12:33 17/07/2023Առաջին iPhone-ը վաճառվել է ռեկորդային՝158 հազար դոլարովԱմերիկյան LCG Auctions-ում, որը մասնագիտացած է հազվագյուտ խաղալիքների, գաջեթների և այլ հավաքածուների մեջ, 2007 թվականի օրիգինալ iPhone-ը վաճառվել է մինչ օրս ամենաբարձր գնով՝ $158,644 դոլար: Այս մասին...
10:59 17/07/2023ԵՄ-ն չի թաքցնում, որ մտադիր չէ քայլեր ձեռնարկել Թուրքիայի անդամակցության ուղղությամբԵվրամիությունը չի թաքցնում, որ մտադիր չէ որևէ քայլ ձեռնարկել Թուրքիայի անդամակցության գործընթացն առաջ մղելու համար, այժմ ամեն ինչ կախված է Անկարայի հետագա քայլերից: Երկուշաբթի գրել է Hürriyet թերթը։...
09:41 17/07/2023Մաշա Մնջոյանը «Սլավյանսկի բազար 2023» մրցույթում արժանացել է Գրան Պրի մրցանակիՀայաստանն առաջին անգամ հաղթող է ճանաչվել «Սլավյանսկի բազար» երիտասարդ կատարողների մրցույթում։
20:24 15/07/2023Ընդգծել եմ Լաչինի միջանցքը բացելու անհրաժեշտությունը, նշել Ադրբեջանի պատրաստակամությունը՝ Աղդամով մարդասիրական մատակարարումներ ապահովելու համար. Շառլ ՄիշելԵվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հետ ունեցած բանակցություններ գնահատել է ազնիվ ու առարկայական։ «Մտքերի փոխանակումը եղել է անկեղծ, ազնիվ և էական: Տեղի է...
19:30 15/07/2023Միլիարդատեր Լեբեդևի կինը հայտնել է Աֆրիկայում իր վրա ռնգեղջյուրի հարձակման մասինՌուս միլիարդատեր Ալեքսանդր Լեբեդևի կինը՝ բազմազավակ մայրը և մոդել Լենա Պերմինովան, լուսանկարների շարք է հրապարակել Աֆրիկա կատարած ուղևորությունից։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ նա նկարները տարածել է...
19:15 15/07/2023Հղի Քորթնի Քարդաշյանին քննադատել են բացվածքով լողազգեստով լուսանկարի համար.Քարդաշյանների ռեալիթի աստղ Քորթնի Քարդաշյանը շարունակում է լուսանկարներ հրապարակել Հավայան կղզիներում իր հանգստից։ Նա նկարները տարածել է սոցիալական ցանցերում։ Հղի Քորթնի Քարդաշյանը մի քանի օր է՝...
19:00 15/07/2023Մասկը նոր ընկերություն է ստեղծել, որը կօգնի Twitter-ին արհեստական ինտելեկտի հարցումԱմերիկացի միլիարդատեր և ձեռնարկատեր Իլոն Մասկի նոր ընկերությունը՝ xAI-ն, կօգնի Twitter-ին արհեստական ինտելեկտի մոդելներ պատրաստել: Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Կարծում եմ, որ մենք կօգտագործենք...
18:50 15/07/2023Ջեյմս Քեմերոնը հայտնել է՝ ֆիլմ չի նկարահանի «Տիտան» սուզանավի ողբերգության մասինԿանադացի ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը հերքել է տեղեկությունը, թե իբր պատրաստվում է ֆիլմ նկարահանել խորտակված «Տիտան» սուզանավի մասին։ Այս մասին հայտնում է Twitter-ի նրա էջը։ «Ես սովորաբար չեմ արձագանքում...
18:39 15/07/2023Լիբանանի խորհրդարանի պատգամավո է վիրավորվել, երբ իսրայելցի զինվորականները ցրել են սահմանին կազմակերպված ցույցըՇաբաթ օրը իսրայելցի զինվորները արցունքաբեր գազ և ձայնային նռնակներ են կիրառել՝ ցրելու լիբանանցի ակտիվիստներին, որոնք հավաքվել էին Զիբդինի սահմանային շրջանում հանրահավաքի համար։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ի...
18:20 15/07/2023Ֆրանսիան և Հնդկաստանը Ուկրաինայի համար խաղաղության նոր ծրագիր են պատրաստումՀնդկաստանն ու Ֆրանսիան ուկրաինական հակամարտության կարգավորման նոր ծրագիր են մշակում, որը խիստ տարբերվում է ավելի վաղ առաջարկվածներից: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, նման բովանդակությամբ լուր է տարածել...
18:00 15/07/2023Շվեդիայում Իսրայելի դեսպանատան մոտ տեղի է ունեցել խոսքի ազատությանը նվիրված ակցիաՇվեդիայում Իսրայելի դեսպանատան մոտ խոսքի ազատությունը խորհրդանշող ցույց են անցկացրել, սակայն ոստիկանների համաձայնությամբ Տորայի ու Աստվածաշնչի այրումը չի կայացել։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ի...
17:35 15/07/2023Ուկրաինային հրթիռների մատակարարմանը սպառնում է Շոտլանդիայում գտնվող պահեստներում գործադուլը«Storm Shadow» և «Brimstone» հրթիռների մատակարարումները Ուկրաինային վտանգի տակ են՝ Շոտլանդիայում պահեստի աշխատակիցների գործադուլի պատճառով: Այդ մասին հայտնում է բրիտանական The Mirror թերթը, որին...
16:49 15/07/2023Զելենսկին Հարավային Կորեայի ղեկավարի հետ քննարկել է Ուկրաինայում խաղաղության գագաթնաժողովի իրագործումըՎլադիմիր Զելենսկին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է, որ Հարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սեոկ Յոլի հետ քննարկել է Ուկրաինայում այսպես կոչված «խաղաղության գագաթնաժողովի» իրագործմն հարցը։ «Այսօր...
16:37 15/07/2023Ռոնալդուն հայտնվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ որպես 2023 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող մարզիկՍաուդյան Արաբիայի Ալ-Նասրի և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն ընդգրկվել է 2023 թվականի Գինեսի ռեկորդների գրքում՝ որպես տարվա ամենաբարձր վարձատրվող մարզիկ։ Այս մասին հայտնում է...
16:12 15/07/2023Բեռլուսկոնիի կուսակցությունը կղեկվարի նրա ամենամոտ թիմակիցըԱրտաքին գործերի նախարար և հանրապետության փոխվարչապետ Անտոնիո Տայանին դարձել է նախկին վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի, որը մահացել է հունիսին, «Առաջ Իտալիա» (VI) կուսակցության ազգային քարտուղարը։ ՏԱՍՍ-ը...
15:51 15/07/2023«Սլավյանսկի Բազար 2023»-ում Հայաստանը ներկայացնում է երգչուհի Մաշա ՄնջոյանըԲելառուսի Վիտեբսկ քաղաքում բացվել է «Սլավյանսկի Բազար 2023» 32-րդ երաժշտական մրցույթը, որին մասնակցում են ստեղծագործական թիմեր, արվեստագետներ և արվեստագետներ տարբեր երկրներից: Փառատոնի կայքից...
15:40 15/07/2023Էկոակտիվիստները խափանել են Լոնդոնում դասական երաժշտության փառատոնի բացումըJust Stop Oil-ի ակտիվիստներն ընդհատել են Լոնդոնում BBC Proms երաժշտական փառատոնի բացումը։«Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին Twitter-ում հայտնել են էկոակտիվիստները։ Փառատոնի առաջին երեկոյան բեմ են...
15:29 15/07/2023Բրյուսելում կայանում է Փաշինյան-Միշել-Ալիև հանդիպումըԲրյուսելում մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի, ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը: Այս մասին հայտնում է Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։...
14:56 15/07/2023ԱԴԾ-ն կանխել է Մարգարիտա Սիմոնյանի և Քսենիա Սոբչակի սպանություններըԱԴԾ-ն կանխել է RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանի և լրագրող Քսենյա Սոբչակի սպանությունները, որոնք իրականացնելնախատեսողները Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայության (SBU)...

19:42 10/11/2023Во Франции девушки избили побеспокоивших их турецких парнейТурецкие парни были повалены на землю, когда попытались пристать к девушкам.
19:24 10/11/2023Греция и Кипр отвергли идею создания двух государствПо словам Мицотакиса, «решение кипрской проблемы продолжает оставаться ясным национальным приоритетом».
19:16 10/11/2023«Нужно менять восприятие осени и зимы как тяжёлого»: советы врачаОн рассказывает, какие ошибки мешают нам укрепить здоровье.
17:57 10/11/2023СМИ: Израиль обменяет задержанных палестинских женщин на сто заложниц у ХАМАС«Достигнута договоренность об обмене задержанных Израилем палестинских женщин и детей на сто израильских заложниц, находящихся у ХАМАС», – сообщает телеканал.
16:29 10/11/2023У Курильских островов произошло второе за день землетрясениеПо данным спасателей, землетрясение ощущалось до трех баллов в трех населенных пунктах на острове Итуруп - поселке городского тира Курильск и селах Рейдово и Китовое.
15:47 10/11/2023Валентина Пономарева, которая была дублером Терешковой, умерла в возрасте 90 летВалентина Пономарёва, которая была дублером Валентины Терешковой и так и не полетела в космос, скончалась на 91-м году жизни, сообщает РИА Новости со ссылкой на «Роскосмос».
15:10 10/11/2023Премьеры фильмов «Дэдпул» и «Блейд» перенесли из-за окончания забастовки актеровОтмечается, что третья часть франшизы «Дэдпул» с Райаном Рэйнольдсом и Хью Джекманом выйдет на экраны в июле следующего года, тогда как изначально было запланировано выпустить ее в мае.
15:09 10/11/2023Галузин - о возможной встрече Лаврова, Мирзояна и БайрамоваМосква подтверждает готовность организовать встречу глав МИД России, Армении и Азербайджана в российской столице, но точной даты пока нет, заявил замглавы МИД РФ Михаил Галузин.
14:34 10/11/2023Покинуть сектор Газа через КПП «Рафах» 10 ноября смогут около 600 граждан иностранных государствПочти 600 человек, имеющих гражданство иностранных государств или двойное гражданство, смогут покинуть сектор Газа через КПП "Рафах" 10 ноября.
14:23 10/11/2023Шедевр Аршила Горки ушла с молотка за рекордную стоимость на аукционе Christie’s в Нью-ЙоркеШедевр американского художника армянского происхождения, одного из основателей абстрактного экспрессионизма Аршила Горки (англ.
14:11 10/11/2023Ассистентка Роберта де Ниро выиграла дело против его компанииКомпания Роберта Де Ниро "Canal Productions" должна выплатить $1,25 млн бывшему вице-президенту по производству и финансам и личной помощнице де Ниро Грэм Чейз Робинсон.Об этом пишет Euronews.
13:54 10/11/2023Священная река в Индии покрылась ядовитой пенойСвященная река в Индии близ Нью-Дели покрылась ядовитой пеной. Столица страны борется с едким и токсичным смогом, покрывшим город, сообщает CNN. Как передает МИР 24, белая пена представляет собой...
13:44 10/11/2023Адам Шифф представил в Конгресс США новый законопроект с требованием к Азербайджану – освободить армянских пленныхКонгрессмен США Адам Шифф представил законопроект, требующий от Азербайджана немедленного освобождения армянских военнопленных, захваченных в плен мирных жителей и политических заключенных, в том...
12:00 10/11/2023Гегам Степанян – о главе Еврокомиссии: «Да, люди могут быть настолько лицемерными»«Да, люди могут быть настолько лицемерными», – в соцсети Х написал Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах Гегам Степанян.
11:07 10/11/2023FIAS: рукопожатий между российскими и украинскими самбистами на ЧМ в Ереване не будетРоссийские и украинские самбисты не будут обмениваться рукопожатиями до и после схваток между собой на чемпионате мира, проходящем в Ереване, отменены также рукопожатия между белорусскими и...
10:40 10/11/2023Проведена первая в мире пересадка всего глазаВ США медики впервые в мире выполнили пересадку целого глаза. Как передает ТАСС, соответствующий пресс-релиз опубликован на сайте Университета Нью-Йорка имени Лангона (NYULH). "Команда хирургов из...
10:20 10/11/2023Нетаньяху: Газа должна быть демилитаризована и отстроена зановоПремьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху 9 ноября выразил мнение, что в отстроенном заново и демилитаризованном секторе Газа не должно быть места радикалам, пишут Известия.
20:34 09/11/2023Москвичка родила ребенка в квартире и бросила в мусороприемникЖительница Москвы родила в квартире жилого дома мальчика, которого поместила в ковш мусороприемника, сообщает прокуратура Москвы.
20:01 09/11/2023Дочь Брюса Уиллиса рассказала о состоянии отцаДочь голливудских актеров Брюса Уиллиса и Деми Мур Таллула Уиллис рассказала о борьбе отца с лобно-височной деменцией (ЛВД).
18:57 09/11/2023The Guardian: Проекты British Petroleum помогли финансировать военную агрессию Азербайджана в Нагорном КарабахеПроекты британской нефтегазовой компании British Petroleum (BP) по ископаемому топливу в Азербайджане помогли финансировать военную агрессию в Нагорном Карабахе и этнические чистки местных армян,...