16:11 20/07/2023Իրաքը որոշում է կայացրել վտարել Շվեդիայի դեսպանինԻրաքում որոշել է վտարել Շվեդիայի դեսպանին: Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ նման լուր է հայտնում Al Jazeera հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Իրաքի վարչապետի գրասենյակի աղբյուրին։ Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան հրկիզվել էր...
14:39 20/07/2023Նահանգապետ Մորա Հիլին՝ նախագահ Բայդենին. Ադրբեջանի գործողությունները չի կարելի հանդուրժելՀուլիսի 19-ին Ամերիկայի հայկական համագումարը (Համագումար) ողջունել է նախագահ Բայդենին ուղղված մի նահանգապետական նամակ, որում պարզաբանվում է, որ Ադրբեջանի գործողություններին, կապված Արցախի շարունակվող...
14:13 20/07/2023Զախարովա. Մոսկվայում ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման անցկացման շանսերը շատ լավ են«Մոսկվայում ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպում անցկացնելու լավ հնարավորություններ կան»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Երբ այդ...
13:56 20/07/2023ՌԴ ԱԳՆ-ի արձագանքը Էրդողանի՝ «2025-ին ռուս խաղաղապահները հեռանալու են Արցախից» հայտարարությանը«Անկարան նոյեմբերի 9-ի հայտարարության կողմ չէ»
12:32 20/07/2023ՀՅԴ Հայ Դատի Եվրոպայի Գրասենյակը խստորեն դատապարտում է Շառլ Միշելի կողմից Աղդամը որպես Լաչինի միջանցքին այլընտրանք նկատելը«Խաղաղության համար միջնորդությունը չի կարող հիմնված լինել պատերազմում պարտված կողմին շարունակական զիջումներ պարտադրելու տրամաբանության վրա»։
10:56 20/07/2023Բրյուսելում ԵՄ ԱԳ նախարարներն այսօր կքննարկեն հայ-ադրբեջանական հարաբերություններն վերաբերող հարցերԱյսօր Բրյուսելում կայանալիք ԵՄ արտաքին հարաբերությունների խորհրդի նիստում նախատեսվում է համառոտ անդրադառնալ «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերին, այդ թվում՝...
10:15 20/07/2023Պետդեպարտամենտը հավանություն է տվել Գերմանիային 2,9 միլիարդ դոլարի AMRAAM հրթիռների հնարավոր վաճառքինՊետքարտուղարությունը հավանություն է տվել Գերմանիայի 2,9 միլիարդ դոլար արժողությամբ առաջադեմ միջին հեռահարության օդ-օդ (AMRAAM) AIM-120C-8 հրթիռների գնմանվերաբերյալ հայտը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
09:49 20/07/2023Իրաքում հրկիզել են Շվեդիայի դեսպանատունըԻրաքի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Բաղդադում Շվեդիայի դեսպանատան հրկիզումը, հայտնում է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով դիվանագիտական ներկայացուցչության հայտարարությունը։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:...
15:46 19/07/2023Իսպանական մամուլը գրում է Մայորկա կղզում 18-ամյա գերմանուհու 6 բռնաբարողների թուրքական ծագման մասինԻսպանական հայտնի Մայորկա հանգստավայրում 18-ամյա աղջկան բռնաբարելու համար ձերբակալվել են Եվրոպայից ժամանած 6 զբոսաշրջիկ։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը։ Մինչ գերմանական մամուլը կենտրոնանում է...
15:07 19/07/2023Միշուստին. Սոչիում խոստումներ ենք տվել Նիկոլ Փաշինյանին, և դրանք անշեղորեն կատարվել են«Մենք այնպիսի վայրերում, որտեղ երթևեկությունը դժվար է, օրինակ՝ Վերին Լարսի անցակետը (ռուս-վրացական սահմանին), օրինակ, լրացուցիչ հարթակներ ենք ստեղծում»,- ասել է Դաշնային մաքսային ծառայության (ՄՊԾ)...
14:15 19/07/2023Արքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը բաժանվել են ֆինանսական դժվարությունների պատճառով.Արքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը հեռացել են տարբեր մայրցամաքներ Spotify-ի հետ պայմանագրերը կորցնելուց հետո։ Այս մասին հայտնում է Express-ը՝ վկայակոչելով զույգին մոտ կանգնած աղբյուրին։ Արքայազն Հարիի և...
13:35 19/07/2023Իտալիայում օդի ջերմաստիճանն հասել է 46,7 աստիճանիՋերմաստիճանի ռեկորդների մի ամբողջ շարք է գրանցվել Իտալիայում, որտեղ կիրակի օրը «Charon» անտիցիկլոնը տաք օդի զանգվածներ է բերել Հյուսիսային Աֆրիկայից։ յդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստին»: Ինչպես...
12:51 19/07/2023Լավրովն ու Աբդոլլահյան քննարկել են Կովկասում վերջին զարգացումները և 3+3 ձևաչափըՀուլիսի 18-ին իրանական կողմի նախաձեռնությամբ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր...
11:58 19/07/2023Ուկրաինան հայտնել է, որ իր զինված ուժերն են կազմակերպել Ղրիմի զորավարչարանի պայթյունըՈւկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչության ղեկավար, գեներալ-մայոր Կիրիլ Բուդանովը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ Ղրիմի զորավարժարանում տեղի ունեցած պայթյունը իր...
11:34 19/07/2023Ֆրանսիայում ավելի քան հազար մարդ ազատազրկման է դատապարտվել անկարգություններին մասնակցելու համարՖրանսիայի դատարանները ավելի քան 1000 մարդու ազատազրկման են դատապարտել հունիսի վերջին և հուլիսի սկզբին տեղի ունեցած անկարգություններին մասնակցելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի RTL...
10:50 19/07/2023WP. ԱՄՆ-ը շուտով կարող է սահմանափակումներ մտցնել Ղրղզստանի նկատմամբ՝ Ռուսաստան կատարվող արտահանման հմարԱՄՆ-ը կարող է նոր տնտեսական հարկադրանքի միջոցներ հայտարարել Ղրղզստանի դեմ՝ ի պատասխան այս շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստան ենթադրյալ տեխնոլոգիական և ռազմական առաքումների։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
10:38 19/07/2023Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումների արդյունքներըՀուլիսի 18-ին կայացել են Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումները: sport.news.am- ը ներկայացնում է արդյունքները .
10:10 19/07/2023Ղրիմում այրվող զորավարժարանի մոտ գտնվող մի քանի գյուղերի բնակիչներ մեկ օրով կտարհանվենՂրիմի իշխանությունները որոշել են մոտավորապես մեկ օրով տարհանել այրվող զորավարժարանի մոտ գտնվող գյուղերի բնակիչներին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ իր Telegram ալիքում այդ մասին հայտնել է շրջանի...
09:53 19/07/2023Ղազախստանը հերքում է Թուրքիայի հետ 4,4 միլիարդ դոլար արժողությամբ զրահատեխնիկայի մատակարարման մասին լուրերըՍոցցանցերում տարածված պնդումները, թե ղազախական կողմի և թուրքական Otokar ընկերության միջև շուրջ 2 տրիլիոն տենգե (4,4 միլիարդ դոլար) զրահատեխնիկայի մատակարարման համաձայնագր ՝ ստորագրվել, իրականությանը...

19:30 05/06/2021NASA ready to further discuss Venus exploration prospects with RussiaNASA is ready to discuss with Russia further plans for Venus exploration, a NASA spokesperson told Sputnik news agency.
18:00 05/06/2021World Environment Day celebrated worldwide on June 5World Environment Day is celebrated worldwide on June 5 and serves as the primary platform for the United Nations in raising awareness and promoting action for environmental protection.
14:26 05/06/2021'Iran-backed militia' carried out drone attacks on US targets in Iraq, reports say"Iran-backed militia" have used combat drones in recent months to attack US-used bases in Iraq, The New York Times reported citing US sources.
17:35 04/06/2021EU bans Belarusian carriers from its airspace and airportsEuropean Union ambassadors on Friday adopted a plan to ban Belarus carriers from flying over EU territory or landing in EU airports, as the country's exiled opposition leader called for more joint...
16:18 04/06/2021UN: Global food prices rise at fastest pace in over a decadeGlobal food prices have jumped at their fastest monthly rate in over a decade, according to the United Nations.
14:19 04/06/2021Tigran Hamasyan wins two awards from Deutscher JazzpreisRenowned Armenian jazz pianist Tigran Hamasyan has won two awards from Deutscher Jazzpreis for his latest album, he said in a Facebook post on Friday.
12:49 04/06/2021Kremlin spox cautions against having inflated expectations for Putin-Biden summitThere should not be any exaggerated expectations concerning the much-awaited talks between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Joe Biden scheduled to take place in Geneva on June...
12:02 04/06/2021Amsterdam tests out electric autonomous boats on its canalsElectric cars, meet your competition. Electric boats are on the way. Amsterdam didn’t have to look very far when searching for a way to ease traffic on its congested streets. The Dutch capital’s...
10:46 04/06/2021Unpublished Kafka letters, drawings made publicly available onlineAn unpublished collection of letters, manuscripts and drawings by Franz Kafka are now available online via the Israel National Library, which recovered the documents after years of legal wrangling,...
10:13 04/06/2021Apple working on iPad Pro with wireless charging, new iPad MiniApple Inc is working on a new iPad Pro with wireless charging and a redesigned iPad Mini in an attempt to build upon momentum for a category that saw improved sales during the pandemic, Reuters...
16:53 03/06/2021Queen Elizabeth to meet Joe Biden next weekQueen Elizabeth will meet US President Joe Biden and First Lady Jill Biden next week, BBC News reports, citing Buckingham Palace.
15:27 03/06/2021Denmark passes law to deport asylum seekers outside EuropeDenmark's parliament on Thursday passed a law enabling the Nordic country to relocate asylum seekers to countries outside Europe, defying calls to abandon the plans from NGOs and the United Nations,...
14:27 03/06/2021France ready to assist Armenia, Azerbaijan for establishing a lasting peace"It is of utmost importance to continue working to create conditions for lasting peace in the region of the South Caucasus,' French President Emmanuel Macron said in a letter addressed to Azerbaijani...
13:29 03/06/2021European Union calls for urgent return of all detainees and addressing important humanitarian issues of the Karabakh conflictPresident Charles Michel of the European Council has highlighted the importance of stability and prosperity of the South Caucasus for the EU and of deepening relations with Armenia and Azerbaijan.
11:51 03/06/2021Iran loses voting rights in UN General AssemblyIran and the Central African Republic are in arrears on paying their dues to the United Nations’ operating budget and will lose their voting rights in the 193-member General Assembly, the UN chief...
17:25 02/06/2021Iran’s largest warship catches fire, sinks in Gulf of OmanThe largest warship in the Iranian navy caught fire and later sank Wednesday in the Gulf of Oman under unclear circumstances, the Associated Press reported.
14:51 02/06/2021Isaac Herzog elected Israel's eleventh presidentIsaac Herzog has been elected Israel’s eleventh president, with 87 votes of the Knesset’s 120, The Times of Israel reports.
14:06 02/06/2021Netanyahu says he's prepared for 'friction' with US over IranIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said Tuesday he is willing to deal with tension with the U.S.
10:39 02/06/2021New Mexico offers largest single vaccination prize in USNew Mexico bet big Tuesday that cash can persuade people to get vaccinated against the coronavirus, offering the largest single cash prize among the growing number of states staging lotteries to...
10:29 02/06/2021Nevada governor signs Holocaust and Armenian Genocide education bill into lawA bill strengthening and mandating Holocaust and Armenian Genocide education in Nevada, which passed both houses of the state legislature with unanimous support, was signed into law by Nevada...