12:00 25/07/2023Ռուսաստանում 2024 թ-ից զորակոչային տարիքը կլինի 18-30 տարեկան2024 թվականի հունվարի 1-ից Ռուսաստանում զորակոչային տարիքն այսուհետ կլինի 18-ից 30 տարեկան։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, դա բխում է ՌԴ «Զինվորական ծառայության տարիքը բարձրացնելու մասին» օրենքի նախագծի երկրորդ...
10:41 25/07/2023Մթերքներ, որոնց գործածությունը խիստ բացասաբար է անդրադառնում մաշկի վրաԿան մի շարք հայտնի մթերքներ, որոնք կարող են բացասաբար ազդել որոշ մարդկանց մաշկի վրա։ Բժիշկ, պլաստիկ վիրաբույժ Մադինա Բայրամուկովայի խոսքով՝ մաշկին հատկապես վնաս են հասցնում չբալանսավորված սննդակարգն...
10:29 25/07/2023«Կասպերսկի» ընկերությունը պարզել է, թե ինչպես է կառուցված Malware-as-a-Service շուկան«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները պարզել են, թե ինչպես են կառուցված Malware-as-a-Service (MaaS – վնասաբեր ծրագրային ապահովումը (ՎԾԱ) որպես ծառայություն) ծառայությունները, ինչպիսի վնասաբեր ծրագրեր...
10:03 25/07/2023«Ալ-Հիլալը» պատրաստ է Մբապեի համար 300 միլիոն եվրո ծախսելԱյս տրանսֆերը, եթե կայանա, կարող է ռեկորդային լինել ֆուտբոլի պատմության մեջ։
08:30 25/07/2023Հունաստանում բռնկված անտառային հրդեհները լուրջ վտանգ են ստեղծել տեղի բնակիչների և զբոսաշրջիկների համարԵվրոպայի մեծ մասը շարունակում է գտնվել բարձր ջերմային ալիքի ներքո: Հունական կղզիները մեծապես տուժել են անտառային հրդեհներից։ Տեղի բնակիչները մտահոգված են իրենց անվտանգության համար։ Իշխանությունները...
19:20 24/07/2023Ժուրավլևի մահը լրագրողների վրա կանխամտածված հարձակման հետևանք է․ ՊեսկովՌԻԱ Նովոստիի ռազմական թղթակից Ռոստիսլավ Ժուրավլևի մահը լրագրողների վրա կանխամտածված հարձակման հետևանք է, սա շատ ծանր հանցագործություն է ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
18:22 24/07/2023«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ դրանք ցույց կտան, թե ինչպես կարելի է հյուրընկալել համաշխարհային սպորտային...
16:05 24/07/2023Հուլիսի 25-ին Մոսկվայում կկայանան ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների բանակցություններըՀուլիսի 25-ին Մոսկվայում տեղի կունենան եռակողմ և առանձին երկկողման բանակցություններ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի արտաքին գործերի...
15:57 24/07/2023Քանի դեռ ԵՄ-ն ճնշում չի գործադրում Ադրբեջանի վրա դատարանի որոշումը կատարելու հարցում, մեղսակից է Ադրբեջանի անմարդկային օրակարգին․ ԵԽ պատգամավորԵվրոպական խորհրդարանի գերմանացի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնի խոսքով` Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակն անտանելի և անընդունելի է։...
14:54 24/07/2023Թրամփը քննադատել է Բայդենին զինամթերքի պակասի մասին խոստովանության համարԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը «Fox News» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում քննադատել է Սպիտակ տան ներկայիս ղեկավար Ջո Բայդենին՝ հայտարարելով, թե Պենտագոնը բավարար հրետանային զինամթերք չունի։...
13:07 24/07/2023«Բարբի» ֆիլմը հանգստյան օրերին գլխավորել է Ռուսաստանի և ԱՊՀ-ի վարձույթներըԳրետա Գերվիգի «Բարբի» ֆիլմը՝ Ռայան Գոսլինգի և Մարգո Ռոբիի գլխավոր դերակատարմամբ, անցած հանգստյան օրերին Ռուսաստանում և ԱՊՀ-ում գլխավորել է կինովարձույթը՝ հավաքելով 95 միլիոն ռուբլի, գրում է «Ռիա...
08:40 24/07/2023Մոսկվայում կանխել են ոչ բնակելի շենքերի վրա ուկրաինական ԱԹՍ-ների հարձակման փորձըՀուլիսի 24-ի վաղ առավոտյան ուկրաինական երկու անօդաչու թռչող սարքեր փորձել են հարձակվել Մոսկվայի վրա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ հարձակման արդյունքում ոչ ոք չի տուժել, լուրջ վնասներ չկան։ Ինչպես նշել են ՌԴ...
20:00 22/07/2023Մերձմոսկովյան Իստրայում առանձնատունը զավթած տղամարդը լիկվիդացվել էՄերձմոսկովյան Իստրայի գյուղերից մեկում բարիկադավորած զինված տղամարդը վերացվել է:«ՌԻԱ նովոստի»ժի փոխանցմամբ՝ ասել է քաղաքային շրջանի ղեկավար Տատյանա Վիտուշևան։ «SOBR-ի աշխատակիցների՝ տուն գրոհելու...
19:45 22/07/2023Մահացել է Չարլի Չապլինի դուստրըՓարիզում 75 տարեկան հասակում մահացել է անգլիացի նշանավոր կինոդերասան, կատակերգու Չարլի Չապլինի դուստրը՝ դերասանուհի Ժոզեֆին Չապլինը։ Այդ մասին գրում է Le Figaro-ն։ Իզվեստիան գրում է, որ նրա մահվան...
19:00 22/07/2023Ուրուգվայում մոտ 2000 սատկած պինգվին ծովից ափ է դուրս մղվելՎերջին տասը օրվա ընթացքում Ուրուգվայում ափ է դուրս մղվել առնվազն 2000 սատկած մագելանյան պինգվին՝ առանց թռչնագրիպի նշանների: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Pais թերթը՝ հղում անելով...
18:15 22/07/2023Սերբիայի հյուսիսում փոթորկի զոհերի թիվը հասել է երեքիՍերբիայի հյուսիսում շաբաթ գիշեր տեղի ունեցած փոթորկի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երեքի, ևս մեկ մարդ զոհվել է հյուսիսարևմտյան Բաչկա Պալանկա քաղաքում: Փոթորիկը Սերբիայի հյուսիսում՝ մեծությամբ երկրորդ...
17:05 22/07/2023Չելյաբինսկ-Երևան չվերթի հետաձգումը հետաքրքրել է դատախազությանըՉելյաբինսկում «Բալանդինո» օդանավակայանից Երևան չվերթը հետաձգվում է չորս ժամով։ 87 ուղևոր չի կարողանում օդ բարձրանալ։ Իրավիճակը վերահսկողության տակ է վերցրել տրանսպորտի դատախազությունը։ Այս մասին...
16:58 22/07/2023Մբապեն համաձայնել է փոխարինողների նստարանին մնալ ՊՍԺ-ից չհեռանալու համարՖրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն մտադիր չէ այս ամառ հեռանալ ՊՍԺ-ից, ֆուտբոլիստը համաձայն է 2023/24 մրցաշրջանն անցկացնել փոխարինողների կազմում։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է լրագրող...
16:48 22/07/2023Հունաստանում շոգի պատճառով ցերեկային ժամերին փակ են հնագիտական վայրերըՀունաստանում շոգի պատճառով մշակույթի նախարարությունը փոխել է հնագիտական վայրերի բացման ժամերը, այդ թվում նաև Աթենքի Ակրոպոլիսի։ Այսպիսով, ցերեկային այցելությունների ժամերը չեղարկվել են.
16:38 22/07/2023Թուրքիայի հարավում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի հարավային Ադանա նահանգում 3,9 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում է Աղետների կառավարման վարչությունը (AFAD) Twitter-ում։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն Նախարարության...

18:34 16/11/2023Винная диета: реальность и мифыК тому же в состав красных сортов вина входит природный компонент ресвератол, который препятствует усвоению жиров, что актуально при похудении, объяснил Белоусов.
17:23 16/11/2023Финская таможня: Грузовой трафик с Россией с 18 ноября практически остановитсяОн призвал перенаправить грузы, следующие автотранспортом через Россию транзитом.
15:55 16/11/2023Российскому актеру Деревянко грозит до 10 лет тюрьмы по делу о мошенничествеВ полицию по поводу мошенничества обратились шестеро пострадавших.
15:42 16/11/2023После отмены США визитов высокого уровня в Азербайджан в Баку решили ответить тем жеПосле заявлений помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Джеймса О'Брайена с комментарием сегодня выступил и МИД Азербайджана.
15:22 16/11/2023Баку отказался от участия во встрече глав МИД Азербайджана и Армении в ВашингтонеАзербайджан отказался от участия в предложенной США встрече министров иностранных дел Азербайджана и Армении в Вашингтоне 20 ноября, сообщает МИД этой страны.
13:29 16/11/2023Анатолий Сидоров: Армения не подавала документов о выходе из ОДКБАрмения официально не обращалась в ОДКБ по поводу выхода из этой организации, сообщил начальник Объединенного штаба ОДКБ Анатолий Сидоров.Его слова приводит Интерфакс.
13:03 16/11/2023Ученые рассказали о пользе смеха для здоровьяСмех оказывает многостороннее позитивное воздействие на организм человека – к такому выводу пришли канадские и бразильские ученые.
12:49 16/11/2023Президент Израиля: Смерти палестинцев разбивают сердце, но защита израильтян важнееПрезидент Израиля Ицхак Герцог в интервью заявил, что смерти палестинцев "разбивают ему сердце", но в первую очередь он считает приоритетом обеспечение защиты своего народа.
10:23 16/11/2023Индия поставит в Армению 30-мм и 40-мм гранатыИндия поставит в Армению 30-мм и 40-мм гранаты, сообщают в соцсети Х Новости аэрокосмической обороны Индии (IADN).
19:48 15/11/2023США приостановили оказание военной и иной помощи Азербайджану – помощник госсекретаря Джеймс О'БрайенСША приостановили оказание военной и иной помощи Азербайджану, отменили некоторые визиты высокого уровня, и Вашингтон сигнализировал Баку о том, что нормализации двусторонних отношений не будет до...
19:42 15/11/2023Мария Захарова: «Разве об этом не знают в Ереване? Прекрасно знают»Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 15 ноября коснулась заявления МИД Армении от 9 ноября о том, что «Республика Армения никогда ни в каком документе не соглашалась на...
18:35 15/11/2023Представители МИД стран СНГ подчеркнули важность допуска всех делегаций на СМИД ОБСЕПредставители внешнеполитических ведомств СНГ подчеркнули важность обеспечения беспрепятственного допуска делегаций всех государств - участников ОБСЕ на Совет министров иностранных дел ОБСЕ, который...
17:26 15/11/2023Сидячий образ жизни признали наиболее опасным для сердцаМеждународная группа ученых оценила, как активность в течение дня влияет на здоровье сердца. Как передает МИР 24, они проанализировали данные шести отдельных исследований. Сердечно-сосудистые...
17:09 15/11/2023Пассажирский автобус упал в ущелье в Индии: 36 погибшихВ Индии пассажирский автобус вылетел с горной дороги и упал в глубокое ущелье. В результате ДТП погибли 36 человек, 19 получили травмы, многие из них находятся в критическом состоянии. Об этом пишет...
16:40 15/11/2023Франция выдала ордер на арест сирийского президента АсадаВласти Франции выдали международный ордер на арест президента Сирии Башара Асада по обвинениям в причастности к химатаке в 2013 году, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство France-Presse.
16:23 15/11/2023В Воронеже силовики пришли в азербайджанский ресторан и вручили уроженцам этой страны около 50 повесток в военкоматВ Воронеже около 50 посетителей ресторана азербайджанской кухни «Форт» получили повестки, пишет «Лента.Ру».
16:16 15/11/2023Представлен официальный мяч Евро-2024Сегодня, 15 ноября, на официальном сайте УЕФА был представлен официальный мяч чемпионата Европы 2024 года.
15:43 15/11/2023Цахкадзор в Армении – среди самых популярных у россиян зарубежных горнолыжных курортовРоссийские горнолыжники и сноубордисты начали активно бронировать туры на зарубежные горные курорты, в лидерах продаж – страны СНГ и Грузии, сообщает пресс-служба РСТ.
14:24 15/11/202316 ноября в Бишкеке откроется осенняя сессия Межпарламентской Ассамблеи СНГНа полях осенней сессии также состоится ряд двусторонних встреч глав парламентов.
12:45 15/11/2023Если уничтожение Армении было целью Пашиняна, то нам остается только посочувствовать гражданам близкой страныОдин из создателей проекта PolitRussia (PolitRussia.ru), главред Кирилл Стрельников прокомментировал решение премьер-министра Армении Никола Пашиняна не ехать на саммит ОДКБ в Минске.