14:56 15/07/2023ԱԴԾ-ն կանխել է Մարգարիտա Սիմոնյանի և Քսենիա Սոբչակի սպանություններըԱԴԾ-ն կանխել է RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանի և լրագրող Քսենյա Սոբչակի սպանությունները, որոնք իրականացնելնախատեսողները Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայության (SBU)...
14:35 15/07/2023Ղրիմում մանկապարտեզի ուսուցչուհին հինգ տարեկան երեխայի մազերից քաշելով տարել էՂրիմի Սուդակ քաղաքում Լաստոչկա մանկապարտեզի ուսուցչուհին հրաժարական է տվել այն բանից հետո, երբ նրան մեղադրել են հինգ տարեկան աշակերտի նկատմամբ բռնության մեջ: Այս մասին հայտնում է «Mash on the Wave»...
14:22 15/07/2023Փաշինյանն ու Միշելը քննարկել են եռակողմ հանդիպմանը վերաբերող հարցերՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ նա Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի խնդրանքով Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակը:...
14:08 15/07/2023Ուկրաինայի մասին հնչեցրած խոսքերի համար Մեդվեդևը Ջոնսոնին առաջարկել է բուժվել հեգեբուժարանումՌուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին առաջարկել է հոգեբուժարան ուղարկել այն բանից հետո, երբ նա խոսել է Ուկրաինային...
13:45 15/07/2023Ռումինական ծերանոցներից ավելի քան 200 մարդ ստուգումներից հետո հայտնվել են հիվանդանոցներումՌումինիայի ծերանոցներից ավելի քան 200 տարեցներ հայտնվել են հիվանդանոցներում հաստատություններում անցկացված ստուգումներից հետո:«ՌԻԱ նովոստի»,-ն գրում է, որ յդ մասին հայտնել է երկրի առողջապահության...
13:13 15/07/2023Փարիզում և արվարձաններում մեկ գիշերվա ընթացքում գրանցվել է 62 հրկիզումՓարիզի ոստիկանությունը հրկիզման 62 դեպք է գրանցել Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում և նրա արվարձաններում հուլիսի 14-ի գիշերը, երբ երկրում նշվում է Բաստիլի գրավման օրը, բերման է ենթարկվել 53 մարդ: Շաբաթ օրը...
12:43 15/07/2023Հարավային Կորեայի նախագահը չհայտարարված այցով ժամանել է ՈւկրաինաՀարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սեոկ Յոլը շաբաթ օրը չհայտարարված այցով ժամանել է Ուկրաինա։ ՏԱՍՍ-ի փոխնցմամբ, յդ մասին հայտնում է Yonhap գործակալությունը։ Հարավային Կորեայի նախագահը կնոջ հետ Ուկրաինա է...
12:22 15/07/2023ՌԴ Կրասնոդարի երկրմասում ավտոբուսի և բեռնտարի վթարի զոհերի թիվը հասել է 3-իԿուբանի մարզում բեռնատարի և սովորական ավտոբուսի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 17-ի:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ հայտնում է Կրասնոդարի երկրամասի Արտակարգ իրավիճակների...
12:12 15/07/2023Դեսպան Մակունցը կոնգրեսական Ռիչ ՄքՔորմիքի հետ հանդիպմանն ընդգծել է ԼՂ հայ բնակչության իրավունքների և անվտանգության ապահովման հրամայականըՀուլիսի 14-ին դեսպան Մակունցը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, կոնգրեսական Ռիչ ՄքՔորմիքի (հանրապետական, Ջորջիա) հետ։ ԱՄՆ-ում ՀՀ...
12:02 15/07/2023Բրյուսելում մեկնարկել է Փաշինյան-Միշել հանդիպումըԲրյուսելում մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի ու Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հանդիումը: Հիշեցնենք, որ այսօր Երևանի ժամանակը 15։00-ին տեղի կունենա նաև Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահի և Շառլ...
11:54 15/07/2023Թուրքմենստանի նախագահը օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ը կառավարությանն արձակուրդ է ուղարկել օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ըԹուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովը թույլ է տվել երկրի կառավարությանը օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ը մեկնել արձակուրդ։ Այս մասին հայտնել է «Չեզոք Թուրքմենստան» պաշտոնաթերթը՝ նախորդ օրը...
11:39 15/07/2023Փաշինյանը ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակըՆիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը գրում է. «Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի խնդրանքով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակը։»:
11:04 15/07/2023ԱՄՆ դերասանների գիլդիան հայտարարել է 40 տարվա մեջ առաջին գործադուլի մասինԳիլդիայի նախագահը հայտարարել է, որ նախնական բանակցությունները «վիրավորական» են եղել:
10:55 15/07/2023Կոնգրեսականը պարզաբանում է պահանջում Բլինքենից Իրանի գծով հատուկ ներկայացուցչի պաշտոնանկությունից հետոԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Մայքլ Մաքքոլը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենից պահանջել է փակ ճեպազրույց անցկացնել՝ կապված Իրանի հարցերով ԱՄՆ...
09:50 15/07/2023Կլիչկոն հայտնել է, որ պատրաստ է առաջադրվել Ուկրաինայի նախագահի թեկնածուԿիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն կարծում է, որ Ուկրաինայի մայրաքաղաքի վարչակազմում խուզարկությունները պայմանավորված են նրանով, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին վախենում է իրենից որպես...
09:30 15/07/2023Ռոբերտ Քենեդի կրտսերը կարծում է, որ Բայդենը պատրաստվում է պատերազմել Ռուսաստանի հետԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը պատրաստվում է զոհաբերել ամերիկացիների կյանքը Ռուսաստանի հետ ցամաքային պատերազմի ժամանակ՝ որոշելով մոբիլիզացնել 3000 պահեստայինների՝ ի հավելումն Եվրոպայում արդեն 100.000...
17:03 14/07/2023Էրդողանը հայտարարել է օգոստոսին Թուրքիա Պուտինի այցի նախապատրաստման մասինԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը ուրբաթ օրը ասել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի՝ օգոստոսին Թուրքիա այց կատարել նախապատրաստության մասին, և որ իրենք ընդհանուր դիրքորոշումներ ունեն հացահատիկի...
16:47 14/07/2023Չինաստանում մանկապարտեզի ուսուցչուհուն մահապատժի են ենթարկել երեխաներին թունավորելու համարՉինաստանի Հենան նահանգի Ցզյաոզուո քաղաքի միջին ժողովրդական դատարանը մահապատժի է ենթարկել մանկապարտեզի ուսուցչուհուն՝ իր սաներին թունավորելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ լուրը հայտնել է...
16:06 14/07/2023Չեռնոգորիայում ձերբակալել են Ժորիկ ԹբիլիսկիինՉեռնոգորիայի (Մոնտենեգրո) իրավապահները ձերբակալել են քրեական հեղինակություն Գեորգի Մանուկյանին, որն առավել հայտնի է Ժորիկ Թբիլիսկի անունով։ Այդ մասին գրում է Baza թելագրամ ալիքը։ Ըստ...
15:33 14/07/2023Ավստրիայում բնապահպան ակտիվիստները արգելափակել են Վիեննայի կենտրոնը«Վերջին սերունդ» շարժման էկոակտիվիստները արգելափակել են Վիեննայի կենտրոնը՝ իրենց վրա փայտե շրջանակներ ամրացնելով՝ ցույց տալու համար, թե մեքենայի ղեկին նստած մեկ մարդ որքան տեղ է զբաղեցնում։ Լուրը...

17:54 24/05/2021Switzerland is most likely venue for Putin-Biden summitSwitzerland is the most likely venue for a potential summit between Russian President Vladimir Putin and his U.S.
17:18 24/05/2021CSTO doors should be open for all countries, including Azerbaijan, Russian Deputy Foreign Minister saysThe Collective Security Treaty Organization (CSTO) should keep its doors open for all states, including Azerbaijan, Russia’s Deputy Foreign Minister Andrey Rudenko told an interview with Izvestia...
15:35 24/05/2021Pfizer, AstraZeneca effective against virus strain found in IndiaThe Pfizer-BioNTech and Oxford-AstraZeneca vaccines have been found to be highly effective against the coronavirus variant that was first identified in India, according to a study by Public Health...
14:17 24/05/2021Belgium proposes that Belarusian airline be banned from landing in the European UnionBelgian Prime Minister Alexander De Croo defended today that the European Council should decide, at Monday’s meeting, sanctions on Belarus, including a ban on Belavia landing at European Union (EU)...
10:52 24/05/2021200 Israelis visited Armenian Quarter of Jerusalem and apologized for the incident with the Armenian priestAbout 200 Israelis from different NGOs and other organizations visited the Armenian Quarter of Jerusalem and met with Rev.
10:23 24/05/2021EU Leaders call for sanctions against Belarus over Ryanair 'hijacking' to detain journalistAhead of a preplanned EU leaders’ summit on May 24, European Commission chief Ursula von der Leyen urged a toughening of the bloc’s existing sanctions against Belarus imposed, Radio Liberty reported.
20:00 22/05/2021Charles Aznavour’s statue unveiled in ParisIn collaboration with the Aznavour Foundation, the Paris City Hall has unveiled the bust of Charles Aznavour to mark the 97th anniversary of the legendary artist, Aznavour Foundation reported.
19:21 22/05/2021Coronavirus vaccines have spawned 9 new billionairesProfits from Covid-19 jabs have helped at least nine people become billionaires, a campaign group said Thursday, calling for an end to pharmaceutical corporations' "monopoly control" on vaccine...
13:30 22/05/2021Three years without Aznavour: The renowned chansonnier would have turned 97 todayToday, May 22, marks the birthday anniversary of legendary French-Armenian singer and songwriter Charles Aznavour.
10:24 22/05/2021IOC chief says Olympics will be held safely despite Japan's Covid surgeLess than 10 weeks out from the postponed start to the Tokyo 2020 Olympics, organizers have promised athletes they are doing everything they can to ensure the Games take place safely, CNN reported.
20:32 21/05/2021Pope Francis to get first electric popemobile from U.S. firmLos Angeles-based Fisker Inc plans to supply the first pure electric vehicle for Pope Francis next year, it said on Friday, with features such as a solar roof and carpets made of recycled plastic...
19:11 21/05/2021China to provide $3 bln to developing countries for COVID-19 responseChina will provide an additional $3 billion in international aid over the next three years to support COVID-19 response and economic and social recovery in other developing countries, Chinese...
15:35 21/05/2021Messi to miss Barcelona's last match of the seasonLionel Messi will miss Barcelona's final La Liga game of the season against Eibar on Saturday in order to "enjoy a rest" before the Copa America, AFP reported, citing the club.
13:16 21/05/2021Armenian ambassador thanks France for strong supportArmenian Ambassador to France Hasmik Tolmajian on 19 May met with Jean-Baptiste Lemoyne, Secretary of State to the French Minister of Europe and Foreign Affairs, the Armenian Embassy in France...
12:15 21/05/2021Princes William, Harry condemn BBC over ‘deceitful’ Diana interviewPrince William and his brother Prince Harry on Thursday issued strongly worded statements criticizing the BBC and British media for unethical practices after an investigation concluded that one of...
10:28 21/05/2021Celebrations in Gaza as ceasefire comes into forceA ceasefire came into force in the Gaza Strip in the early hours of Friday morning after Egypt brokered an agreement between Israel and Hamas to halt 11 days of conflict, Al Jazeera reports.
20:21 20/05/2021Vagharshak Harutyunyan held another phone conversation with Sergey ShoiguOn May 20, the acting Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan had a telephone conversation with the Minister of Defence of the Russian Federation, General of the Army...
16:30 20/05/2021Trust in EU governments falls amid pandemicEuropean Union citizens' support for their national governments has fallen sharply since the COVID-19 pandemic began, although the supranational bloc itself has maintained trust, a survey by an EU...