15:41 16/02/2024ԴՔԾ. Բանտում մահացել է Ալեքսեյ ՆավալնինՔաղաքական գործիչ Ալեքսեյ Նավալնին մահացել է Յամալո-Նենեցյան ինքնավար մարզի թիվ 3 ուղղիչ գաղութում։ Այս մասին հայտնում է Դաշնային քրեակատարողական ծառայություն(ԴՔԾ) տեղական վարչությունը։ «2024 թվականի...
15:16 16/02/2024Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան Եվրոպայի 7-ակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանին դիցաբանական հերոս է «դարձրել»։ Հիշեցնենք, որ Բուխարեստում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի...
14:27 16/02/2024Հունաստանն օրինականացրել է միասեռ ամուսնություններըՀունաստանը դարձել է քրիստոնյա ուղղափառների մեծամասնությամբ առաջին երկիրը, որն օրինականացրել է միասեռ ամուսնությունները: BBC-ի փոխանցմամբ, հինգշաբթի օրը խորհրդարանում քվեարկության արդյունքում՝...
12:16 16/02/2024Եգիպտոսի իշխանությունները սկսել են պատ կառուցել Ռաֆահ քաղաքի մոտԵգիպտոսի իշխանությունները Գազայի հարավային հատվածում՝ Ռաֆահ քաղաքի մոտ, որի ուղղությամվ իսրայելական զինված ուժերը գործողություն են նախապատրատում, սկսել են պատ կառուցել։ Այս մասին հայտնում է New...
11:22 16/02/2024Արևմուտքը փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը Հարավային Կովկասում. ՊատրուշևԱրևմուտքը փորձում է ապակայունացնել իրավիճակը Հարավային Կովկասում և միջամտել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը։ Ասել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը։ Այս մասին...
10:05 16/02/2024Հակամարտության սրումից հետո Իսրայելի պաշտպանության բանակի կորուստները հասել են 571-իՀոկտեմբերի 7-ին հակամարտության սրումից հետո Իսրայելի պաշտպանության բանակի ընդհանուր կորուստները Գազայի հատվածում հասել են 571 մարդու։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասված է բանակի մամուլի ծառայության...
21:51 15/02/2024Աշխարհը 50 տարվա ընթացքում առջին անգամ պետական պարտքի ռեկորդային մակարդակ է գրանցելԱշխարհի շատ երկրներում վերջին 50 տարվա կտրվածքով պետական պարտքի մակարդակը հասել է իր ամենաբարձր մակարդակին։ Այս մասին Համաշխարհային բանկի համաժողովում հայտարարել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի...
21:08 15/02/2024ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը դաշինքի երկրներին կոչ է արել մեծացնել զինամթերքի արտադրության տեմպերըՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը մամուլի ասուլիսի ժամանակ դաշինքի երկրներին կոչ է արել մեծացնել զինամթերքի արտադրության տեմպերը, քանի որ այն «պահանջում է Ուկրաինայի հակամարտությունը»։...
16:51 15/02/2024Էրմիտաժում բացվել է «Էրեբունու անկյուն»Սանկտ Պետերբուրգի Պետական Էրմիտաժի «Ուրարտուի մշակույթի և արվեստի» ցուցասրահում բացվել է «Էրեբունու անկյուն», որտեղ ցուցադրվում են «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանից մի քանի...
15:31 15/02/2024Ինչու՞ է ռուսների մոտ տարածված ձմեռային հանգիստը ՀայաստանումՆախորդ տարի Հայաստան է այցելել ավելի քան երկու միլիոն զբոսաշրջիկ։ Օտարերկրյա հյուրերի կեսը ռուսներ են։ Երկիրը պահանջված է ոչ միայն տաք սեզոնին: MIR 24-ի ռեպորտաժում ներկայացվում է, թե ինչպես են...
15:01 15/02/2024Ռուսաստանում «Ջերմուկ»-ը հասանելի է մանրածախ վաճառքում, միայն որոշ խմբաքանակներ են արգելափակված«Ջերմուկ» հանքային ջուրը հասանելի է ռուսական մանրածախ առևտրում։ Փաստը պարզել է «ՌԻԱ նովոստի»-ի թղթակիցը։ «Ազնիվ նշան» մակնշման համակարգի օպերատորը՝ Առաջատար տեխնոլոգիաների զարգացման կենտրոնը (CRPT),...
13:33 15/02/2024ՌԴ-ն մտավախություն ունի՞, որ Հայաստանը կարող է ի վերջո դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից. Գալուզինի պատասխանըՌուսաստանը ՀԱՊԿ մեխանիզմին այլընտրանք չի տեսնում Հայաստանի անվտանգության ապահովման տեսանկյունից։ «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ Հարցին, թե ինչպես կազդի...
13:09 15/02/2024Եվգենի Պետրոսյանը վիրահատվել էՀումորիստ և հեռուստահաղորդավար, ՌԽՖՍՀ ժողովրդական արտիստ Եվգենի Պետրոսյանը ձեռքի վիրահատությունից հետո վերակենդանացման բաժանմունքում է։ Այս մասին հայտնում է Mash Telegram ալիքը։ Նշվում է, որ առայժմ...
12:17 15/02/2024Աճուրդի տունը հերքել է, որ Այվազովսկու «Լուսնային գիշեր» գլուխգործոցը գողացված էԱճուրդային հոլդինգը (որը միավորում է Ռուսաստանի մի քանի խոշոր աճուրդի տներ ) հերքել է ուկրաինական լրատվամիջոցներով տարածված տեղեկությունը, թե Ռուսաստանը աճուրդում կվաճառի հայազգի աշխարհահռչակ...
11:26 15/02/2024ԱՄՆ-ում հայտնաբերվել է գրեթե 84 տարի առաջ խորտալված Arlington նավը«Ինչո՞ւ նավապետը խորտակվեց իր նավի հետ միասին, երբ նա հեշտությամբ կարող էր փախչել մյուսների հետ»
23:08 14/02/2024Նեթանյահուն ասել է, որ Իսրայելը կպայքարի մինչև լիակատար հաղթանակԻսրայելը կպայքարի Գազայի հատվածում մինչև լիակատար հաղթանակ, որը ներառում է հզոր գործողություն Ռաֆահում՝ անկլավի հարավում, այն բանից հետո, երբ խաղաղ բնակչությունը դուրս բերվի այդ տարածքից: ՏԱՍՍ-ի...
21:40 14/02/2024France 24-ը հերքել է Մակրոնի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասին լուրըFrance 24 հեռուստաալիքը հերքել է այս շաբաթ Կիև կատարած այցի ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի դեմ մահափորձի նախապատրաստման մասին տեղեկությունը։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել են...
18:17 14/02/2024Կոչ ենք անում Երևանին և Բաքվին զսպվածություն ցուցաբերել և քայլեր ձեռնարկել լարվածության թուլացման համար․ ԶախարովաՄենք լրջորեն անհանգստացած ենք հայ-ադրբեջանական սահմանի հատվածում իրավիճակի սրմամբ։ Այս մասին փետրվարի 14-ին կայացած ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Մենք...
13:59 14/02/2024Ֆրանսիացի ֆերմերները ի նշան բողոքի գոմաղբ են լցրել Աժենի բանկի դիմացՖերմերները, ովքեր կառավարության կողմից նախապես հայտարարված աջակցության միջոցները համարում են անբավարար, գոմաղբ են լցրել Ֆրանսիայի Աժեն քաղաքում գտնվող բանկի մասնաճյուղի դիմաց։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի...
12:30 14/02/2024ՀԱՊԿ-ը բարձր է գնահատում հայ-ադրբեջանական սահմանին հակամարտության ռիսկըՀԱՊԿ-ը հայ-ադրբեջանական սահմանին հակամարտության մեծ ներուժ է տեսնում, իրավիճակը կարգավորելու համար անհրաժեշտ է խաղաղության պայմանագիր։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ,...

17:52 29/07/2024Клубника – среди 10 лучших продуктов для похуденияПродукты с низким гликемическим индексом (ГИ) не вызывают резких скачков уровня сахара в крови, поэтому их стоит употреблять тем, кто хочет сбросить вес.
17:38 29/07/2024Певец морской стихии: 29 июля – день рождения Ованнеса АйвазовскогоЕго морские пейзажи известны на весь мир, он оставил после себя шесть тысяч картин. Сегодня, 29 июля, исполняется 207 лет со дня рождения знаменитого живописца-мариниста армянского происхождения,...
14:44 29/07/2024Пассажирский поезд сошел с рельсов под Волгоградом после столкновения с КАМАЗомВосемь вагонов пассажирского поезда Казань-Адлер сошли под Волгоградом после столкновения с "Камазом", сообщили РЖД в Telegram-канале.
14:31 29/07/2024«Этот парень совсем спятил»: в Нидерландах призвали выгнать Турцию из НАТО после слов ЭрдоганаЛидер победившей на парламентских выборах в Нидерландах крайне правой Партии свободы (PVV) Герт Вилдерс в соцсети Х в ответ на слова турецкого президента Реджепа Эрдогана о готовности «войти» в...
13:00 29/07/2024Глава МИД Израиля Кац заявил, что президент Турции Эрдоган идет по стопам Саддама ХусейнаГлава израильского МИД Исраэль Кац полагает, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган может повторить судьбу Саддама Хусейна, руководившего Ираком с 1979 по 2003 год и казненного в 2006 году.
12:24 29/07/2024В Италии умер кондитер, придумавший десерт «тирамису»Итальянский кондитер Роберто Лингуанотто, придумавший знаменитый десерт "тирамису", скончался в возрасте 81 года, сообщает газета Corriere della Sera.
11:58 29/07/2024В Турции задержали трех наркобароновТрое разыскиваемых Швецией и Черногорией по «красному» бюллетеню Интерпола наркобаронов задержаны в Турции, сообщил в понедельник министр внутренних дел Али Ерликая в соцсети X.
11:55 29/07/2024Эрдоган пригрозил Израилю вводом войск как «в Карабах и Ливию»Турция может войти в Израиль, «так же как зашла в Ливию и Карабах», заявил президент Реджеп Тайип Эрдоган, чьи слова приводит Al Ain Türkçe.
11:02 29/07/2024Ежегодно 29 июля во всем мире отмечается Международный день тиграЕжегодно 29 июля во всем мире отмечается Международный день тигра (International Tiger Day), который был учрежден в 2010 году на Международном форуме «Тигриный саммит» в Санкт-Петербурге по проблемам...
17:03 27/07/2024Не хватило всего 1 очка: стрелок из Армении Эльмира Карапетян не прошла квалификацию на ОИ в ПарижеСтрелок из Армении Эльмира Карапетян не прошла квалификацию Олимпиады по стрельбе из пистолета на 10 м.
16:41 27/07/2024Конкурсантка из Армении Анаит Акобян: Себе на «Новой волне» я желаю не только победы«Новая волна - 2024» – международный музыкальный фестиваль молодых исполнителей – в этом году пройдет в Сочи с 22 по 27 августа.
16:29 27/07/2024Пернатый вор: чайке запретили заходить в магазин в БританииЧайке по имени Стивен официально запретили заходить в продуктовый магазин в английской деревне Вайк-Реджис.
15:43 27/07/2024В Киргизии задержан подозреваемый в подготовке теракта в одной из стран СНГВ Кыргызстане задержан член международной террористической организации (МТО), заявил ГКНБ. Некий Н. Р. подозревается в подготовке к организации теракта в одной из стран СНГ в составе подпольной...
14:43 27/07/2024Олимпиада-2024 в Париже: пловчиха Варсеник Манучарян не преодолела квалификационный заплывПредставляющая Армению пловчиха Варсеник Манучарян не сумела преодолеть квалификационный тур на дистанции 100 метров баттерфляем на XXXIII летних Олимпийских играх в Париже.
13:54 27/07/2024Олимпиада-2024 в Париже: Баку собирается подавать жалобу в МОК из-за комментария об Армении в эфире ТВ France 2Баку планирует обратиться в Международный олимпийский комитет с жалобой в связи с высказываниями ведущих французского телеканала France 2 во время трансляции парада олимпийских команд на открытии...
13:26 27/07/2024В честь праздника Наг Панчами индийцы пронесли на себе сотни кобрВ Индии состоялся традиционный фестиваль змей. Это один из самых необычных праздников в мире. Местные жители прошли по улицам, неся на себе ядовитых рептилий, передает «МИР 24». Главные участники...
12:50 27/07/2024Агентство Fitch: Наш базовый сценарий не включает эскалацию конфликта между Арменией и АзербайджаномМеждународное рейтинговое агентство Fitch Ratings подтвердило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (РДЭ) Армении в иностранной валюте на уровне «BB-» со стабильным прогнозом.
12:33 27/07/2024Перечислены машины, которыми больше всего довольны их владельцыКонсалтинговая фирма J.D. Power опубликовала рейтинг удовлетворенности владельцев своими машинами, сделанный на основе опроса респондентов в США. Об этом пишет auto.ru. Среди премиальных брендов...
11:35 27/07/2024На грани банкротства: роскошный особняк Кевина Спейси ушел с молотка из-за долговРоскошный особняк Кевина Спейси в Балтиморе был продан на аукционе за 3,24 млн долларов. Торги длились всего 15 минут, за это время начальная ставка поднялась вдвое, передает МИР 24. Дом актера был...
11:25 27/07/2024Лесной пожар уничтожил половину города в КанадеПлощадь пожара в канадском заповеднике Джаспер достигла 36 тысяч гектаров. Как передает МИР 24, огнеборцам не удается остановить распространение стихии. Пострадал и расположенный рядом город, жителей...