15:54 22/07/2023Մոսկվայում ՀԱՊԿ շտաբի դիմաց կասկածելի տուփ է հայտնաբերվելՄոսկվայի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության կենտրոնակայանի մոտ կասկածելի տուփ է հայտնաբերվել՝ «Ռադիում» մակագրությամբ: Շաբաթ օրը ՏԱՍՍ-ին այդ մասին հայտնել են արտակարգ...
15:24 22/07/2023«ՌԻԱ նովոստի»-ի ռազմական լրագրող Ռոստիսլավ Ժուրավլևը զոհվել է հատուկ գործողության գոտումՌոստիսլավ Ժուրավլևը լուսաբանել է նաև 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմն Արցախի Հանրապետությունում։
14:58 22/07/2023ՌԴ դեսպանը կանչվել է Լեհաստանի ԱԳՆՎարշավայում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Անդրեևին կանչել են Լեհաստանի ԱԳՆ՝ սյդ երկրի մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսքերի պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին շաբաթ օրը հայտարարել է Լեհաստանի արտաքին...
14:28 22/07/2023Դատական բարեփոխումների դեմ բողոքող հազարավոր ցուցարարներ մոտեցան ԵրուսաղեմինՀազարավոր մարդիկ մոտեցել են Երուսաղեմին շաբաթ օրը կեսօրին՝ կառավարության դատաիրավական բարեփոխումների դեմ բողոքի երթի շրջանակներում: Թել Ավիվ-Երուսաղեմ մայրուղու երթևեկությունը դժվարացել է, հաղորդում...
13:11 22/07/2023Ուկրաինայի ԶՈւ-ն հայտնել է Բելառուսի հետ սահմանների մոտ ավելի քան 2,5 հազար ականների տեղադրման մասին.Անցած շաբաթվա ընթացքում Ուկրաինայի Զինված ուժերը Բելառուսի հետ սահման տանող ճանապարհներին ավելի քան 2,5 հազար հակատանկային ական են տեղադրել։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի...
12:33 22/07/2023Կոպենհագենում Իրաքի դեսպանատան մոտ Ղուրան են այրում«Դանիական հայրենասերներ» (Danske Patrioter) ծայրահեղական խմբավորման անդամները Կոպենհագենում Իրաքի դեսպանատան դիմաց հրկիզել են Ղուրանի պատճենը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ ակցիան հեռարձակվել է...
12:18 22/07/2023Ռուսաստանը և Չինաստանը համատեղ ռազմածովային զորավարժություններ են անցկացնումՌուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի նավերը կրակել են Ճապոնական ծովում գտնվող թիրախի վրա՝ «Հյուսիս. Փոխազդեցություն - 2023» զորավարժության ժամանակ, որը կգործի հուլիսի 20-ից 23-ը։ Այս մասին հայտնել են...
12:01 22/07/2023Թուրքիան կդժվարացնի քաղաքացիության տրամադրումըԹուրքիան կդժվարացնի օտարերկրացիների համար Թուրքիայի քաղաքացիություն ստանալը՝ Եվրամիության (ԵՄ) անդամակցության գործընթացի շրջանակներում: Շաբաթ օրը գրել է Hürriyet թերթը՝ վկայակոչելով դիվանագիտական...
11:48 22/07/2023ԱՄՆ հետախուզությունը հայտնել է Բելռուսին Ռուսաստանի մարտավարական միջուկային զենքի փոխանցման մասինԱՄՆ պաշտպանության հետախուզական գործակալությունը կասկած չունի, որ Ռուսաստանն արդեն Բելառուսին է փոխանցել մարտավարական միջուկային զենքի առաջին խմբաքանակը։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով...
11:13 22/07/2023Մարոկկոյի ափերի մոտ նավը բախվել է ժայռերին, ինչի հետևանքով վեց միգրանտ է զոհվելՄարոկկոյի ափերի մոտ նավակի վթարի հետևանքով վեց միգրանտ է մահացել:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Maghreb Arabe Presse-ը՝ հղում անելով իշխանություններին: «Վեց մարդ խեղդվել է այն...
10:40 22/07/2023Կանխատեսվում է «ջերմային պայթյունի» անցումը Եվրոպայից ԹուրքիաՌուսաստանի հիդրոօդերևութաբանության կենտրոնի գիտական տնօրեն Ռոման Վիլֆանդը հայտնել է, որ Սահարա անապատում «ջերմային պայթյունի» հետևանքով առաջացած ջերմային ալիքը Եվրոպայից տարածվում է դեպի հարավային...
10:09 22/07/2023Սպիտակ տունը չգիտի, թե ուր է կորել Չինաստանի արտգործնախարարըԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը խոստովանել է, որ ԱՄՆ իշխանությունները տեղեկություններ չունեն հանրային տարածքից Չինաստանի արտգործնախարար Ցին Գանգի անհետացման պատճառների...
17:12 21/07/2023Ալիևը հաստատել է Մոսկվայում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպումըԱլիևը հաստատել է Մոսկվայում Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպումը
13:18 21/07/2023Մինվոդից Երևան ուղևորված ռուսական ինքնաթիռի շարժիչի կապարիչն ընկել էՀայաստան թռչող ռուսական ավիաընկերության ինքնաթիռը հարկադրված է եղել շտապ փոխել ուղղությունը և վայրէջք կատարել։ Այս մասին հայտնում է «Авиаторщина» թելեգրամյան ալիքը։ Նշվում է, որ ինքնթիռի ձախ շարժիչի...
21:44 20/07/2023Էրդողանը ՄԱԿ-ին կոչ է արել ճանաչել Հյուսիսային Կիպրոսի ինքնահռչակ թուրքական հանրապետությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հինգշաբթի օրը ՄԱԿ-ին կոչ է արել ճանաչել Հյուսիսային Կիպրոսի ինքնահռչակ Թուրքական Հանրապետության (ՀԿԹԿ) պետականությունը։ «Թուրքիան խաղաղություն և...
18:05 20/07/2023Թուրքական ընկերությունը հերքել է իր նավից՝ Ղրիմի կամրջի վրա հարձակման մասնակցության մասին տեղեկությունըՂրիմի կամրջի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակմանը «Խուդայար Յուսիֆզադե» նավի հնարավոր մասնակցության մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը, քանի որ արտակարգ իրավիճակի պահին այն...
17:20 20/07/2023Մեկ տարով երկարաձգել է Տոյվո Կլաարի մանդատըԵվրամիության խորհուրդը այսօր մեկ տարով երկարաձգել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի Տոյվո Կլաարի մանդատը։ Խորհրդի մամուլի հաղորդագրության...
17:05 20/07/2023Բնական հրդեհներ և աննորմալ շոգեր. Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկները դժգոհում են դժոխային պայմաններիցԱնտառային հրդեհների դեմ պայքարող Թուրքիան հինգշաբթի օրվանից շոգի նոր ալիք է ակնկալում, այն հատկապես կազդի երկրի արևմուտքի և հանրաճանաչ հանգստավայրերի վրա: Այդ մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ Յենի...
16:47 20/07/2023ԱՄՆ-ում կինը մարդասպան է վարձել իր երեք տարեկան որդուն սպանելու համարԱՄՆ-ի ոստիկանությունը ձերբակալել է 18-ամյա աղջկա, որը փորձել է պատվիրել իր երեք տարեկան երեխայի սպանությունը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է CBS-ը՝ հղում անելով իրավապահ...
16:20 20/07/2023Էրդողանը կարծում է, որ Կիպրոսում պետք է լինեն երկու իրար հավասար պետություններՌեջեփ Թայիփ Էրդողանը հինգշաբթի մասնակցել է չճանաչված Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետությունում (ՀԿԹՀ) Էրջանի նոր օդանավակայանի բացման արարողությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նա հույս է հայտնել, որ...

16:15 10/06/2021UN: Child labour rises globally for first time in 20 yearsFor the first time in two decades, the number of children being put to work has risen – to 160 million worldwide, representing an increase of 8.4 million over four years – while millions of other are...
15:05 10/06/2021Biden drops Trump ban on TikTok, WeChatU.S. President Joe Biden on Wednesday withdrew a series of Trump-era executive orders that sought to ban new downloads of WeChat and TikTok, and ordered a Commerce Department review of security...
14:58 10/06/2021European Parliament approves digital Covid certificateThe European Parliament announced its authorization of the use of digital Covid certificates within the European Union on Wednesday, saying that it is now up to member states to apply the rules,...
14:18 10/06/2021Putin-Biden summit to take place at Villa La Grange on June 16Russian Presidents Vladimir Putin and US President Joe Biden will hold a meeting at the Villa La Grange in Geneva on June 16, a Swiss foreign ministry spokesperson told TASS on Thursday.
12:15 10/06/2021OSCE Secretary General to discuss security issues in the region during a trip to RussiaOrganization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Secretary General Helga Maria Schmid will visit Moscow on June 21-24, an OSCE Secretariat spokesperson told TASS on Thursday.
13:58 09/06/2021US super-rich 'pay almost no income tax'Details claiming to reveal how little income tax US billionaires pay have been leaked to a news website, BBC News reports.
12:38 09/06/2021Double Eagle gold coin sells for record $18.9 million at Sotheby's auctionA 1933 Double Eagle gold coin sold for a record-setting $18.9 million at auction in New York on Tuesday, and the world's rarest stamp went for $8.3 million, Reuters reported.
10:56 09/06/2021Oil prices climb on signs of strong fuel demand recoveryOil prices rose for a second session on Wednesday on signs of strong fuel demand in western economies, while the prospect of Iranian supplies returning faded as the U.S.
10:13 09/06/2021Meet Grace, the healthcare robot COVID-19 createdThe Hong Kong team behind celebrity humanoid robot Sophia is launching a new prototype, Grace, targeted at the healthcare market and designed to interact with the elderly and those isolated by the...
17:34 08/06/2021New York City Opera announces appointment of Constantine Orbelian as music director and principal conductorNew York City Opera (Michael Capasso, General Director) has announced the appointment of internationally acclaimed conductor and pianist Constantine Orbelian as the company’s Music Director and...
14:29 08/06/2021Work on program of Russia-US summit in Geneva is in progressWork on the program of the Russia-US summit in Geneva is underway, Kremlin Aide Yuri Ushakov said on Tuesday, TASS news agency reported.
13:48 08/06/2021Obama criticizes Republicans for embracing 2020 falsehoodsFormer US President Barack Obama said Republicans have been "cowed into accepting" a series of positions that "would be unrecognizable and unacceptable even five years ago or a decade ago," telling...
12:32 08/06/2021Mona Lisa replica set to fetch up to €300,000 at auctionA replica of Leonardo da Vinci's famous Mona Lisa painting is going on sale in Paris, where it is expected to fetch up to €300,000 ($365,645; £257,813), BBC News reports.
10:13 08/06/2021US approves first new Alzheimer's drug in 20 yearsThe first new treatment for Alzheimer's disease for nearly 20 years has been approved by regulators in the United States, paving the way for its use in the UK, BBC News reports.
15:09 07/06/2021Dozens killed in Pakistan train crashDozens of passengers were killed and several others injured after a train collision in southern Pakistan on Monday morning, CNN reported.
13:51 07/06/2021Zakharova: Russia ready for dialogue with NATORussia is ready to discuss issues of de-escalation and preventing incidents with the North Atlantic Alliance, but without engaging military experts this dialogue makes no sense, Russian Foreign...
12:54 07/06/2021Over 200 leaders urge G7 to help vaccinate world’s poorestMore than 100 former prime ministers, presidents and foreign ministers are among 230 prominent figures calling on the leaders of the powerful G7 countries to pay two-thirds of the $66bn (£46.6bn)...
11:27 07/06/2021Kamala Harris' plane forced to return due to technical problemA technical problem that involved “no immediate safety issue” forced Vice President Kamala Harris’ plane to return to Joint Base Andrews in Maryland about 30 minutes after she had left Sunday on a...
10:43 07/06/2021Legendary Georgian puppeteer Rezo Gabriadze dies at 84One of the Soviet art world's most famous figures, Georgian theatre director Rezo Gabriadze, has died at 84 in Tbilisi, BBC News reports.
10:15 07/06/2021Harry and Meghan announce birth of baby girlThe Duke and Duchess of Sussex have announced the birth of their second child, a baby girl, BBC News reports.