18:08 27/07/2023Ավստրալիայում ավելի քան 50 սև դելֆին ափ է նետվելԱվստրալիայում 51 սև դելֆիններ հայտնվել են Չեյնս-Բիչ լողափում: «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ, բոլոր կենդանիները սատկել են։ Ինչպես հայտնել են Արևմտյան Ավստրալիա նահանգի իշխանությունները, ներկայում...
17:25 27/07/2023Երևանը հուլիսին ռուսաստանցիների շրջանում հանգստանալու համար ամենահայտնի ուղղությունների եռյակում է2023 թվականի հուլիսին Ստամբուլում հանգստանալու ռուսաստանցիների պահանջարկն աճել է 29 տոկոսով, Մինսկում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 35 տոկոսով։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին է...
15:10 27/07/2023Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանը միացել է Լաչինի միջանցքն ապաշրջափակելու կոչինԱդրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բուայոնը Twitter-ի իր միկրոբլոգում կիսվել է ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հայտարարությամբ Արցախի...
13:16 27/07/2023Հայաստանից ո՞ր ապրանքներն են առավել հաճախ գնում առցանց գնումների սիրահարները2023 թվականի առաջին կիսամյակում հայկական արտադրության ապրանքների նկատմամբ հետաքրքրությունը շարունակում է աճել՝ տեսականու ընդլայնման և Wildberries միջազգային առցանց հարթակում հայ ձեռներեցների թվի...
12:53 27/07/2023Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ «Սկալա-2023» զորավարժություններինՀայաստանը չի մասնակցի Բելառուսում ՀԱՊԿ երկրների փրկարարների զորավարժություններին։ ՀՀ ՆԳՆ-ից Armenia Sputnik-ից հայտնել են, որ պատճառը փրկարար ծառայության աշխատակիցների ծանրաբեռնվածությունն է։...
11:49 27/07/2023Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայազգի շախմատիստուհի Աթուսա Պուրքաշյանի հետԱմերիկացի հայտնի գրոսմայստեր Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայկական արմատներով իրանցի շախմատիստուհի, կանանց գրոսմայստեր 35-ամյա Աթուսա Պուրկաշյանի հետ։ Աթուսա Պուրկաշյանը սոցցանցերում հարսանեկան...
11:21 27/07/2023«Ռոսսելխոզնադզոր»-ն արգելել է Ադրբեջանից ավելի քան 47 տոննա լոլիկի և 14 տոննա ելակի ներմուծումը ՌուսաստանԴաղստանի Հանրապետությունում «Ռոսսելխոզնադզոր»-ի վարչությունն արգելել է Ադրբեջանից 61,2 տոննա բուսական ծագման արտադրանքի ներկրումը: «Ինտերֆաքս-Ադրբեջան»-ի փոխանցմամբ, չի թույլատրվել ներմուծել է 47,2...
08:55 27/07/2023Ադրբեջանի իշխանությունները պարտավոր են երաշխավորել անվտանգությունն ու ազատ տեղաշարժը Լաչինի միջանցքով․ ԲորելԵվրոպական միությունը խորապես մտահոգված է հումանիտար լուրջ իրավիճակով, որին բախվում է տեղի բնակչությունը նախկին Լեռնային Ղարաբաղի ինքնավար մարզում: Այս մասին հայտարարել է ԵՄ դիվանագիտության ղեկավար...
00:37 27/07/2023Մահացել է իռլանդացի հայտնի երգչուհի Շինեյդ Օ' Քոնորը57 տարեկան հասակում մահացել է իռլանդացի հայտնի երգչուհի Շինեյդ Օ'Քոնորը, գրում է «Daily Mail»-ը։ Պարբերականը նշում , որ «Nothing Compares to You» հիթի կատարողի մահվան մասին հայտնի է դարձել անցած...
17:48 26/07/2023Արսեն Զախարյանը «Լացիոյում» տարեկան կվաստակի 1,8 միլիոն եվրոՄոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը կտեղափոխվի Հռոմի «Լացիո»։ Ըստ իտալացի լրագրող Նիկոլո Սկիրայի, «Լացիոն» կիսապաշտպանի հետ հինգ տարվա պայմանագիր կկնքի։ RT-ն գրում է, որ 20-ամյա...
16:55 26/07/2023Անոմալ շոգի պատճառով բռնկված հրդեհները ոչնչացրել են Եվրոպայի հարավում գտնվող անտառներըԵվրոպայի հարավը ծածկված է անտառային հրդեհներով։ Հրդեհը մոտենում է Ֆրանսիայի, Խորվաթիայի բնակավայրերին, Իտալիայի 17 քաղաքներում գործում է վտանգի «կարմիր» մակարդակ, հայտնում են «Միր 24»-ի թղթակիցները:...
15:53 26/07/2023Մեկ շաբաթից ավելի Հռոդոսում չի հաջողվում մարել անտառային հրդեհներըՀունական Հռոդոսում հրդեհների պատճառով մարդկանց ջրով և էլեկտրաէներգիայով ապահովելու հետ կապված խնդիրներ են առաջացել։ Այս մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն։ Ըստ աղբյուրի՝ լրագրող Վիկտորիա Վերները պատմել է, որ...
15:14 26/07/2023«Ազնավուրը Կասպարյանի աչքերով» ցուցահանդես ՓարիզումՓարիզի 9-րդ թաղամասի քաղաքապետարանում բացվել է ֆրանսահայ մեծանուն լուսանկարիչ Ռոժե Կասպարյանի՝ «ԱԶՆԱՎՈՒՐԸ ԿԱՍՊԱՐՅԱՆԻ ԱՉՔԵՐՈՎ» ցուցահանդեսը։ Շառլ Ազնավուրի հարյուրամյակին նախընթաց Փարիզի 9-րդ թաղամասի...
13:50 26/07/2023Զախարովա. Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորումը հեշտ չէ, բայց խաղաղությունն այլընտրանք չունի«Ռուսաստանի համար երկու եղբայրական ժողովուրդների հաշտեցման գործընթացը պետք է ընդգրկի նաև հումանիտար ոլորտը, ինչպես նշված է Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2022 թվականի...
13:15 26/07/2023Տոյվո Կլաար. Կարևոր է, որ ԿԽՄԿ-ն կարողանա ազատ աշխատելՀարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին Թվիթերի իր էջում կիսվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի երեկ տարածած հայտարարությունն ու գրել.
08:54 26/07/2023Էրդողանը խախտել է Ռուսաստանի հանդեպ ստանձնած պարտավորությունները․ Պետդումայի փոխխոսնակԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը խախտել է Ռուսաստանի հանդեպ ստանձնած պարտավորությունները: Այս մասին հայտարարել է Պետդումայի փոխխոսնակ Պյոտր Տոլստոյը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Գործակալության...
18:12 25/07/2023Մոսկվայում բանակցություններ են ընթանում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջևՀուլիսի 25-ին Մոսկվայում տեղի են ունենում Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ...
18:06 25/07/2023Լավրովը Բայրամովի հետ հանդիպմանը. ԼՂ-ին և դրա հետ կապված ամեն հարց արժանի են կանոնավոր ուշադրության«Մենք ցանկանում ենք այսօրվա հանդիպումը օգտագործել մեր տարածաշրջանի կարևորագույն խնդիրներից մեկը լուծելու համար, ես նկատի ունեմ Հարավային Կովկասում իրավիճակի երկարաժամկետ կայունացումը»,- Մոսկվայում...
15:05 25/07/2023ԿԽՄԿ. Չնայած համառ ջանքերին, մենք չենք կարողանում Լաչինի միջանցքով մարդասիրական օգնություն հասցնել խաղաղ բնակչությանը«Չնայած համառ ջանքերին, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն (ԿԽՄԿ) ներկայումս չի կարողանում մարդասիրական օգնություն հասցնել խաղաղ բնակչությանը Լաչինի միջանցքով կամ որևէ այլ ճանապարհով, ներառյալ Աղդամը»,-...
13:36 25/07/2023«Cherlato». Պաղպաղակ՝ երգչուհի ՇերիցԱմերիկյան դերասանուհի և երգչուհի Շերը` Շերիլին Սարգսյանը հայտնել է, որ Լոս Անջելեսում թողարկում է սեփական «Ջելատո» ապրանքանիշը։ 77-ամյա երգչուհին սոցիալական ցանցերում տեսանյութ է հրապարակել, որում...

13:33 18/11/2023Вопрос армянских прав в Иерусалиме касается всех армян мираЦентральный совет АРФД «Ай Дата» заявляет, что приложит все усилия для защиты тысячелетних прав Армянского патриархата и армянской общины Иерусалима.
12:44 18/11/2023В Израиле сообщили о въехавших в Газу 26 грузовиках с гуманитарной помощью«26 грузовиков с гуманитарной помощью были проверены и отправлены в Газу через КПП "Рафах"», – говорится в сообщении, опубликованном на странице офиса в соцсети X.
12:02 18/11/2023Песков сказал, что у него нет данных о приезде Пашиняна на саммиты СНГ и ЕАЭСЕреван в последнее время пропускает встречи в некоторых интеграционных форматах. Так, Пашинян не будет присутствовать на предстоящем саммите ОДКБ в Минске.
11:33 18/11/2023Сегодня отмечается День рождения Деда Мороза: сколько ему исполнилось?Великий Устюг был официально назван родиной российского Деда Мороза не так давно — в 1999 году.
20:31 17/11/2023Шварценеггер заявил о необходимости «свежей крови» в Белом домеОн рассказал, что сочувствует тем американцам, которые обеспокоены возможностью нового противостояния Байдена и Трампа на выборах в 2024 году.
19:19 17/11/2023ЦАХАЛ: Армия нашла в школах и детском саду на севере Газа оружие и снарядыВ дополнение силы ЦАХАЛ нашли множество оружия ХАМАС... в начальной школе.
18:26 17/11/2023В мессенджере появились чаты с помощниками на базе ИИВ меню чатов появилась специальная иконка, нажав на которую можно начать общение с виртуальным помощником.
18:12 17/11/2023МУС объявил, что Армения станет его полноправным членом с 1 февраля 2024 годаЕреван официально подал документы для ратификации Римского статута 14 ноября.
17:41 17/11/2023Врач Утюмова: недостаток витамина D в зимние месяцы усиливает аппетит«Компенсировать это можно, например, за счет увеличения яркости ламп дневного освещения», — дала совет гастроэнтеролог.
16:13 17/11/2023Bloomberg: Шольц не одобрит продажу Турции истребителей EurofighterКанцлер, скорее всего, не даст согласия, в том числе и потому, что ранее Анкара закупила средства ПВО у России, а также из-за задержки ратификации членства Швеции в Североатлантическом альянсе.
15:53 17/11/2023Сенат принял блокирующий военную помощь США Азербайджану законопроект единогласноСенат США 16 ноября принял законопроект «Акт армянской обороны», автором которого является сенатор от штата Мичиган Гэри Питерс и цель которого – аннулирование права президента на ежегодную отмену...
15:11 17/11/2023Меган Маркл появилась на публике в наряде за десятки тысяч рублейКроме того, знаменитость уложила волосы в гладкий пучок и дополнила образ миниатюрными золотистыми серьгами-кольцами, браслетом и черным клатчем.
14:57 17/11/2023Посол Армении в РФ рассказал, что может помочь справиться с вызовами современностиИменно культура способна помочь человечеству справиться с вызовами нового времени, заявил посол Армении в Москве Вагаршак Арутюнян в ходе дискуссии с главой Министерства культуры РФ Ольгой Любимовой...
13:56 17/11/2023Матвиенко: Западу не удастся расколоть содружество стран СНГЗападным странам не удастся расколоть содружество стран СНГ, разорвать связи между Россией и странами Центральной Азии, заявила спикер Совфеда Валентина Матвиенко.
12:31 17/11/2023Картина армянского режиссера о поисках погибшего в 44-дневной войне в Арцахе брата получила 2 премии на фестивале в АмстердамеНа авторитетном международном конкурсе документального кино в Амстердаме IDFA фильм армянского режиссера Шогакат Варданян «1489» удостоен сразу двух премий – «Лучший фильм» и FIPRESCI.
10:34 17/11/2023Лавров назвал выдачу Парижем ордера на арест Асада проявлением предвзятости судаГлава МИД России Сергей Лавров назвал проявлением предвзятости суда выдачу Францией международного ордера на арест президента Сирии Башара Асада.
10:25 17/11/2023Что ждет бравшего интервью у Путина немецкого журналиста?Немецкому журналисту Хуберту Зайпелю, который брал интервью у президента Владимира Путина, грозит судебное разбирательство в Германии после сообщений о "получении гонорара из России".
20:46 16/11/2023Посольство: Франция с глубокой озабоченностью следит за продолжающейся ситуацией в армянском квартале Старого города в ИерусалимеЭто следует немедленно прекратить.
20:33 16/11/2023При частичном обрушении дома в Астрахани погибла женщина«Предварительно, есть один погибший (женщина 1939 года), несколько человек числятся пропавшими без вести», – написал он.
20:19 16/11/2023Сенат США принял резолюцию, запрещающую предоставление военной помощи АзербайджануСенат США принял резолюцию, запрещающую предоставление военной помощи Азербайджану. Отметим, что сенаторы проголосовали за документ C.3000, который не позволяет американскому президенту обойти...