15:30 30/11/2023«Բարբի» ֆիլմի դերասանուհի Մարգո Ռոբին ներառվել է Financial Times-ի ամենաազդեցիկ կանանց ցուցակումԴերասանուհի Մարգո Ռոբին Financial Times-ի կողմից ճանաչվել է տարվա 25 ամենաազդեցիկ կանանցից մեկը։ Մարգո Ռոբին հայտնի է «Բարբի», «Ուոլ Սթրիթի գայլը» և «Ինքնասպանների ջոկատ» ֆիլմերով։ «Մարգոյի նման մարդ...
14:48 30/11/2023Հանդիպել են Միրզոյանն ու ԼավրովըՍկոպյեում ԵԱՀԿ անդամ պետությունների նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավորվի հետ։ Այս մասին գրել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացոիցիչ...
12:57 30/11/2023ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը տեղի կունենա դեկտեմբերի 26-ինԴեկտեմբերի 26-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը։ «Դեկտեմբերի...
11:30 30/11/2023Լավրովի պատճառով երկրները բոյկոտում են Սկոպյեում ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովինԵվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության` ԵԱՀԿ անդամ պետությունների նախարարական համաժողովի մասնակցելու նպատակով Սկոպյե են ժամանել ավելի քան 50 երկրների բարձրաստիճան դիվանագետներ։...
09:57 30/11/2023Գազայում ևս մեկ օրով կերկարաձգվի հրադադարըԳազայում հրադադարի երկարաձգման մասին հայտարարվել է վերջին պայմանավորվածության ժամկետի ավարտից 20 րոպե առաջ"
08:48 30/11/2023Մահացել Է Հենրի Քիսինջերը100 տարեկան հասակում մահացել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար, դիվանագետ Հենրի Քիսինջերը, հաղորդում Է Reuters-ը: «Հենրի Քիսինջերը մահացել է այսօր Կոնեկտիկուտում ՝ տանը, հարյուր տարեկան հասակում»,- ասվում է...
23:34 29/11/2023Զախարյանը Չեմպիոնների լիգայի խաղում ընդգրկվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» մեկնարկային կազմԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը ընդգրկվել է Չեմպիոնների լիգայի շրջնակներում ավստրիական «Զալցբուրգի» հետ խաղի մեկնարկային կազմում։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Այդ խաղում...
22:45 29/11/2023Քենդալ Ջեները տեկիլայի շնորհիվ հայտնվել է Forbes-ի վարկածով 30-ից մինչև 30 տարեկանների ցուցակումՔիմ Քարդաշյանի կրտսեր քույրը՝ մոդել և գործարար Քենդալ Ջենները դարձել է Forbes ամսագրի նոր համարի դեմքը։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ լուսանկարը հայտնվել է Instagram-ում։ Քենդալ Ջեններն արդեն երկու...
20:59 29/11/2023ԱՄՆ-ում մեքենաների վերանորոգման կետում պայթյունի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել.Ամերիկյան Օհայո նահանգի Հիլսբորո քաղաքում մեքենաների վերանորոգման կետում պայթյունի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել, մեկը հոսպիտալացվել է: Այդ մասին հայտնում է CBS-ը՝ հղում անելով իշխանություններին։...
18:49 29/11/2023Պաղեստինից հայտնում են, որ իսրայելցի զինվորները Հորդանան գետի արևմտյան ափին երկու երեխայի են գնդակահարելՀորդանան գետի արևմտյան ափի Ջենին քաղաքում իսրայելական զինուժի կրակոցներից երկու պաղեստինցի երեխա է սպանվել։ Այս մասին հայտնում է Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։ «Ադամ Սամեր ալ-Ղուլը (8...
18:30 29/11/2023Ուկրաինայում էլեկտրաէներգիայի դեֆիցիտ է գրանցվելՈւկրաինայի ազգային «Ուկրեներգո» էներգետիկ ընկերությունը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է երկրի էներգետիկ համակարգում էլեկտրաէներգիայի պակասի մասին, բնակիչներին կոչ է արվում խնայել էլեկտրաէներգիան։...
17:40 29/11/2023Ղարաբաղում մոտ 20 հայ է մնացել. ԿԽՄԿ գլխավոր տնօրեն«Սեպտեմբերին Ղարաբաղից դեպի Հայաստան մարդկանց զանգվածային տեղաշարժից հետո Կարմիր Խաչը սկսեց փնտրել մարդկանց, ովքեր չեն կարողացել հեռանալ կամ նախընտրել են մնալ Ղարաբաղում: Մեր աշխատակիցները եղել են...
16:47 29/11/2023ԱՄՆ բոլոր առաջին տիկնայք հավաքվել են մի հարկի տակ՝ վերջին հրաժեշտը տալու Ռոզալին ՔարթերինԱՄՆ բոլոր առաջին տիկնայք հավաքվել են մի հարկի տակ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու ԱՄՆ նախկին առաջին տիկին Ռոզալին Քարթերին։ Նա կյանքից հեռացել է նոյեմբերի 20-ին 96 տարեկան հասակում։ Նրա մոտ ախտորոշվել է...
16:25 29/11/2023Գազայի հատվածում ապաստարաններում գտնվում է 1,3 մլն մարդ․ ԱՀԿՊաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սրման ֆոնին Գազայի հատվածում ապաստարաններում թաքնվողների թիվը հասել Է 1,3 միլիոնի: Այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Առողջապահության համաշխարհային...
15:10 29/11/2023Լեհաստանում կորոնավիրուսի նոր ալիք է գրանցվել2023 թվականի մարտից ի վեր Covid-ի վարակման ամենաբարձր ցուցանիշները գրանցվել են Լեհաստանում: Այդ մասին հայտնում է RMF24 ռադիոկայանը։ «Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի ավելի քան 3 հազար դեպք,...
14:55 29/11/2023Միխայիլ Բոյարսկին սրտի կաթվածից հետո դեռ հիվանդանոցում էԹատրոնի և կինոյի խորհրդային և ռուսական դերասան, երգիչ և հեռուստահաղորդավար Միխայիլ Բոյարսկու վիճակը, որը սրտի կաթված է տարել, գնահատվում է կայուն, նա դեռ մնում է հիվանդանոցում: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին...
14:11 29/11/2023Պուտինը Փաշինյանի հետ նախատեսված հեռախոսազրույց դեռ չունի, սակայն...ՊեսկովՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ զրույցը դեռևս ներառված չէ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գրաֆիկում: Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Այս պահին ոչ»,-...
13:35 29/11/2023Զախարովա. Մոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի հայկական պարտեզի շուրջ ստեղծված իրավիճակիցՄոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի քրիստոնեական համայնքի ներկայացուցիչների դեմ սադրիչ գործողությունների հաճախակիացման մասին տեղեկություններից։ Այս մասին չորեքշաբթի՝ նոյեմբերի 29-ին,...
13:32 29/11/2023Օյ, պետք չէ առաջնորդվել հույսերով. Զախարովան՝ Փաշինյանի ԱՊՀ գագաթաժողովին մասնակցելու մասին«Օյ, ինձ թվում է՝ պետք է առաջնորդվել ոչ թե հույսերով, այլ հստակ փաստերով»,-ընթացող ճեպազրույցում այսպես արձագանքեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այն հարցին, թե այս անգամ հույս կա,...

15:29 23/04/2024Алиев: Баку согласился на встречу глав МИД Азербайджана и Армении в КазахстанеБаку согласился на предложение Казахстана принять у себя встречу министров иностранных дел Азербайджана и Армении.
11:57 23/04/2024Мхитарян: «Фантастический сезон, мы вошли в историю»Генрих Мхитарян не скрывал радостных эмоций после того, как «Интер» завоевал скудетто. Это случилось вечером 22 апреля. Ранее команда одолела «Милан» в дерби. «Фантастический сезон. Нам удалось войти...
17:29 22/04/2024Путин предложил Алиеву обсудить на переговорах безопасность в регионеВ Кремле проходят переговоры президентов РФ и Азербайджана Владимира Путина и Ильхама Алиева, который находится в России с рабочим визитом.
13:47 22/04/2024Песков: Личный контакт Путина и Пашиняна может состояться в краткосрочной перспективеПрезидент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе возможного в скором времени личного контакта смогут обсудить актуальные вопросы, сказал журналистам пресс-секретарь...
12:43 22/04/2024Имангали Тасмагамбетов: Деятельность Армении в ОДКБ продолжаетсяДеятельность Армении в Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) продолжается, все вопросы повестки решаются в рабочем порядке, заявил ТАСС генеральный секретарь ОДКБ Имангали...
11:51 22/04/2024Al Jazeera: в массовом захоронении в больнице в секторе Газа нашли тела 180 человекСотрудники палестинских экстренных служб нашли на территории медицинского комплекса «Нассер» в городе Хан-Юнис в секторе Газа 180 закопанных тел.
17:36 20/04/2024Сын Рубена Варданяна: Мы боимся за здоровье отца, за его состояниеСын незаконно удерживаемого в бакинской тюрьме бывшего государственного министра Республики Арцах (НКР) Рубена Варданяна – Давид – рассказал телеканалу РБК, что его отец объявил голодовку 5 апреля,...
16:52 20/04/2024Клаар: Евросоюз полностью поддерживает переговорный процесс между Арменией и АзербайджаномЕвросоюз полностью поддерживает переговорный процесс между Арменией и Азербайджаном и цель всеобъемлющего и прочного урегулирования.
15:26 20/04/2024Ученые: Из-за увлечения фастфудом и выпечкой можно потерять памятьИз-за увлечения фастфудом и выпечкой можно потерять память, причем этот процесс необратим, предупредила эндокринолог, доктор медицинских наук Зухра Павлова.
15:19 20/04/2024Три извержения вулкана Руанг произошли в ИндонезииСтолб пепла, закрытый аэропорт и покидающие острова жители. В Индонезии уже пятые сутки бушует вулкан Руанг. Только в субботу там произошло три извержения, сообщает «МИР 24». Вулканическая пыль над...
12:18 20/04/2024Массовая драка на турнире по ММА в Москве: толпа избила армянского бойца Аркадия ОсипянаМассовая драка произошла на турнире по смешанным единоборствам (ММА) Hardcore. Толпа избила армянского бойца Аркадия Осипяна, иранский спортсмен Али Хейбати ударил ногой ринг-герл. Промоушен сообщил,...
11:59 20/04/2024Энтони Блинкен приветствовал согласование Ереваном и Баку Алма-Атинской декларации в качестве основы для делимитации границыГоссекретарь США Энтони Блинкен приветствовал согласование Ереваном и Баку Алма-Атинской декларации в качестве основы для делимитации государственной границы.
11:37 20/04/2024Генсек ООН Гутерриш приветствует соглашение, достигнутое 19 апреля комиссиями по делимитации госграницы между Арменией и АзербайджаномГенеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш призывает Азербайджан и Армению решить все оставшиеся двусторонние вопросы для нормализации отношений.
17:21 19/04/2024Аэропорт Дубая ограничил число прибывающих рейсов на 48 часовМеждународный аэропорт Дубая ограничил число прибывающих рейсов на 48 часов, сообщила компания-оператор аэропорта, пишет МИР 24.
17:14 19/04/2024После визита в Москву Ильхам Алиев проведет переговоры с канцлером ФРГКанцлер ФРГ Олаф Шольц и президент Азербайджана Ильхам Алиев проведут переговоры 26 апреля в Берлине.
17:00 19/04/2024Большой театр покажет в Санкт- Петербурге балет Арама Хачатуряна «Спартак»7 мая в Мариинском театре открывается новая серия гастрольных спектаклей Большого театра России. В этот раз московская труппа покажет в Петербурге два балета — «Спартак» Арама Хачатуряна в постановке...
16:51 19/04/2024Кремль: 22 апреля в Москве пройдут переговоры Путина с АлиевымВ Москве 22 апреля пройдут переговоры президента России Владимира Путина с президентом Азербайджана Алиевым, который приедет в Россию с рабочим визитом, сообщает пресс-служба Кремля.
15:29 19/04/2024Затулин – Манукяну: Исход сначала армян, а затем русских из Карабаха после 2020, 2022-2023 гг. был предопределенПервый заместитель председателя Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин в своем телеграм-канале ответил на письмо...
15:01 19/04/2024Сергей Лавров: Заявления об уходе армян из Карабаха из-за бездействия миротворцев РФ неправильныЗаявления о том, что армяне ушли из Нагорного Карабаха из-за бездействия российских миротворцев являются неправильными.
14:46 19/04/2024Лавров: Армения пока сама не может определить зону ответственности ОДКБ на своей территорииАрмения пока что сама не может определить зону ответственности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) на своей территории.