12:25 28/10/2023Արգենտինայում թռչնագրիպից սատկել է ծովառյուծի 2,5 հազար ձագՎերջին 26 օրվա ընթացքում արգենտինական Չուբուտ նահանգի Պուերտո Մադրին քաղաքի ափերի մոտ հայտնաբերվել են մոտ 2500 ծովառյուծի ձագերի մարմիններ, որոնք սատկել են H5N1 թռչնագրիպի վիրուսից:Այդ մասին Nacion...
12:15 28/10/2023Ղազախստանի հնքահորում պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 21-իՂազախստանի Կարագանդա քաղաքում գտնվող հանքահորում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի: Այս մասին հայտնում է Tengrinews.kz տեղական հրատարակությունը՝ վկայակոչելով ArcelorMittal...
11:58 28/10/2023Իրանը փորձարկել է «Karran» մարտական ԱԹՍ ի կատարելագործված տարբերակը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ներկայացրել է համառոտ տեղեկություններ նախորդ շաբաթվա ժամանակամիջոցում Իրանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին.
11:42 28/10/2023Գերմանիան 1000 զինվորական է ուղարկել Կիպրոս և Հորդանան՝ իր քաղաքացիներին տարհանելու համարԳերմանիայի զինված ուժերը մոտ 1000 զինվորական է տեղակայել Կիպրոսում և Հորդանանում, տարածաշրջանից Գերմանիայի քաղաքացիներին տարհանելու նպատակով, առաջին հերթին՝ Իսրայելից։ Այս մասին հայտնում է DPA...
11:30 28/10/2023Իսրայելի ցամաքային հարձակման փորձերը ձախողվել են.Պաղեստինի ներկայացուցիչԻսրայելի եռակողմ ցամաքային հարձակման փորձը Գազայի հատվածի վրա ձախողվել է, և նրանք մեծ կորուստներ են կրել:Al Mayadeen TV-ին ասել է արտերկրում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ղեկավարության անդամ Ալի Բարաքան:...
11:18 28/10/2023Իսրայելին ԱՄՆ-ի օգնության շարունակության դեպքում Իրանը սպառնում է նոր ճակատներ բացելԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը Bloomberg-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ ԱՄՆ-ի դեմ նոր ճակատներ կբացվեն, եթե նա շարունակի օգնություն ցուցաբերել Իսրայելին։ «Նոր ճակատներ...
10:30 28/10/2023Հյուսիսային Ամերիկայի հրեական ֆեդերացիաները 550 միլիոն դոլարի նվիրատվություն են հավաքել Իսրայելի համարՀյուսիսային Ամերիկայի հրեական ֆեդերացիաները մոտ 550 միլիոն դոլարի նվիրատվություն են հավաքել Իսրայելի համար: Այս մասին հայտնում է The Jerusalem Post թերթը։ Ինչպես հրատարակությանը հայտնել է...
10:12 28/10/2023Ղազախստանում հանքի հրդեհի զոհերի թիվը հասել է 11-իՂազախստանի Կարագանդայի շրջանի Կոստենկոյի հանքավայրում տեղի ունեցած վթարի զոհերի թիվը յոթից հասել է 11-ի, 18 վիրավոր հանքափոր հիվանդանոցում է: «ՌԻԱ նովոստին» գրում է, որ այդ մասին հայտնել է շրջանի...
09:37 28/10/2023Հայաստանը պաշտպանել է ՄԱԿ-ի ԳԱ բանաձևը Գազայի և Իսրայելի վերաբերյալՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան ընդունել է արաբական երկրների բանաձևը, որը կոչ է անում անհապաղ զինադադար հաստատել պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության գոտում: Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի թղթակիցը։...
09:00 28/10/2023Էրդողանը կոչ է անում քաղաքացիներին շաբաթ մասնակցել Ստամբուլում կայանալիք Պաղեստինին աջակցող ցույցինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կոչ է արել իր համաքաղաքացիներին մասնակցել շաբաթ օրը Ստամբուլում կայանալիք Պաղեստինի աջակցության հանրահավաքին։ «Ես մեր ազգի յուրաքանչյուր ներկայացուցչի հրավիրում...
22:58 27/10/2023Իրանը Իսրայելի քաղաքական համակարգը լիովին փլուզված է համարումԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ամերիկյան Morning Edition ռադիոյին տված հարցազրույցում ասել է, որ Իսրայելի անվտանգությունն ու քաղաքական համակարգը լիովին փլուզվել են, և միակ...
19:29 27/10/2023«Հայաստանն ու Բուշն անձամբ» գիրքը անձամբ նվիրեցի նախագահ Բուշի որդուն՝ նախագահ Բուշին․ Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է․ «Հայաստանն ու Բուշն անձամբ» գիրքը անձամբ նվիրեցի նախագահ Բուշի որդուն՝ նախագահ Բուշին: Իրենից էլ ստացա իր գիրքը՝ նախագահ Բուշ ավագի մասին, բնականաբար մակագրված:...
17:53 27/10/2023ԵՄ առաջնորդները հաստատակամ են շարունակելու միջնորդական առաքելությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջևԲրյուսելում կայացած գագաթնաժողովից հետո ԵՄ առաջնորդները հայտարարեցին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման հարցում միջնորդությունը շարունակելու մտադրության մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ...
17:51 27/10/2023Հայաստանյայց Եկեղեցու եվրոպական երկրների հայրապետական պատվիրակները և առաջնորդները հանդիպել են ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարինՀանդիպմանը հոգևոր առաջնորդները նշել են, որ ժամանակն է միջազգային հանրությունը պատժամիջոցներ կիրառի Ադրբեջանի նկատմամբ՝ կանխելու համար նրա ռազմատենչ քաղաքականության հետագա դրսևորումները:
16:53 27/10/2023Երրորդ համաշխարհային պատերազմը կարող է սկսվել Մերձավոր Արևելքից. ԼուկաշենկոԵրրորդ համաշխարհային պատերազմը կարող է սկսվել Մերձավոր Արևելքում, եթե իսրայելապաղեստինյան ներկայիս հակամարտությունը սրվի: Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն՝ պատասխանելով...
16:27 27/10/2023Գազայում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհվել է ավելի քան 7,3 հազար մարդ, որից 3038-ը՝ երեխաԳազայի հատվածում իսրայելական հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը գերազանցել է 7,3 հազարը, տուժել է գրեթե 19 հազար մարդ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել Է Գազայի առողջապահության նախարարությունը:...
15:25 27/10/2023Ուկրաինան հուլիսին ստացել է Թուրքիայում արտադրված կասետային զինամթերքՈւկրաինան հուլիսին ստացել է թուրքական արտադրության կասետային զինամթերք, նախկինում հայտնի էր միայն ԱՄՆ-ից մատակարարումների մասին։ Այս մասին հայտնում է ամերիկյան Defense One պորտալը՝ հղում անելով...
14:38 27/10/2023ՌԴ-ն Ֆինլանդիային հայտնել է սահմանային համագործակցության մասին համաձայնագիրը դադարեցնելու մասինՖինլանդիայի դեսպան Անտտի Հելանտերան կանչվել է ՌԴ ԱԳՆ, որտեղ նրան հայտնել են սահմանային համագործակցության մասին համաձայնագրի գործողության դադարեցման մասին: «Գազետա․ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել...
12:57 27/10/2023Ցանկացած արյունահեղություն, տառապանք պետք է սգալ նույն հարգանքով․ սուպերմոդել Բելլա ՀադիդՊաղեստինա-հոլանդական ծագմամբ ամերիկացի սուպերմոդել Բելլա Հադիդը խոսել է Գազայի հատվածին սահմանակից իսրայելական տարածքների վրա ՀԱՄԱՍ-ի հարձակումների մասին։ «Լենտա․ռու»-ի փոխանցմամբ գրառումը հայտնվել է...
10:04 27/10/2023Պետդեպի խոսնակ. Մենք շարունակում ենք մտածել, որ երկու կողմերը կհասնեն խաղաղության համաձայնագրին«Մենք շարունակում ենք մտածել, որ խաղաղությունը բխում է երկու կողմերի շահերից, դա բխում է տարածաշրջանի շահերից, դա բխում է աշխարհի շահերից»,-հայտարարել է Պետդեպւ խոսնակ Մեթյու Միլլերը՝ ճեպազրույցի...

13:27 19/11/2021Rep. Katherine Clark: Azerbaijan must acknowledge and respect Armenian sovereigntyCongresswoman Katherine Clark, Assistant Speaker of the U.S. House of Representatives, voiced support for Armenia following the latest Azerbaijani attack. “I stand with the people of Armenia who have...
11:44 19/11/2021Philippines to reopen to vaccinated foreign tourists 'soon'The Philippines has approved a plan to allow entry soon to foreign tourists vaccinated against COVID-19, its tourism ministry said on Friday, following moves by other Southeast Asian countries to...
10:25 19/11/2021Sen. Menendez urges end to US military aid to AzerbaijanSenator Bob Menendez (D-NJ), Chairman of the U.S. Senate Foreign Relations Committee, on Thursday expressed concerns over reports of Armenian casualties and captives following Azerbaijan’s attack at...
19:15 18/11/2021Lavrov, OSCE chief to discuss ways to resolve situation in ArtsakhRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will hold talks with Swedish top diplomat and Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Chairperson-in-Office Ann Linde on November 19,...
17:52 18/11/2021Turkish FM assails Macron's call for Libya withdrawal - 'France has no right'France has no right to comment on Turkey’s military presence in Libya, which is part of Ankara’s deal with the legitimate Libyan government, the Turkish foreign minister said on Wednesday, according...
17:12 18/11/2021Ann Linde had a 'good conversation' with Azerbaijani FM on recent escalationAnn Linde, Chairperson-in-Office of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) held a phone conversation on Thursday with Azerbaijani FM Jeyhun Bayramov.
15:46 18/11/2021Maléna returns to represent Armenia at the Junior Eurovision Song Contest in Paris14-year-old singer Maléna will represent Armenia at the Junior Eurovision Song Contest 2021 in Paris, the Public TV Channel reported.
12:09 18/11/2021State of emergency declared in Canadian province amid major stormA state of emergency has been declared in the Canadian western province of British Columbia after a major storm cut road and rail links in the region, BBC News reports.
15:51 17/11/2021Russian, EU diplomats discuss Armenian-Azerbaijani clashes during a phone callDeputy Foreign Minister of Russia Andrey Rudenko held a phone conversation with EU Special Representative for the South Caucasus Toivo Klaar, the press department at the Russian foreign ministry...
14:43 17/11/2021Tension persists at Armenian-Azerbaijani contact line despite measures taken, says CSTO chiefTension persists at the contact line of the Armenian and Azerbaijani forces in Nagorno-Karabakh, despite measures that are being taken, Secretary General of the Collective Security Treaty...
13:18 17/11/2021Frida Kahlo self-portrait sells for record $35 million at Sotheby'sA self-portrait by Mexican artist Frida Kahlo featuring her husband, artist Diego Rivera, sold at auction on Tuesday for $34.9 million, the highest price ever paid for a painting by a Latin American...
11:51 17/11/2021CoE chief deeply concerned about reports of incidents between Armenia and AzerbaijanThe Secretary General of the 47-nation Council of Europe, Marija Pejčinović Burić, has made the following statement on the increased tensions between Armenia and Azerbaijan on Tuesday: “I am deeply...
11:40 17/11/2021Rep. Schiff: US must do everything to deter Azerbaijan’s ongoing aggression against ArmeniaU.S. Congressman Adam Schiff denounced the Azerbaijani attack on the Armenian positions along the eastern border section on Tuesday, urging the United States to do everything possible to deter...
10:58 17/11/2021Canada deeply concerned about recent Armenia-Azerbaijan border clash, FM saysCanada is deeply concerned about the recent fighting on the Armenia-Azerbaijan border, Foreign Minister of Canada Mélanie Joly said on Wednesday.
10:23 17/11/2021Blinken: Recent increase in tension stresses need for comprehensive and sustainable Karabakh settlementU.S. Secretary of State Antony Blinken released a statement on the increased tensions between Armenia and Azerbaijan on Tuesday. “The United States is deeply concerned about reports of intensive...
19:08 16/11/2021Charles Michel calls for urgent de-escalation of situation on Armenian-Azerbaijani borderEuropean Council President Charles Michel called for urgent de-escalation of the situation and full cease-fire along the Armenian-Azerbaijani border.
18:08 16/11/2021OSCE chief concerned over reported incidents along Armenia-Azerbaijan borderOSCE Chairperson-in-Office, Swedish Foreign Minister Ann Linde has expressed concerns over reported incidents along the Armenia-Azerbaijan border, calling for an immediate de-escalation of the...
15:15 16/11/2021Trump Organization reportedly selling Washington hotel for $375mThe Trump Organization has reportedly reached a deal to sell its prized Washington hotel for $375m (£279m), BBC News reports.
16:41 15/11/2021EU to broaden Belarus sanctions on Monday - BorrellEU foreign ministers will widen sanctions on Belarus on Monday to include airlines and travel agencies thought to involved in bringing migrants to the bloc's border, the European Union's foreign...
14:43 15/11/2021China fighting spread of its biggest COVID-19 outbreakChina is battling the spread of its biggest COVID-19 outbreak caused by the Delta variant, according to numbers announced on Monday, with travellers from a city where infections have grown faster...