14:56 15/07/2023ԱԴԾ-ն կանխել է Մարգարիտա Սիմոնյանի և Քսենիա Սոբչակի սպանություններըԱԴԾ-ն կանխել է RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանի և լրագրող Քսենյա Սոբչակի սպանությունները, որոնք իրականացնելնախատեսողները Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայության (SBU)...
14:35 15/07/2023Ղրիմում մանկապարտեզի ուսուցչուհին հինգ տարեկան երեխայի մազերից քաշելով տարել էՂրիմի Սուդակ քաղաքում Լաստոչկա մանկապարտեզի ուսուցչուհին հրաժարական է տվել այն բանից հետո, երբ նրան մեղադրել են հինգ տարեկան աշակերտի նկատմամբ բռնության մեջ: Այս մասին հայտնում է «Mash on the Wave»...
14:22 15/07/2023Փաշինյանն ու Միշելը քննարկել են եռակողմ հանդիպմանը վերաբերող հարցերՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ նա Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի խնդրանքով Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակը:...
14:08 15/07/2023Ուկրաինայի մասին հնչեցրած խոսքերի համար Մեդվեդևը Ջոնսոնին առաջարկել է բուժվել հեգեբուժարանումՌուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին առաջարկել է հոգեբուժարան ուղարկել այն բանից հետո, երբ նա խոսել է Ուկրաինային...
13:45 15/07/2023Ռումինական ծերանոցներից ավելի քան 200 մարդ ստուգումներից հետո հայտնվել են հիվանդանոցներումՌումինիայի ծերանոցներից ավելի քան 200 տարեցներ հայտնվել են հիվանդանոցներում հաստատություններում անցկացված ստուգումներից հետո:«ՌԻԱ նովոստի»,-ն գրում է, որ յդ մասին հայտնել է երկրի առողջապահության...
13:13 15/07/2023Փարիզում և արվարձաններում մեկ գիշերվա ընթացքում գրանցվել է 62 հրկիզումՓարիզի ոստիկանությունը հրկիզման 62 դեպք է գրանցել Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում և նրա արվարձաններում հուլիսի 14-ի գիշերը, երբ երկրում նշվում է Բաստիլի գրավման օրը, բերման է ենթարկվել 53 մարդ: Շաբաթ օրը...
12:43 15/07/2023Հարավային Կորեայի նախագահը չհայտարարված այցով ժամանել է ՈւկրաինաՀարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սեոկ Յոլը շաբաթ օրը չհայտարարված այցով ժամանել է Ուկրաինա։ ՏԱՍՍ-ի փոխնցմամբ, յդ մասին հայտնում է Yonhap գործակալությունը։ Հարավային Կորեայի նախագահը կնոջ հետ Ուկրաինա է...
12:22 15/07/2023ՌԴ Կրասնոդարի երկրմասում ավտոբուսի և բեռնտարի վթարի զոհերի թիվը հասել է 3-իԿուբանի մարզում բեռնատարի և սովորական ավտոբուսի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 17-ի:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ հայտնում է Կրասնոդարի երկրամասի Արտակարգ իրավիճակների...
12:12 15/07/2023Դեսպան Մակունցը կոնգրեսական Ռիչ ՄքՔորմիքի հետ հանդիպմանն ընդգծել է ԼՂ հայ բնակչության իրավունքների և անվտանգության ապահովման հրամայականըՀուլիսի 14-ին դեսպան Մակունցը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, կոնգրեսական Ռիչ ՄքՔորմիքի (հանրապետական, Ջորջիա) հետ։ ԱՄՆ-ում ՀՀ...
12:02 15/07/2023Բրյուսելում մեկնարկել է Փաշինյան-Միշել հանդիպումըԲրյուսելում մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի ու Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հանդիումը: Հիշեցնենք, որ այսօր Երևանի ժամանակը 15։00-ին տեղի կունենա նաև Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահի և Շառլ...
11:54 15/07/2023Թուրքմենստանի նախագահը օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ը կառավարությանն արձակուրդ է ուղարկել օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ըԹուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովը թույլ է տվել երկրի կառավարությանը օգոստոսի 1-ից սեպտեմբերի 1-ը մեկնել արձակուրդ։ Այս մասին հայտնել է «Չեզոք Թուրքմենստան» պաշտոնաթերթը՝ նախորդ օրը...
11:39 15/07/2023Փաշինյանը ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակըՆիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը գրում է. «Լեռնային Ղարաբաղի նախագահի խնդրանքով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին է փոխանցել ԼՂ նախագահի նամակը։»:
11:04 15/07/2023ԱՄՆ դերասանների գիլդիան հայտարարել է 40 տարվա մեջ առաջին գործադուլի մասինԳիլդիայի նախագահը հայտարարել է, որ նախնական բանակցությունները «վիրավորական» են եղել:
10:55 15/07/2023Կոնգրեսականը պարզաբանում է պահանջում Բլինքենից Իրանի գծով հատուկ ներկայացուցչի պաշտոնանկությունից հետոԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Մայքլ Մաքքոլը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենից պահանջել է փակ ճեպազրույց անցկացնել՝ կապված Իրանի հարցերով ԱՄՆ...
09:50 15/07/2023Կլիչկոն հայտնել է, որ պատրաստ է առաջադրվել Ուկրաինայի նախագահի թեկնածուԿիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն կարծում է, որ Ուկրաինայի մայրաքաղաքի վարչակազմում խուզարկությունները պայմանավորված են նրանով, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին վախենում է իրենից որպես...
09:30 15/07/2023Ռոբերտ Քենեդի կրտսերը կարծում է, որ Բայդենը պատրաստվում է պատերազմել Ռուսաստանի հետԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը պատրաստվում է զոհաբերել ամերիկացիների կյանքը Ռուսաստանի հետ ցամաքային պատերազմի ժամանակ՝ որոշելով մոբիլիզացնել 3000 պահեստայինների՝ ի հավելումն Եվրոպայում արդեն 100.000...
17:03 14/07/2023Էրդողանը հայտարարել է օգոստոսին Թուրքիա Պուտինի այցի նախապատրաստման մասինԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը ուրբաթ օրը ասել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի՝ օգոստոսին Թուրքիա այց կատարել նախապատրաստության մասին, և որ իրենք ընդհանուր դիրքորոշումներ ունեն հացահատիկի...
16:47 14/07/2023Չինաստանում մանկապարտեզի ուսուցչուհուն մահապատժի են ենթարկել երեխաներին թունավորելու համարՉինաստանի Հենան նահանգի Ցզյաոզուո քաղաքի միջին ժողովրդական դատարանը մահապատժի է ենթարկել մանկապարտեզի ուսուցչուհուն՝ իր սաներին թունավորելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ լուրը հայտնել է...
16:06 14/07/2023Չեռնոգորիայում ձերբակալել են Ժորիկ ԹբիլիսկիինՉեռնոգորիայի (Մոնտենեգրո) իրավապահները ձերբակալել են քրեական հեղինակություն Գեորգի Մանուկյանին, որն առավել հայտնի է Ժորիկ Թբիլիսկի անունով։ Այդ մասին գրում է Baza թելագրամ ալիքը։ Ըստ...
15:33 14/07/2023Ավստրիայում բնապահպան ակտիվիստները արգելափակել են Վիեննայի կենտրոնը«Վերջին սերունդ» շարժման էկոակտիվիստները արգելափակել են Վիեննայի կենտրոնը՝ իրենց վրա փայտե շրջանակներ ամրացնելով՝ ցույց տալու համար, թե մեքենայի ղեկին նստած մեկ մարդ որքան տեղ է զբաղեցնում։ Լուրը...

20:01 09/11/2023Дочь Брюса Уиллиса рассказала о состоянии отцаДочь голливудских актеров Брюса Уиллиса и Деми Мур Таллула Уиллис рассказала о борьбе отца с лобно-височной деменцией (ЛВД).
18:57 09/11/2023The Guardian: Проекты British Petroleum помогли финансировать военную агрессию Азербайджана в Нагорном КарабахеПроекты британской нефтегазовой компании British Petroleum (BP) по ископаемому топливу в Азербайджане помогли финансировать военную агрессию в Нагорном Карабахе и этнические чистки местных армян,...
18:10 09/11/2023В Румынии птичий грипп убивает лебедейВ Румынии зафиксирована вторая за два года вспышка птичьего гриппа у лебедей. В этого раз мертвыми нашли около 50 особей, у 15 из них подтвердился вирус, пишет Euronews. Второй раз за два года...
18:05 09/11/2023В Средиземноморском регионе грабители нацелились на оливки, когда цены на масло выросли втроеПреступники в Средиземноморском регионе воруют оливки, взламывают склады и вырубают рощи, чтобы заполучить плоды, цена которых с 2019 года выросла в три раза.
16:24 09/11/2023Сделка на миллиард. Актеры Голливуда прекратили забастовкуГильдия киноактеров и федерации артистов телевидения и радио США (SAG-AFTRA) сообщила, что достигла предварительное соглашение с Альянсом продюсеров кино и телевидения (AMPTP), позволяющее ее членам...
16:17 09/11/2023Взоры «Ювентуса» обращены к армянскому полузащитнику Эдуарду СперцянуКак сообщил сегодня утром Tuttosport, взоры «Юве» обращены к России, а точнее к «Краснодару», где играет Эдуард Сперцян, армянский полузащитник.
15:23 09/11/2023Александр Петраков опубликовал список футболистов, приглашенных в национальную сборную АрменииВ преддверии матчей двух заключительных туров отборочного раунда чемпионата Европы УЕФА 2024 г. Армения - Уэльс и Хорватия - Армения главный тренер национальной сборной Армении Александр Петраков...
14:35 09/11/2023М. Захарова: Подготовлено 40 тонн гуманитарной помощи для карабахских армянЗахарова сообщила, что подготовлено 40 тонн гуманитарной помощи для карабахских армян, которые будут в ближайшие дни доставлены в Ереван.
14:20 09/11/2023Мария Захарова: Россия готова оказывать всё необходимое содействие процессам разблокирования региональных коммуникаций«Инициатива Еревана во многом созвучна проектам, которые уже обсуждаются на протяжении последних лет в рамках трехсторонней рабочей группы под совместным председательством вице-премьеров России,...
13:02 09/11/2023«Роскосмос» сообщил о смерти замглавы госкорпорации ОвчинниковаЗаместитель гендиректора «Роскосмоса» Максим Овчинников умер в возрасте 40 лет, сообщили в пресс-службе госкорпорации, пишет РИА Новости.
12:10 09/11/2023Генрих Мхитарян: Мы снова это сделалиПолузащитник миланского «Интера» и бывший капитан национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал фотографии и написал: «Мы снова это сделали.
10:45 09/11/2023Путин прилетел в Астану, где проведет переговоры с президентом КазахстанаТакже запланирован официальный прием от имени президента Казахстана в честь российского гостя.
10:09 09/11/2023Sotheby's: картину Пикассо «Женщина с часами» продали за 139,4 млн долларовС 1968 года картина находилась в частной коллекции.
09:38 09/11/2023Сооснователя Apple Стива Возняка госпитализировали с инсультом«Стив Возняк, соучредитель Apple, был госпитализирован в эту среду в Мехико после перенесенного ишемического инсульта головного мозга», – сообщает издание на своем сайте.
20:31 08/11/2023Боррель поблагодарил Жоли за личный вклад в участие Канады в миссии ЕС в АрменииВице-председатель Европейской комиссии, верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель в соцсети X (бывшая Twitter) написал: «Рад встретиться с моим другом...
20:04 08/11/2023Октябрь 2023 года оказался самым теплым в истории наблюденийОктябрь 2023 года оказался самым теплым за всю историю метеорологических наблюдений. Средняя температура воздуха в прошлом месяце составила 15,30 градуса Цельсия, пишет МИР 24. Показатели октября...
18:26 08/11/2023Перечислены непищевые причины набора лишнего весаГлавным фактором набора лишнего веса, безусловно, является несбалансированное и неумеренное питание, считают диетологи.
18:12 08/11/2023Арсен Захарян может выйти в старте «Реала Сосьедад» на матч с «Бенфикой»Геннадий Голубин, представитель полузащитника «Реала Сосьедад» Арсена Захаряна, допустил, что российский полузащитник появится в стартовом составе испанской команды на матч группового этапа Лиги...
17:29 08/11/2023МВД России объявило в розыск выдавшего ордер на арест Путина судью МУССудья Международного уголовного суда (МУС) Серхио Годинес, выдавший ордер на арест президента России Владимира Путина и детского омбудсмена Марии Львовой-Беловой, объявлен в розыск по уголовной...
17:12 08/11/2023Первая армянская модель Victoria's Secret Рубина Ханзадян показала фото со своей свадьбы в Нью-ЙоркеПервая армянская модель самой узнаваемой компании по производству женского нижнего белья – Victoria's Secret – Рубина Ханзадян – поделилась с подписчиками в Instagram фотографиями со своей свадьбы и...