08:20 20/06/2024Էկվադորն ամբողջությամբ հոսանքազրկվել էԷկվադորում էներգետիկ ճգնաժամ է։ Երկիրն ամբողջությամբ հոսանքազրկված է, 18 մլն մարդ մնացել է առանց լույսի։ CTV փոխանցմամբ, Էկվադորի էներգետիկայի նախագարար Ռոբերտո Լուկը հայտարարել է, որ տեղի է ունեցել...
07:43 20/06/2024Գալուզին. Արևմուտքի օրակարգը ոչ միշտ է համապատասխանում Հարավային Կովկասի երկրների շահերինԱրևմուտքի օրակարգը ոչ միշտ է համապատասխանում Հարավային Կովկասի երկրների շահերին։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը՝ մեկնաբանելով Հայաստանի...
21:34 19/06/2024Բրյուսելը հրաժարվել է ընդունել Բելգիա-Իսրայել ֆուտբոլային հանդիպումըԲրյուսելի քաղաքապետարանը հրաժարվել է ընդունել ՈՒԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի շրջանակներում Բելգիա-Իսրայել հանդիպումը, որը պետք է կայանար սեպտեմբերի 6-ին մայրաքաղաքի մարզադաշտում։ մարժման պատճառը Մերձավոր...
17:49 19/06/2024Գիտնականներն հայտնել են աշխարհում վաղաժամ մահացության երկրորդ ռիսկային գործոնի մասինՕդի վատ որակը 2021 թվականին վաղաժամ մահացության երկրորդ առաջատար գործոնն է եղել հիպերտոնիկությունից հետո։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է Health Effects Institute և Institute for...
17:25 19/06/2024Վահան Մարտիրոսյանը նշանակվել է չեխական Պարդուբիցեի կամերային ֆիլհարմոնիայի նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր2025/2026թթ 57-րդ երաժշտաշրջանից Պարդուբիցեի կամերային ֆիլհարմոնիայի (Komorní filharmonie Pardubice) գլխավոր դիրիժոր է նշանակվել հայտնի դիրժիոր, Հայաստանի վաստակավոր արտիստ Վահան Մարտիրոսյանը։ Այդ...
16:43 19/06/2024Մբապե. Առանց ռիսկի հաղթանակներ չեն լինումՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկար է հրապարակել Եվրոպայի առաջնությունից։ Ավստրիայի հետ խաղի (1:0) 91-րդ րոպեին ֆուտբոլիստը փոխարինվել է վնասվածքի պատճառով։ «Առանց ռիսկի...
16:20 19/06/2024Կարեն Խաչանովը չի մասնակցի Փարիզի Օլիմպիական խաղերինՌուսաստանի թենիսի ֆեդերացիան հայտարարել է 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի մասնակիցների անունները: Հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Փարիզ մեկնող մարզիկների թվում չէ, չնայած նրան, որ...
14:38 19/06/2024Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Մակրոնի ռազմական գծով խորհրդականի հետՍուրեն Պապիկյանը հունիսի 19-ին հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, ռազմական գրասենյակի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ: Պաշտպանության նախարարության...
10:53 19/06/2024«Wizz Air»-ի թռիչքները հետաձգվել են, Միլան–Երևան չվերթի ուղևորները չեն կարողանում մեկնել«Wizz Air» ավիաընկերության Միլան–Երևան չվերթի ուղևորները գրեթե 12 ժամ գտնվում են «Մալպենսա» օդանավակայանում և չեն կարողանում մեկնել։ Թռիչքի հետաձգման պատճառները նրանց չեն հաղորդվում: Ահազանգում է...
10:27 19/06/2024ՈւԵՖԱ-ն երկրպագուների պատճառով տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայինՈւԵՖԱ-ի վերահսկողության, կարգապահական և էթիկայի մարմինը Եվրո-2024-ի խմբային փուլի առաջին տուրի Իտալիա - Ալբանիա խաղից հետո տուգանել է Ալբանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիային։ Հանդիպումը կայացել է հունիսի...
10:26 19/06/2024Ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ի հունիսի 19-ի հանդիպումներըԳերմանիայում ընթացող ֆուտբոլի «Եվրո-2024»-ում հունիսի 19-ին խմբային փուլի երկրորդ տուրի շրջանակներում A և B խմբերում տեղի կունենան հետևյալ հանդիպումները։ B խումբ Խորվաթիա - Ալբանիա՝ 17:00 A խումբ...
10:01 19/06/2024Սաուդյան Արաբիայում Հաջի ժամանակ առնվազն 550 ուխտավոր է զոհվելԱվելի քան 500 ուխտավոր է շոգի պատճառով մահացել Սաուդյան Արաբիայում հաջջի ժամանակ։ Այդ մասին հայտնում է AFP-ն՝ վկայակոչելով դիվանագետներին։ «Մեքքայի Ալ-Մուայսեմա թաղամասի դիահերձարանում մահացածների...
23:26 18/06/2024Իսրայելի բանակը հավանություն է տվել Լիբանանի վրա հարձակման մարտական պլաններինԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) այսօր հայտարարել է, որ հաստատել է Լիբանանում հարձակման մարտական պլանները: Ըստ բանակի հայտարարության՝ երեքշաբթի օրը Իսրայելի հյուսիսային հրամանատարությունում...
17:38 18/06/2024Հայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի BRICS խաղերինՀայաստանի գեղարվեստական մարմնամարզության հավաքականը չի մասնակցի Կազանում անցկացվող BRICS խաղերին՝ մրցաշարի գլխավոր մրցավարին փոխարինելու պատճառով։ «Матч ТВ»-ին տված հարցազրույցում ասել է...
16:09 18/06/2024Մահացել է «Տղամարդ և կին» ֆիլմի աստղ Անուկ ԷմենՖրանսիացի դերասանուհի Անուկ Էմեն, ով առավել հայտնի է «Տղամարդը և կինը» ֆիլմից, մահացել է 92 տարեկան հասակում։ Լուրը հայտնում է france24.com կայքը։ Դերասանուհու մահվան մասին տեղեկացրել է նրա դուստրը՝...
14:41 18/06/2024Մեդվեդևը Կիևին նախազգուշացրել է Պուտինի առաջարկներից հրաժարվելու սարսափելի հետևանքների մասին«Սանիտարական գոտու սահմանը կարող է սահմանվել ոչ հօգուտ Ուկրաինայի, եթե նրա իշխանությունները հրաժարվեն հակամարտությունը կարգավորելու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի առաջարկներից»,-այս մասին հայտարարել է...
12:32 18/06/2024Ռուսական ավիաընկերությունը Սոչի-Երևան շաբաթական չվերթների թիվը կհասցնի երեքի«Ազիմուտ» ավիափոխադրողը հուլիսի 7-ից կսկսի շաբաթական երեք չվերթ իրականացնել Սոչի-Երևան ուղղությամբ։ Ավիաընկերությունը հայտարարել է կիրակի օրերին թռիչքների մեկնարկի մասին։ Թռիչքի ժամանակահատվածը...
12:19 18/06/2024Եվրոպան գործարկել է Երկրի թվային մոդելըԵվրոպան գործարկել է Երկրի թվային մոդելը, որը կօգնի պայքարել կլիմայի փոփոխության հետևանքների դեմ: Այս մասին հայտնում է Եվրահանձնաժողովի կայքը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից...
11:58 18/06/2024Արևմուտքը Հայաստանը դիտարկում է որպես Ռուսաստանի Դաշնության դեմ հիբրիդային պատերազմի գործիք. ԳալուզինՌուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հայտարարել է, որ արևմտյան երկրները Երևանին դրդել են սառեցնել մասնակցությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ): Այս մասին...
11:27 18/06/2024Հայաստանը Ֆրանսիայից «CAESAR» հաուբիցներ կգնիՀայաստանը Ֆրանսիայի հետ CAESAR ինքնագնաց հրետանային համակարգերի գնման պայմանագիր է կնքել։ Այդ համակարգերը Փարիզը մատակարարում է նաև Կիևին։ Երեքշաբթի օրը X սոցիալական ցանցում այդ մասին հայտնել է...

16:00 26/10/2024Актеру Михаилу Галустяну исполнилось 45 лет25 октября свой день рождения отметил один из самых узнаваемых юмористов в России Михаил Галустян. Успешному артисту и счастливому семьянину исполнилось 45 лет. Как напоминает «Газета.Ru», Михаил...
15:31 26/10/2024Жительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда побоялась лететь из-за акций протестаЖительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда не смогла поехать, потому что опасалась за свою жизнь и здоровье – в Ереване в это время начались акции протеста, пишет туристический...
15:07 26/10/2024Армянская модель Диана Лепеджян в Турции завоевала титул «Фотомодель Вселенной»На днях в Турции прошел международный конкурс Photomodel of the Universe 2024, на котором первое место заняла армянская фотомодель Диана Лепеджян.
13:36 26/10/2024Трамп – на фоне удара Израиля по Ирану: «У нас идет война, Джо Байден спит, а Камала на вечеринке с Бейонсе»Кандидат на пост президента США от Республиканской партии Дональд Трамп обвинил свою соперницу Камалу Харрис в «проведении вечеринки», имея в виду ее предвыборное мероприятие с певицей Бейонсе, на...
13:11 26/10/2024Армен Петросян – перед боем с Шарой Буллетом: «Это была моя мечта с детства – поднять флаг Армении на большой арене»В Абу-Даби 26 октября состоится турнир UFC 308, в главном карде которого пройдет поединок в среднем весе между представляющим Армению Арменом Петросяном и россиянином Шарабутдином Магомедовым, более...
12:31 26/10/2024Сцены секса не нужны: молодежь хочет видеть в фильмах больше дружбы и платонических отношенийБолее половины кинозрителей в возрасте от 14 до 24 лет предпочитают фильмы, в которых показаны дружба и платонические отношения.
11:52 26/10/2024СМИ: Операция Израиля по атаке Ирана носила кодовое название «Дни покаяния»Операция Израиля по атаке Ирана, произошедшая в ночь на субботу, носила кодовое название "Дни покаяния", сообщает корреспондент портала Axios Барак Равид на своей странице в соцсети X со ссылкой на...
11:24 26/10/2024В ПСЖ отказались выплачивать Мбаппе € 55 млнФутбольный клуб «Пари Сен-Жермен» отказался выполнять постановление суда и выплачивать форварду «Реал Мадрид» Килиану Мбаппе € 55 млн, передает Sport.ru.
16:34 25/10/2024Врач утверждает, что этот продукт продлевает жизньЕсли включить в ежедневный рацион этот продукт, то есть шанс увеличить продолжительность жизни. Так утверждает врач-гастроэнтеролог, диетолог Нурия Дианова, передает «Радио 1». Специалист отметила,...
15:54 25/10/2024Турецкий спортсмен толкнул армянского борца Леву Геворгяна на чемпионате мира, началась дракаАрмянский борец вольного стиля Лева Геворгян (125 кг) и Хакан Буюкчингил (Турция) подрались на чемпионате мира U23 по вольной борьбе в Тиране.
12:35 25/10/2024Опасная болезнь стала возвращаться в эпоху популярности операций по уменьшению желудкаАвстралийские врачи столкнулись с давно забытой опасной болезнью – цингой, возникающую из-за недостатка витамина С.
17:50 24/10/2024На Филиппинах из-за шторма «Трами» погибли более 20 человекБушующий на Филиппинах шторм «Трами» стал причиной гибели более 20 человек. Все они являются жителями региона Бикол на юге острова Лусон, где ливни вызвали сильное наводнение. Как передает МИР 24, по...
17:17 24/10/2024Что обсуждали Никол Пашинян и Ильхам Алиев в КазаниПремьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 24 октября 2024 года в городе Казань (РФ) провели встречу на полях 16-го саммита БРИКС.
17:06 24/10/2024Индия: из-за приближения циклона «Дана» эвакуируют более 1 млн человекПо прогнозам климатологов, циклон «Дана» должен обрушиться на побережье Индии в начале пятницы. Чтобы укрыть жителей некоторых штатов Индии, в частности Западной Бенгалии и Одиша, разбиты тысячи...
16:39 24/10/2024Встреча Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани завершиласьВстреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева на полях пленарного заседания XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» завершилась.
16:02 24/10/2024Утренняя мощная вспышка на Солнце может вызвать магнитные бури на ЗемлеВыброс плазмы после вспышки класса Х на Солнце в четверг может вызвать магнитную бурю на Земле, сообщили в лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН и Института...
15:28 24/10/2024Пашинян и Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в КазаниПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в Казани, сообщает в четверг пресс-служба правительства Армении.
15:22 24/10/2024От внимания Путина не ускользнула оживленная беседа Пашиняна и Алиева на саммите БРИКС+Президент России Владимир Путин обратил внимание на оживленную беседу, которую провели премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев на полях саммита БРИКС в формате...
15:10 24/10/2024Пашинян: Ереван предлагает Баку уже подписать договор о миреТема сегодняшней встречи – «БРИКС и глобальный Юг, совместное строительство лучшего мира», и в этот контекст как нельзя лучше вписывается анонсированный правительством Республики Армения...