11:50 10/01/2024ՏԱՍՍ. Գերմանիան Հայաստանին ֆինանսական օգնություն է առաջարկում հակառուսական քայլերի համար«Գերմանիան շահագրգռված է Հայաստանից ռուս սահմանապահների շուտափույթ դուրսբերմամբ, այս և մի շարք այլ հակառուսական քայլերի դիմաց Բեռլինը ֆինանսական օգնություն է առաջարկում Երևանին»,-այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
11:13 10/01/2024Գերմանիայում մեքենավարները զանգվածային գործադուլ են սկսվելԵրեքշաբթի գիշերը Գերմանիայում սկսվեց գնացքների մեքենավարների զանգվածային գործադուլը, որը հանգեցրեց մեծ թվով գնացքների երթերի չեղարկմանը և համալրեց զայրացած ֆերմերների կողմից ամբողջ երկրում...
09:56 10/01/2024Էկվադորում զինված անձինք ուղիղ եթերում ներխուժել են TC Televisión հեռուստաալիքի տաղավար և պատանդ վերցրել աշխատակիցներինԷկվադորում անկարգությունների ժամանակ 10 մարդ է զոհվել
00:01 10/01/2024Փարաջանովը ծննդյան 100-ամյակին արդարացվել էԴատվելուց 50 տարի անց Ուկրաինայում վերականգնման ազգային հանձնաժողովը արդարացրել է կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովին (1924-1990), որը դատապարտվել է ԽՍՀՄ-ում համասեռականության հոդվածով: Այս մասին...
22:12 09/01/2024Վաշինգտոնում` Սպիտակ տնից մի քանի թաղամաս այն կողմ հրաձգություն է տեղի ունեցելԱմերիկյան մայրաքաղաքի իրավապահները հետաքննում են Սպիտակ տնից մի քանի թաղամաս հեռավորության վրա տեղի ունեցած հրաձգության դեպքը, որը հանգեցրել է մահվան: «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են տեղի...
15:46 09/01/2024Աթալը Ֆրանսիայի՝ երբևէ պաշտոնավարած ամենաերիտասարդ և առաջին բացահայտ գեյ վարչապետն էՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երկրի վարչապետ է նշանակել կրթության նախկին նախարար 34-ամյա Գաբրիել Աթալին։ Նա Ֆրանսիայի պատմության մեջ կառավարության ամենաերիտասարդ ղեկավարն է: France24-ը գրում է,...
12:46 09/01/2024Հարավային Կորեայում մտադիր են վերջ դնել շան միս ուտելու դարավոր սովորույթինՀարավային Կորեայում նոր օրենք են ընդունել, որի նպատակն է վերջ դնել շների մորթին և դրա մսի համար վաճառքին մինչև 2027 թվականը։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Հարավային Կորեայի խորհրդարանը հույս ունի վերջ...
11:36 09/01/2024CNN. Գազայում ավելի քան 10 երեխա ամեն օր կորցնում են վերջույթներըԳազայի հատվածում գնդակոծությունների հետևանքով, միջին հաշվով, օրական ավելի քան 10 երեխա կորցնում է մեկ կամ երկու ոտքերը, բազմաթիվ անդամահատումներ կատարվում են առանց անզգայացման: CNN-ի փոխանցմամբ՝ այս...
10:33 09/01/2024ԱՄՆ-ում Մեսսիի պատճառով խաղը տեղափոխվել է այլ մարզադաշտ«Սպորտինգ Կանզաս Սիթի» ֆուտբոլային ակումբը տեղափոխել է ամերիկյան ՄԼՍ-ի մրցաշրջանի «Ինտեր Մայամիի» հետ հանդիպումն ավելի մեծ մարզադաշտ: Այս մասին հայտնում է թիմի պաշտոնական կայքը։ Տեղափոխման պատճառը...
09:40 09/01/20242024 թվականը Էլ-Նինյոյի պատճառով կարող է լինել ռեկորդային շոգ տարի2024 թվականը կարող է լինել ամենաշոգ տարին դիտարկումների ամբողջ պատմության ընթացքում։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով փորձագետներին։ Նշվում է, որ ռեկորդային շոգի պատճառներից մեկը կարող...
21:55 08/01/2024Մակրոնը հայտարարել է, որ Ֆրանսիայի վարչապետ Բորնը հրաժարական է տվելՖրանսիայի կաբինետի ղեկավար Էլիզաբեթ Բորնը հրաժարական է ներկայացրել, իսկ նախագահ Էմանուել Մակրոնն ընդունել է այն: Այդ մասին հաղորդում է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով Ելիսեյան պալատը։ «Էլիզաբեթ...
21:46 08/01/2024Մահացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը78 տարեկանում կյանքից հեռացել է գերմանացի լեգենդար ֆուտբոլիստ Ֆրանց Բեկենբաուերը։ Այս մասին հայտնում է Sky-ը։ Գերմանիայի հավաքականի նախկին պաշտպանը մահացել է հունվարի 7-ին: Բեկենբաուերը Մյունխենի...
17:06 08/01/2024Համացանցում քննարկվում է, թե բլոգեր Սերգեյ Կոսենկոն իսկական երեխային ձնակույտի մեջ է գցել, թե ոչՄիլիոնատեր բլոգեր և կրիպտո-գործարար Սերգեյ Կոսենկոն սոցցանցերում տեսանյութ է հրապարակել, որում իր երկու ամսական որդուն նետում է ձնակույտի մեջ։ Օգտատերերը չեն գնահատել կրեատիվը և սկսել են սպառնալ նրան...
16:59 08/01/2024Հռոմի Պապը կոչով դիմել է Երևանին ու ԲաքվինՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը կոչ է արել Երևանին և Բաքվին հասնել խաղաղության։ Նա մտահոգություն է հայտնել Հարավային Կովկասում լարվածության կապակցությամբ։ Վատիկանի ռադիոյի փոխանցմամբ՝ այս մասին պոնտիֆիկոսն...
11:15 08/01/2024«Ոսկե գլոբուս»-ի մրցանակակիրներըՀոլիվուդում հավատարմագրված օտարերկրյա լրագրողների ասոցիացիան հրապարակել է 2023 թվականի «Ոսկե գլոբուս» մրցանակի դափնեկիրների անունները։ Կալիֆորնիայի Բևերլի Հիլզի Beverly Hilton հյուրանոցում կայացել է...
10:32 08/01/2024Մբապեն Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստ կդառնա 2024 թվականի ամռանըԱղբյուրի տեղեկություններով, վերջերս մադրիդյան թիմը լիարժեք համաձայնության է եկել 25-ամյա ֆրանսիացու հետ։
10:19 08/01/2024Գիտնականը զգուշացնում է 2024 թվականին մագնիսական փոթորիկների ալիքի մասին2024 թվականին Երկիրը ծածկվելու է մեծ թվով մագնիսական փոթորիկներով
09:22 08/01/2024Մեկնարկում են Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակի հոբելյանական միջոցառումներըՀունվարի 9-ին նշվում է Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակը։ Օրվա շրջանակում ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ մեկնարկում են Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակի հոբելյանական միջոցառումները։ Կինոյի տանը 12:00-ին...
20:00 07/01/2024Դուստրերի հետ վթարի ենթարկված դերասան Օլիվերի կինը կոչով է հանդես եկելԴերասան Քրիստիան Օլիվերի կինը՝ Ջեսիկա Կլեպսերը, հայտարարություն է տարածել ավիավթարից հետո, որի հետևանքով մահացել են ամուսինն ու նրանց երկու դուստրերը։ Կլեպսերի և նրա ընտանիքի հաղորդագրությունը...
19:30 07/01/2024Մահացել է ծերացման դեմ պայքարող գիտնականըՄահացել է Ռուսաստանի առաջատար, վաստակավոր գյուտարար, գիտնական, ՌԴ ԳԱ ակադեմիկոս, բժշկական գիտությունների դոկտոր Վլադիմիր Խավինսոնը։ Այս մասին VKontakte սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է Սանկտ...

12:53 19/06/2024Роналду первым в истории сыграл на 6 чемпионатах Европы по футболуНападающий сборной Португалии Криштиану Роналду первым в истории сыграл на шести чемпионатах Европы по футболу.
12:04 19/06/2024В Мекке в ходе хаджа погибли от жары сотни паломниковВ настоящее время в Саудовской Аравии температура выше 50 градусов в тени. Паломники проводят многие ритуалы пешком на открытом солнце, в результате особенно старики умирают от солнечного удара.
17:30 18/06/2024Гимнастка Сильва Саргсян рассказала, почему сборная Армении по художественной гимнастике снялась с Игр БРИКССборная Армении по художественной гимнастике снялась с Игр БРИКС в Казани по причине замены главного судьи турнира, сообщила «Матч ТВ» армянская гимнастка Сильва Саргсян.
16:56 18/06/2024ЕАЭС уравняет допустимые массы, нагрузку и габариты для грузового автотранспортаСтраны Евразийского экономического союза завершили внутригосударственные процедуры согласования по проекту Соглашения о допустимых массах, осевых нагрузках и габаритах транспортных средств при...
16:40 18/06/2024Актриса Гвинет Пэлтроу: Рада видеть Кейт Миддлтон счастливойГолливудская актриса Гвинет Пэлтроу обратилась к принцессе Кейт Миддлтон в Instagram, передает «Газета.Ru».
14:30 18/06/2024Летнее солнцестояние станет самым ранним за 228 летЛетнее солнцестояние 2024 года наступит раньше, чем обычно, заявили ученые. Как правило, это явление приходится на 21 июня. Северный полюс Земли становится максимально наклонен к Солнцу, из-за чего в...
12:50 18/06/2024В Европе запустили цифровую модель ЗемлиВ Европе запустили цифровую модель земли, с помощью которой планируется бороться с последствиями климатических изменений.
12:33 18/06/2024Арчил Арвеладзе: футбол в Грузии — религия, ничто не испортит нам праздникБывший футболист сборной Грузии, «Трабзонспора», «Динамо» Тбилиси, «Кёльна» и «Локомотива» Тбилиси Арчил Арвеладзе рассказал, как в его стране относятся к футболу.
11:52 18/06/2024Армения закупит у Франции гаубицы CAESARАрмения подписала с Францией контракт на закупку французских самоходных артиллерийских установок CAESAR, сообщил во вторник глава французского минобороны Себастьян Лекорню в соцсети X.
11:35 18/06/2024Российская авиакомпания увеличит число рейсов из Сочи в Ереван до трех в неделюАвиаперевозчик "Азимут" начнет выполнять три рейса Сочи–Ереван в неделю с 7 июля. В авиакомпании сообщили о запуске полетов по воскресеньям. Время в пути составит полтора часа. Полеты из Сочи в...
11:30 18/06/2024«Есть идеи по поводу масок?» Мбаппе высказался после травмы на Евро-2024Звездный форвард сборной Франции Килиан Мбаппе разместил шуточную публикацию в социальных сетях после полученной травмы.
11:12 18/06/2024Галузин: Запад рассматривает Армению как инструмент гибридной войны против РФЗаместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин заявил, что западники подтолкнули Ереван к заморозке участия в Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
11:05 18/06/202418 июня отмечается Международный день паникиВесьма необычный, на первый взгляд, праздник отмечается ежегодно 18 июня во всём мире. Он не имеет официального статуса, однако информация о нём всё устойчивее распространяется на просторах...
16:40 17/06/2024Отравления лобио и тунцом в Москве: к врачам обратился 121 человекВ Москве за медицинской помощью с симптомами ботулизма обратился 121 человек, 55 находятся в тяжелом состоянии, 30 из них в реанимации, сообщила заммэра российской столицы Анастасия Ракова.
15:59 17/06/2024Лесной пожар в Калифорнии: более 1200 человек эвакуированыБолее 1200 человек эвакуированы в Калифорнии. В округе Лос-Анджелес бушует сильнейший лесной пожар. Огонь угрожает базе отдыха, его удалось локализовать пока лишь на 2% территории, рассказал...
14:33 17/06/2024Нарышкин: Рассуждать о появлении военных баз США в Армении пока раноРассуждать о возможности появления военных баз США на территории Армении пока рано. Об этом заявил в интервью ТАСС директор Службы внешней разведки (СВР) РФ Сергей Нарышкин. "Пока об этом говорить...
13:47 17/06/2024«Ночной кошмар»: Кейт Уинслет не понравились поцелуи с Ди Каприо в «Титанике»Американская актриса Кейт Уинслет призналась, что ей были неприятны поцелуи с Леонардо Ди Каприо на съемках фильма «Титаник», передает kulturomania.
13:39 17/06/2024Арсен Захарян вернется в расположение «Реал Сосьедад» в начале июляРоссийский полузащитник испанского "Реал Сосьедад" Арсен Захарян вернется в расположение клуба из отпуска в начале июля, сообщил РИА Новости представитель футболиста Геннадий Голубин.
13:25 17/06/2024Мбаппе заявил, что «готов отдать все силы», чтобы помочь сборной Франции на ЕВРО‑2024Капитан сборной Франции Килиан Мбаппе рассказал о том, что для успеха команды готов выступить в любой роли на поле на Чемпионате Европы 2024 по футболу, передает matchtv.
13:09 17/06/2024Ученые официально разрешили пить несколько чашек кофе в день офисным работникамУченые из Университета Сучжоу в Китае установили, что употребление двух-трех чашек кофе во время рабочего дня снижает риск преждевременного ухода из жизни по причине опасных заболеваний.