10:09 04/11/2023Նեպալում երկրաշարժի հետևանքով 129 մարդ է մահացելՆեպալի հյուսիս-արևմուտքում ուրբաթ գիշերը տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով առնվազն 129 մարդ է զոհվել։ Եցս 140 մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության...
09:59 04/11/2023Գուտերեշը քննադատել Է Գազայում շտապ օգնության շարասյան վրա Իսրայելի հարվածըՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշը հայտարարել է, որ ցնցված է Գազայի հատվածում «շտապ օգնության» շարասյան վրա Իսրայելի հարվածի մասին հաղորդագրություններից: Նշենք՝ նոյեմբերի 3-ին Իսրայելի բանակը...
17:51 03/11/2023Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է «Բարսելոնայի» հետ խաղի հայտացուցակում«Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանն ընդգրկվել է թիմի հայտացուցակում՝ «Բարսելոնայի» հետ Լա լիգայի 12-րդ տուրի հանդիպման համար: sport24.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի...
17:05 03/11/2023Էրդողանը Տոկաևին թուրքական էլեկտրական շարժիչով մեքենա է նվիրելԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Ղազախստանի նախագահ Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին թուրքական արտադրության TOGG էլեկտրական մեքենա է նվիրել: Այդ մասին հայտնում է Ղազախստանի ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։...
14:49 03/11/2023Պետքարտուղարությունը պատժամիջոց է սահմանել Գլեբ Տրոցենկոյի նկատմամբ, որը հանդիսանում է ԶՄՊԿ-ի հիմնական շահառուներից մեկըԱՄՆ պետքարտուղարությունը ընդլայնել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների շրջանակը, որի մեջ ներառվել են նաև նոր գործարարներ։ «ՏԱՍՍ» գործակալության փոխանցմամբ, պատժամիջոցներ են սահմանվել նաև գործարար Գլեբ...
10:18 03/11/2023Beatles-ի նոր երգը թողարկվել է արհեստական ինտելեկտի շնոհիվ«Լիվերպուլյան քառյակի» փլուզումից կես դար անց Beatles-ի երկրպագուները կարող են լսել լեգենդար ռոք խմբի նոր երգը։ «Now and then» սինգլը թողարկվել է հինգշաբթի։ Եվրանյուզը գրում է, որ կոմպոզիցիան հիմնված...
08:50 03/11/2023ԱՄՆ-ում ցանկանում են 115 տարով ազատազրկել FTX կրիպտոարժույթի բորսայի հիմնադրինԱՄՆ-ի դատարանը մեղավոր է ճանաչել FTX բորսայի կրիպտոարժույթի հիմնադիր Սեմ Բենքման Ա-Ֆրիդին խարդախության և դավադրության մեղադրանքով, գրում է «Գազետա․ռու»-ն՝ հղում անելով CNBC հեռուստաալիքին։ FTX-ը 2022...
08:29 03/11/2023Իսրայելի Պաշտպանության բանակը հայտարարել է Գազա քաղաքի շրջափակման մասինԻսրայելի պաշտպանության բանակի (ՑԱԽԱԼ) ուժերն այս պահին գտնվում են Գազայի հատվածի վարչական կենտրոնի տարածքում և շրջապատում են այն մի շարք ուղղություններից: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի բանակի...
23:29 02/11/2023Միշուստինը հաստատել է Հայաստանում նոր գլխավոր հյուպատոսություն բացելու համաձայնագիրըՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսություն բացելու պայմանագիրը նոյեմբերի 2-ին հաստատել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը: rossaprimavera.ru-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնի է դառնում...
21:14 02/11/2023Իրանի գերագույն առաջնորդի խորհրդականն առաջարկել է «չհարձակման պակտ» կնքելԻրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Հոմենեիի խորհրդական, գեներալ Ռահիմ Սաֆավին Չինաստան կատարած այցի ընթացքում Շանհայի համագործակցության կազմակերպությանը (ՇՀԿ) անդամ երկրներին առաջարկել է «չհարձակման պակտ»...
20:20 02/11/2023ԵԽԽՎ համազեկուցողները մոնիթորինգային այցով կժամանեն Հայաստան, կհանդիպեն նաև ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներինԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ)՝ Հայաստանի պարտավորությունների կատարման մոնիթորինգի գծով համազեկուցողներ Կիմմո Կիլյունենը՝ Ֆինլանդիայից և Բորիանա Աբերգը՝ Շվեդիայից նոյեմբերի 6-8-ը...
19:33 02/11/2023ՀԱՄԱՍ-ը հրթիռներ է արձակում Թել Ավիվի ուղղությամբՊաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ռազմական թևը՝ Ալ-Քասամ բրիգադները, հայտարարել են, որ հրթիռներ են արձակում Թել Ավիվի ուղղությամբ՝ ի պատասխան խաղաղ բնակչության ռմբակոծությունների: «Ալ-Քասամ բրիգադները...
14:14 02/11/2023Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետՀայաստանի հավաքականի և «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն ամուսնացել է հաղորդավարուհի Յանա Ռոմաշկինայի հետ: Ֆուտբոլիստն ու հեռուստահաղորդավարուհին ամուսնացել են հոկտեմբերի 24-ին։ Հիշեցնենք, որ...
12:41 02/11/2023Հռոմի պապը խոստովանել է՝ սիրում է ծովը, բայց գրեթե 50 տարի այնտեղ չի եղելՀռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսն խոստովանել է, որ սիրում է ծովը, սակայն վերջին անգամ այնտեղ եղել է 1975 թվականին: Նրա խոսքերը մեջբերում Է ՏԱՍՍ-ը։ «Ես սիրում եմ ծովը.
11:12 02/11/2023Որն է Գազայում մեծ թվով երեխաների զոհվելու պատճառըԳազայի հատվածում զոհված երեխաների մեծ թիվը բացատրվում է «այդ տարածաշրջանի ժողովրդագրության առանձնահատկություններով, որին բնորոշ է ծնելիության բարձր մակարդակը»։ Այս մասին գրում է բրիտանական...
10:07 02/11/2023Օտարերկրացիներին և վիրավոր պաղեստինցիներին առաջին անգամ թույլ են տվել փախչել ԳազայիցԻսրայելա-պաղեստինյան պատերազմի մեկնարկից ի վեր առաջին անգամ հնարավորություն է ընձեռվել օտարերկրացիներին ու վիրավոր պաղեստինցիներին լքել Գազայի հատվածը։ Արտոնված փախուստի ժամանակ հարյուրավոր մարդիկ...
09:59 02/11/2023Սուրբ Սոֆիայի մզկիթը հնարավոր է վերանորոգվիԹուրքիայի իշխանությունները ծրագրում են վերականգնել Ստամբուլի Սուրբ Սոֆիա մզկիթը։ artguide.com-ի հաղորդմամբ, ստեղծվել է գիտական խորհուրդ, որի ղեկավարությամբ ստեղծվում են վերականգնման ծրագրեր։ Հատուկ...
09:53 02/11/2023Հռոմի պապը հրաժարվել է Մարադոնային և Մեսսիին անվանել լավագույն ֆուտբոլիստներՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը «Rai 1» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ արգենտինացի Լիոնել Մեսսին և Դիեգո Մարադոնան լավագույն ֆուտբոլիստները չեն և նշել է բրազիլացի Պելեի մեծությունը,...
09:45 02/11/2023Ռուս պրանկերների հետ Իտալիայի գործող վարչապետի զրույցը հունից հանել է նախկինինՏիեզերական մասշտաբի ձախողում, լուրջ վնաս ու խաբեություն։
08:27 02/11/2023ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը Գազայի «Ջաբալիա» ճամբարին հասցված հարվածներն արյունալի սպանդ է անվանելՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) հայտարարություն է տարածել Գազայի «Ջաբալիա» փախստականների ճամբարում Իսրայելի հարվածներից հետո երեխաների զոհվելու և վիրավորվելու վերաբերյալ, փոխանցում է...

18:34 03/12/2021Putin-Biden talks to be held via videoconference, no date specified – KremlinThe exact date of the upcoming videoconference talks between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Joe Biden has not yet been coordinated, but work is underway, Kremlin spokesman...
16:15 03/12/2021US tightens travel rules amid new Omicron casesPresident Joe Biden has unveiled stricter Covid-19 travel rules as the US confirmed a handful of cases of the Omicron variant from coast to coast, BBC News reports.
10:35 03/12/2021Man dressed as ninja attacks two policewomen in FranceTwo policewomen in Cherbourg, France, have been injured after being attacked by a man dressed as a ninja, The Independent reports, citing officials.
20:32 02/12/2021Putin, Biden will speak directly in the near future, Blinken saysU.S. Secretary of State Antony Blinken warned Moscow of the "severe costs" Russia would pay if it invaded Ukraine, urging his Russian counterpart on Thursday to seek a diplomatic exit from the...
17:43 02/12/2021Blinken calls for direct dialogue between the governments of Armenia and Azerbaijan"In the Caucasus, we do welcome the resumption of direct dialogue between the governments of Armenia and Azerbaijan," the US Secretary of State Antony Blinken stated on Thursday during his remarks at...
16:12 02/12/2021Kiev’s rhetoric suggests looming military scenario in Donbass – KremlinHostilities in Ukraine are still highly probable and Kiev’s aggressive rhetoric suggests a possible military scenario in Donbass, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as saying on Thursday.
12:53 02/12/2021Mkhitaryan happy with his new role in RomaHenrikh Mkhitaryan spoke to DAZN and shared his thoughts on his new role within Jose Mourinho’s system shortly before the Bologna-Roma match on Wednesday, RomaPress reported.
12:27 02/12/2021Armenian humanitarian mission in Syria delivers over 3.5 tons of aid to Aleppo hospitalsThe Armenian humanitarian mission in Syria has delivered more than 3.5 tons of medical supplies to Aleppo hospitals, the Armenian Center for Humanitarian Demining and Expertise said in a Facebook...
10:25 02/12/2021Apple and Spotify reveal most-streamed songs of 2021Pop stars Ed Sheeran, Taylor Swift and Bad Bunny were among the most-streamed artists of 2021, BBC News reported, citing figures from Apple Music and Spotify.
18:05 01/12/2021Levon Aronian now listed on FIDE website as representative of the United StatesArmenian GM Levon Aronian has completed his transfer from Armenia to the United States and is now listed as an American player on the FIDE ranking lists.
17:05 01/12/2021Putin, Erdogan to discuss Ukraine in a telephone conversation - PeskovRussian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan may have a telephone conversation on December 3, during which Ukraine will possibly be discussed, Kremlin Spokesman...
15:22 01/12/2021Tel Aviv named world's most expensive cityTel Aviv has overtaken Paris, as well as Hong Kong and Zurich, to become the world’s most expensive city, The Independent reports, citing new research.
14:45 01/12/2021Leonardo DiCaprio sells his Malibu home for $10.3 millionLeonardo DiCaprio has sold his property in California’s upscale Malibu after calling it home for more than 20 years – and in this autumn’s hot real estate market, he bagged above asking price for the...
11:19 01/12/2021Armenian businessman wins $1 million in Dubai Duty Free drawAn Armenian businessman in Dubai won $1 million (around Dh3.67 million) in the latest Dubai Duty Free (DDF) Millennium Millionaire draw on Tuesday, Gulf News reported.
10:38 01/12/2021Armenian FM Ararat Mirzoyan to leave for SwedenOn December 1-3, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan will pay a working visit to Stockholm, Sweden to participate in the 28th Ministerial Council of the Organization for Security and...
10:28 01/12/2021Omicron symptoms 'very mild' so far, says South African doctorA South African doctor who was one of the first to suspect a different coronavirus strain among patients said on Sunday that symptoms of the Omicron variant were so far mild and could be treated at...
20:08 30/11/2021Lukashenko says he plans to visit CrimeaBelarusian President Alexander Lukashenko told Ria Novosit that he plans to visit Crimea and agreed on it with Russian President Vladimir Putin.
19:02 30/11/2021Europe and France must support the Armenian people in the face of Azerbaijani-Turkish aggression - French Senate"France must show itself worthy of the hope it lit in the Armenian hearts," the official Twitter account of the French Senate wrote on Tuesday.
16:52 30/11/2021Russia to evacuate more citizens from Taliban-controlled AfghanistanRussia will deliver another humanitarian aid shipment to Afghanistan on December 1, a spokesperson for the Russian embassy in Kabul told TASS on Tuesday.
15:33 30/11/2021Barbados declares Rihanna a national heroBarbadian singer and businesswoman Rihanna has been declared a national hero by the country's prime minister, Sky News reports.