16:11 20/07/2023Իրաքը որոշում է կայացրել վտարել Շվեդիայի դեսպանինԻրաքում որոշել է վտարել Շվեդիայի դեսպանին: Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ նման լուր է հայտնում Al Jazeera հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Իրաքի վարչապետի գրասենյակի աղբյուրին։ Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան հրկիզվել էր...
14:39 20/07/2023Նահանգապետ Մորա Հիլին՝ նախագահ Բայդենին. Ադրբեջանի գործողությունները չի կարելի հանդուրժելՀուլիսի 19-ին Ամերիկայի հայկական համագումարը (Համագումար) ողջունել է նախագահ Բայդենին ուղղված մի նահանգապետական նամակ, որում պարզաբանվում է, որ Ադրբեջանի գործողություններին, կապված Արցախի շարունակվող...
14:13 20/07/2023Զախարովա. Մոսկվայում ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման անցկացման շանսերը շատ լավ են«Մոսկվայում ՌԴ, ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպում անցկացնելու լավ հնարավորություններ կան»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Երբ այդ...
13:56 20/07/2023ՌԴ ԱԳՆ-ի արձագանքը Էրդողանի՝ «2025-ին ռուս խաղաղապահները հեռանալու են Արցախից» հայտարարությանը«Անկարան նոյեմբերի 9-ի հայտարարության կողմ չէ»
12:32 20/07/2023ՀՅԴ Հայ Դատի Եվրոպայի Գրասենյակը խստորեն դատապարտում է Շառլ Միշելի կողմից Աղդամը որպես Լաչինի միջանցքին այլընտրանք նկատելը«Խաղաղության համար միջնորդությունը չի կարող հիմնված լինել պատերազմում պարտված կողմին շարունակական զիջումներ պարտադրելու տրամաբանության վրա»։
10:56 20/07/2023Բրյուսելում ԵՄ ԱԳ նախարարներն այսօր կքննարկեն հայ-ադրբեջանական հարաբերություններն վերաբերող հարցերԱյսօր Բրյուսելում կայանալիք ԵՄ արտաքին հարաբերությունների խորհրդի նիստում նախատեսվում է համառոտ անդրադառնալ «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերին, այդ թվում՝...
10:15 20/07/2023Պետդեպարտամենտը հավանություն է տվել Գերմանիային 2,9 միլիարդ դոլարի AMRAAM հրթիռների հնարավոր վաճառքինՊետքարտուղարությունը հավանություն է տվել Գերմանիայի 2,9 միլիարդ դոլար արժողությամբ առաջադեմ միջին հեռահարության օդ-օդ (AMRAAM) AIM-120C-8 հրթիռների գնմանվերաբերյալ հայտը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
09:49 20/07/2023Իրաքում հրկիզել են Շվեդիայի դեսպանատունըԻրաքի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Բաղդադում Շվեդիայի դեսպանատան հրկիզումը, հայտնում է Agence France-Presse-ը՝ վկայակոչելով դիվանագիտական ներկայացուցչության հայտարարությունը։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:...
15:46 19/07/2023Իսպանական մամուլը գրում է Մայորկա կղզում 18-ամյա գերմանուհու 6 բռնաբարողների թուրքական ծագման մասինԻսպանական հայտնի Մայորկա հանգստավայրում 18-ամյա աղջկան բռնաբարելու համար ձերբակալվել են Եվրոպայից ժամանած 6 զբոսաշրջիկ։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը։ Մինչ գերմանական մամուլը կենտրոնանում է...
15:07 19/07/2023Միշուստին. Սոչիում խոստումներ ենք տվել Նիկոլ Փաշինյանին, և դրանք անշեղորեն կատարվել են«Մենք այնպիսի վայրերում, որտեղ երթևեկությունը դժվար է, օրինակ՝ Վերին Լարսի անցակետը (ռուս-վրացական սահմանին), օրինակ, լրացուցիչ հարթակներ ենք ստեղծում»,- ասել է Դաշնային մաքսային ծառայության (ՄՊԾ)...
14:15 19/07/2023Արքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը բաժանվել են ֆինանսական դժվարությունների պատճառով.Արքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը հեռացել են տարբեր մայրցամաքներ Spotify-ի հետ պայմանագրերը կորցնելուց հետո։ Այս մասին հայտնում է Express-ը՝ վկայակոչելով զույգին մոտ կանգնած աղբյուրին։ Արքայազն Հարիի և...
13:35 19/07/2023Իտալիայում օդի ջերմաստիճանն հասել է 46,7 աստիճանիՋերմաստիճանի ռեկորդների մի ամբողջ շարք է գրանցվել Իտալիայում, որտեղ կիրակի օրը «Charon» անտիցիկլոնը տաք օդի զանգվածներ է բերել Հյուսիսային Աֆրիկայից։ յդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստին»: Ինչպես...
12:51 19/07/2023Լավրովն ու Աբդոլլահյան քննարկել են Կովկասում վերջին զարգացումները և 3+3 ձևաչափըՀուլիսի 18-ին իրանական կողմի նախաձեռնությամբ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր...
11:58 19/07/2023Ուկրաինան հայտնել է, որ իր զինված ուժերն են կազմակերպել Ղրիմի զորավարչարանի պայթյունըՈւկրաինայի պաշտպանության նախարարության գլխավոր հետախուզական վարչության ղեկավար, գեներալ-մայոր Կիրիլ Բուդանովը Telegram-ի իր ալիքում հայտնել է, որ Ղրիմի զորավարժարանում տեղի ունեցած պայթյունը իր...
11:34 19/07/2023Ֆրանսիայում ավելի քան հազար մարդ ազատազրկման է դատապարտվել անկարգություններին մասնակցելու համարՖրանսիայի դատարանները ավելի քան 1000 մարդու ազատազրկման են դատապարտել հունիսի վերջին և հուլիսի սկզբին տեղի ունեցած անկարգություններին մասնակցելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի RTL...
10:50 19/07/2023WP. ԱՄՆ-ը շուտով կարող է սահմանափակումներ մտցնել Ղրղզստանի նկատմամբ՝ Ռուսաստան կատարվող արտահանման հմարԱՄՆ-ը կարող է նոր տնտեսական հարկադրանքի միջոցներ հայտարարել Ղրղզստանի դեմ՝ ի պատասխան այս շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստան ենթադրյալ տեխնոլոգիական և ռազմական առաքումների։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
10:38 19/07/2023Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումների արդյունքներըՀուլիսի 18-ին կայացել են Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումները: sport.news.am- ը ներկայացնում է արդյունքները .
10:10 19/07/2023Ղրիմում այրվող զորավարժարանի մոտ գտնվող մի քանի գյուղերի բնակիչներ մեկ օրով կտարհանվենՂրիմի իշխանությունները որոշել են մոտավորապես մեկ օրով տարհանել այրվող զորավարժարանի մոտ գտնվող գյուղերի բնակիչներին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ իր Telegram ալիքում այդ մասին հայտնել է շրջանի...
09:53 19/07/2023Ղազախստանը հերքում է Թուրքիայի հետ 4,4 միլիարդ դոլար արժողությամբ զրահատեխնիկայի մատակարարման մասին լուրերըՍոցցանցերում տարածված պնդումները, թե ղազախական կողմի և թուրքական Otokar ընկերության միջև շուրջ 2 տրիլիոն տենգե (4,4 միլիարդ դոլար) զրահատեխնիկայի մատակարարման համաձայնագր ՝ ստորագրվել, իրականությանը...

20:22 13/11/2023Умер продюсер «Эйфории» Кевин ТуренУмер продюсер Кевин Турен в возрасте 44 лет. Он неожиданно скончался в прошедшие выходные. Причина смерти до сих пор не известна, пишет портал Deadline. Как пишет kulturomania, Кевин Турен родился в...
20:10 13/11/2023Ouest France: Франция отправила Армении бронемашины, предназначавшиеся УкраинеОтправленные Францией в Армению бронемашины Bastion отвергли в Украине из-за их слабой защищенности, сообщает издание Ouest France.
19:18 13/11/2023На Сицилии началось извержение Этны – самого высокого действующего вулкана в ЕвропеИзвержение вулкана Этна, самого высокого действующего вулкана в Европе, началось на Сицилии. Об этом сообщила газета La Sicilia со ссылкой на Национальный институт геофизики и вулканологии Италии....
15:44 13/11/2023Названы продукты для отказа от сладкогоПобороть тягу к сладкому помогут продукты с содержанием хрома. Как передает МИР 24, об этом рассказала диетолог Марият Мухина. В числе таких продуктов специалист назвала цельнозерновые каши, сыр,...
15:41 13/11/2023Бывший премьер Британии Дэвид Кэмерон назначен руководителем МИДБывший премьер-министр Британии Дэвид Кэмерон назначен руководителем МИД. Как передает МИР 24, об этом говорится в сообщении канцелярии главы правительства Риши Сунака. «Дэвид Кэмерон назначен...
14:47 13/11/2023Бывший премьер Дэвид Кэмерон стал новым главой МИД ВеликобританииОфис премьера Британии сообщил, что бывший министр иностранных дел Клеверли стал новым главой МВД.
11:50 13/11/2023На Сицилии произошло очередное извержение вулкана ЭтнаИзвержение произошло в юго-восточном кратере вулкана, высота эруптивной колонны составляет, по оценкам, около 4,5 тысячи метров над уровнем моря.
10:30 13/11/2023Генрих Мхитарян пояснил, в чем заключается главная сила «Интера»Он пояснил, что главная сила «Интера» заключается в единстве игроков.
10:24 13/11/2023Главы МИД ЕС сегодня обсудят мирные переговоры между Арменией и АзербайджаномМинистры также обсудят ситуацию вокруг Нагорного Карабаха, в частности мирные переговоры между Арменией и Азербайджаном, а также поддержку Евросоюзом Еревана.
10:05 13/11/2023Сегодня отмечается Всемирный день добротыОфициально Всемирный день Доброты был учрежден в Сингапуре 18 ноября 2000 года на 3-й конференции Движения.
09:58 13/11/2023Врач: Состояние эвакуированных из сектора Газа россиян нормальноеПо его словам, врачи будут сопровождать эвакуируемых и в течение их перелета в Москву.
19:45 11/11/2023100-летие прославившего на весь мир пса – Хатико – отметили в ЯпонииПрославившемуся на весь мир псу Хатико исполнилось 100 лет. Как передает МИР 24, в Японии на станции Сибуя и в префектуре Акита в городе Одатэ жители празднуют юбилей легендарной собаки. В родном...
19:19 11/11/2023Захарова увидела в словах Борреля признание победы России над УкраинойЗаявление главы евродипломатии Жозепа Борреля о невозможности для Киева в ближайшее время одержать победу над Москвой может означать, что "ЕС официально засчитал победу России", предположила...
19:15 11/11/2023Министр обороны Хорватии стал участником ДТП со смертельным исходомМинистр обороны Хорватии Марио Баножич пострадал в дорожной аварии в результате столкновения его машины с фургоном в субботу, сообщает Интерфакс со ссылкой на Associated Press.
19:04 11/11/2023Названо новое полезное свойство витамина DПрием витамина D во время беременности снижает относительный риск астмы у будущего ребенка на 50%. Исследование опубликовано в Journal of Allergy and Clinical Immunology. Витамин D вырабатывается в...
19:01 11/11/2023Президент Ирана призвал исламские страны ввести санкции в отношении Израиля,Президент Ирана Эбрахим Раиси призвал исламские страны разорвать экономические отношения с Израилем, а также ввести санкции в отношении еврейского государства, в том числе эмбарго на импорт нефти.
18:54 11/11/2023Алла Пугачева ответила на критику в свой адресАлла Пугачева ответила тем, кто высказывался негативно в ее адрес, передает РИА Новости. «Смешно и грустно наблюдать за кучкой оголтелых недоличностей, завистников и клеветников… Вы своими хамскими...
18:18 11/11/2023Армения во второй раз избрана вице-президентом сессии Генеральной конференции ЮНЕСКОАрмения во второй раз подряд избрана вице-президентом сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО (предыдущие выборы состоялись в 2021 году).
17:39 11/11/2023Брэд Питт появился на светском мероприятии с новой возлюбленной Инес де РамонГолливудский актер Брэд Питт вышел в свет с новой возлюбленной. Избранницей звезды стала 30-летняя ювелир Инес де Рамон, сообщил журнал People. Питт с новой пассией посетили 12-й ежегодный...
17:11 11/11/2023Мировое виноделие страдает от непогодыДля мирового виноделия 2023 год станет худшим за более чем 60 лет, во всяком случае по объемам производства.