19:13 29/01/2024Կարմիր մահիկ. Գազայում փակվել է Ալ-Ամալ հիվանդանոցի վիրաբուժության բաժանմունքըՊաղեստինի Կարմիր մահիկի ընկերությունը «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է, որ Գազայի հատվածի հարավում գտնվող Ալ-Ամալ հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժանմունքն ամբողջությամբ դադարեցրել է աշխատանքը թթվածնի...
16:36 29/01/2024Շողակաթ Վարդանյանի «1489» ֆիլմը Տրիեստի միջազգային փառատոնում ճանաչվել է «Լավագույն վավերագրական ֆիլմ»Հունվարի 19-27-ը կայացել է Տրիեստի 35-րդ կինոփառատոնը։ Շողակաթ Վարդանյանի «1489» ֆիլմը արժանացել է Լավագույն վավերագրական ֆիլմ մրցանակին։ Մրցանակը ստանալիս՝ Շողակաթ Վարդանյանն ասել է.
15:38 29/01/2024Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան բազայի վրա հարձակումից հետո Մեծ Բրիտանիան Իրանին կոչ է անում նվազեցնել լարվածությունըԻրանը պետք է քայլեր ձեռնարկի Մերձավոր Արևելքում լարվածությունը նվազեցնելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակը` մեկնաբանելով իրանամետ խմբավորումների...
13:42 29/01/2024Նիցցայում հանուն Արցախի ակցիա է տեղի ունեցել«Եվրոպացիները հանուն Արցախի» շարժման նախաձեռնությամբ Ֆրանսիայի Նիցցա քաղաքում տեղի է ունեցել բողոքի ակցիա՝ ի աջակցություն Բաքվի բանտերում ապօրինի կերպով պահվող հայ գերիների։ Ակցիայի մասնակիցները...
13:19 29/01/2024«Ռոսատոմի» ղեկավար. Հայաստանը պետք է կողմնորոշվի ատոմային էներգիայի ոլորտի զարգացման ձևաչափ վերաբերյալՀայաստանը պետք է առաջիկայում կողմնորոշվի ատոմային էներգիայի զարգացման ձևաչափի վերաբերյալ։ «Россия 24»-ին տված հարցազրույցում հայտնել է «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչևը։...
12:51 29/01/2024Հայաստանի հետ առևտրաշրջանառության ծավալով Ռուսաստանն առաջին տեղում է. Օվերչուկ2024-ին Եվրասիական տնտեսական միության համար կանխատեսվում է ՀՆԱ-ի 2.5 տոկոս աճ։ Նման հայտարարություն է արել Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը՝ «Эксперт»-ին տված հարցազրույցում։ «2022-ին...
11:30 29/01/2024Մեսսին պատեր է կոտրում. Սաուդիան Արաբիայի նոր պայմանագիրը ֆուտբոլիստի հետԱշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Լեոնել Մեսսին ընդգրկվել է Սաուդիան Արաբիայի գովազդային արշավում։ Նա պետք է կոտրի այդ երկրի հետ կապված կարծրատիպերը։ Մեսսին առաջիկա տարիներին կլինի այդ երկրի տուրիզմի ոլորտի...
10:17 29/01/2024Ստամբուլում ձերբակալվել է 47 մարդՍտամբուլում պատարագի ժամանակ կաթոլիկ եկեղեցու վրա հարձակումից հետո ձերբակալվել է 47 մարդ՝ հանցագործության մասնակցության կասկածանքով։ «Եկեղեցու վրա հարձակումից անմիջապես սկսել է լայնամաշտաբ...
09:56 29/01/2024Իրանը հերքում է իր մասնակցությունն ամերիկյան բազայի վրա անօդաչու թռչող սարքով հարձակմանը, որի արդյունքում 3 զոհ կաԻրանը ոչ մի կապ չունի Հորդանան-սիրիական սահմանին ամերիկյան ռազմաբազայի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետ։ Այդ մասին ԻՌՆԱ լրատվական գործակալությանը հայտնել է ՄԱԿ-ում Իսլամական Հանրապետության...
20:00 28/01/2024Փարիզում էկոակտիվիստները ապուր են լցրել «Ջոկոնդա»-ի վրաԲնապահպան ակտիվիստները Լուվրի թանգարանում ապուր են լցրել Լեոնարդո դա Վինչիի հայտնի «Ջոկոնդա» կտավի վրա։ Այս մասին հայտնում է France Press-ը։ Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել կիրակի առավոտյան։...
19:00 28/01/2024ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի քարտուղարն ասել է, որ հութիների դեմ գործողության ժամկետը կախված է Իրանի գործողություններիցԱՄՆ-ը կշարունակի հարվածներ հասցնել Եմենի ապստամբ Անսար Ալլահի (հութիներ) շարժման դիրքերին, գործողության ժամկետը կախված է Իրանի գործողություններից, որն օգնություն է ցուցաբերում հութիներին։ Այս մասին...
18:30 28/01/2024Մադրիդում 45 հազար մարդ բողոքում է վարչապետի և անջատողականների համաներման դեմՄոտ 45 հազար մարդ Մադրիդի կենտրոնում բողոքի ցույց է անցկացրել՝ ընդդեմ Կատալոնիայի անկախության կողմնակիցների համաներման օրենքի և երկրի վարչապետ Պեդրո Սանչեսի։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ի թղթակցին հայտնել են...
18:00 28/01/2024Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակիչի ժամանակ դատավորը Մեդվեդևին թույլ չի տվել զուգարան գնալՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևին Իտալիայի ներկայացուցիչ Յաննիկ Սինների հետ Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակիչ խաղի չորրորդ սեթից հետո մրցավարը մերժել է զուգարան գնալու խնդրանքը։ Այս մասին հայտնում է...
17:45 28/01/2024Թուրքիայի բնակչին պարտավորեցրել են կնոջը փոխհատուցում վճարել՝ անձնական հիգիենայի պահանջները չպահպանելու համարԴատարանը Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայի մի բնակչի պարտավորեցրել է կնոջը 16,5 հազար դոլարի չափով փոխհատուցում վճարել անձնական հիգիենան չպահպանելու համար, ինչը լայն քննարկումներ է առաջացրել սոցիալական...
17:26 28/01/2024Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ստամբուլի եկեղեցու վրա կատարված հարձակման կապակցությամբԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ստամբուլի իտալական կաթոլիկ եկեղեցու վրա զինված հարձակման հետևանքով քաղաքացու մահվան կապակցությամբ և ասել, որ կասկածյալները շուտով...
16:28 28/01/2024Շտուտգարտի երկաթուղային կայարանից քաղաքացիներին տարհանել ենԳերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքի երկաթուղային կայարանը տարհանվել է «մի քանի կասկածելի մարդկանց» պատճառով, և գնացքների երթևեկությունը ժամանակավորապես դադարեցվել է։ Դեպքի մասին հայտնում է Bild-ը։ Տարհանման...
12:59 28/01/2024Քայլի Ջեները հանրության առաջ դուրս է եկել կրծկալով և թաց մազերովՄոդել և գործարար Քայլի Ջեները ներկայացել է բաց արտաքինով։ Daily Mail կայքը հրապարակել է աստղի լուսանկարները։ 26-ամյա Քայլի Ջեներին պապարացիները բռնացրել են Costes հյուրանոցից դուրս գալու ժամանակ,...
20:10 27/01/2024Արսեն Զախարյանը վնասվածք է ստացել «Ռայո Վալեկանոյի» դեմ խաղում«Ռեալ Սոսյեդադի» հայազգի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը վնասվածք է ստացել Իսպանիայի առաջնության «Ռայո Վալեկանոյի» դեմ տնային խաղում։ Նա փոխարինվել է առաջին խաղակեսում։ Ակումբի մամուլի ծառայությունը...
11:17 27/01/2024Գալկինին արգելել են մուտք գործել ԲալիԿատակերգու Մաքսիմ Գալկինին արգելել են մուտք գործել Բալի, որտեղ նա պետք է համերգ ունենար հունվարի 27-ին։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ Shot-ին հղումով։ Կատակերգուն պետք է ելույթ ունենար Բալի IC...
10:45 27/01/2024Պետքարտուղարությունը հավանություն է տվել F-16 կործանիչների հնարավոր վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Պետքարտուղարությունը թույլ է տվել Թուրքիային և Հունաստանին միլիարդավոր դոլարների կործանիչների և այլ ռազմական տեխնիկայի հնարավոր վաճառքը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Պենտագոնի անվտանգության...

15:11 11/07/2024Во Франции загорелся шпиль Руанского собораПожар начался на шпиле Руанского собора, сообщает в четверг BFMTV. Как передает Интерфакс, причины возгорания пока неизвестны. В момент ЧП на шпиле проводились работы. К тушению пожара привлекли 63...
12:42 11/07/2024Легенда сборной Франции Пети назвал Мбаппе неудачником за игру на Евро-2024Чемпион мира и Европы в составе сборной Франции Эммануэль Пети раскритиковал нападающего "трёхцветных" Килиана Мбаппе за его игру на Евро-2024 "Для меня Мбаппе точно не является хорошим капитаном.
12:37 11/07/2024Джордж Клуни призвал Байдена выйти из президентской гонкиЗнаменитый американский актер и один из организаторов сбора средств для Демократической партии Джордж Клуни призвал действующего президента США Джо Байдена выйти из предвыборной гонки.
12:22 11/07/2024Галузин: Россия крайне сожалеет об участии Армении в саммите НАТО в ВашингтонеУ российской стороны вызывает крайнее сожаление участие Армении в саммите НАТО в Вашингтоне, заявил РИА Новости замглавы МИД России Михаил Галузин.
11:45 11/07/2024Англия в финале Евро-2024Защитник и капитан сборной Нидерландов Вирджил ван Дейк высказался о пенальти, назначенном в матче 1/2 финала чемпионата Европы с национальной командой Англии (1:2), пишет championat.
17:57 10/07/2024Назван регион с рекордным потеплением моряТемпература моря в Новой Зеландии поднялась до рекордно высоких значений. Темпы потепления существенно превысили общемировые показатели, что вызвало тревогу ученых за состояние морской флоры и фауны,...
17:47 10/07/2024СМИ: новым главой МИД Ирана станет Аббас АрагчиБывший заместитель министра иностранных дел Ирана Аббас Арагчи с большой долей вероятности станет главой внешнеполитического ведомства в правительстве нового президента исламской республики Масуда...
17:36 10/07/2024Природные пожары приблизились к 11 селам ЯкутииЛесные пожары на расстоянии 10 километров и ближе полыхают в 11 селах Якутии, сообщает пресс-служба Главного управления МЧС России по республике.
17:06 10/07/2024Ламин Ямаль. Звезда испанской сборной и автор одного из самых красивых голов на ЕвроОдним из самых ярких и талантливых игроков чемпионата Европы по футболу, который проходит в Германии, многие называют 16-летнего полузащитника сборной Испании Ламина Ямаля (17 лет ему исполнится 13...
15:39 10/07/2024Мбаппе: «Для меня Евро-2024 – провал»Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе после поражения от Испании в 1/2 финала Евро-2024 отметил, что турнир стал для него провалом, передает СЭ.
15:15 10/07/2024Кондиционер – «тихий» убийца?Нестерпимая жара привела еще к одному рекорду. Продажи кондиционеров в России на этой неделе выросли на 55%. Стремление вполне понятное, ведь, по версии врачей, повышение температуры воздуха всего на...
15:08 10/07/2024Дебютный гол Месси на Кубке Америки принес Аргентине победу над КанадойСборная Аргентины одержала победу над национальной командой Канады в полуфинальном поединке Кубка Америки, пишет «Газета.Ru».
13:20 10/07/2024Во время оползня на индонезийском острове Сулавеси погибли 23 человекаВо время оползня на индонезийском острове Сулавеси погибли 23 человека. Катастрофа произошла на несанкционированном золотом руднике, сообщает AP. Еще 33 человека числятся пропавшими без вести. Идет...
12:31 10/07/2024«Поговори теперь!» Ямаль ответил на дерзость Рабьо после матча с ФранциейПосле полуфинального матча чемпионата Европы — 2024 с Францией (2:1) крайний нападающий сборной Испании Ламин Ямаль, смотря в телевизионную камеру, выкрикнул: «Поговори теперь, поговори теперь!» Как...
12:17 10/07/2024«У вас есть другие вопросы?» Сербский теннисист Новак Джокович ушел с интервью для BBC на 98-й секундеСербский теннисист Новак Джокович, занимающий второе место в рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP), покинул интервью BBC спустя 97 секунд после его начала, пишет sovsport.ru.
12:08 10/07/2024Миллер: США продолжают работать над дипломатическим урегулированием между Арменией и АзербайджаномСША продолжают работать над дипломатическим урегулированием между Баку и Ереваном, заявил на брифинге руководитель пресс-службы Госдепартамента США Мэттью Миллер.
12:01 10/07/2024Мирзоян и Блинкен обменялись мнениями по двусторонней повестке и региональным вопросам9 июля в Вашингтоне по приглашению президента США министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял участие в официальном приеме, посвященном 75-летию создания НАТО.
11:45 10/07/2024Сегодня в Вашингтоне состоится встреча Мирзояна, Байрамова и БлинкенаВстреча глав внешнеполитических ведомств Армении, Азербайджана и США Арарата Мирзояна, Джейхуна Байрамова и Энтони Блинкена состоится 10 июля.
17:25 09/07/2024Три футболиста вернулись в «Пюник»Сроки трансферной аренды Левона Варданяна, Петроса Алекяна и Левона Петросяна закончились, и игроки возвращаются в «Пюник».
16:27 09/07/2024Эдуард Сперцян в новом сезоне станет капитаном «Краснодара»Футбольный клуб «Краснодар» провел шоу-презентацию сезона-2024/25. В амфитеатре парка с одноименным названием состоялось награждение команды серебряными медалями, которые «быки» завоевали в минувшем...