15:30 30/11/2023«Բարբի» ֆիլմի դերասանուհի Մարգո Ռոբին ներառվել է Financial Times-ի ամենաազդեցիկ կանանց ցուցակումԴերասանուհի Մարգո Ռոբին Financial Times-ի կողմից ճանաչվել է տարվա 25 ամենաազդեցիկ կանանցից մեկը։ Մարգո Ռոբին հայտնի է «Բարբի», «Ուոլ Սթրիթի գայլը» և «Ինքնասպանների ջոկատ» ֆիլմերով։ «Մարգոյի նման մարդ...
14:48 30/11/2023Հանդիպել են Միրզոյանն ու ԼավրովըՍկոպյեում ԵԱՀԿ անդամ պետությունների նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավորվի հետ։ Այս մասին գրել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացոիցիչ...
12:57 30/11/2023ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը տեղի կունենա դեկտեմբերի 26-ինԴեկտեմբերի 26-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը։ «Դեկտեմբերի...
11:30 30/11/2023Լավրովի պատճառով երկրները բոյկոտում են Սկոպյեում ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովինԵվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության` ԵԱՀԿ անդամ պետությունների նախարարական համաժողովի մասնակցելու նպատակով Սկոպյե են ժամանել ավելի քան 50 երկրների բարձրաստիճան դիվանագետներ։...
09:57 30/11/2023Գազայում ևս մեկ օրով կերկարաձգվի հրադադարըԳազայում հրադադարի երկարաձգման մասին հայտարարվել է վերջին պայմանավորվածության ժամկետի ավարտից 20 րոպե առաջ"
08:48 30/11/2023Մահացել Է Հենրի Քիսինջերը100 տարեկան հասակում մահացել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար, դիվանագետ Հենրի Քիսինջերը, հաղորդում Է Reuters-ը: «Հենրի Քիսինջերը մահացել է այսօր Կոնեկտիկուտում ՝ տանը, հարյուր տարեկան հասակում»,- ասվում է...
23:34 29/11/2023Զախարյանը Չեմպիոնների լիգայի խաղում ընդգրկվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը ընդգրկվել է Չեմպիոնների լիգայի շրջնակներում ավստրիական «Զալցբուրգի» հետ խաղի մեկնարկային կազմում։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այդ խաղում...
22:45 29/11/2023Քենդալ Ջեները տեկիլայի շնորհիվ հայտնվել է Forbes-ի վարկածով 30-ից մինչև 30 տարեկանների ցուցակումՔիմ Քարդաշյանի կրտսեր քույրը՝ մոդել և գործարար Քենդալ Ջենները դարձել է Forbes ամսագրի նոր համարի դեմքը։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ լուսանկարը հայտնվել է Instagram-ում։ Քենդալ Ջեններն արդեն երկու...
20:59 29/11/2023ԱՄՆ-ում մեքենաների վերանորոգման կետում պայթյունի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել.Ամերիկյան Օհայո նահանգի Հիլսբորո քաղաքում մեքենաների վերանորոգման կետում պայթյունի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել, մեկը հոսպիտալացվել է: Այդ մասին հայտնում է CBS-ը՝ հղում անելով իշխանություններին։...
18:49 29/11/2023Պաղեստինից հայտնում են, որ իսրայելցի զինվորները Հորդանան գետի արևմտյան ափին երկու երեխայի են գնդակահարելՀորդանան գետի արևմտյան ափի Ջենին քաղաքում իսրայելական զինուժի կրակոցներից երկու պաղեստինցի երեխա է սպանվել։ Այս մասին հայտնում է Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։ «Ադամ Սամեր ալ-Ղուլը (8...
18:30 29/11/2023Ուկրաինայում էլեկտրաէներգիայի դեֆիցիտ է գրանցվելՈւկրաինայի ազգային «Ուկրեներգո» էներգետիկ ընկերությունը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է երկրի էներգետիկ համակարգում էլեկտրաէներգիայի պակասի մասին, բնակիչներին կոչ է արվում խնայել էլեկտրաէներգիան։...
17:40 29/11/2023Ղարաբաղում մոտ 20 հայ է մնացել. ԿԽՄԿ գլխավոր տնօրեն«Սեպտեմբերին Ղարաբաղից դեպի Հայաստան մարդկանց զանգվածային տեղաշարժից հետո Կարմիր Խաչը սկսեց փնտրել մարդկանց, ովքեր չեն կարողացել հեռանալ կամ նախընտրել են մնալ Ղարաբաղում: Մեր աշխատակիցները եղել են...
16:47 29/11/2023ԱՄՆ բոլոր առաջին տիկնայք հավաքվել են մի հարկի տակ՝ վերջին հրաժեշտը տալու Ռոզալին ՔարթերինԱՄՆ բոլոր առաջին տիկնայք հավաքվել են մի հարկի տակ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու ԱՄՆ նախկին առաջին տիկին Ռոզալին Քարթերին։ Նա կյանքից հեռացել է նոյեմբերի 20-ին 96 տարեկան հասակում։ Նրա մոտ ախտորոշվել է...
16:25 29/11/2023Գազայի հատվածում ապաստարաններում գտնվում է 1,3 մլն մարդ․ ԱՀԿՊաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սրման ֆոնին Գազայի հատվածում ապաստարաններում թաքնվողների թիվը հասել Է 1,3 միլիոնի: Այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Առողջապահության համաշխարհային...
15:10 29/11/2023Լեհաստանում կորոնավիրուսի նոր ալիք է գրանցվել2023 թվականի մարտից ի վեր Covid-ի վարակման ամենաբարձր ցուցանիշները գրանցվել են Լեհաստանում: Այդ մասին հայտնում է RMF24 ռադիոկայանը։ «Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 3 հազար դեպք,...
14:55 29/11/2023Միխայիլ Բոյարսկին սրտի կաթվածից հետո դեռ հիվանդանոցում էԹատրոնի և կինոյի խորհրդային և ռուսական դերասան, երգիչ և հեռուստահաղորդավար Միխայիլ Բոյարսկու վիճակը, որը սրտի կաթված է տարել, գնահատվում է կայուն, նա դեռ մնում է հիվանդանոցում: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
14:11 29/11/2023Պուտինը Փաշինյանի հետ նախատեսված հեռախոսազրույց դեռ չունի, սակայն...ՊեսկովՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ զրույցը դեռևս ներառված չէ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գրաֆիկում: Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Այս պահին ոչ»,-...
13:35 29/11/2023Զախարովա. Մոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի հայկական պարտեզի շուրջ ստեղծված իրավիճակիցՄոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի քրիստոնեական համայնքի ներկայացուցիչների դեմ սադրիչ գործողությունների հաճախակիացման մասին տեղեկություններից։ Այս մասին չորեքշաբթի՝ նոյեմբերի 29-ին,...
13:32 29/11/2023Օյ, պետք չէ առաջնորդվել հույսերով. Զախարովան՝ Փաշինյանի ԱՊՀ գագաթաժողովին մասնակցելու մասին«Օյ, ինձ թվում է՝ պետք է առաջնորդվել ոչ թե հույսերով, այլ հստակ փաստերով»,-ընթացող ճեպազրույցում այսպես արձագանքեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այն հարցին, թե այս անգամ հույս կա,...

14:42 28/01/2022Toyota says it sold 10.5 million vehicles in 2021Japan's Toyota Motor Co said on Friday its vehicle sales rose by 10.1% last year, making it the world's biggest carmaker for a second straight year and putting it further ahead of its nearest rival,...
18:55 27/01/2022Kanye West to hire homeless models for his next fashion showKanye West hopes to support the homeless with his next Yeezy fashion show, according to the New York Daily News.
16:36 27/01/2022Brad Pitt is ‘secretly dating’ Swedish singer Lykke LiBrad Pitt is dating singer Lykke Li, who lives just minutes away from his gated home in LA, The Sun can exclusively report.
15:50 27/01/2022Nazarbayev's lifetime chairmanship in Kazakhstan Security Council cancelledThe upper house of Kazakhstan's parliament on Thursday decided to cancel Nursultan Nazarbayev's lifetime chairmanship in the country's Security Council and the Assembly of People, Xinhua reported,...
15:15 27/01/2022England lifts most COVID restrictionsMost coronavirus restrictions including mandatory face masks were lifted in England on Thursday, after Britain’s government said its vaccine booster rollout successfully reduced serious illness and...
11:49 27/01/2022Erdogan invited Putin to Turkey for talksTurkish President Recep Tayyip Erdogan on Wednesday said he invited Russian leader Vladimir Putin to visit the country for talks, TASS news agency reported.
11:08 27/01/2022Turkey-US talks on F-35 fighters proceed positively, Erdogan saysTurkish President Recep Tayyip Erdogan said talks between Ankara and the United States on the supply of F-35 multirole fighters to Turkey are proceeding positively, Spunik news agency reported.
16:00 26/01/2022European court rules Turkey violated journalist's human rightsNearly three years after German-Turkish journalist Deniz Yucel was released from prison in Istanbul, the European Court of Human Rights (ECHR) on Tuesday ruled that Turkey had violated his human...
15:05 26/01/2022Austria to lift lockdown for unvaccinated peopleAustria will end its lockdown for unvaccinated residents next Monday — one day before a COVID-19 vaccine mandate takes effect in the country, the government announced Wednesday, AP reports, citing...
13:35 26/01/2022Two-thirds of people with Omicron in England have already had CovidTwo-thirds of people recently infected with the Omicron variant say they had already had Covid previously, BBC News reports.
11:09 26/01/2022Georgia judge approves special grand jury for Trump probeA judge in Georgia on Monday approved the creation of a special grand jury to assist in collecting testimony as part of a criminal investigation into efforts by former President Donald Trump to alter...
10:15 26/01/2022Pfizer and BioNTech start trials of new Omicron-specific vaccinePfizer and BioNTech have started clinical trials of a new Covid vaccine which targets the Omicron variant, BBC News reports.
20:30 25/01/2022World Aquatics Championships postponed againThe World Aquatics Championships have been postponed for a second time because of coronavirus concerns, BBC Sport reports.
19:12 25/01/2022Agents of SHIELD actor Vachik Mangassarian dies at 78Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D actor Vachik Mangassarian has died of Covid complications at the age of 78, Daily Mail reports.
18:53 25/01/2022Eurovision 2022: Armenia to perform in first semi-finalArmenia will perform in the first semi-final of the Eurovision Song Contest 2022 on 10 May, according to the results of a draw which took place in Turin, Italy on Tuesday.
17:32 25/01/2022ANCA: Azerbaijan’s embassies around the world are 'less diplomatic missions and more ATMs'Azerbaijan’s embassies around the world are “less diplomatic missions and more ATMs”, the Armenian National Committee of America (ANCA) said in a tweet on Tuesday, referring to an ongoing...
14:27 25/01/2022WHO chief warns against talk of 'endgame' in COVID-19 pandemicThe World Health Organization's director-general on Monday warned that conditions remain ideal for more coronavirus variants to emerge and it's dangerous to assume Omicron is the last one or that "we...
10:56 25/01/2022Group of NATO countries threaten Russia with ‘unprecedented’ sanctionsLeaders of the United Kingdom and other leading NATO member states agreed that "an unprecedented package of sanctions" should be imposed on Russia if it invades Ukraine, the UK prime minister’s press...
20:30 24/01/2022Record temperature of 50.7ºC recorded in AustraliaRecord temperature of 50.7ºC recorded in Australia, first time in 62 years, the local sources report.
17:32 24/01/2022More than 635 million students remain affected by school closures, UNICEF warnsMore than 635 million students remain affected by full or partial school closures. On the International Day of Education and as the COVID-19 pandemic nears its two-year mark, UNICEF shares the latest...