19:13 29/01/2024Կարմիր մահիկ. Գազայում փակվել է Ալ-Ամալ հիվանդանոցի վիրաբուժության բաժանմունքըՊաղեստինի Կարմիր մահիկի ընկերությունը «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է, որ Գազայի հատվածի հարավում գտնվող Ալ-Ամալ հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժանմունքն ամբողջությամբ դադարեցրել է աշխատանքը թթվածնի...
16:36 29/01/2024Շողակաթ Վարդանյանի «1489» ֆիլմը Տրիեստի միջազգային փառատոնում ճանաչվել է «Լավագույն վավերագրական ֆիլմ»Հունվարի 19-27-ը կայացել է Տրիեստի 35-րդ կինոփառատոնը։ Շողակաթ Վարդանյանի «1489» ֆիլմը արժանացել է Լավագույն վավերագրական ֆիլմ մրցանակին։ Մրցանակը ստանալիս՝ Շողակաթ Վարդանյանն ասել է.
15:38 29/01/2024Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան բազայի վրա հարձակումից հետո Մեծ Բրիտանիան Իրանին կոչ է անում նվազեցնել լարվածությունըԻրանը պետք է քայլեր ձեռնարկի Մերձավոր Արևելքում լարվածությունը նվազեցնելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակը` մեկնաբանելով իրանամետ խմբավորումների...
13:42 29/01/2024Նիցցայում հանուն Արցախի ակցիա է տեղի ունեցել«Եվրոպացիները հանուն Արցախի» շարժման նախաձեռնությամբ Ֆրանսիայի Նիցցա քաղաքում տեղի է ունեցել բողոքի ակցիա՝ ի աջակցություն Բաքվի բանտերում ապօրինի կերպով պահվող հայ գերիների։ Ակցիայի մասնակիցները...
13:19 29/01/2024«Ռոսատոմի» ղեկավար. Հայաստանը պետք է կողմնորոշվի ատոմային էներգիայի ոլորտի զարգացման ձևաչափ վերաբերյալՀայաստանը պետք է առաջիկայում կողմնորոշվի ատոմային էներգիայի զարգացման ձևաչափի վերաբերյալ։ «Россия 24»-ին տված հարցազրույցում հայտնել է «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչևը։...
12:51 29/01/2024Հայաստանի հետ առևտրաշրջանառության ծավալով Ռուսաստանն առաջին տեղում է. Օվերչուկ2024-ին Եվրասիական տնտեսական միության համար կանխատեսվում է ՀՆԱ-ի 2.5 տոկոս աճ։ Նման հայտարարություն է արել Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը՝ «Эксперт»-ին տված հարցազրույցում։ «2022-ին...
11:30 29/01/2024Մեսսին պատեր է կոտրում. Սաուդիան Արաբիայի նոր պայմանագիրը ֆուտբոլիստի հետԱշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Լեոնել Մեսսին ընդգրկվել է Սաուդիան Արաբիայի գովազդային արշավում։ Նա պետք է կոտրի այդ երկրի հետ կապված կարծրատիպերը։ Մեսսին առաջիկա տարիներին կլինի այդ երկրի տուրիզմի ոլորտի...
10:17 29/01/2024Ստամբուլում ձերբակալվել է 47 մարդՍտամբուլում պատարագի ժամանակ կաթոլիկ եկեղեցու վրա հարձակումից հետո ձերբակալվել է 47 մարդ՝ հանցագործության մասնակցության կասկածանքով։ «Եկեղեցու վրա հարձակումից անմիջապես սկսել է լայնամաշտաբ...
09:56 29/01/2024Իրանը հերքում է իր մասնակցությունն ամերիկյան բազայի վրա անօդաչու թռչող սարքով հարձակմանը, որի արդյունքում 3 զոհ կաԻրանը ոչ մի կապ չունի Հորդանան-սիրիական սահմանին ամերիկյան ռազմաբազայի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետ։ Այդ մասին ԻՌՆԱ լրատվական գործակալությանը հայտնել է ՄԱԿ-ում Իսլամական Հանրապետության...
20:00 28/01/2024Փարիզում էկոակտիվիստները ապուր են լցրել «Ջոկոնդա»-ի վրաԲնապահպան ակտիվիստները Լուվրի թանգարանում ապուր են լցրել Լեոնարդո դա Վինչիի հայտնի «Ջոկոնդա» կտավի վրա։ Այս մասին հայտնում է France Press-ը։ Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել կիրակի առավոտյան։...
19:00 28/01/2024ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի քարտուղարն ասել է, որ հութիների դեմ գործողության ժամկետը կախված է Իրանի գործողություններիցԱՄՆ-ը կշարունակի հարվածներ հասցնել Եմենի ապստամբ Անսար Ալլահի (հութիներ) շարժման դիրքերին, գործողության ժամկետը կախված է Իրանի գործողություններից, որն օգնություն է ցուցաբերում հութիներին։ Այս մասին...
18:30 28/01/2024Մադրիդում 45 հազար մարդ բողոքում է վարչապետի և անջատողականների համաներման դեմՄոտ 45 հազար մարդ Մադրիդի կենտրոնում բողոքի ցույց է անցկացրել՝ ընդդեմ Կատալոնիայի անկախության կողմնակիցների համաներման օրենքի և երկրի վարչապետ Պեդրո Սանչեսի։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ի թղթակցին հայտնել են...
18:00 28/01/2024Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակիչի ժամանակ դատավորը Մեդվեդևին թույլ չի տվել զուգարան գնալՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևին Իտալիայի ներկայացուցիչ Յաննիկ Սինների հետ Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակիչ խաղի չորրորդ սեթից հետո մրցավարը մերժել է զուգարան գնալու խնդրանքը։ Այս մասին հայտնում է...
17:45 28/01/2024Թուրքիայի բնակչին պարտավորեցրել են կնոջը փոխհատուցում վճարել՝ անձնական հիգիենայի պահանջները չպահպանելու համարԴատարանը Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայի մի բնակչի պարտավորեցրել է կնոջը 16,5 հազար դոլարի չափով փոխհատուցում վճարել անձնական հիգիենան չպահպանելու համար, ինչը լայն քննարկումներ է առաջացրել սոցիալական...
17:26 28/01/2024Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ստամբուլի եկեղեցու վրա կատարված հարձակման կապակցությամբԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ստամբուլի իտալական կաթոլիկ եկեղեցու վրա զինված հարձակման հետևանքով քաղաքացու մահվան կապակցությամբ և ասել, որ կասկածյալները շուտով...
16:28 28/01/2024Շտուտգարտի երկաթուղային կայարանից քաղաքացիներին տարհանել ենԳերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքի երկաթուղային կայարանը տարհանվել է «մի քանի կասկածելի մարդկանց» պատճառով, և գնացքների երթևեկությունը ժամանակավորապես դադարեցվել է։ Դեպքի մասին հայտնում է Bild-ը։ Տարհանման...
12:59 28/01/2024Քայլի Ջեները հանրության առաջ դուրս է եկել կրծկալով և թաց մազերովՄոդել և գործարար Քայլի Ջեները ներկայացել է բաց արտաքինով։ Daily Mail կայքը հրապարակել է աստղի լուսանկարները։ 26-ամյա Քայլի Ջեներին պապարացիները բռնացրել են Costes հյուրանոցից դուրս գալու ժամանակ,...
20:10 27/01/2024Արսեն Զախարյանը վնասվածք է ստացել «Ռայո Վալեկանոյի» դեմ խաղում«Ռեալ Սոսյեդադի» հայազգի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը վնասվածք է ստացել Իսպանիայի առաջնության «Ռայո Վալեկանոյի» դեմ տնային խաղում։ Նա փոխարինվել է առաջին խաղակեսում։ Ակումբի մամուլի ծառայությունը...
11:17 27/01/2024Գալկինին արգելել են մուտք գործել ԲալիԿատակերգու Մաքսիմ Գալկինին արգելել են մուտք գործել Բալի, որտեղ նա պետք է համերգ ունենար հունվարի 27-ին։ Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ Shot-ին հղումով։ Կատակերգուն պետք է ելույթ ունենար Բալի IC...
10:45 27/01/2024Պետքարտուղարությունը հավանություն է տվել F-16 կործանիչների հնարավոր վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Պետքարտուղարությունը թույլ է տվել Թուրքիային և Հունաստանին միլիարդավոր դոլարների կործանիչների և այլ ռազմական տեխնիկայի հնարավոր վաճառքը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Պենտագոնի անվտանգության...

17:00 03/06/2022Dogs may be better at detecting Covid than PCR tests, study showsTrained dogs may be able to detect Covid-19 more effectively than nasal swab PCR tests, the Guardian reports, citing new research.
16:45 03/06/2022Moscow says discussing potential meeting with Kyiv in Turkey pointless nowMoscow is grateful to Turkey for its proposal to host Russia-Ukraine talks with the UN as a mediator, yet discussing the initiative is pointless now, TASS cited Russian Foreign Ministry spokeswoman...
14:58 03/06/2022EU approves sixth Russia sanctions packageThe European Union on Friday officially approved the sixth package of sanctions against Russia, including a gradual phase-out of the country's oil.
13:26 03/06/2022Buckingham Palace rejects Kim Kardashian's pleas to attend Platinum Jubilee partyShe may be the Queen of celebrities, but Kim Kardashian's dream of joining the official Platinum Jubilee celebrations in the UK have been dashed.
11:09 03/06/2022Apple Watch might soon have a cameraFuture versions of the Apple Watch could allow wearers to take a photo from their wrists after a new patent was granted to the tech giant, The Independent reports.
17:00 02/06/2022Dogs should wear sunglasses to protect their eyes, vet saysActive dogs that enjoy running on the beach, or joining their humans out cycling or stand-up paddle boarding, might benefit from wearing sunglasses.
16:55 02/06/2022Turkey no longer wants to be a 'turkey'The United Nations on Wednesday granted Turkey's request to change its name from Turkey to Türkiye in all official documents, RIA Novosti reported.
11:45 02/06/2022Over 1.6 mln refugees arrived in Russia from Ukraine, DonbassThe arrivals of refugees from Ukraine and the two Donbass republics in Russia have topped 1.6 million, a law enforcement source told TASS on Wednesday.
11:32 02/06/2022Armenia's Rafik Harutyunyan wins gold at European Weightlifting ChampionshipsArmenian weightlifter Rafik Harutyunyan (81 kg) has won gold at the 2022 European Weightlifting Championships being held in Tirana, Albania.
11:05 02/06/2022Johnny Depp wins defamation case against ex-wife Amber HeardJohnny Depp won a defamation suit Wednesday against his former wife Amber Heard after a jury found that she had defamed Depp in saying that he had abused her over the course of their relationship,...
17:00 01/06/2022North Carolina man who won $10M lottery prize sentenced to life in prisonA North Carolina man who won a $10 million lottery prize in 2017 has been sentenced to life in prison without the possibility of parole in the 2020 fatal shooting of his girlfriend, AP reported.
15:45 01/06/2022Pashinyan, Putin hold phone callNikol Pashinyan on Wednesday held a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin, the Armenian government’s press office reported.
15:18 01/06/2022Strong earthquake hits ChinaAn earthquake of magnitude 6.1 struck the southwestern Chinese province of Sichuan on Wednesday, Reuters reported, citing state media.
15:05 01/06/2022Spokesman clarifies Charles Michel's statement after meeting with Armenian, Azeri leadersThe spokesperson of European Council President Charles Michel on Tuesday issued a statement regarding Armenia and Azerbaijan.
12:07 01/06/2022Prince Harry and William trying to heal rift ahead of Platinum JubileePrinces William and Harry are healing their feud with weekly online messages and face-to-face chats ahead of their Queen’s Jubilee meeting, Daily Mirror reports.
11:25 01/06/2022Biden says US will send advanced rocket systems to UkrainePresident Biden on Tuesday confirmed that his administration is sending medium-range advanced rocket systems to Ukraine, responding to a top request from Ukrainian officials who say the weapons are...
17:00 31/05/2022Canada's Trudeau proposes complete freeze on handgun ownershipCanada should introduce a total ban on the buying and selling of all handguns, Prime Minister Justin Trudeau has said.
14:34 31/05/2022Putin, Aliyev discuss implementation of agreements on ArtsakhRussian President Vladimir Putin held a phone call with Azerbaijani President Ilham Aliyev on Tuesday, the Kremlin said in a statement.
12:15 31/05/2022EU leaders agree ban on Russian oil importsEU leaders on Monday backed a ban on most Russian oil imports, after a compromise deal with Hungary to punish Moscow for the war in Ukraine, AFP reported.
11:10 31/05/2022UK prepares to celebrate Queen Elizabeth's Platinum JubileeAs the UK prepares to celebrate Queen Elizabeth's Platinum Jubilee next week, up and down the land street party organisers are putting up bunting and sending invitations to neighbours.