15:54 22/07/2023Մոսկվայում ՀԱՊԿ շտաբի դիմաց կասկածելի տուփ է հայտնաբերվելՄոսկվայի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության կենտրոնակայանի մոտ կասկածելի տուփ է հայտնաբերվել՝ «Ռադիում» մակագրությամբ: Շաբաթ օրը ՏԱՍՍ-ին այդ մասին հայտնել են արտակարգ...
15:24 22/07/2023«ՌԻԱ նովոստի»-ի ռազմական լրագրող Ռոստիսլավ Ժուրավլևը զոհվել է հատուկ գործողության գոտումՌոստիսլավ Ժուրավլևը լուսաբանել է նաև 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմն Արցախի Հանրապետությունում։
14:58 22/07/2023ՌԴ դեսպանը կանչվել է Լեհաստանի ԱԳՆՎարշավայում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Անդրեևին կանչել են Լեհաստանի ԱԳՆ՝ սյդ երկրի մասին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսքերի պատճառով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին շաբաթ օրը հայտարարել է Լեհաստանի արտաքին...
14:28 22/07/2023Դատական բարեփոխումների դեմ բողոքող հազարավոր ցուցարարներ մոտեցան ԵրուսաղեմինՀազարավոր մարդիկ մոտեցել են Երուսաղեմին շաբաթ օրը կեսօրին՝ կառավարության դատաիրավական բարեփոխումների դեմ բողոքի երթի շրջանակներում: Թել Ավիվ-Երուսաղեմ մայրուղու երթևեկությունը դժվարացել է, հաղորդում...
13:11 22/07/2023Ուկրաինայի ԶՈւ-ն հայտնել է Բելառուսի հետ սահմանների մոտ ավելի քան 2,5 հազար ականների տեղադրման մասին.Անցած շաբաթվա ընթացքում Ուկրաինայի Զինված ուժերը Բելառուսի հետ սահման տանող ճանապարհներին ավելի քան 2,5 հազար հակատանկային ական են տեղադրել։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի...
12:33 22/07/2023Կոպենհագենում Իրաքի դեսպանատան մոտ Ղուրան են այրում«Դանիական հայրենասերներ» (Danske Patrioter) ծայրահեղական խմբավորման անդամները Կոպենհագենում Իրաքի դեսպանատան դիմաց հրկիզել են Ղուրանի պատճենը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ ակցիան հեռարձակվել է...
12:18 22/07/2023Ռուսաստանը և Չինաստանը համատեղ ռազմածովային զորավարժություններ են անցկացնումՌուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի նավերը կրակել են Ճապոնական ծովում գտնվող թիրախի վրա՝ «Հյուսիս. Փոխազդեցություն - 2023» զորավարժության ժամանակ, որը կգործի հուլիսի 20-ից 23-ը։ Այս մասին հայտնել են...
12:01 22/07/2023Թուրքիան կդժվարացնի քաղաքացիության տրամադրումըԹուրքիան կդժվարացնի օտարերկրացիների համար Թուրքիայի քաղաքացիություն ստանալը՝ Եվրամիության (ԵՄ) անդամակցության գործընթացի շրջանակներում: Շաբաթ օրը գրել է Hürriyet թերթը՝ վկայակոչելով դիվանագիտական...
11:48 22/07/2023ԱՄՆ հետախուզությունը հայտնել է Բելռուսին Ռուսաստանի մարտավարական միջուկային զենքի փոխանցման մասինԱՄՆ պաշտպանության հետախուզական գործակալությունը կասկած չունի, որ Ռուսաստանն արդեն Բելառուսին է փոխանցել մարտավարական միջուկային զենքի առաջին խմբաքանակը։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով...
11:13 22/07/2023Մարոկկոյի ափերի մոտ նավը բախվել է ժայռերին, ինչի հետևանքով վեց միգրանտ է զոհվելՄարոկկոյի ափերի մոտ նավակի վթարի հետևանքով վեց միգրանտ է մահացել:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Maghreb Arabe Presse-ը՝ հղում անելով իշխանություններին: «Վեց մարդ խեղդվել է այն...
10:40 22/07/2023Կանխատեսվում է «ջերմային պայթյունի» անցումը Եվրոպայից ԹուրքիաՌուսաստանի հիդրոօդերևութաբանության կենտրոնի գիտական տնօրեն Ռոման Վիլֆանդը հայտնել է, որ Սահարա անապատում «ջերմային պայթյունի» հետևանքով առաջացած ջերմային ալիքը Եվրոպայից տարածվում է դեպի հարավային...
10:09 22/07/2023Սպիտակ տունը չգիտի, թե ուր է կորել Չինաստանի արտգործնախարարըԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը խոստովանել է, որ ԱՄՆ իշխանությունները տեղեկություններ չունեն հանրային տարածքից Չինաստանի արտգործնախարար Ցին Գանգի անհետացման պատճառների...
17:12 21/07/2023Ալիևը հաստատել է Մոսկվայում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպումըԱլիևը հաստատել է Մոսկվայում Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների առաջիկա հանդիպումը
13:18 21/07/2023Մինվոդից Երևան ուղևորված ռուսական ինքնաթիռի շարժիչի կապարիչն ընկել էՀայաստան թռչող ռուսական ավիաընկերության ինքնաթիռը հարկադրված է եղել շտապ փոխել ուղղությունը և վայրէջք կատարել։ Այս մասին հայտնում է «Авиаторщина» թելեգրամյան ալիքը։ Նշվում է, որ ինքնթիռի ձախ շարժիչի...
21:44 20/07/2023Էրդողանը ՄԱԿ-ին կոչ է արել ճանաչել Հյուսիսային Կիպրոսի ինքնահռչակ թուրքական հանրապետությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հինգշաբթի օրը ՄԱԿ-ին կոչ է արել ճանաչել Հյուսիսային Կիպրոսի ինքնահռչակ Թուրքական Հանրապետության (ՀԿԹԿ) պետականությունը։ «Թուրքիան խաղաղություն և...
18:05 20/07/2023Թուրքական ընկերությունը հերքել է իր նավից՝ Ղրիմի կամրջի վրա հարձակման մասնակցության մասին տեղեկությունըՂրիմի կամրջի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակմանը «Խուդայար Յուսիֆզադե» նավի հնարավոր մասնակցության մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը, քանի որ արտակարգ իրավիճակի պահին այն...
17:20 20/07/2023Մեկ տարով երկարաձգել է Տոյվո Կլաարի մանդատըԵվրամիության խորհուրդը այսօր մեկ տարով երկարաձգել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի Տոյվո Կլաարի մանդատը։ Խորհրդի մամուլի հաղորդագրության...
17:05 20/07/2023Բնական հրդեհներ և աննորմալ շոգեր. Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկները դժգոհում են դժոխային պայմաններիցԱնտառային հրդեհների դեմ պայքարող Թուրքիան հինգշաբթի օրվանից շոգի նոր ալիք է ակնկալում, այն հատկապես կազդի երկրի արևմուտքի և հանրաճանաչ հանգստավայրերի վրա: Այդ մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ Յենի...
16:47 20/07/2023ԱՄՆ-ում կինը մարդասպան է վարձել իր երեք տարեկան որդուն սպանելու համարԱՄՆ-ի ոստիկանությունը ձերբակալել է 18-ամյա աղջկա, որը փորձել է պատվիրել իր երեք տարեկան երեխայի սպանությունը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է CBS-ը՝ հղում անելով իրավապահ...
16:20 20/07/2023Էրդողանը կարծում է, որ Կիպրոսում պետք է լինեն երկու իրար հավասար պետություններՌեջեփ Թայիփ Էրդողանը հինգշաբթի մասնակցել է չճանաչված Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետությունում (ՀԿԹՀ) Էրջանի նոր օդանավակայանի բացման արարողությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նա հույս է հայտնել, որ...

12:13 15/11/2023Стало известно о реакции Лукашенко на решение Пашиняна не ехать на саммит ОДКБАрмянский лидер уже не в первый раз отказывается принимать участие в интеграционных мероприятиях. Так, в октябре он пропустил саммит СНГ в Бишкеке.
11:06 15/11/2023Индийская компания Sasaa Electronics начнет сборку дронов РФ в марте 2024 годаОтмечалось, что это первый выход отечественных систем БПЛА на международный рынок.
10:10 15/11/2023ЮНИСЕФ: В секторе Газа находятся около миллиона детей, многие пропали без вестиВ секторе Газа находятся около миллиона детей, многие из них пропали без вести или оказались под обломками рухнувших зданий, заявила исполнительный директор детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) Кэтрин Рассел,...
09:47 15/11/2023Госдеп США: Покинувшее Нагорный Карабах население имеет право вернутьсяЭто право, которое должно быть защищено.
20:21 14/11/2023Посол Армении в Андорре вручил свои верительные грамоты президенту Франции МакронуПосольство Армении в Испании сообщает: «13 ноября посол РА Сос Аветиян, который является по совместительству Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Армении в Княжестве Андорра (резиденция в...
19:57 14/11/2023Пиджак покойного лидера ЛДПР Жириновского выставили на аукцион за 200 тыс. рублей«Пиджак сшит ФГУП "Президент-Сервис". Есть следы бытования. В хорошем состоянии», — уточняют на сайте.
19:11 14/11/2023Один из основателей группы «Алиса» Шаталин скончался в возрасте 63 летПричина смерти и другие подробности не приводятся.
18:04 14/11/2023YouTube начнет требовать помечать созданный при помощи нейросетей контентДля маркировки контента, созданного при помощи ИИ, будут использоваться разные виды меток, а авторам видео при загрузке будет предложена опция уведомить об этом зрителя, пишет YouTube.
17:18 14/11/2023Британскому королю Карлу III сегодня исполняется 75 летКороля также поздравили в соцсетях наследный принц Уильям и его супруга Кэтрин, принцесса Уэльская.
16:33 14/11/2023WhatsApp запустил голосовые чаты в больших группахПри помощи новой функции участники беседы могут отправлять бесшумные уведомления с приглашением в голосовой чат.
16:08 14/11/2023Роспотребнадзор: Число случаев коронавируса в РФ возросло за неделю на 22%«По итогам 45-ой недели 2023 года в стране зарегистрировано свыше 43 тысяч случаев заболевания, что 22% выше, чем на прошлой неделе», – говорится в сообщении.
15:12 14/11/2023На Гавайях из-за засухи появилось ярко-розовое озероСитуацию усугубляет засуха на Мауи — из-за долгого отсутствия дождей в водоем перестали впадать ручьи, которые вымывали соль.
14:27 14/11/2023Азербайджан назвал неадекватными высказывания Борреля об АрменииМИД Азербайджана назвал неприемлемыми и неадекватными высказывания Верховного представителя Европейского Союза по иностранным делам и политике безопасности Жозепа Борреля.
14:19 14/11/2023Бельгийский комитет АРФД отказался от встречи с Заре Синаняном«Комитет армян Бельгии» 11 ноября инициировал встречу представителей армянской общины с Главным уполномоченным по делам диаспоры аппарата премьер-министра Армении Заре Синаняном.
13:32 14/11/2023Песков: Об отказе Пашиняна приехать на саммит ОДКБ можно только сожалетьПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя отказ премьер-министра Армении Никола Пашиняна приехать на саммит ОДКБ, сказал, что если это так, то можно только выразить сожаление, потому...
13:00 14/11/2023Армия Израиля: Число покинувших сектор Газа гражданских могло превысить миллионВ результате эскалации палестино-израильского конфликта северную часть сектора Газа могли покинуть уже более миллиона человек, заявил на брифинге представитель Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ)...
12:39 14/11/2023Какие вещи необходимо взять в поездку осенью и зимой? Советы экспертовЭксперты рассказали, какие вещи необходимы туристам в поездки в холодное время года, передает РИА Новости со ссылкой на tutu.
11:49 14/11/2023Институт Лемкина решительно осуждает вынесенный Азербайджаном приговор 68-летнему арцахцу Вагифу ХачатрянуИнститут Лемкина по предотвращению геноцида решительно осуждает вынесенный Азербайджаном 7 ноября 2023 года 68-летнему арцахцу Вагифу Хачатряну приговор.
10:59 14/11/2023Катрин Колонна: Франция ждет решения ЕС поддержать Армению через Европейский фонд мираМинистр иностранных дел Франции Катрин Колонна ожидает, что заседающий в понедельник в Брюсселе Совет ЕС на уровне глав МИД заявит о твердой поддержке Армении, в том числе через Европейский фонд мира.
10:38 14/11/2023На Christie’s установлено шесть аукционных рекордов на работы художников XX векаНа состоявшихся в Нью-Йорке торгах искусством XX века Christie’s установлено шесть аукционных рекордов на работы Фернандо Ботеро, Ричарда Дибенкорна, Аршила Горки, Барбары Хепуорт, Джоан Митчелл и...