11:13 12/07/2023ԱՄՆ-ն հայտարարել է Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների մասինԱՄՆ-ը և G7-ի մյուս երկրներն այսօր կհայտարարեն Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել են Սպիտակ տանը։ Կներկայացվեն ծրագրեր, որոնք կօգնեն ստեղծել...
18:05 11/07/2023Մոլդովան պետք է զարգացնի համագործակցությունը ԱՊՀ երկրների և ԵԱՏՄ-ի հետ. ԴոդոնՄոլդովան պետք է մնա ԱՊՀ-ում և արդյունավետ օգտագործի ԵԱՏՄ դիտորդ երկրի կարգավիճակը: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է նախկին նախագահ, Մոլդովայի Հանրապետության սոցիալիստների կուսակցության...
17:35 11/07/2023Իրանի գլխավոր շտաբի պետը սպառնում է Իրաքին վերսկսել վերջինիս տարածքի գնդակոծությունըԻրանը կվերսկսի իրաքյան տարածքի հրթիռակոծումը, եթե Բաղդադը չկատարի իր պարտավորությունները հյուսիսային շրջաններում տեղակայված «ահաբեկչական խմբավորումների» հարցում։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
17:28 11/07/2023Պեսկով. Թուրքիան չպետք է վարդագույն ակնոց կրի, Եվրոպայում նրան ոչ ոք չի սպասումԵվրոպացիներից ոչ մեկը Եվրոպայում Թուրքիային չի սպասում, Անկարան այս հաշվով չպետք է վարդագույն ակնոց կրի։ Այս կարծիքը լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով...
17:00 11/07/2023Ֆրանսիական հեռահար հրթիռներն արդեն Ուկրաինայում են. ԶԼՄ-ներՖրանսիան Ուկրաինային արդեն մատակարարել է Scalp հեռահար հրթիռներ: «Ռիա նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ հաղորդում է France-Presse-ը՝ վկայակոչելով ռազմական աղբյուրին։ «Առաջին հրթիռները մատակարարվել են մեր...
15:41 11/07/2023ԿԽՄԿ-ին պատկանող որևէ փոխադրամիջոցում որևէ չարտոնված իր չի հայտնաբերվել. ԿԽՄԿ«Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն տեղյակ է Լաչինի միջանցքով չթույլատրված ապրանքների տեղափոխման վերաբերյալ բարձրաձայնված մտահոգությունների մասին և անընդունելի է համարում նման գործողությունները։ Հայտնում...
13:55 11/07/2023Ֆրանսիան Ուկրաինային հեռահար հրթիռներ կփոխանցիՖրանսիան Ուկրաինային հեռահար հրթիռներ կփոխանցի, Վիլնյուսում ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի մեկնարկից առաջ հայտարարել է նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ «Ես որոշել եմ մեծացնել զենքի և տեխնիկայի մատակարարումը...
12:46 11/07/2023Մահացել է Ռիչարդ ՀովհաննիսյանըԵրեկ՝ հուլիսի10-ին, ԱՄՆ-ի Լոս Անջելես քաղաքում 90 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է աշխարհահռչակ գիտնական, Հայաստանի ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս, Կալիֆորնիայի պետական համալսարանի Արդի հայոց...
11:31 11/07/2023Գաղտնի ծառայությունը Կոնգրեսին կտեղեկացնեն Սպիտակ տանը գտած կոկաինի մասինԱՄՆ Գաղտնի ծառայությունը հինգշաբթի օրը Կոնգրեսին կտեղեկացնի Սպիտակ տանը կոկաինի հայտնաբերման մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-բ գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Axios պորտալը։ «Ինչպես հայտնի է դարձել Axios-ը,...
10:42 11/07/2023Էրդողանը համաձայնել է Շվեդիայի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ինՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Շվեդիայի վարչապետ Ուլֆ Քրիստերսոնի հետ եռակողմ բանակցություններից հետո հայտարարել է, որ Թուրքիան համաձայնել է...
10:18 11/07/2023«Կասպերսկի» ընկերությունը հայտնաբերել է Andariel կիբեռխմբի նոր բարդ արշավ«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները Lazarus-ի կազմի մեջ մտնող Andariel կիբեռխմբի զինանոցում նոր գործիք են հայտնաբերել: Դա հեռավար հասանելիության տրոյացի է, որն ստացել է EarlyRat անվանումը։...
18:01 10/07/2023Պեսկով. Պուտինն ապստամբությունից հետո հանդիպել է Պրիգոժինի և «Վագներ» խմբավորման հրամանատարների հետԿրեմլը հաստատել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը «Վագներ» խմբի հրամանատարների, ընկերության ղեկավարության, այդ թվում՝ Եվգենի Պրիգոժինի հետ, որը տեղի է ունեցել հունիսի 29-ին։ «Իսկապես, նախագահը...
17:39 10/07/2023Sham fm. Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող թուրքական զինված ուժերի բազան հրթիռակոծվել է, կա զոհԹուրքիայի զինված ուժերի բազան, որը գտնվում է սիրիական Աազազ քաղաքի (Հալեպ նահանգ) մերձակայքում հրթիռակոծության է ենթարկվել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին երկուշաբթի հայտնել է սիրիական Sham fm...
17:23 10/07/2023Գերմանիան տանկերի արտադրության գործարան կբացի ՈւկրաինայումԳերմանական Rheinmetall կոնցեռնն առաջիկա երեք ամսում տանկերի և զրահատեխնիկայի արտադրության և վերանորոգման գործարան կբացի Ուկրաինայում: CNN-ին տված հարցազրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն...
17:07 10/07/2023Սիֆիլիսը վերադարձել է. Այն տարածվում է տագնապալի արագությամբՍեռական ճանապարհով փոխանցվող ամենահին վարակներից մեկի՝ սիֆիլիսի մասին կարծես շատերն էին մոռացել՝ կարծելով որ հիվանդության դեպքերն անկում են ապրել։ BBC-ն գրում է, որ հիվանդությունն այժմ տարածվում է...
16:20 10/07/2023Էրդողան. Թուրքիայի առաջ ԵՄ դռների բացումը Շվեդիային ճանապարհ կհարթի դեպի ՆԱՏՕԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը երկուշաբթի հայտարարել է, որ Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին հնարավոր կդառնա այն բանից հետո, երբ Թուրքիան ընդունվի Եվրամիություն։ «Մենք ցանկանում ենք, որ մեզ...
15:45 10/07/2023Կրեմլից նշել են Թուրքիայի և արևմտյան երկրների հիմնական տարբերությունըԹուրքիան, ի տարբերություն «կոլեկտիվ Արևմուտքի» մի շարք երկրների, երկխոսություն է պահպանում Ռուսաստանի հետ և այն բարձր մակարդակի վրա է պահում, Ռուսաստանի Դաշնությունը կօգտագործի երկխոսության այդ...
15:00 10/07/2023Ազատ և հունահռոմեական ոճի ըմբիշները 10 մեդալ են նվաճել Մ15 տարեկանների ԵԱ-ումԱզատ և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի պատանեկան հավաքականները Հունգարիայի Կապոսվար քաղաքում անցկացված Մ15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում ընդհանուր առմամբ 10 մեդալ են նվաճել՝ 1 ոսկե, 4 արծաթե, 5...
14:44 10/07/2023Նորվեգական Բերգենում ադրբեջանցին ուկրաինացի փախստական կնոջ է սպանելԲերգենի հյուրանոցներից մեկում 30-ամյա ուկրաինացի փախստական կին է սպանվել: Այդ մասին հայտնում է Nettavisen հրատարակությունը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ միջադեպը տեղի է...
14:35 10/07/2023«Միսս Նիդեռլանդներ 2023»-ի հաղթող տրանսգենդերը կպայքարի «Միսս Տիեզերք» տիտղոսի համար22-ամյա տրանսգենդեր Ռիկի Քոլեն նվաճել է «Միսս Նիդեռլանդներ 2023» տիտղոսը։ Տեղական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ մրցույթի պատմության մեջ առաջին անգամ հաղթել է ոչ կին։ Այժմ Քոլը կներկայացնի իր երկիրը...

17:22 07/11/2023Директор Малого театра: У Соломина диагностировали инсульт, но ему лучше"Я только что разговаривала с его внучкой. Она у него была. Все значительно лучше, но все равно в диагнозе инсульт", — сказала она.
15:55 07/11/2023РЖД показали на Киевском вокзале в Москве поезд Деда МорозаПоезд Деда Мороза – это совместный проект РЖД и правительства Вологодской области.
15:40 07/11/2023Анн Идальго: Париж требует немедленного освобождения всех удерживаемых Азербайджаном армянских заключенныхВ Армении продолжает разворачиваться трагедия. Азербайджан виновен в произвольном задержании бывших должностных лиц Арцаха и уничтожении армянского наследия на этой территории, пишет в соцсети X...
15:32 07/11/2023Народный артист СССР Юрий Соломин находится в тяжелом состоянииХудожественный руководитель Малого театра, народный артист СССР Юрий Соломин находится в реанимации в одной из больниц Москвы, куда он был госпитализирован 6 ноября.
14:47 07/11/2023Ереван и Ставрополь свяжет прямое авиасообщениеАвиакомпания Armenia Airways в декабре 2023 года начнет выполнять прямые рейсы между Ставрополем и Ереваном.
13:00 07/11/2023Назван лучший клубный тренер по версии FourFourTwoГлавный тренер «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола признан лучшим наставником по версии английского футбольного журнала FourFourTwo.
12:14 07/11/2023В Мадриде полиция применила газ против протестующих, есть задержанныеТрое человек задержаны во время протеста в Мадриде против возможной амнистии сторонников независимости Каталонии, полиция применила слезоточивый газ и дымовые шашки, сообщает агентство Europa Press...
12:08 07/11/2023Суд арестовал счета армянского поставщика UtairАрбитражный суд Тюменской области постановил наложить арест на счета подрядчика авиакомпании Utair - Aquila Technics LLC (Ереван, Армения) на сумму почти 176 млн рублей и $1,5 млн по иску за...
12:02 07/11/2023Дни Александринского театра с показом двух спектаклей пройдут в ЕреванеДни Александринского театра пройдут в Армении 9-12 ноября в рамках программы Ереванского международного театрального фестиваля.
10:54 07/11/2023Генсеки ОДКБ и ООН провели телефонную беседу6 ноября 2023 года состоялась беседа (в формате видеоконференцсвязи) Генерального Секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетова с Генеральным Секретарем...
10:35 07/11/2023Названа причина отказа главы МИД Турции от объятий с БлинкеномПричиной отказа главы МИД Турции Хакана Фидана от объятий с госсекретарем США Энтони Блинкеном стала невежливость, проявленная ранее главой американской дипломатии, сообщила газета Hürriyet.
10:19 07/11/2023Премьер Израиля Нетаньяху: Прекращения огня в Газе не будетПрекращение огня не способствует разрешению конфликта, поскольку против палестинского радикального движения ХАМАС работает только военное давление.
10:17 07/11/2023В России предложили финансово поощрять отказавшихся от аборта женщинДепутат ГД Султан Хамзаев предложил рассмотреть идею финансового поощрения женщин, решивших родить ребёнка вместо ранее принятого решения сделать аборт, такое обращение он направил заместителю...
20:30 06/11/2023Эксперт: Стоимость аренды жилья в Армении достигла пика в октябре-ноябре 2022 года, а после декабря-января начала снижатьсяОднако ситуация в Нагорном Карабахе с новой силой подстегнула спрос как на аренду, так и на покупку жилья.
20:16 06/11/2023Судья на слушании в Нью-Йорке сделал замечания ТрампуСудья Артур Энгорон на слушании в понедельник в Нью-Йорке уже несколько раз сделал замечания экс-президенту США Дональду Трампу за пространные ответы и политические заявления.
20:12 06/11/2023Движение «Хезболла» заявило о нанесении трех ударов по Израилю на границе с ЛиваномЛиванское шиитское движение "Хезболлах" заявило, что нанесло удары по трем израильским объектам на границе с Ливаном.
19:48 06/11/2023Байрамов из Бухареста с призывом обратился к АрменииГлава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов на совместной пресс-конференции со своей румынской коллегой Луминицей Одобеску в Бухаресте призвал Армению не упускать шанс на мирное соглашение.
19:37 06/11/2023СМИ обсуждают политический эпизод с участием Блинкена, который хотел в приветствии обнять главу МИД Турции Хакана ФиданаГоссекретарь США Энтони Блинкен был шокирован после того, как глава МИД Турции Хакан Фидан не позволил ему обнять себя.
18:36 06/11/2023В России водитель на скорости сбил табун из 14 лошадей, все животные погиблиВ Оренбургской области водитель на скорости сбил табун из 14 лошадей, пишет МИР 24 ДТП произошло ночью на 56 километре автодороги «Орск – Шильда – Граница Челябинской области», недалеко от...
18:29 06/11/2023Ситуацию с запасом воды в турецком Стамбуле эксперты назвали критическойЗапасы воды в водохранилищах Стамбула по состоянию на утро 6 ноября снизились до 17,31% от нормы. Как передает МИР 24, об этом сообщил департамент по вопросам водопользования местной мэрии. Нормой...