Стояногло перед вторым туром выборов президента Молдовы пройдут 27...
16:22 22/10/2024«Почему нельзя есть корм для животных?» В школах России начали проводить беседы о вреде квадробингаВ школах по всей России начали проводить профилактические беседы для учащихся и их родителей на тему вреда квадробинга.
15:16 22/10/2024Егор Бероев – в роли легенды советского футбола: в Армении проходят съемки спортивной драмы о Никите СимонянеВ Армении проходят съемки полнометражного фильма «Золотой дубль» с Егором Бероевым в главной роли. Картина производства кинокомпании AP Cinema и онлайн-кинотеатра START посвящена жизни и одному из...