09:41 07/11/2023Աբորտից հրաժարվող կանանց պետդումայում առաջարկում են խրախուսելՊետդումայի պատգամավոր Սուլթան Խամզաևն առաջարկել է քննարկել աբորտից հրաժարված կանանց ֆինանսական խրախուսում տրամադրելու հարցը։ Նա առաջարկն ուղարկել է երկրի փոխվարչապետին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա...
08:25 07/11/2023Նեթանյահուն հայտարարել է՝ Գազայում հրադադար չի լինիՀրադադարը չի նպաստում հակամարտության կարգավորմանը, քանի որ պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժման դեմ գործում է միայն ռազմական ճնշումը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին Իսրայելի վարչապետ Բենյամին...
23:38 06/11/2023Գենադի Չաստյակովը մահացել է իր ծննդյան օրը՝ նենգ նվերը բացելիսՈւկրաինայի Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար Վալերի Զալուժնին մեկնաբանել է իր օգնական Գենադի Չաստյակովի սպանությունը, որը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 6-ին Կիևի մարզի Չայկի գյուղում։ «Աննկարագրելի ցավ և...
23:03 06/11/2023Գուտերեշ. Գազայի հատվածում հումանիտար ճգնաժամը վերաճել է «մարդկության ճգնաժամի»Իսրայելի պաշտպանության բանակի (IDF) ցամաքային գործողությունների և օդային հարվածների զոհ են դառնում քաղաքացիական անձինք և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: TASS-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է...
22:33 06/11/2023Ալիևի կողմից Հայաստանի հարավի դեմ հնարավոր հարձակումները պահանջում են ԱՄՆ-ի կողմից գործողություն. Ֆրենք ՓալոնԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ֆրենք Փալոնը X սոցիալական ցանցում գրել է. «Հայկական Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցու 35-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ խոսեցի Արցախ ադրբեջանական ներխուժումից...
19:49 06/11/2023«Հեզբոլլահ» շարժումը երեք հարված է հասցրել Իսրայելին Լիբանանի հետ սահմանինԼիբանանի շիական «Հեզբոլլահ» շարժումը հայտարարել է, որ հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հետ սահմանին գտնվող իսրայելական երեք օբյեկտների ուղղությամբ: «Երկուշաբթի օրը Իսլամական դիմադրության մարտիկները...
17:59 06/11/2023Բայրամովը Բուխարեստից կոչով դիմել է ՀայաստանինՋեյհուն Բայրամովը Բուխարեստում իր ռումինացի գործընկեր Լումինիցա Օդոբեսկուի հետ համատեղ ասուլիսում կրկին կոչով դիմել էՀայաստանին: Նրա խոսքերին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «30 տարի անց … նոր...
16:09 06/11/2023ԵԽ-ում կանցկացվի «Արցախահայության իրավունքները և Եվրոպական միությունը» խորագրով խորհրդաժողովԵվրոպական խորհրդարանի կիպրացի պատգամավոր Կոստաս Մավրիդեսի հրավերով, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակի ու «Եվրոպացիները հանուն Արցախի» նախաձեռնության համագործակցության արդյունքում նոյեմբերի 7-ին...
15:18 06/11/2023Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքություն. Երկրորդ կողմը զինված անվտանգության աշխատակիցներ և վարժեցրած շներ էր բերել «Կովերի պարտեզ» կալվածքԵրուսաղեմի Հայոց Պատրիարքությունը տեղեկացնում է, որ «Կովերի պարտեզ» կալվածքի վարձակալությունը չեղյալ հայտարարելու նամակից հետո երկրորդ կողմը, փոխանակ նամակին պատասխան տալու, արձագանքել է կալվածքի...
12:21 06/11/2023Ստեղծված իրավիճակից ելնելով` Հայ համայնքի ներկայացուցիչները, Հայոց Պատրիարքը և հոգևորականները գնացել են «Կովերի պարտեզ»Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքն իսրայելական «XANA CAPITAL» ընկերությանն ուղարկել է հայկական թաղամասի մոտ 25%-ի 99 տարով վարձակալության պայմանագիրը չեղարկելու նամակ: Այս մասին եղել է հրապարակային...
09:40 06/11/2023ՄԱԿ-ում հայտարարել են Գազայի հակամարտության պատճառով կազմակերպությունում ամենամեծ կորուստների մասինՄԱԿ-ի պաղեստինյան փախստականների օգնության և աշխատանքների կազմակերպման գործակալության աշխատակիցների թիվը, որոնք զոհվել են Գազայի հատվածում, հասել է 88-ի՝ ավելի շատ, քան որևէ այլ հակամարտությունում։...
09:00 06/11/2023Պաղեստինը համաշխարհային հանրությանը խնդրել է օգնել դեղերի և վառելիքի ներկրման հարցումՊաղեստինի առողջապահության նախարար Մեյ Քայլեն միջազգային հանրությունից պահանջել է միջոցներ ձեռնարկել, որոնք թույլ կտան Գազայի հատվածի հիվանդանոցների համար դեղորայք և վառելիք ներկրել, գրում է ՏԱՍՍ-ը։...
19:28 05/11/2023Համբուրգում ձերբակալել են ավտոմեքենայով օդանավակայան ներխուժած տղամարդունԻրավապահներն առանց դիմադրության ձերբակալել են տղամարդուն, որը Համբուրգի օդանավակայանում առանց պետհամարանիշի ավտոմեքենայով ներխուժել է թռիչքուղի և մեքենայում պահել իր 4-ամյա դստերը, փոխանցում է...
16:30 05/11/2023Գազայում զոհերի թիվը հասել է 9,7 հազարի․ 4800-ը երեխա էԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 9,7 հազարի, տուժել է ավելի քան 24,8 հազար մարդ, հայտարարել է Գազայի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչ Աշրաֆ ալ-Քիդրան,...
16:51 04/11/2023Համացանցում հայտնվել են Xiaomi-ի առաջին մեքենայի լուսանկարներըՀամացանցում են հայտնվել Xiaomi-ի առաջին մեքենայի լուսանկարները, որոնք արվել են ընկերության գործարաններից մեկում։ Այնտեղ երևում է Սեդանի արտաքին ու ներքին տեսքը։ «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, մեքենան...
16:13 04/11/2023Պատրուշև. Փաշինյանը կարող էր Ղարաբաղի մասին հայտարարություններ անել Արևմուտքի ազդեցության տակՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարություններ է արել 1991 թվականի սահմաններում գտնվող Լեռնային Ղարաբաղի տարածքի մասին՝ ակնհայտորեն Արևմուտքի ազդեցության տակ։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության...
16:01 04/11/2023Պատրուշև. Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագիր կնքելու բոլոր նախադրյալները կանԿան բոլոր նախադրյալները Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու համար: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ...
14:42 04/11/2023ԱԳՆ. Ռուսաստանը Հայաստանին առաջարկել է Հռոմի ստատուտը շրջանցելու ուղիներՄինչ Հայաստանը կվավերացներ Միջազգային քրեական դատարանի (ՄՔԴ) Հռոմի ստատուտը, Մոսկվան առաջարկ էր ներկայացրել Երևանին՝ այն շրջանցելու համար։ «Լենտա.ռու»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են ՌԴ ԱԳ...
13:59 04/11/2023Իսրայելը հարվածել է տեղահանվածներով լի դպրոցի շենքինԻսրայելն ավիահարվածներ է հասցրել Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Ջաբալիա պաղեստինյան փախստականների ճամբարում գտնվող Ալ-Ֆախուրա դպրոցի շենքն, ինչի հետևանքով տուժել է ավելի քան 150 մարդ։ Այս մասին...
11:11 04/11/2023Խորվաթիայի ԱԳ նախարարը փորձել է համբուրել Աննալենա ԲերբոքինԽորվաթիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Գորդան Ռադմանը հինգշաբթի օրը Բեռլինում Եվրամիության նախարարների գագաթնաժողովում փորձել է համբուրել Գերմանիայի ԱԳ նախարար Աննալենա Բերբոքին: Այս մասին...

13:41 12/03/2024Песков: Ереван уведомил Москву о прекращении работы пограничников РФ в «Звартноце»РФ получила уведомление от Армении о прекращении работы российских пограничников в аэропорту «Звартноц», контакты с Ереваном продолжаются, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков в...
12:25 12/03/2024«Лаборатория Касперского»: В 2023 году количество атак на мобильные устройства в мире увеличилось на 52%Эксперты «Лаборатории Касперского» проанализировали ландшафт мобильных угроз 2023 года и пришли к выводу, что растущая распространенность угроз безопасности мобильных устройств сопровождается...
11:40 12/03/2024Владелец «Наполи» пообещал игрокам 10 млн евро за победу над «Барселоной» в ЛЧВладелец итальянского «Наполи» Аурелио Де Лаурентис пообещал футболистам команды бонус в размере 10 миллионов евро в случае выхода в 1/4 финала Лиги чемпионов, сообщает La Gazzetta dello Sport.
11:33 12/03/2024Генсек ОДКБ: надеемся на политическую трезвость руководства АрменииЕреван в последнее время не участвует в работе секретариата Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), но каких-либо официальных заявлений о приостановке членства Армении в организации...
16:07 11/03/2024Момент схода лавины на сноубордиста в Хакасии попал на видеоЛавина сошла на сноубордиста в хакасском поселке Приисковый. Жизнь спортсмена удалось спасти благодаря быстрой реакции других райдеров. Об этом сообщило ГУ МЧС по республике Хакасия. «С середины...
16:00 11/03/2024Кейт Миддлтон извинилась за отретушированное фотоПринцесса Уэльская Кейт Миддлтон принесла извинения перед пользователями Интернета за отретушированное фото с детьми, передает МИР 24.
14:30 11/03/2024Картинную галерею Айвазовского в Феодосии откроют 14 марта после реставрацииЗакрытая три года назад на реставрацию картинная галерея имени Ованнеса Айвазовского в Феодосии откроется в марте, сообщает телеграм-канал Крымского армянского общества.
14:00 11/03/2024Документальный фильм о спасшемся от этнических чисток в Азербайджане армянине получил «Оскар»На прошедшей в Лос-Анджелесе 96-й церемонии вручения призов американской киноакадемии лента «Последняя ремонтная мастерская» (The Last Repair Shop) получила «Оскар» в номинации «Лучший документальный...
13:34 11/03/2024Голливудский актер Джон Сина вышел голым на объявление премии «Оскар»В ночь на 11 марта в Лос-Анджелесе прошла 96-я церемония вручения наград премии «Оскар»-2024. Во время презентации номинации за лучшие костюмы на сцене внезапно появился рестлер и актёр Джон Сина. Он...
12:21 11/03/2024Сурен Суренянц: Армении открытым текстом предлагают стать Украиной-2Заместитель министра обороны Соединенного Королевства Джеймс Хиппи заявил: «Великобритания признает данное решение (о заморозке членства в ОДКБ.
12:03 11/03/2024«Оскар»-2024:«Оппенгеймер» собрал целый урожай призовНа прошедшей в Лос-Анджелесе 96-й церемонии вручения призов американской киноакадемии лента украинского режиссера Мстислава Чернова «20 дней в Мариуполе» получила «Оскара» за лучший полнометражный...
11:54 11/03/2024Захарова: Париж изображает миротворчество в Закавказье на фоне провала в АфрикеФранция после провала своей африканской политики пытается создать себе образ миротворца в Закавказье, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
11:44 11/03/2024DM: ведущие мировые СМИ отозвали фото Кейт Миддлтон из-за подозрений на ретушьВедущие мировые новостные агентства отозвали ранее опубликованную Кенсингтонским дворцом фотографию принцессы Уэльской Кейт Миддлтон в окружении трех ее детей из опасений, что оно отредактировано,...
11:40 11/03/2024Народная артистка России Моргунова умерла из-за оторвавшегося тромбаНародную артистку России, диктора Центрального телевидения СССР Светлану Моргунову знала вся страна, зрители ее очень любили.
17:08 09/03/2024В Берлине из-за давления азербайджанского лобби отменили презентацию книги о культурном наследии АрцахаЗаведующий кафедрой культурологии исторического факультета ЕГУ, доктор исторических наук, профессор, руководитель осуществлявшей раскопки в Тигранакерте экспедиционной группы, научный руководитель...
16:43 09/03/2024Протестующие польские фермеры:«Готовьтесь! 20 марта Польша остановится!»Протестующие польские фермеры готовятся 20 марта парализовать страну, заявил журналистам один из лидеров протестов в Западно-Поморском воеводстве Станислав Варна.
16:38 09/03/2024В Европарламенте пройдет конференция по вопросу удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленныхВ Европейском парламенте 19 марта под патронажем депутата крупнейшей фракции Европарламента – Европейской народной партии (ЕНП) – Андрея Ковачева из Болгарии пройдет конференция по вопросу...
16:09 09/03/2024Соревнования по перетягиванию самого длинного каната в мире прошли в УэльсеНа пляже в Уэльсе собрались 100 человек, чтобы принять участие в соревнованиях по перетягиванию самого длинного в мире каната.
14:06 09/03/2024Медики: Волны жары на 50-60% повышают риск преждевременных родовАвстралийские медики обнаружили, что эпизоды аномально жаркой погоды и волны жары повышают риск преждевременных родов примерно на 50-60%, что в особенности характерно для беременных, проживающих в...
14:02 09/03/2024Председатель Военного комитета ЕС: Армения – важный партнер на Южном КавказеГлава представительства Республики Армения в ЕС, посол Тигран Балаян встретился с председателем Военного комитета Европейского союза генералом Робертом Бригером.