17:00 13/06/2024Զատուլին. Փաշինյանին հանգստացնելու մեր բոլոր ցանկություններն ընկալվել են որպես թուլության նշանՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ) դուրս գալու Հայաստանի որոշումը երկրի վերակողմնորոշումն է դեպի Արևմուտք։ Այս կուրսը վարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իշխանության գալուց ի...
16:49 13/06/2024Բելառուսը հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպանինԲելառուսը հետ է կանչում Հայաստանում իր դեսպանին խորհրդակցությունների նպատակով։ Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի ԱԳ նախարարության մամուլի քարտուղար Անատոլի Գլազը։ «Բոլորս տեսնում ենք, թե ինչ բարդ...
15:37 13/06/2024Ռուսաստանի Դաշնությունում Բելառուսի դեսպան. Փաշինյանը պետք է դեռ իրավիճակն իր համար պարզիՄինսկի դեմ կոշտ հայտարարություններ արած Նիկոլ Փաշինյանը պետք է իր համար պարզի իրավիճակը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ-ում Բելառուսի դեսպան Դմիտրի Կրուտոյը, որի խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։ «Փաշինյանը...
15:01 13/06/2024Կրեմլը կհստակեցնի Հայաստանի դիրքորոշումը ՀԱՊԿ-ի հարցումՌուսաստանը կշարունակի աշխատել Հայաստանի հետ՝ հստակեցնելու Երևանի դիրքորոշումը ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ և ակնկալում է, որ երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակվեն գործընկերության և դաշնակցային հունով։...
15:23 12/06/2024Արամ Առաջինն առանձնազրույց է ունեցել Հռոմի պապի հետՄեկօրյա այցով Վատիկանում գտնվող Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հանդիպել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ։ Այս մասին հայտնում է vaticannews.va-ն: Հանդիպումը տևել է մոտ 30 րոպե։ Արամ Առաջինն ու...
15:10 12/06/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն հերքել է Վրաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնման մասին լուրերըՌԴ ԱԳՆ-ն, մեկնաբանելով դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելու ուղղությամբ Մոսկվայի և Թբիլիսիի աշխատանքի մասին վրացական ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները, դրանք անվանել է «սուտ»։ «Իմաստ չենք...
09:17 11/06/2024Ամերիկացի սենատորը բացատրել է, թե ինչու է Պուտինը ցանկանում տիրանալ Ուկրաինային«Ուկրաինացիները նստած են 10-12 տրիլիոն դոլարի վրա»
19:37 10/06/2024Երևանի և Մոսկվայի միջև երկկողմ հարաբերությունները հասել են ամենացածր կետին․ Նիկիտա ՄենդկովիչԵրևանի և Մոսկվայի միջև երկկողմ հարաբերությունները հասել են ամենացածր կետին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքականության պատճառով, որը փորձում է Ռուսաստանի Դաշնությանը մեղադրել Հայաստանի սահմանային...
12:40 10/06/2024ԱՄՆ-ն և Ֆրանսիան հայտարարել են, որ աջակցում են Հարավային Կովկասում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանըԱմերիկայի Միացյալ Նահանգները և Ֆրանսիան աջակցում են Հարավային Կովկասում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանը` հիմնված միջազգային իրավունքի և ինքնիշխանության, սահմանների անձեռնմխելիության և...
11:36 10/06/2024Պուտինին առաջարկվել է Չիլինգարովի անունով կոչել Հյուսիսային ծովային ճանապարհըՌուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Լեոնիդ Սլուցկին նամակով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ խնդրելով Հյուսիսային ծովային ճանապարհը բևեռախույզ, ԽՍՀՄ և ՌԴ հերոսի կոչման Արթուր...
09:03 10/06/2024Հայաստանի՝ ներդրում անելուց հրաժարվելու հետևանքով ճշգրտումներ կարվեն ՀԱՊԿ բյուջեում. ՌԴ ԱԳՆՀայաստանի՝ ներդրում կատարելուց հրաժարվելու պատճառով պահանջվում է ՀԱՊԿ-ի ընթացիկ տարվա բյուջեի ճշգրտում։ Այս մասին հայտնումէ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԳ նախարարությանը։ «Այժմ...
11:04 08/06/2024Վենգերը Մբապեին համեմատել է Պելեի հետԼոնդոնի «Արսենալի» նախկին գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը ասել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն իրեն հիշեցրել է Պելեին։ Այս մասին գրում է Marca-ը։ «Երբ առաջին անգամ տեսա Կիլիան Մբապեին, մտածեցի.
09:42 08/06/2024ՄԱԿ-ից զգուշացնում են` աշխարհը «չափազանց շոգ է կառավարելու համար»Կա մոտ 10-ից 9 հավանականություն, որ 2024-2028թթ. միջև ընկած տարիներից առնվազն մեկը կլինի պատմության մեջ ամենաշոգը
09:30 08/06/2024Հայաստան կայցելի ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Օ'ԲրայենըԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 10-12-ը կայցելի Հայաստան։ Այս մասին հայտնում են Պետդեպեպարտամենտից։ Նշվում է, որ նա հանդիպելու է կառավարության...
23:16 07/06/2024Հայաստանը 148 ձայնով ընտրվեց ՄԱԿ Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի անդամ. ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են. «Քիչ առաջ Նյու Յորքում ՄԱԿ կենտրոնակայանում կայացած քվեարկությամբ Հայաստանը 148 ձայնով ընտրվեց ՄԱԿ Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի անդամ 2025-27թթ. համար: Շնորհակալություն ենք...
17:39 07/06/2024Սաֆոնովի տեղափոխությունը ՊՍԺ կարող է ձախողվելԴարպասապահին արգելել են հեռանալ Ռուսաստանից
17:36 07/06/2024Բոննում ցուցարարներն իրենց բողոքն են արտահայտում COP29-ը հյուրընկալելու միջոցով Ադրբեջանի մաքրագործվելու դեմՆրանք կոչ են անում Ադրբեջանին անհապաղ ազատ արձակել հայ բանտարկյալներին
16:07 07/06/2024Մեսսի. «Ռեալն» աշխարհի լավագույն թիմն էԱմերիկյան «Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, ով իր կարիերայի մեծ մասը խաղացել է կատալոնական «Բարսելոնայում», Մադրիդի «Ռեալին» անվանել է այս պահին աշխարհի լավագույն թիմը։ Նրա խոսքերը...
15:50 07/06/2024Բացի ռազմաքաղաքական իրավիճակի ապակայունացումից՝ Հայաստանում ԵՄ առաքելությունից այլ բան չպետք է սպասել. Զախարովա«Բացի ռազմաքաղաքական իրավիճակի ապակայունացումից և տարածաշրջանը աշխարհաքաղաքական մրցակցության այլ ասպարեզի վերածելուց՝ Հայաստանում ԵՄ առաքելությունից այլ բան չպետք է սպասել»,-հունիսի 7-ին ամենշաբաթյա...
15:17 07/06/2024Էդուարդ Սպերցյանով հետաքրքրված են Իտալիայի առաջնությունից չորս ակումբԻտալական 4 ակումբի հետաքրքրված են«Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանով։ Այս մասին հայտնում է Tuttomercatoweb-ը։ Աղբյուրի ունեցած տեղեկատվության համաձայն,...

14:03 22/10/2024Артур Мурадян: Туристы из России сталкиваются с массовым отказом в приеме старых долларов за рубежомСитуация с обменом долларов старого образца в зарубежных банках или обменных пунктах массовая и наблюдается по всему миру, от этого страдают и российские туристы, валюту нового образца требуют в том...
13:38 22/10/2024Получивший гражданство РФ Левон Джулфалакян войдет в структуру федерации борьбы РоссииОлимпийский чемпион 1988 года по греко-римской борьбе в составе сборной СССР Левон Джулфалакян, получивший российское гражданство, войдет в структуру Федерации спортивной борьбы России.
12:37 22/10/2024Ураган на фоне блэкаута: на Кубе «Оскар» унес жизни 6 человекНе менее шести человек погибли вследствие урагана «Оскар» на востоке Кубы, сообщает во вторник Associated Press со ссылкой на президента Мигеля Диас-Канеля.
12:22 22/10/2024Жительница Красноярска обманула Wildberries на 1,2 млн рублейЖительница Красноярска из-за сбoя программы обманула маркетплейс Wildberries на 1,2 млн рублeй. Об этoм сooбщает прокуратура Красноярского края. "Весной 2023 года 23-летняя девушка зарегистрировала...
11:41 22/10/2024Элина Аванесян проиграла в первом круге турнира в Гуанчжоу итальянке Бронцетти45-я ракетка мира армянская теннисистка Элина Аванесян уступила 84-й ракетке рейтинга спортсменке из Италии Лючии Бронцетти в матче первого круга турнира WTA-250 в Гуанчжоу со счётом 1:6, 4:6.
17:39 21/10/2024Гор Айвазян в четвертый раз стал чемпионом ЕвропыВ Чемпионате Европы по боксу U23 среди юношей, который проходил в столице Болгарии – Софии, Гор Айвазян из Ахалкалаки стал чемпионом.
17:36 21/10/2024Путин принял в гражданство России Левона ДжулфалакянаПрезидент России Владимир Путин подписал указ о приеме в гражданство РФ 15 человек. Среди них – Левон Джулфалакян. Документ обнародован на официальном портале правовой информации. Левон Джулфалакян -...
17:30 21/10/2024Российская модель Ирина Захарова не будет представлять Армению на конкурсе «Мисс Вселенная-2024»31-летняя Ирина Захарова, ставшая «Мисс Вселенная Армения 2024», не будет представлять страну на всемирном конкурсе «Мисс Вселенная», который пройдет в Мексике в ноябре.
17:06 21/10/2024Армянский гроссмейстер Арам Акопян без единого поражения выиграл международный шахматный турнир в ПавлодареПобедителем международного шахматного турнира в Павлодаре («Pavlodar Open 2024», Казахстан) стал армянский гроссмейстер Арам Акопян.
16:43 21/10/2024Шер стала амбассадором программы EQUAL от SpotifyВсемирно известная певица и актриса армянского происхождения Шер (настоящее имя – Шерилин Саркисян) на месяц стала амбассадором глобальной программы EQUAL от стримингового сервиса Spotify в США.
15:15 21/10/2024СМИ: Президент Бразилии не сможет присутствовать на саммите БРИКС в Казани из-за травмыПрезидент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва не сможет присутствовать на саммите БРИКС из-за полученной накануне травмы.
14:03 21/10/2024Майя Санду лидирует на выборах в Молдове, но будет второй турСогласно предварительным результатам голосования в Молдове, президент Майя Санду выходит во второй тур вместе с экс-генпрокурором Александром Стояногло, передает ВВС.
13:02 21/10/2024В США вертолет врезался в радиовышку, есть погибшиеВ Хьюстоне, штат Техас, вертолет врезался в радиовышку, сообщила городская пожарная служба в Х. Assosiated Press уточняет, что крушение потерпел частный четырехместный вертолет Robinson R44. ABC News...
12:26 21/10/2024Рубен Варданян перестал быть совладельцем КамАЗаБизнесмен Рубен Варданян вышел из капитала ООО «Автоинвест», которое упоминается среди акционеров КамАЗа, следует из ЕГРЮЛ.
12:14 21/10/2024СМИ: В США умер оппонент Эрдогана Фетхуллах ГюленТурецкий общественный и религиозный деятель Фетхуллах Гюлен, который, по мнению Анкары, стоял за неудавшимся переворотом 2016 года, умер в США, где он жил с конца 1990-х годов, пишет euronews.
11:59 21/10/2024Bild: Эффективность антибиотиков в мире стремительно падаетВо всем мире фиксируется тревожная тенденция стремительно снижающейся эффективности антибиотиков. Виной тому служит быстро растущее количество микроорганизмов. Об этом со ссылкой на президента...
17:44 19/10/2024Карен Хачанов впервые с февраля 2024 года сыграет в полуфинале турнира ATPРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов, занимающий 26-е место в мировом рейтинге, сыграет в полуфинале турнира ATP впервые с февраля 2024 года.
16:47 19/10/2024Генрих Мхитарян по-прежнему входит в ТОП-10 самых дорогих футболистов старше 35 летАвторитетный интернет-портал Transfermarkt обновил стоимость футболистов итальянской Серии А. Трансферная стоимость 35-летнего бывшего капитана сборной Армении Генриха Мхитаряна осталась неизменной –...
15:33 19/10/2024Ученые выяснили, сколько людей в мире живут в нищетеЭксперты Программы развития ООН (ПРООН) и британской Оксфордской инициативы по борьбе с бедностью и человеческим развитием (OPHI) оценили количество бедных людей во всем мире.
14:13 19/10/2024Продажи товаров для квадроберов на Wildberries показывают взрывной ростЗа первые три квартала 2024 года продажи товаров для квадробики (дети в масках животных имитируют их движения и звуки) на Wildberries выросли на 4800% в штуках, сообщили РБК в объединенной компании...