15:07 12/01/2024Պարզապես պետք է իմանալ պատմությունը. Մարիա Զախարովան զգուշացրել է Սարգիս ԽանդանյանինԱրևմուտքին հաճոյանալու համար պետք չէ, այնուամենայնիվ, հասնել ծայրահեղության և անհեթեթության մեջ ընկնել։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա...
14:08 12/01/2024Ֆրանսիայի վարչապետի «ամուսինը» դարձել է երկրի արտաքին գործերի նոր նախարար«Վերածնունդ» կուսակցության առաջնորդ Ստեֆան Սեժուրնեն նշանակվել է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության նոր ղեկավա։ Նա այս պաշտոնում փոխարինել է Կատրին Կոլլոնային։ Այս մասին հաղորդում է BFMTV...
11:12 12/01/2024The Wall Street Journal. Քաղցկեղը երիտասարդանում է ամբողջ աշխարհումԱմբողջ աշխարհում և հատկապես արևմտյան երկրների մեծ մասում՝ Հյուսիսային Ամերիկայում, Արևմտյան Եվրոպայում և Ավստրալիայում, երիտասարդների շրջանում քաղցկեղի դեպքերն ավելացել են։ Այս մասին ահազանգում են...
09:52 12/01/2024Հութիները խոստացել են պատասխանել Եմենում ԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի գործողություններինԱՄՆ-ի և Մեծ Բրիտանիայի ռազմաբազաներին Մերձավոր Արևելքում հարվածներ կհասցվեն, եթե այդ պետությունները շարունակեն հարվածները Եմենի վրա։ rbc.ru-ի հաղորդմամբ, Al Jazeera-ի եթերում ասել է հութիների...
09:05 12/01/2024ԱՄՆ և Մեծ Բրիտանիայի համատեղ ուժերը հարվածներ են հասցրել Եմենին«Այսօր իմ ցուցումով ԱՄՆ-ի զինված ուժերը Բրիտանիայի հետ և Ավստրալիայի, Բահրեյնի, Կանադայի ու Նիդեռլանդների աջակցությամբ հաջողությամբ հարվածեցին Եմենում մի շարք թիրախների, որոնք օգտագործվում են հութի...
08:51 12/01/2024ԱՄՆ-ն շարունակում ենք հավատալ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հնարավոր է կայուն խաղաղություն. ՊատելԱՄՆ-ն շարունակում է հավատալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղության հաստատման հնարավորությանը: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության մամուլի քարտուղարի առաջին...
17:45 11/01/2024Ֆրանսիայում չեն ցանկանում Փարիզի Աստվածամոր տաճարի վիտրաժները փոխարինել ժամանակակից նկարիչների գործերովՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Փարիզի Աստվածամոր տաճարի վիտրաժները ժամանակակից աշխատանքներով փոխարինելու ծրագրերը հասարակական սուր քննադատության են արժանացել։ Նախագահն առաջարկել է 2019 թվականի...
16:40 11/01/2024Ֆին երաժիշտները պահանջում են Իսրայելին հեռացնել «Եվրատեսիլից»Ֆինլանդիայում ստորագրահավաք է սկսվել՝ Իսրայելին «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթից հեռացնելու պահանջով։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, ստորագրահավաքի հեղինակները...
16:23 11/01/2024Վարազդատ Հարոյանը հեռացել է «Աստանա»-ից«Աստանա» ֆուտբոլայիկն ակումբը հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանի հեռանալու մասին։ «Վարազդատն առաջին անգամ «Աստանա» է եկել 2021 թվականին՝ առաջին հանդիպումից...
15:06 11/01/2024Կյանքից հեռացել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Յուրի Սոլոմինը89 տարեկանում մահացել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Յուրի Սոլոմինը։ Ռիա նովոստիին հայտնել են Փոքր թատրոնից։ Փոքր թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Յուրի Սոլոմինը նոյեմբերի 6-ին տեղափոխվել էր հիվանդանոց։ Նրա...
12:47 11/01/2024ՀՀ անձնագիրը՝ վարկանշային աղյուսակի է 74-րդ տեղումՀայաստանի Հանրապետության անձնագիրը Henley & Partners-ի վարկանիշում զբաղեցնում է 74-րդ տեղը՝ պահպանելով իր դիրքը։ Վարկանշային աղյուսակը կազմվում է Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA)...
10:16 11/01/2024Էրդողանի վարչակազմը մոտ ժամկետում հնարավոր է համարել Պուտին-Էրդողան հեռախոսային բանակցություններըԹուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցները հնարավոր են մոտ ապագայում, զրույցի ամսաթիվը նախապես չի հայտարարվել։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին այդ մասին հայտնել են...
09:47 11/01/2024Թրամփը խոստացել է իրականացնել ԱՄՆ պատմության մեջ անօրինական միգրանտներ ամենամեծ արտաքսումըԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News հեռուստաալիքի եթերում խոստացել է կազմակերպել Ամերիկայի պատմության մեջ ամենամեծ արտաքսումը, եթե հաղթի գալիք նախագահական ընտրություններում։ Այս մասին գրում է...
09:14 11/01/2024Գլյուկոզան լքել է Ռուսաստանը «մերկ երեկույթի» սկանդալից հետոԵրգչուհի Գլյուկոզան (իսկական անունը Նատալյա Իոնովա), ով մասնակցել է բլոգեր Նաստյա Իվլեևայի «մերկ երեկույթին», լքել է Ռուսաստանը։ Իր հեռանալու մասին երգչուհին հայտնել է սոցիալական ցանցերում։...
08:27 11/01/2024Փարիզի Բաստիլի հրապարակում բացվել է «Լեռնային Ղարաբաղ՝ վտանգված հայկական ժառանգություն» խորագրով ցուցահանդես2023թ․ դեկտեմբերի 14-ից 2024թ․ հունվարի 15-ը, Փարիզի նշանավոր Բաստիլի հրապարակում, Փարիզի քաղաքապետարանի և «L’Œuvre d'Orient» կաթոլիկ կազմակերպության կողմից համատեղ կազմակերպվել է «Լեռնային Ղարաբաղ՝...
23:13 10/01/2024Հայուհի Թենի Մելիդոնյանը նշանակվել է «Օսկար»-ի գլխավոր տնօրենԱՄՆ Կինոարվեստի և գիտության ակադեմիան հայուհի Թենի Մելիդոնյանին նշանակել է «Օսկար»-ի գլխավոր տնօրեն, որը նորաստեղծ պաշտոն է: hollywoodreporter.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Ակադեմիայի...
21:09 10/01/2024Կիևում մահացած են գտել գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալին և նրա դստերըԿիևում մահացած են գտել Ուկրաինայի գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Օլգա Կոլինկոյին և նրա դստերը՝ Յարոսլավային։ Այդ մասին հայտնում է ուկրաինական Zerkalo Nedeli հրատարակությունը՝ հղում անելով իրավապահ...
15:37 10/01/2024Երգիչը Պուտինից ներողություն է խնդրել տեսախցիկի առաջ նրա նկարը պատռելու համարԵրգիչ Էդուարդ Շառլոտը դիմել է Սամարայի շրջանային դատարան՝ ներողություն խնդրելով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինից և բոլոր ռուսաստանցիներից։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Վլադիմիր...
14:22 10/01/2024Ռուսաստանը հարցում է ուղարկել Թուրքիային՝ Քեմերում ռուս զբոսաշրջիկի անհետացման պատճառովԹուրքական Քեմեր հանգստավայրի ոստիկանությունը հետաքննում է ռուս զբոսաշրջիկի անհետացումը։ Թուրքիայում ռուս դիվանագետները վերահսկում են իրավիճակը։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել են Անթալիայում ՌԴ...
12:06 10/01/2024Սանկտ Պետերբուրգի Մեծ նավահանգստում 11 միլիարդ ռուբլի արժողությամբ ավելի քան մեկ տոննա կոկաին է հայտնաբերվելՍանկտ Պետերբուրգի Մեծ նավահանգստում Դաշնային մաքսային ծառայության և ՖԴԾ աշխատակիցները Նիկարագուայից ժամանող կոնտեյների ստուգման ժամանակ հայտնաբերել են թմրանյութեր, որոնց արժեքը սև շուկայում...

12:12 21/06/2024Тасмагамбетов надеется, что Армения «все-таки прояснит ситуацию» относительно своего членства в ОДКБОДКБ сохраняет все обязательства перед Арменией, страна остается союзником организации. Об этом заявил журналистам генсек Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Имангали...
12:04 21/06/2024Блинкен призвал Азербайджан как можно скорее освободить всех несправедливо задержанныхГоссекретарь США Энтони Блинкен выразил в телефонном разговоре с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым мнение, что в движении Баку и Еревана к миру есть прогресс.
16:44 20/06/2024Меган Маркл и принц Гарри готовы помириться с Кейт МиддлтонПринц Гарри и Меган Маркл хотели бы наладить отношения с Кейт Миддлтон. Об этом сообщает издание Closer. По информации журналистов, Меган Маркл и принц Гарри предложили Кейт Миддлтон помириться и...
16:42 20/06/2024Рая Назарян избрана спикером парламента БолгарииРая Назарян от блока ГЕРБ — Союз демократических сил (СДС) избрана спикером Народного собрания Болгарии 50-го созыва, сообщает сегодня, 20 июня, Болгарское национальное телевидение (БНТ).
16:29 20/06/2024Эксперт: Участие в параде негативно отразилось на состоянии Кейт МиддлтонПринцесса Кейт Миддлтон в ближайшее время не выйдет на публику. Об этом сообщает издание Entertainment Tonight. По словам королевского эксперта Кэти Николл, участие в параде Trooping the Colour...
16:04 20/06/2024Ушла из жизни армянская актриса театра и кино Виолетта ГеворкянВ США в возрасте 80 лет скончалась актриса театра и кино, Заслуженная артистка Армении, Народная артистка Армянской ССР Виолетта Геворкян.
14:53 20/06/2024Испания сыграет с Италией на Евро-2024 20 июня20 июня в Гельзенкирхене (Германия) сборные Испании и Италии сыграют в матче группы B на Евро-2024 по футболу, передает «СЭ».
14:42 20/06/2024AFP: Число паломников, умерших в Саудовской Аравии во время хаджа, превысило 1 тыс.Уже более тысячи паломников умерли во время хаджа в Саудовскую Аравию, сообщило France-Presse на основании собственных подсчетов.
13:32 20/06/2024МИД РФ намерен открыть генеральное консульство в армянском Капане до конца годаМосква рассчитывает открыть российское генконсульство в армянском городе Капан в ближайшее время. Об этом заявил в интервью ТАСС статс-секретарь - заместитель министра иностранных дел России Евгений...
13:10 20/06/2024Художник-модельер Егор Зайцев скончался на 65-м году жизниВ Москве на 65-м году жизни скончался модельер, член-корреспондент Российской академии художеств Егор Зайцев, сын знаменитого модельера Вячеслава Зайцева.
12:07 20/06/2024Галузин: Повестка Запада на Южном Кавказе не всегда соответствует интересам стран регионаПовестка Запада на Южном Кавказе не всегда соответствует интересам стран региона, заявил РИА Новости замглавы МИД РФ Михаил Галузин, комментируя усиление военного сотрудничества между Парижем и...
12:00 20/06/2024Тотальный блэкаут в Эквадоре: 18 млн человек остались без светаВ среду в Эквадоре произошло общенациональное отключение электричества. Отключение электроэнергии затронуло всех жителей республики — это чуть более 18 миллионов человек. Как сообщает CNN со ссылкой...
11:54 20/06/2024В МИД РФ прокомментировали неучастие Армении в заседании СМИД ОДКБМосква рассчитывает, что в Ереване придут к пониманию того, что площадка ОДКБ предоставляет все возможности для сотрудничества по вопросам обеспечения региональной безопасности, заявил РИА Новости...
16:55 19/06/2024Дагестан: пастух и более 50 овец погибли от удара молнииПастух и более 50 овец погибли от удара молнии в Ногайском районе Дагестана, сообщила РИА Новости руководитель пресс-службы МВД республики Гаяна Гариева.
15:39 19/06/2024Тепловой купол накроет 260 млн человек в СШАПервая волна летней жары на северо-востоке США уже бьет рекорды, передает МИР 24. Метеорологи прогнозируют, что в последнюю неделю июня аномально высокие температуры установятся на территории, где...
14:42 19/06/2024Сурен Папикян провел встречу с военным советником Макрона19 июня министр обороны РА Сурен Папикян провел встречу с военным советником президента Франции, руководителем военного кабинета, генералом армии Фабьеном Мандоном.
14:19 19/06/2024Премьер Нидерландов Марк Рютте может стать новым генсеком НАТОНовым генсеком НАТО может стать Марк Рютте, исполняющий обязанности премьер-министра Нидерландов. Как заявил действующий генеральный секретарь Североатлантического альянса Йенс Столтенберг, союзники...
13:17 19/06/2024Ученые выяснили, что едят японцы после 40 лет ради спасения от ракаИсследователи из Высшей медицинской школы Университета Нагоя совместно с коллегами проанализировали питание и состояние здоровья более 80 тысяч добровольцев, средний возраст которых составил 40-50...
13:11 19/06/2024Самолет Wizz Air с опозданием более 12 часов вылетел из Милана в ЕреванСамолет авиакомпании Wizz Air с опозданием более 12 часов вылетел из Милана в Ереван. Об этом Sputnik Армения сообщила помощник главы Комитета гражданской авиации Армении Лилит Агабекян. "Рейс...
13:08 19/06/2024Умерла одна из старейших актрис планеты Маса ЯмадаУшла из жизни Маса Ямада, актриса театра, кино и телевидения, передает РГ. Артистка скончалась на 95-м году жизни от рака печени в доме престарелых в Нагое. Полгода назад умер ее муж - актер Сидзуо...